Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Nem mindegy hogy rövöd o vagy hosszú?
Csak sok legyen belőle az számit. :)
Egyépként akkor a business-t hogy írjátok lesz? Bicnisz vagy biznisz? Szerintem elég hülyén nézki magyarul leírva.

(#52) #21346560 válasza Gabás (#30) üzenetére


#21346560
törölt tag

Csak 1 picit szeretnélek kijavítani :D

Az ''ó'' az hosszú már eleve, tehát helyesen : hosszú o = ó :P

[Szerkesztve]

(#53) #53246592 válasza A Parfümös (#51) üzenetére


#53246592
törölt tag

Esetleg mit szolsz ehhez a valtozathoz: üzlet ?

(#54) Andie


Andie
őstag

Idenézek, mint gondos topicgazda, és látom, hogy pörög a téma, lévén 50 hsz... de mikor beleolvasok ... :O
Srácok, biztos, hogy nyelvészkedni kell egy ilyen komoly üzleti jellegü topicban? :)
Tudom, hogy itt mindenki neki tud ugrani a másik torkának még egy elhagyott vessző miatt is, én viszont úgy vélem, hogy speciel aki ezt a témát, majd a topicot elolvassa, nem feltétlen arra vár, hogy 25 hsz-en keresztül taglalják az euro/ó nyelvtani kérdését :)

A sok sok épitőjellegü véleményt, kérdést, kérést köszönöm, igérem amire tudásom terjed, ki fogok térni. (amire meg nem, max beollózom máshonnan :C )

Ma megkapjátok a következő adagot, készüljetek! :P

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#55) szepi79 válasza Andie (#54) üzenetére


szepi79
őstag

na, akkor én ilyennel szolgálok: :DDD

pont tegnap hívott fel a bankom (és pont a sokat emlegetett CIB), hogy megkínálnának egy dombornyomott kártyával. (aztán ma reggel meg felfedeztem ezt a cikket, ez most épp aktuális számomra :DDD )

jelenleg van 1 folyószámlám náluk + netkártyám (ehhez is külön számlaszám tartozik). most akkor az új kártyához kapok majd egy új számlát?
jelenleg az internetes fizetéseimet úgy bonyolítom, hogy mindig csak a szükséges összegeket rakom rá arra a számlára. ha a dombornyomott kártyával nem kapnék új számlaszámot, akkor az gond lenne, én ugyanis nagyon tartok attól, hogy mi akadályoz meg egy céget abban, hogy a kártyaszámom (+ellenőrző kódom) ismeretében nagyobb összeget vonjom le tőlem, mint amire jogosult?

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#56) t72killer válasza szepi79 (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, sztem a cégeknél nem maradhat meg a teljes kártyaszám - a biztonsági kód meg végképp nem. Ha neten fizetek, akkoris ki van ixelve a szám nagyrésze. - legalábbis nagyon remélem, h így van...

(persze étteremben szó se lehet róla h visával fizessek, legalábbis Mo.-gon... pincér elviszi a kártyát és annnyit von le, amennyit akar...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57) Akheron válasza szepi79 (#55) üzenetére


Akheron
senior tag

hogy mi akadályoz meg egy céget abban, hogy a kártyaszámom (+ellenőrző kódom) ismeretében nagyobb összeget vonjom le tőlem, mint amire jogosult?

Szvsz. elsősorban a büntetőjogi felelősség. :D

Az eurós dologért elnézést kérek - nem gondoltam volna, hogy ekkora érdeklődésre tart számot ez a kérdés.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#58) Renwick válasza szepi79 (#55) üzenetére


Renwick
őstag

Nem hitelkártyát akartak véletlenül rád sózni? Azt szokták ugyanis így telefonon rátukmálni az emberre.
Egyébként meg a jelenleg élő folyószámládhoz is hozzárendelhetnek új kártyát, tudtommal annyi kikötés van csak, hogy egy banknál nem lehet két teljesen egyforma kártyád.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#59) Renwick válasza t72killer (#56) üzenetére


Renwick
őstag

(persze étteremben szó se lehet róla h visával fizessek, legalábbis Mo.-gon... pincér elviszi a kártyát és annnyit von le, amennyit akar...)

