Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Gyufaaa válasza aAron_ (#300) üzenetére


Gyufaaa
veterán

CPU limit? :U Milyen felbontáson játszól? 1280x1024? :F A HT-től nem hinném...

[ Szerkesztve ]

(#302) aAron_ válasza Gyufaaa (#301) üzenetére


aAron_
őstag

Alapvetően FHD-ban, de már néztem kisebb felbontáson is, ott sem javult számottevően. Egyébként minden abszolút LOW-on van, szvsz min 60 fps-nek illene meglennie még nagyobb felbontásban is. Néztem már a VRAM-ot is, sosem ment ilyen esetekben 70% fölé.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#303) Gyufaaa válasza aAron_ (#302) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azon a felbontáson elég érdekes a procilimit. Szerintem ott más lesz a problem. Főleg azon a frekin. Az elég drasztikus csökkenés, főleg LOW beállításokon. Élsimítást sem használsz?

(#304) aAron_


aAron_
őstag

Megnéztem újra, 640x480 as felbontás, minden LOW, fps 10 és 110 között mozgott, átlag kb 70 körül lehetett. Olyan servereken ahol kevesen vannak jobb szokott lenni.

Elsimitást sem.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#305) Gyufaaa válasza aAron_ (#304) üzenetére


Gyufaaa
veterán

De pont ez a lényeg. FullHD-ban vagy minimum 1680-as felbontáson játsz. Ott nem lehet proci limited. Ott max VGA limited. Annak a procinak pedig azt a VGA-t röhögve ki kell hajtania. Így marad a VGA limit. Minél alacsonyabb felbontáson játszol annál inkább CPU limitbe ütközöl. 1920-on pedig élsimításra sincs már szükség.

(#306) aAron_ válasza Gyufaaa (#305) üzenetére


aAron_
őstag

Én ezzel csak azt akartam bebizonyítani, hogy nem a VGA limit miatt esik le az fps, mert még ilyen full low beállítások mellett sem javul a min fps, csak a max. FHD-ban ugyan úgy leesik 10ig is akár, csak annyi változik, hogy a maximum fps is csökken, gondolom az már a VGA limit miatt.
Szerintem itt nem a játékbeli beállításokkal van a baj, hanem valami a gépemmel van, ami egyenlőre teljes rejtély.

What is your ikigai?

(#307) Gyufaaa válasza aAron_ (#306) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Értem. Milyen vinyón van a játék? SSD-d nincs esetleg? :U

(#308) aAron_ válasza Gyufaaa (#307) üzenetére


aAron_
őstag

SSD sajnos nincs, de HDD-vel sem kéne, hogy baj legyen, hacsak nem ment tönkre, Seagate Barracuda 500 gb 7200 rpm, frissen formázva.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#309) Gyufaaa válasza aAron_ (#308) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nekem volt mind2őn, de nem vettem észre drasztikus változást egyikkel sem.

(#310) aAron_ válasza Gyufaaa (#309) üzenetére


aAron_
őstag

Én az alaplapra, vagyis inkább annak valamilyen driverjére gyanakszom, ez lehetséges? Elvileg win update megoldotta de kitudja... Vagy ez teljesen hülyeség?

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#311) Gyufaaa válasza aAron_ (#310) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ami azt illeti nforce chippes alaplapot nem vennék, az fix. Esetleg próbáltál a gyártó oldaláról driver-t frissíteni a lapnak? A chip-től függetlenül sem hinném, hogy ez okozója lehet. Bár sose tudni. :U

(#312) aAron_ válasza Gyufaaa (#311) üzenetére


aAron_
őstag

Köszönöm a segítséget! Sajnos az update sem segített. Most megyek a játék topicjába, hátha ott valakinek van valami ötlete. :((

What is your ikigai?

(#313) Atesz 27


Atesz 27
csendes tag

T. Oliverda!
Remélem még olvasod a hozzászólásokat :)
Már írtam másik topicban is ([link]) , bízom benne, hogy itt választ kapok!

Előre is nagyon köszönöm!

(#314) Oliverda válasza Atesz 27 (#313) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem a prociban hibás a 4. mag. Ezzel nem lehet mit tenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#315) Atesz 27 válasza Oliverda (#314) üzenetére


Atesz 27
csendes tag

Akkor nincs szerencsém ezzel, köszönöm a gyors választ!

(#316) Pete55555 válasza aAron_ (#300) üzenetére


Pete55555
addikt

Már válaszoltak, csak nem olvastam el.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#317) KraX


KraX
őstag

En hosszu ido utan most ebben a honapban valtottam AMD konfiguraciora. Nagyon koszonom az irast, meg igy ket evvel a cikk megirasa utan is rendkivul tartalmas es tanulsagos volt elolvasni!

