Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) RexpecT válasza Oliverda (#250) üzenetére


RexpecT
addikt

Mivel hangos is volt a hűtő vettem hozzá most itt a sarki pcboltban egy Freezer 64 Pro-t.
:R

(#252) Oliverda válasza RexpecT (#251) üzenetére


Oliverda
félisten

:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#253) RexpecT válasza Oliverda (#252) üzenetére


RexpecT
addikt

Így legalább a hang miatt sem kell aggódnom :). :R

(#254) TotalStorage


TotalStorage
csendes tag

T. Oliverda!

Adott a következő gép:
Gigabyte MA785GM-US2H
Phenom II X2 555BE
Arctic Freezer 64 Pro
2x2GB DDR2-1066
HD5750
Corsair CX400
Természetesen a "négymagosítás" a téma, De mielőtt nekilátok:

1. Nem tudom, a BIOS ilyen értékeit, mint Hardware thermal control/CPU warning temp/CPU smart fan control/CPU smart fan mode/stb. mire érdemes állítani. (Lényegében az a kérdés, a BIOS az alaplapi hőszenzort nézi-e, vagy a CPU hődiódákat - mert az utóbbiak core unlocknál cikked szerint megbízhatatlanokká válnak.) Tehát mehet-e CPU venti szabályozás és egyebek, vagy érdemesebb max fordulaton járatni és nem szabályozni/monitorozni a BIOS-sal?
2. A jelenlegi CPU hűtő elégséges-e egy négymagosított Phenom II-höz, vagy erősebb kellene? (Igazából ez haver gépe, én a saját Core i5-750@3,6GHz procimra Noctua NH-C12PSE14-et tettem, és abszolút elégedett vagyok - neki meg szimplán tetszett, amikor meglátta. Adott esetben ezt javasolhatom-e neki?)
3. A tápegység elegendő-e a célra, vagy érdemes erősebbet venni (akár azért, hogy elkerüljük a "határeset" kategóriát)?

Válaszodat előre is köszönöm.

(#255) TotalStorage


TotalStorage
csendes tag

A visszaigazolásodra pedig a freemail ezt az üzenetet küldte: "Action: Failed; Status: 5.1.1 (bad destination mailbox address)"

(#256) Oliverda válasza TotalStorage (#254) üzenetére


Oliverda
félisten

1. Azok az alaplap saját mérései ill. értékei alapján működnek. 70 fok körülire érdemes rakni a lekapcsolást és a warning-ot is.

2. Amennyiben csak "négymagosítás" lesz akkor elég lehet ez a hűtő is, viszont ha órajel és feszültség emelés is akkor nem árt egy fokkal jobb hűtő a melegebb napokra.

3. Az tuti elég.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#257) TotalStorage válasza Oliverda (#256) üzenetére


TotalStorage
csendes tag

Köszi szépen. Feszemelés biztos nem lesz, arról lebeszélem (én sem alkalmazom).
Amúgy nagy gratula a cikkhez - bocs, hogy csak most és így, de minden írásodhoz pusztán ennyit írni unalmas lenne... :R

(#258) TotalStorage


TotalStorage
csendes tag

T. Oliverda!

Úgy tűnik sikerült, a Phenom II X2 555BE helyett most Phenom II X4 B55 van. Kb. 9-9 órát futott a Prime mindhárom tesztje, a CPU-t 58Cre fűtve. Meg közben néhány sakkparti is lement (szentéletű barátom amúgy is sakkmester, meg aztán azt mondja, ebben legalább nem lehet csalni), az is terheli rendesen mind a négy magot.

Keletkezett néhány tanulság és új ismeret is, úgyhogy most ez következik (tomshardware.com alapján): "Gigabyte SB710/750 alaplapok BIOSában találkozhatunk az ACC mellett az AMD EC Firmware menüponttal. Míg az ACC alapértelmezett értéke DISABLED, utóbbié NORMAL. A letiltott magok aktiválásához az ACC-t ENABLED-re, míg az ECC Firmware értékét HYBRID-re kell állítani. E kettő együtt aktiválja a letiltott magokat. Ezek alatt még minden egyes CPU magra külön VALUE xx% értékeket találunk, amikkel kapcsolatban csak tapasztalatainkra hagyatkozhatunk, mert az AMD elzárkózik az ACC minden funkciójának publikálásától. Úgy vettük észre, hogy a VALUE értékek a processzorok OC/fogyasztás értékeivel vannak összefüggésben, vagyis ezek állítgatásával bizonyos órajel szint mellett az ilyenkor várhatónál kevesebbet fogyaszt egy adott CPU. Ugyanakkor ezek a változások nem jelentősek, vagyis az értékeket nyugodtan hagyhatjuk a BIOS alapértékein."

