Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) KKK-007 válasza Oliverda (#150) üzenetére


KKK-007
tag

Akkor nyugodt szívvel adhatok a CPU-NB Voltage-nak 1,4V-ot amit a CPU Voltage-nél is adok?

(#152) Oliverda válasza KKK-007 (#151) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ha le tudod hűteni...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#153) KKK-007 válasza Oliverda (#152) üzenetére


KKK-007
tag

AC Freezer 64 Pro-val most 1,4V-s proci fesszel 2 óra Prime után 40 fok (Core1/Core2) a maxhőmérséklet.
50°C-ig mehet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#154) Oliverda válasza KKK-007 (#153) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, mehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#155) KKK-007


KKK-007
tag

Mi az a VDDA Voltage? Mihez kell?

(#156) Oliverda válasza KKK-007 (#155) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmihez. :N

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#157) KKK-007


KKK-007
tag

Beállítottam az 1,4V-ot a CPU-NB-nek. Megy a teszt 27 perce. Valószínű nem lesz stabil. Azonban a hőmérséklet egy szálat sem emelkedett. Továbbra is 40 °C. Valami hiba lehet a méréssel? Ez Everest eredmény. Ha a proci feszt változtatom, akkor mindig jelentkezik a mérésnél is.

Amúgy a gyári ajánlása az Athlon II-nek és a Phenom II-nek is max 1,425V. Ezek szerint akkor ez a CPU-NB-re is igaz?

(#158) KKK-007


KKK-007
tag

Na most már emelkedett 2 °C-t.

(#159) KKK-007


KKK-007
tag

Mit ad Isten, még 2 óra után is stabil mindkét Pime95 teszt (Blend, small FFTs) :)

Max hőmérséklet 43°C volt (24°C-os lakásban).

[ Szerkesztve ]

(#160) Zanik


Zanik
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a memóriakésleltetéseknél elég a főbb értékeket (tCL, tRCD, tRP és tRAS) átállítani a gyárira, és a többit auto-n hagyni, vagy érdemes a további időzítésekkel is foglalkozni?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#161) Oliverda válasza Zanik (#160) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem érdemes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#162) Zanik válasza Oliverda (#161) üzenetére


Zanik
addikt

Oké, köszönöm. :R

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#163) Egzee


Egzee
őstag

Köszönöm Oli!

(#164) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!
elolvastam a cukket,nagyon fasza lett,gratula! :R
az lenne a kérdésem,hogy ha csak a szorzókkal és a referencia órajellel tuningolom a procimat,akkor a fogyasztás milyen mértékben nő?
Most egy Athlon II x2 240 van benne,14* szorzóval!Ha pl feltolom a ref órajelet 250 re,akkor ugye 3500mhz lesz a proci frekije,de a fogyasztás mennyivel nő vagy nő e egyáltalán?(gondolom nő)

(#165) Oliverda válasza likeaRAINBOW (#164) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor kb lineárisan nő. +10% órajeltől kb +10 százalékkal nő majd a CPU fogyasztása.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#166) Egzee


Egzee
őstag

"az 1.65V feletti feszültség károsíthatná a CPU-ban található memóriavezérlőt"

Geil Ultrám van és 2.1V-ot kér 1.8 helyett. A RAM-nak gondolom akkor ez a normális, de akkor a procimat megöli vagy mi?

(#167) Oliverda válasza Egzee (#166) üzenetére


Oliverda
félisten

Elolvasnád a teljes mondatot? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#168) Egzee válasza Oliverda (#167) üzenetére


Egzee
őstag

jóvanna...

(#169) job-


job-
tag

Sziasztok!
Mostanában jutottam hozzá egy Athlon II X3 435-ös procihoz, minek az AMD által közölt számozása alapján "Rana" magnak kellene lennie. Bekapcsoltam rajta a 4. magot, azóta a bios is "AMD Phenom II X4 Deneb" látja. A teszteket végigfuttatva, tökéletesen műkszi fesz emelése nélkül, 55°C-on refi hűtővel.
Az összefoglalóban, mihez gratula, a "Deneb" cucchoz elvileg van L3 szintű gyorsítótár.
Itt bizony nincsen, vagy csak nem tudom bekapcsolni?
Van valami tapasztalat ezen procival kapcsolatban, vagy esetleg hogyan tudnám előcsalni belőle az L3-at?
Az sem kizárt, hogy kihoztak olyan Deneb magos X4-es procit, ami mellet nem csücsűl L3?

[ Szerkesztve ]

(#170) Oliverda válasza job- (#169) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi van a procira írva?

Amúgy valszeg az nem Deneb magos és csak a +1 magot lehetett bekapcsolni rajta.

"Az sem kizárt, hogy kihoztak olyan Deneb magos X4-es procit, ami mellet nem csücsűl L3?"

Igen. Ezt hívják Propus-nak és ebből készült a Rana is egy mag letiltásával.

