Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) hardline válasza chris-v (#200) üzenetére


hardline
senior tag

A default profilon nullázod a fényerőt. A MPC-HC-t meg berakod automatikus indításra egy másik profilt megadva hozzá. Így amikor elindítod a filmet/sorozatot, átvált arra a profilra, ha bezárod, akkor pedig defaultra.

(#202) chris-v válasza hardline (#201) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi a tippet! :R

Mondjuk elég nehezen találtam meg, hogy hol tudom a fényerőt nullázni, de aztán meglett a "Static background"-on belül, ahol a színt lehet állítani.

Szerk: Viszont valamiért nem vált át a másik profilra amikor elindítom a MPC-HC-t, hiába állítottam be. Na mindegy, majd még próbálkozok.

Szerk2: Még is csak vált a pofilok között, de csak ha külön a MPC-HC-t indítom, ha egy filmre kattintok 2-szer, és úgy indul el, akkor nem vált át.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#203) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Mitől lehet az, hogy csak az utolsó led világít fehéren? +halványzölden az előtte levő?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#204) Zsmester89 válasza SüdiLaller (#203) üzenetére


Zsmester89
őstag

Forrasztási hiba?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#205) Indiant


Indiant
addikt

Itt vajon miért "alszik" el a háttér olyan késleltetve?

(#206) SüdiLaller válasza Zsmester89 (#204) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Nem az volt, forrasztásban jobb vagyok mint programozásban :B
Elírtam valamit.
Tegnap óta csak annyi sikerült eddig, hogy egy colorpalette szépen villog, de az ambiboxon keresztül nem akar semmi sem összejönni. süket az egész :(

adalight:connected
com3 oké
port speed átírva a javasoltra.

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#207) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Felgyújtom magam, az legalább világítani fog. :D
Előlről kezdtem, mindent átnéztem és nem megy. Ha a ledek villogtatása működik, akkor gondolom a forrasztások, bekötések rendben vannak. Az ardun folymatosan világít a zöld led, mellette a TX kék villog.
Valakinek ötlete esetleg?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#208) SüdiLaller válasza SüdiLaller (#207) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Végül nem égett porig semmi, egy kedves ember, akitől a led szalagot vettem, elég jó tippeket tudott adni, és rávilágított a túl nagy port sebességre. Visszavéve beindult szépen. (hátha valaki beleszaladna megint)
:))

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#209) Indiant


Indiant
addikt

..és még egy dolog ami foglalkoztat: vajon ha Wemo D1 Mini-vel építjük meg?

(#210) BullZeye válasza Indiant (#205) üzenetére


BullZeye
veterán

Beállítás, hosszabb animációt állít be fadenek, én ezt zavarónak találtam (főleg gyors jeleneteknél), így 50ms-re állítottam vagy kevesebbre.

(#209) Indiant
Amíg tudsz rá programozni, és megírni a programot, bármivel megoldhatod.

(#208) SüdiLaller
Mire állítottad a portot? Csak azért kérdezem, mert nálam ilyen hiba 2 év alatt nem fordult elő. Ha port sebességet rosszra állítom, akkor aszinkronba kerül, és 16millió színben villog random minden led. Pl animéknél vettem észre, hogy ott ha hibás a szinkron akkor a sok világos szín miatt egyszer csak szétesik, és program restart oldja meg.

Nem (általad elkövetett) forrasztási hiba szokott lenni, hanem simán gyárilag a szalag valahol meghajlott és ott szakadás jön létre (Nálam legalábbis ez volt). Levágtam a hibás részt, és pótoltam egy jóval, de mivel nálad a ledszalag vége világít, és előtte nem, így ez kizárható.

[ Szerkesztve ]

(#211) Indiant válasza BullZeye (#210) üzenetére


Indiant
addikt

Nem akarok hülyeséget írni, de arra is Arduino IDE-vel kell. Szóval szerintem ezt tudja használni.

(#212) BullZeye válasza Indiant (#211) üzenetére


BullZeye
veterán

Amúgy miért nem jó egy Arduino nano? Azzal tuti kompatibilis és az utángyártott egy filléres cucc.

