Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) kengyel válasza Inczke (#2500) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én próbáltam hajnalban 04.00.-kor, és nálam működik.

(#2502) tboldi

Akkor még én is tesztelem ! :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2502) tboldi válasza Inczke (#2500) üzenetére


tboldi
nagyúr

Korábban írtam, hogy nekem megy, de azóta többször is kipróbáltam, és nem jártam sikerrel, szóval az csak egy egyszeri alkalom volt. :D
Magyarán nekem is ilyen.

szerk.: Pont ugyanígy csinál az enyém is.

[ Szerkesztve ]

(#2503) Inczke válasza kengyel (#2501) üzenetére


Inczke
tag

Nekem -7 C-be nem megy sajnos :(

Nem tudom frisitesekkel ezt meg tudjak-e oldani :(

(#2504) kengyel válasza Inczke (#2503) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még azóta én sem próbáltam, de annyira nem érdekel, este kint nem igazán fotózom.

kengyel

(#2505) kentucky válasza tboldi (#2502) üzenetére


kentucky
őstag

Szerintem ezt szoftveresen is megtudják majd oldani, kicsit nagyobb feszt adnak az vakunak vagy valami.

(#2506) tboldi válasza kentucky (#2505) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem is inkább szoftveres a probléma. Nehezen hiszem, hogy ennyi 8, 8 Plus és X lenne gyártási hibás, pontosan ugyanazokkal a tünetekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#2507) Skorpio.59 válasza Inczke (#2495) üzenetére


Skorpio.59
aktív tag

Ismerősöm, feleségének vett egy i8plust ajándékba . A hölgyike egy hétig használta gyári “ fóliával “.Mondogatta Ő,hogy baromira szarul szól a hangszóró.Nem hallja a másik felet.A srác mondta neki.miután megunta a panaszt,hogy vigye vissza.Visszavitte és ott levették róla a fóliát.... :) Mondja nekem,hogy neki is furcsa volt egy kicsit,mert mikor zenét hallgatott rajta az ara,mindíg zizegett a hangszóró.... :C

[ Szerkesztve ]

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#2508) HarleyCustom válasza Inczke (#2495) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:DD

Bocsi...:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2509) Sn00k válasza Inczke (#2503) üzenetére


Sn00k
veterán

Irtak mar masok is hogy 0-30 C kozott kell mukodnie -7c be annyira ne csodalkozz nem megy. De lehet le kene huzni onnan is a foliat :DDD bocsi nem tudtam kihagyni ;]

3njoy the Lif3

(#2510) hemaka válasza Sn00k (#2509) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igy van, hivatalos oldalon is ott van:

Előírt használati körülmények
Üzemi környezeti hőmérséklet: 0–35 °C
Tárolási hőmérséklet: –20–45 °C
Relatív páratartalom: 5–95%, nem lecsapódó
Működtetési magasság: 3000 méterig tesztelve

(#2511) TechN7ne válasza Inczke (#2500) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen

(#2512) jilian válasza hemaka (#2510) üzenetére


jilian
addikt

És ha azt felveszi valaki, hogy + 2 fokban is produkálja? :U
Meg azért ez már szerintem rohadt nagy purdéjjság....
most akkor ~3 hónapig sötétben (~4-től reggel 7-ig) ne készíthetek képet?
Hogy a f@szomba örökítsem meg a "téli" szép pillanatokat haverokkal, családdal, hobbi...stb.

Jó azt megértem ha mondjuk a szerencsétlen teló -10 foknak tartósabb ideig van kitéve akkor működjön a védelem de azt, hogy előkapom lövök 3 képet és megy vissza a zsebbe az már kicsit ciki.

Igen, számomra égő volt amikor sajnos tapasztaltam a jelenséget....pont a főnökékkel, házigazdákkal voltam amikor mondta,hogy csináljak én képet, nekem úgyis faszább telefonom van....
Aztán 2 perc szentségelés után majdnem földhöz basztam, hogy pont akkor hagy cserben mikor nem kéne.
És akkor próbálj mentegetőzni, megmagyarázni azt, hogy 0-35 ban működik csak a telefonod!
Apró égő volt.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#2513) hemaka válasza jilian (#2512) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ciki lehetett valoban. De az Apple sem a regi mar, hibat hibara halmoznak, de majd kipatchelik ezt is, aztan mukodni fog.
Mindenesetre en feedbackeltem, hatha lepnek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#2514) kengyel


kengyel
nagyúr

Az alkalmazások letöltéséhez, hogyan lehet ujjlenyomatot beállítani ?

kengyel

(#2515) #76385920 válasza kengyel (#2514) üzenetére


#76385920
törölt tag

Beállítások/Touch ID és jelkód

Itunes és Appstore bekapcs

(#2516) kengyel válasza #76385920 (#2515) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szuper, köszönöm !

kengyel

(#2517) Sn00k válasza jilian (#2512) üzenetére


Sn00k
veterán

Uhh ez mondjuk tenyleg roppant kellemetlen tud lenni. Ilyenkor meg ugye altalaban egybol jonnek a tarsasagbol a rosszindulatu megjegyzesek nah az Iphone...
Az embert meg szetveti az ideg hogy jol beegett.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#2518) Sn00k válasza tboldi (#2478) üzenetére


Sn00k
veterán

Meg annyi lenne a kerdesem, hogy feltettem ezt az iMazing kovertert, szepen at is konvertalja jpg be, de ilyenkor vajon vegbe megy valamilyen fajta minosegbeli romlas ?

