Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gyiku válasza Oliverda (#100) üzenetére


gyiku
nagyúr

a cl4-es 800 ultra jo volt, cl5ben ment ugy 960ig g2-es brisbaneval :K
viszont mostani 1800 cl8 kingstonjaim nem szeretik az 1600 cl7-et :(

a cikk alapjan nekiugrottam a tuningnak megint, de prime ezzel szall el:

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

beallitasam:
15x233, ram 776, nb 1800, ht1800, nb 1.2v, cpuvdd 1.425v, dimm 1.8v

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#102) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Helló.

A következő kérdésem lenne 550 BE procim van sikerült aktiválnom a letiltott magokat alapfeszen 3,6-on szépen működik, játéknál, "normál" üzemnél nincs semmilyen fagyás.
Mégis van hogy "ötletszerüen" akár sima böngészésnél a gép újra indul, holott előtte játéknál simán gond nélkül működött.

Fesz emelést már próbáltam, de ígyis előfordul a dolog Prime-t futtattam igaz nem órákig de ott akkor semilyen problémát nem produkált.
Mi lehet a probléma mégis?

(#103) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Nagyon hasznos írás, köszönjük. :R

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#104) kem


kem
addikt

:R
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a leendő konfigomba(adatlapomon) milyen ramot érdemes venni:))

Köszi!

(#105) Oliverda válasza Nagymelák (#102) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet hogy tápegység. Mindhárom Prime tesztet próbáltad?

kem: OCZ Blade

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#106) Nagymelák válasza Oliverda (#105) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A tápom egy 620w Corsair, lehet hogy nem lenne neki elég?
Az a furcsa hogy van amikor a rendszer felállása után kifagy, van olyan is hogy több óra játék után sem csinálja a hibát.
Most kikapcsoltam a 3-as magot alapfeszen meghúztam 3,6-ig és simán megy.
Csak egy tesztet próbáltam.

(#107) Oliverda válasza Nagymelák (#106) üzenetére


Oliverda
félisten

A táp elvileg elég. Lehet hogy valami szoftveres gány. Win reinstall volt már?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#108) Nagymelák válasza Oliverda (#107) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Win 7 újra lett már húzva.
Most újra ráküldtem a prime-t, érdekes mert 3,6-on 5 perc alatt kék halált csinált és újra indult, visszavettem 3,5-re 2,5 órája stabilan hiba nélkül megy.
Lehet hogy 3,6-hoz már fesz emelés kellene?

(#109) Oliverda válasza Nagymelák (#108) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#110) Oliverda


Oliverda
félisten

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy amennyiben kérdése van azt itt tegye fel és ne privát üzenet formájában, mert abból úgy más nem tud okulni semmit. Ezen felül pedig sok olyan kérdést kaptam amire a válasz benne van az írásban. Tessék elolvasni alaposan ha szükséges inkább kétszer.

Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#111) Nagymelák válasza Oliverda (#109) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Futattam primot egész éjjel ment a Small FFT's nem csinált hibát.
Viszont a másik két tesztnél a :In-place large FFT, és blend tesztnél kb. fél óra múlva kékhalál volt.
Ilyenkor mit tudok tenni? A két sikertelen teszt az a ramokkal van kapcsolatban?

(#112) Oliverda válasza Nagymelák (#111) üzenetére


Oliverda
félisten

Benne van az írásban ez is. Illetve ha követed a leírást akkor egyszerűen ki tudod deríteni hogy mi nem bírja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113) Nagymelák válasza Oliverda (#112) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Azt hiszem találtam valamit a biosban, a Ram beállításoknál van egy olyan menűpont hogy a lap automatikusan állítja a ramokat a túlhajtáshoz.
A lényeg hogy bekapcsoltam és 1,5 órája megy stabilan a prime.

(#114) H0bi


H0bi
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem: Athlon ii x3 425-ös a procim, asrock m3a785gm-le/128 lappal. Be tudtam kapcsolni a 4 magot egy kis fesz. emeléssel(1.475V) stabilan megy is. De prime95-öt futtatva 5-6 perc után fel megy a cpu hőmérséklete 60 fokra és ilyenkor inkább leállítottam a tesztet, akkor vissza ment. Ilyenkor nem ajánlatos megvárni mi történik ugye? Gyári hűtővel használom, másikkal jó lenne? Vagy mit állítsak? köszi

(#115) Oliverda válasza H0bi (#114) üzenetére


Oliverda
félisten

Vegyél másik hűtőt rá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#116) H0bi válasza Oliverda (#115) üzenetére


H0bi
tag

köszi.

És ugyan ezekkel a beállításokkal az l3-mat is látnia kellene, ha lenne ugye?(ACC - Auto)

(#117) Oliverda válasza H0bi (#116) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs mit. Csak akkor ha Deneb magos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#118) easy...rider


easy...rider
őstag

Szia! köszi az írást, nagyon jó
Párszor már át is futottam :))

A kérdésem az lenne, hogy az L3 húzásának menniy hasznát veszem játékok alatt?
Olvastam amit írtál, csak érdekelne mi a tapasztalatod.
Mert Super PI és videó tömörítés alatt se olyan nagy a külömbség, 3~4% ahogy láttam.

