Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strapáciusz


Strapáciusz
tag

2400G alapórajelen 3.4 GHz ?
( esetleg 3.6?)

[ Szerkesztve ]

A lélektani hadviselés spécije

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A Wraith Stealth hűtő elég hitvány cucc a Ryzen 5 2600 mellé. Nálam (jó, nem a legjobb a házam, de szív elöl és oldalt, kifúj hátul összesen 3 venti) lazán 80 fok fölé ment a CPU hőmérséklete pár perc stressz teszt után. Vettem helyette egy Wraith Prism-öt és az már 70 fok fölé se nagyon engedi, ugyanúgy hangtalanul.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) #41095680


#41095680
törölt tag

FSP Hyper-t néztem, de aztán Seasonic 430W lett belőle...egyikkel sem jár rosszul az ember.

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Az előző oldalon említett processzorok áramellátására bevethetjük az FSP Hyper sorozatának 600 wattos, 5 év garanciával 18 000 forintba kerülő tagját, mely 85 százaléknál jobb hatásfokot,

Segítek lefordítani: ez kb. 80Plus Bronze lenne a szabványos mérés szerint, DE
- ahhoz tudnia kéne a tápnak Amerikában 115-120V-ról működnie (nem tud)
- FSP kifizette volna a minősítés díját (nem valószínű, hogy költöttek rá)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Chaser


Chaser
titán

Valahol a letisztultabb szo helyett legtisztubbat irtal, egyebkent uditoen hibaktol mentes volt a cikk :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Az a Ryzen 5 2600 nem is rossz ezen az áron (sem). Ősszel építek gépet, szerintem ezt fogom választani.
Az a 80 ezres Celeronos gép... hiába megy bele SSD. Egy SSD nem javít a gyenge CPU-n. (Régi cégesemben i5 3117U van és hiába van mellette 8 giga ram, meg Samsung SSD, hitvány vacak cucc. Sima böngészés egy Snapdragon 400-as telefonon is gyorsabb.)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) direwolf


direwolf
őstag

A HP EliteDest mikrotoronyról rossz képet raktatok ki. A képen a SFF van.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8) Chaser válasza janeszgol (#6) üzenetére


Chaser
titán

Tegnap csak egy kis lightos 3d-s lakas tervezot hasznaltam, 4 magos 3. gen mobil i7 ht-val, 16gb ram, 860 evo, hadd ne mondjam mekkorakat nyilnyikolt' neha renderkor:) messze nem pro felhasznalas, ingyenes kis sw, eleg eletszeru, h ezt nem csak en hasznalom, ahogy mondod, ertelmesebb telefonon gyorsabb bongeszni, mint egy ilyen 80e-s bontoszokevenyen, aminek a kijelzoje is elmondhatatlanul pocsek extrakenit, nem csak a felbontas miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) nuke7 válasza Chaser (#5) üzenetére


nuke7
veterán

nágymagos..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#10) nyunyu válasza janeszgol (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire lassú lenne az i5-3317U?

Régi laposomban i5-3320M volt, de az egyáltalán nem tűnt annak (mostani i7-5500U-m semmivel sem gyorsabb.)

Oké, másfélszeres órajel. (1.7GHz alap helyett 2.6, 2.6GHz turbo helyett 3.3)

Mondjuk a Chrome sok mindent térdre bír kényszeríteni, és egyre kevesebb modern weblap van, ami IE11 alatt hibátlanul működik.
(szamlazz.hu-val szívtam hó elején :( Supportjuk szerint ne használjak elavult böngészőt. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) worxland válasza janeszgol (#6) üzenetére


worxland
addikt

"Egy SSD nem javít a gyenge CPU-n" - a CPU-n nem, de a gép összteljesítményén nagyon sokat. Core2Duo és Core2Quad SSD-vel update-elve a mai napig kielégíti a család idősebb tagjainak számítástechnikai igényét (Face/Youtube/böngészés/Outlook).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12) nuke7 válasza nyunyu (#10) üzenetére


nuke7
veterán

én váltottam firefox-ra... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#13) nyunyu válasza Chaser (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Cinebench R13-mal hasonlítottam össze az i5-3320M (2 mag+HT, 2.6-3.3GHz, 3MB L3) a kettővel újabb i7-5500U-val (2mag+HT, 2.4-3.0GHz, 4MB L3), semmivel sem volt gyorsabb a kettővel újabb i7, mint a régi i5, 1% alatti difi volt a két pontszám között.