Mégegyszer köszi a cikkért és a segítségért.

(#259) Chaosftw001


Chaosftw001
tag

sziasztok egy amd athlon x3 445 van feloldva igy 4maggal megy +kis tunning gyári hűtővel feszültséget sehol nem emeltem szerintetek jók ezek a hőfokok?

http://logout.hu/dl/upc/2010-12/16/290049_hyrmmnzwxhju19nf_cpu.png

[ Szerkesztve ]

(#260) Oliverda válasza Chaosftw001 (#259) üzenetére


Oliverda
félisten

Teljesen jó csak azt nem értem, hogy miért írja ki nálad a maghőket ha megy a magfeloldás. Elvileg ilyenkor konstans 0 körül kellene mozognia, de lehet, hogy már azóta erre is kitaláltak valamit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#261) Chaosftw001 válasza Oliverda (#260) üzenetére


Chaosftw001
tag

köszi a gyors választ

igen írtam már másik topikba is [link] de azt hiszem ott is írta valaki hogy neki is ugyanilyen processzora van és neki is mutatja amugy alaplapom asrock 785gmh/128m

ja és a részletes leírásért respect enélkül nem próbáltam volna húzni :R

[ Szerkesztve ]

(#262) Chaosftw001


Chaosftw001
tag

ja és a másik kicsit úgy érzem mintha lasabban jönne be a win 7 meg gta4 néha meg meg akad lehet hogy memória időzítésekkel van a baj csak nem tudom hogy az idözitö számokat mi alapján változtassam meg mi lenne az ideális

(#263) Chaosftw001


Chaosftw001
tag

sziasztok

van egy athlon x3 445 ami ugye 4magossá van alakítva és egy asrock 785gmh/128m alaplapom

alaplap max ahogy néztem 260-270 ref clockot bír nálam bár itt már kékhalálozott
visszavettem 237re proc az alapfeszen megy ami 1.4V ezen kb 3400mhzen megy stabilan eddig oké a cpu-nb 10x szorzója miatt 2370mhzen megy alapfesze 1.7V ha jól emlékszem ht az 2000 körül mozog de itt már gta 4be kép fekete lesz aztán pár mp múlva megint jó és így váltogatja most vissza vettem 227 a ref clockot és így a cpu-nb 2270mhzen megy így jó semmi probléma nincs.Kérdés emelhetek e a cpu-nb feszültségén mivel járna ha igen egyáltalán ez a probléma?

(#264) Oliverda válasza Chaosftw001 (#263) üzenetére


Oliverda
félisten

Hi,

A CPU-NB szorzót próbáld visszavenni eggyel vagy kettővel. Kitértem erre is a cikkben ha elolvastad...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#265) Chaosftw001 válasza Oliverda (#264) üzenetére


Chaosftw001
tag

Elovastam persze de ha visszaveszem akkor a gyári 2000mhz körül fogom kapni

(#266) Oliverda válasza Chaosftw001 (#265) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont akkor talán mehet feljebb a referencia órajel. Vagy nem az a bajod, hogy ez nem megy feljebb? Rosszul értettem?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#267) Chaosftw001 válasza Oliverda (#266) üzenetére


Chaosftw001
tag

én arra gondoltam hogy a cpu-nbnek az adott orajelen kevés a fesz de már rájöttem hogy a lap nem bírja 230as ref clock fölött játékban már nem stabil windows még bejön 250en meg már kékhalál viszont halottam olyat hogy egyik tag írta egy topicba nem erről a lapról hogy neki pl 210-220 stabil aztán utána csak 270-280között

(#268) mbencem válasza Chaosftw001 (#267) üzenetére


mbencem
tag

sziasztok a 620as procimat miért nem tudom 270-es fsb felé tolni?:O

(#269) Oliverda válasza mbencem (#268) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg ha kipróbálnád a cikkben leírtakat akkor viszonylag egyszerűen ki tudnád deríteni az okot vagy okokat. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#270) Vigneau válasza Oliverda (#269) üzenetére


Vigneau
félisten

Tanulságos volt a cikked Olivér! Nekem sokat segített - most is izzasztom a gépem rendesen. :R
Ha valaki ebből nem kap megfelelő ihletet és elegendő instrukciót, akkor inkább ne is kezdjen bele... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#271) Oliverda válasza Vigneau (#270) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#272) geolang


geolang
tag

UPP az írásnak!

Magfeloldós kérdés:

asus m4n82 (980a sli)
phenom II x2 555

NVCC auto módban (UNLEASH enabled) nem post-ol a gép, ha PER CORE-ra állítom akkor az UNLEASH pontban azt írja ki a bios hogy magonként állítsam az NVCC PERCENTAGE-et. Plusz 12-től mínusz 12-ig lehet őket állítani.
Honnan tudjam melyik magot állítsam (0-3) és milyen értékeket kéne beállítani?

