Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Inarus


Inarus
addikt

Hű! Durva vagy. :DD

Gratula, jó kis gyűjtemény lett. :R

De ahogy látom, Bognak is tetszett: [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#152) aggleány válasza Inarus (#151) üzenetére


aggleány
addikt

Én? Durva??? :DDD

Köszönöm, igyekeztem, hogy lehetőség szerint minél több hasznos dolog benne legyen. :K

Nem is láttam, hogy ilyen szépeket írtak róla. :B

Már készül a szórakoztató rész is, remélem, az is tetszeni fog. Azért szedtem külön a hasznos és szórakoztató alkalmazásokat, mert egy cikkben szerintem nagyon sok lett volna.

(#153) RootRulez válasza danih (#17) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát nem tudom, de nekem mióta fent van a 2.2, folyton fagyogatott a telóm (FR után nem tettem vissza task killert). Nost miután lett rajta Task killer, azóta nem fagy) Ez nem ilyen placebo hatás, mert anno napi rendszerességgel kellett minimum egyszer kiszednem az aksit, mert behalt valamibe a teló. Nos most már napokig is elmegy, illetve tovább is, ha nem kapcsolnál mi ki néha... Nekem az a véleményem a Task Killerekről. :K

═════════════════════════════════════════

(#154) zso73 válasza RootRulez (#153) üzenetére


zso73
veterán

Nekem meg a Task killer Froyo progitól fagyott meg a legelején a telefon. Kivágtam, és nincs gond.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#155) RootRulez válasza zso73 (#154) üzenetére


RootRulez
félisten

:DDD

═════════════════════════════════════════

(#156) Keresztapper válasza aggleány (#91) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A Dropbox-szal azért vigyázz, mert a titkosítása nagyon könnyen törhető, így én pl. jelszókezelők szinkronizálására biztosan nem használnám.

http://palscoffeetech.com/

(#157) Keresztapper válasza Binczet (#143) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Írd le a telefonod típusát, hátha megoldható az A-GPS támogatás vele.

http://palscoffeetech.com/

(#158) aggleány válasza Keresztapper (#156) üzenetére


aggleány
addikt

Én nem használok Dropboxot, de sokan ajánlották, ezért került bele a cikkbe - de köszönöm a figyelmeztetést. :R

Én úgy vettem észre, hogy a task killer erősen ROM-függő, nekem soha nem kellett, de én mindig gyári romot használok.

[ Szerkesztve ]

(#159) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az Opera Mini vagy Mobile bongészője gyorsabb a gyári böngészőtől?
Vagy melyik a leggyorsabb a tapasztalatok alapján? :U

(#160) TRob1 válasza Keresztapper (#156) üzenetére


TRob1
veterán

Aki a biztonságtól fél, az sztem eleve ne használjon Androidot, de más telefont is csak kivett akksival. Sőt, netet se kéne, és a legtutibb vhol egy nagy erdő közepe alatt élni, egy mindentől és mindenkitől jól elszigetelt atombunkerben... ;] :DD

¤ R'n'R ¤

(#161) macilaci78 válasza aggleány (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem árulják? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#162) Zozoka73


Zozoka73
tag

Köszi a cikket, egy pár új dolgot el is kezdek kimazsolázni :R

Z.

(#163) Armagedown


Armagedown
őstag

Engem olyan program érdekelne , ami képessé teszi a telefont arra hogy kikapcsolt állapotban is ébresszen :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#164) zso73 válasza DeathAdder (#159) üzenetére


zso73
veterán

Dolphin brôzer. Ha kell flash,akkor Skyfire.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#165) TRob1 válasza Armagedown (#163) üzenetére


TRob1
veterán

Haha... vegyél egy 3210-es Nokiát, az ébreszt úgy is :DD

(#166) Armagedown: Szerintem meg nem, mivel ha ki van kapcsolva a telefon, itt tényleg ki van (nem úgy mint a többinél, hogy simán le is hallgatnak "kikapcsolt" telefonnál), illetve az androidosok nagyrésze nem is kapcsolja ki a telefont - mert minek -, hisz ott a repülőmód (felesleges mindig a bootra várni, mikor 1 mp alatt újra készenlétbe tud lenni a telefon)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#166) Armagedown válasza TRob1 (#165) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem ez egy alapfunkció kellene legyen
Amúgy nem kell 3210 , mert van egy újabb , a 3310es :D

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#167) DeathAdder válasza zso73 (#164) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi.
Tehát ezek pörögnek a legjobban?
én meg azthittem hogy az Opera meg a gyári vetekszik csak egymással...