A másik meg igazából csak önellenörző kérdés, hogy az L3 sebességét ugye lehet különbözőre állítani mint a HT sebességet, és hogy ha plusz feszt akarok neki adni, akkor az NB is ugyanannyit kap?

Ez itt a konfigom:
Gigabyte MA785GM-US2H, Phenom II 454, ATI HD 5770, 2*2GB DDR2 800MHZ Kingmax, Corsair VX450

A procit 3600-ra húztam fel 1.35V-al, de sztem majd 3500-on próbálok valami kissebb feszt belőni neki. eddig inkább alulfesszel próbálkoztam:
3000MHZ 1,120V stabil, de 1,152V-on használom nehogy élettartam bánja az alulfeszt,
1400MHZ 0.832V Stabil (ennél kevesebbet nem tud adni az alaplapom) de 0.848-on megy ugyanebből az okból.

[ Szerkesztve ]

(#119) easy...rider


easy...rider
őstag

bocsi most olvastam el újra a NB, L3 és HT sebességéről szóló rész, erre már nem kell válaszolnod :D

(#120) Oliverda válasza easy...rider (#118) üzenetére


Oliverda
félisten

"A kérdésem az lenne, hogy az L3 húzásának menniy hasznát veszem játékok alatt?"

Nem nagyon játszok, amúgy meg méricskélj kicsit. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#121) szki válasza easy...rider (#118) üzenetére


szki
őstag

L3 ügyben ebben a PH-s tesztben találsz választ:
Phenom II X4 L3 cache nélkül = Athlon II X4

(#122) easy...rider válasza szki (#121) üzenetére


easy...rider
őstag

hát nekem az jött le a tesztekből hogy nem sokat gyorsulhat, főleg nagyobb felbontásban. de lenyomok egy pár bachmarkot majd :)

(#123) Jared


Jared
aktív tag

Sziasztok!

Az számít az igp-nek, hogy ganged, v. unganged mode?

Üdv,

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#124) Oliverda válasza Jared (#123) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó kérdés... próbáld ki. :D

Lehet hogy a ganged-et az IGP jobban szereti. Legalábbis én ezt tippelem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#125) Szpisti


Szpisti
addikt

Egy kis OFF:
Érdekelne, hogy mi a különbség (a fizikai különbségeket leszámítva, ugye a mínusz két láb) az AM2+ és az AM3 tokozású proci között? (Deneb-ek)
Amit eddig találtam az az, hogy kezeli a DDR3-as memóriákat is és hogy magasabb a HT órajele (2000Mhz). Ennyi volna?

(#126) Oliverda válasza Szpisti (#125) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, kb ennyi ha mindkettőből a C2 stepping-et vesszük.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#127) Szpisti válasza Oliverda (#126) üzenetére


Szpisti
addikt

És ha az új C3-as 965-öst veszem?

(#128) Oliverda válasza Szpisti (#127) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#129) Szpisti válasza Oliverda (#128) üzenetére


Szpisti
addikt

Igen, ilyeneket én is találtam, csak ennyire nem jó az angolom. Az lejön, hogy jobban tuningolható, meg hogy 125W-ot eszik a 140W helyett... De a többit nem nagyon értem.
Esetleg ez a C3-as stepping már tudja, hogy tuningolt órajelen is megy a C'n'Q? Mert ez egy elég nagy hiányosság a mostani 940-esemnél...

(#130) Oliverda válasza Szpisti (#129) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem a CPU-n múlik hanem az alaplapon. Tehát a 940 is "tudja" csak az alaplapod nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#131) Szpisti válasza Oliverda (#130) üzenetére


Szpisti
addikt

:O

Kicserélném én az alaplapot egy jófajta AMD chipset-esre, de csak nForce-os jöhet szóba, mivel két 88GT-m van SLI-ben...
Azt vajon meg tudom állapítani az adataiból, hogy mondjuk egy ASUS nForce 980a chipset-es lap tudja-e ezt a tuningos C'n'Q-t tudja-e?

[ Szerkesztve ]

(#132) Oliverda válasza Szpisti (#131) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ASUS-ok általában tudják x18,5-ig. Az MSI is addig tudja jelenleg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#133) Szpisti válasza Oliverda (#132) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi az infókat, akkor valszeg nemsokára lapcsere lesz...

(#134) Oliverda válasza Szpisti (#133) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs mit.

Itt van is egy használt lap, bár az ára nem az igazi. Talán lehet alkudni.

