Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kérdés a flotta előfizetések melyik kategóriába tartoznak?

(#2) Rusi válasza INGJOKE (#1) üzenetére


Rusi
senior tag

Egyikbe sem, a flottáknak külön árlistája van, mint a másik két szolgáltatónál. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#3) Simi87


Simi87
senior tag

és tényleg vesz valaki ezektől telefont? Semmi keresni valóm ezen a bolygón. :W

(#4) Zolik válasza Simi87 (#3) üzenetére


Zolik
senior tag

ha nem venne valószínű nem árulnák. sajnos nem teheti meg mindenki hogy egy összegbe kicsengessen akár 70-80 ezer netán 170-180 ft-ot egy telóra, ezért kénytelen előfizetéssel megvenne.
meg ha úgyis veszel elfizetést akkor meg csak olcsóbb mint listaáron megvenni a "média mártkban"

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#5) Csapoati válasza Simi87 (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nagyobb elofizukkal azert megeri. Mondjuk ugy az 5-8 ezres szinttol.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) Luck Dragon válasza Simi87 (#3) üzenetére

A naprendszer tartogat pár üres bolygót számodra :DDD

A cikkhez, nagyon borsós árakkal rendelkeznek a készülékek, de egy Sony Xperia E3 majdnem 60E jújj :Y

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Zolik válasza Csapoati (#5) üzenetére


Zolik
senior tag

Egyértelműen. Aki sokat telefonál és maxos előfizetése van annak nem kicsit megéri pl a note 4-et elhozni abban a csomagban vagy akár az alphat. de meg is veheti 200k-ért valamelyik sufni gsm boltba

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#8) INGJOKE válasza Rusi (#2) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azokat miért nem adják meg? Melyik felé tendál az ár?

(#9) Simi87 válasza Zolik (#4) üzenetére


Simi87
senior tag

Pl. a Media Markt-ban is van részletre telefon, és normális garija van általában. Plusz nem szolgáltatófüggő a telefon, tehát nem buksz rajta annyit, ha majd eladod. Szerintem itt megint csak azokat húzzák le, akik nem néznek körül. Pl. ha a Telekom berendel 10.000db Lumia 530-at, akkor Átlag Béla tuti azzal fog kisétálni a Tré-pont-ból, ha bizonytalanul ment be.

Csapoati: 7.500.- az alap havidíjam, és amikor utoljára néztem pl. az 5S ugyanannyiba került a T-nél, mint az Apple oldalán.

(#10) Kékes525


Kékes525
félisten

A keveset telefonálóknak nem éri meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) Csapoati válasza Simi87 (#9) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, Apple-t azt tényleg nem szabad szolgáltatótól venni, csak ilyen maxi csomagokhoz. A közepesek szoktak jó áron lenni a csomagod szintjén szerintem. Én legalábbis így vásároltam régebben, de most már nekem is független a telóm (igaz, nem is került be egy szolgáltatóhoz sem).

#6: Nem is tudtam, hogy a borsónak is ilyen magas az ára. ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) Zolik válasza Simi87 (#9) üzenetére


Zolik
senior tag

Nem mindegy hogy MM-be megveszed részletre 20-30%-os kamatra vagy egy szolgáltatónál ahol ígyis úgyis be kell fizetni a havi díjat és nincs rajta kamat.
Pl MM meg nincs minden városban, ha garis gondod van lehet póstázgatni több ezer ft-ért vagy utazgatni.
Voda, Tpont, Telenor meg majdnem minden városban van már szinte.
Mire valaki eladja a telóját 2-3 év múlva addigra úgyis annyira lemegy az ára hogy függetlenül se érne sokkal többet. Nem pártolom a szolgáltatósok 2 éves rabláncos vacak csomagját de tény hogy pl én tavaly 15.000 ft-ért jutottam egy s4-hez next xl csomag keretnél belül (plusz még volt valami netes -20%-os akció), amit így is úgy is be kellett volna fizetnem, ha veszek új telefont ha nem. Ha mm-be vettem volna min egy százast otthagyok ha nem többet, és ugyan úgy fizethetem a 20k-s csomagot.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#13) Stauffenberg válasza INGJOKE (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Flottában minden sokkal drágább. Barátnőm például az egyik legnagyobb hazai flottában van (család révén, rendvédelmi) és örülhet ha listaáron kap telefont, azaz nulla kedvezmény, még a feltöltőkártyás konstrukciónál is drágább. Egyedül az csökkenti az árat ha rendel valamilyen combos mobilnet opciót (pl: + 2 GB automatikusan 20.000 Ft kedvezmény, de sok telefon még így is drágább mint függetlenül és nincs részletfizetési lehetőség sem).