(#168) aggleány


aggleány
addikt

macilaci78

Ezt csúnyán benéztem! :W Én még ott tartottam, amit mindenhol olvastam a fórumokon, hogy nem árulják androidhoz, pedig de. Sorry. :B

Armagedown

A kikapcsolva is ébresztő program neve Nokia, ahogy a kolléga is írta. :DDD Ez sajnos nem megy az androidnak, de cserébe millió más dolog igen. Én úgy döntöttem, hogy nekem jobb lesz a millió más, és éjszakára csak repülő üzemmódba teszem, nem kapcsolom ki. Úgy nem fogyaszt, olyan, mintha ki lenne kapcsolva, mert nem áll fel hálózatra, tehát nem fog zavarni senki, de ébreszt. Ez van. Ezt vagy elfogadja az ember, és akkor vegyen nyugodtan androidos telót, vagy nem, és akkor már oprendszer felé kell keresgélni. Ezt ne nagyon hangoztasd, ha nem muszáj, mert időnként előbukkannak harcos android-fanok, és megkísérelik leszedni érte a fejed. Nem azért, mert baj van Veled, hanem mert nagyon sokszor halljuk ezt a dolgot, és van, aki már alapból ugrik rá. Másik megoldás: tartani kell egy régi, egyszerű telót ébresztőnek, egy ismerősöm ezt csinálja.

(#169) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Fontos! Az ébresztő programokat ki kell venni a Task Killer listájából...

Ez mit jelent és hol kell beállítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#170) TRob1 válasza Winner_hun (#169) üzenetére


TRob1
veterán

Használsz vmilyen Killer appot? Mert ha nem (amit jól teszel), akkor semmit nem jelent számodra. (Pengéhez eleve nem kell)

¤ R'n'R ¤

(#171) Winner_hun válasza TRob1 (#170) üzenetére


Winner_hun
félisten

Max néha a feladatkezelőben rámegyek hogy mindent lőjjön ki. Bár kezdek róla leszokni. Csak nem értem hogyha kilépek valamből akkor miért fut még. A következő gyorsabb indulás miatt? Ha igen akkor semmit nem ér ez az opció, nem indul tőle gyorsabban. Ha nem, akkor passz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#172) aggleány válasza Winner_hun (#171) üzenetére


aggleány
addikt

Jó a kérdés, bele fogom írni a cikkbe, hogy "Ha nem tudod, mi az a Task Killer, akkor ezzel ne foglalkozz!" :K szerk.: Sőt, már bele is írtam. :D

Az Android egy Linux alapú rendszer. Addig futnak a programok a háttérben, amíg nem nyitsz meg annyi programot, hogy kénytelen legyen bezárni a régit, hogy az újnak legyen elég memóriája a működéshez. Nem kell vele foglalkozni, intézi magának. :K Elvileg ha a háttérben fut egy progi, gyorsabban nyílik meg, és kevesebb energia kell a megnyitáshoz is. Legalábbis én ezt olvastam, ha nem így van, majd kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

(#173) pető bá' válasza aggleány (#168) üzenetére


pető bá'
őstag

repülő üzemmódhoz: az első napokban (hetekben) mikor próbálgattam a telefont, mindig kikapcsoltam éjszakára (nem ez volt az ébresztő, van rádió :DDD ) mert úgy gondoltam, így takarékoskodom az akkuval. utána rászoktam a rep. üzemmódra, és megítélésem szerint többet fogyaszt egy ki-bekapcsolás mint az egész éjszakás repülő üzemmód. persze ez csak érzés, tapasztalat, semmivel nem tudtam kimutatni, de szerintem is felesleges kikapcsolni éjszakára az op.rendszeres telefonokat, ha az a cél, hogy akkuval spóroljunk.

"... and I hope you have a great day!"

(#174) TRob1 válasza pető bá' (#173) üzenetére


TRob1
veterán

Jó az érzésed, mert a boot fogyaszt "eléggé", persze mind2 (repülő mód, boot) minimális fogyasztás, és azért nehéz észrevenni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#175) aggleány válasza pető bá' (#173) üzenetére


aggleány
addikt

Én nem vettem észre jelentős különbséget, de néha azért nem ár kikapcsolni a telefont, hogy újra fel tudjon állni a rendszer. Ha előtte elég sokáig nem volt kikapcsolva, érezhetően gyorsulni fog. :K

(#176) TRob1 válasza aggleány (#175) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt még nem volt alkalmam kitapasztalni, mert 2-3-4 naponta új romot teszek, akkor meg van egy reboot amúgy is :))

¤ R'n'R ¤

(#177) pető bá' válasza aggleány (#175) üzenetére


pető bá'
őstag

akkor ez is egy jó szokásom, ezt is valamikor a tanulási fázisban szoktam meg :D 90%-ban kikapcsolva töltöm fel (éjszaka), tehát kb. 3 naponta újraindul. ha valamiért napközben kell tölteni, akkor is max. 5-6 napot megy restart nélkül.

