Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) BullZeye válasza Indiant (#250) üzenetére


BullZeye
veterán

Elkezdtem leírni, hogy amivel FW-t felrakod ott van teszt progi, de esetedben ez semmit nem segít. :D

Nekem az eddigi hibák nagyjából úgy jöttek elő, hogy volt egy LED ami előtt világított minden és utána egyik sem. Szóval itt egyértelműen ahol megállt a világítás, ott volt a hibás led, kivágtam, és mentem tovább.

Ilyen jellegű hibát, hogy a ledcsík közepén világít valami és semmi más, még nem láttam, legalább egymás mellett vannak a világító ledek?

Ha szerencséd van akkor ha végigtapogatod a gumírozott részt, akkor ahol hibás a led, ott meg van olvadva (besüppedt) egy picit. Más ötletem így hirtelen nincs.

(#249) RazoR
Értelemszerűen valahonnan szednie kell a képet a cuccnak, hogy kitoljon valamit a LED-re, így természetesen ez nem megoldható.

Más.:
Hyperionról lévén szó, csinált valaki valami komolyabb mennyezeti hangulatvilágítást? Nem szeretnék túl kommersz és snassz világítást, de nagyon úgy tűnik, hogy ez még nem terjedt el, és túl sok guideot vagy tippet nem találok neten ami szimpatikus lenne, és nem úgy kezdődik, hogy vegyél APA102 ledet 4k/méterért.

[ Szerkesztve ]

(#252) RazoR válasza BullZeye (#251) üzenetére


RazoR
veterán

Az egyik TV nem smart és egy Pi-vel van megoldva amin a rasplex fut... :U

(#253) Indiant válasza BullZeye (#251) üzenetére


Indiant
addikt

Abszolút nem egy helyen vannak. Megolvadva nincs, de egy helyen piszkosul meleg.

(#254) Indiant válasza Indiant (#253) üzenetére


Indiant
addikt

Sőt, kontakt hibát is találtam. :Y

(#255) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Tegnap ismét beröffentettem egy kicsit lazítani :D
Video
:D sry a minőségért, telefonnal vettem fel.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#256) Indiant válasza Zsmester89 (#255) üzenetére


Indiant
addikt

Nagyon jó. Engem a "szakmai része érdekelne, hátulról. :C
Vajon ez működhet? (forrasztás nélküli megoldás.

(#257) chris-v válasza Indiant (#256) üzenetére


chris-v
senior tag

Én is ilyen sarkot akartam használni, de letettem róla, mert nem adta ki a méret úgy, hogy pont össze lehessen rakni 90 fokosra. Főleg, hogy a tv hátulja sem egyenes.
Szóval én személy szerint ezzel nem tudtam megoldani, de lehet csak én nem voltam elég ügyes. :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#258) BullZeye válasza Indiant (#256) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem hajtogatod, csak hajtod, és esetleg hobbiragasztóval megfogod, hogy úgy maradjon, akkor akár még a forrasztások is megmaradnak. És eddigi tapasztalatok alapján, jót tesz a sarkoknak, ha a sarkon lévő led a szokásosnál picit jobban sarok felé áll, így sarkosabb lesz az ambilight, és nem egy nagy ovális paca.

(#259) Indiant válasza BullZeye (#258) üzenetére


Indiant
addikt

Kösz a tippet. Mivel van egy 5m-es halott csíkom , jó lenne tutira menni.
Vagy legalább kitalálni, miképp lehetne tesztelni a csík ledjeit egyesével.
..és meg lennének a teszt lefek a sarkokra. Első körben 110 ledes lesz a rendszer, a tervek szerint.
..de a megtáplálástól félek.

(#260) BullZeye válasza Indiant (#259) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne félj, 110 lednél még elég 1 oldalról megtáplálni. És mivel gumírozott a szalagod, kb sehogy nem lehet normálisan tesztelni egyesével, mivel nem túl drága cucc, lehet jobban jársz ha veszel újat, ezt pedig szabdalod sarkokra, vagy méretre vágod, és amelyik csík nem működik azt kukázod rögtön (vagy tovább vagdosod)

(#261) Indiant válasza BullZeye (#260) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem az már feltűnt, h. hátul - a ragasztócsík alatt is vannak érintkezők, esetleg ott, de nincs a neten szakirodalom hozzá.

