Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) chris-v válasza Ronin- (#448) üzenetére


chris-v
senior tag

Működik az ardunio megoldás is rendesen, csak Prismatic-al.
Itt leírtam mit kell tenni.

Én azóta is így használom. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#452) Indiant válasza Ronin- (#450) üzenetére


Indiant
addikt

LE=Libreelec
Laptop azért bonyolultabb, mert mozgatható, míg a tv nem. A keretet pedig a ledszalagnak gondoltam, mert gondolom azokat nem akarod a laptoppal cipelni.
Szerintem arduino uno-val, vagy WeMos D1 Mini-vel érdemes megcsinálni. Ne berregjen a laptop. (közben rájöttem, hogy az arduino helyett akarod használni a laptopot és nem azon lesz a led.)

(#453) Celtis válasza chris-v (#451) üzenetére


Celtis
veterán

Nem a Libreelec-kel vagy az arduinoval van a gond, hanem az amlogic-os boxokkal. Még akkor is, ha egyesek olyan szerencsések, hogy náluk stabilan működik.

(#454) chris-v válasza Celtis (#453) üzenetére


chris-v
senior tag

Az ok, de itt laptopról volt szó, nem külön boxról

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#455) Celtis válasza chris-v (#454) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, és mivel a laptop nem amlogic, gond nélkül működik rajta arduinoval az ambilight.

(#456) Ronin- válasza Celtis (#455) üzenetére


Ronin-
senior tag

No akkor most egy kis világosítást kérnék..
Kell 1 eszköz (esetemben laptop) ,amo kiadja a képet,meg a... (parancsot?) , valamint az ardunio,ami a ledeket vezérli. Nem?
Laptopra rákötöm az arduinot, elindítom a videót,tv-n van a kép és elvileg működnie kéne,nem?
(Köszi a leírást,majd meglesem!)

(#457) Celtis válasza Ronin- (#456) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, ez kell.
Az említett leírást viszont nem néztem, azzal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

(#458) Ronin- válasza Celtis (#457) üzenetére


Ronin-
senior tag

Oké,akkor alakul a dolog :)
Már csak azzal vagyok gondban,hogy laptopról hogy rakok full hd képet tv-re :)

(#459) chris-v válasza Ronin- (#458) üzenetére


chris-v
senior tag

HDMI kábel? :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#460) Ronin- válasza chris-v (#459) üzenetére


Ronin-
senior tag

sajna csak vga port van rajta :U

(#461) Ronin-


Ronin-
senior tag

Hm.. akkor egy picit tovább bonyolítva a dolgot..
Ha veszek egy hdmis raspberry pi-t, arra rá lehet tenni azt,ami küldi az adatokat az arduino-nak?
Ha jól láttam xbmc-t lehet rátenni.

Tehát egy hdmis raspberry pi (htpc helyett) + arduino + ledszalag. Így össze lehetne vajon hozni?

Vagy a raspberry pi -n nem lehet futtatni a programot? Vagy egyszerre nem tudja a programot is futtatni meg az xbmc-t is?

(#462) Celtis válasza Ronin- (#461) üzenetére


Celtis
veterán

Raspberryn működik. Libreelec-et kell rátenni. Azt nem tudom, hogy a hyperionng addon elérhető-e már LE-n vagy csak a régi hyperion. Akárhogyis, RPI-on működnie kell stabilan.

Ha TV-d tud HDMI-CEC-et (Samsung-Anynet+, LG-simplink, Sony-Bravia sync, Panasonic-Viera link) , akkor külön távirányítóra sincs szükséged.

(#463) Ronin- válasza Celtis (#462) üzenetére


Ronin-
senior tag

Na ez már egész jól hangzik :) tudja a simplinket szerencsére.

És a RPI -t nehéz belőni? Bele kell merülnöm még a témába.

(#464) Celtis válasza Ronin- (#463) üzenetére


Celtis
veterán

Nem nehéz.
- Kell egy SD kártya
- le kell tölteni a Libreelec oldaláról a képfájlt
- kicsomagolni
- Win32diskimager vagy hasonló progival az SD-re kiírni.
- SD kártyát a Pi-be dugni
- Rádugni a TV-re és a tápra
- Kis molyolás után elindul a Kodi a Libreelec varázslóval
- Már itt egyből működik a TV távirányítóval a bevitel
- 2-3 alap dolog megadás után ott vagy a jól ismert Kodi felületen.

(#465) Ronin- válasza Celtis (#464) üzenetére


Ronin-
senior tag

Ahha. Na ez tök jó. Szerintem megépítem.
És a RPI -n hogy tudok filmet lejátszani? Pendrive-ot csak rádugom és ennyi gondolom.
Az arduino-nak tud tápot adni a RPI ?

