Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LLKobe


LLKobe
veterán

Arra mi a megoldás hogy a ctrl+alt+del lenyomásakor ne történjen semmi? terminál szerveres környezetben a júzereink folyton a lokál gépről jelentkeznek ki és nem a szerverről, ezért jó lenne :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#2) wikings2


wikings2
őstag

Használok hasonló programot, de eddig eszembe nem jutott hogy a kikapcs gombot buheráljam vele :D Köszi! :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3) LordX válasza LLKobe (#1) üzenetére


LordX
veterán

LOL. Valami jó büntető logon szkriptet kell adni nekik a lokál gépre, gyorsan beletanulnának :)

Egyébként asszem az pont az a kombináció, amit nem lehet elkapni valami ok miatt, pont azért lett az választva erre a célra.

(#4) LLKobe válasza LordX (#3) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is széttúrtam a netet, de nem találtam rá megoldást... Logon szkript nem játszik, emiatt nem image-elek újra 70 gépet :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#5) ViZion válasza LLKobe (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem a bal alt-ot állítsd át... mondjuk sok programban kell, meg a karaktertáblához is, de ha lehetővé teszik az alkalmazások, akkor ezt tenném.
Ezt találtam:
"HKEY_LOCAL_MACHINE,SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\taskmgr.exe, Debugger, Hotkey Disabled"
Enabled-re állítva újra él a hotkey. Elvileg...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) LLKobe válasza ViZion (#5) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez nem jó, mert az altot másra is használják, alt+tab pl.
Csak olyan megoldás lenne jó, amikor konkrétan a ctrl+alt+del kombináció nem működik.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) ViZion válasza LLKobe (#6) üzenetére


ViZion
félisten

Az a reg key pont azt a hotkey-t tiltja. Az sem jó? Lusta vagyok kipróbálni, ezért nem lépek ki Ubuntuból... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) DaveJr válasza LLKobe (#4) üzenetére


DaveJr
őstag

Active Directoryba van szervezve a 70gép? mert akkor simán tudsz telepíteni szerverről az összes gépre scripteket.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó cikk :) angol billentyűzetes a laptopom és nincs hosszú í és akkor a bal shift átvenné a helyét, juppi, Köszönöm :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nem is tudtam, hogy windowsban ilyen szenvedés átállítani egy gombot.

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics válasza FlekkeN (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát így már messze nem az :) sőt egy áldás :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na már is egy problémába ütköztem, ha egyv olyan gombot akarok, ami nincs a laptopomon és a kódja sincs a listában, vajon mit kell tennem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) ViZion válasza Graphics (#12) üzenetére


ViZion
félisten

Például írnod kell ide. :D
...és én megnézem, hogy az í gomb: Unknown 00_56 tehát bal oldalt shift, jobb oszlopban a vége felé pedig ez... és kijelentkezés után ööm, bódottá. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) Graphics válasza ViZion (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezer hálám, nagyon szépen köszönöm, Ez nagyon szuper írás, simán címlapossá tenném :D, mert szerintem sokan vannak még így, most már csak egy matrica készlet kell :D és szuper lesz a gép :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Vico87 válasza LLKobe (#6) üzenetére


Vico87
tag

Van egy rossz hírem: Ctrl+Alt+Delete kombót nem fogod tudni letiltani csak úgy, ugyanis ha jól tudom a Windows kernel kapja el és kezeli.

(#16) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, már ki is iktattam :R

Dave666

(#17) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

köszi a cikket. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#18) blueMerle


blueMerle
veterán

Ctrl+alt+del
:U :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#19) ViZion válasza Vico87 (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Win7 / Vista -ra ITT egy okosság, alul. Nem kapcsolja ki, de a menüpontokat igen... Tehát pl. kijelentkazést, user switch-et, stb... XP-re feljebb írtam amit találtam, de azt nem tudom kipróbáléni. Ez működik W7 64 biten próbáltam. Remélem ezt kerestétek.

~
Köszönöm, hogy olvastátok a cikket, örülök, ha segíthettem! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) feliks


feliks
senior tag

Ez tetszik. Köszi a cikket..:)

[Be Happy]

(#21) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

köszi hasznos volt számomra :K

üdv.

(#22) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó kis program, régebben én is piszkáltam vele a bill-t.
Csak sajna az extra billentyűk közül, nem mindnek van értéke a registry-ben.. uh. arra, amire nekem kellett volna, nem volt tökéletes.

...elmúlik...

(#23) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Mondjátok, hogy barbár vagyok! Számomra még a vérpistikés időszakomból, gimi alatt alakult ki az a metódus, miszerint első dolgom volt kipattintani az új klaviatúrából a Windows billentyűket. :) Nagyon bosszantó volt ugyanis, mikor war közben, 150-es pulzussal véletlenül, egy félrenyúlás miatt, az AVP-zommban lévő ellen feje helyett, az asztal parancsikonjai kacsintottak vissza rám. :W :C :W

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#24) ViZion válasza Tiszteletes (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát... BARBÁR vagy! ;]
Még ha Conan-al toltad volna... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) shteer


shteer
titán

nálam ez az alkalmazás tette lehetővé win alatt az apple wireless bill-jének a használatát

ugyanis alapértelmezetten a 0 és az í jelentése egymáséra mutat :)

..szerintem jónak tűnik

(#26) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Szerintem a legegyszerűbb, ha a billentyűzetből kipattintod azokat a billentyűket ami nem kell.

