Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) South Velen válasza Kickass (#48) üzenetére


South Velen
addikt

dupla..

[ Szerkesztve ]

(#52) danilla válasza v.tom (#49) üzenetére


danilla
őstag

Bocs tom nem neked akartam válaszolni :))

:W "Ti gondolkoztatok már azon, hogy az emberek által hallgatott zene tulajdonképpen leírja az adott ember személyiségét?" :Y

Ez egy butaság...

Zenéről történetéről van értelme cikket írni, hogy mi miből alakult, bár az elég szövevényes, de érdekes lenne. Viszont zenei stílus alapján megítélni embereket... és ezt még részletezni is egy cikkben. :W
Aki úgy gondolkozik, hogy a legtöbb ember akire ez illik: "Mert ugye kik is azok az emberek fiatalok, nem fiatalok akik a legvadabbak, legjobban rongálnak, vandalizmus, verekedés. hát a rockerek és a punkok. Miért? Mert a stílus következtében ők is azt hiszik, hogy hallhatatlanok és ezáltal felsőbbrendűek. talán ezért cselekszik azt amit." az rockzenét hallgat, az nagyon el van tévedve. SZERINTEM

Cikkírónak szól: két lábon kéne a földön járni, nyitott szemmel...

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#53) v.tom válasza danilla (#52) üzenetére


v.tom
őstag

És ezt miért nekem mondod? ;)

Mod.: Nah csak azér ám. :P
Ui.: Holnap nem megyünk el Chief Rebel Angel koncertre?

[ Szerkesztve ]

(#54) danilla válasza v.tom (#53) üzenetére


danilla
őstag

Az meg milyen zenekar? :D Ha nem punk el sem megyek, mert akkor nem kerülök a zene hatása alá, és nem megyek el rongálni :D meg vandálkodni... :C

https://twitch.tv/ddplayzone

(#55) v.tom válasza danilla (#54) üzenetére


v.tom
őstag

Jóféle kis magyar punkok ők. :K

(#56) Crystalheart válasza DarkByte (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Zenéről objektíven írni hálátlan dolog és véleményem szerint közel lehetetlen."

Az biztos. De azért lehetséges nem ennyire sarkítani, mint itt történt. :D

Kiskokó: Most én mit szóljak? :DDD Vajon lovagi páncélban estem-e neki a rendőröknek 2006 őszén, csak mert Manowart (is) hallgatok? :D (A TV előtt ülve hülyéztem le a randalírozókat.) Netán hetente minimum egyszer a pinceszintre iszom magam, és hetente más nőt szedek össze? (Hajj, sem italhoz, sem nőhöz nem nyúltam eddigi életem során.) Erősen sztereotíp a dolog, és bár írod, hogy talán csak egy icipici igazság csak van benne, de ki kell, hogy ábrándítsalak: így, ilyen formában egy icipici sincs. Ez így sértő mindhárom műfaj kedvelői számára, ráadásul túl nagy halmazokat vettél. (Rock bizony Elvis Presley is, nem csak a Cannibal Corpse. Talán a rock a háromból a legnagyobb halmaz, a könnyűzene felét kb. kiteszi.)

Mindazonáltal értelmes cikk is lehetett volna, ha jobban átgondolod és más oldalról közelíted meg. Mert az bizony igaz, hogy a hallgatott zene sokat elmond egy ember lelkivilágáról. Ez olyan, mint egy szereplő érthetetlennek tűnő cselekedete egy jó drámában: megvan a pontos előzménye, a karakter addigi életében és kialakult személyiségében kell keresni az okot. Én pl. azért hallgatok Manowart, vagy éppen Jason Hayes zenéit - hogy a fenti példámnál maradjak -, mert eszméletlenül megalomán vagyok.

(#57) danilla válasza v.tom (#55) üzenetére


danilla
őstag

Nem megyek :) köszi, angolul énekelnek, ha PUNK akkor legyen szép magyar és számomra érthető :P

https://twitch.tv/ddplayzone

(#58) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nos, ezen még lehetett volna dolgozni azért.. :)
Régen én is gondolkoztam ezen.. Főként mert megfordultam szinte az összes említett stílus kedvelői között.. :)
Kezdetben vala a disco, tuctuc, Gigi'D Agostino, etc.. Aztán Hip-Hop.. Sub Bass, etc.. Voltam róker, hungarista beütésű róker, aztán blekkmetálos, aztán pedig begótultam.. :)

Kimaradt az írásból egypár igencsak alapvető stílus, pl. a gothic, a folk, az industrial/EBM, a synthpop, a szimfónikus zenék, az operák, bizony nem kiveszett stílus, van aki most is hallgat, köztük magam is.

