Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Jó lett a cikk!

Érdeklődnék egy ddr2 es 800mhz es ramnak mennyi feszt lehet adni, hogy ne károsodjon?

(#52) Oliverda válasza Fairplays (#51) üzenetére


Oliverda
félisten

Normális borda nélkül +10%. ~2.00V

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#53) csoki


csoki
senior tag

nagyon jó kis írás :)
érzem h hasznát fogom venni ha majd meglesz az új gépem :DDD

grat

(#54) Silenzio


Silenzio
addikt

Kicsit összezavarodtam. Azt írod, az NB órajelét akkor érdemes emelni, ha az IGP teljesítményét jobban ki akarod használni. De előtte utalsz rá, és utólag azzal foglalkozol, milyen hatással van a memória sávszélre. Amúgy próbáltam emelni az NB-t, de 2400 körül már nem bootol be adott beállításokkal, maradt a 2000. 1.2V-on van.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#55) Oliverda válasza Silenzio (#54) üzenetére


Oliverda
félisten

Én ott HT-t írtam nem NB-t. ;)

Bár az NB órajelének emelése is jótékony hatással van az IGP-re bekapcsolt UMA esetében. Ugye a HT pedig nem üzemelhet magasabb órajelen mint az NB, tehát a magasabb HT órajelért először mindenképpen az NB-t órajelét kell felemelni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#56) Oliverda válasza Oliverda (#55) üzenetére


Oliverda
félisten

Közben ezt az utolsó mondatot inkább bele is írtam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#57) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szia Oli.

köszönet az írásért.:R
Outstanding :C
átnyálazom, és megtanulom.

Érdekes, hogy 1,8GHz-en van a HT-m. De ha emelem 2GHz-re, kifagy. és jön a CCMOS.
3,717GHz, 1,35V mellett. Megeshet, hogy adni kell még 1 csöpnyi feszt a CPU-nak?:U :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#58) Oliverda válasza - = Zk = - (#57) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó az ott 1.8GHz-en is...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#59) - = Zk = - válasza Oliverda (#58) üzenetére


- = Zk = -
félisten

rendben, köszönöm.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#60) Silenzio válasza Oliverda (#55) üzenetére


Silenzio
addikt

Jogos. :R

De ezt akkor sem értem, 2400 Mhz-es NB-nél (2000-es HT-vel) már 2 perc után reset fogadott Win 7-nél. Szerintem ez nem normális.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#61) Oliverda válasza Silenzio (#60) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennyit tud az NB/L3. Láttam már hasonlót. Esetleg még a lap/BIOS miatt is lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#62) Silenzio válasza Oliverda (#61) üzenetére


Silenzio
addikt

Asrock 790GX AOD. Nem a legjobb, a PWM sem a legkifinomultabb, esetleg kipróbálom majd másik lapban. 3200-3400-at 4 maggal vinnie kéne az előző tulaj szerint. De mivel 2800-on még a GTA IV-nek is elég, ez a kisebbik baj. Viszont Prime95-ben 65 fokra melegszik 2-3 másodperc alatt. A Gigabyte Volar ezek szerint nem neki való, lehet kipróbálom egy sépci Thermalright hűtőtoronnyal. Ja igen, alapfeszen hajtottam a 4 magot, 1.35V.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#63) szki


szki
őstag

Köszönjük az írást!
AMD-seknek kötelező olvasmány:)

(#65) hossszú


hossszú
őstag

Ez már kellett, nagyon kellett. :K :C

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#66) kretenallat


kretenallat
senior tag

megjott a gepem, 550be proci, megy a 4 mag, fut a prime 95, de az erzekelo ugye bolond. a magok 0 celsiuson mennek :D, ahogy irtad is, ez hasznalhatatlan, a kulso erzeklo gondolom az aux lenne (everestben) ami szerint 55 fokra all be a proc, onnan fentebb nem megy. ez meg egeszseges? hagyhatom futni igy a cikkben irt 2 oran keresztul? (a gyari huto van rajta, masik egyelore nincs)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#67) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Jó kis írás, gratula :R
Bár már túl vagyok ezeken, de jó volt így összefoglalva elolvasni :K Ha kicsit előbb jött volna, mit megspóroltál volna nekem :D

