Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) vzsryl válasza ForRedGlory (#299) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az világosan látszik, hogy amelyik cég proaktívabb és profibb hozzáállású, az minden téren megelőzi a versenytársakat. Ha jól tudom a Telekom egyedül annyi ügyféllel rendelkezik, mint a Telenor és a Vodafone együtt. (Ez csak a magyar részesedés.) De ez mindenre vonatkozik, nem csak szolgáltatókra.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#302) Kevin8997


Kevin8997
tag

A vodánál korábban kimondták, hogy ők nem telefont akarnak eladni hanem szolgáltatást, ezért nem adnak gyakorlatilag kedvezményt (az a 35000 ft az infinitynél nem túl sok).
egyébként lehet bluetoothon adatot átvinni, legalábbis a dell mobile connect nagyon jól működik windows laptop és iphone között.

(#303) Ricardo válasza Kevin8997 (#302) üzenetére


Ricardo
félisten

"A vodánál korábban kimondták, hogy ők nem telefont akarnak eladni hanem szolgáltatást, ezért nem adnak gyakorlatilag kedvezményt"

Érdekes gondolat, mivel a telefonnal együtt adják a szolgáltatást. Ha másik szolgáltatónál veszi meg a készüléket a felhasználó, akkor annak a szolgáltatásait fogja használni.

(#304) Kevin8997 válasza Ricardo (#303) üzenetére


Kevin8997
tag

Nemtudom, sokan vesznek független iphonet itt a fórumban is kártyás telenorosat, aztán nem a telenor szolgáltatást használják. Talán ez nem annyira egyértelmű, vagy a voda ügyfélköre eleve az olcsóbb készülékeket veszi, és/vagy a cég nem is akarja a sok olcsó iphonera utazót bevonzani (velük a sok nemfizetőt is stb).

(#305) general válasza Kevin8997 (#304) üzenetére


general
addikt

Azért Telenornál én pl . bő 100 ezerrel olcsóbban vettem a listaárnál azzal, hogy újra aláírtam 2 év hűséget. Egyébként sem mennék át máshová, de megnéztem a Telekomot, ott pl nincs ekkora kedvezmény, asszem 30 ezer körül volt úgy is, hogy teljes Magentás lennék, mert az itthoni tv, net onnan van.

Szerintem ez így korrekt, "ha tőlünk veszed a szolgáltatást, olcsóbban adjuk hozzá a telefont", ennyi.

MÁS

Frissítettem 15.1-re az ios-t, most majdnem teljes 4 napos üzemidőt kaptam (100%--10%ig), igaz, nem nyüstöltem, bő 2 óra képernyőidőm volt csak. De azért telefonálgattam, használtam. Nem rossz. Kíváncsi leszek, ha nyüstölöm, mennyi lesz. Korábban panaszoltam itt, hogy nekem max 4-5 óra képernyőidőm van, a mások által elmondott 7-8 órával szemben.

[ Szerkesztve ]

(#306) anderledani


anderledani
őstag

13 Pro (nem max) mai nap 15.1-el haladok a 10 órás kijelzőidő felé :C
reggel 6-kor vettem le a töltőröl 100%-on

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#307) Joachim21 válasza anderledani (#306) üzenetére


Joachim21
senior tag

Láttam te is panaszkodtál a telekom topicban, nevetségesen hülyének néznek, és meg meg is sértődnek, ha nem tetszik. Van vagy 5 fizetett bértollnokuk abban a csoportban, aki figyel azt utána hülyének állítják be. :((

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#309) anderledani válasza Joachim21 (#307) üzenetére


anderledani
őstag

Engem már szerencsére nem érint, mert beszereztem 2 hete a 13 Pro-t, de elég felháborító amiket csinálnak

