Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wertigo1984


wertigo1984
őstag

En ezt az egesz okosora mizeriat hulyesegnek tartom. Nem azon akarok kepeket meg recepteket olvasgatni.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#2) jacis válasza wertigo1984 (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

De akkor minek olvasod ezeket a híreket :F vagy miért böfögöd bele ezt a topikjába :F

Ha tényleg nem érdekelne nem tennéd egyiket sem... :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) kolosanyi válasza wertigo1984 (#1) üzenetére


kolosanyi
veterán

Minek néznénk meg tök ugyanazt, amit a zsebünkbe nyúlva a(z egyébként méregdrága) okostelefonjainkon is látunk? Tényleg értelmetlen az egész.

(#4) Pompi válasza kolosanyi (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mert ezeket a tepsiket egyre nehezebb előrángatni a zsebből ;] :P

Egyébként nem értem, hogy miért zavar titeket annyira, hogy ilyen _is_ van a világon. Azért mert számotokra nincs értelme, attól még számtalan olyan helyzet és alkalmazási terület van ahol ez hiánypótló.

Feel Good Inc.

(#5) mirtex


mirtex
csendes tag

Furi ez az okosóra dolog.
Vesz az ember egy drága telefont (100k+), majd vesz hozzá, még 30-50k-ért egy okosórát, csak, hogy ne kelljen használni az okostelót :)

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#6) mjani1172 válasza Pompi (#4) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem zavar senkit,hogy ilyen is van csak leírják a véleményüket.Szvsz én is hülyeségnek tartom,mint az alkalmazások is szánalmasak,pl,hogy figyelmeztessen, messze került a telefontól.

(#7) wertigo1984 válasza jacis (#2) üzenetére


wertigo1984
őstag

Oke megnezem hogy melyik milyen, biztos jo csak en nem latom ertelmet. ;)

Kolosanyi :K

Pompi ne is mondd, amikor tabbal telefonaltam, na az volt egy muvesz mutatvany ahogy elovettem/elraktam. ;]

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#8) Steve1207 válasza mirtex (#5) üzenetére


Steve1207
veterán

Ott a pont!

Bár nekem a rendszer kezelhetősége, megvalósítása nagyon bejön, de ezen kívül inkább sportoláshoz meg KITT-el beszélgetni lenne jó, azon kívül nem tudom elképzelni még mindig, pedig tényleg látszik, hogy rányomultak nagyon.

.

(#9) gyurkikrisz válasza kolosanyi (#3) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az a baj, hogy nem ugyanazt látod mint az okostelódon. Bármennyire is kapálóznak nem fog olyan szintű hasznáói élményt nyújtani hogy megérje hogy ott hord a karodon egesznap az NSA-t és figyelhessenek.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#10) gery2123


gery2123
őstag

Én már alig várom hogy értelmes áron lehessen venni egy LG g watch. Nekem nagyon tetszik a rendszer és az amit rejt még.

-- PSN_ID: GerY2123

(#11) Polllen válasza Pompi (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én tepsi nélkül is szívesen használnám, mert kényelmes vagyok. Nem is igazán való másra, mint a kényelem fokozása.

Csak úgy mint a legtöbb kütyü.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) ModosDani válasza mjani1172 (#6) üzenetére


ModosDani
újonc

Tegnap egyik haverom el vesztette a telefonját. Igaz hogy később meg találtuk, de ha van egy ilyen "szánalmas" okos órája akkor most nem kellene nélkülöznie a telefont 2 napig.

(#13) Jadro válasza mirtex (#5) üzenetére


Jadro
veterán

Ó ez ennél cifrább. Veszel tabletet is, mert azon mégis kényelmesebb a kanapén elterülve tartalmat fogyasztani mint a telefonon. Ráadásul nem kell elballagni az asztali PC-ig sem és különben is az előtt ülni kell, nem lehet feküdni. :DDD Tehát kell az óra-telefon-tablet-PC mindenképpen és akkor még ott a TV. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#14) mjani1172 válasza Jadro (#13) üzenetére


mjani1172
addikt

De ha vinni akarod a tablet-et, és akkor jössz rá, hogy nincs fedlapja,a pc nehéz, a telefon nincs feltöltve, és az óra meg kicsi, akkor meg hiányzik a netbook.

(#15) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Mennyibe kerülnek az órák, tudja valaki?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#16) Fr0z3n válasza gyurkikrisz (#9) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez az üldözési mánia már beteges...