Egyszálas teljesítmény 2.15x-ét produkálták a procik bekapcsolt HTvel, vagyis a HT max dísznek jó.
SpectreMeltdown hiszti az később jött, tehát még semmi lassító patch nem volt feltéve.

(Asztali 3 modulos (*2 CPU) Amd FX6300-am meg 5.5x teljesítményt produál a saját egymagosához képest, ezért akarta annyira a zintel kikapcsoltatni a "HT-t" a Spectre patchben minden procin, nem csak a saját szarjaikon.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) H0P4


H0P4
csendes tag

Disztrinél dolgozom. ITs vagyok tobbint 20 éve, nézem sokszor ezeket az infókat mit árulnak a cégek átlagos vásárlóknak.

Elszomorítónak találom a magyar piacot.
Az olcsóság, persze értem ennyi pénzük van a cégeknek/embereknek.
Nem látom a hajlandóságot a vágyat arra hogy a "jó ez" helyett "bocs de ez nem elég jó"-ra váltsunk IT szinten. Ezekre a szörnyű teljesítmény számokra és ehhez az arányaiban magasabb átlag árak még rosszabbá teszik a helyzetet.

-4GB rám alapból egy laptopban, mikor már nincs 32 bites windows szinte a piacon (csak a szegény hülyék akiket direkt átveréssel céloznak meg, az venne 32bitws OSt már)...
-2GHz alatti alap órajel egy processzorban, 6 szál max, hyper threading nélkül. Nem felvágni akarok de a telefonomban gyorsabb és több a proci meg a teljesítmény.
600W-os tápegység. hogy tarthatunk itt? Sem a tápegység minősége sem teljesítménye nem üti meg az elégségest. Nem gamer gépről beszélek de GARANTÁLOM hogy az aki egy ilyen gepet elkezd upgradelni első év végén vásárlás után, cserélheti le a tápegységet.
Stb, stb. Itt most a sok sz@r monitor szerencsere kimaradt. A 24" hd de "szuper" kijelzők "csak" 40ezer Ft-ért ja nem is IPS csak LCD.

Ez a piac botrányos, és prohardver értem hogy bizniszel ezekkel a cégekkel és pénzt, kedvezményt meg egyéb dolgokat kap (a menedzsment emberei mert persze nem a dolgozók gazdagodnak ezekből a biznisekből). De irtózatosan elszomorító ez már 2020ban.
Szart árulunk, száz közel 50k körül, csak vigyék a többi nem érdekel minket. :(

(#15) Victorio válasza H0P4 (#14) üzenetére


Victorio
aktív tag

Egy 600W-os FSP táp se minőségre se teljesítményre nem jó?
Biztos nem keverted össze a 150W-os Vargánéval?
Vagy te hegeszteni is szoktál PC táppal?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#16) Chaser válasza Victorio (#15) üzenetére


Chaser
titán

Ez az fsp messze nem csucskategorias alkatreszekbol es elektronikabol epul fel, egy belepo tap ami hasznalhato, inkabb nagyon sok egy atlagos gepbe, mint keves
A "kollega" tobb helyen tanubizonysagot tett, h sok teren fogalomzavarban szenved, a nem ips hanem lcd a legjobb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) sb válasza nyunyu (#10) üzenetére


sb
veterán

Valamit félrenézett szerintem.
A 3317U core magos, Ivy. A cikkből meg az N4000-es Celeront emlegeti. Ez ugye nagyon nem ugyanaz a kategória...

Oké, nyilván gyorsultak a core magos procik is, de sokat nem léptek előre perf/W-ban, csak a Broadwell után. Ráadásul még ezzel együtt is az Ivy volt anno az egyik legjobb perf/W proci. Szóval 15W-ból sokkal több nem jött ki egészen az utolsó 2-3 generációig.

