Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cs1csó válasza Fryskitt (#50) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami ilyesmi nem oldaná meg a problémát:

Vagy ha nem ilyen megoldású akkor mutasd meg milyen kell és biztos van hozzá átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#52) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Van olyan, aki esetleg Curaprox Ultrasoft 5460 hagyományos fogkeféről váltott erre az S100 -ra és be tudna számolni a tapasztalatairól? Az ínyem nem nagyon volt kibékülve a korábban kipróbált hagyományos fogkefékkel, így jó pár éve az említett Curaprox -ot használom, de most nagyon megtetszett ez az S100, csak a kefe része miatt vagyok bizonytalan...

Köszönöm

(#53) bloggiold válasza nzozz (#52) üzenetére


bloggiold
aktív tag

[Itt] már írtam az ínyproblémávak kapcsolatban, igaz a forgofejes kapcsán, de a lényeg ugyanaz. Rossz emlék, ami elmúlt a szonikus fogkefék használatával.

https://fontecone.blog.hu/

(#54) nzozz válasza bloggiold (#53) üzenetére


nzozz
aktív tag

Így kimondottan fogínyproblémáról nem tudok, csak a keményebb szálú fogkefékkel nem volt túl kellemes a fogmosás.
Amúgy az S100 -asnak minőségre, tartósságra milyenek a keféi? Mert a képek alapján elég gagyinak tűnnek, érdekelne milyen a valóságban.

(#55) bloggiold válasza nzozz (#54) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Szerintem a képek alapján sem gagyi és a valóságban sem az.A kefék is jó minőségűek, de 3 hónap után egyértelműen cserélni kell, mint bármelyik gyártó fogkefefejét.

https://fontecone.blog.hu/

(#56) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Skacok, az S100-as polírozó funkciója megéri a felárat? Technikailag nem igazán látok más különbséget a kettő között (na jó, picit nagyobb az S100 akksija, van hozzá hordtáska, cserébe drágább és csak kettesével adják hozzá a fejet...).

Vagy ajánlanátok első elektromos fogkefének hasonló modelleket?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#57) instantwater válasza Johnny_vT (#56) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem a Seago SG-507 tökéletesen bevált első szónikus fogkefének.
Előtte forgófejeset használtam, de sokszor vérzett tőle az ínyem.
Olcsó a gép is, és a fejek is.

(#58) Fryskitt válasza Cs1csó (#51) üzenetére


Fryskitt
addikt

Konkrétan a megfelelő IP védelemmel ellátott USB fali töltőre gondoltam.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#59) petipetya válasza Johnny_vT (#56) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az Alfawise SG - 949 modellt is sokan vásárolják, ehhez összesen 3 fej van (a rajta lévővel együtt), plusz a kábel a csomagban. Ennyiért bevállaltam életem első elektromos fogkeféjének, a lényeg hogy szónikus legyen. Jelenleg úton van, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni.

Külön fogkefés topic híján lehetne ez az elektromos fogkeféké.

"nincs rá lezsóidő"

(#60) morphin


morphin
tag

Akciós az S100 - 19.99$ illetve ha együtt veszed akkor a plusz 2 fej 5$ helyett 2.59$. Rendeltem egy feketét plusz fejekkel...kíváncsi vagyok.

(#61) bloggiold válasza petipetya (#59) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Jó ötlet, támogatom.

https://fontecone.blog.hu/

(#62) Johnny_vT válasza petipetya (#59) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszi a tapasztalatokat!

Végül a hordtáska és a vezetéknélküli töltés miatt az S100-ra esett a választás. Ez a "csomagban olcsóbb a pótfej" dolog viszont kimaradt, így normál áron vettem hozzá egy extra szettet is tegnap. :O Na mindegy, 2 héten belül itt lesz :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#63) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Üdv mindenki!
Kérdésem az lenne, hogy alfawise vagy seago-t érdemes venni? Bf körül gondoltam venni. A kérdés az lenne hogy seagoból melyik lenne az esetleges opció? (Plusz beszerzési hely). Köszi előre is! :)

(#64) vidra1221 válasza morphin (#60) üzenetére


vidra1221
tag

Berendeltem én is egy hete.Kíváncsi leszek rá!

(#65) #94529552 válasza Jokerdapro (#63) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem Digoo DG-YS11 van, olyan mint az Alfawise S100, és nagyon jó. A cikkben banggood-os link van, de aliról is rendelhető. Vagy van még Sarmocare S100 névvel is ugyanaz. A vez. nélküli, vagyis indukciós töltősök tartósabbnak igérkeznek, mint a másik megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#66) zseko válasza morphin (#60) üzenetére


zseko
veterán

Köszi a linket. Én is kíváncsi leszek, főleg hogy kértem hozzá tracking numbert, de az azóta sem él, és szlovákot kaptam.