Hozzá kell még tenni, hogy sokan egyszerűen divatból "szeretnek" egy stílust, mert tetszik nekik pl. az, ahogy a képviselői öltözködnek, vagy mert olyan a haveri körük, hogy megköveteli..
Jó példa erre a sok-sok divatgoth, aki teszem azt telerakja a myvipjét pengékkel meg véres nemtudommikkel... az ilyenek nem értik miről is szól ez meg az.. :)
Vagy a hungaristák, akik leszarják az országot, de utálják a kissebbséget..
Lehetne még sorolni.. :)

Nekem is jó ideig tartott, mire megtaláltam hová is tartozom zeneileg. :)
Teszek ide pár példát, mert annyi jó zene van, amikről nem is tudnak sokan... :)

[Globus-Preliator (élőben)]
[Aesma Daeva - Darkness]
[Epica - Cry For The Moon]
[The Sins Of Thy Beloved - Lake OF Sorrow (élő szintén)]
[The Crüxshadows - Deception]
[Clan Of Xymox - Jasmine & Rose (koncert)]
[Deine Lakaien - Where You Are]
[Agonoize - Koprolalie]
[Psyclon Nine - Divine Infekt]
[Ashbury Heights - Waste Our Love]

Tudnám még sorolni. :)
Lényeg a lényeg: a zene nem divatból jön. :)

(#59) v.tom válasza danilla (#57) üzenetére


v.tom
őstag

Pedig biztos jó buli lenne. Majd gyere el Ignite-ra, ha megint jönnek. Ők nyomják magyarul (is). ;]

(#60) TheDragon007 válasza ZooLee19.. (#25) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Ha az emberek azt hallják hogy hardcore, máris a kutyanyávogós-macskaugatós rockra asszociálnak vagy a hc xxx-re, az általad említett techno szerzőket sokkal kevesebben ismerik, bár egyre többen :DDD
Én hallgatok hardstylet meg trancet is, de emellett az említett egyének trackjei a favoritom.

Ami az írást illeti: nekem is ezek a sztereotípiák jönnek le a mindennapi életből, az előző sorokban írtak miatt tehát én is egoista vagyok, ez van :DDD
A hallgatott zene viszont magában kevés ahhoz, hogy befolyásolja hogyan zajlik az adott emberke élete...

A rapper janik pl. Ámerikában azért is képesek egymást gyilkolni mert az anyucijuk más utcában nevelte fel őket - ezt Discoveryn láttam... A dokumentumfilmekből viszont már nem derül ki, hogy tulajdonképpen hogyan is "sikerült" a szülőknek idáig süllyedni - az ezt megmagyarázó filmek vetítését viszont már nem engedné a cenzúra :W

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#61) danilla válasza v.tom (#59) üzenetére


danilla
őstag

METAL Dagi Ed módra

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#62) .mf


.mf
veterán

"Rock stílus Leírás :
Nos ugye a Rock az alap stílus amire kialakultak az egyéb átformálódott fajtái. Például a Hard Rock, Punk Leírás, Punk Rock stb. Mivel a Punk egy kezdeti rock stílus utánzat lenne ezért nyugodtan ide sorolható.
Na de a lényeg. Mi is a Rock jelmondata ? Valahogy így hangzik : Rock never die! , azaz A rock sosem hal meg. (gyk.: örök)
Én ebből azt hozom le összefüggésnek, hogy ez a jelmondat átragad eme stílus hallgatóira. Mert ugye kik is azok az emberek fiatalok, nem fiatalok akik a legvadabbak, legjobban rongálnak, vandalizmus, verekedés. hát a rockerek és a punkok. Miért? Mert a stílus következtében ők is azt hiszik, hogy hallhatatlanok és ezáltal felsőbbrendűek. talán ezért cselekszik azt amit."

:U

Rock = punk?
Rock = punk = rongálás, vandalizmus, verekedés? Halhatatlanság és felsőbbrendűség?

Nincs kedvem gyenge poénokat elsütögetni, hogy leülhetsz egyes, köszönjük emese és társai, kimondom: felszínes és sötét vagy. Óriási bakot lőttél. Apró kis darabokból túlságosan messzemenő, téves következtetéseket vonsz le, majd ezalapján hihetetlen túlzóan általánosítasz. Így inkább ne is próbálj meg okoskodni, többet ártasz vele, mint használsz. A cím alapján lehetett volna még értelmes cikk is, de nem lett az, sőt, nagyon sajnálom, hogy elolvastam, csak felhúztam magam ezen a szintű szűklátókörűségen, előítéletességen, burkolt rosszindulaton.

Továbbá: attól, hogy az elejére odaírtad azt a disclaimert, azt hiszed attól minden megoldva, és kényedre-kedvedre moshatsz össze dolgokat, fikázhatsz, rágalmazhatsz, általánosíthatsz? :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Hozzávehetnél még pár stílust ezen az alapon,
például Mulatós:
Aki ilyet hallgat, kocsmában iszik minden nap, büdös, cigizik, és/vagy lopott ladában "múlat"?
Vagy esetleg ő dobálja szét a sörösüvegeket..., hazamegy, és megveri az asszonyt, szotyizik a buszokon?

Szerintem kár általánosítani....

[ Szerkesztve ]

(#64) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Ajajj.. Nagy a vita látom.

Akkor énis tennék fel egy kérdést. Mivan azokkal akik pl: Progressive House, Deep House, Tech House, Psyhedelic trance zenét hallgatnak? Rájuk azt mondják, hogy drogosok. Füveznek, szipuznak stb... Énis ilyen stilusú zenét hallgatok,és mégsem dorogozok, és nemis probáltam soha. Egyszerüen ez a stilus jön be és kész.

