Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) VoidXs válasza Zitta (#5599) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha tokot keresek, akkor mindig az ő cuccaik esnek be ezrével, elnyomva az összes többit. Bár lehet, hogy csak tömegtermelnek pont ezért.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#5602) erdoke válasza legiaap (#5594) üzenetére


erdoke
titán

Továbbra sem értem, ehhez miért nem kell kábel. :F

A legjobb aláírás a héten

(#5603) legiaap válasza erdoke (#5602) üzenetére


legiaap
nagyúr

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5604) erdoke válasza legiaap (#5603) üzenetére


erdoke
titán

Jaa, ilyesmi nekem is van. Ezt szeretem a legkevésbé, mindig azon kell rettegni, hogy leesik telefonálás vagy netezés közben, és egy iPhone 6-tal együtt már be se fog férni a zsebembe. :N

A legjobb aláírás a héten

(#5605) Sn00k


Sn00k
veterán

Tegnap haverom öléből ellandolt a telefonom a betonra :((( és , mivel nem használok tokot + fóliát a 2 sarkán lett sérülés, de , ami a szerencse a kijelzője és a hátulja viszont sérülés mentes.

A kérdésem az lenne, mennyi pénzbe fájhat kb a keretcsere rajta ? Egyáltalán lehet, csak a keretet cserélni ?

3njoy the Lif3

(#5606) erdoke válasza Sn00k (#5605) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg lehet, de eddig csak úgy láttam rá árat, hogy kijelző + digitizer + keret. Kb. 17e Ft.
Szóval várd meg, amíg a haver a kijelzőt is betöri. :D

A legjobb aláírás a héten

(#5607) Sn00k válasza erdoke (#5606) üzenetére


Sn00k
veterán

Az még nem is vészes, azt hittem 40-50 körül lenne egy, ilyen csere. Majd beviszem iStyleba remélem ott is tudják orvosolni...

3njoy the Lif3

(#5608) erdoke válasza Sn00k (#5607) üzenetére


erdoke
titán

Ott nem ennyi lesz...

A legjobb aláírás a héten

(#5609) metju válasza Sn00k (#5607) üzenetére


metju
tag

Space Budapest Apple szervíz tud keretet cserélni szerintem,ha más nem hatoldallal együtt biztos. (Mindezt 25.000 ft-ért) Árkádban van a bolt. Less be, érdemes !;)

(#5610) spawn21


spawn21
veterán

Ez az iphonetok.hu vajon küld olcsó gagyi tokokat is? Rendeltem egy bumpert, de leválik a "betét" eléggé idegesítő.

iPhone 13p

(#5611) nederlanden


nederlanden
senior tag

09 09 a hivatalos bemutatót követően másnaptól már meg is tudom rendelni az i6-ot?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5612) nederlanden


nederlanden
senior tag

hoppáá nekem is mozog az üveg a jobb felső sarokban,és a kamera lencse is totál poros...mindeggy úgy is unom már az 5s-t

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5613) Oliverda


Oliverda
félisten

2:20 milyen töltési időnek számít egy gyári 1A-s töltővel?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5614) spawn21 válasza nederlanden (#5612) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor a 6-ot is fogod ;)

iPhone 13p

(#5615) kali válasza Oliverda (#5613) üzenetére


kali
legenda

akár reális is lehet, ha teljesen lemerült állapotban volt az akkumulátor, pláne ha töltés közben a kijelző is ment valamennyit.

(#5616) Oliverda válasza kali (#5615) üzenetére


Oliverda
félisten

Direkt alig nyúltam hozzá, hogy meg tudjam mérni. Amúgy 1%-ról indult.

Azért mértem meg, mert az utóbbi hetekben feltűnően gyorsabban merült a telefon, és ennek nem nagyon tudom az okát. Általában ha gyorsabban merül az akksi - tehát már degradálódott -, akkor gyorsabban fel is töltődik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5617) nederlanden válasza spawn21 (#5614) üzenetére


nederlanden
senior tag

remélem nagyobb dobas lesz mint az i4-ről i5-re valtas ex akkar már nem is vállik annyira hamar unalmassa

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5618) Oliverda válasza nederlanden (#5617) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit vársz? 1 éven át tartó idegtépő izgalmakat egy telefontól? :D Annak kell örülni ha jól működik, és tudja azt amit ígérnek, illetve bírja a strapát. A többi már inkább az alkalmazásokon múlik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5619) nederlanden válasza Oliverda (#5618) üzenetére


nederlanden
senior tag

nem 1 több èven át tartó izgalmas élezetes és hasznos használstot várok,mert ugyebaz eddigi i-ket nem mondhatom oan izgalmas sokszínű hasznos lehetőségekkel telepakoltaknak már hosszú évek óta.a lényeg meg lehet vásárolni 09 10-én az i6-ot ?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5620) erdoke válasza nederlanden (#5619) üzenetére


erdoke
titán

Nem valószínű. Sokkal inkább a 16-a US, UK, D, F, stb, majd 2 héttel később a második kör.

