Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Teljesen egyetértek. Sírás kerülget, amikor egy ilyen cikket meglátok.

Hogy történhetett az meg, bogy az embereket már jobban érdekli mi van az állatokkal? Mikor jutottunk el arra a szintre, hogy nagyobb indulatokat szül egy állattal történt bármi, mint egy emberrel?

Szomorú ez a tendencia :( . Nagyon szomorú.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Ha ez a kép valós, akkor a 'jó' oldal is hülyeséget csinált. Ezt az állatot nem szabadott volna megmenteni. El kellett volna altatni. Ha az erre elpazarolt erőforrástól eltekintünk, akkor is csak szenvedés ennek az állatnak az élete. Ezt nem lehet végtag-protézissel megoldani.

Azon, hogy ilyet csinál valaki nem vagyok meglepődve. Szerintem semmivel sem rosszabb, mint tömegbe hajtani kocsival, vagy simán robbantgatni, esetleg lúgot önteni valakire, vagy élve felgyújtani. Lehet válogatni az elmúlt pár évből.
Tenni nem tudok ellene, ezért nem fogom idegesíteni magam rajta.

(#3) merkucyo válasza buherton (#1) üzenetére


merkucyo
aktív tag

"Mikor jutottunk el arra a szintre, hogy nagyobb indulatokat szül egy állattal történt bármi, mint egy emberrel?"

Nem juttottunk el idáig, sőt....

Az, hogy mit történt a kutyussal egy dolog, de az sokkal fontosabb, hogy az ember aki tette hogyan juthatott el erre a szintre. :(

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#4) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

-Nem elég szigorúak az állatkínzással kapcsolatos büntetések.
-Nincs átfogó pszichológiai vizsgálat ami kiszűrné a nem normális embereket.
-Túl sok az ember.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) lezso6 válasza Ghoosty (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ha szegény kiskutya túlélte volna, akkor biztos megválasztanák elnöknek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Lauda válasza buherton (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy történhetett az meg, bogy az embereket már jobban érdekli mi van az állatokkal? Mikor jutottunk el arra a szintre, hogy nagyobb indulatokat szül egy állattal történt bármi, mint egy emberrel?

Ilyen történt volna?

(#7) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Azt ne felejtsuk el, hogy aki kepes egy joszaggal ilyet tenni, az kerdes nelkul emberrel is megtenne ha lehetosege nyilna ra, tehat valoban szigoritani kene.

when the sun shines, we'll shine together

(#8) Fred23 válasza mexicanraven (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

:K

Súlyos elmebeteg az ilyen.

(#9) Lauda válasza Klaus Duran (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sem. Én már azt is agyonbüntetném aki megköti az ebet például. A kínzókat pedig egytől egyig sittre vágnám.

(#10) lezso6 válasza mexicanraven (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem igaz. Ahhoz túl gyávák vagy esetleg van bennük annyi empátia, hogy emberrel nem csinálnak ilyet. Egy állat nem fog könyörögni az életéért. Persze attól még az ilyen embereket el kell küldeni rehabilitálni, hogy megtanulja, hogy ilyen játékot max a bogarakkal meg legyekkel törvényes csinálni, de azok esetén is etikusabb rovarirtót használni... Ööö... :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Klaus Duran válasza Lauda (#9) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Túl radikális. És túlságosan tág fogalom a kikötés
Ez a mai világban sok témában komoly baj.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12) Klaus Duran válasza lezso6 (#10) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Első esetnél rehab, sámodi után pedig szemet szemért.
És ne kapjon utána rokkant segély és egyéb dolgokat.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) lezso6 válasza Klaus Duran (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A szemet-szemért elvet nem tartom humánusnak, na meg attól lehet csak hülyébb lesz, hisz bosszú-alap. Menjen börtönbe, legalábbis az a lényeg, hogy el legyen szeparálva a társadalomtól, felügyelet alatt legyen és rehabilitálják.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Lauda válasza Klaus Duran (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ha az eb ki van kötve, akkor ki van kötve. Lényegtelen, hogy futóláncon, vagy egy hordóhoz kötve éli a napjait. Aki nem képes megfelelően elhatárolni a kutyáját az idegen környezettől, az ne tartson kutyát. Szerintem.

