Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A zene

Hozzászólások

(#1) kisbalázs


kisbalázs
tag

A mozart requiem 3 tétele tényleg BP-hez illik, vagy tömegmészárlások megzenésítéséhez szerintem :)

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#2) PCrevRM


PCrevRM
tag

Köszönöm, értékes gondolatok!

A zene nekem mindig egy "másik világ", ahogy Neked is, pedig csak hallgató vagyok. Menekülési útvonal, barát is egyben, a lélek tükre is.

Ez a Kodály-idézet jutott eszembe, bár sok másikat is be lehetne szúrni Tőle:
"A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható. Aki nem él vele: lelki vérszegénységben él és hal. Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be."

Szerintem a "mondd meg, mit hallgatsz, megmondom, ki vagy" is megállná a helyét sok esetben.
Elnézést, ha túl szentimentális voltam!
Ui.: a hangszerek iránti gyér érdeklődés az iskolákban művelt szegényes zeneoktatásban keresendő, bár most csak saját tapasztalatomból beszélek.

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#3) hocico


hocico
tag

köszi az írást

csak annyit jegyeznék meg, h. a fülhallgatók a környezeti zajt is beengedik. mivel Bp a top10-ben benne a van a világ legzajosabb városai között, egy nap sok órát utazó és ájpodozó fiatal pár év alatt tisztes hallásküszöb emelkedést szed össze

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#4) Jeanne d'Arc

Jó lett az írás. Engem kifejezetten érdekelt, mivel 8 évig zeneibe jártam, most meg gitározom és dalokat írkálok. :)
A zene a legjobb dolog az életben. Persze sok más is van ami jó, de ha valami nyomja a lelkemet fogom a gitárt is írok egy temetési menetet. Persze ez ellenkező esetbe is így van. Boldog pillanatokban a boldog érzelmeimet próbálom átadni a zenének. :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#5) FireKeeper válasza PCrevRM (#2) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Igen, sajnos az általános iskolákban tényleg nagyon gáz az "énekóra" legalábbis emlékeim szerint anno senki nem figyelt oda, aki meg egyébként is járt zeneiskolába, annak nem igazán tudtak újat mondani.
A "mai fiatalok" meg tényleg az elektronikus zenét preferálják inkább...

Egyébként az írásért hatalmas kalapemelés, én is zongoráztam 5 évig, de sajnos önhibámból abbahagytam, és a pianínót is eladtuk (félig-meddig helyhiány miatt). Azóta ezt nagyon megbántam, sokszor szívesen leülnék egy kis "örömzongorázásra", de hangszer, és mostmár tudás hiányában nem tudok. Persze sosem késő újrakezdeni, remélem tényleg így van, ha kicsit rendberázódom anyagilag, tervezek egy elektromos zongorát, az még el is férne a szobámban, illetve akár tudnám is vinni magammal.
OFF: valakinek van tapasztalata ilyen elektromos zongorával? tényleg hasonló rajta játszani, mint rendes zongorán?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6) Sweet Lou 6 válasza FireKeeper (#5) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a jó kifejezés, amit Te is használtál a hasonló. tapasztalatom szerint soha nem lesz ugyanaz, bár egy komoly elektromos zongora már eléggé "megtévesztő".
én is hasonlóan viszonyultam amúgy anno a zongorához: 8 évig tanultam, ám utána abbahagytam, így ma alig tudok valamit. viszont a zeneelmélet legalább nem ment kárba, mert utána 1 évet jártam gitárt tanulni, amin a mai napig hobbi szinten néha eljátszogatok.

sweetlou6.wordpress.com

(#7) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Köszi az írást, öröm volt olvasni. :R
Én sajnos nem zenéltem soha, amit a mai napig bánok...
Egyébként engem talán a zongora vonz legjobban a hangszerek közül :)
melyik hév?

Mentalita'

(#8) kcsa


kcsa
veterán

Úgy érzem a reggel héven zenét hallgatók többsége inkább monotónia űzésére használja, semmint a művészi értékeket keresve minőségi zenét hallgat. No meg az is fontos dolog hogy kizárja a néha zavaró külvilágot (többi ácsorgó IQ fighter). Nem érzem ennyire nagy ügynek :)

Ezzel együtt jó dolog a (jó) zene.

