Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) vzsryl válasza weberzolee (#195) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem kábeles töltővel tökéletesen működik 13P-n és előtte 11-en is, de a 11-nél amikor qi-val nyomtam, akkor nem működött. :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#202) bostone


bostone
addikt

Ha most valaki pro max készüléket igyekszik beszerezni, melyik az ajánlott a 11, 12 és a 13 közül?
Használt készülék is képbe kerülhet.
Azok válaszára vagyok leginkább kíváncsi, akik gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek, tehát tartósan napi mindenes volt náluk a készülék.

(#203) xhege válasza bostone (#202) üzenetére


xhege
addikt

Hát az azért nagyban függ attól, hogy mik az elvárások a telefonnal szemben, mik a főbb felhasználói szokások.

(#204) pergabb válasza weberzolee (#200) üzenetére


pergabb
senior tag

biztonsági beállításokban nem kapcsoltad ki a fontos helyeket? csak mert az off, akkor nem működik.
Én offoltam, töltöm ahogy én akarom, plussz eleve majd nem mindent kilőttem, háttér képem is full fekete, mindent az akku időért :D
Utoljára hétfő reggel töltöttem, napi gps, messenger, kis játék, böngészés, blablabla.. most van szerda este 9-kor 46%-on, ráadás nem is 100-ra töltöm, csak 85-re.
oké, én a 120hz-et is 10-60-ra állítottam, ez is benne van.

(#205) *Mukeey* válasza joey04 (#136) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nálam is az értesítési led hiánya fájò. Továbbá a notch miatt még csak azt se mondhatná az Apple, hogy nincs hely.
A felvillanò kijelző értesítés nekem tökre zavarò.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#206) general


general
addikt

iPhone 13 pro maxnál gyári tokból is kilóg a kamera kis szigete? Amikor vettem, gyorsan vettem hozzá egy XY tokot, hogy ne csupaszon legyen, de ebből kilóg, félek, hamar szanaszét karcolódik a kamera-rész.

Más, kicsit bánom a 11 PM-ot, esküszöm etalon teló, akksiban nálam egyértelműen jobb volt. Új korában 3 napot bírt, a 13 PM 2-t jó ha kibír. Hiába a nagy felhajtás, hogy az újnak most jóval jobb az akksi ideje, mint a tizenkettőé, ha egyszer a 11 sokkal jobb. :D
A 120Hz-t nehezen szokom, még mindig szedulok kicsit, de tényleg gyönyörű. A kamera viszont tényleg jobb lett, főleg az ultranagylátó. És persze érezhetően nagyobb a zsebben a 13.

[ Szerkesztve ]

(#207) syIex válasza general (#206) üzenetére


syIex
veterán

Az eredeti tokból nem lóg ki egyáltalán. :N
Nálam a 11PM sosem bírt 3 napot, de még a 2 is necces volt, ezzel viszont simán meglehetne a kettő. Az érzés pedig a forma miatt más, mert papíron nagyon hasonló. :)
A 120 Hz-et le tudod korlátozni 60-ra, ha zavar.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#208) general válasza syIex (#207) üzenetére


general
addikt

Nálam minden esetre rosszabbul teljesít az akksija, mint a 11 PM-é.
Hol tudom leszabályozni a 120 Hz-et? Kerestem, de nem találom.

(#209) Big_Boss válasza general (#208) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Beállítások - Kisegítő lehetőségek - Mozgás - Képkocka-sebesség korlátozás.

(#210) general válasza Big_Boss (#209) üzenetére


general
addikt

Köszi!

(#211) juhaszroli válasza Big_Boss (#209) üzenetére


juhaszroli
tag

Most lesz 3 hete nálam a telefon, de leveszem 60-ra már fáj a szemem. :D

(#212) syIex válasza juhaszroli (#211) üzenetére


syIex
veterán

Ismerős, de nekem eszembe sem jutott levenni, mert ez volt a legnagyobb key future ami miatt váltottam a többi már csak hatalmas gratis. :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#213) general válasza syIex (#212) üzenetére


general
addikt

Akkor nem csak nekem fura.. :) Akksi időt biztosan nyerünk azzal, ha levesszük 60 Hz-re. Bár most már kezdem megszokni.

(#214) aprokaroka87 válasza general (#213) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akku időben akkor nyersz többet, ha nem érsz a képernyőhöz :)

Mondjuk érdekes ez az 1-120 hz dolog.