(#213) SüdiLaller válasza BullZeye (#210) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Köszönöm a választ! 115200-on működik. Még "csak oda van tapasztva a monitor mögé, egyben van a szalag, direkt hogy kizárjak mindenféle hibát saját részről. Óvatosan felhajtogattam a gyári 3M-es kétoldalújával. Hatalmas élmény így is, de nemsoká felszabdalom, és fel lesznek illesztve "pixel pontosan".
A port sebességet apránként fogom emelni, és tesztelgetem.
8 usb porton próbáltam, ezekből 4db 3.0 volt. (nincs külömbség)
:R

szerk.: ezt vettem: ebay link

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#214) Indiant válasza BullZeye (#212) üzenetére


Indiant
addikt

Szuper az Arduino, de... ;) A másik kisebb, olcsóbb, sokkal gyorsabb és több a memóriája.
..csak mint egy jövőbeli alternatíva.

Egyéblént felmerült bennem, h. mi lenne ha a ledeket nem forrasztanám a sarkolnál, hanem egyben hagynám a csíkot és körbevezetném. (mintha a tv káváján oldalt és alul-fölül futna) Persze a tv mögött., de így nem a fal felé nézne a led, hanem oldalra és le föl. Szerintem ugyanaz lenne a hatás, de sokkal kevesebb a hibalehetőség. Vélemény?
A tv alja ahol az elektronika van így is ontja a meleget. Ebben az esetben pedig akár egy bútorlapra is fel lehetne tenni a ledsort, így közvetlen nem melegítené a tv.

(#215) BullZeye válasza Indiant (#214) üzenetére


BullZeye
veterán

Wemos D1 mini : 875m2, 10g
Arduino nano : 810m2, 7g

Több memóriával, gyorsabb procival nem leszel előrébb nano kb 1000Ft utángyártottan.
Cserébe ha mégsem kompatibilis valami valamivel, akkor pénzt dobtál ki. Ambiboxban natívan támogatja az Arduino-t mindenféle hackelés nélkül. Wemos nem rémlik, hogy lenne benne.

Akkor működik ez a fajta elrendezés, ha 0-2 cm-re van a faltól, de még így is a fény eljut több méterre a plafon, oldalfalak szekrényekig, nem beszélve, hogy ha elmész mellette a szemedbe világít közvetlen. Élőben még nem próbáltam, így nem tudom az mennyire jelent pluszt vagy mínuszt. De persze egy próbát megér, ha jó csinálj pár képet róla, mert érdekel.

(#216) Indiant válasza BullZeye (#215) üzenetére


Indiant
addikt

Láttam egy ilyen videót valahol. Ott a tv oldalán volt a led. (sztem ez az: https://www.youtube.com/watch?v=H9iQ66ySrfI )

És az összehasonlítás

Ambibox csak pc-hez jó én Libreelec és Androiddal akarom használni.

ui.: most nézem ,h. Te nano-t írsz - én meg uno-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#217) BullZeye válasza Indiant (#216) üzenetére


BullZeye
veterán

Nano, és igen, láttam én is ezt a videót, csak ebben a formában rettentően gagyi hatása van, hogy látod a ledet, elveszti a "varázslat faktort". Valamint nem mutatja a jobb és bal oldali falat, ahol viszont 2 méterrel arrébb is lehet látni a falon a világítást. Ezek "szerintem" zavaró tényezők, és rontják az összhatást.

Ha hátrafelé világít, akkor kb fél-1 méterrel arrébb már nincs hatása. Ha oldalra világít, akkor méterek múlva is látszódik a falon felnagyítva.

De mondom, ez mind csak tipp, élőben személyesen nem próbáltam. Kollégám tesztelte az oldalra világítást egy fakerettel, de végül letett róla, de már nem emlékszem mi volt az indok, így most hátravilágít neki.

Szóval teszteld, küldj feedbacket.

(#218) Indiant válasza BullZeye (#217) üzenetére


Indiant
addikt

..csak mert az átlátszó cuccot nem tudom miképp kell lekaparni az érintkezőknél.