Egyrészt a legtöbb helyen kihozzák a terminált, ha meg nem, meg kell nézni a bizonylaton szereplő összeget. Vagy SMS értesítést kell kérni a tranzakciókról. Sztem ha elviszik a kártyád, annak nem a túlszámlázás az igazi veszélye, hanem az, hogy esetleg lemásolják...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#60) Andie válasza szepi79 (#55) üzenetére


Andie
őstag

Megteheted / kérheted, hogy 2 kártya ugyanarra a számlára mutasson, főleg, hogy két nem azonos tipusú kártyáról van szó. Nekem is a leges legelső számlámhoz elöször egy junior, késöbb egy tök alap mastercard (nemdombor) kártya tartozott.
Aztán mikor neten is akartam kalózkodni, akkor rájöttem, hogy dombornyomott kell. A mostani kártyámat megszüntetni nem lehet / nem célszerü (asszem pénzbe került), igy simán kértem ugyanahoz a számlához egy dombornyomott VISA classicot.
Sőt, ha már ottvagyok, nyittattam egy másik számlát, és ahhoz is kértem egy ugyanilyen VISA classikot. Igaz, hogy ezért évente 2x4000 ft-ot fizetek, de biztonságban vagyok a netezés során.
Ugyanis a második számlámat kineveztem netes számlának. Letiltottam, hogy minuszba mehessen, és mindig _csak_annyi_ pénzt tartok rajta, amennyit gyorsan el is utalok a neten. Ha töltök a telcsimre, akkor az OTP direkten keresztül a fő számlámról áttolok 3ezret a netesre (2 mp), aztán a PPO-n a netes számlához tartozó kártyaszámot adom meg. Ha netán valaki kihalássza, lehallgatja, stb a netes kártyám számát, adatait, hát legyen vele boldog, nem ér semmit, mer 0 ft van a számlán.
Arra meg kicsi az esély, hogy legközelebb pont akkor fog próbálkozni, amikor én ismét 1 perc erejéig ráteszem a pénzt.

Én sürün fizetek kártyával étteremben is. Hisz nemmindegy, milyen tipusú a VISA kártyád. A Classic kéri a PIN kódot. Tehát tőlem beirhatja a valós összeg 10-szeresét is, a PINkód beadása előtt lecsekkolom, és ha irreálisnak tartom, nem fogadom el. Aztán baxhatja.
Sajnos vannak kártyák, amik bizonyos összeghatár alatt nem kérik a PIN-t, ezeket a kártyákat érdemes elkerülni, mert valóban leszipkázhatják róluk a zsét.
(Amúgy nagyon hasznos szolgáltatás az sms értesités. Én azonnal kapok értesitést mindenféle tranzakcicóról, akár jóvárirás, akár terhelés történt. Általában még mielött a papirt kiköpi a POS, már előtte jön az sms, és megnézem, tényleg annyit vontak-e le, mint amit vásároltam. Egyszer ez mentett meg egy duplánfizetéstől az OBIban. Csaj többször húzta le a kártyám -ez még önmagában nembaj- de valamit kavart a rendszerük is, és a banknak 2x adták be a terhelést. nekem 2 sms jött, úgyhogy gyorsan nem is irtam alá, hanem kértem az egyeztetést.)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#61) Akheron válasza Andie (#60) üzenetére


Akheron
senior tag

Nekem is Classic van - örülök, hogy megtudtam ezt a PIN-kódos dolgot. :)

Az SMS-értesítés viszont késni szokott nálam. Előfordult olyan is, hogy fél-egy órával később érkezett meg, ami ugye erősen a hasznosság rovására megy. (Raiffeisen-nél nyitott lakosságiról van szó.)