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#310) vzsryl válasza Ferrorr (#308) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem tudom milyen csomagot használ, de pl M-esnél 1500Ft/hó a felára a csomagnak, ha telefont hozol ki, L-esnél 2000Ft/hó, XXL-nél 3000Ft/hó. Tehát én kaptam 70k kedvezményt az M-esben, de az valójában csak 34k, mert 2 év alatt 36k-t kell fizetnem azért, mert kihoztam egy telefont kedvezményesen.
Így nézve kb egyforma mindegyik szolgáltató. Ki van ez találva. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#311) jófejsrác válasza anderledani (#309) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Mire gondoltok? Én is toluk szeretném venni a nem rossz készül kedvezmény miatt, 3 hete nincs náluk ilyen telefon…

(#312) Joachim21 válasza jófejsrác (#311) üzenetére


Joachim21
senior tag

Kamu cyber november volt a téma, meg az új webshop etikátlan működése. De mint kiderült ez így normális és örüljünk hogy ez is van. Pont az is téma volt, hogy a készülékkedvezményeket is visszavágták az új csomagokkal. De a példa itt a Vodafone , mert ott ennyi kedvezmény sincs, a Telenort meg nem tekintik riválisnak, valószínű az egyéb szolgáltatások hiánya miatt.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#313) ForRedGlory válasza Joachim21 (#312) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Etikátlan? Hm?

(#314) syIex válasza Sordoran (#261) üzenetére


syIex
veterán

Nem vagyok nagy tok használó, de a Pitaka mindig is tetszett. Legutoljára Xs-en volt és szerettem is. Lehet most ismét rendelek egyet, aztán hátha megjön még november közepén.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#315) Joachim21 válasza ForRedGlory (#313) üzenetére


Joachim21
senior tag

Veszel egy új telefont pl., a kosaradba nem csak a telefon kerül, hanem az összes addig elő nem fizetett szolgáltatás, plus megújíttatná veled drágább opciókkal a meglévő szolgáltatásokat is. Szerintem ez etikátlan, mert nem felkínálja, hanem beleteszi a kosaradba, és ha megveszed a telefont és nem figyelsz, márpedig elég sunyi lett az új felület, akkor simán megrendeled ezeket a plus szolgáltatásokat is anélül hogy akartad volna.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#316) *Mukeey* válasza general (#305) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ugyan ez volt nálam anno a 12PM-el. 100ezerrel listaár alatt kialkudtam, igaz 2 évet megint alá kellett írni, de annyi baj legyen. Kb 20éve náluk vagyok💁‍♂️

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#317) Sordoran válasza syIex (#314) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem már úton van, kíváncsi vagyok mikor jön meg. Hivatalos oldalon rendeltem elvileg, mégis Kínából jön tracking alapján, szóval most izgaljak a vám miatt is, valamint tartják-e az 5 munkanapos szállítást.

Joachim21: Az új weboldal katasztrófa. Csak megnézni akarok egy terméket van-e és mennyi (akár listaár is jó), de már ekkor is beléptet, meg válasszak előfizetést. Ha pedig kiválasztom akkor az a baja, hogy van még hűség rajta. Utána sikerül ide-oda kattintva megnézni rendesen, de akkor is borzalom. 13PM-et is csak üzletben sikerült rendeltetni, mert webshop-on nem volt lehetőség csak a mobil előfizetések hosszabítására otthoni csomagok nélkül. Ügyintéző is mondta hogy felejtsem el ebben a helyzetben a weboldalt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#318) petya2012 válasza Joachim21 (#315) üzenetére


petya2012
őstag

Hali

Ezért rendelem meg én mindig chaten vagy telefonon,ezen az új felületen én nem igazodom ki és azt se látom,hogy pl otthonival mennyi lenne stb,már panaszt is tettem ez ügyben náluk
Azért szomorú,hogy nem tudják mikor lesz 13PM náluk.....

#317Sordoran

Neked hogy sikerült üzletben rendelni?Mennyi időt mondtak szállításra?