Egyedül az segített, hogy flottán belül maradva is választhatsz a magánszemélyeknek való tarifacsomagok közül (az persze plusz pénz, saját kontóra), akkor az adott tarifacsomaghoz való áron kapod a telefont. De a Vodánál egyébként minden drága, még így is.

Csak egy példa: Amikor pár hete néztük a Nokia Lumia 520 gyakorlatilag bármilyen hétköznapi csomagban 1 Ft volt. Bedöglött a barátnőm telefonja és gondoltuk SOS-ben jó lesz az 520-as ennyiért. Aztán megkaptuk a flottás árlistát és ez a telefon 39.990 Ft lett volna. Aha... persze. Hogyne...

[ Szerkesztve ]

(#14) INGJOKE válasza Zolik (#12) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az a baj, hogy most néztem meg 2015.03.19.-én tudok hosszabbítani, ha akarok majd itt... :)

(#15) Zolik válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Zolik
senior tag

ez van. valamit valamiért. a flottába pofátlanul alacsonyak a percdíjjak, cserébe rohadt drágák a telefonok.
legyen olcsó telefon is meg percdíj is hát akkor mindenki flottás akarna lenni.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#16) Simi87 válasza Zolik (#12) üzenetére


Simi87
senior tag

én mondjuk SEMMIT nem veszek részletre, de anyósom most vett MM-ban Notebook-ot 0% kamattal.

(#17) INGJOKE válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem a "saját" lapomon a voda 25000 kedvezményt ad a legnagyobb internet csomagra... most a középső 500-as van, de ahhoz is alá kellene írnom megint 2 évre... :)

(#18) Zolik válasza Simi87 (#16) üzenetére


Zolik
senior tag

Mégis mondtál valamit :D
Akkor örülök neki! :)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#19) INGJOKE válasza Simi87 (#16) üzenetére


INGJOKE
veterán

október 2-15 között 0% thm akció van... ott most 239.900 ft a note 4...

ajánlatuk 21.591Ft x 10 Önrész pedig: 23.990 Ft
:DD

Vagy ha cetelem kártyával veszed -10 %

(#20) Simi87 válasza Zolik (#18) üzenetére


Simi87
senior tag

De a postázós dologgal igazad van.
Én szerintem jövő nyáron fogok törzsgyökeres budaiként leköltözni a 2.-ik kerületből valami kis településre (pl.: Gyöngyöspata), és az ilyen dolgokon még nem igazán agyaltam. :(

(#21) Stauffenberg válasza Zolik (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"legyen olcsó telefon is meg percdíj is hát akkor mindenki flottás akarna lenni."

Ez merő hülyeség, hiszen flottához nem lehet csak úgy csatlakozni, csak ha jogosult vagy rá és nem is hozhatsz létre csak úgy flottát mondjuk a haverokkal összeállva. Vannak üzleti előfizetések amelyekhez kapcsolható néhány telefonszám, ez kisvállalkozásoknak ideális, de azoknak sem olcsó a havidíja. A szolgáltató nem szeretetszolgálat, nem ingyen adja az alacsonyabb percdíjakat vagy a flottán belüli kedvezményes beszélgetést. Általában a mennyiségi kedvezmény mellett egyéb vállalások is vannak, például a flottát biztosító szolgáltató működtetheti az adott vállalat vagy állami szerv kommunikációs infrastruktúráját, ami meg még nagyobb dohány, mint holmi egymással kedvezményesen csevegő alkalmazottak.

(#22) INGJOKE válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ebben van valami... nekünk mlsz flottánk van, de mióta az mlsz átment T-hez azóta nem hajlandó a kapcsolattartó új szerződést kötni, mert azt mondja, hogy most mindenki a vodához megy és nekik ez így nagyon jó... és a 18,6 ft-os (mindig, mindenhova, másodperc alapon) percdíjam már nem mondható olyan jónak...