(#27) ViZion válasza KaiotEch (#26) üzenetére


ViZion
félisten

Azért pl. egy ~ 14000 Ft-os gamer billentyűzetnél elég hülyén néz ki...
Ez meg egy apró progi, nem is fut örökké, nem tölt le semmit, egyszer átírja a registry-t, kész. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) Graphics válasza KaiotEch (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Laptopnál gyönyörű lenne :D, főképp hogy 2 hónapos sincs

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) KaiotEch válasza Graphics (#28) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De legalább unique lenne :D

(#30) Graphics válasza KaiotEch (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos :D de a piaci értéke is jelentősen csökkene, meg a használti érték is :D, jó ez így, megoldotta az eddigi problémám a cikk:D igaz most meg kell szoknom újra

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Gbi82


Gbi82
tag

Nekem egy olyan problémám van ,hogy megszoktam a régi laposomon ,hogy a hangerő , fényerő gombokat a kurzornyilakkal tudtam irányitani, mert alapból ott voltak a hotkey-ek, a mostani laposon viszont fent vannak gunkció billentyűk körül. Létezik olyan program amivel szabadon variálhatom a HK-k helyét?

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#32) Agyzuzo válasza Tiszteletes (#23) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Régi szép idők... Én is kinyírtam anno a feles gombokat ugyanezen okból. ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#33) ViZion válasza Gbi82 (#31) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, erre sztem nincs megoldás, legalábbis nem ez a progi. Erre a laptopnak van egy hotkey progija, de az meg csak a fix beállításokat kelti életre...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) qdak


qdak
addikt

sziasztok, nekem oylan kellene, h az alt+tab funkcio tiltása ( azé jo lenne ujrainditgatás nélkul :$ ) counter strike source alatt má kb az egész billt használom ( alt ra irtam vmi vackot ami hasznos - tab meg alap ) igy sokszor lenyomom eggyut :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#35) ViZion válasza qdak (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Egyszerű! Ezzel megcseréled a két alt gombot, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) qdak válasza ViZion (#35) üzenetére


qdak
addikt

hát az nem teljesen jo, ha alt gr re irom a konfimat, mivel mindig kiadom a népnek, onnantol aki használná nem kézre állo
látam 1 progit ahol simán csak ki kel pipálni h disable, de nem le7 letölteni :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37) PainKiller69 válasza LLKobe (#1) üzenetére


PainKiller69
csendes tag

Ajánlom figyelmedbe a gpedit.msc Helyi csoportházirend szerkesztőt.
Felhasználó konfigurációja/Felügyeleti sablonok/Rendszer/Ctrl+Alt+Del beállításai
Ezen belül van 4 opció, amely közül "A Kijelentkezés parancs eltávolítása" szerintem megfelelne a céljaidnak.

(#38) fene_vad


fene_vad
senior tag

bizony, sajnos ceges kornyezetben nem lehet csak ugy installalgatni ilyen progikat, pedig igen hasznos lenne.
Nalam perpill caps, win, start, scroll lock, numpad -, numlock gomb a fiokban pihen:)

(#39) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az elmúlt ~10 évben kb. 2x nyomtam meg véletlenül, de belátom, hogy lehet, hogy valakinek problémát okozhat.
A legegyszerűbb és legbiztosabb megoldás még mindig az, ha kiveszed a gombot. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Synthwave válasza Kalandor (#40) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért simán lehet élni nélküle. Egy-két full screen alkalmazásból azzal lehet csak kilépni desktop-ra, de kb. ennyiben látom a hasznosságát.
Win+TAB csak Aero-val működik, de azt mindig kikapcsolom (Win 2000 design FTW :) ), ezen kívül egy-két hotkeyben van benne (pl. Start menü hívása, de az megy CTRL+Esc-vel is).
Pluszba tudsz még olyat, amikor hasznát veszed?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) Synthwave válasza Kalandor (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ismerem a linket.