És szerintem, az hogy ki milyen zenét hallgat, abbol nemlehet levonni semmiféle következtetést, főleg nem, hogy mien ember.

Ez az én meglátásom.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#65) total90


total90
veterán

Éreztem én a cikk olvasása közben, hogy jönnek majd az olyan kérdések, hogy "én ilyen, meg ilyen zenét hallgatok és akkor én milyen vagyok...". A szerző a saját véleményét írta le szerintem, sőt azt az elején ki is nyilvánította elég érthetően. Jó írás szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#66) czanga


czanga
őstag

Nézzünk egy másik példát is a felsoroltakon kívül. :)
Itt vagyok én (szerény és jelentéktelen személyem )... Kamaszkorom megindulta óta drum & bass hívő lettem, azon belül is inkább liquid funk. Zeneelméletbe nem mennék bele, a lényeg, hogy én már akkor ilyen stílusú zenéket kezdtem hallgatni mikor még nem igazán volt "divat" ha lehet így fogalmazni, sőt az emberek legtöbbsége mégcsak nem is halloot erről az irányzatról, ami akkor Bristol-ban (Anglia) és környékén már aranykorát élte. Hozzáteszem ez sarkítás mert tényleg szinte mindenevő vagyok, de legfőképp a tört ritmus az én világom főként ha bulizásra adom a fejem, mégsem hordok bogyógyakláncot, nem szedek, szívok, lövök semmit magamba semmitsem (persze 1-2 sör mindig jól jön ;) ), öltözködésemben sem mutatkozik ez meg, abban is próbálom önnmagam izlését követni. Vicces látni az én szemszögemből az "eggyen" öltözködést követő, mostmár kb emósba forduló, szűk nadrágot, deszkás cipőt, kockás és egyéb cuccokat viselő színes divat majmokat. Sajnos ezek legtöbbsége divatirányzatként kezeli ezt a zenét, szinte foggalma sincs a mondanivalóról, azokról akik elkezdték,hogy honnan indult ki, csak hallgatja, és tömi magába a különféle tudatmódosító dolgokat. Sokszor mikor egyesek megtudják mire is bólogatok/táncolok/szórakozok, akkor kezdésnek előkerül a különböző drogok fogyasztásának témája, illetve hogy az úgynevezett "bézes arcok" (hallottam már pár elég érdekes fogalmat) mennyire semmire kellő, egyik napról a másikra élő emberek...
Na nekem ettől van helyből hányingerem...
össze lehet velem futni igazi minőségi bulikon miközben a hév engem is magával ragad, és bulizom ahogy a csövön kifér, de ettől még rendes állásom van, ha minden jólmegy gépész diplomám lesz (ha el nem szúrom innen félútról). Sokak szerint jó ember vagyok.

Lassan ott fogunk tartani, hogy a "te mit hallgatsz" kérdésre is nehezen fogunk válaszolni, vagy tartózkodva lesütött szemmel hallgatunk róla?! Lehet gondolkozni, levonni a következtetéseket, és összefüggéseket keresni.
Régen a ZENE emberek közti kapcsolat teremtésre szolgált példának okáért. Hatott az érzelmeinkre az érzékeinken keresztül. Figyeltük amint a művészek bemutatják alkotásaikat, amelyekben kifejezték magukat. Mi pedig (legyen az bármien műfaj) hangos tetszésnyílvánítással fogadtuk... Most pedig megkülönböztető eszköz lenne? ...

btw: ezzel nem azt mondom, hogy a szerző így vélekedne, vagy megkülönböztetne bárkit/bárkiket is. sajnos megkapja így is ezt az ember elég sok helyen. :) ...énis csak a tapasztalataim írtam le... a zenét magát kell szeretni, a többi nem annyira lényeges...

[ Szerkesztve ]

(#67) FoxiestFox válasza czanga (#66) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennyi.
:R

(#68) edward2 válasza czanga (#66) üzenetére


edward2
addikt

Ezt az öltözködés dolgot kösz, hogy felhoztad. Eléggé rühellem, hogy kötelező egy adott zenestilus bulijába adott ruházatban megjelenni különben kinéz mindenki.

(#69) v.tom válasza czanga (#66) üzenetére


v.tom
őstag

Szerintem ott a baj, a stílus/zene keveredésénél, hogy nálunk az emberek többsége nem is érti az általában angol dalszövegeket, és fogalmuk sincs, hogy pl egy adott műfajon belül milyen sok téma lehetséges.