(#17) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én egyelőre még a tableteket sem teljesen értem (bár megértem azt, aki érti az értelmét :K ); de az okosórázást teljesen feleslegesnek látom... :B

Minden szavam magánvélemény!

(#18) Steve1207 válasza tothmaxy182 (#17) üzenetére


Steve1207
veterán

Így belegondolva, pont amiket mi nem használunk lehet azoknak hasznos. Akik csak tableteznek nekik jól jöhet egy ilyen és lefedték vele a "mobilhasználatot" is.
Vagy az órát használod az általános dolgokra, tabletet meg a kényelmi, gyorsabb részhez.

.

(#19) batai15


batai15
félisten

Van értelme az okos orának pl aki fut.stb.

(#20) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Több, mint egy éve használok okosórákat.

Igen is - bármennyire is értelmetlennek tűnhet egyeseknek - van értelme.
Ez egy kiegészítő.
Nem kell, és nem is várom el, hogy pont azt, pont úgy jelenítsen meg, mint az okostelefonom.
...ami a zsebemben, az övtáskámban, netán a kesztyűtartóban(...) van.
De ami fontos történik a mobilomon, azt jelzi nekem. Így aztán a tömött tömegközlekedésen, két kezet aktívan lefoglaló munka mellett, vezetés közben (mert ekkor a telefon nincs elöl) nem a nagy kijelzős telefont fogdosom, hanem egyszerűen magam felé fordítom az órát.

Ennyi, és nem több. Kiegészítőként kell tekinteni rá, és nem pedig kiváltó eszközre. Nem váltja ki az okostelefont, nem is ez a célja.
Egyszerűen csak kiegészítő.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#21) Nigér válasza gyurkikrisz (#9) üzenetére


Nigér
őstag

Akkor max sztereóba figyelnek meg, hisz a telód amúgyis veled van, nemigaz?

(#22) halkow válasza kolosanyi (#3) üzenetére


halkow
őstag

Én csak úgy hívom a gazdagok játékszere :)

szerintem jól el lehet vele szórakozni egy mai 5-6" os telóhoz nem haszontalan

Alcatel onetouch idol2s the king

(#23) ucli


ucli
senior tag

Telefont nem szíjazzák a kezünkre? :)) Ez sem ér sokat...

(#24) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Most komolyan, milyen gyakori az az élethelyzet, amikor hangjegyzetet akarok készíteni, DE nem tudom elővenni a mobilt ÉS nem is várhat a dolog addig, amíg előveszem? Vagy miért akarna valaki 1,5"-es kijelzőn receptet nézni főzés közben, mikor odarakhatja a mobilját is?

Nem állítom, hogy az okosóra értelmetlen, sőt, de ezek az appok engem arra emlékeztetnek, amikor pár éve elkezdtek nagy LCD-kijelzőket rakni a hűtőgépekre és az idő és a belső hőmérséklet kijelzésén túl kétségbeesetten próbáltak odaizzadni plusz funkciókat, hogy értelmet adjanak az "innovációnak". Aztán szépen lecsengett az egész hülyeség.

Nem a lényeg a fontos.

(#25) Polllen válasza dreamdancer (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kényelem, tudom, ez mindenkinek mást jelent, de azért elfogadni ez utóbbit nem tudom, miért nehéz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) tothmaxy182 válasza dreamdancer (#24) üzenetére


tothmaxy182
őstag

+1 Mindenben egyetértek. Néha úgy érzem, hogy így 26 éves fejjel is már elszaladt mellettem a technika. Követem, figyelek rá, de a fejlesztések 90%-át felesleges hülyeségnek tartom. Nem mondom azt (mielőtt nekem ugranak), hogy másnak nem jönnek jól ezek a funkciók. Nekem feleslegesek...

Minden szavam magánvélemény!

(#27) Dr.Anonymus válasza Ferenczi Áko (#15) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Az expansysnál az
LG G Watch már kapható 62 ezer Ft-ért
a Samsung Gear live még csak előrendelhető ugyanennyiért
a Motorola 360 viszont sajnos még nem rendelhető előre :(

(#28) 1697 válasza kolosanyi (#3) üzenetére


1697
tag

Mert kényelmes azért,Gear-t használok de amíg nem volt addig én is kétkedve fogadtam,aztán akcióban vettem 1-et.Imádom,kurv@ jó,a kocsiban nem kell zsebemből vagy sehonnan a telefon után kotorászni ha hívnak vagy üzenet jön,csak ránézel a kezedre és ennyi.Nem baszogat a rendőr csak beszélsz csak beszélsz,csak beszélsz........Otthon le van rakva a telefon bárhova,az sem baj ha a töltőn van mondjuk a hálóban ha hívnak rezeg a karodon és elintézed a hívást....Persze utcán nem használom,meg nem is hallanék semmit belőle de nekem megérte-))

