Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) szente válasza szente (#542) üzenetére


szente
addikt

Na megjött ma a cuccos, gyorsan melóhelyen összedugdostam, hogy minden működik e.
Elvileg a BOX-ba valamilyen Arduino klón van, de még nem bontottam meg, mert az egész BOX körbe le van matricázva, de tapintásra a matrica alatt van négy db csavar. Ha véglegesen összeraktam, majd lehet hogy bele kukkantok.
2db tápot kaptam hozzá, egy 2A és egy 3A-t. Ezeket a LED szalag két végére kell dugni.
Egyébként csak annyi szerelést igényel az egész, hogy el kell vágni a LED szalagot a sarkoknál(de ugye láttam olyan videót, ahol csak simán meghajtották 90 fokban a szalagot a sarkoknál), majd össze forrasztani.
A LED szalag sima, nem IP védett.

Eddig megfelelő minőségűnek tűnik az egész, de amit ha én szerelek másképp csináltam volna:
2db adapter helyett csak 1db, mert most vehetek egy elosztót
IP védett LED szalag, hogy könnyen lehessen takarítani
Hosszabb USB kábel, mert szerintem nem fog elérni a HTPC-től a TV-ig.

Este hazaérek és beüzemelem, majd még írok.

(#552) BullZeye válasza szente (#551) üzenetére


BullZeye
veterán

IP védett nem annyira buli, besárgul egy idő után. 2 éve van fent sima szalag, nem takarítottam azóta, de nem is igényelte...

(#553) szente


szente
addikt

Na beüzemeltem, elvileg mindent jól összeforrasztotam, látszólag jól is működik.
Viszont mielőtt felragasztom, lenne egy kèrdèsem.
Alul nem akartam szünetet hagyni, ès a sarkoknál lèvő átfedès miatt alul 38 felül 36db LED van (oldalt 21-21). Mivel Ambiboxban csak horizontális ès vertikális zónákat lehet beállítani, nem lehet oldalanként, attól függetlenül jó ez így? Ha igen, akkor hogyan kène beállítani a zónákat?

Illetve próbáltam a Prismatiket is de az 5.11-es verziónak a GUI-ja teljesen össze van esve 4K felbontás mellett, így kb semmit nem lehet benne beállítani, a 6-os verzióval pedig az a gond, hogy miután megcsináltam a telepítès utáni setup wizard-ot ès indulna el a program,akkor egyből ki is lèp magától ès utána soha nem indul el. Erre ötlet?

BullZeye: Akkor ez mègse egy negatív tulajdonsága a csomagnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#554) chris-v válasza BullZeye (#552) üzenetére


chris-v
senior tag

Nekem ip védett van 2 éve, nem sárgult meg. És könnyen tisztítható, csak egy kis ronggyal lehúzom róla a port.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#555) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,teljesen laikusként kérdezném hogy merre induljak,mit vegyek ahhoz hogy egy philips 436m6vbpab monitoron ami mindenre van használva,ps4 pro,pc ,filmnézés ,legyen ambilight megvilágításom?

PSN - RedFoxHun

(#556) szente válasza szente (#553) üzenetére


szente
addikt

Na sikerült kb belőni, de a Celeron N4100al nem igazán barátok, elèggè izzad alatta. Valaki esetleg használja hasonló vassal?

(#557) BullZeye válasza chris-v (#554) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem 2 évig volt fent, mikor leszedtem klaszik sárga volt a gumis rész, pedig közvetlen napfényt sosem látott.

(#553) szente
Ha Hyperiont használsz, akkor manuálisan be tudod állítani a ledeket, igaz elég melós, viszont ha el van csúszva, akkor szemből nézve is elég zavaró a vékonyabb dolgoknál, hogy 3 centivel odébb van a világítás.

(#558) chris-v válasza BullZeye (#557) üzenetére


chris-v
senior tag

Lehet vannak minőségbeli különbségek itt is. Vagy lehet valamikor rákerült valami tisztító szer és attól. Vagy nálam került rá valami tisztítószer és attól nem. :)

Más:
Nemrég vett egy ismerősöm egy Philips ambilight-os tv-t. Azt kell mondjam, hogy közelébe nem vagyunk a gyári megoldásnak. Hasonló, de a gyári nagyon ott van, mind színben, mind fényerőben.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#559) szente válasza BullZeye (#557) üzenetére


szente
addikt

Win 10-et használok, arra nincs Hyperion ha jól néztem. Prismatikba helyére húztam kézzel a LED-eket, aztán később megtaláltam az Ambibox-ba is ezt a funkciót, úgy hogy ezzel már nincs gond.

