Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-22 11:50:25

LOGOUT.hu

iPhone X termékismertető és GY.I.K.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) B-L-A-C-K válasza markknight (#3648) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem jöhet be mindenkinek, el kell adni és venni kell számodra megfelelőt. :)

(#3652) markknight válasza B-L-A-C-K (#3651) üzenetére


markknight
veterán

Android nekem nem kell, kis kijelzős tepsi plus szintén nem. Nem lehet mást tenni mint várni a csodára.

(#3653) Cyberpunk válasza #46922752 (#3650) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sajnos ez a szitu idióta képarány nyújtják a kijelzőket ma, de a filmek a régi 16:9 képarányon maradnak. Azt ha teljes képernyőt akarsz levág, egy csomó részlet elvész akár. Igaz Samun nincs sziget egy fokkal jobb.

Jah és anno még mindenki fikázta az i5-öt mert hosszú fénykard mémek, erre tessék. 😂

Esetleg alternatíva lehet a 8 Plus, noha az meg az uncsi régi dizájn + IPS kijelző, noha nem feltétlen rosszabb.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3654) Fryskitt válasza Cyberpunk (#3653) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én nem nézek videót telefonon, az pont nem zavar.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3655) mike710 válasza Fryskitt (#3654) üzenetére


mike710
aktív tag

Én nézek:D YouTube vloggereket és a legtöbb esetben nem zavaró dolgot vág le a videóból a teljes képernyő miatt ha meg olyat is levág amit szeretnék látni akkor vissza veszem a nagyítása és probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#3656) Cyberpunk válasza Fryskitt (#3654) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor legalább ez nem érint. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3657) Salo válasza Fryskitt (#3654) üzenetére


Salo
tag

Itt is ugyanez a helyzet. Max időnként YouTube.

(#3658) Madwe válasza Cyberpunk (#3653) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért terjed a 21:9 a youtubeon is, nem csak a filmeknél, sőt az új telefonok miatt kicsit jobban is mint eddig. Mondjuk 21:9 esetén a samu tökéletes, az xnél meg ugyanúgy ott a notch :D

(#3659) Fryskitt válasza Cyberpunk (#3656) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mondjuk azt nem értem, hogy minek kellett ez a belógó ízé 😬. Simán egy síkba hozhatták volna egy nagyon picit kisebb kijelző mellett. Vagy mondjuk egy vagy két millimétert lehúzzák a felső keretet a széleken jobban és sokkal kisebb a benyúlás. Nem volt beta teszt? Nem jelezték előre, hogy ezen sokan ki fognak akadni? Vagy éppenhogy direkt hagyták meg? Hogy mindenki lássa, hogy van ott valami? Engem nem nagyon zavar, de fura.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3660) MasterMark válasza Fryskitt (#3659) üzenetére


MasterMark
titán

De most viccelsz? Továbbra sem az lóg be, hanem a képernyő lóg ki mellé... Máshogy nem lehet, csak csinálni egy kihasználatlan fekete sávot oda.

Szerintem sokkal jobb lenne szoftveresen korlátozni, hogy azt a részt ne használja videóra, és kész. Menüben, alkalmazásokban tök jó, hogy ott van az a plusz hely.

Switch Tax

(#3661) Rage47 válasza Fryskitt (#3659) üzenetére


Rage47
veterán

így van egy stílusa és nem lehet összetéveszteni más telefonnal

(#3662) Madwe válasza MasterMark (#3660) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én is csak a hátrányát látom. Pl menüben feláldoztak rengeteg dolgot, csak h megindokolják, h miért van ott. Nem látod akku%ot, vpn meg egyéb jelölőket... Alkalmazásokban se láttam olyat, ami értelmesen kihasználná. Egyedül a mindenki lássa h Xem van, amit elfogadok, mint indok ;]

(#3663) MasterMark válasza Madwe (#3662) üzenetére


MasterMark
titán

Alkalmazások még nem nagyon tudják mit kezdjenek vele, ez ilyen az elején.