(#23) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A Lumia 530 ára teljesen korrekt.
Itt a legolcsóbb szolgáltatók közül.
Kártyás csomagban 27 990 Ft

(#24) Stauffenberg válasza INGJOKE (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ORFK flottánál meg úgy néz ki, hogy mindenki fizeti a saját havidíját, flottán belül ingyenes a duma, flottán kívül meg normál percdíjak vannak. Egy munkavállaló 5 db telefonszámot kaphat a családja részére. A párom is csak ezért van benne.

De nem is feltétlenül az a bicskanyitogató, hogy a flottások drágábban vehetnek telefont, hanem az, hogy hiába fizetsz ugyan olyan havidíjat, mint a magánszemélyek, simán kerülhet dupla annyiba is (vagy a Lumia 520 esetén negyvenezerszer annyiba.... hehe). A párom is fizet majdnem 6000 Ft havidíjat, de még annyit sem kap kedvezményt, mint aki 1990 Ft-os fapados csomaggal nyomja magánszemélyként.

(#25) h3lios válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


h3lios
addikt

Pedig a másik fórumozó jól mondja. Azért drágák a telefonok a flottában, mivel a percdíjjak ilyen alacsonyak, ráadásul a flották nagy többségénél hűségidőn belül másodperc alapú a számlázásod. (ami amúgy csak üzletiben elérhető). Ha olcsón szeretnél telefont (van rá lehetőség), akkor picit magasabb lesz a percdíjad.

Ha pedig nagyok a számláid 20+ (sok embernek van ilyen), akkor ott vannak a redes csomagok, ahol havi 20 ért annyit beszélsz amennyit akarsz és még az aktuális csúcstelefonokat elviheted 0 ft-ért.
Ha pedig nem kell iPhone 6 vagy SGS5 akkor havi 13-15 körül is megúszod, ami azért annyira nem szar. (és még a telód biztosítva is van ingyen).

B-tag: H3lios#2825

(#26) INGJOKE válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


INGJOKE
veterán

Természetesen mi is ingyen beszélünk flottán belül és itt csak 3 előfizetésed lehet... vannak 6-8 ft-os percdíjas flották is, ilyenbe próbálok majd vhova bejutni... ennek a havidíja internettel meg mindennel együtt majdnem 5e...

(#27) janeszgol válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó oké, de ő 6000 forintért mit kap és egy nem flottás 6000 forintért mit kap? Ott hány szoros a szorzó a flottás javára?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Stauffenberg válasza h3lios (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a flottás kedvezményes csacsogás díját a szolgáltató a készülékárakból szerzi vissza? :) Ha egy készüléken 20-30 ezer forinttal többet keres a szolgáltató az hány hónapnyi kedvezményt fedez? Ha csak havi 10.000 forintnyi megúsztott költséget nézünk az 2-3 hónapra elég. A hűségidő fennálló 22-21 hónapjára meg ajándékba adja a kedvezményes percdíjakat?

És mi van azokkal a flottásokkal, akik direkt az 1 Ft-os, hagyományos nyomógombos telefonokat vásárolják vagy eleve ezt kapják a cégtől? Rajtuk mennyit nyer vissza a szolgáltató? Az évszázad biznisze lehet egy flotta, ahol az előfizetők 1 Ft-os Nokiákat kapnak és még egy vaskos kedvezményt is a percdíjakra. :)

(#27) janeszgol: Az egymás közötti ingyen beszélgetésen kívül semmi egyéb többletet nem kap, ugyan annyiba kerülnek a percdíjak és az internet. Ha meg azt nézem, hogy a T-nél már 5490 Ft-tól elérhető olyan díjcsomag, ami az összes hálózaton belüli telefonszámmal ingyenes beszélgetést nyújt és egy egész korrekt készülék kedvezményt, akkor meg már rögtön nem is akkora buli.

[ Szerkesztve ]

(#29) Skorpio.59 válasza Rusi (#2) üzenetére


Skorpio.59
aktív tag

Bocsánat a tudatlanságomért,de mit jelentenek a kategóriák /A, B,C,......stb/?