Nem tudom, mennyire off ez itt, de megjegyzem: a Raiffeisen portálját így laikus szemmel kevéssé biztonságosnak gondolnám. Egyetlen platformon zajlik a hitelesítés: beírom a direktazonosítót és a pint - aztán csókolom, azt és oda utalok, amit és ahova csak akarok. Jobb lenne az OTP-s, SMS-es módszer, vagy ha legalább nem kellene közvetlenül beírni a kódot, mint az ELLA rendszere esetében. (Náluk vállalkozói számlám van, és belépéskor számjegyenként kell kiválasztanom a pin-kód számait véletlenszerűen összekevert számokat tartalmazó listából.)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#62) szepi79 válasza Andie (#60) üzenetére


szepi79
őstag

köszi mindenkinek a válaszokat, én is próbálok válaszolni.

renwick: nem, biztosan dombornyomott kártyáról volt szó, arról is volt szó, hogy milyen biztosításokat és egyéb szolgáltatásokat kérek hozzá.

Andie: hát a mostani kártyám az olyan, hogy 10e alatt nem kér pin kódot, ezen már én is gondolkoztam, hogy mi van, ha elvesztem. aláírás mindenképpen kell hozzá, akkor meg be tudom bizonyítani, hogy nem én használtam a kártyát, ergo az a cég(nek az alkalmazottja?) szívja meg, aki elfogadta a kártyát, mert nem ellenőrizték megfelelően a tranzakciót. (persze ezt lehetetlen is egy közértben, ahol 10fős sor áll.) vagy rosszul tudom?

ha a dombornyomott kártya kér PIN kódot, az nekem jobb lenne, mert akkor szeretném, hogy 1 számlára mutasson, a netes fizetéseket meg akkor ugyanígy intézném, mint ahpgy most (meg ahogy te is).
kérdés ezzel kapcsolatban: lesz ugye egy hitelkeretem is, amit ha használok, és megjön a hónap elején a fizum, akkor a tartozásomat egyből kiegyenlítik, ha ugyanaz a számla, igaz? ha pedig nem ugyanaz, akkor nekem kell átutalni (?átvezetni?) ?


szerk: Akherion: nekem a CIBnél van netbankom, az nagyon jó. van 1 felhasználónév, ami alapból random karakterekből áll, ehhez passzol egy jelszó, amit 2-3 havonta változtatni kell. korábbi jelszavakat nem fogad el, kell bele szám és betű is (nem különböztet meg kis- és nagybetűket sajnos), és ha már bennvagy, akkor utalni csak egy aláírási kódszóval tudsz.

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#63) Renwick válasza Akheron (#61) üzenetére


Renwick
őstag

A kártyás azonosítás terén Magyarországon teljes a kavar tapasztalataim szerint. Nekem három kártyám van, ebből kettő dombornyomott, plusz a nejemnek is van egy dombornyomott. Van köztük VISA és Mastercard is, és az elfogadóhelytől függően teljesen más a gyakorlat az azonosításra.
Ha jól tudom a dombornyomott kártyák csak aláíráskötelesek lennének elméletileg, a gyakorlatban viszont azt látom, hogy PIN-t szinte mindenhol kérnek összegtől függetlenül (kivéve a netes vásárlást), aláírást viszont újabban többnyire nem (bár lehet ez csak a chipes elfogadóhelyeken van így, bevallom nem figyeltem). De már olyannal is találkoztam, hogy a bizonylaton az szerepelt, hogy ''aláírás nélkül is érvényes'', és mégis aláíratták velem.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#64) Renwick válasza szepi79 (#62) üzenetére


Renwick
őstag

renwick: nem, biztosan dombornyomott kártyáról volt szó, arról is volt szó, hogy milyen biztosításokat és egyéb szolgáltatásokat kérek hozzá.

A hitelkártya is többnyire dombornyomott, sőt. És ahhoz is járhat kiegészítő szolgáltatás. De persze ettől még lehetett debit kártya is. Majd a kiküldött szerződésnél úgyis kiderül.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#65) szepi79 válasza Renwick (#63) üzenetére


szepi79
őstag

én a dombornyomott kártyánál egy fényképes igazolványos azonsításnak mindenképpen tudnék örülni (persze a PIN és/vagy aláírás megtartásával)

A hitelkártya is többnyire dombornyomott, sőt. És ahhoz is járhat kiegészítő szolgáltatás. De persze ettől még lehetett debit kártya is. Majd a kiküldött szerződésnél úgyis kiderül.

na most összezavartál. mi ez a debit kártya? mi a különbség a dombornyomott, és a hitelkártya között, ha egyszer a hitel is dombor? (ez is olyan, hogy minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár :F )

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#66) Renwick válasza szepi79 (#65) üzenetére


Renwick
őstag

Válassz akkor valamilyen fényképes kártyát, az a legbiztonságosabb...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#67) Akheron válasza szepi79 (#62) üzenetére


Akheron
senior tag

és ha már bennvagy, akkor utalni csak egy aláírási kódszóval tudsz.

