Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza buherton (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erről ne engem kérdezz, bár mondjuk nem halok bele, ha random emberek nem szeretnek. Már leszoktam a megfelelési kényszerről. Viszont az állatokat szeressem, ők ritkán gonoszak :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) bkercso válasza buherton (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mikor jutottunk el arra a szintre, hogy nagyobb indulatokat szül egy állattal történt bármi, mint egy emberrel?
Ez tényeg komoly baj.
De itt nem erről van szó. Ez a kutya a fizikai és a lelki gyötrelmeket (rettenet stb.) is ugyan úgy élhette meg, mint az ember, mivel elég fejlett hozzá. Én is ugyan olyan felelősségre vonást szeretnék látni, mintha emberrel kegyetlenkedtek volna.

Ghoosty: Ezt az állatot nem szabadott volna megmenteni. El kellett volna altatni.
Ha csak a konkrét esetet nézzük, én is erre hajlok, mivel pl. nem volt beágyazva a társadalomba stb. De igazából bármilyen érvet hozunk, onnan akkor is csak 1-2 lépés az eutanázia, és ezért máris problémás a felvetésed.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#53) bkercso válasza Lauda (#6) üzenetére


bkercso
nagyúr

De hányszor! Pl. amikor egy focista felrúgott egy baglyot, életveszélyesen megfenyegették még a családját is, hosszú ideig.

Én már azt is agyonbüntetném aki megköti az ebet például.
Én azt is, aki a lovat! Én nyertem. :D Vagy aki parkol! (Ja, azt büntetik is, rendben!)

lezso6: ilyen játékot max a bogarakkal meg legyekkel törvényes csinálni, de azok esetén is etikusabb rovarirtót használni... Ööö... :F
Nem véletlenül kutatják, mi az az idegrendszerkomplexitási kritikus szint, ami fölött létezhet fájdalomérzet. A rovaroknál biztosan nincsen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) bkercso válasza akom (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

Beteg világban élünk, beteg emberekkel körülvéve...
A történelem legélhetőbb korában élünk. Épp tegnap olvastam a középkori börtönökről...
De az út még nem ért véget, ez igaz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#55) lezso6 válasza bkercso (#53) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Nem véletlenül kutatják, mi az az idegrendszerkomplexitási kritikus szint, ami fölött létezhet fájdalomérzet. A rovaroknál biztosan nincsen."

Persze, tudományos szinten az nem bűn, ha kitéped a rovar lábát, hisz komplex idegrendszer hiányában ő ettől nem szenved. Viszont filozófiailag a bűn benned létezik, tehát a rovar lábának kitépése egy emberéhez hasonló, nem etikus. Erről sokat lehetne beszélni, tudomány vs etika. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56) hcl válasza bkercso (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Inkább nyílik az olló. A világ egyik fele a legnagyobb jólétben él, a másik a legnagyobb nyomorban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) Ghoosty válasza bkercso (#52) üzenetére


Ghoosty
őstag

Állatok esetében arra is van jogom, hogy megfelelő körülmények között otthon is megöljem, megegyem. Innentől kezdve teljesen felesleges azon rágódni, hogy ha emberekre is alkalmazzuk, akkor mi lesz.
Ez egy állat. Ne kínozzuk őket ne bántsuk őket feleslegesen, de ne gondolkozzunk azon se hogy emberi jogokat kapjanak. (tudom, hogy rendszertanilag az emberek is állatok, de ez az irány megint félrevinne)
Idegrendszer komplexitása alapján a patkányokat sem szabadna bántani. De mivel olcsóbb/kényelmesebb az irtás, mint a "zero szemét" + gyógyítás, ezért szisztematikusan irtják őket.

(#58) bkercso válasza hcl (#56) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az őskorban a férfiak negyede halt erőszakos halált. A legvéresebb századunkban, a huszadikban 1-2%. Ma sokkal kevesebb. Ma a legnagyobb gondok egyike, hogy az emberiség 0,9%-a menekült.
Persze az olló is nyílik, de mindkét ágának egyre jobb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59) bkercso válasza lezso6 (#55) üzenetére


bkercso
nagyúr

A bűnt mondhatjuk az embertől független, isteni dolognak, de ez vallásonként eltér, és még valláson belül is alakul. Jézusnak pl. nem volt baja a rabszolgasággal.

