Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) puttputt


puttputt
őstag

Mehetne a videóban lévő szám képi illusztrációval+az idézeteddel.
Nagyobb lenne "emlékhatás".
Sajnos nincs időm most belemélyedni..., de gondold meg.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

én is hasonlóképp látom: nagy a kár és sajnálom a sérülteket, halottak hozzátartozóit, de voltak/vannak ennél sokkal durvább esetek is a földön: pl szökőárak, özönvizek, hurrikánok, tornádók, ha természeti katasztrófára akarunk gondolni... de csomó olyan katasztrófa is történt, ahol egyértelműen valaki hibázott és sokkal durvább volt a kimenetele... szomorú, ami történt, de arra kell szerintem gondolni, hogy lehetett volna sokkal rosszabb is :K (pl, ha este történik mindez, ahogy máshol is írták)

szerintem meg kell várni, hogy mennyire tudják lakhatóvá tenni a környéket és utána gondolkozni, hogy ki fog visszaköltözni és ki nem... egyébként most is megfordult a fejemben, hogy: megint csak bebizonyosodott, hogy kár volt eltörölni a kötelező sorkatonaságot :( ...szerintem sokat számított volna, ha párezer embert azonnal oda lehetett volna mozgósítani...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) barnam_ válasza puttputt (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az biztos hogy drámai lenne. Nincs gyakorlatom az ilyen videók készítésében, de valamit csak össze tudnék dobni. Meglátom majd.

(#2) mephi666:
szerintem meg kell várni, hogy mennyire tudják lakhatóvá tenni a környéket és utána gondolkozni, hogy ki fog visszaköltözni és ki nem

egyetértek :K

Hát, pár ezer ember... egyrészt az is idő mire odaérnek, másrészt így is vannak elegen ott a kármentesítésre. (Ezt most mondta az M1 híradóban a katasztrófa védelem fejese.)
Mondjuk ha azok a sorkatonák Devecser mellett lettek volna, hamar odaértek volna, az biztos. (van ott valami elhagyott laktanya, ahol most lomis piac üzemel.)

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Úgy számoljatok, hogy 1 mm csapadék 1 cm-nyire ivódik be - a száraz talajba. Ha 10 cm-re ivódott volna be a lúgos víz (nem csak a vörös elszíneződés a fontos), akkor az azt jelenti, hogy 1 cm volt a lúgos víz fedettsége. A homokos területeken ezen fölül egész földdarabokat kikerülve kis csatornákon mélyebbre is szivárog a víz. Nagyon gyanítom, hogy a 10 méter mély kutak is szennyezettek lettek, tehát ennyi földet elszállítani nem tudnak.

(#5) barnam_


barnam_
nagyúr

Összedobtam egy slideshow-t, szerintem jó lett.
Délben néztem a híradót az M1-en, mutatták az állatokat, na az kiakasztott. Volt ott egy birka is, ami idézem: nem a hidegtől reszket, hanem a fájdalomtól :Y :( Merthogy a lúg lemarta a lábáról a szőrt és a bőrt. Nagyon sajnálom ezeket az állatokat, nem tehetnek semmiről :O

(#4) Crystalheart: mi az ami a legfőbb gondot okozza a talajban? A lúg vagy a nehézfémek? Mert az előbbit könnyen lehet ellenőrizni.
Nagyon remélem hogy nincs igazad... :(

(#6) Crystalheart válasza barnam_ (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy ilyen rohadtul lúgos talajban nem nő meg semmi növény. Még a simán erősen lúgosban sem, de ez brutálisan lúgos. Az enyhén lúgos kémhatás az ideális, vagy enyhén savason is lehet egyes fajtákat. A nehézfémek talál lerakódtak a talaj felső szintján, de a lúgos kémhatás biztosan elég mélyre hatolt. És ne tudd meg, hány évig tart, és milyen erőfeszítésekbe telik a talaj felső pár tíz centijében egynéhány ph-értéket mozdítani mezőgazdasági módszerekkel!

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez a falu már meghalt :(

a lúg megmérgezte az emberek lelkét, és szívét is...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) barnam_ válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát sajnos :(
Amikor írtam a bejegyzést, még több esélyt láttam a felépülésre, de így hogy át fog szakadni a gát másik része is... :S Még hogy ha a falut nem is nagyon éri el, a környezetben biztos hogy maradandó károkat fog okozni.

(#9) 8th


8th
addikt

Felhozom a témát mert egy számomra sokkoló ábrába futottam bele az imént az időképen. Íme Magyarország pillanatnyi légszennyezettségi térképe. Alig egy órával ezelőtti mérés. :(

De persze a veszélyt elhárították és az élet az elöntött területeken nem veszélyes a lakosságra nézve. Kíváncsi leszek két évtized múlva mennyivel lesz rosszabb az ott élők általános egészségi állapota az országos átlagnál. Nem látni a vörös portól Kolontáron

Kis plusz adalék: A vörösiszap-katasztrófában érintett cég menedzsmentje jó hírnevének sérelme miatt perli Illés Zoltánt 15 millió forintra. A cégvezetők szerint az államtitkár a becsületükbe gázolt, amikor a 2010-es katasztrófa alatt őket állította be az egész katasztrófa felelőseinek.

Nem mondom jó vastag a bőr a pofájukon az arcukon... :U

(#10) Eastman válasza 8th (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Szörnyű. Mikor lesz ennek vége? :(((

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) zoo8800 válasza 8th (#9) üzenetére


zoo8800
veterán

nagyon durva. :(

rip and tear, until it is done

(#12) 8th válasza zoo8800 (#11) üzenetére


8th
addikt

Az! Nem igazán követem az eseményeket. Kellett végül valami büntetést fizetnie a MAL-nak vagy jó magyar szokás szerint ezt ők is megúszták?

(#13) barnam_ válasza 8th (#9) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor ezért folyik a taknyom nyálam pár napja reggelenként? :U
Fél órányira lakom Kolontártól.

(#14) zoo8800 válasza 8th (#12) üzenetére


zoo8800
veterán

Bírságot kaptak, nem is kicsit, de hogy mennyit fizettek be, azt nem tudom.

Szvsz inkább a felelősöket kellene lecsukni, és nem kinyírni egy ekkora céget. Ezzel példát statuálni nem lehet, egy ekkora bírágot befizetni képtelenség.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.