Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Renwick


Renwick
őstag

Jaj de jó kis összefoglaló, van is ebben a témában mit okulnia a népnek, szóval hajrá-hajrá... :)

Kis kiegészítést azért tennék a témához:

-Egyrészt kicsit félreérthető, amit a tranzakciós díjakkal kapcsolatban írsz: nem árt tisztázni, hogy a tranzakciós díjat csak az ATM készpénzfelvételnél fizeti meg az ügyfél, kereskedőnél történő vásárláskor ez az elfogadóhelyet terheli,

-A Visa és a Mastercard mellett más kártyatársaságok is jelen vannak a piacon (bár tény, hogy ez a kettő messze a legnagyobb). Így például nálunk is vannak azért szép számmal AMEX és Diners Club kártyák,

-Jó lenne összefoglalni, hogy melyik kártyatársaság milyen típusú kártyákat bocsát ki, milyen logóval látják el ezeket, és mire használhatók,

-Végül jó lenne rávilágítani, hogy milyen különbségek vannak a két nagy kártyatársaság elszámolási rendszerében, azaz például az euroövezetben miért előnyösebb a Mastercard kártyák használata.

Keep up the good work! ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#2) mordeaux


mordeaux
tag

Húúú ez jó, én sajnos elég laikus vagyok a témában, de pont ezért érdekel, főleg hogy sajnos idővel úgysem kerülhetem ki a bankkártya használatát... várom a következőt

Kirby a parancsnok

(#3) Andie válasza Renwick (#1) üzenetére


Andie
őstag

Sokat gondolkodtam rajta, mennyire legyek részletes, vagy inkább közérthető. Túl mélyen nem akartam belemenni a dolgokba, mert végülis nem 3 napos konferencia ez, inkább egy mindenki által felfogható összefoglalás.
Ugyanigy nem akartam kitérni a Diners Club - és hasonló, Magyarországaon alig alig ismert társaságokra, melyek valójában nem is rendelkeznek olyan világméretü, átfogó elfogadórendszerrel, mint az emlitett kettő. De az igazsághoz hozzá tartozik, amit irsz, igenis léteznek.
Tranzakciós dij érdekes kérdés, bankja válogatja. Bizonyos kártyáknál, bankoknál pl ATM esetén sincs. És bár valóban, a POS esetén én sem tudok olyan termékről, ahol bevezették volna, de pl internetes vásárlás esetén (felfoghatjuk virtuális POSnak) néha felszámolnak (pl WizzAir jegyfoglalás -> 2ezer ft)
Az MC és VISA kártyák tipusait, szolgáltatásait, képeit összefoglalni megint csak többtiz oldalas doksi lenne, de valami kompakt módon megpróbálom, köszi a tippet :)
Hasonlóan az egyes tipusok előnyéről / hátrányáról.
:R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#4) dtk1985


dtk1985
csendes tag

Érdekes cikk, nagyon várom a folytatást!

(#5) DarkByte


DarkByte
addikt

Gratula, jó kis cikk. Csak pont ott hagytad félbe ahonnan érdekesebb kezd lenni :D Várom a folytatást. :R

Esetleg ha lehetséges, az internetes vásárlásra is kitérhetnél (engem talán a PayPal és hasonló oldalak működése érdekelne, milyen kártya kell ha neten akarok vásárolni, stb.). Ebben a témában igencsak idegenül mozgok, de néha jó lenne ha tudnék neten fizetni.

(#6) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Nagyon jó írás!

Még még még! :C

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7) tkazmer


tkazmer
addikt

Nagyon jó írás! Még az érdekelne, hogy mi a különbség mondjuk egy kék, és egy arany színű visa kártya között?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) Th1nkSh00ter


Th1nkSh00ter
csendes tag

Úgy tudom, hogy a Visa és a MasterCard mögött ugyanaz a pénzügyi halálbrigád áll. Amikor kijöttek az első kártyás termékkel, úgy határoztak, hogy az előbb-utóbb biztosan megjelenő versenytársak özönének elébe vágnak azzal, hogy ők maguk hoznak ki házon belül egy párhuzamos terméket.

Te biztos többet tudsz erről -- ha van kedved, írj ilyenekről is!

