Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) aggleány válasza Lasy (#300) üzenetére


aggleány
addikt

Tényleg lemaradtam agyilag, sorry. :W

(#302) Lasy válasza aggleány (#301) üzenetére


Lasy
veterán

Nem gond. majd felzárkozól. :D

+36702778032

(#303) Keresztapper válasza aggleány (#297) üzenetére


Keresztapper
senior tag

? Ekkora hülyeséget írtam volna?

Szerk.: ja látom, nem clear defaults, hanem clear data... !

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#304) aggleány válasza Keresztapper (#303) üzenetére


aggleány
addikt

Nem Te voltál, én vagyok karcsú szellemileg a mai napon. :O

(#305) Keresztapper válasza aggleány (#304) üzenetére


Keresztapper
senior tag

:) Nem baj, akor engedd meg, hogy ajánljak neked egy s40-es Nokia-t. :D

http://palscoffeetech.com/

(#306) Lasy válasza Keresztapper (#305) üzenetére


Lasy
veterán

a samu mellett szerintem az s40es nokedli is sok lesz. :D
a 3210 jó lesz. vagy nem?

+36702778032

(#307) Jim74 válasza Keresztapper (#303) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Az első válaszból is elnavigálgattam oda :R

(#308) aggleány válasza Keresztapper (#305) üzenetére


aggleány
addikt

Mivammá??? Most miért kell bántani a kisebbet? :O Véletlenül jelenleg egy S40-es a céges telefonom. ;]

Lasy

Nemrég találtam itthon egy vadiúj 3310-es Nokiát, szóval ne ajánlgass olyan ósdi vacakot! :P

(#309) petipetya


petipetya
nagyúr

Elnézést az offért. Régen volt egy-két symbianos telefonom (Nokia...), de mindegyik lefagyott, újraindult stb. Ezeket simán verte az s40-es SE G502, melyen tudtam váltani az alkalmazások között (opera mini, email, snaptu), nem fagyott le és nem indult újra.

"nincs rá lezsóidő"

(#310) petipetya válasza Keresztapper (#249) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi!
Habár hiányolom belőle azt, hogy csoportos eseményeket lehessen társítani egy dologhoz, ennek ellenére nem rossz.

"nincs rá lezsóidő"

(#311) Keresztapper válasza petipetya (#310) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Lehet, hogy a free-ben ez nincs benne, de az full-ban biztosan. Én meg megvettem, mert amúgy is szeretem az XDA-s srácokat támogatni, ahol lehet., 1 USD meg nem ver a földhöz...

http://palscoffeetech.com/

(#312) ben11


ben11
őstag

Akinek van vele tapasztalata, a NoLED érezhetően nem meríti jobban a telefont?

(#313) aggleány válasza ben11 (#312) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem nem csinált ilyesmit. :N

(#314) Jim74 válasza ben11 (#312) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha sok nem fogadott hívásod, vagy üzeneted van, akkor biztos jobban merül az akku, mivel valamilyen szinten működteti a kijelzőt ilyenkor.

(#315) aggleány válasza Jim74 (#314) üzenetére


aggleány
addikt

Mondjuk az tény, hogy én csak a nem fogadott hívást és az olvastalan sms-t jelöltem be, de ha ott szalagdál az a fényes izé az ember orra előtt, elég macerás nem észrevenni. :K Nem is értem, hogy hogyan képesek olyan telefont kiadni, amin nincs valami kis led beépítve erre a célra. :F

(#316) Keresztapper válasza aggleány (#315) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Erre az esetre ajánlanám az Easy Reminder-t. Nekem anno Motorola V3i-n nagyon tetszett ez a feature, vagyis, hogy az elmulasztott eseményekről időközönként hangjelzéssel értesít.

Más:
Ha esetleg valaki hozzám hasonlóan otthoni kis szervert is működtet, amin torrent kliens is fut, akkor ajánlom figyelmébe a Transdroid nevű kis alkalmazást. Rettenetesen jó.
Illetve ennél a témakörnél maradva, hasznos lehet az AndFTP is. Bár plugin van a Total Commander-hez is, ami elláthatja ezt a feladatot.

http://palscoffeetech.com/

(#317) ben11 válasza aggleány (#313) üzenetére


ben11
őstag

Feltettem de ha nem probléma kérdeznék a beállításával kapcsolatban.
Be lehet állítani hogy kb 5mp-ig kapcsolja be a kijelzőt és mutassa az elmulasztott hívást/sms-t stb és ezt percenként tegye?
Csak mert valahogy nem sikerül belőni(gyanús user error :DDD )..

