Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Aryon87 válasza nozs23 (#98) üzenetére


Aryon87
félisten

A vakuvillogos ertesites (ami a halalom plane tomegkozlekedesen) meg a kepernyoebresztes ertesites erkezeskor sokkal tobbet eszik az akkubol mint az AOD csak szolok.
Amugy meg ki lehet kapcsolni ha nem kell. Szoval ez gyenge indok.
Es 2021-b3n az Almanak is illene tudnia az AOD-t. Hasznos dolog am.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#102) Drp81 válasza Aryon87 (#101) üzenetére


Drp81
aktív tag

2031-ben talán tudja már :D

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#103) syIex válasza Aryon87 (#101) üzenetére


syIex
veterán

A vaku villogást is ki lehet kapcsolni.
Órán én szeretem az AOD-t, de bármilyen droidos telefonom volt első dolgom volt az AOD kikapcsolása, mert sokkal jobban merítette a telefont. :)
Mostani droidos ismerőseim közül 10-ből 2-en használják az AOD-t, pontosan az előbb említett dolog miatt.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#104) Aryon87 válasza syIex (#103) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom, de sokan hasznaljak, azt imadnivalo ahogy villog masodpercenkent. Utana meg keresik a toltot...
Hasznalom az AOD-t, de a telom nem amiatt merul. FB vagy messenger appoknal rendre vinnyog hogy meriti az akkut, mert gyakran frissit hatterben..
AOD eseten csak azok a pixelek aktivak ahol az infot mutatja. Szal nem a teljes kijelzo aktiv, de ezt ugyis tudod gondolom.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#105) LosBlancosRM válasza totopad (#61) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Testreszabhatósága konkrétan 0. Itt nem ikonokra, témázhatóságra gondolok, a Noteom is 3 éve ugyanúgy néz ki(igaz, van egy ikonpakk és Nova Launcher). Számomra érthetetlen, hogy egy teljes kijelzős telefonnál miért van annyi haszontalan "sáv", mint iphone-on. Pl a billentyűzet alatt miért nem lehet kikapcsolni? Külsős billentyűzeteket már engedélyezték, de azok is buták a droidosokhoz képest(hosszan nyomás ideje nálam nagyon alacsonyan van, mert írok ékezeteket). Az is vicces, hogy minden app ott van a kezdőképernyőn. Ébresztő szundi csak 9 perc lehet... Ha huzamosabb ideig használnám, biztos jönne még pár dolog, amit már megszoktam droidon, az ios pedig nem tudja. Fordítva ilyen nem nagyon van.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#106) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Akik használják az AOD funkciót és a cikkíró(k) kik hiányolják ezt a funkciót. Azoktól kérdezném mik azok az szituációk élethelyzetek amikor ez a képesség hasznos és nem csak azért hiányzik mert "elvárható" 2021-ben?

Saját példámból kiindulva ha a telefon a zsebemben van akkor nincs értelme. Ha pedig az asztalon akkor többnyire kéznyújtásnyira.

(#107) Tsebacsi válasza jófejsrác (#106) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem mindig van a telefon kéznyújtásra, esetleg lehet egy dokkolón vagy tartón, ágytámlán, kisszekrényen. Mutatja az időt, hogy van-e valamilyen értesítés (nem fogadott hívás, e-mail, sms, stb) amit nem hallottam-láttam addig.
Erre nagyon is hasznos. Zsebben tartva értelemszerűen kikapcsolja a közelségérzékelőnek hála.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#108) #95462144 válasza Schuler888 (#91) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nincs az kimaxolva kicsit sem.
Szeretem a telefonjaikat, mert viszonylag megbízható és gyors. Viszont, ami a legjobban idegesített a 11 Pro Max esetében, hogy az ikonokat nem helyezhetem le, ahova akarom, hogy elérjem akár egy kézzel is gyorsan, nem-nem az Ios fentről kezdi el és ezen változtatni nem tudsz... De amiért megváltam tőle azaz autós BT párosítás volt, ami állandóan eldobta a hívást. Az AOD szerintem fontos dolog, itt meg megy a mantra "minek az én nem használom" a férfiak sem használnak tampont, de eléggé sok nő meg igen, mert nekik hasznos. Ezeken felül jó készülékeket gyárt. Csak a hitgyülis "jóvanazúgy" hozzáállás egy tech fórumon gyalázat.