(#9) Andie válasza DarkByte (#5) üzenetére


Andie
őstag

Csak pont ott hagytad félbe ahonnan érdekesebb kezd lenni
Szerinted mér? :D Ez nem az én szabadalmam, hasonlóan sikeres iró-elődeim már alkalmazták ezt a technikát - sőt, mostanában sorozatoknál is alkalmazzák :B

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#10) Andie válasza Th1nkSh00ter (#8) üzenetére


Andie
őstag

Biztosíthatlak, hogy nem ugyanaz a társaság - már feltéve hogy tényleg nem valami opus-dei szerü szupertitkos csoport áll az egész mögött :D
Mint rendszerüzemeltető és programozó igen sok dolgukkal találkoztam már külön-külön, és gyakorlatilag nincs 2 azonosan müködő elem a 2 rendszerben :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#11) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Várom a folytatást, sok érdekes dolgot megtudtam. ;)

"Csak úgy mondom"

(#12) _cirmos_


_cirmos_
őstag

remek téma, remek cikk! ha lesz rá időd és enerigád, ki tudnál térni a mágnescsíkos és csipes kártyák közötti különbségekre? (a mc-omon volt csip, a visa-n csak csík, és nemtom miért, ill. miért jó/rossz most nekem...)

(#13) Akheron válasza Renwick (#1) üzenetére


Akheron
senior tag

például az euroövezetben miért előnyösebb a Mastercard kártyák használata.

Előnyösebb? Miért? Hogyan? :B Nekem Visa van, azért kérdezem.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#14) kraftxld válasza Akheron (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A mastercard euró elszámolású, ezért ha HUF számla van mögötte csak 1x-es konverziót számolnak, a VISA pedig USD alapú, ha EUR övezetben fizetsz VISA-val akkor az EUR=>USD=>HUF konverzió dupla költségét is rajtad verik le.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) tkazmer válasza Akheron (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Pl tavaly amikor visaval fizettünk az olasz autópályákért, a citibank keményen megvámolt eurónként 295HUF-al...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) Th1nkSh00ter válasza Andie (#10) üzenetére


Th1nkSh00ter
csendes tag

Egy Wikipedia cikk szerint a Visa meg a Mastercard igenis közös tőről fakad, a DoJ (US igazságügy) néhol sikertelenül, néhol sikerrel perelte őket antitröszt okokból:

http://en.wikipedia.org/wiki/VISA_(credit_card)#Legal_proceedings

Persze, hogy technikailag más a kettő. Pont az volt a cél, hogy különbözőnek látszódjanak.

(#17) ronson


ronson
őstag


''Betolod a kártyát, ütöd a kódot, és kapod a pénzt. Ez csúcs. De valóban ilyen egyszerű?''

Sajnos ez sok embernek egyáltalán nem egyszerű. Amikor az ember előtt ketten szerencsétlenkednek tíz perce, az már elég idegesítő és ha esetleg segíteni szeretne az ember akkor meg szélhámosnak nézik.

(#18) Renwick válasza kraftxld (#14) üzenetére


Renwick
őstag

Így van. Egész pontosan a Mastercard euróban és dollárban egyaránt elszámol (tehát az USA-ban használva sem ér hátrány a kétszeres konverzió miatt), a Visa meg csak dollárban...
Belföldi használatnál, illetve minden olyan esetben, ahol nem az euró, vagy a dollár a nemzeti valuta ennek persze nincs jelentősége, de ha egyszer nekünk is lesz eurónk, a VISA kártyák népszerűsége sokat eshet belföldön is.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#19) #53246592 válasza Renwick (#18) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nekem egyaltalan nem tunt fel hogy barmifele konverzio törtenne ha a VISA kartyamat hasznalom, euroban megy minden ha euroövezetben hasznalom. Arra most kapasbol nem emlekszek, hogyan ment a konverzio amikor Magyarorszagon hasznaltam a kartyat.

(#20) Renwick válasza #53246592 (#19) üzenetére


Renwick
őstag

Mert te már csak az utolsó fázist, azaz az EUR-HUF konverzió eredményét látod...
Mondjuk ez ennél azért kicsit bonyolultabb, majd Andie leírja a frankót. :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#21) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Nagyon jó írás!
Várom a folytatást!