Egy kérdés is, ha már itt vagyok. 3x1 giga kingmax ramom van, csak úgy standalone, nincs hűtve. Most a ref clock 243 így x14-el 3400 a proci, minden más a gyári érték közelébe visszaosztva.
Namost a lapomon a ramok is szorzóval állíthatók, és jelenleg 3,33-ra van állítva(3,33x243= ~810), a következő szorzó meg 4x. Vaj' bírnák a ramok a 4*243 =~972-n alapfeszen, vagy azt ne erőltessem? :U
Ezidáig a ramokat nem szoktam piszkálni, így nem merek beleugrani a dologba :B

Ja meg mégegy. Nálam sokszor 10 fok különbség is van a proci, illetve a magok hőmérséklete között. Ugye általában a magokét kell figyelembe venni, tehát ha nekem a procira ír 60-at, de mondjuk a magok csak 51-2 fok körüliek, akkor nyugodtan alhatok? :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#68) Oliverda válasza kretenallat (#66) üzenetére


Oliverda
félisten

"Hőmérséklet monitorozáshoz általában az alaplap CD-jén találhatunk alkalmazást vagy még számtalan alternatív program is létezik."

Barthezz2:

Köszi!

"Namost a lapomon a ramok is szorzóval állíthatók, és jelenleg 3,33-ra van állítva(3,33x243= ~810), a következő szorzó meg 4x. Vaj' bírnák a ramok a 4*243 =~972-n alapfeszen, vagy azt ne erőltessem?"

Esetleg próbáld ki? :D Mondjuk ez a 3x1 giga szerintem nem a legszerencsésebb konfiguráció egy dual channel vezérlőhöz.

"Ja meg mégegy. Nálam sokszor 10 fok különbség is van a proci, illetve a magok hőmérséklete között. Ugye általában a magokét kell figyelembe venni, tehát ha nekem a procira ír 60-at, de mondjuk a magok csak 51-2 fok körüliek, akkor nyugodtan alhatok?"

"A programok által CPU címen mutatott hőmérsékletet az alaplap szenzora méri, míg a CPU Core (#1, #2, stb.) a processzorba beépített dióda által közölt érték. A két érték eltérhet, sőt általában el is tér. A legtöbb esetben a CPU Core érték a pontosabb."

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) kretenallat válasza Oliverda (#68) üzenetére


kretenallat
senior tag

a kerdes az volt h az 55fokos kulso diodaval erzekelt homerseklet egeszseges-e mert monitorozo progim van, nem azzal van bajom

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#70) Oliverda válasza kretenallat (#69) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen.

Már ha az AUX ott azt jelzi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) Silenzio válasza Oliverda (#70) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem nem. Nálam külön van a CPU, az AUX mintha a VGA-hoz tartozna.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#72) kretenallat válasza Silenzio (#71) üzenetére


kretenallat
senior tag

amikor elinditom a prime fft tesztet 37 fok az aux, beall 10 15 perc alatt 55 56 fokra, amint kikapcsolom elkezd sullyedni. jol szellozo haz (cm stacker 2x12cm venti be, 2x12 ki) (ezert tippeltem h a cpu lenne)

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#73) Silenzio válasza kretenallat (#72) üzenetére


Silenzio
addikt

Akkor igen. Csak nálam Everestben az Aux mellett monitor logó van és a VGA-hoz csoportosítja a szenzort.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#74) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ez (is) nagyon szépre sikeredett, gratula :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#75) Oliverda válasza Motion_Blur (#74) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#76) Barthezz2 válasza Oliverda (#68) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Esetleg próbáld ki? Mondjuk ez a 3x1 giga szerintem nem a legszerencsésebb konfiguráció egy dual channel vezérlőhöz.

Ha adsz bele mégegyet, mindjárt jobb lesz :D Amugy én se így terveztem, de a 3 több mint a 2, 4-re meg nem futja, mert épp most voltam kénytelen cserélni fél gépet..

Persze nyilván a puding próbája az evés, csak azért kérdeztem, mert mint mondtam, ramot még sosem húztam, és nem azzal akarom kezdeni, hogy megsütöm őket :D Gondoltam valami támpontod van, hogy ram/lap viszonylatban kb mit bírhatnak.