Viszont az, amit mondasz, (Vicces látni az én szemszögemből az "eggyen" öltözködést követő, mostmár kb emósba forduló, szűk nadrágot, deszkás cipőt, kockás és egyéb cuccokat viselő színes divat majmokat.), szerintem megkérdőjelezhető, mert ugyanazt teszed, amit a cikkíró tett, csak te nem zenei, hanem öltözködési szempontból skatulyázod be az embereket. Semmiben nem különbözik a kettő. Talán abban, hogy a te esetedben már 200 méterről is tudsz egy illetőről véleményt alkotni.
Az én filozófiám, hogy ha akar, mindenki öltözzön úgy, ahogyan csak szeretne (persze ésszerű határok között, ahogyan arra már egy korábbi hsz-emben kitértem: (Megjegyzem, kicsit gagyinak találom a hazánkban oly' elterjedőben lévő, véleményem szerint elég gyépés szokást, hogy megpróbálják a dollármilliomos amcsi hip-hop sztárokak utánozni, ezért a sok gyerek magára kapkodja a műanyag/aluminium aranyszínű dollárjeleket ábrázoló fukszokat, mintha ezzel bármit is tudnának jelképezni...) )

A divat, mint olyan, nagyon régóta szorosan összekapcsolódik a zenével, és azzal együtt változik. Mivel manapság rengeteg zenei irányzat létezik, ezért nyilvánvaló, hogy a nem fog kialakulni ennek megfelelő számú teljesen egyedi stílus. És végtére, miért baj, ha "tanulnak" egymástól az emberek?

Én az öltözködésemben elég régóta egy irányvonalat követek: a magamét.
Általában véve megtalálhatóak rajtam bizonyos stílusjegyek, amiket azért is viselek szívesen, mert tagjának érzem magam ennek a közösségnek, és úgy érzem, nem kell szégyellnem azt, hogy ez egy bizonyos fokig a külsőmön is megmutatkozik. Nem esek túlzásokba persze, és nem követem eszetlenül a beugró legújabb szokásokat, de nem is bújok bele a "csendes rajongók táborába" azt bizonygatva magamnak, hogy baromság a divatra ügyelni.

Igen, felveszem a feszülős nadrágot, mert divatos lett, és véleményem szerint (szerencsére nem csak enyém szerint, mert az nem lenne nyerő) nem áll nekem rosszul. DE nem feszítem bele magam az atomfeszülős gatyába, mert most az a legmenőbb. Hordok együtteses pólót. Azokét, akiket szeretek hallgatni, akiknek a zenéje, munkássága hatással van/volt rám, és büszkén is viselem, és sehol nem szégyellem magam. Ha elmegyek egy szórakozóhelyre, ami pl a hip-hop orientált, nem érzem magam rosszul, mert rajtam nem olyan ruha van, mint a többségen, és nem érdekel, hogy vannak, akiknek ez szemet szúr. Én képviselem az öltözködésemmel magamat, a stílusom jegyeit. Ez szerintem nem megvetendő, és nincs rajta semmi mulatságos.

[ Szerkesztve ]

(#70) eldiablo válasza kEX182 (#36) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na meg az industrial elektro speed doom trash metal???? :DDD
Ha jobban megfigyeled, nem rétegzenéről íródott ez a kis szösszenet... ;)

[ Szerkesztve ]

(#71) #56474624 válasza djrobaa (#64) üzenetére


#56474624
törölt tag

És szerintem, az hogy ki milyen zenét hallgat, abbol nemlehet levonni semmiféle következtetést

Érdekes, én mégsem sok egyetemi tanárról tudok, aki például hallgatna tokaji panziót, vagy hasonlóan "tartalmas" zenéket. Következtetést igenis lehet levonni, csak ennél sokkal árnyaltabb, bonyolultabb ez az egész. De ugyan mi másnak lenne köze az általunk hallgatott zenéhez, ha nem a személyiségünknek? Vagy hasamra csaptam, és azt mondtam, én szeretem a doom metált? :DDD

(#72) czanga válasza v.tom (#69) üzenetére


czanga
őstag

sorry félreérthető volt... :R nem pont ezt akartam írni, csak kicsit elragadott a dolog...
felőlem mindenki azt vesz fel amit akar! :) nem ezzel van a bajom ezeken a bulikon, hanem azzal h ezek a srácok szinte mindegyike nem tud meglenni szintetikus és egyes természetes "anyagok" nélkül... és ami igazán elszomorító, hogy a legtöbbjük nem múlt el 16-17 éves... viszont az is igaz, hogy tényleg fúrcsán nézek rád ha nem úgy nézel ki... :) viszont asszmilálódni lehet, hiszen egyes szórakozóhelyek "levegőjétől" szinte már be lehet tépni...

(#73) #56474624 válasza v.tom (#69) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megmondom őszintén, engem tökéletesen hidegen is hagynak a dalszövegek. :)
Persze szeretem az emberi énekhangot, de hogy eközben mi is a verbális értelme, az nem igazán izgat. :U

(#74) #56474624 válasza v.tom (#69) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megmondom őszintén, engem tökéletesen hidegen is hagynak a dalszövegek. :)
Persze szeretem az emberi énekhangot, de hogy eközben mi is a verbális értelme, az nem igazán izgat. :U

(#75) v.tom válasza czanga (#72) üzenetére


v.tom
őstag

Kicsit velem is elszaladt a ló, bocsi. Igen, abban igazat is adok neked, hogy a 16-17 évesek igen túlnyomó többsége nem elvi megfontolásból (persze azért a ruhavásárláshoz még nem kellenek elvek, kicsit túloztam :P ) választ magának ruhát, hanem azért, mert mindegyik másik korabeli azt hordja, és éppen a az általa preferált emberek öltözködési stílusához húz, ezzel pedig feljebb akar kerülni a ranglétrán. Kb ugyanaz a szerepe itt az öltözködésnek, mint a dohányzásnak.

