Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strapáciusz


Strapáciusz
tag

2400G alapórajelen 3.4 GHz ?
( esetleg 3.6?)

[ Szerkesztve ]

A lélektani hadviselés spécije

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A Wraith Stealth hűtő elég hitvány cucc a Ryzen 5 2600 mellé. Nálam (jó, nem a legjobb a házam, de szív elöl és oldalt, kifúj hátul összesen 3 venti) lazán 80 fok fölé ment a CPU hőmérséklete pár perc stressz teszt után. Vettem helyette egy Wraith Prism-öt és az már 70 fok fölé se nagyon engedi, ugyanúgy hangtalanul.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) #41095680


#41095680
törölt tag

FSP Hyper-t néztem, de aztán Seasonic 430W lett belőle...egyikkel sem jár rosszul az ember.

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Az előző oldalon említett processzorok áramellátására bevethetjük az FSP Hyper sorozatának 600 wattos, 5 év garanciával 18 000 forintba kerülő tagját, mely 85 százaléknál jobb hatásfokot,

Segítek lefordítani: ez kb. 80Plus Bronze lenne a szabványos mérés szerint, DE
- ahhoz tudnia kéne a tápnak Amerikában 115-120V-ról működnie (nem tud)
- FSP kifizette volna a minősítés díját (nem valószínű, hogy költöttek rá)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Chaser


Chaser
titán

Valahol a letisztultabb szo helyett legtisztubbat irtal, egyebkent uditoen hibaktol mentes volt a cikk :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Az a Ryzen 5 2600 nem is rossz ezen az áron (sem). Ősszel építek gépet, szerintem ezt fogom választani.
Az a 80 ezres Celeronos gép... hiába megy bele SSD. Egy SSD nem javít a gyenge CPU-n. (Régi cégesemben i5 3117U van és hiába van mellette 8 giga ram, meg Samsung SSD, hitvány vacak cucc. Sima böngészés egy Snapdragon 400-as telefonon is gyorsabb.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) direwolf


direwolf
őstag

A HP EliteDest mikrotoronyról rossz képet raktatok ki. A képen a SFF van.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8) Chaser válasza janeszgol (#6) üzenetére


Chaser
titán

Tegnap csak egy kis lightos 3d-s lakas tervezot hasznaltam, 4 magos 3. gen mobil i7 ht-val, 16gb ram, 860 evo, hadd ne mondjam mekkorakat nyilnyikolt' neha renderkor:) messze nem pro felhasznalas, ingyenes kis sw, eleg eletszeru, h ezt nem csak en hasznalom, ahogy mondod, ertelmesebb telefonon gyorsabb bongeszni, mint egy ilyen 80e-s bontoszokevenyen, aminek a kijelzoje is elmondhatatlanul pocsek extrakenit, nem csak a felbontas miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) nuke7 válasza Chaser (#5) üzenetére


nuke7
veterán

nágymagos..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#10) nyunyu válasza janeszgol (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire lassú lenne az i5-3317U?

Régi laposomban i5-3320M volt, de az egyáltalán nem tűnt annak (mostani i7-5500U-m semmivel sem gyorsabb.)

Oké, másfélszeres órajel. (1.7GHz alap helyett 2.6, 2.6GHz turbo helyett 3.3)

Mondjuk a Chrome sok mindent térdre bír kényszeríteni, és egyre kevesebb modern weblap van, ami IE11 alatt hibátlanul működik.
(szamlazz.hu-val szívtam hó elején :( Supportjuk szerint ne használjak elavult böngészőt. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) worxland válasza janeszgol (#6) üzenetére


worxland
addikt

"Egy SSD nem javít a gyenge CPU-n" - a CPU-n nem, de a gép összteljesítményén nagyon sokat. Core2Duo és Core2Quad SSD-vel update-elve a mai napig kielégíti a család idősebb tagjainak számítástechnikai igényét (Face/Youtube/böngészés/Outlook).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12) nuke7 válasza nyunyu (#10) üzenetére


nuke7
veterán

én váltottam firefox-ra... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#13) nyunyu válasza Chaser (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Cinebench R13-mal hasonlítottam össze az i5-3320M (2 mag+HT, 2.6-3.3GHz, 3MB L3) a kettővel újabb i7-5500U-val (2mag+HT, 2.4-3.0GHz, 4MB L3), semmivel sem volt gyorsabb a kettővel újabb i7, mint a régi i5, 1% alatti difi volt a két pontszám között.