Nyilván van haszna, csak kérdés hogy mennyire, mert ha pl alkalmazás szinten lehetne állítani a minimum és maximum dolgot, azzal lehet többet nyerne a felhasználó.

De nem tudom.

(#215) GoldhandRent válasza weberzolee (#200) üzenetére


GoldhandRent
őstag

közben rájöttem, hogy félreértettem amit írtál.
fura, nálam csinálta :F

kövinél javasolnám, hogy ne éjszakára, hanem akkor rakd fel, amikor még le tudod majd venni, ha feltöltött. másfél-két óra alatt feltölt kb bárhonnan.
mostani androidom 2 éves, egész éjjel töltőn szokott lenni, és érezhetően gyengült az akku ezidő alatt.

[ Szerkesztve ]

-

(#216) juhaszroli válasza syIex (#212) üzenetére


juhaszroli
tag

Én is, mikor megvettem az XS Maxot megfogadtam, hogy csak 120 hz-nél cserélek. :C

(#217) Navaren válasza general (#213) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy ez így van.
Sima 13-ban fix 60Hz-es panel van, miközben a telefon akkumulátora vicces módon nagyobb, mint ami a Pro-ban van (3095 vs 3227). Ennek ellenére az összes online teszt szerint a Pro jobban bírja, erre pedig az egyetlen magyarázat az, hogy a ProMotion épp, hogy alacsonyabb frekvencián megy teszem azt statikus tartalomnál.

Egyébként a 11 Pro-k tényleg jól bírták új korukban, de a saját benyomásaim szerint is a 13-mak erősebbek.
Nem tudom, mi megy Nálad egész nap, amitől gyengébb lenne a teljesítmény úgy, hogy az új Pro Max szériában nagyobb az akku (3969 vs 4352 mAh) és takarékosabb a SoC is.

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#218) syryus


syryus
tag

Egy hónap használat után a következő észrevételeim vannak:
Töltő, az meg mi? De tényleg, napi 6 óra kijelző idővel, ami főleg Netflix YouTube és game a telo lazán eldöcög 2.5 napot úgy h nem hagyom 20 % alá esni.
A kijelző smooth és a tűző őszi napfényben is pompásan olvasható..
A képek egytől egyig pompásak akar éjszaka akar nappal készítem őket. (A sok pixelfetisisztanak… ez továbbra sem dslr, nem kellene ahhoz hasonlítani)
És végezetül a készülék baromi nagy, iszonyatosan nagy. Imádom! Végre egy kijelző amin hiba nélkül tudok pötyögni.

Egyebkent nem értem a tisztelt szerzőt… ki használ a mai világban USB kábelt file mozgatása? Az air drop gyors és egyszerű. Őszintén csodálkozom h egyáltalán van csatlakozó a telefonon, számomra teljesen felesleges.

11 pro maxrol váltottam és ég és föld a különbség. Nálam megkapja a kifejezetten ajánlott plecsnit és a 10/10-et. :D

Technology will rise when humanity falls

(#219) Drp81 válasza Navaren (#217) üzenetére


Drp81
aktív tag

"magyarázat az, hogy a ProMotion épp, hogy alacsonyabb frekvencián megy teszem azt statikus tartalomnál."

Így van, plusz, a másik magyarázat szerintem a memória mérete, hogy a 13 Pro-ban nagyobb. Nekem a 4GB RAM-os 11PM az iOS 15 óta, ha egy korábban megnyitott safari oldalra visszamegyek, akkor azt sokszor újratölti. Más appokban is észrevettem már. Mert az is eszi az akksit, ha mindig újra be kell töltenie.
Nem tudom, hogy a sima 13 tulajoknál is így van-e, mert ugye abban is 4GB van.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#220) Norby021


Norby021
csendes tag

Helló! Érdeklődnék h szerintetek megéri még a 12pro-t megvenni?
A 13pro nagyon tetszene a 120hz miatt,de szolgáltatónál sajnos készlet hiányos, 12pro még lenne, és ezért kérdezem h érdemes e még azt
Általános dolgokra használom a telót, játszani nem szoktam.
Köszi.

(#221) Gubu0101 válasza Norby021 (#220) üzenetére


Gubu0101
veterán

Inkabb 13,ha tovabb akarod huzni egy napnal az akksival :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#222) T0rnad0 válasza Norby021 (#220) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ha tudsz még várni, akkor 13 Pro, gyakorlatilag egy kisebb Pro Max-ot kapsz. 12-nél még volt eltérés.