Ha ez az aláírási kódszó is egy előre megadott hitelesítő adat, ami az interneten keresztül, egyszerűen begépelve adandó meg, akkor azzal szvsz ugyanott vagy, mint én a Raiffeisen esetében: ugyanúgy egyetlen platformon, egyetlen eszközzel zajlik a hitelesítés, ha tehát valaki valamilyen módot hozzá tud férni a számítógépedhez, hozzáférhet a számládhoz is. Az OTP-nél úgy tudom, hogy SMS-ben küldnek egy egyedi kódot, és azt kell megadni. Jobban örülnék annak a megoldásnak. :(

(Vagy felesleges aggódnom? Tud valaki mondani valami bíztatót? :) )

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#68) Renwick válasza szepi79 (#65) üzenetére


Renwick
őstag

na most összezavartál. mi ez a debit kártya? mi a különbség a dombornyomott, és a hitelkártya között, ha egyszer a hitel is dombor? (ez is olyan, hogy minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár )

Benne van Andie írásában, csak ő nem használta a debit kártya elnevezést. Lényeg, hogy a debit kártyák a hagyományos bankkártyák, amelyek folyószámlához kapcsolódnak, a hitelkártyák ellenben egy hitelszámlához tartoznak. Mind a debit mind pedig a hitelkártya lehet dombornyomott, sőt a hitelkártyák közt jóval több a dombornyomott.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#69) szepi79 válasza Akheron (#67) üzenetére


szepi79
őstag

ha tehát valaki valamilyen módot hozzá tud férni a számítógépedhez, hozzáférhet a számládhoz is.

már miért férhetne hozzá a számlámhoz, ha odaül a gépem elé? attól még a jelszavaimat nem fogja tudni...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#70) tope


tope
addikt

Mobiltelefon feltöltésre is hasznos.
Egyes Erste-s bankkártyák hajlamosak nem működni, értem ezalatt nem lehet fizetni vele, nem velem, faterommal történt meg egynéhány helyen, de azóta cserélgetik a terminálokat, így lassan mindenhol elfogadják (mostanában az InterSparban nem tudja használni, de régebben a Tescoban nem ment)

(#71) Akheron válasza szepi79 (#69) üzenetére


Akheron
senior tag

már miért férhetne hozzá a számlámhoz, ha odaül a gépem elé? attól még a jelszavaimat nem fogja tudni...

Nem egy egyszerű felhasználóra gondoltam. :B Inkább kémprogramokra, keyloggerekre, vagy bármi hasonlóra. A lényeg tulajdonképpen az, hogy egyetlen eszközzel hitelesíted magad - ez aggaszt engem. Ha két eszközzel (például egy mobiltelefon közbeiktatásával) történne, sokkal biztonságosabb lenne, ha jól gondolom. De majd valami szaki véleményezi az álláspontom, remélhetőleg. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#72) Ariadne


Ariadne
őstag

Olvastam itt most mindenfélét a PIN kódokról, de tudtommal ez egyszerűen bankfüggő, plusz üzletfüggő is lehet. OTP-s kártyák mindig kérnek, CIB-esek viszont nem, kivéve ha az üzlet úgy dönt, hogy ők mégis kérnek. Aláírást pedig eddig akárhol akármilyen kártyával fizettem, mindig kértek...