Mondjuk lehet hogy jobb ötlet lenne inkább AM3-ra váltani mert az jóval hosszabb távon lesz bővíthető majd. Igaz hogy ahhoz már CPU és RAM csere is kellene.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#135) Perillustris válasza Oliverda (#52) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ez normális bordának számít?

Perillustris

(#136) Oliverda válasza Perillustris (#135) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137) Perillustris válasza Oliverda (#136) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem értek hozzá, de hogy legyen összehasonlítási alapom: mutatsz egy normálisat, ami tényleg az? Mert ha egy 4-500 dolláros memórián nem az van, akkor min? :R

A cikk nekem is sokat segített, köszönöm.

Perillustris

(#138) Oliverda válasza Perillustris (#137) üzenetére


Oliverda
félisten

Már egy 130 dolláros memórián is az van. Pl.:[link], [link], [link], [link]

Nincs mit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#139) syler válasza Oliverda (#138) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Először is köszönöm a remek írást. Lenne egy kis problémám. Megcsináltam a beállításokat úgy ahogyan írtad a túlhajtás szorzózár esetében. Viszont amikor újraindítás után állítanám a CPU/HT reference clock-ot ahhoz nem enged hozzányúlni. 200 Mhz alapon amikor rámegyek akkor jobb oldalon ki van írva, hogy 200-550 értékek közt állítható de 200-on marad bármit is csinálok. A feszt sem tudom állítani az is auto-n marad nekem. Tudsz valami okosat mondani nekem? Konfig az adataimnál. Köszi

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#140) Oliverda válasza syler (#139) üzenetére


Oliverda
félisten

Hello!

Nincs mit. Az alaplapod topikjában kérdezz rá. Gyanítom hogy valamit át kell állítani manual-ra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#141) syler válasza Oliverda (#140) üzenetére


syler
aktív tag

Nos kissé láma voltam, mert ugye én simán enter és ott akartam kiválasztani az értékeket:) +- megoldotta a dolgot:) Alapfeszen 3624-en megy prime stabil. Nem is bántom tovább a gyári hűtő miatt. Köszi mégegyszer.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#142) Jared válasza Oliverda (#124) üzenetére


Jared
aktív tag

Talán egy picit jobb.(pár fps) Bár lehet, hogy csak placebó. :) Grat az íráshoz btw. :B

[ Szerkesztve ]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#143) JJános


JJános
addikt

Régebben én is nagy AMD-s voltam.
Jó a cikk! Gratulálok! :B

2007-05-06 óta itt!

(#144) Oliverda válasza JJános (#143) üzenetére


Oliverda
félisten

Ráadásul még a Ferrari-t is támogatják. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#145) JJános válasza Oliverda (#144) üzenetére


JJános
addikt

Attól lett a Ferrari egy jó csapat! :D

2007-05-06 óta itt!

(#146) RootRulez


RootRulez
félisten

Régebben mindig AMD-m volt, de akkor még süldő vadzerge voltam és nem tuningoltam :N Kb egy éve szereztem egy intel konfigot és akkor próbálkoztam a tuninggal.Most egy ideje ismét AMD-m van és jó ideig marad is ez :K...

A lényeg, hogy hasznos cikk, sztem megpróbálom AMD oldalon is a tuningot, így első olvasásra jóval összetettebbnek és komplikáltabbnak tűnik, mint a 2180-asom 3000felé vivése :U

═════════════════════════════════════════

(#147) Oliverda válasza RootRulez (#146) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem nem komplikáltabb, sőt. Nincs MCH, PCH, meg mindenféle plusz feszültségek amiket variálni kellene. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#148) Joszu79


Joszu79
csendes tag

Ez nagyon szép és átfogó cikk! gratula.

Audio felvételek készítése protools HD rendszeren nagyon kedvező árakon!

(#149) KKK-007


KKK-007
tag

Ha újságban lenne ez a cikk, akkor most azt mondanám, rongyosra olvastam:)! Hibátlan.

Egy dolgon azonban csak most akadt meg a szemem. Amikor én a CPU-NB Voltage-t állítom, akkor a processzorban található L3 és memóriavezérlő feszültségét módosítom.

A CPU-ban található memóriavezérlő (NB vagy IMC) és L3 cache feszültségét állíthatjuk ezzel.

Vagyis a 790FX chipben semmilyen módosítás nem következik be? Ilyenkor az alaplapnak nem kell jobban melegednie. Vagy rosszul gondolom?

Akkor ha én növelem a CPU-NB Voltage-t, valójában annak a CPU hőmérsékletében kell jelentkeznie?

Ezért lehet max akkora feszültséget adni, mint a procinak?

(#150) Oliverda válasza KKK-007 (#149) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, abban nem következik be. Azt a sima NB voltage alatt lehet piszkálni de sok értelme nincs.

"Akkor ha én növelem a CPU-NB Voltage-t, valójában annak a CPU hőmérsékletében kell jelentkeznie?"

Igen, mivel nő a fogyasztása. Van is erről egy mini táblázat az írásban. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.