(#219) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Youtube linkem, teszt videóval.
váccs in éjcsdí, nd indzsóly. :D
universal

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#220) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

lemaradt: apafia

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#221) Indiant válasza SüdiLaller (#219) üzenetére


Indiant
addikt

Szép megoldás, de fönt miért késik ennyit? :F

Illetve még egy dolog, A hét végét össze kell kötni, vagy mind2 végére tápot kell kötni?

[ Szerkesztve ]

(#222) SüdiLaller válasza Indiant (#221) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

a késést nem annyira veszem észre, de nézegetem majd,
nekem úgy van, hogy a vége szabadon "lóg"
tápot se kötöttem rá, nem is nagyon értettem miért kellene. A lehetőségét kiépítettem viszont.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#223) BullZeye válasza SüdiLaller (#222) üzenetére


BullZeye
veterán

Azért kell a 2 végére táp, mert ha sok ledes megoldást készítesz, akkor esélye van, hogy az utsó ledekhez már nem lesz elég.

(#224) SüdiLaller válasza BullZeye (#223) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Értem. :K Azért az megnyugtató, hogy a coolermaster G750M tápom 5 Volt pinjére kötöttem a led szalagot.
Ott azért van kakaó bőven.
Mikor csináltam, már nem volt nyitva semmi a városban, ahol vehettem volna tápot neki, aztán jobban belegondolva PC-hez szerintem felesleges is. Így ha lekapcsolom a gépet, nincs semmi áram alatt.
Mikor majd a TV-re építem meg, ott majd erre odafigyelek, mert az külső tápról fog menni.
:R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#225) SüdiLaller válasza Indiant (#221) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Kicsit ambiboxban átrendeztem a dolgokat, minek eredményeképp a késés megszűnt, ami nem is késés volt. A probléma az volt hogy nem igazán volt helyesen definiálva a led pozició. Köszi hogy fehívtad rá a figyelmem. 22"-nál majd legközelebb fogok figyelni a ledek számára, a vertikális, és horizontális elrendezés szempontjából. (mert ha egyiket állítom ambiboxban megy vele a másik is) Egyesével meg ha húzgálom, csak idegállapotba jövök. :D

Szerk.: egy gyors game videó: Call Of Duty 4 remastered

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#226) Zsmester89 válasza SüdiLaller (#225) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ez még a kezdetekkor:
Doom 55"

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#227) Indiant válasza SüdiLaller (#225) üzenetére


Indiant
addikt

Örülök, tényleg szuper lett.
Akkor végül is milyen módszer vált be a led pozicionálásra? (vagy csak amiboxban figyelni kell tá?)

(#228) Indiant


Indiant
addikt

Találtam egy progit a helyes konfigoláshoz:

Boblight Config Maker for Windows

(#229) Indiant


Indiant
addikt

Erről meg már nem is beszélek, mert elhasalt, pedig tökéletes ötlet volt.

(#230) SüdiLaller válasza Indiant (#227) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Ambiboxban kell jobban odafigyelni, hogy mennyit adok meg a külömböző oldalakon.
Mert nekem az elrendezés valahogy így néz ki:
felső sáv 29 led
Kétoldalt 17+17
alul 12+12
összesen 87 db.
úgy csináltam, hogy a sarkok is le legyenek fedve.
esztétikai szempontból ne látszódjanak a ledek oldalról sem, mert igaz a falhoz elég közel van a monitorom, (13 cm. mert szerintem úgy szép, ha nincs éles határ a színek közt, vagyis legyen hely keverednie.)
Ha túl közel tenném akkor meg túl kontrasztos lenne a dolog.
Amit linkeltél, kipróbálom valamikor, mintha jobban kezelhetőbbnek nézne ki.