Az Atom magos cuccok meg jóval lassabbak. Bár nemrég épp meglepődtem egyen. Egész jól bírta a böngészgetést is. Értsd: egy index.hu betöltésnél nem voltak másodperces várakozások.

@Chaser
Az, hogy ingyenes 3D progi, sokat nem jelent. Sőt, inkább rosszat. Render se kell hozzá, már a szerkesztő felületen be tudnak sz*rni... de legalább az Archicad-ig bezárólag kegyetlen szarul skálázódnak és használják is a hw-t. :)

(#18) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

"annak, aki tudja és akarja is megfizetni."

Az megvanfogalmazvadik' :W

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#19) #41095680 válasza H0P4 (#14) üzenetére


#41095680
törölt tag

Van 1 Dell 2311H ips lcd monitorom van lassan 8 éves kb. 48000 volt, meg vagyok elégedve vele. Van aki több százezret költ monitorra, van aki tv-t használ monitorként. Szerintem máshol is ilyen színes a piac, nem csak MO.-on.

(#20) #41095680 válasza #41095680 (#19) üzenetére


#41095680
törölt tag

Azért vettem 400W-os tápot, mert idle 45W-ot, terhelve ~96W-ot fogyaszt a gépem, viszont a 600W tényleg jobban hangzik. 😁

(#21) Chaser válasza sb (#17) üzenetére


Chaser
titán

tudom, arra utaltam h egy teljesen kommersz kis sw, amit előképzés nélkül bárki használhat, és használnak is sokan, ilyen 80e-s csodán hasznáhatatlan lenne, pedig nem power user szintű felhasználásról van szó, mondjuk azon már a net is nyiknyiköl'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én most vettem inkább egy 30 ezres lapost,egy év garral,i5 procival 4 gb rammal(lehet egy 4 gb-ost még bedobok) nagyon szép állapotban számlával stb.Biztos hogy jobb lesz mint egy ilyen hulladék 80 ezres.Nem hiszem hogy böngészésre, youtube ra ne lenne elég. :U

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#23) Akula válasza direwolf (#7) üzenetére


Akula
őstag

+1
ami a képen van, az 320.900HUF
ez kicsit olyan euronics típusú vevőteremtés.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#24) HdRew válasza nuke7 (#12) üzenetére


HdRew
őstag

Én Chrome és Firefox után Opera.. telefonon is bevált.

[ Szerkesztve ]

(#25) pomorski válasza Victorio (#15) üzenetére


pomorski
őstag

Egy jókomám meg a hibás tápokat át szokta alakítani elektromos egér/patkányfogóvá.

(#26) SEB111 válasza Strapáciusz (#1) üzenetére


SEB111
csendes tag

9400F , 50k ért , elég jó dealnek hangzik :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#27) Luck Dragon

Ryzenek jó árban vannak.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) Zoltn válasza H0P4 (#14) üzenetére


Zoltn
senior tag

Te most trollkodsz? :F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#29) hahakocka válasza SEB111 (#26) üzenetére


hahakocka
senior tag

A Ryzen 2600 meg még olcsóbb s jobb is magasabb az alap órajele és 12 szálas. De tény az intelekból a 9400f az egyetlen mely mostanság megéri.

[ Szerkesztve ]

(#30) Schweini


Schweini
tag

136 egy gépházért? :Y
Kétlem, hogy annyival jobb lenne mint bármelyik másik negyede áron.

(#31) sb válasza Chaser (#21) üzenetére


sb
veterán

Értettem. De én azzal egészítettem ki, hogy inkább az sw-k vannak sokszor gyalázatos állapotban.
A "jobbak" is - legalábbis nekem éppen tervezőprogramoknál ez volt a tapasztalatom - nemhogy a kis kommerszek.
Nem biztos, hogy hw oldalon kell keresni a problémát... lehet, hogy 8-12 maggal is kb. ugyanazt kapja az ember élményben. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Csapoati válasza hahakocka (#29) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az i3-9100F is egy nagyon jó ár/értékű proci most szerintem. 35 ezer Ft körül van, igaz csak 4 mag, de azok erősek, magas órajelen járnak (turbó is van!), aztán amikor kevés lesz a 4 mag, simán lehet cserélni i5-re vagy i7-re - nyilván normáűlis alaplappal kell venni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) #04430080 válasza Csapoati (#32) üzenetére


#04430080
törölt tag

Attól függ, mire használnád. Jó ár/érték aránynak inkább mondanám a 18 ezerbe kerülő R3 1200 -at, hűtővel együtt.