3njoy the Lif3

(#2519) tboldi válasza Sn00k (#2518) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elvileg egy pici igen, de nem nagyon venni észre különbséget.

(#2520) lugosi válasza Sn00k (#2518) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha veszteséges formátumról konvertálsz másik veszteséges formátumra, akkor szinte biztosan.

(#2521) davidi


davidi
tag

8 Plus, droidról jöttem, hát eléggé meggyőző.
Használat: munka mellett ami naponta ment: néhány fotó, pár e-mail, néhány üzenet, csoportok átnézése.

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#2522) hemaka válasza Sn00k (#2518) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyebkent minosegben szinte 0 a kulonbseg a HEIC es a JPEG kozott, inkabb a merete ami kevesebb a HEIC formatumnak.
Szoval igy konvertalgatni semmi ertelme nincs, mert szerintem meg rosszabb lesz, mintha JPEG-ben lotted volna...

(#2523) palacento válasza hemaka (#2522) üzenetére


palacento
csendes újonc

Szerintem a legegyszerűbb feltenni egy programot, ami megnyitja Windowson is. Ha valaki küld egy képet, megmondom, működik-e, amit én találtam. Ha igen, megosztom.

(#2524) hemaka válasza palacento (#2523) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem a legegyszerubb egyelore nem hasznalni, mert nincs sok ertelme. :D

(#2525) palacento válasza hemaka (#2524) üzenetére


palacento
csendes újonc

Hát jó, de egyszerűbb megoldani, hogy meg tudja az ember nyitni, mint lebeszélni mindenkit a használatáról. Egyébként nekem szimpatikus, mivel videóban elég régóta HEVC-ezek, és szimplán kíváncsi vagyok.

(#2526) hemaka válasza palacento (#2525) üzenetére


hemaka
nagyúr

Videoban van is ertelme, de fotoknal igy ezzel a tamogatottsaggal nem sok. Annyival nem jobb, mint a jpeg, hogy megerje kinlodni konvertalgatni, meg progrramokat telepitgetni.
Persze akinek van hozza kedve meg ideje, csinalja.

(#2527) palacento válasza hemaka (#2526) üzenetére


palacento
csendes újonc

Kisebb. A kisebb tárhelyű iPhone-okon azért nem mindegy. Gyors jövőt jósolok neki.

(#2528) kengyel


kengyel
nagyúr

Most nem azért, de a fotók minősége, nagyon is jó !

kengyel

(#2529) palacento válasza palacento (#2525) üzenetére


palacento
csendes újonc

Akit érdekel, Windows 10 Képnézegetőjével simán megnyílik vele.

[link]

THX a képet, hemaka!

(#2530) kengyel válasza palacento (#2529) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért nem egyforma a két formátum, van köztük eltérés, a Heic javára.

kengyel

(#2531) hemaka válasza kengyel (#2528) üzenetére


hemaka
nagyúr

Senki nem mondta, hogy rossz lenne, csak a formatumokrol ment a csevej.
Egyebkent jo kameraja van, de egy huawei P9-10 elveri bamikor nyers kepekben.
Viszont automataban jobb az iphone jpeg, a szoftver algoritmus nem cseszi szet a kepeket annyira.

palacento
Azert ezek a kepek igencsak kamuk, en csinaltam teszetet, ha lesz kedvem es idom majd felteszem.
100% minosegu JPEG, HEIC, TIFF, RAW-ban keszitettem ua. beallitasokkal, emelkedo ISO ertekekkel statikus temarol fotot es egyaltalan nincs ekkora minosegbeli kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

(#2532) kengyel válasza hemaka (#2531) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor félreértettél egy kicsit, mert ez nem a témához szólt. A mai képeket elnézve írtam, hogy nagyon is jó a kamera, ami nálam jó pont. Ma kipróbáltam a portré módot, na az nagyon odavág.

(#2533) palacento

Én senkinek nem szántam ezt válasznak, csak belinkeltem a mai képeimet, és azon lepődtem meg, hogy milyen jól sikerültek. Ez nem válasz akart lenni !
Én nem a formátum beszélgetésbe folytam bele, nem is válasznak ment.
Elnézést, ha félreértettétek !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2533) palacento válasza kengyel (#2530) üzenetére


palacento
csendes újonc

Nem értelek, nem mondtam semmit a minőségről, csak meg akartam nézni egy HEIC-et Wuindows 10-en, és ezzel sikerült. Problem solved.

hemaka

csak a programot linkeltem, és sikeresen megnéztem vele a te képedet. Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#2534) hemaka válasza kengyel (#2532) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyik legjobban mukodo fake-bokeh most az iphoneokban van. Nemelyik masik gyatonak olyan van, hogy lol, inkabb bele se tettek volna. :DDD