#176 TRob1: :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#178) Adamis válasza TRob1 (#176) üzenetére


Adamis
őstag

Mire teszel fel ennyi újdonságot (ram)? Nem fürödtél be még egyszer sem?

(#179) aggleány


aggleány
addikt

TRob1

Hát úgy tényleg nehéz. :DDD Én nem romolok, úgyhogy saját tapasztalatot írtam. :K

pető bá'

Ezzel most azt akarod mondani, hogy három naponta kell tölteni??? :Y Milyen androidos kütyü megy el három napig? Az enyém max. két napot bír, de a végén már nagyon sír.

(#180) TRob1 válasza Adamis (#178) üzenetére


TRob1
veterán

Sajna nem értem a kérdésed (újdonság? ram? fürdés?) :( , de megpróbálok válaszolni értetlenül is :D. Párnaponta újab és újabb 2.3.4-es ROM-ot (újabb Android verziót) teszek fel, ugyanis egy úgynevezett CM Romot használok (CM=CyanogenMod, egy lelkes rom készítő csapat), amiből naponta-kétnaponta jön egy újabb, javított/módosított verzió (ezeket nightly-knak nevezik)

(#179) aggleány: Én is legtöbbször saját tapasztalatot írok :K Mint pl. ez is: az újabb CM Romokkal bizony a Penge is elvan 3-4 napig vígan (persze ha nem játszik az ember vele egész nap, csak úgy normál módon használja) kép

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#181) llaszlo válasza aggleány (#111) üzenetére


llaszlo
veterán

ááá nem vagyok én annyira kritikus csak egyszer elragadtattam magam. Sorry.
Azóta ezt ajánlom a kezdőknek.

(#182) Winner_hun válasza aggleány (#172) üzenetére


Winner_hun
félisten

És ettől így nem lassul a készülék / nem csökken az üzemidő hogy minden nyitva marad telítésig?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#183) Keresztapper válasza Armagedown (#163) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Majd ha kikapcsolt számítógéppel tudsz futtatni egy szövegszerkesztőt, akkor lesz ilyen is. :D

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#184) Keresztapper válasza zso73 (#164) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Vagy, ha kell flash, akkor Dolphin Browser (már miért ne tudná a flasht?). :)

Amúgy szerintem majdnem teljesen képes kiváltani egy asztali browsert funkcionaitásban... Én nagyon szeretem.

http://palscoffeetech.com/

(#185) aggleány


aggleány
addikt

llaszlo

Nem magammal kapcsolatban gondoltam, hanem úgy általában, amit itt-ott látok a fórumokon. :DDD Köszönöm az ajánlást, igyekszem olyasmiket írni, aminek van értelme. Mármint a szakmai részben - a személyes bejegyzések csak szórakoztatóak. :K

Winner_hun

Talán egy icipicit lassul (tesztek szerint), de nem igazán észrevehető. Üzemidő szempontjából pedig még jó is, mivel arra több energia megy el, hogy kinyisson és becsukjon egy progit. A háttérben tárolás nem energiaigényes.

[ Szerkesztve ]

(#186) Adamis válasza TRob1 (#180) üzenetére


Adamis
őstag

Erre gondoltam, csak nem jó betűt használtam... Hm... cm. Ilyen jó? Ez meglepő.

(#187) Keresztapper válasza Adamis (#186) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én már minden típust, ROM családot kipróbáltam (sense, MIUI, CM, alap GB), de nekem a CM tetszett meg legjobban a sebessége és testreszabhatósága miatt.