Köszi
:R

[ Szerkesztve ]

(#273) Oliverda válasza geolang (#272) üzenetére


Oliverda
félisten

nV-s lappal nincsenek tapasztalataim magfeloldás terén sajnos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#274) geolang válasza Oliverda (#273) üzenetére


geolang
tag

Akkor még 1 UP :)

(#275) apocalypto


apocalypto
csendes tag

Sziasztok!

kb 2 hónapja raktam ösze a konfigomat:
AMD Phenom II 550 3.10Ghz AM3 BOX Black Edition88 Ft (2.150 Ft)
CoolerMaster TX3
GIGABYTE GA-880GM-UD2H
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT KHX1600C9AD3K2/4G
Palit Geforce GTS 250 512MB

Minden klappol, tök fasza.
Az első dolgom a 4 magosítás és a húzás volt.
4 maggal 3,6GHz-en gyorsan lefagy 3,5GHz-en 2-3 óra múlva.
3,43 GHzen megy stabilan.
Fesz emelésekkel még nem foglalkoztam, kíváncsi vagyok mik lesnek az eredmények, ha belenyúlok.

Üdv

(#276) aleister


aleister
veterán

AMD fronton régóta mozgok, mégis találkoztam pár új infóval.
Köszi a tartalmas cikket!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#277) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok.
Grat az írásért először is. :C
A következő lenne a gondom. Nemrég vettem egy Phenom II X4 955 BE-t (C3 stepping ha ez számít) és elkezdtem húzni csak szorzó emeléssel (még nem mélyedtem bele a többibe).
3,7-nél stabil de ahogy feljebb megyek pl 3,8-ra Prime alatt újraindul a gép.
Próbáltam neki adni egy kis plusz feszt de semmi.
Melegedési gond nem lehet mert tegnap tettem fel rá egy Noctua D14-et és az everestben 43 fok a max 3,7-nél Prime alatt.
Valakinek van valami ötlete?
Az írást már vagy 20* végig olvastam de vagy nem veszek észre valamit vagy nem tudom... :W :W :W

Köszke előre is

(#278) Oliverda válasza Rush77 (#277) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, hogy ennyit tud a procid vagy az alaplapod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#279) Rush77 válasza Oliverda (#278) üzenetére


Rush77
aktív tag

Létezik, hogy egy BE proc elvérzik 3.8-nál? :F :F :F
én inkább a deszkára gyanakszom akkor (Asrock M3A77DE) :W
vagy nem tudom.
Nekifutok újra majd aztán meglátom..

(#280) Oliverda válasza Rush77 (#279) üzenetére


Oliverda
félisten

Az az alaplap nem egy túl acélos az már biztos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#281) Lacpac


Lacpac
őstag

Belinkelem ide is a kérdésem, hátha jár erre valaki aki tud választ adni.
Kérdés

Köszi előre is.

(#282) Hajdi


Hajdi
senior tag

Remek cikk!! :)

Viszont nem találtam utalást, avagy figyelmetlen voltam? a PLL voltage-ra. Ezt nem érdemes piszkálni a stabilitás érdekében? És az NB-t szeretném felhúzni 2800 körüli értékre, viszont ahoz már a lapom szerinti piros fesz értékek tartoznak, amivel stabilan is tarthatnám. Merjem emelni addig, vagy inkább maradjak a biztonságosabb zónában és elégedjek meg 2450 körüli értékkel? Lapom: 890FXA-UD5

"The Man Who Sold the World"

(#283) Oliverda válasza Hajdi (#282) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi!

Megpróbálhatod emelni, de tapasztaltaim szerint nem sokat ér a PLL voltage.

"És az NB-t szeretném felhúzni 2800 körüli értékre, viszont ahoz már a lapom szerinti piros fesz értékek tartoznak, amivel stabilan is tarthatnám."

Ott van a cikkben, hogy meddig érdemes felemelni az NB feszültségét. Amúgy nem dobna sokat a sebességen a 2800 MHz-es NB.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#284) Hajdi válasza Oliverda (#283) üzenetére


Hajdi
senior tag

Köszönöm! :R

Majd tesztelgetem...

"The Man Who Sold the World"

(#285) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy visszatérő SATA problémám, ami úgy néz ki, hogy a tuninggal áll összefüggésben.