Tessék azt is leírni, hogy hogyan lehet megkerülni a rendszert. Biztonsági rések. Hibák. Bármi. :Y :DD

(#22) #53246592 válasza Renwick (#20) üzenetére


#53246592
törölt tag

Bocsi, valami lemaradt: euroövezetben elek, euroövezetbeli banknal van VISA kartyam. Ha veszek valamit 23,45 euro ertekben VISA kartyaval, akkor következö honapban 23,45 eurorol kapok szamlat. Persze ennyire nem rozsaszin a helyzet, eleg magas eves dija van a kartyanak, de az egy masik dolog.

(#23) Ariadne válasza Renwick (#20) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát igen, a CIB pl. tudtommal dollárban számol el a Mastercard kártyatársasággal is, ami picit dühítő, mert így egy helyett (euró-forint) két konverzió van (euró-dollár, dollár-forint). Grrr.. Bár egyébként is úgy tudom innen [link], hogy az MC is csak eurózónában számít euróban, máshol viszont dollárban.

Örömmel olvasnék ezekről részletesen, tekintve hogy anno még egy megyei főfő OTP fiókban a bankkártyás hölgy sem tudta megmondani, mi is a különbség az MC és a Visa között. Nem tudott tanácsot adni, melyiket érdemesebb választani, ha hosszabb időre Franciaországba megyek. LOL. Ráböktem a Visára, megrendelte, és odaadta a tájékoztató füzetet - na ezzel mentem vissza a következő napon, hogy akkor most rögtön ingyen és bérmentve változtasson a rendelésen és MC-t akarok. Ugyanis ott volt benne az euró-dollár különbség, csak ők maguk sem ismerték. :Y Ja, megköszönte a hölgy, hogy elmagyaráztam neki... :DDD Na többek között ezért nem vagyok már OTPs.

mod: A lényeg lemaradt: nagyon jó cikk :R , és igencsak szükséges, tekintve hogy milyen kevesen használják a kártyájukat pénzfelvételen kívül bármi másra. És a bankszámlának is lehetnek rejtett értékei, pl. van olyan bank, ahol netbankon át bármilyen csekket is befizethetsz, így nem kell postán sorbaállni. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#24) joghurt válasza Ariadne (#23) üzenetére


joghurt
addikt

A Homáron volt egy írás erről, és csatolták azokat a leveleket is, amiben elmagyarázták, miért annyiba az átutalás, mint maga a küldött pénz.

A tej élet, erő, egészség.

(#25) Ariadne válasza joghurt (#24) üzenetére


Ariadne
őstag

Az a cikk úgy emlékszem euróban magyar számlák közötti utalásról szólt. A konverzió viszont nem ez, hanem a bankkártyás külföldi fizetésnél jön be.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#26) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Csak egy kérdés: a Maestro akkor lényegében a Mastercard egy oldalága (azon kívül, h nem lehet vele interneten fizetni?) :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27) Akheron válasza Ariadne (#23) üzenetére


Akheron
senior tag

Miért írjátok többen is hosszú ó-val az ''euro''-t? Toldalék nélkül röviddel helyes, nem? :F

Szerk.:
an olyan bank, ahol netbankon át bármilyen csekket is befizethetsz

A Raiffeisen portálján is van egy ilyen csekkbefizetéses cucc, de még nem volt bátorságom kipróbálni. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? :B


[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#28) Akheron válasza Akheron (#27) üzenetére


Akheron
senior tag

Közben utánaolvastam kicsit - látom, hogy egészen visszás a helyzet. A hivatalosan elfogadott az euro, az MTA és a kormány meg inkább az euró-t preferálja/-ná. Nekem személy szerint nem fáj annak a szóvégi hosszú ó-nak a hiánya, vannak ennél nagyobb problémák is a magyar nyelvben. :)

(A munkám során euro-t szoktam írni.)