Tulajdonképpen ha a kártya és a bank olyan, hogy nem kér kódot, az még nagyobb biztonságot is jelenthet bizonyos esetekben - ugyanis ha a PIN kódod felhasználásával szívják le a pénzt, a bank nem téríti meg a károdat, és gyakorlatilag lehetetlen bebizonyítani, hogy mondjuk kilesték vagy megfejtették (talán tudnak ilyet). Az aláírás viszont legtöbbször bizonyítható, kié is.

szepi: Hitelkártyát szoktak mostanság ajánlgatni nagyon, nekem is ajánlották. Én köszöntem nem kértem, mert inkább utólag költöm a meglévő pénzemet, mint előre a bankét. Plusz nagyon pontosan kell visszafizetni az összegeket ahhoz, hogy ne bukja be a kamatokat az ember, és a kp felvét irtó drága vele, főleg fizetésre találták ki. Nekem nincs szükségem rá. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#73) #53246592 válasza Ariadne (#72) üzenetére


#53246592
törölt tag

Tölem szinte sosem kernek PIN kodot, egy kivetel az az egyetlen hely a varosban ahol csipkartya leolvasoval talalkoztam. Ott viszont alairast nem kernek. Na meg persze a bank es benzinkut automatak.
Ez igy volt a nemdombornyomott visa electronnal is meg igy van van a visa + bankkartya komboval, mastercarddal, diners clubbal is.
Szoval ez nem igazan kartyatipus fuggö.

Etteremben, meg kocsmaban is kartyaval szoktam fizetni :)

(#74) Ariadne válasza #53246592 (#73) üzenetére


Ariadne
őstag

De mindez ugyanannál a banknál, nem? Mondom, hogy bankfüggő, egyébként meg ezt bankban mondták (CIB), hogy az ő kártyáik alapból nem kérnek kódot fizetésnél, kivéve ha az üzlet külön ragaszkodik hozzá.

Ó, külföldön sokszor még útlevelet is kérnek hozzá, ami tkp nem is rossz dolog. Bár egyszer ez sem volt elég nekik, mondták, hogy várnom kell, mert fel akarják hívni a bankomat. Az OTP-t. Franciaországból. :DDD Nem vártam meg... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#75) #53246592 válasza Ariadne (#74) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nem ugyanaz a bank. A MC es a DC nem is banktol van (legalabbis nem hagyomanyos banktol). Utelvelet vagy mas azonosito okmanyt akkor kernek ha az (most lesek a cikkböl) elfogado bank keri. Ez altalaban 50 euro fölötti vasarlasnal van.

(#76) dabadab válasza Akheron (#67) üzenetére


dabadab
titán

Szereny tapasztalataim alapjan a Raiffeisen online rendszere a leggagyibb (gondolom nem teljesen veletlen, hogy az kapott egy phishing tamadast). Nincs normalis biztonsag, neha lehal, nem jo. Az OTP meg a takarekszovetkezetek rendszere is lenyegesen jobb, van SMS-es megerosites, a user nev nem azonos a szamlaszammal, ilyenek.

DRM is theft

(#77) ollie válasza Renwick (#63) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes, én viszont pont az ellenkezőjét tapasztaltam.

Van egy debit Visa classic, és egy credit Mastercard-om (természetesen mindkettő dombornyomott). Ezekhez nekem soha nem kértek még PIN-t, viszont aláírást mindig (évek óta megvan mindkettő).
Egyedül készpénzfelvételhez kell nekem PIN (bár a Mastercarddal még sosem vettem fel kp-t).
Ja, semelyik sem chipes.

***

(#78) lesaux válasza Andie (#60) üzenetére


lesaux
veterán

A CIB-nél van erre egy jó megoldás, az a neve, hogy internetkártya. Tkp. egy külön számla, tök ingyen átpakolsz rá akárhány forintot (vissza is persze), és a neten úgy tudod használni, mint egy dombornyomott Mastercardot.
Viszont a dombornyomott VISA Classicommal eddig akárhányszor fizettem, soha nem kért még PIN kódot, ami azért egy kicsit aggaszt.

(#79) dabadab válasza lesaux (#78) üzenetére


dabadab
titán

Amennyire tudom, vannak offline meg online kartyak. Az utobbiak kernek kodot, az elobbieket meg tobb helyen lehet hasznalni (pl kulfoldon, benzinkuton van, hogy nem tudnak vele mit kezdeni).