Köszi!

(#318) ben11 válasza ben11 (#317) üzenetére


ben11
őstag

Kimaradt.
Olyan progi nincs ami a billentyűk világítását tudja ki/be kapcsolgatni?Jóval kisebb áramot igényelne gondolom.
Csak azért jutott eszembe mert látom van olyan beállítás hogy fizikai gombok világításának ki/be kapcsolása..Igaz, amikor rámentem hogy be,akkor sem villogtak.. :(
LG P500

(#319) bigrock válasza ben11 (#312) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem is meríti. /HTC Desire/

(#320) aggleány válasza Keresztapper (#316) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm, ismerős. Nekem az a bajom, hogy gyárilag miért nincs ilyen kis lámpácska minden telón. Persze, megoldható, de én gyárilag megoldva szeretném látni a dolgot - mivel többeknek is sikerült megoldani, nem lehet olyan bonyolult. :F

ben11

Én nem állítgattam rajta semmit, nem sokáig használtam, de akkor bejött. Sajnos nem igazán tudok segíteni benne, de nem lehet olyan nehéz. Most éppen nincs netem a telón, de amint lesz, megnézem Neked.

(#321) zso73


zso73
veterán

Nem tudom, hogy volt már, vagy nem.
Számomra a bajnok az Android 2.1 V10B, és a LinktoSD. Root kell hozzá.
Át lehet pakolni a cuccokat az SD-re. Jobban műxik, mint a Ginger, és App2SD. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#322) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hi!

Kéne egy olyan progi ami bezárja normálisan az alkalmazásokat. Task killert használom bezárom az összeset majd 2-3 perc mulva mikor megnézem tök felesleges programok is futnak pl winamp másik zenelejátszó stb stb.. vagy ez lehet h beállítás kérdése?

(#323) Keresztapper válasza -=Vacsek=- (#322) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Miért kell őket bezárni? Miért nem felel meg a linux kernel erőforrásgazdálkodási képessége?

Sokaknál windows-os / winmo-s csökevény, hogy reflex szerűen task managert keresnek. Linux alatt erre szerintem nincs szükség.

Ha nálad ez mégsenm működik, akkor valaki biztosan tud ajánlani majd alkalmazást erre. Én ilyesmit nem használok.

http://palscoffeetech.com/

(#324) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Quick profiles-szal kpacoslatban szeretnék kérdezni:

- hogyan lehet módosítani, vagy törölni létrehozott profilt? (nem találtam ezt a funkciót, csak a létrehozást)
- van-e lehetőség időpontot megadni, hogy egy adott profil mikor kapcsolódjon be?

Ha esetleg a fentieket nem tudja a program, akkor mit ajánlotok helyette hasonló funkciókkal?

Előre is köszi. :R

(#325) endriska


endriska
csendes tag

szerintem kihagyhatatlan a LaucherPro és root sem kell hozzá :)

(#326) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Mondjatok egy olyan progit ami normálisan számolja hogy mennyin van épp az aksi. Defy-m van a beállitásoknál az info az 10es-re kerekít mindig. Felraktam ilyet h battery vidget ez is 10esre kerekít.

(#327) Keresztapper válasza -=Vacsek=- (#326) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Tessék :DD

http://palscoffeetech.com/

(#328) grotib


grotib
tag

Felraktam a T-mobile Pulse telefonomra a GPS Booster nevezetű progit, mert nagyon sokára, vagy egyszerűen nem is talált műhódat, kiválóan működik azóta a GPS vevő. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen elven működik, mert a kínai tabom GPS-én nem javított semmit. :F

(#329) grotib válasza ben11 (#312) üzenetére


grotib
tag

A Pulsomra telepítettem régebben, de én úgy vettem észre, hogy gyorsabban merült az akksi. Persze, gondolom függ a telótol is, de azt figyelembe kell venni, hogy minden újabb háttérben futó progi potenciális energia fogyasztó!