Ui.: Bocs, hogy ''offolok''. :B

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#29) #53246592 válasza Akheron (#27) üzenetére


#53246592
törölt tag

En is azzal irnam ha hasznalnek ekezeteket. Nem ugy helyes? Multkoraban volt valami cikk is rola hogy panaszkodunk az EUnal mert a mi helyesirasunk szerinti forma nincs a bankjegyeken, ermeken.

(#30) Gabás válasza Akheron (#28) üzenetére


Gabás
addikt

erről volt egy nagy vita anno. A nyelv tudorai (akadémia) szerint hosszú ó (egyébként ezzel maximálisan egyetértek), de az EU nem hajlandó az ékezet hivatalos bevezetésére (tehát hogy rányomtassa a bankjegyre, ha MO végre csatlakozik az övezethez, mint pl a görög írásmódot), ezért az EU-s szövegek, nemzetközi bankos szerődések stb a rövidet kénytelenek használni

[Szerkesztve]

(#31) Ariadne válasza Akheron (#28) üzenetére


Ariadne
őstag

Én igazából azért írom hosszú ó-val, mert egyébként is irtom a nem magyaros kifejezéseket, utálom, ha valamire, amire van magyar szó, idegen vagy idegen eredetűt használnak. :) Az eurónál meg a hosszú ó-sat érzem magyarosnak. Persze más nyelveken én is euro-t írok. :D

mod: Én a CIB-nél láttam, hogy van ilyen csekkbefizetős, de még én sem mertem megpróbálni. :DDD De az ötlet nagyon jó. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32) kapcs-ford válasza Ariadne (#31) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ha 'ó' val írod akkor úgyis kell hogy ejtsd, hehe még nem röhögött rajta senki ? Nem hiába vannak azok az ékezetek....

Aláírás

(#33) Ariadne válasza kapcs-ford (#32) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha 'ó' val írod akkor úgyis kell hogy ejtsd, hehe még nem röhögött rajta senki ?

Ezt a mondatot nem igazán értem. Még a híradóban is hosszú ó-val ejtik...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#34) #53246592 válasza kapcs-ford (#32) üzenetére


#53246592
törölt tag

Te nem hosszuval ejted? Vagy most mit nem ertek?

(#35) kapcs-ford válasza #53246592 (#34) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nem hosszúval hanem szimplán 'euro', nem kell óóózgatni feleslegesen... pláne helytelenül.

Aláírás

(#36) Ariadne válasza kapcs-ford (#35) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem igen nehéz lenne magyarul rövid o-val kiejteni... :U Én legalábbis még nem hallottam így sosem.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#37) luciferc válasza Ariadne (#31) üzenetére


luciferc
őstag

Nyugodtan próbáld ki a CIB csekkbefiztősdijét, én fél éve ezt használom és kiválóan működik, azóta nem láttam postát. És ez nagy öröm és bódottá!

(#38) t72killer válasza #53246592 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem uez a helyzet CHF-téren, elköltök 88frankot (VISA), 88-ról jön a számla. (+éves díj nincsen) Ha külföldi valutában költök, arra ott az árfolyamtáblázat, ami asszem ugyanaz a mastercard-ra és a visára.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) lesaux


lesaux
veterán

Az Osiris-féle Helyesírásban, illetve a Magyar Tudományos Akadéma szabályai szerinti Magyar helyesírási szótárban is euró a helyes írásmód.

A hivatalosan elfogadott az euro
Ezt nem tudom, honnan veszed. És meg ne sértődj, de azt se értem, miért kell baromságokat irkálni, miért nem nézitek meg a szótárban vagy legalább egy újságban, ha már osztjátok az észt.

De hogy ontopic is legyek. A CIB-nél is lehet neten csekket befizetni, de szükség esetén hogyan igazolom, hogy befizettem? Hiszen nem lesz nálam a posta által lepecsételt igazolószelvény vagy mi, hanem csak a sértetlen csekk.