(#76) v.tom válasza czanga (#72) üzenetére


v.tom
őstag

Kicsit velem is elszaladt a ló, bocsi. Igen, abban igazat is adok neked, hogy a 16-17 évesek igen túlnyomó többsége nem elvi megfontolásból (persze azért a ruhavásárláshoz még nem kellenek elvek, kicsit túloztam :P ) választ magának ruhát, hanem azért, mert mindegyik másik korabeli azt hordja, és éppen a az általa preferált emberek öltözködési stílusához húz, ezzel pedig feljebb akar kerülni a ranglétrán. Kb ugyanaz a szerepe itt az öltözködésnek, mint a dohányzásnak.

(#77) v.tom válasza czanga (#72) üzenetére


v.tom
őstag

Nah ne már. Tripla post. :W Az 504-es hiba megjelenése óta ez a rekordom.

[ Szerkesztve ]

(#78) Eastman


Eastman
őstag

...jól összemostad a Rockot a Punkkal egy laza mozdulattal. Magasszintű hozzánemértésről adva tanúbizonyságot.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#79) krystman


krystman
őstag

Szerintem az alapján megítélni embert, hogy épp milyen zenét hallgat, nem nagyon lehet. Én is ismerek olyat, akivel teljesen ellentétes az ízlésünk, és megértjük totál egymást. Az meg, hogy épp ki milyen stílust szeret, az igazából a magán ügye az illetőnek szerintem. Én 17évesen is Eurodance-et hallgattam, most 30évesen is az Eurodance tetszik. És nem igen tud izgatni ki mit mond, mert csak azért nem fogok Hip-Hopp meg Trance zenét hallgatni, hogy ez a divat. Én azt szeretem hallgatni, amit szeretek, és élvezem a zenét. Egyébként még ez mellett, a Rockból csak is a klasszikus Rock-ot kedvelem. De, ez nem jelenti azt, hogy nem hallgatom meg az újabb stílusú zenéket, mert meghallgatom. Csak a mostani zenei irány számomra tabu. Ezzel nem is akarok itt megsérteni senki sem. Egyébként meg még annyit, hogy a 16-évesen én is az akkori bőgatya nagy inget hordtam 90'-ben, de egy 15-17evestől ne várjuk már el, hogy ne öltözzön úgy ahogy a divat diktálja! :-) Ez az a kor, amikor ilyeneket csinál az ember. :-) Ahogy én is öregedtem, én is elhagytam ezt a bő dolgokat, de a zenei irányzat az változatlan maradt továbbra is. ;)

(#80) Vamp


Vamp
senior tag

Kedves cikkíró, van valami alapvető fogalmad is a zenéről, vagy csak beszélsz itt a nagy ködbe hülyeségeket?

Ennek mi értelme:
rock=agresszivitás
techno=egoizmus

?

Tettél fel valaha is egy Pink Floyd albumot, esetleg hallgattál bele a Helloween albumaiba, hallgattál valaha Beatlest, Simon & Garfunkelt, Devin Townsendet, Metallicát, Opethet, Pain of Salvationt, Dream Theatert, Abydost, és ezer meg ezer másik rockbandát? Ezt a hülyeséget hogy sikerült leírni? Belelátsz a zenébe, vagy csak felületesen hallgatod? Tudod, mi mikor, miért következik, és miért szól jól? Miért fejt ki valakiben agresszivitást, másban elszállást, muzikális kielégülést, zenei orgazmust?

Nem?

Akkor minek írsz baromságokat?

(#81) Kidus


Kidus
őstag

Koszi, jokat rohogtem! :D
Ennyi hulyeseget egy helyen regen lattam....
Hozzateszem, akarhany rock koncerten voltam, a legfelszabadultabb es legnormalisabban bulizo emberekkel talalkoztam, akik egymasnak vettek a sort kb :D
Verekedest, felsobbrenduseget meg sosem tapasztaltam ilyen korokben.
Meg mielott jonne a pecset ram, hogy megsertodtem, veletlenul sem, magamra venni pedig nehezen tudnek barmit, nagyon sokfele zenei stilust szeretek, bar tulnyomoreszt rock es metal, azert van kozte trance-tol elkezdve rap, stb...
Barmok meg mindenhol vannak, szelsosegesek is, de ez a kisebbseg, tehat a cikked a kivetelekrol szol eppen, nem a tobbsegrol, megjegyezve hogy vannak kivetelek :)