[ Szerkesztve ]

(#29) WinPho


WinPho
senior tag

Nekem nagyon bejön ez az okosóra dolog! :K (puskázásra talán jó lesz! ;]) A Microsoft megoldására leszek baromi kíváncsi. Az appok alapján látni lehet, hogy milyen élethelyzetekben van szükség okosórára és ez szerintem még a light verzió. :U Főzéshez meg azért kell inkább ez, mert ha a telefonra rámegy a liszt, zsíros lesz, esetleg rántöd a pohár vizet, akkor valakinek az édesanyját nagyon fogod emlegetni. Aztán csuklásroham a fél világon kitör, nem bírják abbahagyni, belehalnak, és az egész a te lelkeden szárad, csakmert nem okosórát használtál. (sorry, kijött belőlem a hülyeség :DDD)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#30) Ferenczi Áko válasza Dr.Anonymus (#27) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#31) Fr0z3n válasza WinPho (#29) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Na igen, az vicces. Főztem már gulyáslevest LG t385-tel :D

(#32) dreamdancer válasza 1697 (#28) üzenetére


dreamdancer
őstag

Na itt van az eb elhantolva.

Szóval te ezek szerint értesítések fogadására, üzenetek elolvasására, híváskezelésre használod - és ennek így van is értelme. De gondolom nem az órádon böngészel, nem azon nézel videókat, recepteket, nem azzal fotózol, ne stb stb stb. Ehhez nem kell atomerőmű, appok ezrei és hasonlók, hanem a valódi funkciókhoz igazodó célhardver.

Nem a lényeg a fontos.

(#33) 1697 válasza dreamdancer (#32) üzenetére


1697
tag

Engem nem érdekel milyen erőmű van benne,hogy ez felesleges vagy sem...Egy érdekel,kényelmes!!Nagyon megszoktam,hiányzik amikor nincs rajtam!Ahogy a MA teszt írja:Van értelme!!! És valóban van,mármint számomra-))

[ Szerkesztve ]

(#34) hedda7


hedda7
csendes tag

Azt várom már, hogy olcsók és szépek legyenek ezek az órák. De lehet ez sosem jön el, már évek óta kéne. Volt egy mbw-150 órám, amit a hívásjelzés miatt vettem meg (én sosem érzem meg ha rezeg a teló, zsebben sem). Nagyon szerettem, az a funkció nagyon kéne, a többi csilli-villi okosfunkció már kevésbé. Sajnos úgy tűnik inkább beleraknak minden hülyeséget, csak hogy sok pénzért eladható legyen, biztos nem érdekük, hogy filléres kiegészítővé váljanak... pedig lehetne.

(#35) Dr.Anonymus válasza 1697 (#33) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

jó hogy van valaki akinek hiányzik egy ilyen kütyü :U
én még várok vele minimum egy évet, annyi szerintem még kell ennek a szegmensnek hogy tényleg használható tudású/méretű eszközök jöjjenek ki

a google glass meg kb. 3 év múlva lesz talán használható, majd kiderül

(#36) wertigo1984 válasza halkow (#22) üzenetére


wertigo1984
őstag

:DDD :DDD :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#37) Garada válasza wertigo1984 (#1) üzenetére


Garada
őstag

Én is így vagyok vele, szerintem még ez a pólzus mérő is teljesen felesleges.

(#38) kolosanyi válasza Pompi (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert annyira baromira okos lesz minden már körülöttünk, hogy lassan csak az ember lesz hülye. Egy-két élethelyzetben nem rossz, de az emberek megvannak nélküle, ahogy a lépésszámlálók, fitnesz kiegészítők és hasonló marhaságok nélkül is. Persze azzal nehezebb felvágni, hogy nézd, milyen keményen edzettem, meg is van az eredménye, erős, egészséges vagyok, sokkal egyszerűbb megvenni az aktuális népbutító eszközt és villogni a sportossággal, divatossággal.

(#9) gyurkikrisz
Na ja.

(#22) halkow
Igen, ha már mindened megvan, és még mindig nem tudod hova tenni a felesleges pénzedet, akkor nosza, csinálnak egy mesterséges igényt, amit aztán jól meg lehet lovagolni.

