Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok!
Kérdés thehát, h van valami védekezési lehetőség, hogy ha megadod vhol a dombornyomott kártyád számát +az ellenőrző számot, akkor ne tudják akármikor használni?
Én arra gondoltam, hogy ilyenkor a kártya-elfogadóhelyen van a bizonyítási teher (tehát, h aláírásoddal bizonyítja, h tényleg igénybeveszed a szolgáltatást), viszont felmerült bennem, hogy a netes rendszereken simán fizethet aláírás nélkül is.

(#102) dabadab válasza ollie (#100) üzenetére


dabadab
titán

Barmelyikre. Miert ne lehetne?... (Ill. nyilvan nem a kartyara, hanem a hozzatartozo szamlara, de ez csak apro reszlet.)

DRM is theft

(#103) #53246592 válasza dabadab (#102) üzenetére


#53246592
törölt tag

Tehat kiveve azokat a kartyalat, amelyekhez nem kötödik szamla :)

(#104) Kraptor válasza einstein (#101) üzenetére


Kraptor
őstag

Egyetlen egy, mikor te hagysz jóvá minden tranzakciót SMSen keresztül. Aszem OTPnek van ilyen kártyája nem tudom, hogy rendes kártya ez vagy csak sima netes. Más esetekben nincs semmi védekezés. Voltak is nagy bakik mikor WOW beindult mert némelyik emberkéknek egy kicsit túlterhelték a kártyáikat, mondjuk utána minden rendezve volt. Mostanság Wizzair volt genya és visszamenőleg megterhelte pár utasnak a kártyáit 5 fontal mert az Angolok emelték a reptéri díjjakat aszem Februártól és aki az elörr vette az ugye kevesebbet fizetett. Volt is egy kissebb hözöngés e miatt.

Ha nagyon paranoiás vagy, akkor az a legbiztosabb megoldás, hogy csinálsz külön egy számlát amihez társítasz egy kártyát és mindig csak annyit utalsz át arra a számládra a rendesz számládról amennyit költeni akarsz, így biztos nem tudnak lenyúlni.


berci,

mindegyikhez kjötődik valamilyen számla, ha nem folyószámla akkor hitelkeretszámla, stb.

[Szerkesztve]

(#105) DarkByte válasza róland (#96) üzenetére


DarkByte
addikt

Haveromat kérdeztem vele kapcsolatban, mert ő már használt ilyesmit. A legnagyobb problémám hogy nekem nincs háromjegyű ellenőrző kódom a kártya hátulján, pedig hát elméletileg neki is ugyanolyan kártyája van, semmi netvásárlós akármicsodát nem kért és mégis tudja használni, bár neki már chipkártyás verziója van, nekem még mágnescsíkos, de jövőhónapban esedékes a csere, mert lejár. Tesómnak is most cserélték és már chipkártyásat kapott. Ezen az oldalon [link] mondjuk azt olvastam hogy VISA Electron kártyát csak kiemelt esetben fogadnak el (nekem OTP Junior Max-om van jelenleg ami ilyen), szóval ez megint jó kérdés hogy akkor most okés lesz e vagy sem. Esetleg ha valaki több tudással errejár, akkor megszórhatna hasznos infókkal. :)

(#106) #53246592 válasza Kraptor (#104) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nekem olyan MC meg Diners kartyam van amihez nem kötödik altalam ismert szamla (szamlaszam). Ha hasznalom, akkor következö honapban jön a csekk a felhasznalt penzösszegröl amit be kell fizetni a kibocsato szervezetnek. Ok, a hatterben nem tudom van-e szamla, valamifele biztos van... Hmm, tulkeppen a visa kartyam is ilyen, bar az kicsit bonyolultabb megoldas: gyakorlatilag ket kartya egyben: egy credit (visa) es egy debitkartya, es a kettönek tul sok köze nincs egymashoz azonkivul hogy egy fizikai kartyan vannak.

[Szerkesztve]

(#107) Kraptor válasza #53246592 (#106) üzenetére


Kraptor
őstag

Az is számla csak nem folyószámla. Ha jól emlékszem maga a kártyád száma a számlaszámod. Már nem használok credit, csak debit kártyát:) tehát lehet, hogy tévedek, de ott is van számla. Régebben volt Discover kártyám és mikor zároltam akkor mondták, hogy van $30 creditem a kártyán(túlfizetésem) mondtam, hogy nem baj zárolom. Ott akkor azt mondták, hogy ha valaha újra akarom majd nyitni akkor eleve lesz 30 dolcsi creditem rajta, tehát gondolom valamilyen számla ott is van.

(#108) einstein válasza Kraptor (#104) üzenetére


einstein
senior tag

De ha pl. még időben észreveszem, h a kártyámat használják (pl SMS értesítés), nem tarthatom vissza a pénzt? Vagy mit lehet ilyenkor tenni, h az ember visszakapja a nem jogos levonásokat?

(#109) woodpaul


woodpaul
őstag

Hasznos cikk, várom a folytatást! :C

Androidő

(#110) szepi79


szepi79
őstag

nah, nekem meg ismét akció van az életemben, ami a bankkártyámat is érinti:
ellopták a pénztárcámat pénteken, bankkártyástúl, személyistűl, mindenestül :(

persze a bankkártyát letiltattam azon nyomban, mikor észrevettem, szerencsére pénz nem tűnt el róla. aztán mikor hazaértem, akkor láttam, hogy megjött a régi kártyám cseréje, ugyanis pár nap múlva lejárt volna magától :W igy aztán alighogy megkaptam a kareszt, mehetett is a kukába... :W :W :W

egyébként gondolkozok rajta, hogyha minden iratot újra összeszedtem, irok róla egy cikket ide. idáig vegyesek a tapasztalatok...

szerk: ideiglenes személyim már van. a rendőrségen és az okmányirodában annyiszor le kellett irjam a személyim számát, hogy végre megjegyeztem, pedig lassan elfelejteni kéne :DDD

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#111) darius


darius
tag

''Tehát ha a kártya például 550067 -el kezdődik, akkor biztosan egy OTP-s VISA electron kártyáról van szó.''
Ezzel vitatkoznék, bár nincsen otp-s visa electronom. Miután a kártyaszám ötössel kezdődik, jó eséllyel Mastercard termékcsaládba tartozik, de majd lecsekkolom a Visa ill. Mastercard Interchangeben :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.