Z Fold 4

(#223) w333


w333
félisten

Nah átjöttem én is ebbe a topikba gyors :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#224) Norby021


Norby021
csendes tag

Aki váltott 13prora, neki szemmel láthatóan jobb a 120hz a 7köznapokba?
Érezni a külömbséget?

(#225) syIex válasza Norby021 (#224) üzenetére


syIex
veterán

Igen, egyértelműen. :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#226) juhaszroli válasza syryus (#218) üzenetére


juhaszroli
tag

Ezt milyen beállítások mellett? Nekem dual Simmel megy, de amit írtal, ennyi videó mellett kizárt lenne a 2,5 nap. XS Maxról jöttem, érezhetően jobb az akku, de én nem vagy tőle azért elájulva.

(#227) juhaszroli válasza Norby021 (#224) üzenetére


juhaszroli
tag

Konkrétan emiatt váltottam, és igen, abszolút megéri szerintem.

(#228) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Iszonyatosan tetszik, eddig a sima Pro vonalban gondolkoztam iPhone-ból, de lehet jövőre benevezek egy ilyenbe, a többi mellett a brutális üzemideje miatt is. :Y

(#229) general válasza Navaren (#217) üzenetére


general
addikt

Igazad lehet a képfrissítést illetőleg! :K

Hm, akkor nálam valami gubanc van, nekem tényleg nem bír 2 napnál többet, pedig egyáltalán függök rajta, nem játszom, csak simán netezek, zene megy, FB, Messenger, meg YT és tvgo, de utóbbi kettő nem olyan sokat. Sztem olyan 4-5 óra képernyőidőm lehet egy-egy feltöltéssel, ha 95-100%ról indul. 15% alá sztem még nem engedtem, és így a max nap, vagy bő két nap. Használom folyamatosan, de nem stresszelem, átlagosnál kicsit erősebb használatnak mondanám. Bluetooth, wifi, airdrop folyamatosan be van kapcsolva.

syryus NAPI 6óra kijelző idő 2,5 napig??? Összesen 6óra, nem? :D

(#230) *Mukeey* válasza syryus (#218) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Már a 12 PM is brutál jò akkuban. Ha a 13PM még nála is jobb, akkor az tényleg nem semmi. Nekem 10òra sot /48h simán megvan wifiről.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#231) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Random képek estéről és kutyaszem makró. Durva, hogy milyen jól látszódik minden a szeméből visszatükröződve is. :Y

(#232) Navaren válasza general (#229) üzenetére


Navaren
aktív tag

Olvasni külföldi topikokban, hogy egyeseknék a 15.1-es iOS okoz szokatlan merülést az újabb szériáknál.
Lehet, hogy Neked is valami ilyesmi ragadhatott be, ezesetben vagy lesz frissítés, vagy 'beáll' a rendszer.
Ha türelmetlenebb vagy, talán érdemes lehet legyalulni (én ezekkel nem szoktam sokat tökölni, ha úgy érzem, valami 'teker', de nem látszik mi az, kb. 5 perc alatt újrahúzza magát, majd 10-15 perc alatt kb. lejön minden app is).

4,5-5 óra SOT 13 Pro Max-on kb. a fele annak, amit tudnia kellene, de maximum 2/3-ada, és nem csak az online tesztek, de itt több topikból a tapasztalatok alapján is kényelmesen összejön 8-9 óra.

[ Szerkesztve ]

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#233) T0rnad0 válasza ForRedGlory (#231) üzenetére


T0rnad0
addikt

[link]

[link]

Z Fold 4

(#234) juhaszroli válasza Navaren (#232) üzenetére


juhaszroli
tag

Nekem mintha előtte se lett volna fényévekkel jobb, mint az XS Max. Tegyem újra teljesen, full alaphelyzetbe állítás? Mondjuk nekem dual SIM van, és sokat megy a hotspot, ráadásul olyan helyen ahol néha alig van térerő. Merülhet többet a folyamatos “térerő kereséstől”?

(#235) Navaren válasza juhaszroli (#234) üzenetére


Navaren
aktív tag

Amiket itt leírtál, az mind elég telep zabáló fícsör/körülmény. :K
így mennyit megy Neked?

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#236) general válasza Navaren (#232) üzenetére


general
addikt

Gyári állapot visszaállítása, majd újra telepítés felhőből? Érte gondolsz?
Egyébként még a 15.0.2. van fent. Most csekkoltam.