Úgy látom hogy az a Sincler tuning mégsem segít olyan sokat a K10-nél.;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#171) job- válasza Oliverda (#170) üzenetére


job-
tag

Igen, ez kicsit más, de ebbe is bele kell tanulni.
A proci, ahogy az Összefoglalóban is van, „CYC vagy DAC”. Ez DAC. Ezek szerint a „sentinel –CPU-Z” rosszul értelmezi, hogy Deneb-nek látja? Én erre fel kerestem az L3-at, de a kettő üti egymást. DAC-DENEB tekintetében.

(#172) Oliverda válasza job- (#171) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem Deneb akkor. A CPU-Z hülyeséget ír.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#173) job- válasza Oliverda (#172) üzenetére


job-
tag

Én is így gondolom. :R

(#174) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne. Mégpedig, hogy miért van az hogy ha beálitom a biosban a c&q-t és a procinak 17es szorzót akkor is csak maximum 3ghz lesz. Ha kikapcsolom a c&q-t akkor tökéletes.

Vagy ez mindenkinél igy van? Pedig beengedi állitani a szorzót de nem megy csak maximum 3 ghz-et.

Nagyon jó ez az irás. Most találtam meg még csak, de sokat segitett a tuningban,és a gépem is kicsit gyorsabb lett. Most 3.4nél járok az NB 12xes szorzon megy. Épp tesztelem a Prime95el. Eddig stabilnak tünik. Probálom majd kicsit feljebb is, de már ezis elég jó.

:R

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#175) Egzee


Egzee
őstag

vedd megtiszteltetésnek, hogy kinyomtattam írományod! :) köszönöm!

(#176) Egzee válasza Egzee (#175) üzenetére


Egzee
őstag

athlonII 240-esemet nem sikerült így tuningolnom ahogy te csináltad a 4 magossal :O

(#177) job- válasza Oliverda (#172) üzenetére


job-
tag

Úgy néz ki, hogy a CPU teszt progik nem tévednek a mag nevét illetőleg, mert csak az ATHLON II X2-lapok mások, az X3-as-ok már Deneb maggal rendelkeznek 2009 év vége óta.
A nem sikerült, PHENOM II-ök lettek az ATHLON II X3-as lapok, letiltott 4. maggal, illetve L3-al.
A"Deneb" 435X3-as magmérete is 243 négyzetmilliméter.
Ez álltál elképzelhető, hogy az L3-at valahogy elő lehet csalni belőle.

A fentiekhez hozzáfűzöm, hogy nem mindegyik 435X3 deneb.

Van esetleg valakinek feloldott 435 X3-ma, L3 tapasztalat, "deneb" maggal?

[ Szerkesztve ]

(#178) Oliverda válasza djrobaa (#174) üzenetére


Oliverda
félisten

Hello!

Szerintem ez valami BIOS bug lesz. Próbálkozz BIOS frissítéssel.

Köszi!

Egzee:

Ejjj...megint az a feleületes olvasás. :D Az Athlon II X2-t NEM lehet modolni. Nincs is benne a táblázatban. :U

job-:

"az X3-as-ok már Deneb maggal rendelkeznek 2009 év vége óta.
A nem sikerült, PHENOM II-ök lettek az ATHLON II X3-as lapok, letiltott 4. maggal, illetve L3-al."

Ezt is leírtam. Benne van az irományban. Van Deneb és van Propus/Rana magos is. Azt is megtalálod ott, hogy pontosan mit kell nézni a kupakon ahhoz, hogy meg tudd állapítani, hogy milyen lapka van a kupak alatt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#179) djrobaa válasza Oliverda (#178) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Hello.

A legfrisebb bios van az alaplapon. 2704, Asus M3N-HT Deluxe.

Nah de most látom már van ujabb bios hozzá. 2904 jelzésü.

Lehet megprobálom felrakni.

Köszi az infót.

:R

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#180) djrobaa válasza Oliverda (#178) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Sikerült. Felraktam ezt az uj BIOS-t és most beállitja a 17xes szorzót ha terhelve van. Csak most meg az NB nem megy 2.4Ghzen. Ez normális igy? Beállitottam neki 12es szorzót, és bekapcsoltam a C&Q-t elhalványodott a beállitás ott de ugynugy 12őt mutat.

:F :U

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#181) Egzee válasza Oliverda (#178) üzenetére


Egzee
őstag

Nem modolni... Tuningolni!

(#182) Oliverda válasza djrobaa (#180) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem normális. Trehány munkát végeztek a BIOS fejlesztők.

Egzee: Akkor most pontosan mi is a probléma?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#183) djrobaa válasza Oliverda (#182) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Na szép. Mikor vettem 45ezer volt az alaplap, és erre bugos a biosa.

18ezer forintos Gigabyte lap a másik gépben tökéletesen mükszik. :K

Ebben viszont Asus van. :U

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#184) enazati


enazati
csendes tag

Sziasztok!
Gratulálok az íráshoz! Egy igazi remekmű! :R
Nékem viszont nem akar sikerülni, pedig olyan egyszerűnek tűnik, hogy már azt hittem én is megértettem! :D
Egy türelmes fórumozó segítségét :R !
A proci az írásban szereplő változat, a lap Asus M4A785TD -V Evo, és 2*1gb 1333-as kingston ram!

