Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Arról nincs esetleg valakinek információja, hogy mely fej lehet kompatibilis a Philips SoniCare megoldásával?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) tovgab


tovgab
aktív tag

Egy Alfawise RST2056 boldog tulajdonosa vagyok már bő egy hónapja.
Tökéletesen elégedett vagyok a fogkefével (egy villámakcióban jutottam hozzá 3300 Ft-ért!!! :C ).
Jó az anyaghasználat, jó érzés kézbe venni, tényleg sokáig bírja egy töltéssel.
Elég érzékeny az ínyem, így nekem az is fontos szempont volt, hogy jó minőségű a sörte a fejen, pont eltalálták számomra a keménységét is, ami kb. közepes (nem túl puha, de nem is túl erős).
Most szintén akciós GearBest-en, 20 dodóért (~5.700) úgy gondolom nincs jobb alternatíva és még a szállítás is ingyenes.
Ami még sokaknak szempont lehet, hogy a neves gyártókkal ellentétben fillérekért (3,65 dodó~1.040 Ft/3db :Y :C )lehet venni pótfejet hozzájuk.
Szóval mindenkinek bátran ajánlom.... :R

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max

(#3) tovgab válasza sanzi89 (#1) üzenetére


tovgab
aktív tag

Neked pedig szerintem erre lesz szükséged...
A leírás szerint kompatibilis a Diamond Clean szériával...

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

A 24 órás töltés baromság már 15+ éve el kellene felejteni, azóta nem raknak kb semmibe olyan akkut amit formázni kell. Ez sima li ion akku ahogy írva is lett. Kb 1-2 óra alatt feltölt a fogkefe aztán néz mint hal a szatyorban, hogy miért van még bedugva, mert hogy innentől tiltja a töltést az elektronika és semmi se történik. De amúgy jó cikk lehet én is veszek ilyet.

(#5) sanzi89 válasza kmisi99 (#4) üzenetére


sanzi89
addikt

A 24 órás töltés az hülyeség, de - legalábbis az én Philips HX6910-es fogkefém - nem is tölt fel 1-2 óra alatt. Inkább 8-10 óra az az időtartam, ami alatt 100%-ra töltődik lemerült állapotról. Gondolom ez a vezeték nélküli töltés miatt van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6) MrTwister válasza tovgab (#2) üzenetére


MrTwister
őstag

Én is berendeltem az Alfawise RST2056-ot, köszi a cikket. Ha megjött és kipróbáltam írok. :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#7) bloggiold válasza sanzi89 (#5) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,A 24 órás töltés az hülyeség" - ja, de az echte kínai és az angol nyelvű felületen is ezt írják ezért írtam én is le.
,, Ez sima li ion akku ahogy írva is lett. Kb 1-2 óra alatt feltölt a fogkefe aztán néz mint hal a szatyorban, hogy miért van még bedugva, mert hogy innentől tiltja a töltést az elektronika és semmi se történik." - nem egészen így van, ezt sem véletlen írták le: ,,16 hours full charge enables 30 days brushing"
Az indukciós töltő más elven és teljesítménnyel működik mint a hagyományos mobil töltök, ahogy a cikkben is olvasható. Kell neki ennyi idő a full feltöltéshez, ahogyan a Xiaomi Soocare X3-nak is (a telefonos alkalmazásban nyomon követhető a százalékos érték).

https://fontecone.blog.hu/

(#8) RBJ


RBJ
addikt

Nekem seago 507 van. Előtte Philips sonicare volt de a gyerek tönkretette. Gyorsan vettem a kínai seago t.
Egy sonicare fej árából komplett seago t lehet venni 4 fejjel.
Ráadásul a hatékonyság bizonyítéka, hogy egy kiesett tömés miatt nemrég voltam fogorvosnál és rákérdezett, hogy használok e valami fehérítőt a fogamra.
MOndom nuku, kefe és fogkrém. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9) kmisi99 válasza bloggiold (#7) üzenetére


kmisi99
addikt

Jahh azt hittem bedugós töltő, hát igen a vezeték nélküli töltésnek több idő kell, de maga ez a első használatnál töltsd egy napig már kihalt akku technológia kísértése a síron túlról.