Annak a mi kultúránkban nincs alapja, hogy a rovart bántani bűn lenne.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#60) hcl válasza bkercso (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, fura számok ezek. Amúgy ma nem annyira az erőszakos halál a gond, hanem a nyomor, pláne ahhoz képest, amit a fejlett világban látsz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) lezso6 válasza bkercso (#59) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A bűnt szerintem le lehet választani a vallásról. A bűn fogalmát minden esetben az erkölcs hozzá létre. Ha nincs erkölcs, nincs bűn. Az erkölcs pedig bennünk létezik, mint fogalom, ezáltal a bűn is.

Szerintem bármilyen élőlény bántása vagy megölése bűn. Mondjuk ennek van mértéke, tehát egy ember megölése az értelemszerűen jóval nagyobb bűn, mint egy gerinces állaté, egy rovaré ezekhez képest eltörpül, de attól még bűn. Előbbi kettővel az erkölcs jogi manifesztációja, a törvény is foglalkozik, míg egy rovaréval nem, mert piti ügy. Egyébként pont 5-10 perce csaptam le egy bazi nagy dözmöngöt. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62) bkercso válasza lezso6 (#61) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ne statikus emberiségben gondolkodj. Ami kulturális hatásokon kívül "bennünk létezik", az a lelkiismeret, de az is módosul a kultúra hatására. Namost a kultúra evolúciós skálán nagyon gyorsan változik, ezért a bűn megítélése is. (Jelenleg is sok különbség van a kultúrák közt e tekintetben, de már nem olyan nagyok.) 5 ezer éve viszont a bálványimádás szerves része volt a kultúráknak, aután a zsidóságban bűn volt, míg ma már nem is értjük azt a transzállapotot...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#63) lezso6 válasza bkercso (#62) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaa, nem így gondoltam, hogy velünk születik. Az valóban a lelkiismeret. Az erkölcs alatt a fogalmat értettem, hogy az bennünk van, legalábbis gyerekkorunk folyamán valahogy belénk kerül (ennek mikéntje irreleváns).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#64) bkercso válasza lezso6 (#63) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez egy érdekes felvetés. Kialakítja az ember valóban, ha nem is mindenki egyformán. És épp ezért nem egy objektív dolog.
Pók eltaposását sose éreztem bűnnek, mivel iszonyodom tőlük. Siker volt és ma is az minden esetben!
Akkor viszont mélységesen felháborodtam (20 éves lehettem), amikor egy barátunk a nyaralójában felszólított, hogy ne bántsam a rovarokat, mert ők voltak itt előbb, hiszen egy erdőszélen voltunk. OK, az ő nyaralója, de én is benne alszom és mégiscsak én vagyok az ember, a Föld ura. Majd én eldöntöm, hogy pókok közt alszom-e vagy sem! Ne erőltesse rám a nézetét!
:DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#65) Klaus Duran válasza bkercso (#62) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Bálványimádat most is van. Csak most a celebeket bálványozzák. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#66) bkercso válasza Klaus Duran (#65) üzenetére


bkercso
nagyúr

De az messze nem ugyanaz. A szertartásoknak a drog, az áldozat és a szex is része volt.
A szilícium völgy vezetői és geopolitikai vezetők állítólag tartanak ilyen partikat, illetve a burning man is erre hajaz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#67) bobijub válasza nemlehet (#24) üzenetére


bobijub
újonc

a hagyományos családmodellbe minden általad említett beleilleszthető
csak a céloknak megfelelő rugalmassággal kell kezelni a hagyományosságot jelentő múltbavisszarévedés mélységét

(#68) bobijub válasza bkercso (#59) üzenetére


bobijub
újonc

nem kell az őskorig visszamenni, elég csak néhány (nagyon kevés) száz évet visszamenni a történelembe, amikor még az volt a helyzet, hogy ha valaki más ember által elkövetett erőszakból kifolyólagosan természetellenes halálal végezte be, akkor arról a saját faluján kívül nagyon-nagyon-nagyon kevesen szereztek konkrét tudomást.

a tömegkommunikáció kábé százjarmincötéve beindult szintje óta exponenciálisan nő az a szám, ahányan értesülnek vagy potenciálisan könnyen értesülhetnek egy olyan gyilkosságról, aminek a hírfolyama valamilyen okból alaposan begerjed. szóval az, hogy a mai ember nagyságrendekkel több konkrét gyilkosság, természetikatasztrófahalál, hadihalál hírével szembesül, mint amennyivel egy százötvenévvel ezelőtt élt átlagpolgár, annak semmise köze se sincsen ahhoz, hogy ugyanezen idő alatt milyen irányban és milyen mértékben változott a természetellenes halált haltak aránya.

ez kábé így igaz azokra az emberekre is, akik nem kalandbvágyból, nem kereskedői vénától mozgatva és nem tudományos érdeklődésből satöbbi hagyják el a hazájukat. ha ötszáz évvel ezelőtt két ország között valamiért átvándorlás történt, akkor kábé három országban szereztek róla tudomást átlagemberek. manapság, ha történik valami átvándorlás, akkor az egész világon bárki/akárki/mindenki szerezhet róla tudomást.