Két 7-es szériás AM2+ lapnál jelentkezett a jelenség, részletesen leírtam itt: [link]

Tuningban mindig követtem a cikk útmutatását, és maga a rendszer mindig betonstabil volt, csak időnként jelentkezett a sata probléma, míg végül korábbi alaplapom vezérlője teljesen tönkrement.
Találkoztatok ilyen jelenséggel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#286) Oliverda válasza CPT.Pirk (#285) üzenetére


Oliverda
félisten

Vegyél valami jobban összerakott alaplapot esetleg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#287) CPT.Pirk válasza Oliverda (#286) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak küldj egy kis lóvét emailben, amit letölthetek és kinyomtathatok. ;]

De most komolyan. Találkoztatok ilyen jelenséggel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#288) Oliverda válasza CPT.Pirk (#287) üzenetére


Oliverda
félisten

Én nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#289) Tatyla


Tatyla
őstag

kéne kis help
van egy Gigabyte GA-970A-UD-as alaplapom rajta egy AMD Phenom II X4 965 3.40GHz Black Box proci és Corsair XMS3 DDR3 1600MHZ CL9 Quad Kit 4x2giga memória.
a kérdés: miért csak 1333-on fut a memória ha 1600-ra állítom 8.00x szorzóval kifagy még a windows logónál?
feszt felvettem 1,65V-ra ahogy a memória gyártója ajánlja mert ha auto beállításon hagyom akkor is kifagy.
szeretnék majd a procin is húzni de még ez a probléma fenn áll addig nem...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#290) Oliverda válasza Tatyla (#289) üzenetére


Oliverda
félisten

4x2GB? Lehet azért...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#291) Tatyla válasza Oliverda (#290) üzenetére


Tatyla
őstag

ezt kifejtenéd mert nem értem,ezt így lehet kitben kapni?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#292) Oliverda válasza Tatyla (#291) üzenetére


Oliverda
félisten

Te írtad azt, nem én.:)

Négy modullal mindig több a gond és nehezebben lehet őket magasabb órajelen üzemeltetni mint kettőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#293) Tatyla válasza Oliverda (#292) üzenetére


Tatyla
őstag

aham,jó akkor nem erőltetem marad 1333-on...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#294) Piero89


Piero89
aktív tag

A leírásodat követve jártam el és a lapomnak 255-ös "FSB" volt sajnos a maximum aminél még stabil volt a rendszer. Olyan kérdésem volna, hogy ezen lehet valamit tuningolni? Vettem egy szorzózáras x4 810-et, de már az előző X2 545-esemnek is úgy érzem ez szabott gátat, hogy a prociban még lett volna kraft, de sajna lapban már nem.

:R

(#295) Oliverda válasza Piero89 (#294) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg az alaplapi NB és SB feszültségét próbáld növelni ha lehet. Más ötletem nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#296) Piero89 válasza Oliverda (#295) üzenetére


Piero89
aktív tag

Sajnos csak a CPU NB feszültséget tudom állítani :( úgyhogy akkor marad annyi amennyi, vagy lap vagy proci csere :D

köszi azért :R

(#297) Midway válasza Tatyla (#289) üzenetére


Midway
senior tag

A késleltetéseket át állítottad a magasabb frekvenciához?
Kéne menni annak 1600-on.

(#298) Fairplays válasza Midway (#297) üzenetére


Fairplays
aktív tag

sziasztok!

Látom kihalóban a fórum... lenne egy kérdésem! van egy b60 as procim lehetséges hogy nem bírja már a 2300mhz-es nb órajelet se? pakolom felfelé a feszt , de ugyan úgy meghal a gép... visszaveszem eggyel, atomstabil....

(#299) Gyufaaa válasza Fairplays (#298) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Unlock-olt procinál minden előfordulhat.

Ahh. Kicsit régi ez a hsz is :P

[ Szerkesztve ]

(#300) aAron_


aAron_
őstag

Remek összefoglaló! köszönöm! Ennek a segítségével most sikerült elérnek biztonságosan a 3,7 GHz-et.

Viszont egyenlőre nem sokra mentem vele. Battlefield3 nagyon nagyon CPU limites még így is. Fps néha leesik 10 ig(cpu terhelés ilyenkor közel 100%). Lehetséges, hogy ez attól van, hogy a HT link csak 1000 MHz-en megy (az alaplap miatt)? Sajnos már nem tudok hova fordulni segítségért, teljesen új rdsz-re van feltelepítve a játék, mégis ilyen. Esetleg driver problémák? Most win8 64bit van fent, de az előző win7-el is ezt csinálta. Ha csak annyit tudnátok mondani, hogy hol kérhetek segítséget azt is nagyon megköszönném. :R

CPU: Phenom II 955 @3,7 GHz
Alaplap: ASUS M468T
VGA: GTX 460 1Gb @850 MHz

remélem még el a topic :)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.