(#262) RazoR


RazoR
veterán

Látom mindenkinél TV-re van csak megcsinálva, PC-ről mennek a filmek mindenkinél van valakinek valami extrább megoldás is?

(#263) Zsmester89 válasza RazoR (#262) üzenetére


Zsmester89
őstag

7 éve nem nézek tv műsort, csak a pc-tv kombó ;)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#264) RazoR válasza Zsmester89 (#263) üzenetére


RazoR
veterán

Megértelek, minősíthetetlena TV műsor.... :U
Azért kérdezem, mert első körben a monitorra akarom megcsinálni, de van még 2 tv és azokra is jó lenne, csak azok hálózaton kapják a filmeket egy microserverről és nem igazán tudom, hogy azokra hogy lehetne megoldani a dolgot. Ezért kérdeztem nemrég a RPi Arduino kombót...

(#265) Indiant válasza RazoR (#264) üzenetére


Indiant
addikt

Pl. ez?

Én is ki akarom hagyni a pc-t. Libreelec alatt akarom meghajtani.

(#266) BullZeye válasza Indiant (#265) üzenetére


BullZeye
veterán

Amiről beszélsz az is PC szerepét tölti be, csak máshogy néz ki, attól még ugyanaz, HDMIn keresztül kapsz képet. Amiről ő beszél, ott nincs ilyen, ott van egy NAS, és hálózaton keresztül DLNA segítségével játszik le, így nincs olyan közeg, aminél a jelet kinyerhetné, és kitolhatná a ledre.

(#267) RazoR válasza Indiant (#265) üzenetére


RazoR
veterán

Én Plex-et használok.
Bár lehet kipróbálom majd ezt is.

(#268) RazoR válasza BullZeye (#266) üzenetére


RazoR
veterán

Az egyik TV nem smart, így egy Raspberry-n keresztül kapja a Nas-ról a cuccot Plex/Rasplex-en keresztül és HDMI-n tolja ki a TV-re. Ebben az estben megoldható szerintem, vagy nem?
Annyi, hogy RasPlex helyett átállok az Kodira.

(#269) Indiant válasza BullZeye (#266) üzenetére


Indiant
addikt

Persze mind számítógép, de a hdmi ki van hagyva a dologból. (legalább is nálam)
A tc szélétől (pont ahol ideális lenne) 2,5cm-re vannak a csavarok körbe, úgyh. oda nem tehetem a csíkot.
De agyalok rajta, ha valami keretet csinálok neki.

[ Szerkesztve ]

(#270) BullZeye válasza Indiant (#269) üzenetére


BullZeye
veterán

Ismerősöm monitorra így csinálta meg, egy keretet készített, amit a VESA foglalatra erősített rá.

Amit írsz ott egy valamit nem értek. Oké Rpi leképezi a képet, kiküldi a jelet az arduinonak, ugyanazt megteszi mint a HTPC. Na most a TVden honnan lesz kép? Rpi-ről? Mert akkor a HDMI ott van RPI és TV között.
Hogy hagyod ki a HDMI kábelt?

(#271) Indiant válasza BullZeye (#270) üzenetére


Indiant
addikt

Valószínű rosszul fogalmaztam. Természetesen kell az összedugáshoz a hdmi kábel, de a ledeknek az infót nem az szolgáltatja. Ha jól értem az egy drága kütyü, de akkor bármilyen hdmi eszközzel lehet használni a ledeket.

(#272) Zsmester89 válasza Indiant (#271) üzenetére


Zsmester89
őstag

Yes.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#273) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Nekem ugye a leírás szerint PC-re elkészült, és odabaxós lett.
Nemsoká nekfeszülnék a falra akasztott sharp tv-re is felkókányolni az ambit.

rtl klub és társai nem érdekel. Nehogymá' fluimucilnál is villogjon Ábelka aurája a falamon.... lószaft.

Onnan számít érdekesnek a történet, hogy:
MECOOL BB2 PRO Amlogic S912 3G DDR4 RAM 16G eMMC ROM Octa Core 2.4G 5.0G Dual Band AC WiFi 1000M LAN Android 6.0 4K 60FPS H.265 HEVC VP9 HDR10 TV BOX
--> HDMI sharp tv.
Szóval mait kicsiny boxunk lejátszik, azt kéne figyelni. Működő megoldása erre a sémára van valakinek?
Köszi!

