Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Nos szerintem aki nem hozzáértő az ne csináljon semmi ilyesmit, Mert igen érheti meglepetés.
Forduljon inkább szakemberhez. A cipőjavitó maradjon a cipő javításnál. De egyépként nem rossz irás.

(#102) Rive válasza Puro (#100) üzenetére


Rive
veterán

Hát, ugye gyógyszertárban ~ 5HUF, fene fogja a dokinál kivárni a sort...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#103) Puro válasza Rive (#102) üzenetére


Puro
aktív tag

Én sem a rendelőbe mentem be, hanem házhoz. Ott is van tartaléka.

(#104) hcl válasza Jim Tonic (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy pl. a HEstore csomagként küld - 1000Ft? Amikor a lap ér annyit? Vagy max. kettőt?
ESD, még soha nem volt belőle problémám. Szerintem nagyon túl van misztifikálva.

Ónszippantás, én már leszoktam róla. Harisnyával megoldható, de szippantás nagyon nehezen szedi ki a vastag (sokrétegű) nyákban a galvánlyukból az ónt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) Rive válasza hcl (#104) üzenetére


Rive
veterán

FDH Főfaluba' ingyenes, ha 'egyszercsak' szállitási határidővel kéred.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#106) hcl válasza Rive (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azzal nem sokat érek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#107) Jim Tonic válasza hcl (#104) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha nehezen jön ki, "felszennyezed" hagyományos (azaz ólomtartalmú) ónnal, és már könnyen ki is jön. Szippantóból meg mindig a drágábbat kell megvenni.

Az ESD hiánya ritkán okoz gondot, de okozhat, és ha pont valami olyan eszközön, akkor főhet a fejed.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#108) #27483136


#27483136
törölt tag

Ha egyszer kipróbálod a fogpiszkálót....különösen a mai korszerű típusok valamelyikét :DDD

(#109) hcl válasza Jim Tonic (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A "pont valami olyan eszköz" az általában nem a pár ezer Ft-os hibás kondis SOHO használatra való lap :)
Szippantó, nekem egy jó régi (de nemóccó) van, de a vastag alaplapok gyakran kifognak rajta...

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) #63439360 válasza Puro (#100) üzenetére


#63439360
törölt tag

Fogpiszkáló?

Az is jó. Kb. 25 - 30 éve közönséges gyufaszálat használok erre a célra, megfaragva hegyesre. Jobb, mint bármelyik fém alkalmazása, ugyanis nem tapad hozzá a forrasztó ón. Egyszerűen kitolja a furatból.

[ Szerkesztve ]

(#111) #63439360 válasza Jim Tonic (#94) üzenetére


#63439360
törölt tag

- Használt kondenzátort nem teszünk be sehová. Valóban nem igazán ajánlott megoldás, de lehet kényszerítő körülmény (korrekt mérést követően). Nem kell félni a használt kapacitás használatától, ha kifogástalan állapotú, és megfelelő értékű ; kapacitás, üzemi feszültség.

(#112) kerekfej válasza #63439360 (#111) üzenetére


kerekfej
addikt

Valamikor egy használt márkás jobb, mint egy új gagyi.

(#113) Jim Tonic válasza kerekfej (#112) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy új márkás meg jobb mindkettőnél. Szerezd be, mielőtt nekilátsz.
#111: az ESR mérés nem olyan egyszerű, a legtöbb készülék, amit készen veszel, gagyi. Én pl. anno készítettem magamnak. Ehhez jön hozzá, hogy nem könnyű információt szerezni, mennyi a névleges ESR értéke.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#114) Puro válasza #63439360 (#110) üzenetére


Puro
aktív tag

Kipróbáltam, nem rossz :DDD Van még egy másik megoldás is, igaz alaplappal még nem néztem, de ha felmelegítjük az ónt, majd egy határozott de kis ütéssel az asztalra csapjuk, akkor egyszerűen kipottyan a maradék a furatból :D

(#115) hcl válasza Puro (#114) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Működik, csak a BGA-k nem biztos, hogy komálják :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#116) Lewzke válasza Thunderzolee (#50) üzenetére


Lewzke
őstag

Fogadunk abban a kék kondiban van egy kisebb Nichicon. :DD
A pisztoly témára visszatérve szerintem akkor nem ajánlott ha nincs forrasztási tapasztalatod, nem szükséges állomás ha jól tudod kezelni a pisztolyt, egyszerűen ügyelni kell, hogy ne melegítsük túl. A hajlított rézdrót vége nem zavaró ha csak kondit kell kicínezni.