(#9) tdd587 válasza hocico (#3) üzenetére


tdd587
őstag

Így van. Nem ér annyit az egész. Inkább otthon egy óra zene nyugalomban, mint egész nap rohanás/munka közben, csak hogy szóljon valami. Legalább azt az egy órát megbecsüli az ember és nem hagyja széfolyni, mint a maradék 23-at.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#10) Bilibuli válasza nincsisbéla (#7) üzenetére


Bilibuli
csendes tag

Szentendrei :)

"Az élet egy kurvaszar játék.. De a grafikája nagyon ott van" ;)

(#11) Bilibuli válasza FireKeeper (#5) üzenetére


Bilibuli
csendes tag

"A "mai fiatalok" meg tényleg az elektronikus zenét preferálják inkább..."
ez tény és való.
DE
ez nem az oktatás hibája. Az, hogy valakit nem köt le egy klasszikus az nem az egyén hibája. Végképp nem az oktatásé.
Ha nem tetszenek Van Gogh képei, nem fogod őket megszerezni.
Ismerni azért kell!!

"Az élet egy kurvaszar játék.. De a grafikája nagyon ott van" ;)

(#12) schawo


schawo
titán

Az írás jó, de Kodállyal azért óvatosan. ;)

(#5) FireKeeper

Az elektromos zongorák pont olyanok, mint a többi termék a világban. Olcsón szart kapsz, közepes áron használhatót, ami már hasonlít egy zongorára, sok pénzért pedig szinte tökéletes helyettesítőt is vehetsz. Tehát az örök kérdés így szól: Mennyit szánsz rá?

(#11) Bilibuli

Az oktatásé ÉS a családi háttéré.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) Z10N


Z10N
veterán

1) A zeneoktatas teren szerintem, manapsag mashogy kellene hozzaallni az oktatasban. Emlekszem, mikor meg az eslo zeneoraim voltak, volt a terembe egy zongora. Akarhanyszor probaltam kicsit nyomkodni a billentyuket mindig el lettunk hajtva. Szerintem itt rontottak el. Mert egybool oktatni akarjak, elmelet, kottak, nepdalok. Ezzel nem Kodaly ellen szolok. Viszont szerintem elobb a gyerekeket meg kene ismertetni a hangzassal, a kiserletezessel. Ezert is inkabb kesobb otthon az elso szintetizatorommal kezdtem megismerkedni a zenevel.

2) Annak ellenere, hogy elektronikusan szerzek, nem csak elektronikus zenet, hallgatok mindenfelet klasszikus, jazz..absztrakt, minimal..a hangzasom bovitese miatt. Valoban mas zenet hallgatni es zenet irni. Megint csak mas zenet hangszeren irni, illetve elektronikusan csinalni. Mig egy igazi hangszerrel egyutt kell elni osztonosen, addig az elektronikus zene inkabb kreativitason, fantazian, mernoki szemleleten es talalekonysagon mulik.

3) Sajnos Kodaly hagyatekat nem meltoan hasznaljuk ki, sokkal tobb tehetseges magyar zeneszunk lehetne minden teren.

4) Visszaterve a mai fiatalok szokasaira. Mindenki volt fiatal, mindenki hallgatot hangos, fura, vad zenet..egy ideig..aztan lenyugszik az emebr egy ido utan..klasszikus, jazz, ambient. A fulbenyomos korosztaly hallaskarosodasat most nem firtatnam es zenei izlesuket. Viszont ha mar koran megimsertetnek oket a hangzasokkal, sokkal kritikusabbak lennenek es jobban ertekelnek a tenyleges zenei muveket, legyen az egy gitar, zongora, szintetizator vagy dob szolo.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) schawo válasza Z10N (#13) üzenetére


schawo
titán

A zene műfaja nem határozza meg a minőségét. Én magam hallgatok heavy metált is, amellett hogy komolyzenei gyűjteményem közelít az 500 CD-hez, a jazz meg a 200-hoz.

30 éves korom előtt idegbajt kaptam a a heavymetáltól, azóta viszont nagyon szeretem. Nem mellesleg a hm a legközelebb van a jazzhez (némi zeneelméleti ismeret esetén ez könnyen belátható).

Kodály öröksége meg pont olyan, amilyen.