(#34) Csapoati válasza #04430080 (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Játékra sokkal jobb az i3-9100F, a magonkénti teljesítménye elég bika.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) #04430080 válasza Csapoati (#34) üzenetére


#04430080
törölt tag

Most, hogy az új konzolok 8/16 -osak lesznek, játékra R7 2700 -at választanék. Nagyon jó áron van. Akinek adott alkalmazáshoz jobb az Intel, vegye. Saját részre én nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#36) Csapoati válasza #04430080 (#35) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is Ryzent vettem, mert 4-5 évre tervezek vele, de aki csak 1-2 évre előre gondolkodik most CPU-ban, annak még szerintem jobb az i3-9100F vagy egy i5-9400F. A konzolok csak jövő ősszel jönnek, aztán mire az arra (is) fejlesztett játékok jönnek, még vagy egy év.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) #04430080 válasza Csapoati (#36) üzenetére


#04430080
törölt tag

Kérdés mi lesz a sockettel. Könnyen jöhet Inteltől is valami újdonság, ami jó lesz, de nem fog már belemenni. 6-7-8-9 "ugyan azt" használta.

[ Szerkesztve ]

(#38) Csapoati válasza #04430080 (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2 év múlva belerak az ember egy i5-9600-at vagy i7-9700-at,aztán évekig ellesz azokkal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) atok666 válasza Schweini (#30) üzenetére


atok666
őstag

Sokan megveszik. Nem te vagy a celcsoport.

Atok

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

"egy nágymagos példányt" - na nekem pont ilyenre lenne szükségem :)

Komolyra fordítva a 9400f egész jónak tűnt, aztán megláttam a 2600-as árát.

[ Szerkesztve ]

(#41) Piftuka válasza nyunyu (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mondjuk a Chrome sok mindent térdre bír kényszeríteni, és egyre kevesebb modern weblap van, ami IE11 alatt hibátlanul működik."

Én ajánlom a VIVALDI böngészőt.

Sok hónapja áttértem rá a Firefox-ról, és nem bántam meg. A régi, még jó Opera fejlesztőcsapata készíti.

Számomra minden szempontból azt, és a '2000-es évek elejét idézi. :K Folyamatosan fejlesztik - többek között a felhasználók kérései és visszajelzései alapján, rengeteg mindent tud, rendkívül gyors...

Nem hibátlan, de mint említettem... rendszeresek hozzá a hibajavítások, finomhangolások.

Amíg van hozzá support, én biza le nem cserélem másik böngészőre. :N

"Aquila non captat muscas."

(#42) Piftuka válasza Csapoati (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha még hisz, és bízik az Intel-ben.

Nálam leszerepeltek. :( Hamarosan én is fejlesztek egy Ryzen alapú rendszerre.

"Aquila non captat muscas."

(#43) Csapoati válasza Piftuka (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is Ryzent vettem, de mivel a fejlesztésnél a fő szempont a játék volt (egyéb célokra a régi i5-3550 is bőven elég volt), így játszottak az i3-ak és i5-ök is, mert az erős egyszálas teljesítményük miatt picivel még jobbak is (jelenleg!) erre a célra, mint a Ryzenek többsége. Aztán persze ki tudja, milyen sebezhetőségek derülnek még ki majd. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) bambano


bambano
titán

ez a hp az a gép, amit fél képernyős animált gifben reklámoz mostanában a ph?
mert akkor jelzem, hogy félrement a marketing kampány.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Csapoati válasza bambano (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Rákattintottam mindkettőre, másik cég, de a típusszámok se azonosak. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) Aprósólyom válasza Zoltn (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szinte biztos, hogy trollkodik. Én is mindjárt megyek lecserélni a "vérszegény" 500W tápomat... Meg a szüleim gépében a 4GB RAM-t megduplázom... de hogy minek, azt nem fogom megérteni...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#47) ceia