Assuming Control

(#82) South Velen


South Velen
addikt

Tényleg nem tudom mi volt írásod célja, vagy ennyire nem érzed, hogy hülyeségeket írtál?
Szerintem azért érzed, erről tanúskodik a bevezető mondat.
Mivel 99%-ban rock és metált hallgatok, azzal kapcsolatos véleményedhez szólnék hozzá:
Te pont arról az 1%-ról írtál akik nem azért hallgatják ezt a stílust, mert zeneileg bejön nekik, hanem mert ugyanilyen tévhitben élnek a rockkal kapcsolatban, mint Te. Hozzáteszem, ezeknek az embereknek kb. mindegy a zene milyensége, csak tépjük a gitárt, meg legyen sok "kurvaanyád" a szövegben. Talán emiatt az 1% miatt nem fogadják el sokan a rock/metalt. És persze vannak "zenekarok" akik ennek az 1%-nek írnak zenéket. A metalról jut eszembe, a heavy és black/death metal nem veendő egy kalap alá, ahogyan azt sokan teszik.
Én személy szerint semmilyen életérzés szerint nem hallgatok rock zenét, csak és kizárólag azért hallgatom, mert a zene maga, ami tetszik. Azért eljárok koncertekre, és hidd el, engem idegesít a legjobban az az ominózus 1%...

(#83) misx


misx
senior tag

Való igaz ezek amolyan "bandazenék", jól kiragadtad őket. Akik azt hiszik az ő műfajuk az isten. Pedig a Rock kivételével (gitározni azért meg kell tanulni) nem éppen a legnehezebben művelhető műfajok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért nem kicsit sztereotíp amit írtál.
Rockerek rongálnak...

Elég sok embert ismerek akik életük első 20-25 éve alatt több dolgot hoztak létre mint a legtöbb diszkópatkány apucijókisfia.

Nem azt mondtam hogy nincsenek vandál punkok, de ne általánosítsunk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) marcipunk


marcipunk
tag

Nem biztos, hogy sokat hozzáteszek a véleményekhez ezzel, de a helyzet ennél sokkal bonyolultabb (stílusok/személyiségek/életmód).Kb. 15-17 évesen lehet így látni a dolgokat, ha a cikkíró idetartozik, rá fog jönni később, hogy nagy gyűjtő dobozokba nem lehet egyszerűen szétdobálni az embereket.
Leginkább a punkról és a hc-ről tudnék fejtegetésbe kezdeni, de szerintem nem a felsőbbrendűségről van szó, hanem saját szociális és egyéb társadalmi problémák átéléséről. Ezeknél a stílusoknál ezek az élmények agresszívan fejeződnek ki, de nem feltétlenül azért, hogy a közönséget pusztításra ösztönözze.
A zene lelki folyamatokat indít be, erőt ad ha úgy tetszik. Ha agresszív zenét hallgatok, azért teszem, mert a dühöm akarom levezetni valamivel, hisz dühös vagyok.

A hip-hopnak is van igenis értelmes, okos, szellemes oldala is. sztem...

röff! :)

röff!

(#86) Csorbi


Csorbi
addikt

Ennyi marhaságot is régen olvastam!
Mióta keverendő a rock hallgatósága a kissé megbotránkoztató külsejű huligánokkal? :DDD

Én pl. rockzenét hallgatok: TOTO, Dire Straits, Pink Floyd, Joe Satriani, stb. Nem hinném, hogy emiatt tarajos bőrgatyás, láncos, agyontetkózott, szétalkoholizált, agyonszegecselt egyénnek kéne lennem 29 évesen, de korábban sem voltam az :D
Emellett ezekről a zenékről sem gondolom hogy hejj de zúzósak, épp ellenkezőleg.

Szóval itt valami nagy keverés van, ha lehet kicsit pontosítani kéne.

[ Szerkesztve ]

(#87) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ne általánosítsunk. bár a youtube alapján a meglátásból valamit le lehetne szűrni (pl a youtubera beirogatókból), ennél árnyaltabb a kép. sokkal.

nézzükcsak, konkrét példa, koncert alapján:
Alvin koncert, zp, 2008 nyár. összetétel:
- részeg tizenévesek, első sorokban, utánna ment a hápogás pl last fmen, hogy nem ismerték a számokat (játszottak kb 4et új albumokról, többi a klasszikusokról)
- nagyon részeg bőrfejű ifjak, akik a pogó miatt mentek: na őket utáltam
- betűrt inges korrekt módon felöltözött emberek, néha barátnővel, általában 22-25 felett... pogó nincs, a 4 új kivételével viszont vagy elismerően bólogat, vagy énekli... jah, a fiatalkori emlékek, de pogóhoz már öregek...

példa 2, hyperspace 10éves jubileumi, sven väth + johannes heil, méghozzá a bedben
- a régi hyper közönség. felismerni őket, már 30on felül
- a bed közönsége (dizájner ruhadarabokról felismerhetőek, massziv spanolás)
- akik technobulira jöttek veretni (látszik rajtuk, hogy nekik ez nem jön be:D )
- akik electrobulira jöttek (vííí, essen le az a fenekünk!:DDD, nekik nagyon bejött )

a dolog így fogható fel:
a fucktothesoundsra (masszív brékkór, ereszdelahajamat, fenékleesés) nem mennek a pokémon droidok (tudjátok, 18éves, dnbt hallgat, tele van aggatva fanyakékekkel meg mindennel és xel), a circus maximus bulikra (droidközpontú, Xeléscentrikus és clownstep az van) viszont adott esetben megy a brékkórszerető közönség is (mert pl pendulumot/BSEt hívtak, azt meg szeressék... avagy az idősebb, általában nagyon készen lévő része a közönségnek ide tartozik, akiket egész este piával a kézben látni rohangálni:DDD) ezt kéretik senkinek nem magára venni, mi is voltunk azok pár éve...