Egyszálas teljesítmény 2.15x-ét produkálták a procik bekapcsolt HTvel, vagyis a HT max dísznek jó.
SpectreMeltdown hiszti az később jött, tehát még semmi lassító patch nem volt feltéve.

(Asztali 3 modulos (*2 CPU) Amd FX6300-am meg 5.5x teljesítményt produál a saját egymagosához képest, ezért akarta annyira a zintel kikapcsoltatni a "HT-t" a Spectre patchben minden procin, nem csak a saját szarjaikon.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) H0P4


H0P4
csendes tag

Disztrinél dolgozom. ITs vagyok tobbint 20 éve, nézem sokszor ezeket az infókat mit árulnak a cégek átlagos vásárlóknak.

Elszomorítónak találom a magyar piacot.
Az olcsóság, persze értem ennyi pénzük van a cégeknek/embereknek.
Nem látom a hajlandóságot a vágyat arra hogy a "jó ez" helyett "bocs de ez nem elég jó"-ra váltsunk IT szinten. Ezekre a szörnyű teljesítmény számokra és ehhez az arányaiban magasabb átlag árak még rosszabbá teszik a helyzetet.

-4GB rám alapból egy laptopban, mikor már nincs 32 bites windows szinte a piacon (csak a szegény hülyék akiket direkt átveréssel céloznak meg, az venne 32bitws OSt már)...
-2GHz alatti alap órajel egy processzorban, 6 szál max, hyper threading nélkül. Nem felvágni akarok de a telefonomban gyorsabb és több a proci meg a teljesítmény.
600W-os tápegység. hogy tarthatunk itt? Sem a tápegység minősége sem teljesítménye nem üti meg az elégségest. Nem gamer gépről beszélek de GARANTÁLOM hogy az aki egy ilyen gepet elkezd upgradelni első év végén vásárlás után, cserélheti le a tápegységet.
Stb, stb. Itt most a sok sz@r monitor szerencsere kimaradt. A 24" hd de "szuper" kijelzők "csak" 40ezer Ft-ért ja nem is IPS csak LCD.

Ez a piac botrányos, és prohardver értem hogy bizniszel ezekkel a cégekkel és pénzt, kedvezményt meg egyéb dolgokat kap (a menedzsment emberei mert persze nem a dolgozók gazdagodnak ezekből a biznisekből). De irtózatosan elszomorító ez már 2020ban.
Szart árulunk, száz közel 50k körül, csak vigyék a többi nem érdekel minket. :(

(#15) Victorio válasza H0P4 (#14) üzenetére


Victorio
aktív tag

Egy 600W-os FSP táp se minőségre se teljesítményre nem jó?
Biztos nem keverted össze a 150W-os Vargánéval?
Vagy te hegeszteni is szoktál PC táppal?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#16) Chaser válasza Victorio (#15) üzenetére


Chaser
titán

Ez az fsp messze nem csucskategorias alkatreszekbol es elektronikabol epul fel, egy belepo tap ami hasznalhato, inkabb nagyon sok egy atlagos gepbe, mint keves
A "kollega" tobb helyen tanubizonysagot tett, h sok teren fogalomzavarban szenved, a nem ips hanem lcd a legjobb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) sb válasza nyunyu (#10) üzenetére


sb
veterán

Valamit félrenézett szerintem.
A 3317U core magos, Ivy. A cikkből meg az N4000-es Celeront emlegeti. Ez ugye nagyon nem ugyanaz a kategória...

Oké, nyilván gyorsultak a core magos procik is, de sokat nem léptek előre perf/W-ban, csak a Broadwell után. Ráadásul még ezzel együtt is az Ivy volt anno az egyik legjobb perf/W proci. Szóval 15W-ból sokkal több nem jött ki egészen az utolsó 2-3 generációig.