ceia
őstag

Az Intel CPU nagyon tetszik! Amikor megláttam a dobozát... hát ez az, a jól megszokott Intel design! Persze nem a doboz a lényeg, de már csak ezt is jó látni. 50-ért egy hat magos Intel kiváló vétel. Így is kell, minek bele az IGP, illetve legyen ilyen is, olyan is. Annak nem látom értelmét, ha IGP-s processzort kell vennünk akkor is, ha videókártyát akarunk használni. A hozzáadott hűtő nem baj ha van, bár nagyon régi fejlesztés. Ideje lenne már kitalálni valami modernebbet. Engem a HT hiánya nem zavar, nem tartom hátránynak. Jónak tűnik a Ryzen is, de én mindenképpen az Intel választanám. A Ryzen 1500X barátivá vált ára óta azt mondtam, hogy ha most vennék processzort, még én is Ryzent vennék. De mostantól újra azt mondom, hogy Intelt! 50k pont a max összeg, amit kiadnék egy processzorért. Bárcsak ebben is benne lenne egy olyan minőségű hűtő, amilyet az AMD ad! Így vagy beérem a gyárival, vagy még 10-12k-ért veszek jobbat. Sosem volt bajom a stockkal, de ma már ijesztő ahogy kinéz, mikor is a tervezték? Kb. a P4 óta alig változott. :)

(#41) Piftuka Tudja a Page Info-t? Különösen a Media részét. Számomra nélkülözhetetlen szolgáltatás. Rettegek, nehogy a Mozilla megszüntesse! Sok oldalon letiltják a jobb klikkes menüt, hogy ne tölthesd le a képeket. Olyankor simán lekapom a Page Infoból. Még egyszerűbb a QuickPageInfo kegészítővel, mert az egyből a Media fülön nyitja meg egy kis ikonra kattintással.
Van hozzá DownThemAll kiegészítő? Nélkülözhetetlen.
Van hozzá uBlock Origin? Ezeken kívül semmi mást nem használok, csak a Black témát Madonnától, de ezek fontosak!

(#42) Piftuka Nálam meg az AMD szerepelt le, de folyamatosan több, mint két évtizeden keresztül. Ennek ellenére, a Ryzennel elfogadhatóvá vált számomra is. Bár ha van Intelben is jó, akkor inkább azt veszem. Ha már ennyi éven át bevált.

        it's more fun to compute

(#48) Mans20 válasza Csapoati (#32) üzenetére


Mans20
addikt

Van olcsóbban is 9100. [link] Nekem jó is lesz játékra, csak kár, hogy igp nélküli. VGA eladásnál jól jön.

(#49) hahakocka válasza ceia (#47) üzenetére


hahakocka
senior tag

Tehát Inteles vagy és kész :D Az AMD régen sokszor rossz volt és most hatalmas felívelő pályán van míg az Intel lefelé ívelőn! Ennek ellenére maradsz az Intelnél, ami ezek után (s a mondandód után is) nem logikus. Hacsak nem vagy márka hű, de akkor ne csinálj úgy mintha nem lennél az, mikor pedig az vagy. Intelnél most sok hiba van. (4-5 féle sebezhetőség, HT hiány, drága ár, kevesebb szál és mag) Én épp ezért váltok most AMD-re mert most jobbak 2 éve és a 3000 -es szériával még jobbak lesznek egy szálon is, több szálon pedig már 2000 es széria óta jobbak a Ryzenek. Nyáron vagy ősszel 3000 es Ryzenre váltok a 4 éves Intelről.

[ Szerkesztve ]

(#50) Csapoati válasza hahakocka (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, kicsit úgy hangzik, hogy szinte mindenben többet ad a Ryzen (egyedül játékokban van kicsi lemaradás), de csakazértis az Intel, mert az bevált. :D Hány válságos évnek kell eljönni az Intel számára, mire a megszokásból kibillennek a népek?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#51) nyunyu válasza hahakocka (#49) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért azt az Amd javára kell írni, hogy jóval rugalmasabban álltak az alaplap-proci-memória cseréhez, mint az Intel.

