Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hajbel válasza norti (#41) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz! Tehát akkor azt tudjuk, hogy nem tudunk semmit. Csak a crosshair tudja jelenlegi bios-szal a 3200 MHz-et, de ez még változhat. Azért nem lenne jó ha 300 EU alatti lapok max 2666 MHz-et tudnának, a másik oldalon 120-ért már elérhető :(

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#52) Kreon21 válasza lemusz (#50) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Szerintem annak lenne értelme. Bár a 90-100 dodó csak magyar szemmel tűnik soknak egy lapért.

[ Szerkesztve ]

(#53) Fred23 válasza ReFleXx (#49) üzenetére


Fred23
nagyúr

"X370 Taichi 16 fazis vs B350 9 fazis az Asrocknal eleg nagy kulonbsegnek tunik"

De a X370-es és B350-es lapok árai között is van egy kis távolság! :D
Ha abból indulunk ki, hogy a B150-es 1151-es chipsetüknél 6 fázist adtak a 95W TDP-s procik támogatásával, de tuning nélkül, nem is olyan kevés az a 9 fázis! Az árát nézve teljesen rendben van, pláne úgy, hogy 1-2 hónap után úgy 5k-t szinte biztosan esni is fog. :K

[ Szerkesztve ]

(#54) Televan74 válasza ViZion (#48) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem a Fatal1ty X370 Gaming 4 tetszik,de nálam is nyáron lesz a nagy fejlesztés,már ha lesz.Addigra rendeződnek az árak és a kínálat is. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#55) Milka 78 válasza Fred23 (#53) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk e szerint a cikk szerint pont hogy kelleni fog a masszív/prémium deszka.A Taichi és a Crosshai tudott 4ghz-t az 1700-el,míg az olcsóbb deszkák megálltak 3.8 ghz-nél ami elsőre így baromi kevés.
A 1151 nem jó példa,ott ugye egy vágódeszkán is megy egy i7 4.5ghz-t.

(#56) Gdi


Gdi
senior tag

ITX még nincs, illetve náluk (asrock) mATX sem.
...de RGB mindegyiken van!

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#57) Fred23 válasza Milka 78 (#55) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, de teljesen más, hogy valaki csak tuningolgatna egy kicsit, vagy komolyan meg akarja tépni a proci haját! Én beérném egy kis tuningocsával is, nem is vennék B350-nél jobbat. A maximum teljesítmény mindig sokba kerül.

(#58) do3om válasza Milka 78 (#46) üzenetére


do3om
addikt

Még nem tudjuk mi számít masszív OC-nak de ugye FX-nél az alap beállításokkal is szopnak még most is.
Ha masszív oc-hez kell a jó lap az nem gond.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#59) schawo


schawo
titán

A B350-ben két gen2 láb van, az alaplapgyártók mégis lehagyják a kivezetéseket az összes B350-ről. Miért?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#60) schawo válasza Fred23 (#53) üzenetére


schawo
titán

Ez a fázismánia tök hülyeség. Az ezeréves X58-am 8+2 fázissal kiszolgál 140A-t (200W fölött) gond nélkül. Hova kell a Ryzennek 140A?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) devast válasza schawo (#60) üzenetére


devast
addikt

Sehova.
Az x370-nek is kb annyi gyakorlatil előnye van a b350-hez, hogy támogatja a cf/sli -t. Ha nem fogsz soha 2 vga-t használni, és elég 6 sata, akkor a b350 sokkal jobb véltel.
De a gyártók azt szeretnék, hogy te a 800 eurós alaplapjukat vedd meg, ezért nyilván azt marketingelik.

[ Szerkesztve ]

(#62) schawo válasza devast (#61) üzenetére


schawo
titán

A USB3.1 Gen2 csatikat lopják le a gyártók a 350 lapokról. :(((

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63) Janby válasza devast (#61) üzenetére


Janby
tag

Ez nem válasz akart lenni, csak telefonról vagyok

Az Asrock oldalán vannak mAtx lapok.Olyan is amin nincs video kimenet.

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#64) Fred23 válasza schawo (#60) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én mondjuk nem indulnék ki az X58-ból, ismerősi körben meg az a tapasztalat, hogy a lapok korán halnak -mint a mosónők-, ha kevés a fázis, és van tuning. Szerintem jobb azt választani, ahol több a fázis, és eddig nálam nem is kehesedett meg alaplap.