Az Atom magos cuccok meg jóval lassabbak. Bár nemrég épp meglepődtem egyen. Egész jól bírta a böngészgetést is. Értsd: egy index.hu betöltésnél nem voltak másodperces várakozások.

@Chaser
Az, hogy ingyenes 3D progi, sokat nem jelent. Sőt, inkább rosszat. Render se kell hozzá, már a szerkesztő felületen be tudnak sz*rni... de legalább az Archicad-ig bezárólag kegyetlen szarul skálázódnak és használják is a hw-t. :)

(#18) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

"annak, aki tudja és akarja is megfizetni."

Az megvanfogalmazvadik' :W

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#19) #41095680 válasza H0P4 (#14) üzenetére


#41095680
törölt tag

Van 1 Dell 2311H ips lcd monitorom van lassan 8 éves kb. 48000 volt, meg vagyok elégedve vele. Van aki több százezret költ monitorra, van aki tv-t használ monitorként. Szerintem máshol is ilyen színes a piac, nem csak MO.-on.

(#20) #41095680 válasza #41095680 (#19) üzenetére


#41095680
törölt tag

Azért vettem 400W-os tápot, mert idle 45W-ot, terhelve ~96W-ot fogyaszt a gépem, viszont a 600W tényleg jobban hangzik. 😁

(#21) Chaser válasza sb (#17) üzenetére


Chaser
titán

tudom, arra utaltam h egy teljesen kommersz kis sw, amit előképzés nélkül bárki használhat, és használnak is sokan, ilyen 80e-s csodán hasznáhatatlan lenne, pedig nem power user szintű felhasználásról van szó, mondjuk azon már a net is nyiknyiköl'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én most vettem inkább egy 30 ezres lapost,egy év garral,i5 procival 4 gb rammal(lehet egy 4 gb-ost még bedobok) nagyon szép állapotban számlával stb.Biztos hogy jobb lesz mint egy ilyen hulladék 80 ezres.Nem hiszem hogy böngészésre, youtube ra ne lenne elég. :U

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#23) Akula válasza direwolf (#7) üzenetére


Akula
őstag

+1
ami a képen van, az 320.900HUF
ez kicsit olyan euronics típusú vevőteremtés.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#24) HdRew válasza nuke7 (#12) üzenetére


HdRew
őstag

Én Chrome és Firefox után Opera.. telefonon is bevált.

[ Szerkesztve ]

(#25) pomorski válasza Victorio (#15) üzenetére


pomorski
őstag

Egy jókomám meg a hibás tápokat át szokta alakítani elektromos egér/patkányfogóvá.

(#26) SEB111 válasza Strapáciusz (#1) üzenetére


SEB111
csendes tag

9400F , 50k ért , elég jó dealnek hangzik :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#27) Luck Dragon

Ryzenek jó árban vannak.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) Zoltn válasza H0P4 (#14) üzenetére


Zoltn
senior tag

Te most trollkodsz? :F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#29) hahakocka válasza SEB111 (#26) üzenetére


hahakocka
senior tag

A Ryzen 2600 meg még olcsóbb s jobb is magasabb az alap órajele és 12 szálas. De tény az intelekból a 9400f az egyetlen mely mostanság megéri.

[ Szerkesztve ]

(#30) Schweini


Schweini
tag

136 egy gépházért? :Y
Kétlem, hogy annyival jobb lenne mint bármelyik másik negyede áron.

(#31) sb válasza Chaser (#21) üzenetére


sb
veterán

Értettem. De én azzal egészítettem ki, hogy inkább az sw-k vannak sokszor gyalázatos állapotban.
A "jobbak" is - legalábbis nekem éppen tervezőprogramoknál ez volt a tapasztalatom - nemhogy a kis kommerszek.
Nem biztos, hogy hw oldalon kell keresni a problémát... lehet, hogy 8-12 maggal is kb. ugyanazt kapja az ember élményben. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Csapoati válasza hahakocka (#29) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az i3-9100F is egy nagyon jó ár/értékű proci most szerintem. 35 ezer Ft körül van, igaz csak 4 mag, de azok erősek, magas órajelen járnak (turbó is van!), aztán amikor kevés lesz a 4 mag, simán lehet cserélni i5-re vagy i7-re - nyilván normáűlis alaplappal kell venni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) #04430080 válasza Csapoati (#32) üzenetére


#04430080
törölt tag

Attól függ, mire használnád. Jó ár/érték aránynak inkább mondanám a 18 ezerbe kerülő R3 1200 -at, hűtővel együtt.