:thumbs up:

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#318) tothibence96


tothibence96
csendes tag

Hello!Van nekem egy amd phenom x2 555 BE procim amit 4magra szeretnék tuningolni.az unlockolást megpróbáltam 3-4 maggal de befagyott mindig.Ezt megtudnám még valahogy mégis megcsinálni hogy jólegyen?Az írásodban lévő NB voltaget még nemhúztam az segíthet?Gigabyte GA-970A-D3 lapom van.Előre is köszi!

(#319) Coccer


Coccer
tag

Kis segítség kellene az írás bizonyos részének értelmezésében:

A második oldalon a 4. bekezdésben a HT link jelentősége és szerepe esetében az szerepel, hogy ez akkor fontos leginkább, amikor az IGP-t szeretnénk nyúzni.

"A HT órajelét lehetőleg tartsuk mindig 2000MHz közelében, mivel az emelése nincs túlságosan nagy hatással a gép összteljesítményére, kivéve abban az esetben, ha fontos az IGP teljesítménye. Ekkor ugyanis a GPU a HyperTransport-on keresztül fér hozzá a RAM videó memória gyanánt elkülönített szekciójához (UMA)."

Ezt követően a harmadik oldal alján az NB Voltage résznél szerepel az IGP-re gyakorolt hatása.

"Kizárólag abban az esetben kell foglalkoznunk vele, ha az IGP-t szeretnénk komolyabban tuningolni (pl.: 780/785G vagy 790GX esetében)."

Ez az ami nekem kicsit kusza, különös tekintettel, hogy a következő oldalon az NB órajel növelésének hatásait nem IGP sebességgel szemléltetik, hanem super pi-vel.

Mi az amit nem tudok megérteni?

HT - IGP
NB - Memória érzékeny alkalmazások

De az írás előbb idézett része az NB Voltage-ról kusza, bezavar az IGP jelenléte (hiszen az nem a HT-hoz kapcsolódik?).

Tuning esetében a memória órajelének visszaosztásakor előfordulhat, hogy nem "szeret" bizonyos szorzót, vagy csak és kizárólag rossz/helytelen beállítás okozhat restartkor BIOS posztot is mellőző jelenséget?
- DDR2 1066 CL6 T2-> 800 CL5 T2 vagy CL6 T2-> indítás ok, win bootol, restartkor nincs poszt
- DDR2 1066 CL6 T2-> 667 CL5 T2, T1 is atomstabil, hibátlan restart

Köszi előre a segítséget.

Üdv.,

Cocc

[ Szerkesztve ]

(#320) Oliverda válasza Coccer (#319) üzenetére


Oliverda
félisten

Értelmezési zavar áll fenn.

A HT órajel és az NB fesülztség meg az NB órajel három teljesen különböző dolog.

NB Voltage

Ez már az alaplapon található északi híd feszültségét jelenti. Kizárólag abban az esetben kell foglalkoznunk vele, ha az IGP-t szeretnénk komolyabban tuningolni

Szerintem ez teljesen világos. Ha az IGP órajelét akarod húzni, akkor itt adhatsz magasabb feszültséget neki.

A HT csak az IGP és a memória közötti kapcsolat sebességért felel, de ez is le van írva a cikkben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#321) Coccer válasza Oliverda (#320) üzenetére


Coccer
tag

Ezért kértem segítséget, mert valami összekavarodott a fejemben, és bárhányszor olvastam el, nem bújt elő a kisördög.

Az, hogy ez a három teljesen különböző dolog, tiszta. A 4. oldal grafikonjainál volt az értelmezési hiba nálam, ami bezavart, mert az x tengelyen nb órajel van, az y tengelyen pedig superpi értékek (nem pedig az általam vélt/hitt/"olvasott" nb-hez tartozó feszültség.) :B

Az ördög mindig a részletekben lakozik. Figyelmetlen voltam. :R

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#322) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Egy dolog nem világosodott meg. A cpu-nb feszültséggel kapcsolatban. Fix értéke legyen vagy skálázható, mint a cpu feszültsége? Gondolok itt a k10stat vagy a phenommrstweaker használatára.
Köszönöm!

(#323) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Talán szigorúan véve inkább alaplapos témához tartozna de megkérdem itt is: az alaplapon a kiegészítő tápcsatlakozó 8 tűs tápról való táplálása (4 tűs helyett ) adna valami pluszt a tuninghoz?
Thuban magos 960Tnek nem találom a default beállításait, gondolok itt a feszültség értékekre van erről valami táblázat ?
Az Asrock alaplap ha az OC résznél amikor pl beállítom hogy 30% (260 "FSB") 1,3250V ír CPU NB voltage-hez,
5%nál meg csak 1,15V öt javasol ,gondolom ez lehet kb a default érték ?