(#109) Drp81 válasza Tsebacsi (#107) üzenetére


Drp81
aktív tag

"lehet egy dokkolón vagy tartón, ágytámlán, kisszekrényen"

De pl. ha mondjuk 3-4 óráig nem nézel arra, vagy nem vagy ott, akkor feleslegesen mutat mindent - felesleges akksimerítés és képernyőkínzás...
De pl. ha olyan lenne, hogy érzékeli a telefon, hogy mondjuk 2 méteren belül vagyok (állítható lenne) és akár a telefon irányába nézek (ez is beállítható lenne), és akkor kapcsolna be az AOD, plusz, még be lehetne állítani a kocsiban egy vezetés üzemmódot is hozzá, ami kvázi a mezei AOD lenne, akkor én is hiányolnám a funkciót.
De így a folyamatos AOD számomra is érdektelen.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#110) Tsebacsi válasza Drp81 (#109) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jézusom, óránként max 1%... :W
"plusz, még be lehetne állítani a kocsiban egy vezetés üzemmódot is hozzá, ami kvázi a mezei AOD lenne, akkor én is hiányolnám a funkciót." Ezt nem értem, mi a mezei és mi a nem mezei AOD? Minek az autóba ilyen amikor ott carplayt-t használsz, vagy esetleg navigációt?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111) Drp81 válasza Tsebacsi (#110) üzenetére


Drp81
aktív tag

"Ezt nem értem, mi a mezei és mi a nem mezei AOD? Minek az autóba ilyen amikor ott carplayt-t használsz, vagy esetleg navigációt?"

Látom végigolvastad és a lényeget is kiragadtad :)
A mezei AOD-val a konkrét AOD-ra gondoltam. A "nem mezei" az az, amit felvázoltam, ami érzékel, ha ott vagy, ami végülis akkor nem AOD, hanem OOD (Occasionally OD) :D bocs..

Nem tudom hogy jön ide a Carplay és a navigáció... De akkor felejtsd el a kocsit. Hanem akkor, összefoglalva: Legyen AOD mellett "OOD" is, akkor én is szeretném a funkciót a telefonomba.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#112) Tsebacsi válasza Drp81 (#111) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amit te szeretnél, az sokkal komolyabb melót igényel és több erőforrást emésztene fel, mert ez szerintem csak valamilyen állandó lézeres/infrás letapogatással működne, vagy valamilyen kapcsolt eszközzel (óra). És ha óra a kapcsolt eszköz, akkor minek az AOD/OOD ugye?
Te mondtad a kocsit vazzeg, akkor hogyne jönne a carplay és a navi, hiszen autóban ezeket (is) használjuk a telefonon.
Végigolvastam, továbbra is tartom magam a véleményemhez, hogy amit szeretnél, az nem megoldható, vagy logikátlan, és több buktatója lenne, mint haszna.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#113) Drp81 válasza Tsebacsi (#112) üzenetére


Drp81
aktív tag

Lézer/infra helyett én pl. egy AirTag-re gondoltam. Az olcsóbb is, mint az óra.

Carplay, navi: én az AOD-ről beszéltem csak, azért nem értettem. Mindegy.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#114) Krolockgrof


Krolockgrof
csendes tag

"Az összes kapcsoló és gomb ugyanott van oldalt, mint eddig"
Tudtommal ez nem igaz, a hangerőgombok illetve a mute gomb jóval lejjebb kerültek a könnyebb kezelhetőség érdekében. :)
Illetve ez sem feltétlenül helyes "A RAM mérete is 6 GB, nem pedig 4 GB". Az előző 12 pro és pro max modellekben már 6GB volt a ram mennyisége, az alapmodelleknél pedig 4, ami szintén maradt 4 ebben az évben is.

[ Szerkesztve ]

(#115) syIex válasza Krolockgrof (#114) üzenetére


syIex
veterán

Ugyan ott van. :))

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#116) Krolockgrof válasza syIex (#115) üzenetére


Krolockgrof
csendes tag

Ugyan azon az oldalon maradt minden, igen. Viszont ahogy azt a fentiekben is említettem, lejjebb kerültek a hangerőszabályzó és a mute gombok. Nézz utána. :R

(#117) syIex válasza Krolockgrof (#116) üzenetére


syIex
veterán

Nem tudom, hogy mennyivel kerültek lejjebb én nem érzek különbséget az előző szériához vagy az az előttihez képest, de még az az előttihez képest sem... :DDD Egy kézzel eddig is borzasztó kényelmetlen volt állítani a hangot vagy bekapcsolni a mute-ot és most is az! :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#118) Krolockgrof válasza syIex (#117) üzenetére