Pl. annó tudtam venni AM2+-os alaplapot Phenom II x4-hez, amibe még belementek a Core2 Duo-mból maradt DDR2 modulok, nem kellett a DDR3 megjelenés után egy-két évvel még mindig qrvadrága DDR3-akat venni.
Aztán amikor kinőttem a 2x2GB-t, akkor szimplán alaplapot cseréltem alatta AM3+-ra, aztán mehetett bele 2x4GB, akkor már jóval olcsóbb DDR3.
Végül amikor elegem lett a már kevés számítási teljesítményből, akkor mehetett bele gazdaságosan egy FX-6300. (még mindig tudnék bővülni FX-8350-re)

Intel vonalon mindez úgy nézett volna ki, hogy már az első procicserénél meg kellett volna venni alaplappal együtt a méregdrága DDR3-at, aztán második procicsere környékén alaplappal együtt mehettek volna a kukába, és új, megintcsak drága DDR4 kellett volna.

De most, hogy már kezd normalizálódni a DDR4 ára, lassan én is platformot válthatok valamelyik AM4-es Ryzenre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52) bambano válasza Csapoati (#50) üzenetére


bambano
titán

volt tisztességes x86 alapú szerver mostanában amd-ből?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) Csapoati válasza bambano (#52) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ki beszélt szerverekről? Nem tudom ott mi a helyzet, nem is igazán foglalkoztat (tudom, az is elég korrekt bevételt hoz a CPU-gyártóknak), de a mainstream fronton lépéselőnybe került most az AMD, ezt nem igazán lehet vitatni. De látjuk, a berögzült dolgok nehezen kopnak ki. Amikor szar volt az AMD, simán, megfontolás nélkül váltottam Intelre, aztán most megint vissza. Használati tárgyakról, eszközökről beszélünk, én ezeknél igyekszem racionálisan választani. A szerver fronton hallottam az Epycről, de hogy az milyen az Intelekhez képest, azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#54) bambano válasza Csapoati (#53) üzenetére


bambano
titán

"Ki beszélt szerverekről?": ha odafigyeltél arra, hogy kinek a hozzászólására válaszolsz, akkor tudhatod.
"Használati tárgyakról, eszközökről beszélünk, én ezeknél igyekszem racionálisan választani. ": mert a szerver nem az?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) Csapoati válasza bambano (#54) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Viszont te hoztad fel a szervereket, amiről nem is esett itt eddig szó, nem is értem, hogy jönnek ide? Ha csak érdeklődtél, akkor nem szóltam, viszont ez esetben nem tudok mit válaszolni rá.
Nyilván a szerver is használati tárgy, itt az előző kolléga hozzászólására próbáltam visszautalni, ami nagyjából annyi volt, hogy Intelt veszek, mert bár jobb most az AMD, de az előbbit szoktam már meg.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#56) bambano válasza Csapoati (#55) üzenetére


bambano
titán

két állítás:
intel szervert veszek, mert nincs más.
a fejlesztők és rendszergazdák szeretnek ugyanolyan desktopon dolgozni, mint amilyen a szerver.

lefordítom neked: te itt értetlenkedsz, hogy miért vesz valaki akkor is intelt desktopra, ha az amd szerinted jobb. én például azért, mert ugyanolyan procit akarok desktopomba, aminek a működése senkit nem érdekel, mint a szerverembe, ami meg számít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) worxland válasza bambano (#52) üzenetére


worxland
addikt

Mi a baj az Epyc-kel?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#58) worxland válasza bambano (#56) üzenetére


worxland
addikt

"a fejlesztők és rendszergazdák szeretnek ugyanolyan desktopon dolgozni, mint amilyen a szerver."

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#59) Csapoati válasza bambano (#56) üzenetére


Csapoati
nagyúr

a fejlesztők és rendszergazdák szeretnek ugyanolyan desktopon dolgozni, mint amilyen a szerver

Köszi, szeretek reggel hülyeségeket olvasni. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#60) hahakocka válasza Csapoati (#59) üzenetére


hahakocka
senior tag

Figyel úgy tűnik a szakértő informatikusoknak és a cégeknek mit se számít pl a biztonság kérdése minek váltani a 4 bizt. rést is magába tudó Intelről :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.