A fülbedugható (IEM) fülesek a leginkább védenek a halláskárosulástól (ha gondolod, kifejtem részletesen). Hangminőségüket pedig korábban elképzelhetetlen volt hordozható kivitelben produkálni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Z10N válasza schawo (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Szoval sem mondtam, hogy a stilus befolyasolna a minoseget...egy 8bites chiptune zene es death metal is lehet elvezetes.

Ha a vonosokat es a dobokat vesszuk alapul akkor valoban hasonlitanak.

A hangosan hallgatott, kozvetlenul a dobhartyara sugarzot barminemu zene nem (megyek most bele dB ertekekbe) de akkor is karos, nem azokra ertettem, akik a kulso zaj elnyomasara hasznaljak az adott eszkozt. Bar en inkabb studio korulmenyekrol tudok nyilatkozni vagy fejhallgatokrol (nyilt/zart). Azt alairom, hogy a kompakt meret manapsag mar nem igenyel kompromisszumokat.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) tdd587 válasza Z10N (#15) üzenetére


tdd587
őstag

Sajnos mostanában mintha megállt volna a death metal is a fejlődésben. A skandinávokra lehet egyedül még számítani.

Azzal messze nem értek egyet, hogy az ember később lenyugszik és elmegy jazz meg ambient/komolyzenei irányba. Az viszont biztos, hogy a bonyolultabb zene idővel igénnyé tudja kinőni magát. De ehhez vannak összetett death metal albumok, és nem kell stílust váltani.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17) Apollyon válasza tdd587 (#16) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha hiányolod a jó death metalt, akkor tudok esetleg ajánlani egyet: Acid Witch. Ez ilyen doom-death metal, és néhány nótában van Hammond-orgona is: [link] Az ének is különb kissé fortyogós és nagyon komoly, de inkább az első, 2008-as lemezükön ilyen: [link] Ajánlom mindkét lemezt, bazi jó számok vannak rajta és szerintem egy űrt tölt be. Már szénné hallgattam pedig én black fan vagyok.
–––––––––––––––––––––––
A témához: Az utóbbi pár évben én is átmentem ambient irányokba, black metalból és dnb-ből is van ambient, szerintem iszonyat jók.
Egyébként nálam is első a zene, gitározom is bár nem gyerekkoromban kezdtem, de tanulni sosem késő.
Továbbá én is szeretem a jazz zenét, az valahogy mindig is tetszett, komolyzenét is hallgatok elég sokat.
De számomra a fő vonal a black metal, ma már ez is eléggé tág fogalom. Ugyanúgy érzelmeket vált ki, megnyugtat, elgondolkodtat, felpörget => szórakoztat.
Ezt most csak azért írom le mert a többségnek ez sokk lenne, és sajnos (szerintem) a többség nem is igazán zenerajongó, csak hallgat valamit amit a tévében/rádióban elélöknek. Aki igazán szereti a zenét az inkább valami rétegzenét hallgat, legyen az bármilyen műfaj.

Fülhallgató témára: Vannak klassz fülhallgatók amik annyira mélyen belemennek a fülbe (agybadugós) ami jóval kevesebb zajt enged be, és közel sem kell annyira hangosra állítani a lejátszót mint egyébbel. Persze abból sem mindegy melyik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) schawo válasza Z10N (#15) üzenetére


schawo
titán

Nem hangszerekre gondoltam. Azok inkább különböznek.

Viszont ugyanazt az ötfokú (pentaton) skálát, és hasonló akkordsorokat használnak.

A hangfaltól az earbudig a hallást bármivel tönkre lehet tenni, a legkevésbé az IEM-ekkel, viszont messze leginkább az earbudokkal. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) Z10N válasza schawo (#18) üzenetére


Z10N
veterán

Hangzasban en is inkabb igy ertettem. IEM-ek teren egyet ertunk, bar en meg csak Etymotic-ot hallottam meg meg volt egy masik nemet, annak sajnos mar nem tudom a nevet. Viszont nearfiled monitorok teren en az Adam-ekben bizok, illetve volt mar szerencsem Genelec-hez es Dynaudio-hoz is. Egy par Yamaha ns-10-et majd meg be akarok szerezni :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) Z10N válasza Apollyon (#17) üzenetére


