Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) chris-v


chris-v
senior tag

Egy kis érdekesség:
A leírásban BullZeye azt írja, hogy az Ambibox-ban ha "DirectDraw Vram No Aero" állította a módot, akkor akadozott a fény.
Nos én amikor összeraktam a szettet, mindjárt át is állítottam "DirectDraw Vram No Aero"-ra kíváncsiságból és simán ment, mindenféle akadás, szaggatás nélkül. Ekkor i5 6600K volt a gépben egy HD7850 vga-val.
Az érdekesség, hogy most váltottam Ryzen 5 1600X-re és most "DirectDraw Vram No Aero" használhatatlan, annyira akadozik. A proci és az alaplap változott, de a vga és minden más maradt a régi.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#302) kmisi99


kmisi99
addikt

Még egy gyors kérdés. Olcsó 2-3$ os kínai arduino is megfelelő a célhoz? Mert ilyenem lenne itthon kéznél.
UNO R3 CH340G+MEGA328P Ha ez mond valamit.

(#303) chris-v válasza kmisi99 (#302) üzenetére


chris-v
senior tag

Ha van otthon, akkor próbáld meg, ha nem válik be akkor rendelsz majd valami normálisat. :)
Én ezt vettem amikor csináltam.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#304) BullZeye válasza chris-v (#301) üzenetére


BullZeye
veterán

Intel proci volt akkor is a gépembne mikor írtam és Windows 7, azóta váltottam régebben W10-re és ott Win8.1 mód hibátlan, azt használom, ha nem is 60 FPS, de közel 25-30 FPS megvan.

(#305) chris-v válasza BullZeye (#304) üzenetére


chris-v
senior tag

Pedig azt hittem a processzor lehet a probléma.
De akkor inkább valami szoftveres vagy driver probléma lesz. Vagy inkább alaplap chipskészleten múlik.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#306) BullZeye válasza chris-v (#305) üzenetére


BullZeye
veterán

Annyira nem másztam bele, mert volt másik mód ami tökéletesen működik.

(#307) chris-v válasza BullZeye (#306) üzenetére


chris-v
senior tag

Igazából nem nagyon látok különbséget, csak érdekes, hogy erősebb a gép és és mégsem jó, ami előtte jó volt.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#308) chris-v válasza Indiant (#286) üzenetére


chris-v
senior tag

Volt szó kétoldalas ragasztószalagról, ami nem esik le a tv-ről.
Itt van jobb áron, mint amit múltkor linkeltem :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#309) BullZeye válasza chris-v (#308) üzenetére


BullZeye
veterán

Alkoholos törlőkendővel szoktam letakarítani előtte, nekem még nem jött le, egész fix.

(#310) chris-v válasza BullZeye (#309) üzenetére


chris-v
senior tag

Én is azzal takarítottam, még is lemászott a gyári ragasztó. Hullott a ledszalag lefele. :)
Aztán megpreparáltam a jó kétoldalúval, azóta nincs gond.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#311) Zsmester89 válasza chris-v (#310) üzenetére


Zsmester89
őstag

Pár pötty sziloplaszt és soha nem volt vele gond.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#312) chris-v válasza Zsmester89 (#311) üzenetére


chris-v
senior tag

Az is jó megoldás, csak ha egyszer le szeretnéd venni, akkor nyomot hagyhat.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#313) Zsmester89 válasza chris-v (#312) üzenetére


Zsmester89
őstag

Pár tubussal már elnyomtam, de sehol nem hagyott nyomot a sziló :) újjal megdörzsölöd és volt nincs.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#314) BullZeye


BullZeye
veterán

Hogy álltok? Sikerült alternatív megoldást találni Ambiboxra? Most erősen gondolkodom egy Androidos változaton hálószobába.

(#315) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok most itt kérek segítséget, valamit marhára eltoltam, de egyszerűen nem vágom mit.
Leírom a lényeget.
Összeállítottam a ledszalagot TV re felragasztottam bekábeleztem.

A neopixel nevű strandtest programot ha ráküldöm az arduinora akkor a ledszalag villog mint állat a szivárvány minden színében, az összes led hibátlan minden tökéletes. Viszont amint felrakom a rendes ambilight programot szar.