[ Szerkesztve ]

(#319) aujjobba válasza vzsryl (#310) üzenetére


aujjobba
addikt

A legszebb amikor a joember kihozza a telefont 100ezer forint kedvezmennyel, de ezert bevallal egy 15ezres csomagot mikozben az 5ezreset se hasznalna ki valojaban.
Igy kifizet 2 ev alatt 24x10ezer-100ezer=140ezer forintot feleslegesen.

A szamokkal csak a hasamra csaptam, de tenyleg sokan ezt nem szamoljak ki, orulet.

(#320) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Azthiszem eljött az ideje lecserélnem az XS MAX-ot egy 13 Pro Maxra.
Teljesen bezsongtam, erre globális készlethiány van :( Voda november végére ígéri..

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#321) vzsryl válasza aujjobba (#319) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az már az ügyfél hülyeségén és az értékesítő ügyességén múlik. Engem is folyton győzködnek, hogy hiper L-re váltsak, de nekem bőven elég az M Talk. Rengeteget telefonálok minden hálózatba, és bőven elég az 5GB mobilnet, amit csak azért szoktam kimaxolni, mert nehogy már bent maradjon nekik. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#322) Sordoran válasza petya2012 (#318) üzenetére


Sordoran
addikt

Akkor pont volt webshop-ban is készleten, így megtudta rendelni. Ha a webshop-ban nem elérhető, ők se tudnak semmit tenni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#323) syIex válasza Sordoran (#317) üzenetére


syIex
veterán

Az általad beszúrt linken rendeltem és 3-10 napot írt a szállításra viszont alul ott van, hogy "Shipping starts at mid November" tehát nem igazán értem a dolgot. Elvileg nem kell a vám miatt aggódnod, hisz már kifizetted az ő oldalukon és ott már benne az árban.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#324) Sordoran válasza syIex (#323) üzenetére


Sordoran
addikt

Mióta bejött július 1-jével ez a külföldi rendelés módosulás nem volt rendelésem EU-n kívülről, így nem tudom pontosan mire számítsak. (nem csak hogy vám vagy ÁFA van-e, hanem intézni kell-e valamit részemről, vagy ugyanúgy hozza majd postás/futár) Én rendelésemnél már nem tudom hány napot írt akkor (csütörtöki rendelés), de nálam tracking alapján már kínai reptéren volt hétfőn, szóval csak a futárcégen múlik innentől.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#325) juhaszroli


juhaszroli
tag

Ez már alakul? 42%-on csináltam a képet.

(#326) syIex válasza juhaszroli (#325) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem eléggé rendben van! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#327) general válasza Ferrorr (#308) üzenetére


general
addikt

Mondom, asszem kerek 100ezerrel kevesebbet a listaárnál. 405 ezer asszem. (256gb, az Apple listaár 505e)

[ Szerkesztve ]

(#328) 0843


0843
csendes tag

Jó telefon ez, de már kihúzom a 14 Pro Maxig a 11 Pro Max telefonommal.

Viszont a mérethez hozzászólva. Én már el sem tudnám magam képzelni kisebb telefonnal. Egy idő után fel sem tűnik, hogy mekkora a telefon.

(#329) juhaszroli


juhaszroli
tag

Szerintetek lesz update, hogy a kisebb notch miatt berakják az akku %-ot, vagy ez felejtős? Mert ez így kb. csak egy megkülönböztető jegy az előző szériához képest, sok értelme nincs…

(#330) general válasza juhaszroli (#329) üzenetére


general
addikt

Nem hiszem, pedig én is hiányolom a %-ot. :(

(#331) -Ben- válasza juhaszroli (#329) üzenetére


-Ben-
veterán

Inkább arra tippelnék, hogy majd jövőre az iPhone 14 Pro megkapja. Forradalmi lesz.. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#332) syIex válasza juhaszroli (#329) üzenetére


syIex
veterán

Szinte mindenkinek ez a véleménye, hogy ez lényegében semmit nem hozott, hogy kisebb lett mivel nem lett kihasználva a hely. Remélhetőleg egy nagyobb update el fogja hozni. :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#333) juhaszroli válasza syIex (#332) üzenetére