Az meg hogy mindenfélét látni kell ott, azzal nem nagyon értek egyet. Nyugodtan meg lehetne oldani a bal felső résznél, hogy mindig aktuálisan azt mutassa ami aktuális. :DDD Szóval, hogy ha benyomtod a VPN-,t akkor ugye egy kis ideig ott van bal felül, de ott is maradhatna.

Az akku százaléknak mi értelme amúgy?

Switch Tax

(#3664) Richard válasza Ck. (#3627) üzenetére


Richard
őstag

Én már több (kb 8) 12-14 órás utat végig navigáltam WAZE-val X-en. A fényerő mindig automatán van, de ahogy láttam autóban ez általában 80%-ot jelent. Eddig beégésnek semmi nyoma.

Egyedül ami zavar, hogy új korától kezdve szerintem szemből nézve kicsit sárgásabb a kijelzőm mint kellene. Lehet emiatt ki fogom majd cseréltetni.

(#3665) markknight válasza Fryskitt (#3659) üzenetére


markknight
veterán

Meg lehetett volna okosan csinálni. A kijelző oled. Miért nem lehetett azt, hogy mondjuk jobb és bal oldalt ha belépsz egy appba, akkor az idő és a térerő fehér lesz, a háttere meg fekete, pont a csíkig. Így csak videónál maradt volna a belógó érzésed.

[ Szerkesztve ]

(#3666) Madwe válasza MasterMark (#3663) üzenetére


Madwe
nagyúr

De úgy ugyanúgy megfeledkezel arról, hogy vpn-en hagytad a telefonod, hiszen nem jelzi semmi folyamat, h rajta vagy. Akku%nak mi értelme:D? Ilyen erővel az órának mi értelme:D?

(#3667) MasterMark válasza markknight (#3665) üzenetére


MasterMark
titán

Appoknál szerintem senkit nem zavar a "belógás". (Még mindig nem belógásról van szó amúgy.)

Videóknál meg meg lehetne oldani szoftveresen.

Madwe: De látni az iknon, hogy mennyi akkud van. Ha meg pontosabban kell akkor le tudod húzni és ott van. Ezért nem értem miért jó, ha folyton ki van rakva számmal is?

VPN-ről meg automatikusan lekapcsol ha nincs használva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3668) kchris78 válasza Richard (#3664) üzenetére


kchris78
veterán

nekem az a problémám a kijlezővel hogy az IPS fehérje érezhetően homogénebb... közelről nézve persze, de ez már kukacoskodás szint.

[ Szerkesztve ]

(#3669) Fryskitt válasza MasterMark (#3660) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mindegy honnan nézzük... és szerintem az is mindegy h szoftveresen takarod el vagy fizikailag.
Amúgy engem nem zavar, mint mondtam. Csak sokakat mégis, esetleg figyelembe vehették volna.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3670) Salo válasza Fryskitt (#3669) üzenetére


Salo
tag

De ha nem fizikailag takarod, akkor ott marad hely (mint pl. jelen esetben is aksi, térerő, stb...).
Persze nyilván van akit zavar ez, nekem pont tetszik. De ez egyéni :)

(#3671) MasterMark válasza Fryskitt (#3669) üzenetére


MasterMark
titán

Nem mindegy, hogy honnan nézzük, mivel a szenzoroknak, kamerának, hangszórónak kell a hely.

És az sem mindegy hogy szoftveresen vagy fizikailag van eltakarva, mert szoftveresen lehet az, hogy videót nem tesz oda, így nem lógatja bele a notch-ot, viszont alkalmazásokban és a rendszerben használható terület marad.

Pl. így mitől lenne jobb?

Így látszik is, hogy nem az lóg be, hanem a kijelző ér fel mellé, mivel annak mindenképpen ott kell lennie.