[ Szerkesztve ]

(#117) Muton


Muton
addikt

Nekem volt kondicsere a régi lapomon (DFI), de egy sima pillanatpáka meg sem tudta olvasztani azt a forrasztóanyagot. Valami pici hőlégfúvó bírta csak. Szóval nem mindig egyszerű...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#118) CPT.Pirk válasza Muton (#117) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az "igazi" régi fajta volt mint a TRP, vagy az a gagyi kínai, amit manapság árulnak?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#119) #63439360 válasza Lewzke (#116) üzenetére


#63439360
törölt tag

A pisztoly témára visszatérve szerintem akkor nem ajánlott ha nincs forrasztási tapasztalatod, nem szükséges állomás ha jól tudod kezelni a pisztolyt, egyszerűen ügyelni kell, hogy ne melegítsük túl.

Arany igazság.. (marha nagy tapasztalat kell, de használható a pisztoly páka is; de inkább jobbat...)

(#120) Muton válasza CPT.Pirk (#118) üzenetére


Muton
addikt

Mármint mi? A lap? Mert az anno komplett pc árában volt...
Vagy a páka? Nekem van egy 40W-os, az meg sem tudta puhítani, majd elvittem egy mobiltelefon szervizbe, az ottani komolyabb páka (mármint nekem annak tűnt a kis állomásával), amivel simán javítják a telefonokat, szintén kevés volt. Akkor hozta elő a srác azt a kis légfúvó izét :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#121) djculture válasza Muton (#120) üzenetére


djculture
félisten

Én simán pisztolypákával hozzá hajtott heggyel meg egy kézi ónpumpával szoktam cserélgetni ezeket.
Jó mondjuk már pár milliószor csináltam a samsungba is csak ott weller állomás volt de minek, folyton eldugult az ónszivója a szalag meg ment ezerrel. Na akkor szoktam rá a pisztolypákára. Ott nincs idő ilyen tisztítási műveletekre.:)

[ Szerkesztve ]

(#122) CPT.Pirk válasza Muton (#120) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

40W? Az valami gyerekjáték verzió lesz, gondolom Kínából. A rendes TRP 75W-s, annak nincs akadály. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123) djculture válasza CPT.Pirk (#122) üzenetére


djculture
félisten

[link] 100w Ez úgy melegíti hogy arra kell vigyázni ne égessük szét a panelt.

[ Szerkesztve ]

(#124) Rive válasza djculture (#123) üzenetére


Rive
veterán

Klasszikus műszer...
Ha olyan hegyet hajtasz hozzá, akkor van az 150W is.
Ha meg kicsit használtabb már a hegy, akkor heggeszteni is tud...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#125) 04ahgy válasza Rive (#124) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha meg olyan hegyet hajtasz hozzá, akkor a DIL-14-es IC-khez is jó. :D

A Lomexben most EPCOS és Teapo/Yageo kondik kaphatók főleg, de van pár Nippon Chemi-Con, Nichicon és Rubycon is.

Didyman és stol nem járt még erre. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#126) ffodi


ffodi
veterán

Most olvastam a cikket, sajna ugyan azon véleményen vagyok, mint az előttem szólok. Nem akarom bántani a cikk íróját, mert biztosan jót akart, de a szakszerű javítás és a gányolás az nem ugyan az. Vannak módszerek, amivel ilyesmit házilag is lehet javítani, de az ilyen cikkekkel vigyázni kell mert Steven Blood egyből neki áll, és te leszel a hibás ha elcseszi. (ami pedig ilyen paraméterekkel igen könnyen előfordulhat)

Egyébként látom a topic megy át a "Mindennapi forrasztási praktikák" topicba, de sebaj, örömmel olvasom mindig az ilyesmit. :D

Ha már fogpiszkáló, vagy ütögetés.......pákával ón felmelegít, sűrített levegővel határozottan ki/lefúj....ez is szokott működni, nameg a feljött, szakadt vezetőréteg javítása cm magas ón hegyvonulattal. ;]