GetDataBack for ever! Thank you!!! :D

(#185) varga27


varga27
csendes tag

Hi
Grat az íráshoz!
Én a phenomII 925 procim (c2) húzásával szemvedek és nemnagyon akar sikerülni.
Leírom miket csináltam és abból lehet tudtok segíteni, mit rontottam el.( a konfogm fent az adatlapomon)
először a ref clockot állítgattam egészen 250 mhz ig szorzót 14 ig emeltem.
cpu nak +0,075v ot adtam pluszba így lett 1,4volt
mivel 800mhz es ram moduljaim vannak memót visszaosztottam 3,33 as szorzóra igy 833mhz en röfögtek 1,96volton (5-5-5-18) (lehet itt a késleltetéssel vagy a feszel lesz vmi me 833mhz hez több fesz kéne de mivel a modulon nincs hűtés nem merek több fesztadni nekik)
HT-és az NB-t hagytam auto-n feszt sema dtam neki pluszba

Windows-t betölti, Everest szerint az nb és a ht 2000mhz megy.
Ha viszont beterhelem akk kékképernyő.
Nemsok tapasztalatom van a tuningban ezért kéne egy kis segítség, hátha ezekből az adatokból kiderül mi van rosszul beállítva.

(#186) Oliverda válasza enazati (#184) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan most mi is a probléma?

varga27:

Úgy fest hogy kifullad a CPU. Hőmérséklet? Hűtés? Prime mit mond? :D

Amúgy ezeket mind leírtam. Ennél egyszerűbben nem nagyon tudom elmondani. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#187) varga27 válasza Oliverda (#186) üzenetére


varga27
csendes tag

Prime semmit nem mond me kékképenyő és újraindul. Hűtő hyper 212plus az oc-s érték terhelve nemtudom menyi de alapon 25 fokokas a magok. Alapórajelen beterhelem és megnézem hány fokos, következő hszben leirom.
Esetleg segít ha bluescreenviewerel megnézem mi a kékképernyő adata?

(#188) Oliverda válasza varga27 (#187) üzenetére


Oliverda
félisten

Az semmit sem mond. Növeld a feszültséget ha bírja a hűtő ha nem akkor meg csökkents a CPU órajelet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#189) varga27 válasza Oliverda (#188) üzenetére


varga27
csendes tag

Azt tervezem hogy a ref clockot hagyom 250mhz en és a cpu szorzóját csökkentem le.
Ha így se bírja akk a memók nembírják a húzást, ha viszont jó lesz akkor viszont oda fricskázok a cpunak mondjuk 1,45voltot had füstöljön ;] ;]
(Egyébként alapórajeln 5perc prime alatt 36-37 között ingadozott a max maghő)

(#190) Oliverda válasza varga27 (#189) üzenetére


Oliverda
félisten

Helyes, próbálgasd csak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#191) varga27 válasza Oliverda (#190) üzenetére


varga27
csendes tag

Hi!
Kösz a segítséget! :R
250 ref clockal meg 11,5 ös szorzóval simán stabil szval az volt a gond hogy 3,5ghz hez kevés volt az 1,4 Volt,de majd meglátom 1,45 re mit mond ;] .

(#192) ariaco


ariaco
csendes tag

NEM TUGYA VALAKI HOGY LEHE E 4 MAGOS PROCIT CSINÁLNI A Athlon X2 5000 (újabb Deneb magos - Phenom II belső felépítés - ) ?

ne feled az üzletbe a gyorsaság és a megbizhatoság számit

(#193) Oliverda válasza ariaco (#192) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán el kéne olvasni először az írást... :U

Vagy ha ez nem felel meg akkor ezt: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#194) ariaco


ariaco
csendes tag

JÓ ÉRTEM AZT KÉRDEZTEM HOGY LEHET FEL OLDANI AZT A 2 MAGOT?

ne feled az üzletbe a gyorsaság és a megbizhatoság számit

(#195) Oliverda válasza ariaco (#194) üzenetére


Oliverda
félisten

Nitro hígítóval esetleg próbáltad már-e? :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#196) job- válasza Oliverda (#195) üzenetére


job-
tag

:DD

(#197) ariaco


ariaco
csendes tag

LOL MOST KOMOLYAN LÁTAM VALAHOL OLYAN TESZTET AHOL FEL OLGYÁK DE MÁR NEM EMLÉKSZEM AM NE LEGYÜNK ENNYIRE HUMOROSAK:d

ne feled az üzletbe a gyorsaság és a megbizhatoság számit

(#198) Oliverda válasza ariaco (#197) üzenetére


Oliverda
félisten

Klikkelj IDE vagy IDE.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#199) ariaco


ariaco
csendes tag

KŐSZÖNÖM SZÉPEN

ne feled az üzletbe a gyorsaság és a megbizhatoság számit

(#200) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Nagyon köszönöm ezt a cikket! Nem értettem eddig a tuninghoz, de ez annyira szájbarágós, hogy sikerült:D Mégegyszer köszi! Gyári hűtővel nem merem feljebb tolni az x4 620-at 2875-nél v. szerintetek bírja még?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.