(#324) Diniboy


Diniboy
aktív tag

"Fontos megjegyezni, hogy a legtöbb BIOS nem veszi figyelembe azt, hogy megnöveltük az referencia órajelet és a modulok SPD-jében található 800MHz-hez rendelt késleltetéseket tölti be. Például ha az SPD-ben 800MHz-hez 5-5-5-15 időzítés szerepel és mi még e mellé beállítjuk a 300MHz-es alapórajelet, akkor könnyen megkaphatjuk az 1200MHz 5-5-5-15-öt végeredménynek, amit nem biztos, hogy tolerálnak a modulok. Ezt mindenképpen ellenőrizzük le és ha kell kézzel fixáljuk a késleltetéseket, mielőtt a referencia órajel emelésébe kezdünk! "
Nos igen.. egész addig amíg nem akartam a ramokat is a maxon járatni szépen vette az akadályokat a rendszer, ám amikor elkezdtem nézegetni pont így jártam. Most hogy kézzel beállítottam a leglazább időzítéseket amik a 2133 Mhzes sebességhez tartoznak már megy is, csak az a gondom nem vagyok jó matekos hogy sehogysem akar kijönni valami 2100mhzes közeli érték , most épp 1800Mhz Ram sebesség sikerült a 3937 cpu mellé.. :))
Átolvastam a cikket de szerintem az öregkori agyérelmeszesedés megakadályoz a felfogásában..
Tudom hogy felesleges 2100mhzen járatni a ramokat mert semmit nem gyorsít játékok alatt pl, de ha egyszer már megvannak had menjenek, nem ? :U
Ha jól értem 1600 felé csak ocval megy a 2133as ramom tehát valahogy a 2 féle módszert ötvöznöm kéne hiába BE a procim. Csak én itt nem látok szorzókat a ram beállításánál (asrock 970 extreme 3 ), valaki elmondaná hogy mit hogy állítsak be ?

(#325) Diniboy


Diniboy
aktív tag

1,4V on nem nagyon akar sehogyan sem 4ghz felé menni.. most a CPU-Zszerint: 225x17,5 = 3937Mhz
HT Link 2025MHz, Nb freq 2025 DRAM freq 900 (effektive 1800) Miböl jön ki ez a 900 ? ááá megvan.
FSB: DRAM 1:4 szóval 4x 225. akkor 262es fsb kéne most a 2100mhzes ram órajelhez. Úristen mindjárt kigyullad a fejem a gondolkodástól. :))

[ Szerkesztve ]

(#326) Diniboy válasza Diniboy (#324) üzenetére


Diniboy
aktív tag

oké, semmi kérdésem nincs már, megvan a DRAM szorzó is xD 225x8 az az 1800 :C

(#327) geveni


geveni
csendes tag

Hello

táp: Thermaltake berlin 630w (az uj modell 12V - 47,25A, 567W)
cpu: AMD Phenom ll x4 965
alaplap: Asus M4A87TD/USB3
hütö: CM Hyper TX3 evo (2 ventivel, gyári + egy 4200rpm - persze ez nem megy csak ha kellene)

Jelenleg: core voltage 1,428 V , core speed 3898,35 Mhz (17,5x222) HT 2004 Mhz-n fixálva. NB 2227 Mhz.

Ha akár egy Mhz-vel is feljebb megyek el sem indul a gép. Mi lehet a gond? Ennyit bir a cpu? Kevés a fesz?

(#328) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

Újra nekiestem így 5 év után a procimnak /amatőr jelleggel Phenom 2 X4 965BE/. Ez lett belőle:

Passmark alap és 4.1GHz

Aida alap és OC:

Tomb Raider CPU+Ram alap

Tomb Raider OC

Super Pi, wPrime tesztek megvoltak, a gép stabil és egy kis Hyper 212 hűti a procit, ami lassan 6 éve nem volt pasztázva :)) viszont így is elvan 60 fok alatt. Ugyanakkor a lap 55 fokig is felkúszik a nagy melegben. Infót nem találtam a teherbírásról, szóval a kérdésem az lenne, hogy ijesztő eme jelenség, avagy elbírja?

U.I: És igen, még mndig vannak élőlények, akik szivesen használnak Phenom processzort :))

Egy Giga 890FXA UD5 lapról lenne szó, ami tuning lap lévén csak, csak elviseli..

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.