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#127) #27483136 válasza ffodi (#126) üzenetére


#27483136
törölt tag

Végülis nem egy szürkehályog eltávolításáról van szó, aminek sokkal cikisebbek a következményei.
De már arról is halottam, hogy itt-ott falukban nénik tökéletesen csinálták azt is, mindaddig, míg az orvosok el nem mondták nekik, hogy mit művelnek. :)

(#128) hcl válasza #27483136 (#127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nénik :)
Anyám munkahelyén (meg pár helyen ahol én is dolgoztam), nénik SMD-t is tökéletesen forrasztanak, meg BGA-t cserélnek ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#129) kovy79 válasza hcl (#128) üzenetére


kovy79
őstag

Nálunk a cégnél 10 évvel ezelőtt 20-25 néni volt, akik a biztonságtechnikai (riasztók, érzékelők, automaták) építették össze. Ma már csak egy van, ő a napokban lesz 60 éves. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#130) 04ahgy válasza kovy79 (#129) üzenetére


04ahgy
nagyúr

És ki tudna cserélni szakszerűen egy púpos kondit egy alaplapon? :D Arra tippelnék, vagy tennék egy nagyobb összeget, hogy igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#131) Jim Tonic válasza 04ahgy (#130) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Biztos lehetsz benne, hogy nem. Betanított munkások. Van bőven nálunk is. Forrasztanak, paneleket szerelnek, és fogalmuk sincs róla, mit is csinálnak, egyáltalán mi van a kezükben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#132) Rive válasza Jim Tonic (#131) üzenetére


Rive
veterán

Háááááát... Azért tizen-valahány év alatt még egy betanitott munkásnak is átmegy annyi variáció a keze között, hogy 'belejön'.
Pláne, hogy pl. a gépről leszedett paneleken az alap meo és a javitás is hasonló munkások kezei között megy át.
Legalábbis ott, ahol mi gyártatunk.

Szóval az emlegetett esetben szerintem is meg tudnák csinálni.
Az egyszeri Józsi/Mari, felvéve egy-két batch idejére, persze valószinűleg tényleg nem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#133) hcl válasza Jim Tonic (#131) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól még, ha tud forrasztani, valszeg tud furatszerelt alkatrészt is cserélni.
Illetve, mi a szakszerű? Ilyen döglött, ~0 értékű cuccoknál általában elég a tulajnak, ha működik utána, és nem került sokba a műtét.
A 30 éves Weller pákámmal, pl. szakszerűen cserélek otthon kondikat? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#134) kovy79 válasza Jim Tonic (#131) üzenetére


kovy79
őstag

Biztos lehetsz benne, hogy 30 év tapasztalattal a háta mögött bármit kicserél, beültet és még nagyjából tudja is, hogy mi az! Bár hogy mire való, esetleg mivel helyettesíthető, azt már nem igazán. :)

Mod: egy ilyen "betanított" munkásnak egyébként nincs egyszerűbb meló, mint pár furatszerelt kondit gyönyörűen kicserélni.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#135) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Micsoda vitát sikerült indítanom Mari néni miatt. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#136) joecontra válasza 04ahgy (#135) üzenetére


joecontra
addikt

Lett is pár hsz. ;]

Üdv,
J

(#137) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Szerintem jü cikk, az alapok jók a többit meg fejleszteni kell:D Mi sem forrasztó pákával születtünk a pólyába?:D vagy igen ?:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#138) attilav2


attilav2
őstag

Hát én vigyáznék azokkal a kibányászott kondikkal, isten tudja mennyit futottak, és ha már megjavítjuk a lapot akkor nem lutrit hanem tervezhető élettartamot akarunk, és ennek megfelelően -attól függően hány évig akarjuk még használni a lapot- veszünk olcsóbb vagy drágább kondenzátorokat.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#139) #27483136 válasza attilav2 (#138) üzenetére


#27483136
törölt tag

Legfeljebb egy újabb csere....gyakorlás.