Plusz így az egyediségéből is vesztene egy lapáttal szerintem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3672) B-L-A-C-K válasza MasterMark (#3671) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor meg az lenne a baj miért nem szigettel oldották meg. :D

(#3673) Fryskitt válasza MasterMark (#3671) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem jó így, ahogy van és talán tényleg jobb úgy ahogy te mutatod.
Csak sok embernek ezzel van baja, erre írtam, hogy foglalkozhattak volna vele kicsit.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3674) gyuromoj válasza MasterMark (#3671) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha így nézne ki, akkor menne hogy a Samu-ról másoltak szerintem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3675) Cyberpunk válasza MasterMark (#3671) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na így már ritka ronda lenne szvsz. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3676) MasterMark válasza Fryskitt (#3673) üzenetére


MasterMark
titán

A sok embernek nem ezzel van baja, sőt szerintem nem is látta élőben... Csak megy megint az internet.

Switch Tax

(#3677) Rob700 válasza MasterMark (#3671) üzenetére


Rob700
senior tag

Uh de ritka ocsmány 😂 Szerintem semmi baj nincs a szenzor szigettel, valami durva módon túl van lihegve ez... szerintem még jól is áll neki és egyedivé teszi az IPhone X-t...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 128GB Black 

(#3678) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Akkor szegény Sharp Aquos S2 mit mondjon? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3679) Madwe válasza MasterMark (#3671) üzenetére


Madwe
nagyúr

Notibárt lehagyva a képről persze h hülyén néz ki :) Amúgy egyedi a notch, azt senki nem vitatta :)

(#3680) MasterMark válasza Madwe (#3679) üzenetére


MasterMark
titán

Képzeld oda... De nem ettől néz ki ultrahülyén. Pláne annak ismeretében, hogy most hogy van.

Cyberpunk: Na ez meg pont a két szék közé esik. Plusz virtuális gombok. X után a virtuális gomboknak se látom az ég világon semmi értelmét. Sőt kényelmetlenebb használni azokkal bármit.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3681) Cyberpunk válasza MasterMark (#3680) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem sem kell a gesztus vezérlés magától értetődő, igaz lehetne még csiszolni rajta, BB OS10 szerűt szívesen látnék iOS-en is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3682) galaxys80 válasza MasterMark (#3667) üzenetére


galaxys80
veterán

De látni az iknon, hogy mennyi akkud van. Ha meg pontosabban kell akkor le tudod húzni és ott van. Ezért nem értem miért jó, ha folyton ki van rakva számmal is?

Mondjuk azért, hogy lássam, hogy 40 vagy 60%-on van az aksi és kibírja még estig, ha el kell mennem valahova vagy rakjam töltőre. De most komolyan. Ezt magyarázni kell? Lehúzogatva megnézni...Ennyi erővel a menübe is lépegethetek érte.
Ha az Apple mondjuk a 11-el minden készüléken megszüntette volna a százalékos kijelzést lett volna olyan népfelháborodás, hogy csak na.

Egyediség. Sokan gondolják egyedinek azzal is magukat, ha valami botrányosan igénytelen ruhát vesznek fel.

(#3683) MasterMark válasza galaxys80 (#3682) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nálad 40% és 60%-on ugyanott áll az ikon? Erről beszélek, hogy nem kell lehúzogatni, ott van az ikon, arra való.

Csak akkor kell lehúzni, ha mondjuk azt akarod tudni, hogy most 82% vagy 83%. De mintha számítana bármit is, mivel az egy csak egy kiszámított közelítő érték...

Egyediség, az is lehet egyedi. Nem ettől függ, nem az dönti el valamiről, hogy egyedi, hogy neked tetszik-e.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3684) Cyberpunk válasza galaxys80 (#3682) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez már szerintem csak csomó keresés a kákán. Egy mozdulat, na jó kettő a művelet. Nyilván lassabb, mint ha csak rá kéne nézni, később egyébként nem kizárt hogy bele rajzolják az ikonba.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3685) galaxys80 válasza MasterMark (#3683) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát ha te meg tudod mondani abból a ikonból, hogy 41 vagy mondjuk 57%, akkor fizetek egy sört. Az a százalék nélküli ikon a Nokia 5110 idején volt arra való.