(#10) cheatergs


cheatergs
senior tag

Szal mostantól nem "szappannal mossa ki a száját", hanem "géppel fújja ki a száját"? :DDD

Mindig minden mindegy

(#11) bloggiold válasza RBJ (#8) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Három hete voltam én is a kötelező éves fogorvosi vizsgálaton. Tőlem is kérdezte, hogy mit használok, mert látványos a különbség a tavalyi állapothoz képest, jobbak a fogaim.
,,Igen, elektromos fogkefét
Hú, az magának nagyon nem jó (mondta a doki)
Nem fogófejest, ilyet, és elővettem a hátizsákból a Xiaomi és az Alfawise fogkefét. Számítottam, inkább csak reméltem, hogy rákérdez, ezért vittem magammal.Jó fej a doki, megnézte és azt mondta, hogy ezek tényleg jók. De a fogófejes keféket maga messziről kerülje el.
A váróban nem volt senki, azt azért még halkan hozzáteszem, így nem anyázott senki, hogy mit csinál ez a barom bent ilyen sokáig.

https://fontecone.blog.hu/

(#12) Cs1csó válasza tovgab (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem is értem miért gyártanak még ERŐS sörtével fogkefét, SENKINEK sem ajánlott. Közepes vagy puha az ami jó bárkinek. Függ milyen erősen nyomjuk, használjuk. Nekem pl. a puha jött be - normál fogkefében - persze hamarabb végük de hát ez van.

(#13) vottokar válasza tovgab (#2) üzenetére


vottokar
senior tag

Na, épp tegnapelőtt kellett venni a gyereknek egyet, mert a régi elektromosának megellett a kapcsolója.. :W
Azért most én is berendeltem egy 2056-osat. Ha a feleségemnek nem tetszik, majd használom én.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#14) User64476


User64476
őstag

Én is rendeltem egy 2056ost, az tetszik jobban. Most oralb van, meglátjuk.

(#15) tovgab


tovgab
aktív tag

Kíváncsi leszek majd a véleményetekre...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max

(#16) stellaz


stellaz
addikt

Valakinek van esetleg konkrét összehasonlítás a Philips Sonicare-el?

Mi éve óta olyat használunk, de most kellene egy új. Vettök a lidl-ben egy hasonló szónikus fogkefét, de nagyon gagyi volt, érzésre meg sem közelítette a philipset, nagyon gyengén rezgett, szerintem az nem takarított semmit.

Amúgy a soniace-hez tud valaki jó minőségű utángyártott fejet?

(#17) sunavlys válasza bloggiold (#11) üzenetére


sunavlys
senior tag

De a fogófejes keféket maga messziről kerülje el.

Mert is?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#18) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Én 10k-ért vettem a mi store-ban egy év garanciával xiaomi toothbrush-t
Kb mint az x3 csak műanyag a nyomógombja

(#19) bloggiold válasza sunavlys (#17) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Mert nekem személy szerint nem jó. Sok éve hozzá járok, ismeri a fogaim állapotát. Nálunk kötelező minden évben a fogorvosi vizsgálat.

https://fontecone.blog.hu/

(#20) Cs1csó válasza bloggiold (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

A forgófejesekkel mi a gond, miért nem ajánlott?

(#21) sunavlys válasza Cs1csó (#20) üzenetére


sunavlys
senior tag

ezt kérdeztem én is: talán kitépi a fogat a forgással???