(#466) Celtis válasza Ronin- (#465) üzenetére


Celtis
veterán

Pendrive vagy hálózat vagy online. Pont mint PC-ről. Külső HDD meghajtása viszont problémás lehet. Nem biztos, hogy megtáplálja az USB port.

(#467) Ronin- válasza Celtis (#466) üzenetére


Ronin-
senior tag

És ha hálózaton keresztül indítok filmet a raspberry-n,akkor is kezeli a ledeket?

(#468) Celtis válasza Ronin- (#467) üzenetére


Celtis
veterán

Persze.
Úgy tűnik RPi-hoz még az arduino sem kell.

Hozzáteszem én nem építettem ilyet, nincs RPi+Hyperionnal tapasztalatom. Úgyhogy azért olvass utána.

(#469) Ronin- válasza Celtis (#468) üzenetére


Ronin-
senior tag

Köszi,majd jelzek,ha haladás vagy kérdés lesz az ügyben :R

(#470) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Érdekes lehet 😃
[link]

(#471) Celtis válasza chesterboy (#470) üzenetére


Celtis
veterán

Van a dobozban egy felprogramozott arduino... Mi ebben az érdekes?

(#472) chris-v válasza Celtis (#471) üzenetére


chris-v
senior tag

Annak aki teljesen analfabéta a számítógépekhez, csak szeretne egy ilyen led szalagot a tv-re, annak érdekes lehet. Még ha többe is kerül, mintha külön-külön össze rakod magad.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#473) Ronin-


Ronin-
senior tag

Hali.

No, egyenlőre próba képpen (ameddig a Raspberry megjön) gondoltam pc-n kipróbálom.
Addig eljutottam,hogy arduino -val a neo pixel -el teszteltem, szépen futott a teszt, gondoltam akkor haladok tovább. Felpakoltam rá a kellő kódot.
AmbiBox -al viszont megakadtam, beállítottam mindent, ami le van írva, viszont a "Static Background" tesztnél nem történik semmi.. sőt, most ott vagyok, hogy a ledszalag csak folyamatosan világít 1 színűen és ennyi.

Lehet összefüggés azzal, hogy ezek 5050 -es ledek ? meg 12v ,de csak a táp más..

(#474) Ronin- válasza Ronin- (#473) üzenetére


Ronin-
senior tag

Na jó látom már közben, hogy Prismatik kell..
ennek a beállításáról lehetne még egy kicsit bővebb info, vagy elég ami itt leírtál, mást nem kell piszkálni ?!

Akkor a "fő" leírást is módosítani kéne, elcsesztem vele 1 órát, hogy az ambibox -al szerencsétlenkedtem :D

[ Szerkesztve ]

(#475) Ronin- válasza Ronin- (#474) üzenetére


Ronin-
senior tag

Alakul.. de valami mégsem stimmel, mert kék színt nem akar adni, helyette csak pirosat, bármire állítom. Lehet mégis az 5050 -es ledek miatt ? Más kód kell hozzá ?! Ezt vettem

[ Szerkesztve ]

(#476) Ronin-


Ronin-
senior tag

Na.. szépen elbeszélgettem magammal :) megoldódott,elvileg jó lesz,csak pár beállítás nem stimmelt,ami a képeken volt,átállítottam más értékre és jó lett.
Már csak 1 kérdésem van egyenlőre..
Ezzel a prismatikkal nem látom,hogy a ledek futás irányát hol lehet állítani. Vagy ennél nem számít? Vagy az arduino-n futó kódban van benne?! Mert ma este felraknám a tv-re a ledet,csak akkor már úgy állnék neki..

[ Szerkesztve ]

(#477) Chaser válasza Ronin- (#476) üzenetére


Chaser
titán

egyenlőre a torta szeleteit vágjuk - ideális esetben -, egyelőre - jelenleg/most - nem tudok válaszolni a másik kérdésedre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#478) kuka01


kuka01
csendes újonc

Egy nagyon gyors kérdés! Ez az ambilight rendszer csak a boxon futattot dolgokat képes átalakítani vagy például ha más beltérin nézet dolgokat is?

(#479) Indiant válasza kuka01 (#478) üzenetére


Indiant
addikt

Ha olyanra csinálod meg, akkor bármiről. (pl.:[link]

[ Szerkesztve ]

(#480) BullZeye válasza kuka01 (#478) üzenetére


BullZeye
veterán

40-50k körül kijön az, van most már egy rakat leírás a hogyanról neten.

(#481) kuka01


kuka01
csendes újonc

Igen nézegetem már! Csak annyi a problémám vele hogy nagyon sok kutyubol áll össze és úgy lenne szép hogy ha bele tudnám ezt az egészet rakni egy dobozba hogy ne legyen szana szét az egész kabel!