(#3684) Cyberpunk
Ez nem kákán a csomót keresés. Egyszerűen visszafejlődés egy alap dologban. Gyanítom a következő készülékben meg is oldják majd. És természetesen akkor, majd minden tulaj kijelenti, hogy így van ez jól. :)
Néha azt látom ( és ezt most senki ne vegye magára), hogy ha holnap az Apple azt mondaná, hogy csak egy imát követően old fel a kijelző akkor sokan azt is megmagyaráznák, hogy ez miért is jó.

(#3686) MasterMark válasza galaxys80 (#3685) üzenetére


MasterMark
titán

Azért azt látni az ikonon, hogy most több mint a fele, vagy kevesebb mint a fele van. Pár százalékok meg nem számítanak.

Mondjuk én nem is nézegetem az akksit, mivel egy napot bőven kibírja. :U

Switch Tax

(#3687) Cyberpunk válasza galaxys80 (#3685) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez most ilyen, ha nem nyerő nem vesszük meg. Nekem ez és a sziget sem jelent problémát. Más okok miatt fontolgatom más készülék vételét.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3688) Madwe válasza MasterMark (#3686) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igazából minek oda az akkuicon, úgyis kibír egy napot, nem? lehetne oda is tenni egy emojifejet pl! Meg mondom az idő is tök felesleges, hát ki nem tudja mennyi az idő, oda is lehetne egy emojifej! Hálózat is tök felesleges, általában van, ha nincs, akkor meg úgyse hívnak... Wifi szintén, majd én rálépek ha kell. Igazából ez mind tök felesleges, nem is értem miért teszik ki, 1-2 lépéssel mindegyik infoját eléred máshol ;]

(#3689) MasterMark válasza Madwe (#3688) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, így belegondolva tök igazad van. :D

De azért na. Az ikonon azért látni, hogy most kb. mennyi akksid van.

Switch Tax

(#3690) Cyberpunk válasza Madwe (#3688) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha nem lehetne megnézni, akkor jogos lenne. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3691) markknight


markknight
veterán

Szerintem ebből a kis helyből ami király, hogy elhagytuk feloldott képernyőnél a szolgáltató leírását. Egyébként rohadt nagy visszalépés, de majd lesz jobb. Különben lehetett volna egy olyan opció, hogy mondjuk a battery ikonBAN mutatja a százalékot. De nyilván szabin volt a grafikus és gondolták maradjon vmi az iOS 12-re is. :DD

(#3692) galaxys80 válasza Cyberpunk (#3690) üzenetére


galaxys80
veterán

Igazából az egész felső sáv, a controll center és a widgetek is tök feleslegesek. Menüben úgyis mindent meg lehet nézni. ;)

(#3693) MasterMark válasza galaxys80 (#3692) üzenetére


MasterMark
titán

Fu srácok azért ne toljátok túl. )) Azon az akksi ikonon látni lehet mennyi akksi van.

Switch Tax

(#3694) Cyberpunk válasza galaxys80 (#3692) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lényegében igen, de itt nem menü van. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3695) galaxys80 válasza MasterMark (#3693) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezen tök felesleges vitatkozni. Te látod, én meg nem. ;)

(#3694) Cyberpunk

Akkor hívjuk beállításoknak, ha úgy tetszik jobban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3696) Cyberpunk válasza galaxys80 (#3695) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Beállítások lenne min 2 mozdulat még elész az akkuig. ;] Itt meg csak lehúzod.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3697) galaxys80 válasza Cyberpunk (#3696) üzenetére


galaxys80
veterán

Na,de plusz 1 mozdulat, mint tudjuk semmit nem számít. Pont ennyi a különbség a rápillantás és a felhúzás között is. ;]
De befejeztem. :D

(#3698) MasterMark válasza galaxys80 (#3697) üzenetére


MasterMark
titán

De komolyan, az ikon szimbólumából semmit nem tudsz levonni? :F

Switch Tax

(#3699) markknight


markknight
veterán

Amúgy most vettem észre, hogyha elforgatom a telefont, akkor nem jön be az "osztott képernyés" nézet bizonyos appoknál, úgy mint plus készülékeken.

(#3700) B-L-A-C-K válasza markknight (#3699) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

X-en nincs ilyen opció azért nem jön be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.