(#40) #53246592 válasza lesaux (#39) üzenetére


#53246592
törölt tag

Kb 6 eve neten fizetek minden szamlat, az magyarorszagi ''postai csekk'' rendszeru fizetes itt nem is letezik talan. Minden egyes befizetesnel meg kell adni egy ''reference number''-t ami alapjan tudjak azonositani a befizetesemet, aztan ugy ellenörzik ahogy akarjak, ez legyen az ö gondjuk. :)

(#41) Ariadne válasza lesaux (#39) üzenetére


Ariadne
őstag

Az utalás végén lehet nyomtatni, legalábbis a rendes utalásnál, így gondolom a csekkfizetésnél is. És banktól is lehet kérni külön igazolást erről az egy tranzakcióról, bár ennek biztos van költsége. Egyébként én részben ezért sem használtam még, mivel a közüzemi csekkjeimet be kell mutatnom.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42) lesaux válasza #53246592 (#40) üzenetére


lesaux
veterán

Na jó, de te Európában élsz, ez meg itt a Balkán. Kb. 3-4 hete jött egy levél a kötelző biztosítós cégtől, hogy van x ezer forint tartozásunk, fizessük be, különben felbontják a szerződést. Elég hamar megnyugodtunk, miután megtaláltuk mind a négy negyedév befizetett csekkjét. Aztán rövid reklamálás után küldtek egy levelet és bocsánatot kértek. :) Na, ezt nem tudtuk volna elérni, ha csak a négy steril csekk van otthon.

Szerk.: Ariadne: nincs nyomtatóm. :)

[Szerkesztve]

(#43) Ariadne válasza lesaux (#42) üzenetére


Ariadne
őstag

Ariadne: nincs nyomtatóm.

Akkor jogos, más ingyenes megoldás nincs. A külön kivonat vagy igazolás CIBnél pl. 1000 Ft, az meg azért kicsit sok...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44) ArchElf válasza luciferc (#37) üzenetére


ArchElf
addikt

Jó volna, ha nem kellene néhány típusú csekkhez a befizetett csekk feladószelvényét ''bizonyítékként'' csatolni. Ilyenek tipikusan az illeték jellegű befizetések: Jelzálog bejegyzési illeték, felvételi lap illetéke, erkölcsi bizonyítvány illetéke, stb.
A közüzemi megbízásokat (csekkeket) persze fel lehet ilyen formában adni netbankon keresztül (nem csak a CIB-nél persze).

AE


[Szerkesztve]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#45) villamos


villamos
őstag

Általános iskola 2. osztályos tananyag:
A szóvégi ''ó'' és ''ő'' mindig hosszú. Kivéve a no, és a nono szavaknál.
Tehát az ''euró'' szót is hosszú ó-val kell írni. Persze ha a magyar nyelvtan szabályait követjük...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#46) t72killer válasza villamos (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hjamm:DDD mond ezt a brüsszeli német-angol és francia anyanyelvű döntéshozóknak:))
Én inkább maradok a jelénél: €:))

Amit pofátlanságnak tartok, h a rendszer 2 oldalról is szed sápot:
1. fizeted a kártyadíjat, ami hitelkártyánál elég szép összeg lehet, + a konverziós meg miegymás költségeket,

2. az üzlettől is vonnak le, akinél fizettél. (pl ezért nem fogadják el pár helyen még mindig a visát:((()

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) burgatshow válasza villamos (#45) üzenetére


burgatshow
veterán

Itt mondtad ki a lényeget: ''ha a magyar nyelvtan szabályait követjük''.

(#48) #53246592 válasza lesaux (#42) üzenetére


#53246592
törölt tag

Na jó, de te Európában élsz, ez meg itt a Balkán.

Ezzel sajnos nem tudok vitatkozni.

[Szerkesztve]

(#49) Akheron válasza lesaux (#39) üzenetére


Akheron
senior tag

És meg ne sértődj, de azt se értem, miért kell baromságokat irkálni, miért nem nézitek meg a szótárban vagy legalább egy újságban, ha már osztjátok az észt.

Ahm; látom, magyar vagy. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#50) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Ismerős a helyzet, jó ez egyellőre itthon ez a csekkes rendszer legalább feltudom mutatni ha kérik, meg különben is szinte minden fél évben küldenek valami baromságot, hogy nem fizettem be ezt meg azt közbe meg bevan fizetve és otthon van lepecsételve posta által lepecsételt igazolószelvény, nyomtatóm nekem sincs. :)
Majd meglátjuk mit hoz a jövő e téren is.


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.