Más: egy 102 cm-es sharp tv-re szeretném megépíteni, úgy, hogy egy bangoodról rendelt androidos tv box is benne lenne a buliban.
tv box link
Ehhez jó egy orange pi?
:R

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#231) Indiant válasza SüdiLaller (#230) üzenetére


Indiant
addikt

Most már megkérdezem,h. miért bonyolítja mindenki az alsó részt? Én egy darabból szeretném megcsinálni, de hajlok rá,h. a ledek nem a fal felé fognak nézni, hanem oldalra és akkor csak egy vágás kell a végére.
..de ,h. mennyire kell tenni a tv szélétől?!

(#232) Zsmester89 válasza Indiant (#231) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az hülyén fog kinézni, nem fogja rendesen visszaadni, mivel pont az a lényeg, hogy mögé vetítsd a széleket.
Nekem 4 db-ból van megcsinálja, az alja is full egy darab, nincs kihagyva semmi.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#233) Indiant


Indiant
addikt

Nem fog hülyén kinézni, mert már nem működik a SainSmart UNO-m. Nem tudok rá feltölteni.

(#234) BullZeye válasza Zsmester89 (#232) üzenetére


BullZeye
veterán

Pár héten belül költözünk új lakásba, és emiatt körbejártam picit a falra szerelés témát.
Konkrétan a lehető legjobb (slim) egység, ami még kihúzható is (szerintem ez alap dolog hozzáférhetőség miatt), 7cm távolságra van a faltól, azaz a led kb 7-8cm-re lesz faltól.

Régen volt már az általános iskola, de ha túlságosan a szélére rakod a ledet ami kifelé világít, és nem tudod a falhoz közvetlenül rakni a TV-t, akkor esélyes, hogy lesz egy világítás nélküli csík közvetlenül a TV körül.

Gyors fejszámolás, ha 7cm távol van a 120° LED a faltól (slim karos távtartónál ennyi a minimum), és a szélére rakod a TVnek (hisz erről beszélünk), akkor 4cm sötét sáv lesz a TV körül.

Ha simán nem mozgathatóra szereled, azok általában 3-4cm-re vannak a faltól, de így is lesz kb 2cm hézag a TV körül.

Ez persze egyszerű matek, nincs benne, hogy a fény szóródik, visszaverődik, szóval lehet nem lesz drasztikus. Ettől függetlenül 2x megfontolnám a kifelé világítást.

(#235) Indiant válasza BullZeye (#234) üzenetére


Indiant
addikt

Doboz az Unonak

..és ha beljebb teszem a ledet? Akkor gondolom nem lesz . pl. így:

Viszont a tvm alul közelebb van a falhoz, mint felül, úgyh. mindenképp trükközni kell.
Remélem a ledcsíkot nem tettem tegnap tönkre, csak az Uno-t.

[ Szerkesztve ]

(#236) Indiant válasza Indiant (#235) üzenetére


Indiant
addikt

(#237) BullZeye válasza Indiant (#235) üzenetére


BullZeye
veterán

Megint csak, élőben nem láttam, nem teszteltem, de ha logikusan végig gondolom, akkor a lényeg, hogy minél jobban a szélén legyen a LED.
Ha ahogy írtam, 4 centivel beljebb rakod, akkor amiatt a TV szélére érve a led vetülése sokszorozódik, és jobban összemosódnak, és hülyén néz ki. Pl az egyik legnagyobb fun amikor horror filmben lámpáznak, és általában az kivetül a TV szélére, onnan tovább ambilightal. Ha oldalra világít, és bentről, akkor lehet hogy a 15cm-es lámpa a tv szélénél már 25cm lesz emiatt.

Az oldalra világítás akkor működik, ha megoldható, hogy a TV mögött legyen kb 2-5mm-el, hogy a ledeket ne lehessen látni közvetlen (kiábrándító, és zavaró), és itt fontos, hogy nem mindig szemből nézed, hisz kanapé általában 2-3-4 méter széles, tv pedig jó esetben is 100-150cm széles (50" pl 112cm széles). Valamint nagyon fontos, hogy a LED közel legyen a falhoz (pár centiméter, pont azért, hogy ne legyen üres sáv, és megmaradjon a "varázslat" feelingje.

De mondom, ez csak az én elképzelésem, simán lehet tévedek, ezért mondom, próbáld ki, csinálj róla videót, mert lehet sokkal jobb mint a hátravetülés.