(#5621) legiaap
Mond => ne mondd (felszólító mód). Csak azt ne mondd, hogy nem a magyar az anyanyelved. :P :))
Viccen kívül, kicsit igénytelen mobilos gépelésen tűnik.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5621) legiaap válasza nederlanden (#5619) üzenetére


legiaap
nagyúr

Csak azt ne mond neked sem a magyar az anyanyelved... :U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5622) Oliverda válasza nederlanden (#5619) üzenetére


Oliverda
félisten

Idehaza nem valószínű, így valószínűleg majd várnod kell pár hetet, hogy kicsit visszanőjön az epenis.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5623) kali válasza nederlanden (#5619) üzenetére


kali
legenda

nem valószínű, legalábbis magyarországon...
az idő haladtával, egyre kevésbé lehet már sokat újítani az újabb típusoknál, pláne olyan tulajdonságokat illetően, amik a gyártó szerint is jó ár/érték arányt mutatnak.

Oliverda; a következő teljes feltöltéskor ne szedd le azonnal töltőről a feltöltött állapot kijelzésekor, hanem hagyd még rajta kicsit, és úgy home + power, aztán csak a készülék újraindulását követően kapd le azt a kábelről.

(#5624) Sn00k válasza metju (#5609) üzenetére


Sn00k
veterán

Koszi, megsasolom az arkad az pont jo nekem. ;]

5613 oliverda: pedig nincs is jobb egy szeptemberi e-penis novelestol:)

3njoy the Lif3

(#5625) Oliverda válasza kali (#5623) üzenetére


Oliverda
félisten

És az mire lesz jó?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5626) kali válasza Oliverda (#5625) üzenetére


kali
legenda

egyrészt kilövi az esetlegesen beragadt alkalmazás(oka)t, másrészt pontosítja az akkumulátor töltöttségi értékének a kijelzést, ha esetleg az nem a valósat mutatja.

(#5627) Oliverda válasza kali (#5626) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem

A Background App Refresh alatti kapcsolgatás pontosan mire vonatkozik? Akkor tudnak frissülni azok az appok, ha el sincsenek indítva, vagy csak ha a háttérben "állnak"?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5628) nederlanden válasza legiaap (#5621) üzenetére


nederlanden
senior tag

Román vagyok!de az íras azért zavaros,mert bepróbáltam egy Lg g3-at és szokatlan több év iphone használat után.amúgy sokat próbáltam mostanában (ss5,htc m8,lg g3),és magasan,kategóriákkal jobb az Lg az összesnél.Viszont rá kell jönnöm,h azt közel sem tudja nyújtani egyik sem amit az ios-iphone.vmit nagyon eltaláltak(minden egyértelmű,precíz,átlátható,gyors,stabil)

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5629) nederlanden válasza kali (#5623) üzenetére


nederlanden
senior tag

értem.
egy-két értesítő ledet,nagyobb teret a testreszabhatósságban,több használati módot,kényelmesebb fogást,strapabíró házat stb.várok egyelőre.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5630) spawn21 válasza nederlanden (#5628) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor lehetséges, higy nem nagyon erőltetted a próbálkozást, mert az Lg a bugos rendszerével minden csak nem jó.

iPhone 13p

(#5631) Krisz79


Krisz79
őstag

Azt hiszem visszatérek Iphone készülékre.
Mit tanácsoltok érdemesebb 5s-t választani sima 5 helyett?
Mivel tud többet?
Vagy várjak ,még a 6-t ki nem adják?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#5632) SpongyaBob válasza Krisz79 (#5631) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ha az i6 valóban 1 giga rammal fog érkezni, akkor már csak azt kell eldöntened, hogy kell-e a nagyobb kijelző. Ha nem akkor az 5s bőven jó választás tekintve, hogy árban a 6 alatt lesz.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5633) kali válasza Oliverda (#5627) üzenetére


kali
legenda

az alkalmazások frissülni tudnak elindítás nélkül is, én kikapcsoltam a funkciót, elég ha akkor frissül az időjárás...stb, amikor elindítom azt, a helymeghatározásos rész meg pláne ne szívja feleslegesen az akkumulátort.

Krisz79;

- ujjlenyomat-olvasó
- jobb kamera
- nagyobb kapacitású akkumulátor/jobb akkumulátoros üzemidő
- erősebb cpu
- erősebb gpu
- kiküszöbölve a sima 5 esetén adott hibák; keret kopása, főkapcsolós probléma...stb.