(#140) Tamás9x válasza attilav2 (#138) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha már egyszer megette a fegyverzetet az alaplap akkor az sosem lesz tökéletes a másik kondit is elemészti.
Gyakorolni jó. Veszíteni nem veszít semmit.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#141) #63439360 válasza Tamás9x (#140) üzenetére


#63439360
törölt tag

Ha már egyszer megette a fegyverzetet az alaplap

Ilyen a mesében sincs (nem kellene terjeszteni).

1. alul méretezett (üzemi feszültség) kondenzátor, túlmelegedett, szétnyílt, tönkrement, csere.
2. silány ponthegesztés, nem érintkezik a láb a fegyverzettel, csere.
3. kapacitás szegény lett ( elsősorban anyag minőség/párosítás okozza), csere.
4. zárlatos lett (1., 2., pont, + gyártási pontatlanság), csere.
5. eleve téves kapacitás/üzemi feszültség érték (nagyon ritka, gagyi kategóriánál fordul elő esetleg), csere.

(#142) Tamás9x válasza #63439360 (#141) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hát nem tudom, én nem akarok vitába keveredni senkivel, de ez nem csak az én tapasztalatom ami kb visszamenőleg 8 év. Minden alul van méretezve, ez a villanykörte elmélet, mindenki tud róla, csak nem veszik tudomásul. Ez már megint másik téma.
Én sem hittem el hogy fel tud robbanni egy Pentium 4-es proci, mert ilyen a mesében nincs, amíg egyszer csak nem robbant bele a tesztpadomba. Volt egy kedves Abit lapom 6,3v 2200uf es kondikkal megette kapott 16V 3300-ast tény felhőkarcoló volt, de aztán azt is megette, ez mi ha nem mese?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#143) Tamás9x válasza Tamás9x (#142) üzenetére


Tamás9x
őstag

De nekem lehet csak egyéni esetem volt, tényleg nem csipkelődésnek szántam.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#144) Rive válasza Tamás9x (#142) üzenetére


Rive
veterán

Vannak még ~ 10 éves (asszem... rég volt :DDD )javított lapjaim, anno rendes, minőségi kondit kaptak az eredeti vackok helyett, ma is rendben vannak.

Ha döglik a lapban a cserélt kondi, akkor vagy sz@r a lap mellett a táp, vagy rossz (gyenge minőségű vagy nem belevaló) kondi került bele.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#145) hcl válasza #63439360 (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem ezek a legritkábbak.
A legtöbb attól döglik meg, hogy hülye helyen van, és melegíti valami, ahogy én tapasztaltam (monitorokban, tápokban, lapokon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#146) kerekfej válasza hcl (#145) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy gagyi vagy hibás tápegység is elősegíti a kinfingást.

[ Szerkesztve ]

(#147) hcl válasza kerekfej (#146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyságredekkel ritkábban, mint gondolják.
Dolgoztam olyan helyen, ahol tele volt minden Codegen tápos gépekkel (százas-ezres nagyságrendben), és nem hullottak a lapok és a kondik. Ami igen, az a hűtés hiánya miatt.
Ez a tápegység probléma nagyon túl van lihegve.

Mutogatni való hater díszpinty

(#148) #27483136 válasza hcl (#147) üzenetére


#27483136
törölt tag

Annál is inkább igaz, mert ezek a 1-2000uF/6,3V-os kondik jellemzően már egy fesszabályzó után vannak.

(#149) Tv válasza hcl (#147) üzenetére


Tv
senior tag

Codegen bár nem valami jó, de nem is leges-legrosszabbak közé tartozik szerintem.

(#150) CPT.Pirk válasza Tv (#149) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ma már nem, nekem is van olyan Codegen tápom, amiből nem spórolták ki a az alkatrészeket, de abban az időben, mikor megalapozták a hírnevüket, azt láttad kinyitva a tápot, hogy 5-6 szűrő, védelmi alkatrész ki volt hagyva, a helyükön dróttal át volt kötve a nyák...

hcl: meg tudom erősíteni amit írsz, ahol én dolgoztam, ott is csak és kizárólag a leggagyibb márkájú tápokat használták, mert hogy "nem mennek tönkre gyakrabban, mint a drágább, márkás".

Persze magamnak vagy ismerősömnek nem vennék gagyi tápot. :N
Használt FSP, aztán jóság van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.