(#482) BullZeye válasza kuka01 (#481) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha van pénzed, vannak kész megoldások, TV mögött viszont nem nagyon látszik.

(#483) kuka01


kuka01
csendes újonc

Például?

(#484) kuka01


kuka01
csendes újonc

Nincs például? 🤔

(#485) BullZeye válasza kuka01 (#484) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs, googlebe keresném én is, fejből nem megy. :)

(#486) RazoR válasza kuka01 (#483) üzenetére


RazoR
veterán

(#487) Celtis válasza RazoR (#486) üzenetére


Celtis
veterán

De ez nem a bármiről ambilightot csináló.

(#488) kuka01


kuka01
csendes újonc

Google-n en is kerestem van egy jó pár de hogy melyik működik mindennel arra nem jöttem rá sajnos ja és a legfontosabb ami tényleg megérne az arat és nem egy gagyi darab

(#489) pook20


pook20
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a kit mennyire használható? mennyire pontosan lehet beállítani?Esetleg tudtok valami alternatív kittet amit érdemes lenne megvenni?

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#490) Celtis válasza pook20 (#489) üzenetére


Celtis
veterán

Ez pont annyit tud mint egy LED szalag és egy arduino. Valószínűleg az is van benne.
Önmagában TV-n nem tudod használni, kell hozzá PC, ami vezérli. Tulajdonképpen nekem is feleslegessé vált egy 3m-es szett (táp, szalag, arduino)

(#491) pook20 válasza Celtis (#490) üzenetére


pook20
aktív tag

Tudsz valami kitett esetleg ami működne tévén?

gondolkodok tv-t is megcsinálni és külön a számítógépet is de még csak elméleti szinten mozog a történet. :)

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#492) Chaser válasza pook20 (#491) üzenetére


Chaser
titán

nem kittet
nem kitett
hanem kitet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#493) Celtis válasza pook20 (#491) üzenetére


Celtis
veterán

Mit akarsz pontosan elérni? Ha pl. a TV antennával vett képén is akarsz ambilight-ot, akkor marad az, hogy vegyél philips beépített ambilightos tv-t.
Ha csak a külső médialejátszóra akarod kötni akkor elég egy olyan szett, amit említettem.

(#494) Indiant


Indiant
addikt

Hatalmas köszönet BullZeye-nak, az ötletért. Imádom.
Sajnos a média lejátszóm úgy döntött, hogy a hdd-ket nem hajlandó meghajtani. Így muszáj voltam egy aktív usb hub-ot beiktatni a működéshez. Ezáltal egy statikus zöld hátteret kaptam a világítás terén.
Ha esetleg valakinek van ötlete, hogy miképp láthatnék a hub "mögé"...

(#495) Indiant válasza Indiant (#494) üzenetére


Indiant
addikt

Kicsit nyomoztam. A x264-el működik, a x265-el zöld. :Y

Libreelec\Configfiles\autostart.sh -ba

echo 1 > /sys/module/amvdec_h265/parameters/double_write_mode
Megoldotta. :C

(#496) pook20 válasza Celtis (#493) üzenetére


pook20
aktív tag

IP tevénk van 1 db beltéri egységgel ,és a kép a beltéri egységből megy a tévére .Első körbe valahogy ebbe kéne beilleszteni aambilight-ot. Egy elvi kérdésem is lenne ugyan azon a tévén log még egy xbox is.lehet működtetni a ambilight-ot úgy hogy akkor is működjön ha játszok de ha tévét nézek akkor is működjön?

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#497) Celtis válasza pook20 (#496) üzenetére


Celtis
veterán

Egy beltéri esetén viszonylag egyszerű, mert egy HDMI splitter és egy HDMI grabber kell, ráadásul a 4K-val sem kell törődnöd.
Több bemenetnél már le kell mondanod arról, hogy a TV-n váltsál bemenetet.

(#498) pook20 válasza Celtis (#497) üzenetére


pook20
aktív tag

Okés köszi a segítséget! :) És van valami bevált márka vagy esetleg eladó Alin akinél megbízható strapabíró cuccokat lehet ez ügyben kapni?

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#499) Celtis válasza pook20 (#498) üzenetére


Celtis
veterán

Nemigen van különbség.
Ha érdekel van egy eladó 3m-es szettem (arduino nano + 3m vízálló szalag + 5V 6A táp)

(#500) tjnet


tjnet
aktív tag

Mecool K1 pro box( Coreelec vagy libreelec) és 65MU8002 Marantz sr5012 eszközökhöz mit kell vennem, hogy működjön az ambilight?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.