Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Klemens


Klemens
őstag

A RAP-ről vagy HIP-HOP-ról van szó, ne csak a trágárkodás, lövöldözés, gengelés vagy az ilyen dolgok jussanak az ember eszébe, szerintem.
Itt van néhány példa honfitársainktól:
Anonim MC - Névtelenül
Riddler - Vers
Hősök - Forgatom a Világot
Mentha - Bennünk él
Sub Bass Monster - Sebességmámor
A legutóbbi egy személyes kedvenc, egy Himnusz, mert az autó az életem. :)

Persze lehetne még sorolni Fankadelivel vagy az a Animals Cannibals-el meg még vannak még jó páran. Persze van ahol megesik 1-2 trágár szó vagy ilyen, de nem ez a jellemző. Amiket itt felsoroltam, szerintem nagyon jó szövegeik vannak. Trágár szó ezekben alig van és nem arról szólnak a szövegek, hogy gengeljünk és löcöldözzünk meg drogozzuk szénné az anyunkat, stb...
Persze lehet, hogy a nagytöbbség ebben a műfajban pont az itt felsoroltak ellenkezője és ezért ragadt erre a műfajra ez az elgondolás.
Amúgy jó írás, és én azért emeltem ki kimondottan ezt a műfajt, mert én inkább ennek a híve vagyok, de öltözködésben nem követem (a gyatyám ülepe nem a térdemnél van, a pólóm ujjának a vége pedig a csuklómnál), nem drogozom és nincs lőfegyverem sem és nem trágárkodok állandóan (kivéve, ha nagyon ideges vagyok, mert akkor nagyon).

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#203) Jester95


Jester95
csendes tag

Én meghallgatok minden fajta zenét, de leragadtam a techno-nál és ennek alfajainál. Van egy haverom, kis cigó srác :D ő mindig hip-hop-ot hallgat és ha rájön az "5 perc" le se lehet lőni úgy bepörög. :) Én meg általában tök nyugodt vagyok és minimal techno-t hallgatok. Sokan nem is értik mért vagyunk ilyen jóban, mikor teljesen különbözőek vagyunk. Bár én az a típus vagyok aki mindenkivel talál valami közös témát.

(#204) niyabinghi válasza bwoay (#199) üzenetére


niyabinghi
tag

A Groundation jó, neked köszönhetem, hogy ismerem őket. (Na jó, pár héttel később egyik unokatesóm is megjelent vele, így nem tudom, mit gondoljak.) Először mondtam, hogy á, ez nekem lassú, aztán mégis teccc. :D
A dancehall jó, annyi a baja, hogy a legtöbb előadó nem tud túllépni az egymás fikázása (lásd pl. Bounty Killer vs Ninjaman, Kartel vs Movado), fegyvermánia, valamint a b…ás szentháromságán. Amelyik meg igen, azt vagy kevesen ismerik, vagy tényleg rettenetes. o.O Capleton egyre szenilisebb, szó szerint ugyanazt darálja minden interjúban, meg persze fyah haffi bun és fyah pon babylon, Sizzla is régen mutatott újat, Buju még mindig sitten, amiket meg mostanában kaptam kintről legújabb címszóval, hááát... Inkább hagyjuk, na. Van pár régi album, amik jók, aztán csá. Mostanában kezdek megint egyre több Marley-t meg Tosht hallgatni. Ja meg hát az öreg Skelly-ék is császárok, ez nem kérdés. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.