(#15) buherton válasza Lauda (#6) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Igen. Nem kell messzire menni. Mennyi állatkínzásos poszt van a Logouton kint jelenleg? Mennyi gyerekbántalmazásos? Tovább megyek. Az index kutyás és gyerekes cikkeit hányan is osztották meg? Nem fogod kitalálni merre billen a mérleg igen erősen.

A kutya több érzelmet vált ki az emberből, mint egy gyerek. Itt tartunk most. :( Ez az igazi tragédia.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) 8th válasza lezso6 (#13) üzenetére


8th
addikt

Őszintén szólva engem baromira nem izgat, hogy mi humánus és mi nem. Az összes állatkínzót és állatcsonkítót legyen az nő férfi vagy gyerek simán egy kalap alá veszem a pedofilokkal, a gyerekgyilkosokkal. Aki egy állatot bántalmaz az nálam pont olyan mint ha egy védekezésre képtelen idős embert vagy gyereket bántalmazna. Az én szememben nincs rá bocsánat.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#17) lezso6 válasza 8th (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem inkább 100 állatkínzó, mint egy gyerekgyilkos. Persze abban, egyetértek, hogy az állat és a gyerek is tehetetlen, de azért az emberi életet sokkal többre tartom, mint egy állatét. Ez persze nem jelenti azt, hogy az ember bármit csinálhat egy állattal.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) BoB válasza buherton (#1) üzenetére


BoB
veterán

Ez a hozzászólás inkább a szomorú :(

Tudsz olyanról hogy egy gyereknek levágták mindkét kezét és lábát, majd nem lett ide kirakva a logout-ra, vagy mi bajod van? Ha állattal csinálják nem lehet beszélni róla?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19) akom


akom
senior tag

Beteg világban élünk, beteg emberekkel körülvéve...

(#20) buherton válasza BoB (#18) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Olyanról tudok, hogy nem adtak ételt a gyereknek és ebbe halt bele, hajszárítóval sütötték meg a baba hasát, holtan találták valahol, emésztőgödörből szedték ki a babát, felgyújtották a gyereket, abúzás stb...

Leírtam mi a problémám.

MOD: nem az gond, hogy beszélnek róla az emberek, hanem az hogy ezzel jobban meg lehet mozgatni a tömegeket, mert erősebb érzelmeket vált ki, mintha ugyanez embertársunkkal történne.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A politikusok részéről ez nyilván a sajtó tematizálása. Az meg enyhén szólva tényleg "vicces", hogy emberek tízezrei ülnek életfogytiglan török börtönökben koholt vádak alapján, családjaiktól elrabolva - nyilván ezt a témát akarják kitakarni a kutyussal.

#20: valóban, rengeteg csecsemő/kicsi gyerek ellen elkövetett súlyos bűncselekmény/gyilkosság van, többek között Törökországban is. Ezekből "érdekes mód" nem lett politikai vitatéma.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Ringman válasza t72killer (#21) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyilván gülentista kínozta meg.

#20: valóban, rengeteg csecsemő/kicsi gyerek ellen elkövetett súlyos bűncselekmény/gyilkosság van, többek között Törökországban is. Ezekből "érdekes mód" nem lett politikai vitatéma.

hát ja, valahogy így, a családon belüli erőszak is mindig az asztal alá van söpörve - illetve már itthon nem így hívják, mert ezt is átnevezték háztartáson belüli erőszakra

(#23) lezso6 válasza Ringman (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"hát ja, valahogy így, a családon belüli erőszak is mindig az asztal alá van söpörve - illetve már itthon nem így hívják, mert ezt is átnevezték háztartáson belüli erőszakra"

Hamarosan megint átnevezik, férfi-erőszak lesz az új neve.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) nemlehet válasza t72killer (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem szimplán azért nem cikkeznek minden gyerekbántalmazásról, mert időtlen idők óta elítéli a társadalom, főleg az egészen kicsi gyerekek ellen elkövetett tetteket. Innentől nem érdekes a hír, mivel egy emberként ítéli el mindenki aki nem full szociopata. Legfeljebb szörnyülködnek egy jót az emberek, de amúgy nem marad beszédtéma. Plusz azért a gyerekek védelmére sokkal komolyabb háló van mint mondjuk az állatokéra. Ez utóbbi jóformán nem létezik itthon, de valójában nyugaton sem. Egy rosszul tartott gyereket sokkal hamarabb kiemelnek a családból minthogy egy láthatóan folyamatosan kínzott állatot elvegyenek a gazdájától.