(#34) Csapoati válasza #04430080 (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Játékra sokkal jobb az i3-9100F, a magonkénti teljesítménye elég bika.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) #04430080 válasza Csapoati (#34) üzenetére


#04430080
törölt tag

Most, hogy az új konzolok 8/16 -osak lesznek, játékra R7 2700 -at választanék. Nagyon jó áron van. Akinek adott alkalmazáshoz jobb az Intel, vegye. Saját részre én nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#36) Csapoati válasza #04430080 (#35) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is Ryzent vettem, mert 4-5 évre tervezek vele, de aki csak 1-2 évre előre gondolkodik most CPU-ban, annak még szerintem jobb az i3-9100F vagy egy i5-9400F. A konzolok csak jövő ősszel jönnek, aztán mire az arra (is) fejlesztett játékok jönnek, még vagy egy év.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) #04430080 válasza Csapoati (#36) üzenetére


#04430080
törölt tag

Kérdés mi lesz a sockettel. Könnyen jöhet Inteltől is valami újdonság, ami jó lesz, de nem fog már belemenni. 6-7-8-9 "ugyan azt" használta.

[ Szerkesztve ]

(#38) Csapoati válasza #04430080 (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2 év múlva belerak az ember egy i5-9600-at vagy i7-9700-at,aztán évekig ellesz azokkal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) atok666 válasza Schweini (#30) üzenetére


atok666
őstag

Sokan megveszik. Nem te vagy a celcsoport.

Atok

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

"egy nágymagos példányt" - na nekem pont ilyenre lenne szükségem :)

Komolyra fordítva a 9400f egész jónak tűnt, aztán megláttam a 2600-as árát.

[ Szerkesztve ]

(#41) Piftuka válasza nyunyu (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mondjuk a Chrome sok mindent térdre bír kényszeríteni, és egyre kevesebb modern weblap van, ami IE11 alatt hibátlanul működik."

Én ajánlom a VIVALDI böngészőt.

Sok hónapja áttértem rá a Firefox-ról, és nem bántam meg. A régi, még jó Opera fejlesztőcsapata készíti.

Számomra minden szempontból azt, és a '2000-es évek elejét idézi. :K Folyamatosan fejlesztik - többek között a felhasználók kérései és visszajelzései alapján, rengeteg mindent tud, rendkívül gyors...

Nem hibátlan, de mint említettem... rendszeresek hozzá a hibajavítások, finomhangolások.

Amíg van hozzá support, én biza le nem cserélem másik böngészőre. :N

"Aquila non captat muscas."

(#42) Piftuka válasza Csapoati (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha még hisz, és bízik az Intel-ben.

Nálam leszerepeltek. :( Hamarosan én is fejlesztek egy Ryzen alapú rendszerre.

"Aquila non captat muscas."

(#43) Csapoati válasza Piftuka (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is Ryzent vettem, de mivel a fejlesztésnél a fő szempont a játék volt (egyéb célokra a régi i5-3550 is bőven elég volt), így játszottak az i3-ak és i5-ök is, mert az erős egyszálas teljesítményük miatt picivel még jobbak is (jelenleg!) erre a célra, mint a Ryzenek többsége. Aztán persze ki tudja, milyen sebezhetőségek derülnek még ki majd. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a hp az a gép, amit fél képernyős animált gifben reklámoz mostanában a ph?
mert akkor jelzem, hogy félrement a marketing kampány.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Csapoati válasza bambano (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Rákattintottam mindkettőre, másik cég, de a típusszámok se azonosak. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) Aprósólyom válasza Zoltn (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szinte biztos, hogy trollkodik. Én is mindjárt megyek lecserélni a "vérszegény" 500W tápomat... Meg a szüleim gépében a 4GB RAM-t megduplázom... de hogy minek, azt nem fogom megérteni...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#47) ceia