Jobban kifejtve próbáltam többet, felraktam az itt a fórumban lévőt, a neten találtat, illetve más fórumtárs által küldöttet is. Mindegyiknél beállítom a 6-os pinre, a led számot is, és a baud rate et is. (mindenfélét próbáltam)

Alapvetően raspberry (libreelec) platformom van, szóval a hyperionnal és a boblight al küszködtem. A csúcs amit elértem azaz volt, hogy a hyperion ban a start stop gombra rányomva fehér világítással egy férkör körbe szaladt a TV-n majd fixen világított. De ezt akkor is megteszi amikor csak simán rádugom egy telefon töltőre az arduino-t azaz ez valami sztenderd ki bekapcsolási effekt lehet. De már kommunikált az arduinoval a raspberry mert ezt megcsinálta.

Próbáltam PC-re kötni és az Ambibox al játszani. Itt is beállítottam melyik COM porton van, itt is ha beállítom a megfelelő COM portot a fénykör végig szalad és ennyi. Semmi más, hiába állítok be statikus hátteret ős szarik rá.

Ez mi lehet szerintetek? A sima teszt program úgy villogtatja a ledeket, hogy majd kiég a szemem, szóval a fizikai összeállítás jó.

Amit még megemlítek és talán fontos infó lehet, hogy a TV lábától balra kezdtem indítani a ledszalagot körbe a TV-n majd a jobb lábánál végződött. A bal résznél van az adat láb rákötve az arduinora. Mégis az összes fény effekt úgymond a jobb oldalról kezdődik, azaz szám szerint az utolsó lednél és úgy halad a legelső felé. :F Ennek lehet valami köze a bajomhoz?

[ Szerkesztve ]

(#316) chris-v


chris-v
senior tag

Ambibox helyett van valami más vezérlő, vagy valami egyszerűbb megoldás a ledek sorrendjének a beállítására, mint a kis négyzeteket tologatom ide-oda? Annak idején kicsit hülyén raktam fel a ledeket és nem egészen azt adja a progi amit szeretnék. :)
Az is jó lenne, ha egyszerre több ilyen kis négyzetet lehetne mozgatni, vagy egyszerre méretezni, mert így kezdek agyvérzést kapni.
Már azon is gondolkoztam, hogy maradt még led és leszedem ami most rajta van a tv-n és felteszem másképpen, hogy passzoljon a programhoz.

Így van most felrakva:

Alsó sarok:

Felső sarok:

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#317) Indiant válasza chris-v (#316) üzenetére


Indiant
addikt

Én az ambibox-ot hanyagoltam. De én Libreelec alatt használom a Hyperiont. ..és hypercon-al állítottam be a ledeket.

(#318) chris-v válasza Indiant (#317) üzenetére


chris-v
senior tag

Annyira egyébként nem szembe tűnő, hogy 1 leddel el van csúszva oldal, de azért lehetne jobb. :)
Ha más nem, akkor majd egy unalmas pillanatomban lecserélem.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#319) Zizi123 válasza chris-v (#318) üzenetére


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Sony 55XD8505 TVm van, tehat androidos, igy a KODI rajta fut, nem kulso eszkozon.
Ebben a felallasban tudhat mukodni a cikkben leirt modszerrel a dinamikus hattervilagitas?
Koszonom.

(#320) BullZeye válasza Zizi123 (#319) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha találsz valami programot androidra, ami figyeli a képet és kiküldi a jelet Arduinora akkor működhet. (de még nem láttam ilyet, és sztem nem is nagyon van ilyen, pedig jó lenne)

(#321) Zizi123 válasza BullZeye (#320) üzenetére


Zizi123
senior tag

A Kodi nem tudja kikuldeni valami scripttel, vagy pluginnal?

(#322) BullZeye válasza Zizi123 (#321) üzenetére


BullZeye
veterán

Tudtommal ami plugin van, az a fő programból meríti az infót ami fut háttérben.

(#323) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Ez jó árnak számít? Vagy kamu akció?