DRM is theft

(#80) headhunter válasza Andie (#60) üzenetére


headhunter
addikt

Létezik olyan Bank (üzlet hálózat), amelyiknél ujjlenyomat azonosítás is van, bankkártyás vásárlásnál? (Külföldön)

Pl.: Laptop-ot is árulnak ujjlenyomat azonosítására alkamas kiegészítővel.

[Szerkesztve]

(#81) Akheron válasza headhunter (#80) üzenetére


Akheron
senior tag

Az én gépemen is van ujjlenyomat-leolvasó, használom is nagy megelégedéssel. :) Persze a hitelesítés ugyanúgy jelszóalapú maradt - az ujjlenyomat használata csak kényelmi funkció.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#82) jeges válasza lesaux (#78) üzenetére


jeges
senior tag

tudtommal az aláírás és a pin kód is önállóan azonosít, azaz jogilag rendben van a dolog. más kérdés, hogy az elfogadóhelyek mennyire járnak el körültekintően az aláírás ellenőrzése terén.

(#83) BloodRay


BloodRay
veterán

Engem annyi érdekelne, hogy netes vásárláshoz vajh melyik fajta kártyát válasszam? :B
Csináltassak netkártyát vagy inkább egy dombornyomott bankkártya lenne a jobb?
Mindez OTP-nél és nem hitelkártya kellene. Melyik érné meg jobban? :F
THX

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#84) Andie válasza lesaux (#78) üzenetére


Andie
őstag

Kicsit meglepve állok az általad, és mások által is említett dolog előtt, miszerint dombornyomott kártyák nem kérnek PIN-t.
Nekem ez a kártyám van : [link]
Csak chip nélkül egyelőre.

Ez eddig _MINDIG_ kért tőlem PIN-t, akár tescóban, akár médiában, akár bluefishben, akár benzinkútnál, stb fizettem vele, sőt, még külföldön is (görög, német). És ezalatt értek 1000 ft-tól 100ezerig terjedő vásárlást.
Bevallom, én abban a pillanatban gyanút is fognék, ha nem kérne. Még akkor is kért, amikor az OTP-ben áttoltam a komának 1 millát, a volvo első részletét. Pedig akkor ott voltam bent, a kibocsátó bankomnál, a saját kártyájukkal a kezemben.

De utánna fogok nézni ennek a PIN dolognak, mert engem is zavar. Most gyors meginterjúvoltam bnőmet, és neki (rafi dolgozó) rafis mastercard kártyája van, ami sokkal több szolgáltatást és kényelmet biztosit, mint az én visa classicom, és mégsem kér PIN-t 10ezer ft alatt, viszont fényképes igazolványt kell bemutatnia (mindig csodálkozom, mikor tescoben pl mutogatja a személyijét). Ezt is pl honnan tudja a pénztáros kiscsaj? Kiirja neki a POS, hogy ''igazolvány!!!'' ? - na igérem, utánnajárok ezeknek!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#85) Andie válasza BloodRay (#83) üzenetére


Andie
őstag

Nekem anno, mikor ezzel megkerestem az OTP-t, azt mondták, hogy netes kártya csak már létező számlához kapcsolódhat. Viszont netes kártyához nem nyithatok új számlát. Az meg nem frankó, mert ugye az lenne a cél, hogy ne lophassák le a fizetésem a számlámról egy 20 dolláros netes fizetés után.
Ha meg új számlához kötelezöen kell egy 2-3-4000 ft-os bankkártyát igényelnem (plusz megkapom a netest is, oké), akkor már hótmindegy, azt mondtam, hogy legyen ahhoz is egy dombornyomott visa classik, azt annyi.
Persze ez azóta változhatot, kérdezd meg őket mindenképpen!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#86) BloodRay válasza Andie (#85) üzenetére