Z10N
veterán

A metal es a dnb talalkozasanal ajanlom Current Value-t vagy Tech Itch-et, bar biztos ismered oket. Nah pl. CV-rol tudom, hogy hasznal IEM-et. Udv.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21) Apollyon válasza Z10N (#20) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem ismerem őket, de nem is tetszik.. :D Amiket írtam azoknak semmi közük egymáshoz, arra céloztam hogy maga az ambient és atmoszferikus hangzásvilág a black metal mellett a dnb-ben is tetszik. De a dnb maga amúgy nem jön be, csak és kizárólag ez a speciális ága, és csak 2-3 előadó. Azért kösz a tippet :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) tdd587 válasza Apollyon (#17) üzenetére


tdd587
őstag

Köszi a tippet, ránézek majd este.

Én leginkább az olyan átütő death metal alkotásokat hiányolom, mint amit pár éve még egy új Nile album le tudott rakni az asztalra. Most valahogy nem találok ilyeneket, amúgy persze lehet vannak, csak nem találtam még meg őket. Mi leginkább melodic death / gothic death irányba mentünk el az utóbbi időben, külön kiemelve itt Tuomas Saukkonen munkásságát. Félelmetes az a fickó, nem is tudom hány albumot csinált már csak az elmúlt 1 évben különböző bandák/projektek alatt.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#23) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A zene zene, és mára kiszélesedett a lehetőségek tárháza. Talán nem is az a kérdés, mi lehet zene, ma már nagyon sok mindent neveznek annak. De melyik zenedarab emelkedik az igazi művészet szintjére? Kétségtelen, hogy a mai művek többsége nem lépi meg ezt a szintet.

(#24) schawo válasza Crystalheart (#23) üzenetére


schawo
titán

A mai művészet/komoly zene Mozart korában a szórakoztatóipar volt. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Crystalheart válasza schawo (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami ma meglépi a szintet, az is. Régen is voltak silány dolgok, csak azok nem maradtak fenn. :)

(#26) schawo válasza Crystalheart (#25) üzenetére


schawo
titán

Így van. :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Kriccs válasza kisbalázs (#1) üzenetére


Kriccs
tag

Azért azt a tételt illik nevén nevezni. :) Gondolom a cikkben is a Dies irae-ről volt szó. :)

(#28) Bilibuli válasza Kriccs (#27) üzenetére


Bilibuli
csendes tag

Eltaláltad. Kedvenc tételem a Requiemből.
Az röhej, hogy egyesek csodának tartják azt, hogy nekem (17 évesen) egyáltalán van kedvem ilyen klasszikus zenét hallgatni.
Hát még azt, hogy kedvencem is van köztük :D

"Az élet egy kurvaszar játék.. De a grafikája nagyon ott van" ;)

(#29) Crystalheart válasza Bilibuli (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én egész gyerekkoromban szinte csak klasszikust hallgattam. Középiskolában erre épült rá még a szimfonikus metál és a modern szimfoniku (játék-, film-) zene. :)

(#30) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Huhh, úgy érzem ez egy olyan írás, amit imádni fogok. Fene, hogy most épp túl sok felé kell figyelnem... Mindenesetre jobbra fel, hogy megtaláljam :)

(#31) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Érdekes írás volt köszönjük szépen. :R
Hogy számomra pontosan mi a zene, azt igazán nem tudnám megfogalmazni, érzések, dallamok, emlékek meg rengeteg minden amiből összeáll. Krónikus zenefüggő vagyok, napi 3 óra korábban simán megvolt, most az egyetem miatt jóval kevesebb rá az időm, de olyan nap még nem volt, hogy ne ment volna zene. Egy idő után az ember részévé válik, természetes szükségletté avanzsálódik. Sajnos semmilyen hangszeren sem próbáltam/tanultam meg játszani, amit bánok is rendesen, de ki tudja talán még egyszer összejöhet. A zenei ízlésem szerintem elég széles skálán mozog, egy sercegős, bakelites Martha Tilton-os jazz felvételt az 1940-es évek közepéről pont olyan szívesen hallgatok mint egy 2008-as hardcore punk dalt a Killing The Dream-től. Szeretem a zene sokszínűségét egy Yu Hong Mei által erhun előadott klasszikus távolkeleti szám után könnyedén bejöhet egy laza és könnyed k-pop produkció mondjuk a 2ne1-től. Szóval legyen klasszikus zenétől a black metal-ig nálam sokminden játszik. A zenében talán az a legjobb hogy mindenki megtalálja a kedvencét, amit szeret.