elektronikus zennél ez ugyanígy van:
- a veretős technos általában megy dj rushra, de anthony rothert megdobálja ásványvizespalackkal (megtörtént eset valamelyik parádé afteron), sensation blekkre a keménysége miatt menne
- az elektros egyszer volt rushon, annyi elég is volt neki belőle, anthony rotherre viszont menne, sensation blackre márcsak a poén kedvéért is, meghát ő is thunderdomeon nőtt fel anno
- gabba ismerős nem nagyon van, de néha breakcore bulikon látszanak ilyen hitvallásúak is

és persze a totális mindfuck: két éve az angol bulisorozat záróestje, elborult felolvasóesttel, metálkoncerttel, idmmel (azt hiszem Luke Vibert lépett fel), majd breakcoreval (Shitmat+Speedranch), ez igy egymás után. néztük is, hogy a bölcsésztarisznyások, gótmetálosok, idősebb dnbsek és raszta arcok milyen jól elvoltak egymás mellett.

ennél durvább a sziget, amikor mindig van pár ember, aki a hammerworld, wan2, nagyszínpad, a38, világzenei és parti sátor között futkározik, néha egy kis ambient sátor közbeiktatásával. éppen mikor mit akar megnézni. avagy lesz justice a partiban, modeselektor az a38on, apocalyptica és iced earth a hammerben, lee perry a világzenein, maiden, killers és sex pistols a nagyszínpadon... bármelyiket is kihagyni vétek lett volna;]

és a végén a saját tapasztalat: minél jobban bizonygatja valaki, hogy ő mennyire csak egy zenét szeret, annál inkább valószínű, h divatból csinálja. viszont, ha a hatalmas metálos/punk/techno/törtes arc konkrétan beleszeret egy adott sláregbe, és nyiltan ezt még hangoztatja is, akkor az valószínűleg tényleg az adott stílust szereti. nem a külsőségek számítanak.

aztán meg ott vannak az érdekes crossoverek, atari teenage riot valaki, avagy a digitális hardkór, gyakorlatilag szintiprüntyögéssel és 8bittel fűszerezett punk?:)

vagy ott az ulver diszkográfia, különös tekintettel a perdition city és nattens madrigal albumokra (az első neoszimfónikus soksok elektronikus hatással, utóbbi pedig kísérleti deathmetal).

vagy másik extrém példák: justin timberlake futurusex lovesoundsán egy bizonyos timbaland is producerkedett (sexyback, what comes around). p diddynél pedig konkrétan dj hell és johannes heil (let's get ill többek között). és nem is akármilyen alapokat raktak össze alájuk;] alteros hasonlattal: trent reznor vagy alec empire összedolgozna valamelyik popsztárral...

alapvetően van jó meg rossz zene. nem kell mindenkinek mindent szeretnie, de attól még a jó darabokat értékelni lehet. természetesen ezen állítások csak valamennyire értelmes közegben működnek... a pasim imádja a szájlenszet, ezért énis trenszes leszek minden, csak nem értelmes... a szeretem a téjesztót, meg a mulatóst, sasháról már hallottam király, meg imádom a cafédelmárt, de pl chicaneről nem is hallott (tetszőlegesen behelyettesíthető), az minimum... khm... érdekes (nem ismerhet mindenki mindent, de leragadni a legismertebbeknél felületességre vall). persze ennek alteros verziója is megvan, hát hogyne lenne...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#88) ^Clown válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A következtetéseid vadak és túlzóak ezen a téren.

Nem is kicsit... Nem túl szerencsés besorolni az embereket zenei ízlés alapján, és összemosni őket. Én is rockzenét hallgatok, mégsem rombolom le a várost egy koncert után. Ez a beskatulyázás kb. olyan, mintha az embereket bőrszín vagy rassz alapján sorolnád be. Hibás...

[ Szerkesztve ]

(#89) krystman válasza FoxiestFox (#58) üzenetére


krystman
őstag

Belehallgattam ebbe a Psyclon Nine - Divine Infekt-be, hát ne is haragudj, de ettől borsódzik a hátam is! Én nem is tudom miféle hangot ad ki az a manusz! :F
Én nem utazom ebbe a műfajba, de a videót látva, nekem is hasonló érzésem van, mint a cikkíró is írt. Gondolom ilyenből vonta le a véleményét. Persze tudom, hogy ez látszat, és nem így van ahogy beállítsa, de egy külső szemlélő mikor meghall egy ilyen zenét, egyből erre tud gondolni, amit írt a cikk írója is. Ne, vedd sértésnek, nem annak szántam az írásom! :B

(#90) adalbert1 válasza #56474624 (#30) üzenetére


adalbert1
veterán

Valószínű a tudatalattiját elégíti ki az ilyen zenékkel.