Krolockgrof
csendes tag

Ezzel nem tudok vitatkozni, hatalmas batár. De azért, ha nézel pár képet/egymás mellé rakva a kettőt nagyon is észrevehető. Csak azért írtam le, mert így nem teljesen helyes a cikk, viszont ezen a két kis apróságon kívül tetszett. 11 Pro Max van jelenleg, de szerintem megvárom a 14-et, hogy, mit hoz. Ha nem sok újat, a 13-ashoz képest, akkor jövőre beruházok egy 13 Pro Maxra. :R

(#119) #86564352


#86564352
törölt tag

AOD az új értesítési LED :D Lehet, hogy lesz, lehet hogy nem lesz. Apple szemszögéből üzletileg: vegyél órát. Apple szemszögéből filozófiai szempontból: Tim Cook gyakran nyilatkozik olyat kicsit maga ellen beszélve mint tech CEO, hogy ne legyünk az eszközök rabjai, hülyeség ész nélkül egész nap a telót nyomogatni.

I've always thought that technology should serve humanity and not the other way around. And I always worried about people using technology too much. And so, we came out with Screen Time to try to give people a true reading of the amount of time they're really spending on their devices because generally, it's a lot more than they say.

A fizikai némító gomb, kijelzővel lefele lerakott iPhone, képernyő idő limit, alvás mód, ne zavarj mód, fókusz mód, értesítések kordában tartása mind olyan dolog, hogy inkább a nyugi felé terelnek. Szerintem úgy vannak vele a raise to wake és tap to wake elég. Van 1 milliárd iPhone user, ha tömegesen elkésne mindenki mindenhonnan, lemaradna üzenetekről mert nem nincs AOD, akkor már leállt volna a világ.

[ Szerkesztve ]

(#120) nord_ válasza LosBlancosRM (#105) üzenetére


nord_
veterán

1. Azért nem lehet a billentyűzet alatti sávot kikapcsolni, mert amikor egy megírt szövegben akarsz a kurzorral mozogni, akkor ugye a space nyomva tartásával indítod a funkciót: ha a szövegben lefelé akarsz menni, akkor a space alá kell húznod az ujjad. Ha nincs ott hely, akkor hogyan mész lefelé? ;)

2. Nem kell minden appnak ott lenni a kezdőképernyőn, ez tévedés…

(#121) Sordoran válasza #86564352 (#119) üzenetére


Sordoran
addikt

Az előző telefonom (Xiaomi Mi9) volt az egyetlen amiben volt AOD, de ott se használtam. Így számomra nem probléma az, hogy itt sincs. Ellenben ott volt értesítési LED, ami hasznos volt. Igaz az is lebutult már egy színűre, holott az RGB lehetőséget adott töltésnél hogy odapillantva tudjuk hogy áll a töltés (vagy más-más szín beállítása különböző appokhoz). Jelenleg engem ennél a készüléknél így nem az AOD hiánya, hanem az értesítési LED hiány a zavar. Tudom az AOD kiváltaná azt is, de azért mégse ugyanaz. Legalábbis nekem elég maga a jelzés, hogy van valami értesítés. Van órám hozzá, így nem maradok le dolgokról, de azért előfordult már párszor, hogy jön értesítés, nem tudom azonnal megnézni, és később jut csak eszembe. Ha közben a telefonon villogna egy LED (vagy akinek az jobb, ott az AOD) akkor emlékeztetve lennék percekkel később is rá. Így viszont van amikor 1-2 órával később, mikor kézbe veszem a telefont (pedig ott van előttem asztalon egész nap) jutok oda, hogy basszus, írtak nekem/ e-mail jött stb. A LED egy plusz alkatrész lenne, de az AOD tényleg csak szoftveres dolog lenne. Nyugodtan bele lehetne tenni.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#122) icezozo válasza Sordoran (#121) üzenetére


icezozo
addikt

szívemből beszéltél! :K

http://qwankido.hu/

(#123) freeknight


freeknight
őstag

A feleségem 1 hete használja, nekem is tetszik, de amíg ezt a bunkóval faragott óriásnoccsot nem tüntetik el addig rám ne számítsanak. Meg amúgy se, én már ennyit nem szánnék telefonra :DDD