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#30) h3lios válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


h3lios
addikt

Nem feltétlen a pénz visszaszerzésen van a hangsúly. Így van opciód mi a fontosabb olcsó teló vagy olcsó percdíj. A szolgáltatók sem hülyék nem állítanak házon belül konkurenciát a lakossági csomagoknak.
Amúgy ami plussz adalék hogy az sem céljuk h egyáltalán telefont vigyél. Minden szolgáltató a SIM Only eladásoknak örül igazán.
(ebben dolgozom, úgyhogy van egy kis rálátásom).

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31) INGJOKE válasza h3lios (#30) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akkor kapják be én utoljára vettem náluk telefont... :)

(#32) kcsa válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


kcsa
veterán

Nyugi, én is ilyen flottában vagyok. Nem túl olcsó a percdíj a korábbi hozzászólók állításaival ellentétben, cserébe évek óta nem veszek készüléket, és nincs hűségem pont emiatt, mert röhejes készülékárak vannak.
Naivan várom hogy jön majd egy jobb ajánlat, de oligopol piacon nem szabad ilyet várni :D

Csak és kizárólag az egymás közötti ingyen beszéd miatt tartom meg. Értem én hogy ez is kedvezmény, de 12 éve folyamatosan fizetek be ~6-8ezer forintokat. Ennyit érek na :)

(#33) Rusi válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


Rusi
senior tag

Azért van "némi" különbség aközött, hogy pl. a 2000 forintos flottás havidíjat 12-14 forintos percdíjjal, másodperc alapon(!) lebeszélheti (egymás között eleve ingyenes), illetve kap hozzá mondjuk 1800 forintért 3 GB netet, esetleg még X db ingyenes SMS is van, meg aközött, hogy 3,5 ezer a havidíjad, amiért kapsz összesen 90 perc beszélgetést, perc alapon számlázással, SMS nélkül és 250 mega nettel (ha kell még 2 giga, akkor plusz 3 ezerért kaphatsz hozzá). Nyilván minden flotta más és más havidíjban, percdíjban, nem mindegyiknél vannak egyedi áras netcsomagok sem, de azért egy nem korlátlan lakossági csomaghoz képest jelentősen olcsóbban lehet velük kijönni. Igen, cserében a telefon drágább, de azt is vegyük figyelembe, hogy a lakossági csomagoknál a telefon árát módosítja az, hogy melyik tarifával vásárolod, a flottánál meg tök mindegy, mert az árlistán csak egyféle ár van, totál mindegy, melyik cég, milyen havidíj. És azért a fenti példánál maradva, egy szintén 2000 forint körüli lakossági csomaggal nem igazán jössz ki olcsóbban a telefon árában. Ami még hátrány lehet, hogy flottás csomagnál nincs részletfizetés sem, hanem egyben kell kipengetni a teló árát. A köztes megoldás az úgynevezett dolgozói csomag, amikor a neveden van az előfizetés (nem csak számlafizető vagy, mint a klasszikus flottánál), csak a csomagod speciális. Itt azért kicsit olcsóbbak a telefonok a flottához képest, lehet részletre is venni és ha vállalsz mobilnet hűséget, akkor kedvezményt kapsz a telefon árából. Persze a cége válogatja, hogy flottás vagy dolgozói megoldást választ, ez már a szolgáltatóval kötött megállapodáson múlik, és ha jól tudom, egyetlen cég sem kötelez arra, hogy belépj a céges csoportba.

Mobilaréna (2010-2017)

(#34) INGJOKE válasza Rusi (#33) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én akkor "dolgozói" csomagban vagyok, ha jól értelmezem, mert minden a nevemen van és a számla is ide jön nekem, nem mint régen mikor valaki havonta begyűjtötte mindenkitől és ő intézte... 1600 ft-ért kapok mellé 500 mb netet (2 év hűség) és a csomag havi ár közel 5e fortint...

(#35) littlelion21


littlelion21
addikt

A G6 teljesen rendben van azért a kártyás árért, az E3 ára felett viszont valahogy nem tudok napirendre térni.