juhaszroli
tag

Simán odaférne szerintem… :W

(#334) syIex válasza juhaszroli (#333) üzenetére


syIex
veterán

Persze, hogy oda. Hát amennyivel meglett növelve a méret ahelyett simán ki tudták volna írni. Sokak szerint már a sima notchnál is ki fért volna... :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#335) kokler146


kokler146
tag

Telenornál Sierra kékben raktáron 128-256Gb-os változatban ha valakit érdekel

(#336) narobik válasza anderledani (#269) üzenetére


narobik
tag

Független :K

(#337) anderledani válasza narobik (#336) üzenetére


anderledani
őstag

Akkor hölgyeim és uraim tessék a telenorhoz járulni 25 ezer forintos kedvezménnyel 13 Pro-t venni kártyafüggetlenül, egyéb kötelezettség nélkül

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#338) Drp81 válasza juhaszroli (#333) üzenetére


Drp81
aktív tag

Azért már 4 éve még mindig ezen sírni... Már el lehetne fogadni/meg lehetne szokni, hogy amíg van notch, nem lesz akkuszázalék.

Én mondjuk már rég megszoktam, hogy egy lefelé legyintéssel a sarokból meg tudom nézni az akku százalékot. Így nem figyelem állandóan, csak napi pár alkalommal, de ennyiszer szerintem elég is, főleg a 13PM esetében...

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#339) Ricardo válasza Drp81 (#338) üzenetére


Ricardo
félisten

"Azért már 4 éve még mindig ezen sírni... Már el lehetne fogadni/meg lehetne szokni, hogy amíg van notch, nem lesz akkuszázalék."

Fordítsuk meg.
Már négy éve sírnak érte a felhasználók. Már bele lehetett volna tenni a lehetőséget, hogy aki akarja kitehesse.

(#340) Navaren válasza Drp81 (#338) üzenetére


Navaren
aktív tag

De nem ez a kérdés, hogy notch vagy nem notch, ezt a userek már lenyelték, elfogadták, megbékéltek vele.
A kérdés az, hogy mi volt a gyakorlati értelme beharangozni a 20%-os területcsökkenését a notch-nak, ha az érdemi előny felhasználási szempointból minimális?

Lehet, hogy fullscreen videó alatt relatíve kisebb területet takar ki, ellenben bizonyos képaránynál olyankor is beleharap a képbe (hiszen picit magasabb, mint az eddigiek), ahol a X-12 telefonok notch-jai eddig nem.

Cserébe a területcsökkenéssel nyert kijelző helyével nem csinált semmit az Apple. Ez pedig érthetetlen.
Gyakorlatilag mindössze azért lett kisebb ötödével a notch, hogy el lehessen mondani a keynote-on és a szponzorált youtubereknek a videókban, kisebb lett a notch.
Ez pedig még Apple féle marketingömlengéssel is... hát... na. Nem?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#341) *Mukeey* válasza Navaren (#340) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem pl jobban tetszik a régebbi szériák noccsa. Ez a kicsi tökre hülyén néz ki...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#342) Drp81 válasza Navaren (#340) üzenetére


Drp81
aktív tag

"A kérdés az, hogy mi volt a gyakorlati értelme beharangozni a 20%-os területcsökkenését a notch-nak, ha az érdemi előny felhasználási szempointból minimális?"

Semmi. Annyi, hogy jelezzék, hogy kisebbet is tudnak csinálni. Ennyi.
De akkor sem értem az akkuszázalék-hisztit. Az AOD-t értem, de ezt nem. Főleg az új telefonok kapcsán, amiknél aztán tényleg nincs sok értelme folyamatosan nézegetni az akkut.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#343) anderledani válasza Drp81 (#342) üzenetére


anderledani
őstag

Én pl azt nem értem ha van ProMotion és 10hz-es képfrissítés, akkor miért nincs aod?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#344) Navaren válasza Drp81 (#342) üzenetére