Ilyen egyébként a VRM hűtése is; van, akit kicsit se érdekel, ha nincs hűtés rajta, simán megveszi az olyan alaplapot is. Nekem meg ez is számít. Legyen hűtött VRM, és sok fázis! :D Még sosem döglött meg alaplapom.

[ Szerkesztve ]

(#65) schawo válasza Fred23 (#64) üzenetére


schawo
titán

A legprosztóbb P6T SE lapban futott sokáig az 5680-am vízzel 5G-n. Benyalta a 200W-ot önmagában (250W falból), és most is megy. 6db X58 lapot használok most is (mind prosztó szar) 4GHz fölött, és csak egyet (hetediket) sikerült kinyírnom, mert elúsztattam, mikor szivárgott a cpu blokk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66) ViZion válasza schawo (#60) üzenetére


ViZion
félisten

AMD oldalon számított eddig. Sajnos. Másrészt a kevés fázisra sokszor bordát sem raknak, mert hát abba nem megy áram... vagy inkább csak azért, h limitáljon a lap és váltanod kell azt is, ha több teljesítményt szeretnél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67) schawo válasza ViZion (#66) üzenetére


schawo
titán

Épp ezért nem a fázisok száma, hanem a minősége számít. Emlékszem, hogy a Phenom II korban a 4+1-es lapom jobban bírta, mint a 8+2-es szarok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#68) Milka 78 válasza do3om (#58) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ja csak azért nem mindegy,hogy egy Taichi kell a +4ghz-hez ellenben egy kevésbé drágább mondjuk Fatal1ty K4 vagy Asus Prime-ba meg 3.8.
Persze ez csak pusztán elméleti okfejtés nemsokára okosabbak leszünk de a lenti kép alapján,lehet kelleni fog a jó lap és minden megahertz az amd-nek mint egy falat kenyér.

[ Szerkesztve ]

(#69) schawo válasza Milka 78 (#68) üzenetére


schawo
titán

Mutass egy értékelhető gta v minimum fps mérést. Mivel az teljesen megbízhatatlan, ezért használjuk (használnánk) a 99%-ost. Szóval azt a részét le is húzhatod. A maximum fps még ennél is nagyobb zöldség. Az átlagban pedig nulla (5%>) különbség a 3GHz-es (a teljes palettán leglassabb) Ryzen, és a 4.2-5GHz-es (létező leggyorsabb) Lake között. Hol a probléma?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#70) devast válasza schawo (#67) üzenetére


devast
addikt

Ezt nem értik sokan.... asrock tipikusan gagyi minőségű hybrid vrm -et használ, ráadásul doubler-el, így látszik nagynak miközben gyakorléatban gagyi. Kivétel ez alól az oc formula széria.
Röviden és tömören: A fázisok száma egyáltalán nem mutat semmit az adott deszka terhelhetőségével, és vrm minőségével kapcsolatban.

(#71) Milka 78 válasza schawo (#69) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tesa huzd le te a teszt készítőjét,nekem közöm nincs hozzá.Pusztán linkeltem a tesztetet (hozzátéve az elméleti okfejtést),utána,hogy ki mit kezd vele nekem tök mindegy ;)
Perpill ennyink van örüljünk hogy van egyáltalán némi infó,ha még az pontatlan (vagy nem).

[ Szerkesztve ]

(#72) schawo válasza Milka 78 (#71) üzenetére


schawo
titán

jóvanna

Épp te linkelted, neked tudtam mondani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#73) ROBOTER válasza anaqer (#21) üzenetére


ROBOTER
addikt

A honlapon ott van a 350M

(#74) Milka 78 válasza schawo (#72) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Különben most ahogy járkálok fel alá a fórumokon,mindenki dzsihadol.Kb 3 vérre menő küzdelemeb futottam bele,tuti front van! :DDD
Minden esetre én nagyon drukkolok az amd-nek,hogy keverjék már föl az állóvizet,mert a pofám leszakad amikor egy 7700k árára ránézek.Nem jó ez így senkinek. :N

(#75) Fred23 válasza devast (#70) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez így túl erős és általánosító megfogalmazás! Aki el szeretne mélyedni a témában, itt bogarászhat. Sajnos nem egy aktuális cucc, de még így is hasznos szerintem.