állatkínzás dettó

[ Szerkesztve ]

(#69) bkercso válasza bobijub (#68) üzenetére


bkercso
nagyúr

A maradványokból kutatással a százalékos arányt azért meg lehet mondani. Nem a hírekből szedik össze a statisztikát, hiszen az őskorból ilyenek nem is maradtak fent. Hogy miről lehet értesülni, az egy teljesen másik téma ettől, de igazad van abban, amiről írsz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#70) Fotonhámozó válasza buherton (#1) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

WTF? :W Állat = kisgyerek. Nézd ebből a szemszögből!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#71) Aprósólyom válasza merkucyo (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Aki ilyet csinál az, jó eséllyel nem eljut erre a szintre, hanem természeténél fogva, a születésétől kezdve mentális beteg. Ezért szerintem az ilyen eseteknek nem szabad nagy hangot adni. A sajtó felveri a hírt, de szerencsére a föld lakosságának csak töredéke rendelkezik pszichopata jellegű betegséggel és abból sem mindegyik vetemedik ilyenre, mert a szocializációja folyamán szert tett egy megfelelő kontrollra és elfogadható, élhető viselkedésre. Szerintem az egyetlen normális lépés ilyen esetben, hogy ha elolvassuk a szalagcímet és abból sejthető, hogy milyen betegségeket olvasunk és közben erre érzékenyek vagyunk, akkor nem olvassuk el. Nem is struccpolitikának hívnám, hanem helyes önismeretnek.
Én elég sokszor vagyok olyan ideg és érzelmi állapotban hogy pl. a balesetek, sérülések látványa, olvasása vagy elmesélése okoz a testemben pszichoszomatikus fájdalmakat. Pontosan ott fáj a testem ahol megsérült a balesetet elszenvedett vagy valahol másik testrészem. Pont ezért pl. nem nézek lánglovagokat, nem nézek horrorfilmeket.
Szerintem kell az ilyen tudatos hír és információ szelekció. Különben ha rákeresnénk a netre, akkor minden nap lehetne olyanokon is elszörnyülködni, hogy hány embert végeztek ki és csonkítottak meg dél-amerikai drog kartelek, vagy hányan halnak éhen a világ másik pontján, vagy harcolnak egymással az afrikai törzsek és országok, a nyugatnak szállítható nyersanyag bányákért...

Jevons paradox

(#72) Aprósólyom válasza Fotonhámozó (#70) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Állat=kisgyerek? A legtöbb élőlény képes a saját fajtáját megkülönböztetni a másikétól. Viszont minden egyed "személyisége" más és más. Adott esetben a saját fajtársával is ellenséges egy egyed, és van hogy más fajtával is barátságos. Sok mindentől függ. Ezért szerintem nagyon leegyszerűsíted a képletet, ha azt várod el mástól , hogy nézze úgy, hogy a kiskutya=kisgyerek. A te világod szerint lehet értelmezhető, de az övéből közel sem biztos. Másrészről legyünk tisztában azzal, hogy a sajnálat valójában az egyén belső érzelmi állapota. Nem segít se kiskutyán se távoli afrikai éhezőn.
Nagyon sok minden függvénye, hogy ki, mikor és milyen érzelmeket érez. Számomra értelmezhetetlen az állat=kisgyerek. Még akkor is, ha a szellemi szintje egy kutyának állítólag egy 1-2-3 éves kisgyerekével egyenlő.
Hadd próbáljam megértetni egy kép formájában. Ha egy háború hagyatékaként egy mezőn rengeteg ember (felnőtt és gyerek) és kutya holtestét látom, akkor biztosan először az emberi áldozatokon szörnyülködök el. Azt is el tudom képzelni, hogy annyival jobban megrázna a halott emberek látványa, hogy se akkor se később nem az állatok látványa vagy vesztesége mozgatná a belső érzelmeimet. És szinte biztosra veszem, hogy a legtöbb ember így érezne. Márpedig ez szerintem kifejezi azt, hogy miért nincsen értelme két fajt közvetlenül összehasonlítani ilyen értelemben.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.