Everybody lies.

(#77) tonyalmeida


tonyalmeida
csendes tag

Jó írás lett, köszönet érte! :)

(#78) Denes550


Denes550
csendes tag

Ez az eddigi legjobb összefoglaló amit olvastam valaha, gratula!

(#79) Oliverda válasza Barthezz2 (#76) üzenetére


Oliverda
félisten

Adok.... csak nem ingyen. :D

A többieknek :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#80) Barthezz2 válasza Oliverda (#79) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy nincs benne poén :DDD

Everybody lies.

(#81) Axion válasza Barthezz2 (#67) üzenetére


Axion
csendes tag

Ezen már én is rágtam magam, csak nekem még durvább a különbség. 15 fok körül szokott lenni, de ez csak azóta van nálam mióta a gyári ventit lecseréltem.

Még nincs...

(#82) nandon


nandon
tag

Köszi az írást! :R Egyszer átfutottam, nekem is az jött le, hogy K8 óta történt némi változás!

RISC86 Power

(#83) gyiku


gyiku
nagyúr

biblia. :R

hüllő

(#84) Oliverda válasza gyiku (#83) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#85) carrot


carrot
tag

Csatlakozom még egy köszönettel, ilyet kerestem. Igényes teljes körű tájékoztatás az aktuális AMD-hez. Teljesen más világban mozgok ezért egy ilyen írás túlszárnyalta CPU kíváncsiságomat. Respect érte!

[ Szerkesztve ]

(#86) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Nagyon hasznos írás. Azon ritka írások egyike, amit teljes egészében elolvastam.

A CPU-VDD és CPU Voltage közti különbséget esetleg beleírhatod, miszerint ha a CPU-VDD-t változtatja az ember első lépésben, akkor a CnQ azt teljes egészében visszaveszi, azaz ha az alapfeszültség teszem azt 1.35V - ekkor a CnQ-s érték meg pl. 1V - és ezt CPU-VDD-vel növeli az ember 1.40V-ra, akkor a a CnQ-s érték marad 1V, szemben azzal, ha a CPU-Voltage-t használja az ember, mert ilyenkor 1.40V mellett a CnQ-s érték 1.05V lesz. Ez pedig nyilván annyit tesz, hogy idle is növekszik a fogyasztás.

Egyébiránt minden elismerésem a műhöz, rendszerezett, jól megszerkesztett és természetesen értehető :R

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#87) nuke7 válasza Oliverda (#52) üzenetére


nuke7
veterán

ez azért fura, mert azok a ddr2-es modulok amik mondjuk cl5-tel mennek 1000mhz-t vagy cl4 800-on, alapbol 2.1V-t kérnek h muködjenek, borda nélkul vagy azzal egyutt... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#88) Oliverda válasza TomBoy1986 (#86) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszönöm!

Beleírom ha nem felejtem el. :B

nuke7: Nem találkoztam még olyan DDR2-es modullal amin ne lenne borda és a gyárilag javasolt fesz 2.10V lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#89) nuke7 válasza Oliverda (#88) üzenetére


nuke7
veterán

hmm... GEIL Black Dragon..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#90) Gorath


Gorath
tag

Király lett a cikk!

Akkor ha jól értelmezem, a CPU órajelének növelésén kívül a többi órajellel nincs sok értelme küzdeni (mármint a gyári érték fölé növelésre gondolok). Azért a +2-3%-ért a megnövekedett fogyasztás és a sok kísérletezés nekem biztos nem érné meg.

Utaltál rá, hogy a tuninggal elveszthetjük a C'n'Q-t egyes alaplapoknál. Ezexerint van olyan, amelyiknél nem? Ilyenkor a C'n'Q hogyan szabályozza le? A nyugalmi állapot értékei is változnak?