(#330) Keresztapper válasza grotib (#328) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Letölt egy adatbázist, ami a műhódak keringési pályáinak, így az aktuális elhelyezkedésüknek az adatait tartalmazza.

A tab-on valószínűleg azért nem ment, mert a kernelben is benne kell lennie az A-GPS támogatásnak.

http://palscoffeetech.com/

(#331) grotib válasza Keresztapper (#330) üzenetére


grotib
tag

Köszi, a gyors választ!

(#332) grotib


grotib
tag

Ha már itt vagyok, lenne egy kérdésem. Használta már valaki hosszabb úton a google maps navigációját? Mi a tapasztalat? Ha jó akkor a gépem 20-25 ezer ft-al többet ér, mert van rajta egy legális, mindig frissülő térképekkel rendelkező navigáció!

(#333) petipetya válasza Keresztapper (#311) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megnéztem de mégsem találtam a teljes verzióban olyat, hogy egyetlen eseményhez (pl. xyz wifi hálózathoz való csatlakozás) több dolgot társíthassak egyszerre (pl. hangerő le, fényerő le stb.), ezért vissza is térittettem az árát.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#334) szasza95


szasza95
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék megosztani veletek egy kis programot, szerintem hasznos, Defy usereknek mindenképp.

Defybatt 1%

Ahogy a program nevéből is kiderül, nem az alap 10%-os módban mutatja a widget az akksi töltöttségét, hanem százalékonként csökken. Akár azt is be lehet állítani, hogy szövegesen jelezze a töltöttségi szintet, ne számmal.

[ Szerkesztve ]

(#335) dokee78


dokee78
félisten

Egy fotóretusáló app.
Szerintem egy próbát megér.
TouchRetouch Market link Appbrain link
Magyarnyelvű cikk róla.

[ Szerkesztve ]

(#336) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Végigolvastam minden hozzászólást A-tól Z-ig, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy senki nem tér ki az Android legidegesítőbb sajátságára, a "slider"-re, vagyis az elhúzós képernyőzár, ill. hívás fogadás, megszakítás kezelőre! Számomra rettentően bosszantó, hogy az ujjunkat úgy kell elhúzni jó 3-4 cm-nyi távolságon, hogy közben még véletlenül se emeljük azt fel, mert kezdhetjük előlröl a próbálkozást. Nem beszélve arról, hogy egy kézzel véghezvinni ezt már-már zsonglőrmutatványnak számít, viszont nem mindig áll rendelkezésünkre mindkét kezünk, ami ugyan könnyít a dolgon, de mégsem eleget. Mivel aztán a Samsung-okban, legalábbis a mieinkben (551 és gio) sajnos nincs dedikált gomb a hívások kezelésére, kellett valami megoldás rá a slider helyett, mert mindig akkor sikerült a legtöbbet molyolnom vele, amikor a legsürgősebb lett volna felkapnom a telefont.
. Kipróbáltam az EasyCall-t, de nem ajánlom senkinek, mert random-szerűen működik, hol megjelnnek a virtuális gombok a kijelzőn, hol nem, ráadásul van kb. 1-2 másodperces késés a csöngés, és a gombok megjelenése között. Aztán rátaláltam a ShakeCall-ra, ami egy rándítással felveszi a csörgő telefont. Az érzékenységét természetesen lehet állítani.
Ha valaki tud olyan ingyenes app-ot, ahol akár jól működő virtuális gombokkal, akár a fizikai hangerő gombokkal történik a hívásfogadás, azt szívesen venném. De addig is megteszi a ShakeCall, ezért ajánlani tudom. Ráadásul a hívás létrejöttét és befejezését jelző vibra funkciója is van!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#337) TRob1 válasza spiritex (#336) üzenetére


TRob1
veterán

az Android legidegesítőbb sajátságára

Számodra idegesítő (persze nem vagy egyedül ezzel), számomra viszont kiváló. Az első alkalomtól kezdve simán, egyszerűen (zökkenőmentesen) tudom használni (1 kézzel!) :K
Nem is tettem kísérletet sosem a lecserélésére, mivel tetszik.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#338) petipetya válasza spiritex (#336) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem sem okoz gondot, sőt kedvelem. A mostani telómban pedig fantasztikusan oldották meg:
- Hívás fogadásnál magam felé húzom a sávot.
- Hívás elutasításánál eltolom magamtól.