________________________________
Ez a video nem egy jó példa, pont azt támasztja alá amit gondolok: nincs sötét rész, mert szélesen világít a LED, és átvilágít a "szomszédba". 3:20nál tök sötétek a sarkok ez mégsem látszik rajta. Arról nem beszélve, hogy az egész falat beteríti, bevilágítja a bútorokat, szóval elveszi a figyelmet a TV-ről. Ambilight lényege pont az, hogy nézed a TV-t és a perifériában látod a fényeket, és nagyobbnak tűnik az egész mint ami valójában.

Valószínűleg lecserélem az UNO-t Nano-ra, és tok nélkül felapplikálom a TV hátuljára.

(#238) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Nagyon jól meg lett fogalmazva, nem gond, ha kicsit befelé lóg a tv, akkor is a szélétől tartsd az egységes távot. Az uno-hoz én is ilyen műanyag házat használok, egész olcsón lehet aliról rendelni s ahhoz képest minőségi az illesztés.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#239) w.miki válasza Indiant (#235) üzenetére


w.miki
veterán

Az milyen tartó, milyen TVn?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#240) Indiant válasza BullZeye (#237) üzenetére


Indiant
addikt

Én lennék a legboldogabb ,ha már teszetlhetném. ..de csak egy Wemos D1 mini van itthon.

w.miki: fogalmam sincs. Valami kihajlós tartó és egy arra barkácsolt keret

[ Szerkesztve ]

(#241) Indiant


Indiant
addikt

Ez is működik. Wemos D1 mini-vel. :C
Nem halt meg a ledsorom...

(#242) Indiant


Indiant
addikt

"A Mode legyen [Software] Static Background," - ezt én nem találom :B

(#243) Indiant válasza Indiant (#242) üzenetére


Indiant
addikt

..megvan

(#244) BullZeye válasza Indiant (#241) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, épp ilyesmit akarok építeni nappaliba álmennyezetbe, ilyen megoldásra nincs valami jó ötleted? :)

Jelenleg a legnagyobb elméleti bajom, hogy kb 18 méter hosszú a led, és ha nem muszáj nem kábelezném összevissza, így nem tudom elég e 2 oldalról megtáplálni, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#245) hengertamas


hengertamas
csendes tag

Sziasztok
Egy gyors kerdes...
Megcsinaltam egy ilyen ambilight cuccot. Hyperion programot hasznalva. A led sebesseget h tudom allitani? Amikor a teszt fut es valtja a színeket, eleg lassan reagal. Néztem teazteket, olyat aki szintén ws2801 led szalagot használt, ott pl abban a pillanatban váltanak a szinek.

(#246) BullZeye válasza hengertamas (#245) üzenetére


BullZeye
veterán

Hyperion-t nem ismerem, de Ambiboxban lehet állítani ezeket az értékeket, ez ledtől független, a program vezérlő a ledeket, így csak ott lehetne állítani.

(#247) RazoR


RazoR
veterán

Hamarosan belevágok én is a projektbe, először a PC-hez csinálom meg a monitorra, de jó lenne a TV-khez is. A TV-kre a filmeket egy microserverről játszom le Plex-el, ebben az esetben hogy lehet megoldani a dolgot?

(#248) BullZeye válasza RazoR (#247) üzenetére


BullZeye
veterán

Drágább (40-50k) HDMI figyelős megoldással

(#249) RazoR válasza BullZeye (#248) üzenetére


RazoR
veterán

Mindkét TV hálózaton kapcsolódik a Synology-s microserverhez amin fut a Plex server, így ha jól gondolom akkor kb felejtős a dolog, ugye?

(#250) Indiant válasza BullZeye (#248) üzenetére


Indiant
addikt

Létezik olyan megoldás a WS2812b-re amivel egyenként meg tudom nézni, h. melyik led jó (vagy hibás)? Azon kívül ,h. 300-dbra vágom szét? :Y
(a 300-ból talán 4 db világít, melyből egy vakít 2 pislákol és egy normál fénnyel világít)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.