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#274) Indiant


Indiant
addikt

Egy dolgot mondjatok meg. Mivel lehet felrakni a tvre a ledcsíkot? (a rajta lévő ragasztócsík nem játszik mint megoldás, mert azzal szinte rögtön lejött. :W

(#275) Zsmester89 válasza Indiant (#274) üzenetére


Zsmester89
őstag

Akkor valami profibb kétoldalú ragasztó (pl 3M)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#276) BullZeye


BullZeye
veterán

Na 1 év 10 hónap, ez a meleg nem tett jót a ledeknek, az egyiknél megszakadt a kapcsolat, sajna a leghosszabb csík halálozott el, erre már nem maradt led, úgyhogy újra csinálom.

Csinált valaki mostanában valami frissebb, újabb, jobb módszerrel valamit? 2 év alatt csak fejlesztettek valamit.

(#277) Indiant válasza BullZeye (#276) üzenetére


Indiant
addikt

...igen ;]

(#278) Indiant


Indiant
addikt

Abszolút csalódott vagyok, felraktam új ragasztóval és egy filmet sem bírt végig, már elkezdett lemászni.
Muszáj leszek valami keretet csinálni neki, amihez hozzáfogathatom.

Megcsináltam Arduino unoval is, de a végleges egy Wemos D1 Mini lett. Aki wifin kapja a jelet a Libreelec boxról.

(#279) BullZeye válasza Indiant (#278) üzenetére


BullZeye
veterán

Mivel táplálod meg a Wemos D1-et? Én is gondolkodtam ezen, de mivel amúgyis kell neki USB...
Én most Arduino Nano-t vettem, vas ugyanaz, támogatja, és micro USB ami kisebb. Meg most kiprószálom a szilikon nélküli megoldást, hátha jobban bírja a meleget.

nem szóltam, gondolom az 5V adapterről megtáplálod ezt is, kevesebb kábel, nem rossz ötlet, mennyire stabil?

[ Szerkesztve ]

(#280) Indiant válasza BullZeye (#279) üzenetére


Indiant
addikt

Első körben (tegnap üzemeltem be) usb-n kapja a tápot, de az jöhet a tv-ről is, nem kell a box kapcsolat. (az 5V egyébként valóban jöhet az adapterről de most egy 2A-eset használok és véleményem szerint nagyon melegszik.)
Wifin lehet benne frissíteni a kódot. ..és ma rájöttem miképp lehet kikapcsolni a ledjét, így már az sem zavar.
Legközelebb én is szilikon menteset rendelek, mert horror volt lefejteni a csatlakozóknál és a sarok ledekről.
Egyébként forrasztásmentes a konstrukcióm.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#281) BullZeye válasza Indiant (#280) üzenetére


BullZeye
veterán

Mit vettél, hogy forrasztásmentes legyen?
Vagy az a hajtogatós módszer lett végül?

(#282) Indiant válasza BullZeye (#281) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, hajtottam.
Kép
(Most néztem az új Alient és kb. 20 percenként ki kellett kapcsolnom, mert a kép belassult a hanghoz és magához képest. ...holnap tesztelem ,h. a Hyperion miatt van-e, vagy a film kuka.) Remélem az utóbbi. A boxból az adatok lanon mennek.

(#283) Zsmester89 válasza Indiant (#280) üzenetére


Zsmester89
őstag

Valami beállítást még simíts rajta, mert ahogy látom, csúszásban van a led a képernyőhöz képest. Nem vészes, de én megőrülnék tőle, pedig ez lassú képváltás, mi lenne gyorsnál :) ennél pl (bocsi a telós felvételért)
Bullzeye kolléga egyszer írt rá megoldást, neki is volt egy kis csúszása.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#284) BullZeye válasza Zsmester89 (#283) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem egyszerű az élet. Monitornál jó esetben van 2-8ms késés, TVnél annyi képjavító van, amit ha ki is kapcsolok, akkor is simán van 100-130ms az 50F6670 Samsung TVn. A legbosszantóbb, hogy sosem ugyanannyi, hisz ha a TV gyorsan kitudja tolni a képet, akkor kitolja, így pl ha legegyszerűbb youtube tesztet nézem RGB váltakozás 2 másodpercenként, ha erre belövöm, akkor a komolyabb filmeknél nem lesz jó. :)

Szóval belőttem arra amit használok (sorozat-film) Ambiboxszal, és így jó az éles váltásoknál is.