(#28) 1697
Autós tartó és headset. Olcsóbb és - ha már kényelem - sokkal kényelmesebb, mint egy órát buzerálni vezetés közben. Sőt, még kényelmesebb ha a kocsi fedélzeti számítógépével tud összekapcsolódni a telefon és mindent nagyban látsz, valamit a kormányról tudod vezérelni az egész kócerájt.

(#39) gyurkikrisz válasza WinPho (#29) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A microsoftos okosóra engem is érdekelne ha jó áron adnák :)) A hírel szerint minden platformmal kompatibilis lesz, nem mint a többi gyártóé...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#40) Polllen válasza kolosanyi (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mekkora baromság már az okos autó, fedélzeti számítógéppel... phöj... hja az mégis jó... ugyanez van az okosórákkal. A korai elfogadókat leszámítva mindenki fanyalog.

Aztán majd beépül a mindennapokba, mert mégis csak hasznos lesz valakinek.

Szerk.:

Nem érzem azt, hogy keresni kellene hozzá a funkciókat. Én pl. pontosan tudom milyen funkciót várnék el egy okosórától. Az, hogy ennél többet tud, mert másokat más érdekel, nem dőlök a kardomba.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) kolosanyi válasza Polllen (#40) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem a technológiai fejlődéssel van bajom, hanem azzal, hogy ebben a formában nem sok értelme van az okosóráknak. Bőven rossz az, ha úgy kell létjogosultságot keresni egy eszköznek, márpedig ezzel jelenleg ezt teszik.

(#42) #06658560 válasza kolosanyi (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

A sok hülye sportoló meg csak sznobizmusból használ mindenféle kütyüt edzés és verseny alatt, lépésszámlálóval, energiafelhasználás-számolóval, nyomatékmérővel, stb.

(#43) #06658560 válasza dreamdancer (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha a dugóban ülsz, és nem senki béla a neved, hanem fontos jános, akkor elég gyakori.

(#44) kolosanyi válasza #06658560 (#42) üzenetére


kolosanyi
veterán

15 év versenysport alatt egyszer se használtam ilyet (válogatott voltam, mielőtt abbahagytam, nem csak hobbi szinten csináltam, mielőtt azt gondolnád). Ráadásul ez nem a '70-es években volt, 23 éves vagyok. Mindeféle divatkütyüt nem használnak edzésen a profik, maximum céleszközt, nem fog egyik olimpikon se gumi karperecekkel szórakozni. Nekem is van egy alap pulzusmérőm, de nem használom, mert csak akadályoz a mozgásban és semmit nem tesz hozzá az edzésemhez, pláne, hogy már évek óta nem versenyzek.

(#45) mjani1172 válasza #06658560 (#43) üzenetére


mjani1172
addikt

És fontos jánosnak nem telik egy jó autóra amiben van egy gyári beépített vagy egy normális kihangosító.És annyira fontos hogy egyszerűbb neki az órába beszélni (ugyanúgy nevetséges és balesetveszélyes) mint a kihangosítóba.

(#46) Pompi válasza kolosanyi (#44) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azért pl. kerékpározáshoz elég sok kiegészítő van amit használnak, akár profi, akár hardcoreabb hobby tekerők, pl. pedálfordulatszám mérő, pulzusmérő. A legtöbb sport tracker már kezel ilyeneket. És szerintem jobb egy ilyen órát felrakni a kormányra, mint egy tepsi telefont. És ez csak egy volt most kapásból.

A másik meg amit előzőleg írtál. Idővel, korral már leszokik az ember arról, hogy felvágásból, villogásból vegyen ilyen eszközöket, hanem azért, hogy valóban használja őket, ez a huszas évek elején még lehet nem így van egyeseknél ez tény.

Feel Good Inc.

(#47) #06658560 válasza kolosanyi (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

A magyar sport minden téren úgy el van maradva a világtól, hogy az borzalom. Szóval a te példád sem nagyon lehet trendnek tekinteni.

(#48) #06658560 válasza mjani1172 (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

A, miért nevetséges, B, és a céges, vagy a bérautó biztos, hogy mindig rendelkezik kihangosítóval, és képes szinkronizálni a telefonnal?

(#49) Luck Dragon válasza halkow (#22) üzenetére

Pár év múlva már boldog ,boldogtalan árulja majd saját szerzeményét fillérekért. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#50) WinPho válasza gyurkikrisz (#39) üzenetére


WinPho
senior tag

És a Google megszünteti a kompatibilitást valmilyen módon! ;]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.