ceia
őstag

Az Intel CPU nagyon tetszik! Amikor megláttam a dobozát... hát ez az, a jól megszokott Intel design! Persze nem a doboz a lényeg, de már csak ezt is jó látni. 50-ért egy hat magos Intel kiváló vétel. Így is kell, minek bele az IGP, illetve legyen ilyen is, olyan is. Annak nem látom értelmét, ha IGP-s processzort kell vennünk akkor is, ha videókártyát akarunk használni. A hozzáadott hűtő nem baj ha van, bár nagyon régi fejlesztés. Ideje lenne már kitalálni valami modernebbet. Engem a HT hiánya nem zavar, nem tartom hátránynak. Jónak tűnik a Ryzen is, de én mindenképpen az Intel választanám. A Ryzen 1500X barátivá vált ára óta azt mondtam, hogy ha most vennék processzort, még én is Ryzent vennék. De mostantól újra azt mondom, hogy Intelt! 50k pont a max összeg, amit kiadnék egy processzorért. Bárcsak ebben is benne lenne egy olyan minőségű hűtő, amilyet az AMD ad! Így vagy beérem a gyárival, vagy még 10-12k-ért veszek jobbat. Sosem volt bajom a stockkal, de ma már ijesztő ahogy kinéz, mikor is a tervezték? Kb. a P4 óta alig változott. :)

(#41) Piftuka Tudja a Page Info-t? Különösen a Media részét. Számomra nélkülözhetetlen szolgáltatás. Rettegek, nehogy a Mozilla megszüntesse! Sok oldalon letiltják a jobb klikkes menüt, hogy ne tölthesd le a képeket. Olyankor simán lekapom a Page Infoból. Még egyszerűbb a QuickPageInfo kegészítővel, mert az egyből a Media fülön nyitja meg egy kis ikonra kattintással.
Van hozzá DownThemAll kiegészítő? Nélkülözhetetlen.
Van hozzá uBlock Origin? Ezeken kívül semmi mást nem használok, csak a Black témát Madonnától, de ezek fontosak!

(#42) Piftuka Nálam meg az AMD szerepelt le, de folyamatosan több, mint két évtizeden keresztül. Ennek ellenére, a Ryzennel elfogadhatóvá vált számomra is. Bár ha van Intelben is jó, akkor inkább azt veszem. Ha már ennyi éven át bevált.

        it's more fun to compute

(#48) Mans20 válasza Csapoati (#32) üzenetére


Mans20
addikt

Van olcsóbban is 9100. [link] Nekem jó is lesz játékra, csak kár, hogy igp nélküli. VGA eladásnál jól jön.

(#49) hahakocka válasza ceia (#47) üzenetére


hahakocka
senior tag

Tehát Inteles vagy és kész :D Az AMD régen sokszor rossz volt és most hatalmas felívelő pályán van míg az Intel lefelé ívelőn! Ennek ellenére maradsz az Intelnél, ami ezek után (s a mondandód után is) nem logikus. Hacsak nem vagy márka hű, de akkor ne csinálj úgy mintha nem lennél az, mikor pedig az vagy. Intelnél most sok hiba van. (4-5 féle sebezhetőség, HT hiány, drága ár, kevesebb szál és mag) Én épp ezért váltok most AMD-re mert most jobbak 2 éve és a 3000 -es szériával még jobbak lesznek egy szálon is, több szálon pedig már 2000 es széria óta jobbak a Ryzenek. Nyáron vagy ősszel 3000 es Ryzenre váltok a 4 éves Intelről.

[ Szerkesztve ]

(#50) Csapoati válasza hahakocka (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, kicsit úgy hangzik, hogy szinte mindenben többet ad a Ryzen (egyedül játékokban van kicsi lemaradás), de csakazértis az Intel, mert az bevált. :D Hány válságos évnek kell eljönni az Intel számára, mire a megszokásból kibillennek a népek?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.