Ambient LIGHT TV LED szalag 2600huf :R

üdv

(#324) RazoR válasza werszomjas (#323) üzenetére


RazoR
veterán

Ez nem egészen az amire szerintem Te gondolsz. Ez egy sima RGB ledszalag, semmi köze az Ambilight-hoz, főleg nem 50cm-nek ennyiért.

(#325) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Belevágnék én is, igaz nem arduinoval, hanem libreelec-hyperin párossal, de ez most mellékes. A legfőbb problémám az, hogy a tv a falon van, így a távolság oldalt és felül kb 5,5 cm, viszont alul a hangszórók miatt csak 1,5 cm...Lenne erre valamilyen tippetek, ötletetek, hogy mit lehet ezzel kezdeni, azon kívül, hogy a talpára teszem?
Erről van szól:

Előre is köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#326) Indiant válasza Flowtation (#325) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam ugyanez van, ugyanígy. Abszolút nem számít. (bár talán kicsit kijjebb van, mert a konzol nem engedi annyira a falhoz) Délután megmérem. Sajnos a hyperion az S9xx-en belassulást okoz a képben időnként, de egyébként remek.

(#327) Flowtation válasza Indiant (#326) üzenetére


Flowtation
őstag

Na ez jó hír. Nem venni észre akkor a távolságok közötti különbséget? Alul is végig felragasztottad? Befele mennyire tetted, mondjuk a csavarokon belülre? Bocs a sok kérdésért! :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#328) BullZeye válasza Flowtation (#327) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem is falra lesz, de én olyan konzolt vettem, ami kifelé állítható. Amúgy annyit veszel észre, hogy alul kisebb lesz a fény, mint felül, ami nem zavaró, sőt.

(#329) Indiant válasza Flowtation (#327) üzenetére


Indiant
addikt

Én nem veszem észre. A tv kialakítása nálam is ilyen. Én a csavarokon kívülre tettem a tv abszolút széleire. Körbe végig. ..ja és még dől is kifelé a tv, tehát az alja beljebb van.

[ Szerkesztve ]

(#330) Flowtation


Flowtation
őstag

Oké, meggyőztetek. :)) Be kell még vásárolnom, ha az megvan akkor majd csinálok pár képet, leírást. Persze csak ha a cikkírónak sem gond, hogy nem teljesen ugyanaz a technológia.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#331) BullZeye válasza Flowtation (#330) üzenetére


BullZeye
veterán

Viccelsz? Még örülök is neki, ha van alternatíva, küldj majd linket és berakom az elejére.

(#332) Indiant válasza Flowtation (#330) üzenetére


Indiant
addikt

Alul 7cm, felül 15cm a faltól.

(#333) Flowtation válasza BullZeye (#331) üzenetére


Flowtation
őstag

Oké, köszönöm! :R

Még egy kérdésem lenne. Tudom leírtad a cikkben is és a fórumban is, hogy a sarokban legyen mindenképp led. Változott ebben a véleményed esetleg? Csak a forrasztás miatt kérdem, mert életemben ha 3x forrasztottam, lehet, hogy sokat mondok.

(#332) Indiant

Hát az biza nem kevés. Nekem fent sincs annyi, mint Neked lent. Mindenesetre, van távtartóm a konzolhoz, majd azt is kicserélem, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#334) Indiant válasza Flowtation (#333) üzenetére


Indiant
addikt

Én nem forrasztottam.

(#335) Indiant válasza Indiant (#334) üzenetére


Indiant
addikt

(#336) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Régóta tervezem egy ilyen rendszer vásárlást.
Nem olvastam még át a topikot, de bepótolom.
Készíteni nincs időm, így maradna a komplett rendszer vásárlás.
Ami a cikkben van aktuális még? Azok az ajánlott darabok?
Esetleg nem tudtok olyat aki készít itthon rendelésre?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#337) Zsmester89 válasza Indiant (#335) üzenetére


Zsmester89
őstag

Azért ott van érezhető lassulás, én ilyet nem tapasztaltam...

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#338) BullZeye válasza Flowtation (#333) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem változott ,annyira legyen a sarokba amennyire lehet.
Költözés miatt lejött a mostani, így újra csinálom a ledeket, de megpróbálom még inkább azt a ledet picit kitolni a sarok felé, vagy jobban megdönteni valahogy, hogy messzebb szórja a fényt a sarokból.