(#32) tdd587 válasza Crystalheart (#23) üzenetére


tdd587
őstag

Ebbe most csak én éreztem bele a buksi simogatást, hogy persze, persze, a zene minden, a zene mindenkié, de...

Tétel: a komolyzene az igazi, mert kiállta az idő próbáját.
Bizonyítás: mondj egy death metal bandát, ami fennmaradt a 18. századból. Na ugye.

Nem jó ez a hozzáállás.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#33) Crystalheart válasza tdd587 (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem feltétlen, szerintem bizonyos mai könnyűzenei számokat évszázadok múlva is fognak játszani (gondoljunk csak egyes Queen számokra), csak ezt ma még nem tudhatjuk, mert nagyon fiatalok. Annyi biztos, hogy pl. egy filmbéli szereplés sokat segíthet, és mint a hetedik művészet, egy valóban jó film soundtrackje már joggal nevezhető művészinek. (Mondjuk az is teljesen biztos, hogy egy mai death metal vagy dubstep szám sem lesz jelentős száz év múlva.)

(#34) tdd587 válasza Crystalheart (#33) üzenetére


tdd587
őstag

Mi a baj egy olyan death metal albummal, ami mérföldkőnek számít a műfajban? Az, hogy rétegzene? Akkor viszont hadd feltételezzem én is, hogy ami komolyzene fennmaradt, az sem a legjobb abból a korszakból, egyszerűen csak az volt a pop(uláris) akkor.

(Amúgy csak kötekszem, értem én, hogy csak a queen, meg a lady gaga fog fennmaradni (pfff), amire ezren csápolnak összesen a világban, az meg nem. Ez van.)

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#35) Crystalheart válasza tdd587 (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az, hogy mi számít művészetnek, teljesen szubjektív dolog. Az ősember korában a firka is az volt. Esetünkben az értő elit szubjektív véleménye a számottevő az emberiségre vetítve, attól még egy-egy ember tarthat olyan dolgokat művészinek, amiket a többség nem. (Én sem sértődöm meg, amiért az amúgy zseniális dallamvilágú és aranytorkú énekesű power metal számokat nem tartják annak.) Hogy miért? Mert száz év múlva azok a számok fognak fennmaradni, amit a médiaszerkesztők elég jónak találnak majd az újrahasznosításra, és pl. beteszik egy posztapokaliptikus filmbe kontrasztkeltő dalnak, vagy egy hírműsorba, dokumentummfilmbe, vagy a mainstream rádió vagy zenei TV csatorna megtartja - ezek csak egy példák, de ilyenre lehet gondolni.

Még Lady Gaga sem biztos, hogy nagyon hosszú életű lesz, hiába imádják annyian. :) Ellenben Elvis néhány zenéje tuti megmarad, vagy John Williams szerzeményei közül jó pár. Ezeket lehet tudni, de sok fölött még az idő dönt. Aztán nem is beszéltem még azokról, amik csak regionálisan maradnak fönt, mint pl. a magyar könnyűzenei hőskor egyes darabjai, pl. az István, a király.

(#36) tdd587 válasza Crystalheart (#35) üzenetére


tdd587
őstag

Erről jut eszembe, tegnap néztem egy filmet (green hornet), ahol az apja ellen lázadó 30-as fiatalember házibuliján Rolling Stones ment. 2011-ben. Háááát...nem értem én ezeket a médiaszerkesztőket. Értem én, hogy apám még erre a zenére lázadt anno, hosszú haj meg minden, na de 2011-ben?

Ezek szerint a Rolling Stones már fennmaradt...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#37) Crystalheart válasza tdd587 (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát igen, a Rolling Stones is ilyen :D (Bár én nem hallgatom.)

(#38) Apollyon válasza tdd587 (#36) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Rolling Stones-nak van egy száma, mégpedig a You can't always get what you want c. nóta, ami mint a linkelt videóban is látható a Californication című sorozatban is volt, illetve a House MD sorozatban kétszer is. Mindkétszer maga a nóta mondanivalójával és hangulatával illett bele 1-1 részbe. Igaz nem 2011-esek, de max 3-4 éves részek, előbbi még fiatalabb.
Meg van egy olyan érzésem hogy a RS lesz jó sokáig a leghosszabb aktív idővel rendelkező zenekar.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

"A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik.”
Jó cikk!