Továbbá az állatok bántalmazása mai napig nem esik egységes megítélés alá. Pl van olyan vidéki rokonom (hál istennek nagyon távoli) aki szerint teljesen normális a gereblyét (nem a lombot, hanem olyan igazi falusi széna gereblyét) beleállítani a kutyába ha az hangoskodik. Vagy pl belerúgni úgy a macskába hogy szilánkosra törik az állkapcsa aztán ha megdöglik mert nem tud enni akkor jó van az úgy, lesz másik, ez gyenge volt úgy is. A környezetében senki sem botránkozik meg ezen, mert hát vidéken ez már csak így megy.

Szóval itt van egy elég széles társadalmi törés azok között akik kb emberrel egyenrangúnak kezelik az állatokat meg akik nem. Illetve még az első csoport is megosztott mert nem minden állat egyenlő sokak szemében. Újságírói szempontból aranybánya.

Részemről nem látom viszásnak a dolgot, mert az állatok jogaira való figyelemfelhívás, tudatosítás nagyon fontos és tényleg hiányzik egy nagyon széles rétegből.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) t72killer válasza nemlehet (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Van azért erre Mo.-on büntetési tétel, tudtommal ilyenért Mo.-on letöltendő járna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Ringman válasza t72killer (#25) üzenetére


Ringman
nagyúr

jól fogalmaztál, általános esetben csak járna: [link]

(#27) #90088192


#90088192
törölt tag

Azon nem lepődöm meg, hogy mindenki ember vs állat elgondolással jön, értem, a probléma milyen élőlény jut el ebbe a fázisba, mindegy mivel teszi. Az hogy nincs emberekről ilyen cikk az inkább emberi jogi következmény, mert ugye a családnak joga van ahhoz, hogy ne legyen publikus.
Az hogy mennyi embert, és miképp bántalmaznak, pont ugyan ilyen szomorú, ami meg inkább probléma mindenki ugyan úgy elmegy mindkettő mellett.
Ahogy egy bántalmazott állatból lehet agresszor amikor lehetősége adódik, ez igaz az emberre is, a probléma, az események következményeit nem akarja senki tudomásul venni. :(

(#28) janeszgol válasza buherton (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem meg akkor kerülget sírás, amikor ilyen ostoba hozzászólást olvasok. Miért lenne különb az ember?

(#29) janeszgol válasza lezso6 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem meg egyik se. Hogy lehet ilyet írni Lezso? Látod ez a baj a mai emberrel. Annyira eltávolodott a természettől, össze vannak zárva a városokban, hogy nem is érétkelik azt. Pedig az ember is a természet része.

t72killer, a gond az, hogy ezt felhasználja a választásokra. Egy olyan ember, aki minimum annyira gonosz, mint az, aki ezt tette. Csak Erdogan az embereket is semmibe veszi. Remélem nem választják meg emiatt!

[ Szerkesztve ]

(#30) Klaus Duran válasza lezso6 (#17) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Bármilyen intelligens és egocentrikus az ember attól még állat.
Erre mindig is lesznek példák. Homo sapiens sapiens
Amit nem eszel meg azt ne öld meg. Bár ez is nagyon kicsavarják a szélsőségesek.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#31) hokuszla


hokuszla
aktív tag

(#32) Mi5u válasza t72killer (#25) üzenetére


Mi5u
tag

Félrement a világ. Ha megrugdosol egy állatot az kínzás, de ha ugyanezt egy emberrel teszed az "csak" garázdaság. :(((

(#33) janeszgol válasza Mi5u (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nem így van. A családon belüli erőszakért meg tessen mindenki a természet csúcsához (blah), a választókhoz fordulni. Azt a kormányt választották meg, aki ezt a témát is gumicsontként alkalmazta a parlamentben. Igaz az elődeik sem foglalkoztak érdemben a dologgal.
Ne az állatokon vezessétek le a saját hülyeségeiteket.