(#36) pit stop


pit stop
addikt

Z3C is lesz a vodánál? Arról tud valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#37) B1T3


B1T3
addikt

Meglepett a Note 4 ára. A Telenornál ilyen havidíjú csomagban 208 ezerért vesztegetik (majd). A Telekomra is kíváncsi leszek, de úgysem mennek ez alá.

Na meg arra is kíváncsi leszek, a független ár mikor esik majd reálisra. Ha karácsonyra nem, akkor is beférhet születésnapra (ami februárban van). :)

(#38) h3lios válasza pit stop (#36) üzenetére


h3lios
addikt

Z1C nem volt a Z3C-ről még nem kaptunk infót. :D

B-tag: H3lios#2825

(#39) GeryFlash válasza Zolik (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, pont ez a mentalitás ami miatt a devizahitelesek nagy része gebaszban van, aztán most jobban járnak mint Ft hitelesek, mert hangosan tudnak sírni (tisztelet a lakáshiteles kivételeknek, őket megértem ha 30 évesen nem szülőkkel akarnak lakni).
Ha nincs rá pénzed, nem veszed meg ennyi, de ezt az emberek nagy része nem fogadja el, így adósodnak el. By the way a warez is ebből a mentalitásból fakad

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) pit stop válasza h3lios (#38) üzenetére


pit stop
addikt

Tudom hogy Z1C nem volt, ezért nem is kérdeztem arra. De mivel Z3 megjött attól tartok, hogy Z3C se lesz - pedig külföldön van nekik :(

(#39) GeryFlash: Lakáshitelnél is van aki több lakásból bevásárolt, és most meg úgy rugkapál. Felesleges belemenni - de aki nem tudja kifizetni ne vegye meg.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#41) GeryFlash válasza pit stop (#40) üzenetére


GeryFlash
veterán

Persze olyanok is vannak, de a nagyrészük azért nem ilyen... Ellenben a suzuki vásárlókkal.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#42) kcsa válasza GeryFlash (#41) üzenetére


kcsa
veterán

gratulálok

(#43) GeryFlash válasza kcsa (#42) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szintúgy az ellenérvekkel túlzsúfolt kommentedhez :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) pit stop válasza GeryFlash (#41) üzenetére


pit stop
addikt

A mértéktelenségen van a hangsúly - mindenkinek elengedünk mindent. Egy elég képzett tanárom mondogatta mindig: "aki h.lye haljon meg". Hogy témánál maradjak: autóra ugyanazért nem ésszerű hitelt felvenni, mint telefonra - a lehető leggyorsabban csökkenő értékű eszköz (kivételektől eltekintve), amire még többet is ad ki a kelleténél illető.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#45) GeryFlash válasza pit stop (#44) üzenetére


GeryFlash
veterán

Pontosan.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) Velocity


Velocity
aktív tag

Pár dolog: 6.000-ért nem értem miért flottázik bárki is? 10.000 a red 500mb nettel és korlátlan hívás + sms bárhova bármikor... Nálunk családon belül nekem van red, akárki hív barát vagy családtag kinyomom és visszahívom... egyébként is rengeteget kell telefonáljak egyéb okok miatt.

A cikk áraihoz nem árt tudni, hogy van készülék havidíj is mindhárom szolgáltatónál. Anno mikor hosszabbítottam szerződést, mindig fasza kedvezményeket kaptam. Pl Nokia E51-et anno 20.000 környékén vettem Vodánál, mikor mindenhol 70-80k volt az ára. Most nem ez megy, ez az előfizetői azonosító 6 éves, kapok rá 6000 Ft kedvezményt... ráadásul 1Ft-os árból nem tudom jóváírni sem. Szóval ez nálam mínusz pont. Ami engem még zavar, hogy vodánál Red Basic és Red Plus esetén egy árban vannak a telefonok. Régen azért ez másképp volt, drágább díjcsomagnál olcsóbb volt a készülék. Ezt is leépítették...

Kiszámoltam, hogyan alakulna ugyanannak a készüléknek (Galaxy S5) az ára a 3 szolgáltatónál korlátlan díjcsomaggal, 500mb nettel (Red Basic, Next M, All‑In L):

A számítás 2 évre:
Kezdőár + X × törlesztő + 24 × havidíj
X = Telenor 22hó, Voda, Telekom 24hó
4 és 6 évre már csak a havidíjat számoltam pluszba

Tudni kell, hogy egyiknél a készülék törlesztő olcsóbb, de a havidíj magasabb, másiknál fordítva.