Ebben van valami... Pl. ha valami miatt nagyon ideges vagyok egy kis Slayer vagy még keményebb zene simán meg tud nyugtatni...

Annyi bizonyos, hogy egy zene minél bonyolultabb, komplexebb, elmélyültebb, annál több értelmi és érzelmi intelligenciát követel

Ezzel is együtt tudok érteni, nem egy haverom van, akiknek rengeteg zene nem tetszik amit hallgatok, sőt semmi más se nagyon a saját kis beszűkült világukon kívül...

(#40) v.tom : Ez nagyon alap... :)) Valami olyasmire gondoltam inkább amit linkeltem is...

(#66) czanga : Egyet tudok érteni, nagyon jól sikerült elkapni a lényeget...

Sokszor mikor egyesek megtudják mire is bólogatok/táncolok/szórakozok, akkor kezdésnek előkerül a különböző drogok fogyasztásának témája, illetve hogy az úgynevezett "bézes arcok" (hallottam már pár elég érdekes fogalmat) mennyire semmire kellő, egyik napról a másikra élő emberek...
Ilyen emberek meg minden stílusnál megvannak... Átlag zenei buliba pl. azért nem is szeretek járni, mert egyszerűen irritálnak a Fubu gatyás tizenéves hülyegyerekek, a szakadt életcél nélküli rockerek és a szétbogyózott arcok is.
Így marad a kocsmázás a haverokkal :) + néha valamelyik nagyobb megmozdulásra azért csak elmegyünk.

(#91) FoxiestFox válasza krystman (#89) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Segáz. Csak szemléltettem, hogy én bár gótnak vallom magam, de mégiscsak hallgatok mindenfélét... A Psyclon szerintem jó kis csapatás, egy zúzósabb LFS parti alá benyomni pl. :):)

(#92) Vandit.


Vandit.
addikt

És a trance-el mi a helyzet? :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#93) adalbert1 válasza Vandit. (#92) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, a trance kedvelőiről köztudott tény hogy MDMA-n és LSD-n élnek, és a szállás a mindenük. ;] :P :DDD (bocs, de ezt nem tudtam kihagyni).

(#94) Kiskokó válasza v.tom (#38) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na persze ez igy igaz.
De leszögezem , hogyezzel az irással NEM ITÉLEM MEG / EL az emberekt. csak egy legjellemzőbb és ahogyirták is azt a képet irtam le ami sokak előtt lebeg egyes stilus követőiről. Persze ezek téynelg csak kevés % a aki igy vislekedik .. Én szertem a hip-hop-ot mégse öltözök ugy illetve az electrot is stb..
tehát én nem ELITÉLEM az adot emebereket. csak egy feltevést irtam le hogy a két dolog közt vanegy kicsi összefüggés.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#95) Kiskokó válasza MobilosFeca (#42) üzenetére


Kiskokó
veterán

utálom a vivát alig alig nézem... az előző hszemben van a válasz.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#96) Kiskokó válasza Kickass (#48) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ebben vanvlami amit irsz nem hüyleség.
de mint valahol 1-30 HSZ ek köz irtam is hogyezt énis tuom hogy ez nem iylen egyzserű az emebr sem a legegyzserűbb dolog a világon XD a zene se nemhogy azegymáshoz való viszonyuk ill egymásra gyakorolt hatásuk.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#97) #56474624 válasza Kiskokó (#94) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én ezt nem egészen értem. Tudod, hogy csak kevés %-ukra jellemző ez, akkor mégis miért ez a legjellemzőbb kép? Összefüggéseket épp akkor kellene keresni, ha elbillene valamerre a dolog, azaz többségükre igaz lenne adott viselkedés, és akkor beszélhetnénk esetleg legjellemzőbb képről.

[ Szerkesztve ]

(#98) Kiskokó válasza czanga (#66) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na igen ez is egy nagyon jó és tetzsik a gondolatsor amit levezet igazad van.
Az irásombanis azért irok ilyeneket mert sajos ez a való életben is megesik amit irtál, hogy ha vlaki megkérdzei tőled miylen zenét hallgatsz és mondjuk aztmonodom techno...hanem is mondja ki de godnoljma magában , hogy "na büdös drogos" ÉS akármit mondotok VAN ilyen.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#99) Kiskokó válasza #56474624 (#97) üzenetére


Kiskokó
veterán

azért értem úgy mert a legjellemzőbet én úgy gondolo hogy adott a Techno megint például.. a 100% emberből drogozik mondjuk 40 % és az a 40% viszont igen erőteljesen nyomja a dolgokat ami ugye a techno" hatása" vagy a tárasságé ami atechno által kialakult az mind1.
szóval én a jellemzökön belülre értem hogy legjellemzőbb... remélem érthető :DDD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#100) TheDragon007 válasza Kiskokó (#98) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Igen, ez van. Az emberek kényelmesek ésszeretik leegyszerűsíteni a világot, erre jók az előítéletek + a sztereotípiák :W

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.