Most jelenleg a teljesítménnyel szívok. Még nem találtam olyan beállítást, amivel a filmek és a ledek is laggolás mentesek lennének. Ambiboxban a Kodi Direct-et be sem tudtam állítani, egyszerűen nem világítanak a ledek hiába indítom el. A Windows 8 mód még úgy ahogy működik, csak kicsit laggol (CPU és GPU kihasználtság is közelít a 100%-hoz), a többi ami működik, az meg annyira vas igényes, hogy kicsit arrébb mozdítok egy ablakot, és már egyből ki is akad a proci kihasználtság grafikon. A ledek, meg késnek vagy 1-2mp-t.
Esetleg ötlet valami teljesítmény hatékonyabb megoldás? Már arra is hajlok, hogy Win helyett Linux, ha ott jobb a teljesítmény.
Vagy esetleg a Boblight programja kompatibilis ezzel az összeállítással? Arra kisebb gépigényt mondanak.

(#560) szente válasza szente (#559) üzenetére


szente
addikt

A Boblight fèlig meddig működik, de csak az első pár led èg, de az veszi a lapot ès talán eddig ez a program kerül a legkevesebb teljesítmèny vesztèsbe.

(#561) szente válasza szente (#560) üzenetére


szente
addikt

Na talán kezdek a vergődèsemnek a vègèhez èrni.
Sikerült beüzemelni a Boblightot, tök pöpecül működik, leszámítva azt, hogy a feketèknèl nem veszi vissza a fènyerőt, hanem szerintem maxra csavarja az összes színt. Erre kène mèg valamit kitalálni ès boldogság van.

(#562) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Üdv!

Játszik itt valaki a géppel, az ambilight élménye közben?
Mostanában észrevettem én, és az öcsém is hogy rettentően elkezdi zabálni a CPU-t az AmbiBox.exe
Eleinte nem volt gond, kb 2 éve raktam össze, és először ő kezdett el panaszkodni, nálam nem volt gond, majd jelentkezett itt is a probléma. Elképzelhetőnek tartom, hogy valamelyik nagyobb win10 update lehet a ludas.

i5 3570K
1060 6GB
és egy jóféle asrock gamer deszka 8 GB Rammal toljuk mindketten.
75 Hz-es a monitorom, és ennyire be is van korlátozva az fps ingame. (R6Siege)
Amikor játszunk, és megy az ambi, olyan szinten belaggol sokszor, hogy alig látok valamit. 20-30 közt darál.

Köszi a választ.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#563) Ronin- válasza SüdiLaller (#562) üzenetére


Ronin-
senior tag

Érdekes, Én egy Raspberry pi 3 B+ -ra raktam fel, hyperionnal, open elec lejátszóval semmi gondja nincs. Stabil, nem késik, nem áll meg, semmi.. pedig az nem egy erőmű. Persze csak médialejátszóként üzemel(t), de teljesen rendben van minden vele.

(#564) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok,

Mindent sikerült beszerezni a cucchoz, ott vagyok bajban, hogy nálam nem a TV-re kerülne az egész, hanem a monitorra és ott ugye adott a PC. Ebben az esetben a leírásból nekem mi fog kelleni a programok közül? :F

(#565) tamas0827


tamas0827
csendes tag

Sziasztok,
Én RPI3-ra LE alá raktam fel a hyperion-t, egy 2801 szalagot vezérel, a konfigurálást a HyperCon-nal csináltam.
A forrasztásokkal jól meg szenvedtem, de úgy tűnik, hogy most már működik a teljes szalag.
Folyamatosan próbálkoztam a beállításokkal, de továbbra is azt tapasztalom, hogy a kék és zöld szín fel van cserélődve, illetve a tiszta kék és tiszta zöld színeknél van villódzás.
Van-e esetleg ötletetek, hogy mi okozhatja ezt? Mivel próbálkozzak még?

(#566) RazoR


RazoR
veterán

Nagyjából kész, a színeket nem sikerült még jól beállítani de elégedett vagyok. :)
[link]
[link]

(#567) RazoR


RazoR
veterán

Néha csinál olyat, hogy elkezd villogni az egész szalag random színekben, ez mitől lehet?

(#568) Indiant


Indiant
addikt

Coreelec 9.2.3 alatt Hyperion.NG 9.2.104 (2.0.0-alpha.7), Hyperion Control 1.0.1-el és Hyperion.NG Switch 0.0.6-al, nálam megszűnt a régebbi kép belassulás(LE) és az azt felváltó led kikapcsolás.(CE) Végig a teljes film alatt gördülékenyen működnek a ledek és a film is szépen végigmegy. Ami még fő változás, hogy a konfig változott. A hyperion.config.json helyett már sql alapú hyperion.db fájl tárolja a beállításokat. (utóbbi kizárólag web konfigból szerkeszthető)

(#569) BullZeye válasza Indiant (#568) üzenetére


BullZeye
veterán

Én most ezzel a verzióvak küzdök épp.
Eddigi verziókban ha szüneteltettem a lejátszást, akkor platform capture folytatódott.
Most ha pausálom, akkor kikapcsolja a ledeket. Így ha kilépek a menübe, akkor menüben sincsenek ledek, elég idegesítő.