HR24.hu

(#67) schawo válasza #94529552 (#65) üzenetére


schawo
titán

A vez. nélküli, vagyis indukciós töltősök tartósabbnak igérkeznek, mint a másik megoldás.

A vezetéknélküliben három dolog romolhat el (indukciós töltő, indukciós vevő és közöttük a kommunikáció), míg a sima érintkező már évszázadok óta bizonyítottan működik, és egyszerű, mint a faék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#68) MrTwister válasza schawo (#67) üzenetére


MrTwister
őstag

...és az érintkező korrodálódhat(fürdőszoba nedves környezet), kitörik,nem érintkezik. Nem kötekedni akarok csak szerintem ugyanannyi az esély ennek vagy annak a technológiának a tönkremenetelére is! ;)
Ha pedig a faéknél tartunk a vevő egy egyszerű tekercs(szekunder), az adó is(primer), közöttük a kommunikáció: elektromágneses indukció. Szóval nem egy túlbonyolított dolog az sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#69) schawo válasza MrTwister (#68) üzenetére


schawo
titán

biztos, hogy van valami kommunkiáció, különben az adó rész tönkremenne terhelés nélkül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#70) MrTwister válasza schawo (#69) üzenetére


MrTwister
őstag

Olcsóságra mennek, nem hiszem, hogy túlkomplikálnák, lehet egy egyszerű mágnes(fogkefében van) nyit egy Hall-szenzort(töltőrészben van) vagy valami hasonló.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#71) #94529552 válasza schawo (#67) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem8, te akkor vedd a lenyithatós/ vezetékes töltésűt, ami biztos könnyebben beázhat. Az OralB-m nél 4 éve nem romlik el az indukciós, de olvastam, hogy az elemesek meg hullanak, mert nem tartósak, egy ilyen nálam is tönkrement.

(#72) schawo válasza #94529552 (#71) üzenetére


schawo
titán

ami biztos könnyebben beázhat

Hogy micsoda? :) Attól, hogy valami nem vezetéknélküli töltéses, még nem ázik be, és még csak nem is kell neki :) Az érintkezős fogkefémet (Oclean One) víz alá lehet meríteni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#73) #94529552 válasza schawo (#72) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor te használd azt, mi meg indukciósat :R , mert az már bizonyított, problem?

(#74) schawo válasza #94529552 (#73) üzenetére


schawo
titán

Van ilyenem is, csak arra akartam rávilágítani, hogy inkább hótt mindegy, ettől nem lesz se jobb, se rosszabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#75) Gave válasza morphin (#60) üzenetére


Gave
addikt

Én is rendeltem egyet, kíváncsi leszek milyen lesz. :D

(#76) #94529552 válasza schawo (#74) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már régóta világítasz :O . De csak egyedül szerinted nem jobb, ami tényleg jobb, mert úgy látszik az S100 kell a többségnek.

[ Szerkesztve ]

(#77) Májki03


Májki03
csendes tag

Én is rendeltem ma kettő S100-ast, kíváncsi leszek rájuk. Szerintetek gyerekek is használhatnak ilyet (3ev)? Vagy gyereknek milyet ajánlanátok?

(#78) instantwater válasza Májki03 (#77) üzenetére


instantwater
addikt

Én Seagobol láttam kisméretű, direkt gyerek modellt Alin.
Szerintem egy gyereknek hatalmas egy felnőtt fogkefe.
Engem is érdekel a kérdés, de majd megmondja aki vett már.

[ Szerkesztve ]

(#79) zseko


zseko
veterán

Aki kért tracking numbert, annak működik? Negyedikén rendeltem 'Europe registered' szállítással, a kapott szám a mai napig nem működik.

HR24.hu

(#80) petipetya válasza zseko (#79) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem a webes felületen látható saját rendelések menüpontból: track your shipment / tracking web. Ez az 1tracking által mutatja a státuszt, amivel nemrég kötött megállapodást a gearbest.

Igaz, a legalapabb belga postával kértem, mert az árából kifolyólag (4500 Ft körül) bőven a határ alatt voltam vele.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#81) Gave válasza zseko (#79) üzenetére


Gave
addikt

Nálam működik, ad valami visszajelzést az oldal?

(#82) zseko válasza Gave (#81) üzenetére


zseko
veterán

+petipetya

Az általa ajánlott 1tracking ad visszajelzést, persze,
2018-11-05 11:27:02 Departure in Location Warehouse Sorting Centre.

Viszont ha bármi másban nézem, semmi.