(#2535) kengyel válasza hemaka (#2534) üzenetére


kengyel
nagyúr

Most hogy használom többet a kamerát, meg is lepődtem, hogy ilyen jót raktak le az asztalra. Még olyat is olvastam, hogy ebben jobb a kamera, mint az X-ben. Ezt megerősíteni nem tudom, azt még nem próbáltam.
Kellemes meglepetés volt, ezzel lehet menni fotózgatni. :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2536) tboldi válasza hemaka (#2524) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk sorozatképek és live fotók esetén van értelme, mert így egy konténerben tudja tárolni. Sima fénykép esetén valóban nincs sok. :)

(#2535) kengyel: A X-é jobb, ott mindkét lencse kapott optikai stabilizációt, a 8 Plus-nál csak a "fő", illetve a telefotó lencse is másabb a X-ben (f/2.4 a 8 Plus f/2.8-ához képest).

[ Szerkesztve ]

(#2537) kengyel válasza tboldi (#2536) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt egy-két bejegyzésben olvastam, de konkrétan nem tudom. Van egy kollégámnak X, de ő nem nagyon fotózik. Egyszer csinálok vele egy kameracsatát, még ha kikapok is, megérte. :D

kengyel

(#2538) tboldi válasza kengyel (#2537) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak a technikai hátterét írtam le, valójában szinte nincs is különbség, főleg egy átlag felhasználó esetén.
Aki meg nem átlag, az úgysem telefonnal fotóz. :D

(#2539) hemaka válasza kengyel (#2535) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az iphoneok szerencsere kameraban mindig az elitben tanyaznak, nem lehet ra panasz.
Az X-nek jobb papiron, de a szenzor ua. veszett nagy kulonbseg nincsen koztuk, a lentebb emlitett stabin es F-erteken kivul.
Szerintem szabad szemmel ember nincs aki megmondana melyik kep melyikkel keszult. :)

(#2540) kengyel válasza tboldi (#2538) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én csak átlag ember vagyok, és telefonnal fotózgatok. :D Minden nyaralásra telefont viszek, és jó képeket kreálok vele, nem cipelek plusz egy gépet. :D

(#2539) hemaka

A kamerán nekem volt min meglepődnöm, ez az első IPhone készülékem, és tényleg jó. Kellemesen csalódtam benne, pedig volt bennem a " félsz " szindróma. :)

Háttérképeket, tudok valahonnan leszedni ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2541) tboldi válasza kengyel (#2540) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is átlag vagyok, nyugi. :DDD

Szerintem ez lett a legjobb telefonnal készült képem eddig, igaz, ez még az előző iPhone 7-em volt (sima, nem Plus): [kép]
Mondjuk a PH-ra való feltöltés miatt kicsit romlott a minőség.

Ha valaki kérdezné, ez a saját autóm, egy 2006-os Honda Jazz 1.4i LS. :)

[ Szerkesztve ]

(#2542) kengyel válasza tboldi (#2541) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez teljesen jó kép, a kocsi sem rossz. :D Szerintem, nyugodtan lehet vele fotózgatni, kisebb " gépeket " simán kivált.

kengyel

(#2543) tboldi válasza kengyel (#2542) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Amióta iPhone-ozok, elő sem vettem a kompaktot (Samsung WB250), mert egyszerűen nincs értelme. :D

(#2544) hemaka válasza kengyel (#2540) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha ezt lattad volna elotte, nem lett volna felsz. (Nyilvan van rajta post processing, de a lenyegen nem valtoztat) :) Igaz ez csak i7p, de mindegy is most, nagy kulonbseg szinten nincs koztuk.

(#2545) kengyel válasza tboldi (#2543) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pedig így elnézve, az a Samsung gép sem semmi. :)

(#2544) hemaka

Ezt így hirtelen végigpörgetve elakadt a szemem, még ha némi " munka " is volt vele utólag. Ha nem tudnám mivel készült, azt mondanám, egy bitang drága géppel. :)

kengyel

(#2546) Sn00k válasza hemaka (#2522) üzenetére


Sn00k
veterán

Itt azert eleg jelentos a kulonbseg a 2 kep kozott.
[link]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#2547) tboldi válasza kengyel (#2545) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig nem egy nagy durranás, az ára sem volt sok (35k). :D

(#2548) Sgr_A válasza kengyel (#2545) üzenetére


Sgr_A
addikt

Azzal készült :DDD

(#2549) tboldi válasza Sgr_A (#2548) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nope. :N

Sorry, félreértettem. :B

[ Szerkesztve ]

(#2550) xmblolz94


xmblolz94
csendes újonc

Sajnos tegnap én is benéztem a vakuzást az éjszakában, amikor odaadtam egyik ismerősömnek, hogy nézze meg az új 8 plusomat... ő meg elővette a 6S-jét és az meg gond nélkül vakuzott... nem tudom, hogy hány fok volt kint, az biztos, hogy hideg volt. Egy kicsit gáz volt a szitu... :D Pedig múltkor a farmer zsebből előhúzva meg vakuzott.. Úgy látszik a nadrág fajtája is szerepet játszik a dologban. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.