(#76) Cronerator válasza Fred23 (#64) üzenetére


Cronerator
tag

Nekem meg öcsémnek akkor pont szerencsénk van. 2010 óta nyúzúnk egy-egy x58as asrock xtreme3-at. Én kezdetektől egy 930-at, majd mostanáig egy Xeon 5672-őt 4Ghz-en.
Ha hozza a Ryzen a kötelezőt, akkor maradok az Asrocknál, de immáron AMD vonalon.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#77) Fred23 válasza Cronerator (#76) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hülye vagyok, X58-ot visszaszívom, X79-re gondoltam! Éppen LGA2011 témában olvasgattam, és ahogy schawo-nál megláttam, hogy X58, egyből behelyettesítettem magamban X79-re! Azt hittem, LGA2011-es X79-es tapasztalatok alapján akar ítélni. (Mondjuk talán még az is elfogadható lenne valamennyire.) OC-s oldalon én is láttam már egyébként olyat, hogy kevés fázisos lap jól bírta a tuningot. A lényeg csak annyi, hogy borzasztóan összetett az egész, nem lehet könnyen ítélkezni, és időnként nincs más, csak amit a gyártó közöl, mi pedig láthatunk magán a lapon. Ekkor meg sokszor az marad, hogy a több a jobb, illetve hogy a látható VRM hűtés jobb, mint a láthatatlan. :D

ViZion: Nekem jelenleg Intel oldalon van ASRock-om. :DD

[ Szerkesztve ]

(#78) ViZion válasza Cronerator (#76) üzenetére


ViZion
félisten

csak tanácsként: várjatok teszteket... AM3+ vonalon szar az asrock, intel oldalon meg semmi baj vele. Remélem ez változik, de azért nah... tesztek kellenek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#79) Cronerator válasza ViZion (#78) üzenetére


Cronerator
tag

Természetesen nem rendeltem elő :) . Jövő hét keddtől ömleni fog a sok review. Remélem kivesézik teljesen. Mielőtt vásárolok, igyekszek a lehető legtöbb és legpontosabb információk birtokában lenni, s csak ezután dönteni. Így tettem 7 éve is :)

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#80) BiP válasza hajbel (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, Te hol nézted, de pl. az msi.com-on az alaplapokhoz írnak 3200(oc)-t. B350-hez is.
Nem most szerkesztették oda, tegnap is így volt fent.

[ Szerkesztve ]

(#81) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

A szivárvány színű homár világításra aztán baromira szükség volt.. Élni nem tudnak már nélküle a "gamerek", úgy látom..

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#82) Kreon21 válasza Kreon21 (#47) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Visszavonom. A többihez (ASUS, MSI) képest nem is olyan rossz az AsRock felhozatala.

(#83) ViZion válasza ChuckyCheese (#81) üzenetére


ViZion
félisten

Amíg kikapcsolható, addig nem para. Az a baj, h a 2 m RGB LEDsor és az RGB vezérlő távirányítóval, postával, ajándék plüssmacival, akármivel max 5k-ból itt van kínából, erre meg felszámolnak vagy 10k-t biztosan. Ahogy írták is fentebb, videó csatik nélkül, kevesebb extrával is jöhetne pár lap, olcsón. Néztem ezeket a wifis lapokat is, hát tegye fel a kezét, aki ATX gémer gépben wifit használ. Egy itx-nél még érteném, APU-val komoly wifis HTPC-t építeni OK, de ATX-en mire? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#84) Egzee


Egzee
őstag

Én egy fekete-piros buildet szeretnék, így fele a lapoknak kiesik, mert ez az idióta fehér a másik divat most... röhej... lehet takarítani 2 hetente, hogy szép legyen. egyébként egy műszaki cikk az fekete vagy ezüst.

Nálam az Asrock X370 Gaming K4 vagy az MSI X370 Gaming Pro Carbon lesz a befutó! Nem fogok 100.000-ret adni egy alaplapért, így is húzom a pofám, hogy jó esetben 60.000-ből megúszom.

(#85) BiP válasza Egzee (#84) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha fekete-pirost szeretnél, akkor miért nem MSI?
Ha drága az alaplap, akkor miért nem B350 az X370 helyett?

(#86) stfx


stfx
aktív tag

En csak azt nem ertem ha 7.1-es hangkartya van az alaplapon, akkor hogy engedheti meg az asrock, hogy csak 3 jack csatit vezet ki, semmi optika kimenet, meg a 3 jack-en a 7.1 se tud sehogy se kimenni a B350-es lapjain.