[ Szerkesztve ]

(#5634) Macccy


Macccy
senior tag

Sziasztok megint!

Újabb írás, az USB töltésről illetve akksi "gondozási" szokásokról olvasgattam kicsit, ami máris az elején egy érdekes topic lett, nem csoda ha bennem is felvetődött a létjogosultsága ... A készülékek - már amit elbír a 0.5A - számítógép USB porton keresztüli töltése bár jóval hosszabb ideig tart, de elviekben (!) jótékony hatása van a Lítiumos energiaforrások életére két okból is:

• A Battery University tesztje szerint a gyorsan töltött Lítium-Ion akkuk korábban halnak

• A lassabb (USB) töltés jóval kevesebb hőtermelést eredményez, ami így meghosszabítja az élettartamot

Nyilván a mi élettartamunkat nem növeli, így nem kell napi 3-5 órákat ülni a PC mellett a töltésre várva, ez csupán egy lehetőség, főleg ha hozzám hasonlóan mások is ülnek akár 8-10 órát irodában, asztali gépnél.

Akkumulátor élettartamára vonatkozóan pedig íme néhány általános érvényű tipp:

• Ajánlott nem lemeríteni teljesen, leginkább SOHA! Szuper-ideális esetben ne is menjünk 20-30-40% töltés alá - talán nem véletlen, hogy 20-tól már piros az iPhone kijelzése és a G3 is úgy hallottam 30-tól figyelmeztet. Emellett talán furcsábban hangzik (és az okos töltésszabályzó elektronika fokozatosan lekapcsolja a töltést helyettünk), de a sokáig 100%-on járatás sem tökéletes választás, érdemes lehet 95-100% között akár már levenni a töltőről.

• Ami a nullára merítés mellett leginkább károsítja az akksikat, az a magas hőmérséklet, közvetlen napfényen, felhevült autóban stb. gyorsabban öregszik a cucc.

pl. 0°C átlaghőmérséklet közelében tartva egy Lítium-Ion vagy Lítium-Polimer akkumulátor 6% maximális kapacitást veszít 1 év alatt, 25°C átlaghőmérsékleten ez a veszteség már 20%, 40°C közelében pedig az érték akár 35% is lehet.

• A vezeték nélküli töltés kerülendő (a Qi geek baromságról ennyit és mielőtt bárki gondolná, nem, nem savanyú a szőlő esete forog fenn!) mivel az indukciós töltő használata közben sok veszteség hő keletkezik, ami szintén szép lassan megfőzi az akkumulátort, csökkenti, csökkentheti az élettartamát.

• Végül egy józan ajánlás a Gizmodo-tól: nem kell stresszelni ezeken az ajánlásokon, leginkább csak boldogan használni a készüléket!

forrás: Gizmodo és más rövid írások ...

Remélem sokaknak hasznos volt. :)

(#5635) kali válasza Macccy (#5634) üzenetére


kali
legenda

nem véletlenül szoktam figyelni rá, hogy lehetőség szerint ne merüljön 20% alá, inkább bőven felette is rátöltögetek.
a 4s idejében én is inkább notiról töltöttem, ha az időm engedte, az 5s-nél viszont kevésbé teszem már, mert nőtt annyival arányában az akkumulátor kapacitása, hogy jobban arányul az 1 amperes töltéshez is, meg ugye egyre inkább jönnek be az usb 3.0 csatik, amiknél már szintén 1 amper adott, bár az olyan munkaállomás még ritka, amin már egyáltalán nincs a régebbi usb 2.0 aljzat.
a meleg környezet egyértelműen növeli az akkumulátor elhalálozási akarását, erre valóba érdemes figyelni, pláne azoknak, akik kocsiban gps vagy más húzós feladatra használják, és esetleg még olyan környezetben is van a készülék, mondjuk a hőkifúvó előtt...stb.

(#5636) Macccy válasza kali (#5635) üzenetére


Macccy
senior tag

Jaja, kohászok, bányamunkások jóó mélyen, pékek, vulkanológusok és az az arc odaát a 4S topicból akinek folyton meghalt a készüléke a tesla generátorok között ... :D ... vigyázzatok!