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#22) Cs1csó válasza sunavlys (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet elszédülsz tőle. :))

(#23) bloggiold válasza Cs1csó (#20) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Érzékeny fogak, ínyvérzés esetében nem ajánlott a forgófejes, inkább a hagyományos fogkefe, a megfelelő technikával használva, vagy a szónikus (ugyan úgy kell használni, mint a hagyományost, csak nem szabad rányomni).
A megfelelő technikára visszatérve a doki saját tapasztalata szerint 10-ből jó ha 6 (felnőt ember) mos megfelelően fogat. Iskola fogorvos is, az általános iskolások közt még rosszabb az arány.
Forgófejes nem olyan kíméletes sem az íny sem a fogak számára és a tisztítás hatásfoka sem kielégítő a működési elve, kialakítása miatt.

https://fontecone.blog.hu/

(#24) sunavlys válasza bloggiold (#23) üzenetére


sunavlys
senior tag

Forgófejes nem olyan kíméletes sem az íny sem a fogak számára és a tisztítás hatásfoka sem kielégítő a működési elve, kialakítása miatt.

Akkor a a fenének kínlódik az orál és a Philips a forgofejesekkel

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#25) nemlehet válasza sunavlys (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért kínlódik, mert olcsóbb mint a szónikus, sok embernek a 15k+ már bőven ingerküszöbön felül van. (plusz ugye pl a philipshez a fej is elég drága).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Bár visszaolvasva a hozzászólásokat, sejtem a választ a kérdésemre, de azért mégis :)

Nekem egy alap, forgófejes Oral B elektromos fogkefém van jelenleg. Kb. 3-4 hónapja használom. Már ez is hatalmas előrelépést jelentett a hagyományos fogkefékkel szemben, de ez a szónikus dolog megmozgatta a fantáziám.

Nekem alapvető problémám, hogy a fogam lepedékes marad, illetve hogy minimálisan elszíneződtek az elülső fogaim. Az itt leírt készülékek valamely programja alkalmas ezen probléma orvoslására?

Az árral nekem nincs gondom, vannak dolgok, amikre költeni kell, ha fontos az ember számára. A fog, az egy ilyen téma.

Előre is köszönöm a válaszokat. Lehet még lesznek kérdéseim, de igyekszem tájékozódni, mielőtt leírnám őket :)

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#27) Cs1csó válasza P1eTr0 (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az elszíneződéssel nehéz elbánni bár a dohányzás és a kávé fogyasztás mellőzése segít. Viccet félretéve ez csak fogorvosi rendelőben lehet igazán kezelni. Ami a filmekben látható mosoly valami UV lámpás cuccos kezelés vagy olyanról is hallottam hogy a fogra vékony porcelán héjat raknak, bár lehet rosszul tudom.

(#28) bloggiold válasza P1eTr0 (#26) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Nekem alapvető problémám, hogy a fogam lepedékes marad, illetve hogy minimálisan elszíneződtek az elülső fogaim" - leírtad a két alapvető problémát a forgófejessel kapcsolatban, amit még ínyvérzéssel egészítenék ki. A szonikus fogkefék kiméleteseben és alaposabban tiszítanak, ergo az eloző három probléma sem áll fent. Nálam látványos a különbség, a fogaim sokkal fehérebekk és az ínyvérzés is rosz emlék.
A fogorvosom ajánlásával válts nyugodtan szónikusra ;] ;]

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#29) instantwater válasza bloggiold (#28) üzenetére


instantwater
addikt

Ha már a lepedéknél tartunk (jó, hogy nem hüvelygomba. Ja, az mésik topik :D) én úgy érzem, hogy a "javasolt 4x30 mp" az nekem kevés.
Én legalább 2-2.5 "programmal" használom a Seagot, azaz 4-5 percig mosom a fogam.
Hogyan lehet teljesen kitisztítani minden kis részt 4x30 mp alatt?

Azt javasolják, hogy 2-2 részre kell osztani az alsó és felső fogsort, de ott van még a nyelv, szájpadlás, stb.