Láttam sok olyan ambilightot, ahol a sarkot elfelejtették, és nagyon nem néz ki jól. :)

(#339) Zsmester89 válasza BullZeye (#338) üzenetére


Zsmester89
őstag

:) Leegyszerűsített technikát nem találtál még? :) Én most azon filózom, hogy valami vékony kis keretet csinálni, melyet külön fogatnék fel a falra, s arra rögzíteném a ledsort, mivel nekem is változott a tv, és ezen már nem tudnám olyan szépen elvezetni, mivel van ahol a panel 5mm, van ahol pedig 5cm mély.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#340) BullZeye válasza Zsmester89 (#339) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát, én erősen gondolkodom, hogy mókolok egy keretet egy műanyag kábelcsatornából |_ alakban lenne, és így alulra nem világítana, csak kifelé/felfelé.

Tartok tőle, hogy most, hogy rárakom konzolra, a befelé világító rész miatt árnyékot vet időnként a falra.

(#341) mgergo76 válasza Indiant (#317) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Milyen vason futtatod a Libreelec-et?

Üdv: Gergő

(#342) Indiant válasza mgergo76 (#341) üzenetére


Indiant
addikt

Beelink M18 (S905)

(#343) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok! Cirka masfel eve osszeraktam a működő Ambilighht cuccomat legfőképpen ezen leírás szerint, többnyire használom is. Most a másik nagyobb LCD tvmre is meg akarom csinálni, meg is rendeltem +1m led szalagot, mert ennyi hiányzott az előző projektből megmaradt szalagból. Arduino még nem érkezett meg, egyelore felragasztottam es beforrasztgattam a kötéseket, leteszteltem multiméterrel, elvileg minden kerek. :-) Hogyan tudom tesztelni vezérlő nélkül, hogy minden világít-e?
Van egy 5v-os tápegységem, és azt ha rákötöm a led szalagra, akkor egy pillanatra felvillannak a ledszalag szakaszok kivéve az amit utólag rendeltem.
Nincs kedvem szétszedni a korábbi projektből az Arduinot, pedig aggaszt, hogy miért nem villan. Mindenképpen csak vezérlővel tudom elérni, hogy folyamatosan világítson az egész, legalább egy teszt erejéig? Vagy mi okozza, hogy az a szakasz nem villan fel?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#344) chris-v


chris-v
senior tag

Ezt láttátok-e már? Elég jó kis leírás.
Ambilight System for Every Input Connected to Your TV

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#345) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!

Ez a technika csak akkor működik, ha külső forrásból kap jelet a TV? Az épp futó TV műsorral nem megoldható?

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#346) chris-v válasza dzz (#345) üzenetére


chris-v
senior tag

Igen, csak külső jelből, egész pontosan a számítógépből jövő jellel működik.
Viszont amit én linkeltem 2-vel feljebb leírás, az minden forrással működik. Mondjuk kicsit költségesebb is és nem magyar az írás.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#347) dzz válasza chris-v (#346) üzenetére


dzz
aktív tag

Viszont ezzel elveszik a tv azon képessége, hogy egyedül képes bármilyen forrást kezelni. hmm... nem szeretnék még egy kütyüt, elég nekem amit a tv tud...
Köszönöm az infót!!!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#348) BullZeye válasza chris-v (#346) üzenetére


BullZeye
veterán

Nálam spec a TV adásnál HDMIn keresztül nem megy a kép. Coax Kábel jön, TV-be be, ott nem nagyon lehet ezt megoldani.

(#349) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Ki-be kapcsolásra tudom ajánlani ezt a led szalagokhoz való rádiós kapcsolót. Volt itthon egy, bekötöttem, és működik. Igaz, hogy plussz egy távirányító lesz amit nyomkodni kell, de szoftveresen szerintem körülményesebb megoldani a kapcsolgatást.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#350) chris-v válasza tomy_cz (#349) üzenetére


chris-v
senior tag

Jó ötlet! :K

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.