(#34) Mi5u válasza janeszgol (#33) üzenetére


Mi5u
tag

"Ez nem így van"

áááá nem

meg itt sem

(#35) janeszgol válasza Mi5u (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nem ítélet, hanem gyanú, de nálad a pont. Viszont ha a fogalmazás nem okés, akkor meg kell keresni a törvénykezőket ennek javítására. Mondjuk ráférne egy egységesítés és szigorítás is. Csodálom, hogy a nép még nem erőszakolta ki ezt.
De még egyszer írom ezeket nem az állatokon kell számon kérni közvetetten (sem), hanem az embertől.

[ Szerkesztve ]

(#36) sanzi89 válasza buherton (#1) üzenetére


sanzi89
addikt

"Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat!"

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37) Ghoosty válasza Mi5u (#32) üzenetére


Ghoosty
őstag

Csak a bűncselekmény jogi nevéből ne vonjuk le messzemenő következtetést.

Ember-ember elleni bűncselekményeknek sok árnyalata van. Néhány példa: Ha csak megrugdosol valakit és nem lesz komolyabb baja, akkor garázdaság vagy könnyű testi sértés. Ha komolyabban sérül, akkor súlyos testi sértés. Ha még komolyabban, akkor emberölés.

Állat esetében meg ha kicsit csapkodod meg egy pálcával, az rendben van. Ha már megsérül vagy elpusztul, akkor meg állatkínzás. A bíróság meg eldönti, hogy mennyire volt komoly az a sérülés.

(#38) kikikirly válasza lezso6 (#10) üzenetére


kikikirly
senior tag

Börtönbüntetés tartja vissza az ilyet attól hogy emberrel csinálja ugyanezt.Könyörgés... szerintem az ilyennek a ha könyörögsz még jobban kiélheti a szadista vágyait.Pl. mikor valaki kidobja a 2 emeletről a gyerekét, ugyanez az eset, csak úgy elborul az agya egy pillanatra hogy nem tud magán uralkodni.Amikor tud, akkor kínoz állatokat. :(

(#39) hcl válasza buherton (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Hogy történhetett az meg, bogy az embereket már jobban érdekli mi van az állatokkal?"
Hogy történhetett meg, hogy az emberek oda süllyedtek, hogy már felesleges velük foglalkozni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) #77646080 válasza nemlehet (#24) üzenetére


#77646080
törölt tag

A környezetében senki sem botránkozik meg ezen, mert hát vidéken ez már csak így megy.

Nem, ez így nem igaz. Lakó- vagy születési helytől független az emberi butaság vagy gonoszság. A vidékiek skatulyázása éppúgy tévút, mint a városban élőké (vagy bárkié).

(#41) hcl válasza #77646080 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Falun sokkal gyakoribb a kiskutya/cica földhözvagdosása és elásása, mint meghirdetni ingyen elvihetőnek, vagy ivartalanítani a szülőjét... Mondjuk ugye ezt okozza az is, hogy városban kevesebb van ilyen háziállatból is, még ha a hülyék arányát azonosnak is vesszük.
És amennyire én tapasztaltam, tényleg nem botránkoznak meg, s állatorvos eszébe sem jut senkinek (még a nem szegényeknek sem).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) #77646080 válasza hcl (#41) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ezt bizony szomorúan olvastam. A fővárosban születtem és nőttem fel, két évtizede pedig vidéken élek. Sem Budapesten, sem pedig itt az Alföldön nem tapasztaltam közönyt, elfogadottságot az állatkínzás terén. Sem szűkebb, sem tágabb ismeretségi körben, családban.

Elfogadom, amit írsz, csak azért reagáltam, mert 46 évem alatt pontosan azt tapasztaltam, hogy a környezetemben élő emberek nem közönyösek, nincs állatkínzás de van miatta felháborodás, ha szóba kerül.