Navaren
aktív tag

Az AOD-ban is igazad van, de az akkuszint százalékos kijelzés eltűnése konkrétan 2017 óta 'fáj' a felhasználóknak, minden évben szó van arról, hogy 'kérik vissza' valamilyen formában, többek között itt, a fórumon is. Egy megszeretett, megszokott, elvárt fícsör, ahogy Neked az AOD lenne, másnak meg emez.
És bár a korábbi notch verzió mellett az ember elfogadta, hogy ez van, nincs hely, majd control centerben vagy a widget oldalon (tavaly óta pedig a főképernyőn is) megoldja, idén a kisebb notch kapcsán talán okkal számítottak arra, hogy visszajön.

Ha anno 2006-ban az első iPhone szoftvere fejlesztése alatt egész kreatívan megoldották, hogy a helyhiány ellenére egy html oldal betöltése közben igenis legyen 'progress bar' a címsorban, mert akkoriban megszokott és 'elvárt' eleme volt a webböngészők interfészének, akkor a kisebb notch kapcsán semmibe sem került volna a felső grafikai interfészt úgy átméretezni, hogy a láthatóság csökkenése nélkül az extra helyen az akkuszázalék kijelzés is megoldott legyen.

Szerintem.
Persze lehet, nincs igazam.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#345) Tsebacsi válasza Navaren (#344) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahogy írtuk, elférne az akkuszázalék kijelzés magában az akku ikonban is, androidosok meg tudták csinálni, akkor nemár hogy az almásoknak ne menne. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#346) syIex válasza Tsebacsi (#345) üzenetére


syIex
veterán

Itt nem a nem tudás, hanem a nem akarás a lényeg. Hiába ez az egyik legjobban visszasírt dolog, nem érdekli sajnos őket. :((

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#347) Drp81 válasza Navaren (#344) üzenetére


Drp81
aktív tag

"ahogy Neked az AOD lenne, másnak meg emez"

Engem az AOD sem érdekel :D csak azért hoztam fel, mert korábban erről is volt vita, hogy miért nincs, stb.
De persze, értem az akku%-kal kapcsolatos fanyalgást is, nyilván kinek mi az igénye. Nekem speciel nem fontos. :R

De ez szubjektív dolog. Mint pld. a teszt értékelésnél sem értem soha, hogy a kontránál mindig (?) felhozzák a notchot (pl. itt is, hogy nem diszkrét). Kinek mi tetszik. Nekem speciel a régebbi jobban tetszett, mint ez a kicsinyített, és persze jobban tetszene, ha nem lenne rajta egyáltalán. ((De legalább tudjuk, hogy mi van mögépakolva, nem üres a ház alatta.)) Korlátoz a használatban az, hogy van rajta? Ha nem lenne notch, akkor
- szebb képeket/videókat lőne?
- jobb hangminőség lenne?
- jobb üzemidő lenne?
- gyorsabb/stabilabb rendszerfelület lenne?
stb stb stb, lehetne folytatni...

Persze, ezt is értem, végülis a Fiat Multipla sem tetszett nekem soha :D így soha nem is vettem/vennék :D

"semmibe sem került volna a felső grafikai interfészt úgy átméretezni, hogy a láthatóság csökkenése nélkül az extra helyen az akkuszázalék kijelzés is megoldott legyen."

Ez lehetséges, hogy igaz.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#348) icezozo


icezozo
addikt

ma futottam egy kört,hogy veszek a Telenornál kártyás 13PM-et.
Nyilván sehol nincs már. :(
Sőt több Telenor szaküzlet nem is kapott :U
( Campona,Alle,MoM,Mamut ) :(((

http://qwankido.hu/

(#349) Gergőke88 válasza icezozo (#348) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért nem rendelted meg online?
Mm-ban is volt néhány darab…

(#350) moleculez válasza icezozo (#348) üzenetére


moleculez
veterán

Ha az megnyugtat, a hanyatló nyugaton sem jobb a helyzet: EE (UK) leghamarabb 20-ára várható 13Pro :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.