Képernyőosztást nem használok, mert minek. 2 monitor, esetenként ALT+TAB. :))
Intézőt sem használok már vagy ~10 éve, mert gagyi. TC 18-20 füllel FTW.
Gadgeteket sem használok, mert csak zabálják a virtuális memóriát. A Hard Disk Sentinel tálcán fut, arra meg nem kell váltani, mert mindig látni a hőfokokat.
Keresőt csak nagyritkán, mert mindig tudom, hogy mi hol van. Az überkockaság velejárója. :DDD
A gép 24/7 megy ~1,5 éve. Csak néha van egy reset, hogy ürüljön a virtuális memória. Ami programokat használok, kb. folyamatosan meg vannak nyitva.
Ebből következően a gépet sem zárom le soha. :)
Kijelzőket sem váltok, mert ugye 2 monitor, extended desktop, laptopom nincs, hova váltogassak. :)

:DD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) Agyzuzo válasza Kalandor (#42) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Sose tudtam megérteni, mi értelme van a windows intézőnek a Total Commander mellett? Kényelmetlen, körülményes, funkciók terén nulla... Emlékszem mikor anno először feltettem a Win95-öt az volt az első, hogy keressek valami progit a Norton Commander pótlására. :)

A win-gomb egy más tészta, először baromira idegesített, először talán az XP alatt kezdtem el használni. Nálam a Win+P pl. elég sűrűn van nyomkodva a monitor+LCD kombó miatt otthon.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#45) ViZion


ViZion
félisten

Háát ez inkább játékosoknak szól. Akinek 140 alatt van a vérnyomása játék alatt, annak nem szól a cikk :D
Alap esetben hasznos lehet a win gomb -már aki használja. Mondjuk én is inkább TC-t használok, illetve nagyrészt Ubuntun vagyok bejelentkezve, kivéve játék vagy meló.

Játéknál alt, shift, ctrl gyakori gombok, a win gomb is jó helyen van, csak többnyire vagy kilép vele a játékból, vagy -ahol ezt letiltják előrelátó programozók- nem lehet rá semmit beállítani. Pl. térdelés win, hasra: alt... Caps-ot és a futást fentebb már említettem, nekem kell :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) Synthwave válasza ViZion (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Akinek 140 alatt van a vérnyomása játék alatt, annak nem szól a cikk"

Alapból bőven alatta van. Csak team-based publikon ugrál 300 fölé, de ott elég gyakran. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) Findzs


Findzs
addikt

köszi a bemutatót, használni fogom ezt a kis progit :R :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#48) (V) ó k u s válasza LLKobe (#1) üzenetére


(V) ó k u s
tag

"Hogyan tiltsuk le a Ctrl+Alt+Del funkciót?

A feladatkezelőt (taskmgr.exe) gyakran használjuk - nagyon hasznos kis segédprogram. De mi van akkor, ha egy publikus gépet konfigurálunk, vagy otthoni gépünket többen is használják, és nem szeretnénk ha a feldatkezelő megjelenne?

A feladatkezelőt egyszerűen letilthatjuk, így megakadályozva, hogy a felhasználók a szóban forgó gépen módosítsák/leállítsák a futó alkalmazásokat. Ehhez a beállításhoz rendszergazda-jogosultsággal kell rendelkeznünk az XP-ben.

Írjuk be a start/futtatás menüpontba: gpedit.msc.

A megnyíló "csoportházirend" ablak bal oldali struktúrájában navigáljunk el a következő mappába:

Felhasználó konfigurációja/felügyeleti sablonok/rendszer/Ctrl+Alt+Del beállításai/feladatkezelő letiltása (ugyanez angol XP-n:
User Configuration/Administrative Templates/System/Ctrl+Alt+Delete options/Remove Task Manager)


Itt bújik a Ctrl+Alt+Del-re előbukkanó taskmgr.exe

Ha most jobb gombbal kattintunk a feladatkező eltávolítása opcióra, akkor máris kiválaszthatjuk a "letiltva" illetve az "engedélyezve" opciókat. (alapesetben a "nincs konfigurálva" van bejelölve). És most következzen egy kis nyelvi csemege: ha letiltjuk, akkor engedélyezzük a feladatkezelőt, ha tehát letiltani akarjuk a feladatkezelőt akkor válasszuk az engedélyezve opciót.


Ha engedélyezzük, akkor többet nem jelenik meg - logikus...

A feladatkezelő letiltása (illetve a letiltás engedélyezése) után, a felhasználó a következő üzenetet kapja a Ctrl+Alt+Del megnyomására:

A gépen futó processzeket babrálni tilos!

Ez a beállítás csak XP professional verzióval és rendszergazdai jogosultságokkal működik - de mi van akkor, ha nekünk XP Home verziónk van? Nos akkor sincs gond: ugyanezt a hatást érhetjük el, csak ezúttal a registry-ben kel turkálnunk egy kicsit:

Keressük meg a
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\DisableTaskMgr\REG_DWORD
kulcsot. Ha ennek értékét 1-re állítjuk akkor letiltottuk a taszkmenedzsert, ha 0-ra akkor engedélyeztük."

Forrás Google, meg logika...

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#49) ViZion válasza (V) ó k u s (#48) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj... az ilyent jobb linkelni, vagy privátban, esetleg _külön_ blogbejegyzésben közölni.
Fentebb már több megoldással is szolgáltunk a kollégának, reméljük megtalálta a neki megfelelőt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) (V) ó k u s válasza ViZion (#49) üzenetére


(V) ó k u s
tag

I'm sorry! :B
Csupán azt olvastam, hogy segítség kell. Aztán gondoltam, hátha kell másoknak is. :U

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.