Függetlenül a lakóhelytől. Rossz ember mindenütt van, nem függ attól, hol élsz, milyen a bőrszín vagy a nemzeti hovatartozás. Ezért szomorú dolog az általánosítás, mert teljesen torz képet ad és szembe fordítja egymással az embereket (lásd vidék-város).

(#43) Sdi


Sdi
addikt

Lehet ezt ragozni, de teljesen felesleges, mert sajnos tény. Az embernél nincs se szemetebb, se gonoszabb, se kártékonyabb állat ezen a földön.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44) nemlehet válasza #77646080 (#42) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha úgy jött le, hogy minden vidéki ilyen akkor elnézést, bár azért tényleg érdemes megjegyezni, hogy ez sokkal elfogadottabb a városon kívül.

Pl nagyszüleim tisztelték az állatokat, annak ellenére, hogy napi szinten vágtak csirkét meg nyulat. Lehet a tartást és a vágást is úgy csinálni, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat okozzák és ők pl azért nem tartottak kutyát és macskát mert úgy gondolták nem éri meg, nem költenének rá akkor meg minek szenvedjen szegény ha baja lesz.
2 házzal lejjebb viszont úgy voltak vele, hogy a házhoz kell egy kutya... Jah láncon, moslékkal etetve, időnként napokig ott hagyva ha elmentek otthonról, merthát úgy is túléli. 2x kellett kiműteni a nyakörvet szegény állat nyakából, végül a folytonos ugatás miatt 3. mérgezésre hunyt el szegény állat. A gazdái aznap délután már új kiskutyát lógattak a lánc végére.
Ez szerintem állatkínzás, a faluban ez a normális. Pedig nem gonosz emberek, direkt erőszakkal nem bántották sose szegény állatot, mégis szörnyű látni az ilyet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) hcl válasza #77646080 (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos amerre én mozgok (Somogy főleg) ott nem figyelnek annyira oda. Valószínű jobb környékeken élsz.
S gondolj bele, mi lehet a teljesen reménytelenül mélyszegénységbe süllyedt részeken :(

@nemlehet : Sajnos ez létezik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) janeszgol válasza nemlehet (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

"Ez szerintem állatkínzás, a faluban ez a normális. Pedig nem gonosz emberek, direkt erőszakkal nem bántották sose szegény állatot, mégis szörnyű látni az ilyet."

Pedig de, gonosz emberek egytől egyig. Szegény kutya nem elég, hogy szenvedett életében, még őt mérgezték meg. Rendőrségi feljelentés? Ha az nem működik, akkor erőszakkal valamit elérni? Legalább a helyes állattartást megtanítani nekik.

[ Szerkesztve ]

(#47) Lauda válasza janeszgol (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az a probléma, hogy egy olyan közegben nőttek fel, ahol ezek az eltorzult normák a természetesek. Mint mikor a kislánynak senki sem mondja el mi az ok és mi nem és felnőttként jön rá, hogy mikor gyerekként taperolták az nem volt helyes.

(#48) janeszgol válasza Lauda (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nagyon jó meglátás, valóban így van. Sokszor bele se gondolunk, hogy amiben felnőttünk, az mit is jelenthet.

(#49) buherton válasza Lauda (#47) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Egy gyerek érzi, hogy amit csinálnak vele az helytelen. Nem tudja megfogalmazni, addig amíg el nem mondják neki.

(#36) sanzi89 és (#39) hcl

Ti is olyanok vagytok, akik helyett egy kutyát jobban lehet szeretni? Kérlek ne értsétek félre.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#50) sanzi89 válasza buherton (#49) üzenetére


sanzi89
addikt

Az, hogy valaki a kutyáját jobban szereti mint engem, részemről teljesen rendben van. Miért is zavarna engem, hogy Józsi bácsinak a szomszéd faluban közelebb áll a szívéhez a kutyája, mint én? Én is jobban szeretem a kutyámat, mint sok-sok milliárd embert a Földön. Csak azt nem tudom, hogy hogyan jön ez az állatkínzáshoz. :U

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.