Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Narxis válasza tothjozsef (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ingyen van, töltsd le és meglátod. Egyébként megcsinálhatod azt is, hogy egy nagyon töredezett partícióra ráereszted a Smart Defrag-ot aztán Perfect Disk 10-el vagy Diskeeper-el leellenőrződ, mindkettő azt fogja írna, hogy a meghajtó kiváló állapotban van.

A Smart Defrag algoritmusa hasonló a Perfect Disk-hez, ugyanazon az elven rendezik a fájlokat, használati gyakoriság alapján, szerintem a Diskeeper is így csinálja de ebben nem vagyok biztos.

A Disktrix Ultimate Defrag programja viszont már mindent úgymond a meghajtó "szélére" pakol. Ez inkább kevés adat esetén hoz jelentős teljesítménynövekedést.

Funkciókban is rendelkezik a Smart Defrag azzal amivel fizetős társai, képes háttérben végezni a dolgát, meg lehet neki pontosan adni, hogy mikor induljon el és mikor álljon le, mekkora töredezettség esetén induljon el, milyen módon csinálj az autodefrag-ot stb.

Nem tudom milyen linket vársz, az alapszintű defragmentálást már évekkel ezelőtt is tudták az ingyenes változatok, Perfect Disk-ben annyi a plusz, hogy van egy beépített lemezkarbantartója meg duplikált fájlkeresője és szép a GUI-ja, Diskeeper-t pedig azzal reklámozzák, hogy SSD(HyperFast technológiának hívják) meghajtókra is fel van már készítve. Ja el is felejtettem. Az optimalizálást Perfect Disk-nél Smart Placement-nek hívják, az autodefragot Steahlt Patrol-nak, utóbbit Diskeeper-nél InvisiTasking-nak. Szóval a fizetősöknél még marketingeseket is alkalmaznak.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.