Egy próba nem kerül semmibe. :)

http://palscoffeetech.com/

(#188) mttssz


mttssz
senior tag

Jó cikk, bár én sok helyen inkább az alternatívát használnám. Köszönjük szépen! :D

(#189) pető bá' válasza aggleány (#179) üzenetére


pető bá'
őstag

"...kb. 3 naponta újraindul..."

mint az aláírásban látható, egy Galaxy 3-ról van szó. Igazából nem sokat telefonálok vele, és ha nem sokat piszkálom -> tehát nem használja túl sokat a kijelzőt akkor kibír 3 napot. ehhez hozzájön hogy most nincs mobilnet sem, mikor van (50 MB) akkor nagyrészt letiltva. persze ha több telefonálás, sok kijelzőhasználat van, akkor 2 napot bír. van akinek 1 után megadja magát, egész nap mobilnet, gps, 2-3 óra telefonálás, szinkronizálások. szóval az én használati szokásaimmal akár 3 napot kihúz (az egyébként 1500mAh-s telep). meg ugye azt írtam, hogy újraindul. ha valamiért gépre dugom (fájl másolás leginkább.. :DDD ) akkor kap némi + töltést, és amíg gépnél vagyok hagyom.
szóval erősen felhasználó függő, mint bármi más is.

"... and I hope you have a great day!"

(#190) umek7


umek7
őstag

Jó lett :)

(#191) csokad


csokad
senior tag

Áhh. Ez nagyonjó. Bár sajnos én nemsokra megyek vele. Ha valaki összedobna hasonlót WP7-ből az nagyon jó lenne!
Amúgy remek cikk! :R

(#192) aggleány


aggleány
addikt

MaTMaN

Használd nyugodtan az alternatívként feltüntetett progikat, sőt, akár bármi mást is. Az ajánlott alkalmazásokat inkább csak iránymutatásnak szántam, és mindenhol azt emeltem ki, ami vagy nekem a kedvenc, vagy többen is ajánlották, ha én nem használok olyasmit. Szerencsére annyi lehetőség van, hogy mindenki megtalálhatja a számára szimpatikus megoldást. :K Melyik alternatív lehetőségekre gondoltál? Pl. fórumos ajánlás alapján kísérletezem most többfajta fájlkezelővel, és úgy néz ki, hogy új kedvenc lesz. Mindig jó dolog új alkalmazásokat megismerni, mert csak így lehet tanulni, fejlődni, és megtalálni a legmegfelelőbbet. :K

pető bá'

Aha! Szóval sutyiban azért tölti magát. :DDD Nekem általban nap végére marad 50-60%-om, de olyankor már inkább töltöm, hogy ne legyen gond. Maj 21%-kal értem haza, mivel több, mint 3 órán át beszéltem, utána pedig ment a WiFi, netezés, olvasás.

umek7

Köszönöm. :R

csokad

Köszi. :R Írd meg magadnak a WP7-es verziót! :K Biztosan sokan értékelnék. Én sajnos ahhoz nem értek, de nem is hiszem, hogy valaha fogok, mivel mint láthatod, android-fan vagyok. :DDD

(#193) csokad válasza aggleány (#192) üzenetére


csokad
senior tag

Köszi az ötletet! Annyira sajnos nem értek hozzá énsem... sőt!
Már ezelőtt is tudtam, hogy Android fan vagy! :DDD

(#194) aggleány válasza csokad (#193) üzenetére


aggleány
addikt

Tudtad, hogy android-fan vagyok? Honnan??? :DDD

Én is úgy kezdtem az androidot, hogy nem tudtam semmit. :D Szépen olvasgattam a cikkeket, a fórumokat, és tanultam. Nem volt nehéz, mert érdekel a téma. Mostanra már elég sok mindent tudok róla, de mindig vannak újdonságok, és ha van olyan téma, ami nem érdekel, akkor azzal nem foglalkozom. Pl. soha nem érdekelt a romcsere és társai, ezért nem is tudok róla szinte semmit. :N

(#195) csokad válasza aggleány (#194) üzenetére


csokad
senior tag

:R

(#196) llaszlo válasza aggleány (#185) üzenetére


llaszlo
veterán

És annak, hogy elismerem más munkáját mi köze van ahoz, hogy miket írok a fórumon? Én nem sok összefüggést látok. :)

(#197) aggleány válasza llaszlo (#196) üzenetére


aggleány
addikt

Túl sok összefüggés nincs, de amennyire láttam, ha valaki butaságot ír vagy kérdez, akkor elég határozottan szoktad felvilágosítani. Ezért írtam, hogy nekem sokat számít az, hogy azt írtad, hogy tetszik a cikk. Olyan emberkének, akinek mindig minden tetszik, nem nehéz a kedvében járni. Egyáltalán nem bántásból írtam, hanem azért, mert így ez nekem külön megtiszteltetés. :K Ezt teljesen komolyan gondolom.

(#198) bognar110


bognar110
őstag

Köszi az infókat :R

(#199) aggleány válasza bognar110 (#198) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. :K

(#200) SeriouS_77


SeriouS_77
tag

Köszi, a NoLed kimondottan tetszik. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.