(#237) juhaszroli válasza Navaren (#235) üzenetére


juhaszroli
tag

Munka végén töltöm, 5 előtt leveszem, másnap melóba pedig 3-4 körül teszem fel 30-40% akkuval. 90-95-ig töltöm max. Szoval olyan 24 óra alatt majdnem 50-70%-ot merül, ket simmel, hotspot kb 3-4 óra ebbe, plusz nyomkodás, kis játék. XS maxot naponta kétszer töltöttem.

(#238) GoldhandRent válasza juhaszroli (#237) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a torony keresés nagyon meríti :K

-

(#239) Iván_78


Iván_78
csendes tag

Hogy lehet a tesztben hátrány a méret? Ezt a rész nem értem....
Hát ez a mostani sorozat legnagyobb tagja, ha valakinek nagy, akkor tud választani kisebb méretet.
Egy toronydaru is nagy, otthonra sem kellene de na... :F

Iván

(#240) Navaren válasza general (#236) üzenetére


Navaren
aktív tag

Én arra gondoltam igen.
De ha Neked még nincs frissítve, akkor nem ez gond.

Én mindenképp frissíteném egyébként (15.1 konkrétan funkciókat engedélyez 13 Pro-n/Pro Max-on) és utána gyalulnám le majd raknám vissza vagy mentésből, vagy állítanám be újként (ha lehet, hogy valamelyik app-od ragad be. Akku stat-nál mit jelez, mi szívja legjobban?).

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#241) Navaren válasza juhaszroli (#237) üzenetére


Navaren
aktív tag

Hát figyelj, ilyen használattal (3-4 óra hotspot, jézusom xD) csodára nem lehet számítani, ez azért meredek.

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#242) ForRedGlory válasza Iván_78 (#239) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ugyanekkora kijelzővel vannak jóval kompaktabb telefonok. Gondolom ezért.

(#243) -Ben- válasza ForRedGlory (#242) üzenetére


-Ben-
veterán

Mely telefonokra gondolsz?

(#244) ForRedGlory válasza -Ben- (#243) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kb az összes csúcstelefon, amiben legalább 6.7-es kijelző van, pl OnePlus 9 Pro, S21 Ultra. Jellemzően keskenyebb, kisebb kávával rendelkeznek, ergonómikusabb a fogásuk. Kétlem, hogy van a 13 Pro Max "bumszliságú" egyéb adroidos telefon a piacon. :D Engem speciel nem zavar, mert nagy a kezem, de érezhetően nehezebb kezelni egy kézzel.

Itt lehet nézegetni, összehasonlítgatni őket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#245) -Ben- válasza ForRedGlory (#244) üzenetére


-Ben-
veterán

Háát.. Igen. Így összehasonlítva azért tényleg eléggé "bunkó" az iPhone... Az S21 Ultra szép nagy tégla, de még az is keskenyebb.

(#246) general válasza Navaren (#240) üzenetére


general
addikt

Nem jelez semmi különöset, csak azokat az appokat, amiket használok. Tényleg idegesít, mi lehet a gond, sztem többet kéne bírnia. Most 3 hete megvan, ennyi idő alatt be kéne állnia az akkunak, nem?

(#247) juhaszroli válasza Navaren (#241) üzenetére


juhaszroli
tag



Most vagyok így 47%-on, ma nem volt hotspot.

(#248) Navaren válasza general (#246) üzenetére


Navaren
aktív tag

De.

#247: és a gyenge(-gébb) térerő miatti torony-keresgélés? Mert az is sokat számít.
Itt a képen mondjuk pont elég jónak tűnnek a térerők

[ Szerkesztve ]

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#249) Tsebacsi válasza ForRedGlory (#244) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Érdekes ez, ugye az 5-ös széria volt ilyen "széles", lapos szélű, és ez hiányott az embereknek, csak szerintem akkor még keskenyebb volt, emiatt jobb fogása volt.
Ez a 13-as sorozat elég vastag és nehéz tud lenni egy keskeny tokban is, a Samu S20+-nak valóban kényelmesebb a fogása, de ez megszokás kérdése is szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#250) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
Már két hete megvan a PM. Ma vettem észre, ha a kamerát megnyitom, elsőnek homályos kép fogad. Ez eddig nem volt meg. Mitől lehet ez a jelenség ?

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.