(#87) Eclips21 válasza stfx (#86) üzenetére


Eclips21
őstag

Biztos adnak hozza kiegeszito katyat

(#88) ChuckyCheese válasza ViZion (#83) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Nekem mondjuk kellene a wifi. Becserélném arra a giccsvilágítást. Több haszna van, úgy vélem. :)

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#89) DeckardCain válasza Egzee (#84) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Szerintem lesz b350 carbon is idővel. Intelnel is van belole b250es h270 is. Kerdes ugye milyen cpu lesz illetve lesz-e komoly tuning. Most igy komoly teszt eredmenyek nelkul azt mondom, hogy akar egy 259$os 1600x alá eleg lehet egy ilyen komolyabb b350es lap, foleg ha nem is lenne komoly tuning. 6/12es cpu 4ghzen eleg lehet komolyabb kártyák alá is.

(#90) chokeee


chokeee
aktív tag

Nagyon "cool" ahogy kinéznek :DD

gumiczuczli

(#91) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Volt már Asrock lapom.. De egyáltalán nem voltam vele megelégedve.. :DD :DD

PSN: joskovagyok199

(#92) chokeee válasza Vadernagyúr (#91) üzenetére


chokeee
aktív tag

Nincs azokkal semmi baj..

gumiczuczli

(#93) BiP válasza Vadernagyúr (#91) üzenetére


BiP
nagyúr

Van még Asrock lapom.. De teljesen meg vagyok vele elégedve..

(#94) ChuckyCheese válasza BiP (#93) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Nekem is volt. jó pár évig. Nem tapasztaltam nagy negatívumokat. A VGA rögzítő kis pöcök tört le túlságosan könnyen..meg a driver frissítések voltak ritkák még, aztán ennyi.

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#95) M.T.


M.T.
senior tag

Nemrég tettem össze új számítógépet magamnak Asrock B350M Pro 4 es lappal.
Minden szuper az R5 1600 as proci 1.275V al megy 3800Mhz et, gyári hűtéssel.
DE amint a legkisebb mértékben hozzáérek a memória beállításokhoz vége a dalnak a 3000es corsair kitem 2133Mhz en megy, ha a biosban állítom el akkor van, hogy be sem bootol cmos clear kell, ha Ryzen Master programmal akkor kicsit vacakol indulásnál és visszateszi magát 2133 ra...
A Bios a legújabb 3.00.

[ Szerkesztve ]

(#96) M.T. válasza M.T. (#95) üzenetére


M.T.
senior tag

Meglett a megoldas majdnem mindent ami a memoriat illeti, a biosban manualisan kellett beallitani igy sikerult 2933Mhz en uzemeltetni a memoriat.

(#97) M.T. válasza M.T. (#96) üzenetére


M.T.
senior tag

Ujabb fejlemeny sajnos nem mindig tud bebootolni a 2933as memoria orajelen csak kb minden 10ik alkalomra, ha sikerul a bootolas betonstabil minden teszten atmegy.
Visszabbveve 2666 Mhz re mar jonak tunik bootolaskor.

(#98) Wolfy_


Wolfy_
tag

Fatal1ty AB350 gaming K4 lapot vettem Ryzen 1500X procival és 2*8 giga 2400-as G.skill aegis rammal.
Azon gondolkodom, hogy mennyit dobna a sebességen, ha a ramot kicserélném 3200-as G.skill flare X-re. Próbáltam keresni összehasonlító tesztet, de eleddig nem találtam. Van esetleg valakinek tapasztalata?
Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

(#99) Wolfy_ válasza Wolfy_ (#98) üzenetére


Wolfy_
tag

Mármint hogy a 2400-as az G.skill Fortis

(#100) M.T. válasza M.T. (#97) üzenetére


M.T.
senior tag

Csak nem hagyott nyugodni hogy nem tudtam a memóriámat a névleges vagy ahhoz közeli működésre bírni.
A fejlemény az értékeket manuálisan beállítottam EZT a calculatort használva, ha vmi érteket nem fogadna el a lap azt hagyjatok auton, nekem mellesleg 1 ilyen volt.
Fontos meg hogy a tRC érteket fel kell tenni kb 72 re ha ez az értek alacsonyan marad a calculator szerint 55 re kellene beállítanom akkor nem fog minden esetben bootolni a gép es visszaáll alapra a memória.

Remélem valakinek ez meg jól jön...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.