Én csak azt nem értem, hogyan sikerült ezt a 3 napos üzemidőt a tesztben elérni. Az elődöknél tényleg jobb az üzemideje, de az átlag 6-8 óra képernyőidővel csak utolérte a droidos vetélytársakat, szó nincs róla, hogy olyan hű de szuper lenne. Azt én is tapasztalom, hogy az ios készenléti módban szinte semmit nem fogyaszt, de az aktív használat nem lesz ettől sokkal jobb. Kéne az a gyorstöltés. Az irodában persze rá tudod rakni egész napra a töltőpadra és a dolog megoldva, de aki nem irodában melózik hanem egész nap szaladgál (mint pl én), az ezzel nincs nagyon kisegítve. Ha meg töltő közelébe jutok jobb, ha 40 perc alatt csutkára tölti, mintha 2 óra alatt tenné ugyanezt.

Igenis, ha adott az oled kijelző, legyen adott az aod is, ez az alap, ha ránézek mutassa legalább az időt, ne kelljen nyomkodni meg kézbevenni. Nem, nem fogok hordani se apple watchet se normál órát, szintén munkámból fakadóan bármilyen ékszer életveszélyes lehet, ha beleakadsz valamibe.

Abban is sokaknak igaza van, hogy az ios-nek, mai napig megvannak a különféle szándékos korlátai, amiken túl lehet ugyan lépni, és máris nem olyan zavaróak, ha apple ökoszisztémában élsz. De ne kényszerítsenek rá erre az ökoszisztémára, az csak legyen egy plusz, pl a windowshoz való csatlakozás ne legyen már nyűg, tehát az alap dolgok is működjenek flawless, ne csak az apple ökoszisztéma.

Ezt iPad tulajként is rendszeresen tapasztalom, kedvenc trollkodásom a töltő: a telefonon mai napig nem képesek elengedni a lightning csatit, de azért a másik végén ott vigyorog a type-c ;] . Plusz pont, hogy így még géphez se tudod csatlakoztatni, mindenképp vegyél másik kábelt, még ha a lightninggal meg is tudnál békélni. Zseniális.

És ha hozzávesszük még az árát is, akkor meg különösen fájóak ezek az apróságok. Dehát ezt megszokhattuk már az apple fennállása alatt. Vegyél mindenből almát, még ha nincs is rá szükséged, és akkor megszűnik minden gondod. Nem túl szimpatikus, de ez van.
Az mondjuk lesokkolt, hogy mind az iPad, mind a 13 PM is szó nélkül azonnal kapcsolódik akár még a legolcsóbb kínai BT füleshez is.

(#124) ForRedGlory válasza freeknight (#123) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"de az átlag 6-8 óra képernyőidővel csak utolérte a droidos vetélytársakat, szó nincs róla, hogy olyan hű de szuper lenne."

Az az átlag 6-8 óra, amit említessz, nagyon kevés. Inkább az a kérdés, hogy megvan-e a napi 10-11 óra, már aki ennyit kívánja nyomogatni. A 10 óra szerintem kb minden körülmény között kijön, de a 11 is könnyedén elérhető. Ezt szerintem egy android sem tudja jelenleg.

Amikor szabin voltam és belebuzultam a témába, akkor ezt köpte ki magából. :D

61%-on állt az akksi:

51%-on állt az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#126) syIex válasza ForRedGlory (#124) üzenetére


syIex
veterán

Valamint valóban elnézett a kolléga, mert egy konkurens sem tud jelenleg ennyit kihozni a telefonból. Átlag használat mellett simán kijön a másfél két napos üzemidő! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#127) freeknight válasza ForRedGlory (#124) üzenetére


freeknight
őstag

Én nem napi 6-8 órát írtam, egy töltéssel 6-8 órát. Ha minden este (tehát kb 16 óránként) töltőre lenne dugva akkor valószínű bírná a 10 órát, de ahogy te is mondod, kérdés, ki nyomkodja annyit. Viszont a 3 nap meg a másik véglet, arra elosztva a 6 óra képernyőidő kissé kevéske, normál használat mellett biztosan nem tudja a 3 napot, csak ha szinte nem is nyúlsz hozzá. Feleségem 2 naponta tölti, de akkorra már nagyon kevés van az akksiban.
Egyébként ő sem érez generációváltást üzemidőben, kb ugyanolyan, mint az előző telója az S20+. Gyorstöltés persze ott se volt. Továbbmegyek, ezt az üzemidőt az én dzsunka Redmi Note 8 Pro-m is tudja (sőt, felül is múlja), csak az negyed ennyibe került :DDD . Bár ott meg nincs 120 hz meg hasonló nyalánkságok.