Mi ez, ha nem az emberi lélek találkozása a géppel? :)

ui.: Ha neked két kézzel kell elhúzni egy csúszkát, akkor gondolkodj el azon, hogy kell-e neked az okostelefon. Mellesleg hiába próbáltam, nem igazán sikerült két kézzel kezelnem a sávot, mivel nem is arra tervezték.

"nincs rá lezsóidő"

(#339) TRob1 válasza petipetya (#338) üzenetére


TRob1
veterán

Nemhogy okostelefon, de egyáltalán érintőképernyő kell-e neki? :U

¤ R'n'R ¤

(#340) spiritex válasza TRob1 (#339) üzenetére


spiritex
veterán

Hogy ezek az androidos fiúk milyen kedvesek?!!!!
Lehet, hogy inkább a sokat szidott, köcsög iphone-osok közé kellett volna belépnem... :F

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#341) TRob1 válasza spiritex (#340) üzenetére


TRob1
veterán

Az se menne, az is érintős. Nokia 3210-et ajánlanám. ;] :))

Azt még azért illik hozzátennem, hogy nincs lapátkezem, de tényleg kényelmesen tudom feloldani a lockscreent, és felvenni vagy elutasítani a hívásokat (és tényleg jobban tetszik ez a megoldás, mint ha csak 1-1 "gomb" lenne, ugyanis így kizárt, hogy az ellenkezőjét csináljam véletlenül.. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#342) grotib válasza spiritex (#340) üzenetére


grotib
tag

Ne sértődj meg, csak húznak! Vágj vissza nekik!
petipetyától pl. megkérdezném, hogy ha szemben áll a telefonnal, hogy tudja maga felé húzni a sávot? Talán kihúzza a kijelzőből? :))

(#343) spiritex válasza TRob1 (#341) üzenetére


spiritex
veterán

...mert ha az agyad nem tudja mit tesz a kezed, akkor aztán neked való ám okosteló! :DDD

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#344) TRob1 válasza grotib (#342) üzenetére


TRob1
veterán

Gondolom te szigorúan, fokra pontosan függőlegesen tartod a telefonod általában... :DDD Mert ha nem, már rögtön magad felé "húzod" a kioldót, magyarán a telefon alsó részének az irányába (most én is átállítottam ilyenre az enyém, az se rossz) ;)

Persze gondolom csak poénnak szántad (legalábbis remélem ;] ).

(#343) spiritex: Na pont erről van szó. Ha már én "nem vagyok okos", akkor legalább a "társam" legyen az, nem? ;)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#345) petipetya válasza grotib (#342) üzenetére


petipetya
nagyúr

Úgy, hogy nálam vízszintes-függőleges a mozgása - kép :)

"nincs rá lezsóidő"

(#346) aggleány válasza petipetya (#345) üzenetére


aggleány
addikt

Ja, hát így könnyű! :K Én most kísérleteztem egy ideig, hogy mégis hogyan tudnám egy kézzel fogni a telefont és húzni a csúszkát, de nem jött össze. :(

(#347) grotib válasza TRob1 (#344) üzenetére


grotib
tag

Hááát! Próbáltam oldani a feszültséget. Lehet, hogy nem sikerült? :F
Gondolom spiritex kolléga csak dühében vágott vissza azzal, hogy inkább szifont kellett volna választania, de mivel androidot választott, tudhatjuk, hogy meg van a magához való esze.

(#348) grotib válasza petipetya (#345) üzenetére


grotib
tag

Hát nekem erről a képről nem jött le semmi, de biztosan jobb mint a vízszintes, én is kipróbálom. :C

(#349) grotib válasza aggleány (#346) üzenetére


grotib
tag

Ez egyéni dolog lehet! Fiuknak így megy jobban, lányoknak meg úgy! :)

(#350) spiritex válasza grotib (#347) üzenetére


spiritex
veterán

Hát akkor ezek után csak annyit mondhatok, hogy: "We are of peace, always!" ;)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.