Lejátszást még nem teszteltem, az nekem eddig jó volt 101-el (az is adatbázisos volt már)

Argh, Hyperion Control volt a ludas (most tettem fel, eddig nem használtam :D)

Más kérdés, menüben nálad kék és piros nincs felcserélve? Lejátszás alatt jók a színek, menüben viszont piros és kék fel van cserélve...

[ Szerkesztve ]

(#570) Indiant válasza BullZeye (#569) üzenetére


Indiant
addikt

Nincsenek, de nekem alapból azt hiszem más sorrend van megadva.
Úgy láttam van hyperion frissítés, de még nem raktam fel.

(#571) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Jelenleg Andruino Nano-t és Ambiboxot használok de nem tudom megszüntetni a random vibrálást amin csak az Ambibox újraindítása segít. Meg lehet oldani ugyanezt valahogy Raspberry Pi-vel? Egy PC-n használom a monitorhoz.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#572) tupacamaru válasza RazoR (#571) üzenetére


tupacamaru
veterán

Milyen nano-d van? Ez nem jó, ilyennel nekem is random vibrálásokat csinált, utána kicsréltem egy ilyenre és megszünt minden probléma. Csak a kép miatt még egy [link] , ezen van két alkatrész ami az olcsóbbakon nincs, szerintem emiatt jobban tartja a frekvenciát…..

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#573) RazoR válasza tupacamaru (#572) üzenetére


RazoR
veterán

Bocs, rosszul írtam, Arduino Uno-m van :B
Asztalon nincs vele baj, de ha filmezek vagy játszok random elkezd vibrálni a led szalag.

[ Szerkesztve ]

(#574) BullZeye válasza RazoR (#573) üzenetére


BullZeye
veterán

Honnan kapja az áramot? Ha gép tápról előfordulhat, hogy amikor meghajtod a gépet, nem kap eleget a 12V-ról.

(#575) RazoR válasza BullZeye (#574) üzenetére


RazoR
veterán

A tápról kapja igen. 750W-os.

(#576) RazoR válasza BullZeye (#574) üzenetére


RazoR
veterán

144 ledem van (21:9 35"), mekkora tápegység kellene?

(#577) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Samsung tvvel melyik működik tv műsorok alatt is?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#578) marosszeky79


marosszeky79
újonc

Sziasztok!

Leginkább keresek, ambilighthoz hasonló megoldást.

Tv mögé szeretnék háttérvilágítást de nem hagyományos ambilightot.

A tv mögött dekorációs panel van.

A háttérvilágítás led szalagja a dekor panel mélyedéseiben futna, ezért arra gondoltam hogy a háttérvilágítás maga egy szinű lenne mondjuk meleg vagy természetes fehér (2700 vagy 4000K).

Mivel színeket nem kell megjeleníteni, a háttérvilágítás fényereje változna a tv képernyő fényerejével.

Alacsony watt számú szalagot használnék mert a mélyedések hossza összesen 7,2m.

Leginkább egy kit lenne a legmegfelelőbb számomra, összeszerelni összetudom, de megtervezni nem tudnék egy ilyen áramkört.

55-ös tv mögött lenne, és szeretném ha TV adásnál, HDMI bemenet használatánál is működne.

"Nem az ár az elsődleges, hanem a végeredmény."

[ Szerkesztve ]

(#579) Celtis válasza marosszeky79 (#578) üzenetére


Celtis
veterán

Fényérzékelős vezérlést csinálnék, csak fordított működéssel. Azaz minél sötétebb van, annál lejjebb vegye a fényerőt. Utána kell nézni, hogy van-e készen ilyen vezérlő, illetve hogyan kell jól elhelyezni az érzékelőt, hogy a kívánt működést érd el vele.

(#580) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a Hyperion működik-e Kodi 19.3 alatt Windows alapú gépen?
Van-e a Kodi-hoz kiegészítője?
Jelenleg Bobligth-ot használok, de a 19-es Kodi már Python 3 a hozzá való add-on pedig Python 2-ben íródott, így vannak bajok rendesen. A hardver elemek stimmelnek, azaz a led szalag ugyan úgy WS2812b a vezérlő Andurino Uno.
Kizárólag a Kodi alatti érdekel.

Köszönöm a válaszokat.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#581) Nono0000 válasza Nono0000 (#580) üzenetére


Nono0000
tag

Megoldódott, csak egy hét keresgélés, fórum olvasás kellet hozzá, de működik.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.