Hosszabb időn át tényleg hiányzik, egyébként ha választani kellene, akkor inkább a levegő.
Ahogy szó van a cikkben is, én is mindig figyelem, nagyon sokan hallgatnak reggelente zenét munkába/iskolába menet.
Elgondolkodtam rajta már én is, de annyit nem ér, hogy áldozzak rá 5 másodpercet, a kábel elrendezésére, meg még menjen valami zene is.. akár csak random szerűen.
Viszont ha hazaérek, az esetek többségében egyből el is indítom a zenét, vagy rádiót. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#40) tdd587 válasza HUNPSP (#39) üzenetére


tdd587
őstag

Teszteltem, egy hétig bírom. Addig megy a belső lejátszó... nyaralás, föld, kaland ilyesmi a legveszélyesebb.

Levegő nélkül is próbáltam már... nekem is úgy rémlik, az előbb kezdett el hiányozni.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#41) schawo válasza tdd587 (#40) üzenetére


schawo
titán

Számomra lehetetlen lenne úgy elmenni nyaralni, hogy legalább egy, de inkább két fejhallgatómat ne vigyem magammal, és valamelyik nap ne hallgassak zenét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) Crystalheart válasza schawo (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem nincs is zenelejátszóm. :D

(#43) schawo válasza Crystalheart (#42) üzenetére


schawo
titán

Nekem van, de legutóbb, mikor 3 napra külföldön voltam, vittem magammal a notebookot, DAC-ot, fejhallgatóerősítőt, meg 3 fülest. A reptéri biztonságiak gyanúsan méregettek, annyi kütyü és zsinór volt a táskámban. Ha fehér kendő lett volna a fejemen, már visznek is rendészetre :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) tdd587 válasza schawo (#41) üzenetére


tdd587
őstag

Nincsen semmilyen hordozható lejátszóm, zenét hallgatni csak otthon, nyugodtan, szépen...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#45) HUNPSP válasza tdd587 (#44) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Csak ez vált be eddig nekem is, nincs is vele baj. :)
"Sajnos" egy átlag fizetést hordozok a zsebemben (nem nehéz kitalálni milyen márka, gondolom...), de nem tudom rávenni magam a zenehallgatásra.
Kb. 15-20 percet utazok, de valahogy reggel mindig eltelik gyorsan ez az idő, ha máshogy nem akkor lesem a jobbnál jobb nőstényeket, vannak elegen. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#46) Zagstrukk


Zagstrukk
csendes tag

Valószínűleg Debussy neve sokaknak nem mond semmit.

én nagy szerencsémre olyan családban nőttem fel ahol a klasszikus alap dolog volt, de hogy ez máshol nem így van, szégyen :(

(#47) tdd587 válasza Zagstrukk (#46) üzenetére


tdd587
őstag

Jajjjj....

Amúgy ne izgulj, debussy nevét említik a twilight című filmben, tehát ismerik a fiatalok.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#48) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, én Pachelbelt a Kanon c. animében ismertem meg. :) A filmművekben vissza kell nyúlni a klasszikus zenéhez, mert ez ösztönzően hat a művelődésre.

(#49) tdd587 válasza Apollyon (#17) üzenetére


tdd587
őstag

Nekem ezek nem jöttek be, viszont hétvégén elkezdtem hallgatni az utolsó Sear Bliss-t (The Arcane Odyssey) és nagyon bejön. Valahogy eddig mindig elhalasztottam ezt a zenekart, pedig magyarok ugye, és élőben is tetszettek (egyszer láttam őket pár éve).

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#50) tdd587 válasza Crystalheart (#48) üzenetére


tdd587
őstag

Az én legjobb élményem ilyen téren, a Beethoven 7. szimfóniája volt, ami illett mind a Knowing, mind a The King's Speech című filmek végére. Mindkét film végén kirázott a hideg tőle... (persze nem most ismertem meg a zenét, de nagyon eltalálták, hogy mi kell oda.)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A zene
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.