(#5637) nederlanden válasza spawn21 (#5630) üzenetére


nederlanden
senior tag

itt van most is az lg g3 és nem keveset használom de szerintem nagyon jó telefon.a htc m8 es ss5,z2 -nél mindenképp.az 5s csak a mérete meg,h sokat beszélek(napi 3-4h)és kicsit pörgősebb munka közben a használata ennyiben jobb,ja meg hamarabb tölti fel kb 40perccel

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5638) Sn00k válasza nederlanden (#5637) üzenetére


Sn00k
veterán

Haveromnak is van. Szerintem is rendben van a g3. En is elgondolkoztam hogy lecerelemra ra az iphonet. En mikor hasznaltam sehol nem tapasztaltam mikro laggolast, bar teny nem egesz nap hasznaltam. Egy szo mint 100, szeintem remek keszulek... :K
Egyeduli negativum volt szamomra a merete.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#5639) ggyula válasza Sn00k (#5638) üzenetére


ggyula
tag

4S ->G3 ->5S
Gyönyörű a kijelzője a készüléknek... 3 hétig próbáltam megbarátkozni a hatalmas mérettel, de nem ment... más egyéb baja nem volt... én nagyon bánnám ha 6-os csak nagyobb méret(ek)ben érkezne...

[ Szerkesztve ]

(#5640) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

ha kapok egy sms-t és nem nyitom meg, akkor pár perc múlva ismét értesít a telefon ugyanazzal a hanggal.
Ezt hol kapcsolom ki?

Szépnapot!

(#5641) nederlanden válasza Dexter-2000 (#5640) üzenetére


nederlanden
senior tag

ertesitesi kozpont-tartalom-uzenetek

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5642) kali válasza Dexter-2000 (#5640) üzenetére


kali
legenda

beállítások -> értesítési központ -> üzenetek -> jelzések ismétlése -> soha/egyszer/kétszer/háromszor/ötször/tízszer

(#5643) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

köszi :K

Szépnapot!

(#5644) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Egy kedves barátném nemrég kapott egy 5S-t. A facebook le akarja tültetni vele a messengert, de valami üzenetet kap, hogy adja meg az adatait :U miket kell megadnia? Nem ment tovább, mert azt hitte fizetnie kell...
(az instagramot már sikerült nemrég letöltenie, akkor azt vajon hogy? :F )

[ Szerkesztve ]

S23

(#5645) erdoke válasza ggyula (#5639) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem napon a G3 fényereje nemcsak az i5-5S-hez képest, de még a G2-höz lépést is gyatra. Ez lehet az ára a fölöslegesen nagy felbontásnak.

A legjobb aláírás a héten

(#5646) Macccy válasza erdoke (#5645) üzenetére


Macccy
senior tag

Hát meg gondolom kijelzős üzemidő mindenképpen, még ha készenlétben nyilván tovább is bírja a teherautóakksijával :DDD És ha nem is érződik mikro-lag, vagy esetleg már valamicskét javítottak rajta szoftverből, akkor sem hiszem, hogy játékok alatt ha megpróbálja natívban hajtani, akkor nem lesz gondja, ha most nem is, de hosszabb távon ... nem is igazán értem milyen őrület vezette arra az embereket, hogy QHD legyen :Y

(#5647) spawn21 válasza erdoke (#5645) üzenetére


spawn21
veterán

Nem csak a fényerővel van ott gond. Túl melegszik maga a kijelző is. Mert kell a 2k-s kijelző.vmint ahogyan a 4k-s videó. Azok nélkül élni sem lehet. Azt a vasat nem arra a kijelzőre találták ki.

iPhone 13p

(#5648) nederlanden válasza spawn21 (#5647) üzenetére


nederlanden
senior tag

te használtál g3-at egyébként!most úgy áll a dolog h csak az 5s-t adom el és a g3 marad mig jon a i6 mert szerintem ebben a meretben az lg g3 a vilag lejobb okostelefonja(lehet rohogni)
i6 meg kell.ennyi

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#5649) spawn21 válasza nederlanden (#5648) üzenetére


spawn21
veterán

aham :K

a világ legjobb telefonja, NEKED. Ezt kihagytad. Mert számomra egy nagy bullshit. Valódi értékeket, hasznos értékeket nem ad hozzá. De nem is baj, hiszen szépen zuhan az ára.

iPhone 13p

(#5650) kali válasza nederlanden (#5629) üzenetére


kali
legenda

így is több dolgot átvettek már az ellentáboroktól - húzható redőnyön a kapcsolók; repcsis mód, wifi, bluetoth...stb, jobban személyre szabható opciók és beállítási lehetőségek...stb, ios 8 alatt még szélesebb körű információs opciók...stb -, de ez azzal is jár, hogy több funkció, több hibalehetőség, így az ios is kompromisszumosabb lesz, ha adott irányban halad, márpedig muszáj, mert nem lenne már elég mostanság az iso 5 fapados felülete.
a készülék fogásával nincs problémám, de ez egyéni preferencia kérdése is.
a (sokkal) strapabíró(bb) ház nem nagyon fér bele az apple jelenlegi üzletpolitikájába, ahhoz jelentős változást kellene eszközölniük, ami rendesen belerondítana a jelenlegi koncepciókba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.