BloodRay
veterán

Kössz a segítséget! Én is valami hasonlót hallottam ismerősöktől.
Akkor szerintem tényleg lesz egy dombornyomott. Ugye akkor kezelhetem azt is úgy mint a ''netkártyát'', hogy mindig csak annyit rakok a dombornyomotthoz tartozó folyószámlára amennyit el akarok vásárolgatni neten. Gondolom dombornyomottnak az éves díját kell még pluszban számítani(rem ez nem sok különben nem érné meg neten vásárolgatnom :B ).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#87) Andie válasza BloodRay (#86) üzenetére


Andie
őstag

Igen, ahogy alább leirtam, énis igy használom.
2 tök egyforma visa classicom van, ezek éves dija 4-4ezer ft. (nem kevés!)
1-1 számla tartozik hozzájuk, külön számlaszámmal, szolgáltatásokkal, specialitásokkal, belépési azonositóval, pinkóddal, stb.
Az OTP direkt rendszerén belül a 0-24 órás azonnali bankkártyás (tehát nem bankSZÁMLÁS!) tranzakciók menüpontban 1 mp alatt ide-oda tudod tologatni a pénzt a saját kártyáid között.
Ha eldöntöd, hogy neked kell egy 25 dolláros műnyúlfarok a netről, akkor áttolsz 25 dollárnyi pénzt a ''netes''-nek kinevezett kártyádra (számládra), és a webshopban már csak ezen kártyád számát adod meg. Természetesen az ehhez a kártyához tartozó számlán MINDIG 0 ft van (és nem mehet minuszba, ez fontos!!!), illetve ilyenkor 1-2 percre megjelenik rajta a 25 dollárod.
Na ember legyena talpán, aki akár a kártyád adatainak birtokában ezalatt az 1-2 perc alatt lelopja ezt a pénzt róla... :C

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#88) BloodRay válasza Andie (#87) üzenetére


BloodRay
veterán

Így lesz akkor nekem is! ;)
:R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#89) ollie válasza Andie (#84) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként - úgy tudom -, hogy a termináltól is függ. Vannak terminálok, melyek kártyától függetlenül, mindig kérnek PIN-t, vannak, melyek csak a nem dombornyomott kárrtyáktól kérnek PIN-t. (terminál = amivel lehúzzák a kártyádat konyhanyelven)

***

(#90) lesaux válasza Andie (#84) üzenetére


lesaux
veterán

Ariadne írta a 72-es hsz-ben, hogy szerinte bankfüggő, amiben lehet is valami, mert ő is a CIB-es kártyára mondja, hogy még soha nem kért PIN kódot.
Mondjuk tőlem még személyit se kértek soha, sehol.

(#91) Chris'o75 válasza lesaux (#90) üzenetére


Chris'o75
tag

Sajnos a CIB kártyák nem kérnek PIN-t!
Ezt Én is tapasztaltam és amikor rákérdeztem a bank-ban a hölgy azt válaszolta hogy ezt a bank kérte így! :(


A CIB-nél amikor külhonban akartam kártyát használni klasszul elmagyarázták hogy a VISA és MC kártya között mi a különbség és hogyan járjak el a legkissebb költségek elérése végett szóval ennyit az OTP-ről :)
Nenm véletlenül hagyják ott az emberek, bár még mindig nem elegen! :(

C

10 féle ember létezik a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem

(#92) azbest


azbest
félisten

Szerintetek hol lehet a legolcsóbban megúszni netes kártyát?
Úgy értem hogy Volksbankos a kártyám (takarékszövetkezet velük szerződött) és lassan kezdem keveselni a szolgáltatásokat... és elég drágának is tartom.

Volksbank oldalán láttam érdekes dolgokat, de a takarészövetkezetnél annyira nem vágják hogy mit lehet és mit nem... nameg az is gáz hogy volksbankos automata ritka mint a fehér holló így ha néha (havonta 1-2 alkalommal) kp-t veszek ki (vannak dolgok amikre kp kell) akkor kivételkor 390 ft-t vonnak... éves díja 1000ft (2 évre 2e pontosabban).. plusz még havi pár száz forint kezelési költség havonta a takarékszövetkezetben...