Megoldható az, hogy mondjuk egy X4 620 nyugalmi állapotban a 605e fogyasztása körül maradjon, vagy akár még kisebb órajellel még kevesebbet fogyasszon, terheléskor pedig a gyárinál nagyobb órajelen fusson és mindez automatikusan, állandó BIOS-turkálás nélkül? Az is jó, ha nem teljesen automatikus, hanem mondjuk futó rendszerből állítható. Tehát el tudom-e érni, hogy alapesetben a gép keveset fogyasszon (fontos, mert állandóan megy), de az órajel terhelésfüggő legyen (egy esetleges tömörítés idejére magas legyen), úgy, hogy a maximális órajel magasabb a gyárinál? Overclock + downclock + C'n'Q egyszerre.

Ja és mondjuk RMclock nélkül, mert nekem azzal instabil a gép (akkor is, ha a C'n'Q által használt értékeket állítom be neki).

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#91) Oliverda válasza Gorath (#90) üzenetére


Oliverda
félisten

Van akinek megéri van akinek nem. Erre írtam hogy ezt mindenki maga döntse el.

"Utaltál rá, hogy a tuninggal elveszthetjük a C'n'Q-t egyes alaplapoknál. Ezexerint van olyan, amelyiknél nem? Ilyenkor a C'n'Q hogyan szabályozza le? A nyugalmi állapot értékei is változnak?"

Páldául az (újabb) MSI lappok esetében működik a dolog még akkor is ha szorzót és feszültséget is állítasz. A ref. órajelet még nem babráltam de lehet hogy azzal is megy. A nyugalmi állapot értékei nem változnak.

RMclock helyett K10stat javasolt. Itt be tudod állítani azokat a P-stat értékeket amiket a C'n'Q használ.

nuke7:

Working Voltage: 800C5-1.8V/800C4- 2.0V[/I

A 2.0V még némi jó indulattal belefér a 10%-ba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#92) Gorath válasza Oliverda (#91) üzenetére


Gorath
tag

A K10stat-ról még nem hallottam, de ki fogom próbálni, köszi!

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#93) TomBoy1986 válasza Oliverda (#91) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Így van, és jelzem, hogy még a jelenlegi ezeréves MSI-mben is (úgyhogy bizony nem csak az újabbakban). Ellenben az ASUS ilyesmire nem képes. Főleg ha szorzót állítasz.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#94) audi100td válasza TomBoy1986 (#93) üzenetére


audi100td
nagyúr

ASUS-nál is megy CnQ szorzóállítás esetén, legalábbis M4A79T Deluxe-el ezt tapasztaltam, de szerintem a többi AM3-as lapjuknál sem jelent ez gondot. Biostar, Sapphire deszkáimnál is működött, viszont Gigabyte-nál sajnos felejtős a dolog, talán későbbi BIOS verziókkal megoldják a problémát...

Oliverda: Grat a cikkhez, komoly olvasmány. :R

[ Szerkesztve ]

(#95) TomBoy1986 válasza audi100td (#94) üzenetére


TomBoy1986
veterán

ASUS M3N-H/HDMI az élő példa, hogy nem megy.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#96) Thrawn válasza TomBoy1986 (#93) üzenetére


Thrawn
félisten

Állítottam szorzót és feszültséget is, de megy a C'n'Q (Asus M4A79 Deluxe). :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#97) Oliverda válasza audi100td (#94) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi!

Nálam anno Giga GA-K8NSC-939-vel is ment, igaz ott csak a ref. órajelet meg a feszt babráltam. Persze azóta már változtathattak ezen is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#98) audi100td válasza Oliverda (#97) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha a ref. órajelet emeled illetve feszt, akkor megy a CnQ Gigabyte-nál is, csak fixre állított szorzónál nem, BE procinál zavaró.

TomBoy1986: az én M4A79T Deluxe-öm illetve Thrawn lapja szintén élőpélda ahol viszont működik, egy lapból kiindulva nem általánosítanék, főleg egy ilyen régi típusra hivatkozva...

[ Szerkesztve ]

(#99) nuke7 válasza Oliverda (#91) üzenetére


nuke7
veterán

giga p35/ asus p35 combo lapban nem indult el 2.1 alatt :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#100) Oliverda válasza nuke7 (#99) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt AMD-ről van szó. :D

Amúgy sem ajánlanám senkinek a Geil-t. Nincsenek túl jó tapasztalataim ezzel a márkával kapcsolatban.

audi100td: Akkor ezért működött.... Ez amúgy még 2005ben volt valahogy. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.