HR24.hu

(#83) User64476 válasza User64476 (#14) üzenetére


User64476
őstag

RST2056 vs OralB. Elsore fura volt, mert nem olyan elefant a porcelanboltban, sokkal finomabban dolgozik. Valahogy jobban is esik vele fogat mosni, 3x2 percig is elvacakolok, mig az OralBvel mielobb le akartam tudni a dolgot. Mondjuk ebben biztos benne van most az ujdonsag varazsa is. Szubjektiven egy het utan tisztabbnak erzem a fogam. Az OralB ment a szekrenybe, es egy masik 2056os beszerzesen gondolkozom.

(#84) bloggiold válasza User64476 (#83) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Próbáld ki az S100-at inkább a másik 2056-os helyett, nekem az jobban bevált.

https://fontecone.blog.hu/

(#85) #94529552 válasza bloggiold (#84) üzenetére


#94529552
törölt tag

:K Egyetértek. Nálam egy komolyabb Oral-B-nél a szonikus Remington 100-as is jobb volt, bár akcióban 9k körül vettem, de csak egy fej járt hozzá, és elég húzósak a pótfejek. Ezért inkább néztem másik megoldást, de az S100(vagyis Digoo DG-YS11 névvel, de ua.) még arra is rátesz egy lapáttal.

(#86) default. válasza bloggiold (#11) üzenetére


default.
őstag

Szia, mit jelent a fogófejes fogkefe, és miért nem ajánlotta neked az orvosod?
Másik kérdésem mindenki felé: az ilyen fogkefékre is raktok fogkrémet? Még sosem használtam elektromos fogkefét, de ez szimpatikus a cikk alapján.

Köszi!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#87) schawo válasza default. (#86) üzenetére


schawo
titán

fogófejes
rrrrrr

fogkrémet
:K Az kell mindig.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#88) petipetya


petipetya
nagyúr

Hány másodpercet hagynak a fogásváltásra a 30 másodpercek között?

"nincs rá lezsóidő"

(#89) Fryskitt válasza bloggiold (#53) üzenetére


Fryskitt
addikt

Volt egy Philipsem ilyen.. de nem bírta sokáig. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#90) #94529552 válasza petipetya (#88) üzenetére


#94529552
törölt tag

1-et.

[ Szerkesztve ]

(#91) petipetya válasza #94529552 (#90) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az igen, nem nics benne könyörület a kezdőkkel szemben.

"nincs rá lezsóidő"

(#92) RBJ


RBJ
addikt

Lenovo nak is van már fogkeféje. Lenovo lemei ha jól tudom.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#93) #94529552 válasza RBJ (#92) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tök mindegy, lekapcsol meg vissza, ez csak egy jelzés. Úgyis addig használod, amíg elégségesnek gondolod, vagy ahogy érzed. Ezek lekapcsolnak 2 percnél, de az Oral B például tovább pörög, amig ki nem nyomod.

(#94) spileraaa


spileraaa
senior tag

eredeti hozzászólás [link]

Én is erősen gondolkodtam ilyen fogkefe vásárlásán, de egy alaposabb információgyűjtést követően lemondtam róluk. S igen, valóban jóval olcsóbbak a szónikus fogkefék az oszcilláló-forgófejeseknél, de az ár nem minden [link]. Lebeszélni semmiképpen nem akarok róla senkit, de jó ha mindenki tisztában van vele mit vesz.

vélemény menyire van igaza?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#95) RBJ válasza #94529552 (#93) üzenetére


RBJ
addikt

Szerintem nem nekem szántad. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#96) #94529552 válasza RBJ (#95) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Bocs, egyértelműen nem, de ezt a vak is látja, de azért nehogy megsértődj miatta. :D

(#97) #94529552 válasza spileraaa (#94) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor te nem veszel, viszont én a több évi Triumph 5000 után hatékonyabbnak tartom a szónikus fogkeféket, és ez már a második nálam, tehát nem véletlen. Ráadásul hébe-hóba még a forgóst is használom, tehát nincs elfelejtve, hogy milyen. Az már mellékes, hogy fogkőképződés is kevesebb szerintem. Egyébként olyan is van, aki csak a hagyományos kézi fogkefét tartja jónak, én azt is elfogadom.

(#98) Breki válasza spileraaa (#94) üzenetére


Breki
veterán

a választ itt rá.

Az offtopik részben

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#99) tipuka


tipuka
addikt

csatlakozok én is barátaim, vettem egy Alfawise RST2056 -t kuponnal 15$-rt, meg hozzá 3 pótfejet 3$-rt (remélem jót vettem), már izgatottam várom, első ilyen elektromos fogkefém. :)) (nem reflinkes linkek)
Ha beválik majd feljebb váltok.

(#100) Batistuta7 válasza tipuka (#99) üzenetére


Batistuta7
tag

tudsz esetleg kupont írni ? én is ilyet szeretnék

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.