[ Szerkesztve ]

(#128) syIex válasza freeknight (#127) üzenetére


syIex
veterán

Mit jelent az egy töltéssel 6-8 óra? :F
Lehet nem értelmezem jól amit írsz, de azt mondod, hogy ugyan annyit tud üzemidőben, mint az S20+ vagy a Note 8 Pro? :DDD Mert, ha igen akkor valami nagyon nem kerek. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#129) -Ben- válasza freeknight (#123) üzenetére


-Ben-
veterán

"de amíg ezt a bunkóval faragott óriásnoccsot nem tüntetik el addig rám ne számítsanak...."

... és képzeld el, hogy van, akinek még tetszik is. :D Egyébként én se rajongok érte, de azt be kell látnom, hogy a tartalomfogyasztásban nem zavaró tényező. Esztétikailag nem a legjobb, de elmegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#130) FіkuszKukіsz válasza syIex (#128) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Vicc. Itt egy S21 U összehasonlítás. [link] Erre is órákat ver a PM és ez SD, akkor mi lehet a nálunk kapható exynosos S20+-nál? Volt S20+-om, ritka fos volt az üzemideje, merült mint a Titanic.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#131) syIex válasza FіkuszKukіsz (#130) üzenetére


syIex
veterán

Tudom azért írtam, hogy valami nagyon nem kerek ott, ha tényleg így gondolta.. :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#132) freeknight válasza syIex (#128) üzenetére


freeknight
őstag

2 naponta van etetve, végig max fényerőn használva volt már 6 óra, inkább beltérben nyomkodva 8 óra. 8 óra fölé még ment, 9-et is elérte már, de nem ez az átlagos. Szerintem elég érthető volt eddig is mondjuk :D . Az átlag egyébként valóban 8 óra.
Szerintem nem tud többet, mint a mai droidos flagshipek, vagy ha valakinél igen, nüansznyi különbség lehet csak. Nyilván aki eddig is Apple-t használt, annak ez nagy előrelépés, de valójában csak hozza a kötelezőt, aminek ideje volt már.

(#133) syIex válasza freeknight (#132) üzenetére


syIex
veterán

Minden egyes tesztben órákkal többet tud a 13 PM, mint bármelyik új flagship. Biztos vannak olyan akik fizetettek, de mindenki azt nem hiszem. :B
Én igaz nem max fényerőn, csak 90%-on használom, de minden kímélő funkció ki van kapcsolva így átlag 6-7 óra SOT-al és folyamatos Bluetooth kapcsolattal (Watch mindig rajtam van) esténként 60% körül szoktam töltőre tenni.
Volt Fold 3-am azt ehhez hasonlítani üzemidőben vicc. Volt S21U-m is nyár elején, annak nem volt rossz az üzemideje, de inkább a 12PM-el volt egy szinten.
Nem igazán tudok egyetérteni tehát veled. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#134) freeknight válasza -Ben- (#129) üzenetére


freeknight
őstag

Tudom, az asszonynak is tetszik :DDD . Nyilván el tudnák tüntetni, de ez olyan ismertetőjegy, mintha az előlapon is lenne egy Apple-logó :D .
Én immunis vagyok erre, de megértem, ha valakinek tetszik.

(#135) freeknight válasza syIex (#133) üzenetére


freeknight
őstag

Na, pont ezt akartam felhozni, az online tesztek eredményeinek a közelében sem járt soha. 20% fényerőn, csak safari-t meg instagramot görgetve esetleg tudna annyit. Meg ha 10% alatt teszed töltőre, nem 30% környékén, ha valakinek erre lenne gusztusa.

(#136) joey04 válasza jófejsrác (#106) üzenetére


joey04
titán

nekem sem fontos, droidon sem használtam, de nekem pl. az értesítési led hiányzik. mindenkinek más az igénye. bele lehetne tenni, aztán nem hiányolná pár ember. viszont az is tény, hogy azért mert nyafognak, nem lesz benne, mást kell venni, ha ennyire fontos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#137) FіkuszKukіsz válasza freeknight (#135) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Persze, mert 30%-on töltőre rakod. A tesztek meg 100-0 %-ig mennek. Azt nem értem akkor mit akarsz bizonygatni?

Romanes eunt domus

(#138) ForRedGlory válasza FіkuszKukіsz (#137) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Eléggé érthetetlenek a kommentjei. El kell engedni.