Nameg egyenleg infó személyesen vagy telefonon lehet... de akkor is úgy kell elmagyarázni hogy pontosan mire is vagyok kíváncsi (egy kis összegű utalást telón nem mondott... biztos azt hitte nem lényeges, csak hogy össz mennyi.. jah és telóban kb semmi azonosítás nincs csak nevet kér)

Ha belegondolok, akkor egy évben akár 10e ft-m is elmehet össz a kivétek, havi és éves díj miatt :W azért ez sok egy gagyi visa electronért :U
Hmm lehet megnézem a másik takarékszövetkezet is (vicces, mindek a faluba kettő.. ) hátha nekik jobb ajánlatuk van...(jó lenne lakhelyen a számla mert úgy kényelmes otthonról pénzt kapni...ritkán megyek haza... suliban/koliban vagyok)

(#93) #53246592 válasza lesaux (#90) üzenetére


#53246592
törölt tag

Eleg bonyolultnak tunik a dolog, tenyleg leginkabb bankfuggönek latszik. Bonyolitja a helyzetet hogy regebben az otp-s visa electron kartyam Magyarorszagon mindenhol kert PIN kodot, kiveve a Heliker bolthalozatnal. Tehat egy adott kartyanal is valtozo...
Igen, a POS kiirja hogy milyen azonositasra van szukseg, peldaul ha fenykepes igazolvanyt kell az elado kislanynak kernie :)

(#94) Flashcash válasza azbest (#92) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha diák vagy ebben a topicban nézz körül: [link]
Ha nem akkor itt: [link]
[link]

(#95) azbest válasza azbest (#92) üzenetére


azbest
félisten

woow találtam egy saját atm-et a közelben hmm (összesen egy a4 lapnyi lista van az országban)
most már csak az idegen pénzkivét díja bizonytalanított el.. mert bank oldalán 290 de én mintha 390-re emlékeznék a takaréksövetkezeti papíron (vagy csak elnéztem.. korábban 370 volt)
Elvileg a bank sms értesítést is tud.. a takarákszövetkezet nem tudom miért tagadta..., gondolom a kártyát kiadó bankon múlik nem rajtuk :U

[Szerkesztve]

(#96) róland válasza DarkByte (#5) üzenetére


róland
veterán

PayPal-ról annyit tudok, hogy a szimpla VISA dombornyomott bankkártyát elfogadják.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#97) Kraptor


Kraptor
őstag

Jó az írás. Én csak annyit tennék hozzá, hogy majdnem minden egyes feltételt még a bankok is változtatják. Nem nagy mértékben de szinte majdnem mindegyik banknál majdnem máshogy és máshogy mükszik. PL nekem van egy MKBs Visa Classic elég régóta és ez tán a legjobb, alig van konverziós díj vagy nincs is már nem emlékszem pontosan. Bármennyit költhetek, stb.

Utána van egy Erstes MC ez annyira már nem jó, mert itt a bank egy elég kemény limited rakott a kártya használatra 5 tranzakció és kp felvétel / nap és aszem max 1 millió Ft a vásárlás. Mondjuk ezeket ideiglenesen lehet változtatni díjmentesen csak elötte be kell telefonálgatni.

Egyik se kéri a PINt vásárlásnál. Svéd Oban pl mindegyik vásárlásnál kértek igazolványt, teljesen midnegy, hogy mekkora összegröl volt szó és nem csak csóringer magyartól, hanem az ottani Svédektöl is.

[Szerkesztve]

(#98) karantÉN


karantÉN
aktív tag

nagyon jó cikk !!!

nekem is van visa meg master cardom .
én nem azért csináltam hogy legyen hanem hogy használjam is .
elsőnek mc-t cisnáltattam . Én netes sportfogadó oldakhoz használtam , master cardak érdekes mindenhol csak fel lehet küldeni pénzt , visa kártyával meg fel is meg le is lehet .
ha megtudnád mondani a választ hogy miért nemlehet a mc re visszakérni a pénzt , annak örülnék :)

üdv

6543210

(#99) ollie válasza róland (#96) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Mastercard-ot is.

***

(#100) ollie válasza karantÉN (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Visa kártyára lehet utalni? Ez komoly?
Debit vagy credit?

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.