2év teljes költsége:
1. Vodafone: 431 761 Ft
2. Telenor: 468 728 Ft (+8,5%)
3. Telekom: 498 720 Ft (+15,5%)

4év teljes költsége:
1. Vodafone: 671 521 Ft
2. Telenor: 804 488 Ft (+19,8%)
3. Telekom: 858 480 Ft (+27,8%)

6év teljes költsége:
1. Vodafone: 911 281 Ft
2. Telenor: 1 140 248 Ft (+25,1%)
3. Telekom: 1 218 240 Ft (+33,7 %)

azért az látszik, hogy telekomék elég rendesen levámolják az embert, 2év alatt +15,5%, de 6évre nézve ez már 33,7%... nyilván más készülékkel más számok jönnek ki, lehet a sorrend is alakul valamilyen szinten.

Ha csak a készülék árakat számoljuk:
Telenor: 132 968 Ft
Telekom: 138 960 Ft
Vodafone: 192 001 Ft

Galaxy S5 edigitalnál bruttó 189.900 Ft, tehát elméletben 2.000 Ft-tal jobban megéri venni függetlent, de pl Vodafone-nál benne van az árban a készülékbiztosítás is. Rákerestem, lehet venni S5-t is 140.000ért 2év garival újonnan. Így vodared esetén további 11,6% spórolható.

Az én személyes véleményem: sokat beszélek sok emberrel, nekem megváltás volt a red, előtte silver plusos voltam. Telefonért nem akarok egyben kiadni 100+ ezreket, a készülék eladás nálam nem opció, mert évek óta nem adtam el telefont (szóval nem zavar ha voda függő)... vagy a szekrényben őrzöm, vagy családon belül gazdára lel.
0% THM tapasztalatom szerint csak a reklámokban van, MM-ban pl. nem adták meg több ismerősömnek sem. Később utánaolvastunk, gyakorlatilag ha nem kötsz mellé hitelfedezeti biztosítást (végén kb 20-30%-kal többet fizetsz ki) akkor kb 99% hogy nem kapod meg a 0%-os THM-et. Olcsóbb webshopokban eleve nincs rá lehetőség, egyébként meg rohadt macera, hitelbírálat, stb, kb benéznek a segglyukába is az embernek. Ha meg elutasítanak, akkor elcsesztél x-órát az életedből... plusz garanciális hiba esetén szolgáltató szokott biztosítani cserekészüléket a javítás idejére.

Szóval nagyjából ennyit akartam hozzáfűzni a témához, nyilván mindenki saját maga dönti el kinek mi és hogyan éri meg, csak egy kis eszmefuttatá volt. Senkit nem akarok meggyőzni semmiről, és nem kell velem egyet érteni, nem haragszom meg :)

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#47) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Még mindig nem látom sem az Alphát, sem a Note 4-et a vodánál.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#48) h3lios válasza Velocity (#46) üzenetére


h3lios
addikt

"Nálunk családon belül nekem van red, akárki hív barát vagy családtag kinyomom és visszahívom..."

Akkor rosszul csinálod. :D
Itthon minden szolgáltatónál, de a Vodánál biztosan, ha valaki megcsörget és te kinyomod neki 1 teljes percnyi összeget számol fel a rendszer. Ha ő nyomja ki, akkor ingyenes a csörgetés. (Ez engem is meglepett, de akkor tudtam csak meg amikor cirka 1 éve szolgáltatóhoz kerültem)

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#49) h3lios válasza geccoblaze (#47) üzenetére


h3lios
addikt

Miért más szolgáltatóknál van ? :D

B-tag: H3lios#2825

(#50) Velocity válasza h3lios (#48) üzenetére


Velocity
aktív tag

ejha, ezt nem is tudtam, köszi az infót :) Bár még így is jobban megéri mindenkinek, mert ritkán beszélünk 1-2 percet, inkább többet :))

Másik hsz-hez: telekomnál már van Alpha, telenornál meg előrendelhető a note 4

[ Szerkesztve ]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.