(#139) jófejsrác válasza joey04 (#136) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Első okostelefonom egy Sony xperia S volt, nagyon menőnek hatott a világító értesítési sávval, majd váltottam egy Xperia V-re ami szerintem formában még nagyobbat guriított. Neki volt értesítési ledje amit minden appra külön színre állítottam. Majd fél év után jött az "akkori android betegség", hogy elfogyott állandóan a szabad hely a telefonban restore után is. Mindenfélre ROM-al buziskodtam meg launcherrel, hátha megjavul, de meguntam.

Aztán váltottam iPhone 5S-re aminél szerintem 1-2 napig hiányzott ez az értesítési led majd el is felejtettem, mivel azóta is iPhonet használok - 2013.

[ Szerkesztve ]

(#140) joey04 válasza jófejsrác (#139) üzenetére


joey04
titán

már sajnos droid vonalon is ritka, mert az aod-t nyomják.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#142) da.


da.
tag

sziasztok,
megnéztem, hogy hardveraprón mennyiért adnak 13Pro modelleket. uannyi, mint a hivatalos Apple oldalon, jobb esetben 10E Ft-tal (2-3%) olcsóbb, mint bármely hivatalos kereskedőnél.
csak kíváncsiságból kérdem, mert nem értem... miért vesz valaki itt az aprón fél millióért telefont, ha uannyi egy "rendes" értékesítőnél is?

üdv,
a.

(#143) syIex válasza da. (#142) üzenetére


syIex
veterán

Régen azért vették, mert jobb vétel volt 10-20-30e Ftal olcsóbban újonnan és ugyan annyi garancia vonatkozott rá, mint a hivatalos boltban vásárláskor, hisz az APR nem kér semmit.
Az új törvény miatt ami idén jött be (ár sávos garancia) viszont én sem értem, hogy ki vesz innen ÚJ Apple terméket pár ezer forinttal olcsóbban 3 év helyett 1 év garanciával. :N

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#144) Tibee86 válasza syIex (#143) üzenetére


Tibee86
veterán

"ugyan annyi garancia vonatkozott rá, mint a hivatalos boltban vásárláskor"
Nem egészen, mert a hivatalos viszonteladótól származó készülékre ott volt a szavatosság, amit itthon ugyanúgy jótállásként kezeltek az apr-ek, így gyakorlatilag 2 év volt rá, pont a szürkeimport visszaszorítása miatt. Cserénél a jótállás is újraindult, szóval volt akkor is különbség rendesen köztük, csak erről sokan nem tudtak.

[ Szerkesztve ]

(#145) joey04 válasza da. (#142) üzenetére


joey04
titán

Most nem néztem ezeket mert nem kell, de nem lehet, hogy azért veszik, mert ott "raktáron" van, nem kell várni. Ráadásként picit olcsóbb is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#146) syIex válasza Tibee86 (#144) üzenetére


syIex
veterán

Jogos, ez utána eszembe jutott csak lejárt a szerkeszthetőség és újat nem akartam írni. :DDD
De most már még úgysem értem a létjogosultságot pár ezer ft különbségnél. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#147) Tibee86 válasza syIex (#146) üzenetére


Tibee86
veterán

A többség még mindig nincs tisztában a sávos jótállással, sőt sokszor még a kereskedők/eladók is próbálnak hallgatni róla, mondván minden Apple termékre egy év jótállás van... Így még ők lesznek a jófejek, hogy 10-20 ezer forintot spórolnak az embernek. :D

(#148) Gubu0101 válasza Tibee86 (#147) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem biztok annyira a keszulekben,hogy 1-2-3 evet nem birki javitas nelkul? :D Az picit szomoru :(
Nekem a monitoromon 3 ev garancia volt,lejart a harom ev,kb meg utana 2 honapig mukodott aztan kuka,olyan baja lett,hogy nem volt erdemes javitani.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#149) Tibee86 válasza Gubu0101 (#148) üzenetére


Tibee86
veterán

Én inkább az itteni nepperek többségében nem bízok... :D Külföldi szolgáltatós telefonok gyári függetlenként hirdetve ésatöbbi.
Meg azért szerintem annyire nem mindegy, hogy 1 vagy 3 év jótállást van valamire. Manapság már sajnos mindent úgy gyártanak, hogy minél előbb tönkremenjen és vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

(#150) winss


winss
tag

Ez bődületesen nagy? :D A régi szijamijaú mi max 3-om na az nagy volt. :D Én ezt venném, ha iphone-t vennék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.