Ha találok jó médiabútort szüleimnek, akkor veszek nekik egyet, meg odaadom nekik a mostani 50"-t, és veszek 65"-t magunknak, most már jobban odafigyelve erre az input laggra, játéknál amúgy is zavaró tud lenni :)

(#285) chris-v válasza Indiant (#274) üzenetére


chris-v
senior tag

Kétoldalú hőálló ragasztó ami kell hozzá. Ezzel ragasztják az autókra is a díszcsíkokat.
Én is ilyent használtam, amikor elkezdett lejönni. Most már nem jön le. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#286) Indiant válasza chris-v (#285) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi!
12e FT?! :Y
..nekem max. 4m kell
Egyébként érdekes, mert ha próbálom leszedni, piszkosul nem jön, de magától...

[ Szerkesztve ]

(#287) BullZeye válasza Indiant (#286) üzenetére


BullZeye
veterán

Én ott szívtam vele, ahol súly volt rajta (kábelek). Hiába tisztítottam meg alkohollal. Végül a necces helyeken 1cm széles ragasztó szalaggal (ductape) megerősítettem, aztán azóta is ott van.

(#288) chris-v válasza Indiant (#286) üzenetére


chris-v
senior tag

Bármi mást is vehetsz, a lényeg, hogy hőálló legyen. kb minden gyártóé jó és ugyan ilyen piros szokott lenni. De ha lehúzod a piros réteget, akkor színtelen ami ragad.
Mondjuk 50 méter rohadt sok, én is haveromtól szoktam hiénázni ha kell valamire :D

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#289) Zsmester89 válasza BullZeye (#284) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nekem is most 55" van, de idén tuti nem cserélem le...egyszerűen full hd-ban bőven elég, nagyobb felbontás nem hiányzik, a 65" :D az igen...de ott már lehet kevés a full hd...viszont amerre mennék, az csak az lg oled :) viszont abból 65" :D csillagászati áron van.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#290) Indiant


Indiant
addikt

:(( , azt gyanítom ,h. a Hyperion szolgáltatás miatt akadnak a filmjeim.

(#291) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, van egy kínai usb-s szalagom, abból lehet ilyet készíteni vajon Windows alapon?

(#292) Devil Smile válasza sto1911 (#291) üzenetére


Devil Smile
őstag

cimezheto szalag kell sima egyszeru rgb szalag nem jo..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#293) sto1911 válasza Devil Smile (#292) üzenetére


sto1911
veterán

Na, akkor keritek egyet alirol. Vagy ha lenne valakinek USB-s linkje, akkor azt megkoszonnem.
Es azt ra tudom kotni USB-re, ill. kozvetlen windowsra?

(#294) Zoja™ válasza sto1911 (#293) üzenetére


Zoja™
őstag

Ne haragudj, de a cikket elolvastad egyáltalán?
Ennél szájbarágósabb nem igazán van...

(#295) sto1911 válasza Zoja™ (#294) üzenetére


sto1911
veterán

Meg regebben, most csak atfutottam, mert eszembe jutott a tema, de holnap atragom magam rajta.

(#296) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, raspberry-n futó libreelecet is fel tudnám konfigurálni, hogy működjön ezzel a módszerrel?

(#297) Indiant válasza kmisi99 (#296) üzenetére


Indiant
addikt

Igen.

(#298) kmisi99 válasza Indiant (#297) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez nagyon jó hír, köszönöm. akkor meg is rendelek mindent.
És libreelecre is van valami program ami egyszerűen kezeli? Sajnos ha programozni kell akkor nálam eléggé bukó.

(#299) Indiant válasza kmisi99 (#298) üzenetére


Indiant
addikt

Azt nem mondom ,h. egyszerű, de nem is lehetetlen.
Találsz hozzá leírást a neten.

(#300) kmisi99 válasza Indiant (#299) üzenetére


kmisi99
addikt

Oké, köszi, a nem lehetetlen, de nem egyszerű feladatok pont nekem valóak. :D Meg is rendelgetem akkor őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.