(#30) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Ilyesmire számítottam. Az S100-ason el is gondolkodtam, mert most úgyis akciós :)

A másik kérdés, amit elfelejtettem. Ti milyen fogkrémet használtok? Gondolom az sem mindegy...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#31) MrTwister


MrTwister
őstag

Ma megjött az Alfawise fogkefém holnap teszt! :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#32) Cs1csó válasza instantwater (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

A fogmosással is azért csínján kell bánni mert a végén még elkopnak a fogaid :DDD

(#33) sunavlys válasza P1eTr0 (#30) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ti milyen fogkrémet használtok? Gondolom az sem mindegy...

Minél jobbat, persze az jóval drágább is. Nem írok márkát, mert rám fogják, hogy kereskedek vele.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#34) Cs1csó válasza P1eTr0 (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem mindegy, de szerintem messze túl van értékelve. Ami a legfontosabb a fogmosásban hogy nedvesen valami tisztító anyaggal ami nem karcolja a zománcot. A MECHANIKUS tisztítás a lényeg.

(#35) schawo válasza P1eTr0 (#26) üzenetére


schawo
titán

Amióta Xiaomi Oclean One-t használok, eltűnt minden lepedékem, amivel évtizedek óta küzdök. Elképesztőek ezek a szónikus fogkefék, teljesen más érzés a száj és a fogak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) Cs1csó válasza schawo (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használsz fogselymet, szájvizet?

(#37) schawo válasza Cs1csó (#36) üzenetére


schawo
titán

nem

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) vidra1221


vidra1221
tag

Igazából most akkor a 2 közül melyik tűnik jobb vételnek tulajdonságokat tekintve, ill. technikailag?
Én az S100-t gondolnám jobbnak, bár a rezgésszáma kevesebb mint a másiké (nem tudom mennyit számít ez a különbség), de cserébe jobb az aksi idő. Van utazó tok, de csak 2 db fejet adnak hozzá.

(#39) bloggiold válasza vidra1221 (#38) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Az S100 jobb egy picivel számomra.

https://fontecone.blog.hu/

(#40) zseko


zseko
veterán

Már régóta gondolkozom ilyesmi vételén.

HR24.hu

(#41) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Tényleg nincs benne a tesztben, hogy mit jelent a szónikus, vagy csak én nem találtam meg másodszorra sem?

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#42) Cs1csó válasza eszgabor (#41) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szónikus fogkefe

A szónikus fogkefékre jellemző, hogy nem rotációs mozgással tisztítanak, hanem a sörték gyors rezgésével, ezért gyengédebb a fogínyhez. A foglepedék és az ételmaradék eltávolításához nem kell nyomást gyakorolnia, éppen ellenkezőleg, ha hozzá nyomja a fogkefét a fogakhoz, azzal csökkenti a tisztító képességét. Eleinte fontos odafigyelni a szónikus fogkefe használatának megfelelő technikájára, ezért látták el a fogkefét egy speciális programmal, mely fokozatos segítséget nyújt ebben.

(#43) zseko


zseko
veterán

Mikorra érkezne meg, ha a héten megrendelném?

HR24.hu

(#44) bloggiold válasza zseko (#43) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,A szállítási idő 13 munkanap volt, ami elég jónak számít"

https://fontecone.blog.hu/

(#45) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Jó cikk lett, elgondolkodtatott az oral-b lecserélésére.
Főleg hogy a pótfejek árából meg tudtam volna venni a gépet.

Most 5200 forint a gearbesten és ingyen szállítják:
Még 6 napig akciós

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#46) Cs1csó válasza sirarcheer (#45) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez olyan ár, hogy akár PRÓBÁNAK is megéri, aztán meglátod, hogy beválik e vagy sem.

(#47) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szerintem fürdőszobában az USB-s töltőfej a gyenge pontja, abból nem láttam megfelelő minősítésűt.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#48) schawo válasza Fryskitt (#47) üzenetére


schawo
titán

miért kéne a fürdőszobában tölteni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) Cs1csó válasza schawo (#48) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mert ott jobb ha megráz az áram.

(#50) Fryskitt válasza Cs1csó (#49) üzenetére


Fryskitt
addikt

Haha, mert ott mosok fogok és nem a konyhában, azért. :U

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.