Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) orbano válasza rii (#150) üzenetére


orbano
félisten

Én pedig ismerek nagyon sok játékfejlesztőt, kis cégeknél, nagy cégeknél, jódarabig nyomonkövettem a siggraph, idf és hasonló rendezvények anyagait, hogy min dolgoznak az egyetemeket grafika terén, ebből mit vesznek át a programozók, és azt kell mondjam: nem szándékosan írják lassúra a pogramokat. Egyszerűen csak (generált, vagy avalós, tökmindegy) igény van a szebb grafikájú játékokra, amit a VGA gyártók meg is lovagolnak: gyakrabban adnak ki gyorsabb hardvert (holott elég lenne ritkábban, nagyobb ugrásokat csinálni, a'la konzolok). a PC-re programozók pedig kénytelenek (az erős piaci verseny miatt) ezeket minél előbb ki is használni.
Hha itt valakik szopatnak minket, akkor azok a VGA gyártók...

A vér nem válik VAZZE!™

(#152) rii válasza orbano (#151) üzenetére


rii
nagyúr

ok, ... megadom magam (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#153) orbano válasza rii (#152) üzenetére


orbano
félisten

:P

A vér nem válik VAZZE!™

(#154) kicsitomi88 válasza zedow (#149) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Azert mert te nem vagy képes hasznalni valamit és bekonfiguralni azert meg nem tragya. Ezert hasznalsz csak Wint? Linuxszal 10* ennyit szopnal.

90 87.5 87.8 87.5

(#155) Omega81 válasza Renwick (#16) üzenetére


Omega81
senior tag

Nahát Uham, több komolyságot... :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#156) Dottore


Dottore
addikt

Ha ezt a cikket viccnek szántad akkor ötös. Ha nem, akkor úgy érzem felesleges megindokolnom, a következtetésnek amit ebből levontál, még neve is van a filozófiában. :D

(#157) bambano válasza rii (#146) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A legujjabb játék soha nem igényelt erős hardvert:) főleg a csajoknak nem :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#158) sgery


sgery
őstag

én nemrég tettem fel az 1éves fuji lapomra, és nem keveset tökölőztem vele. Driver semmihez sem volt, úgy kellett összevadásznom olyat amivel működött is. Az ati-nak hiába tettem fel a vistás x200-as karihoz írt catalystot, magát a beállító panelt már nem volt hajlandó megnyitni. A wlan kártyát ok hogy nem kellett telepítenem mert ügyesen megtette maga, de a program amivel bekapcsolom az már nem indult el vista alatt, külön nekem kellett a registrybe nyúlni és külön ikonnal tudtam csak bekapcsolni. QandQ opció nem akart menni, főleg hogy amd oldalán nem volt vistás driver hozzá ugyebár. a tapipad is csak simán ment de a görgetés meg ezen opciók már nem mert ahoz sem volt software. És lényegesen lasabban ment mint az xp, a játékok is csigák voltak ha mentek. nem mintha annyit játszanék. egyszóval, még az új x64-es xp-vel sem szívtam ennyit, ahoz több drivert találtam.. pedig jól tudja mindenki hogy ha valamihez nincs driver akkor az az x64-es xp. És a Vistával is ez a gond. Kevés a driver..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#159) orbano válasza bambano (#157) üzenetére


orbano
félisten

kaptam én már ínhüvelygyulladást mert nem bírta a HW :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#160) orbano válasza sgery (#158) üzenetére


orbano
félisten

ja. csessze meg a hülye MS, nem ír a hardvergyártók helyett drivert... ohadékok :)

egyébként tényleg elég szomorú ez a helyzet, de hát istenem, kapitalizmusban élünk :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#161) sh4d0w válasza orbano (#160) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, azt baltázták el, hogy megváltoztatták a drivermodell-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#162) Crystalheart válasza Cathfaern (#111) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Modularitás:
[...] a Windows, mint operációs rendszer, jelenleg nem moduláris (hiába az a forráskódja), vagy ha az is, csak elvi szinten. Linux esetén bármilyen komponens helyett tudsz könnyen mást használni (mást írni), Windows-nál ez a lehetőséged nincs meg, illetve csak nagyon korlátozottan. Legjobb példa tényleg az explorer...elvileg le lehetne cserélni másra, gyakorlatilag nem tudok róla, hogy ténylegesen használható alternatíva létezne."

Van egy olyan sejtésem, hogy azért nem lehet csak úgy lecserélni, mert nem nyílt forráskódú. :D Ugye az explorer.exe pedig nem csak a kinézetet szabja meg, ezen az egységen belül is több rész van.

(#164) Crystalheart válasza orbano (#160) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"ja. csessze meg a hülye MS, nem ír a hardvergyártók helyett drivert... ohadékok :)"

Na igen, ez a kulcs :D Igazából ez a helyzet a Linux-szal is, és főleg régebben ez volt: hogy az eszköz jól fusson az adott oprendszer alatt, ahhoz a gyártónak kell drivert készítenie/készítettnie. Mivel XP már van egy jó ideje, gyakorlatilag nem sok funkionális változással, ami az eszközillesztő részeket illeti, persze, hogy majd' minden cucchoz van driver.

(#165) dabadab válasza Crystalheart (#164) üzenetére


dabadab
titán

"Igazából ez a helyzet a Linux-szal is, és főleg régebben ez volt: hogy az eszköz jól fusson az adott oprendszer alatt, ahhoz a gyártónak kell drivert készítenie/készítettnie"

Igazabol (foleg regebben) a gyartok b*sztak Linuxra drivert irni, igy azokat mind a linuxos nepek irtak meg.

DRM is theft

(#166) Crystalheart válasza dabadab (#165) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem fejtegettem tovább :D

Éppen ofő beszélt erről három napja. Volt egy olyan driver, amit ők, itt magyarok csináltak, és eszméletlen kínszenvedés volt, mert vagy rájöttek egy driverfunkcióra az eszköz figyelgetésével, vagy sosem jött elő (épp nem használták azt), és akkor bugos maradt. Hiszen az is ritka mint a fehér holló, hogy egy driver forráskódját megnyitják. Mondjuk érthető is. Sok gyártó pedig még ma sem figyel a Linuxra.

(#167) Cathfaern válasza Crystalheart (#162) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze ez biztos benne van, ezért is írtam hogy windows esetén elvi modularitásról beszélhetünk...mert le lehetne cserélni az adott részt elméletben, de gyakorlatilag mégse tudod ezt megtenni.

(#168) virkir válasza orbano (#160) üzenetére


virkir
veterán

Valóban hülye az MS mert illő lenne egy operációs rendszernek tudnia alapból a megjelenése előtt jóval kiadott hardverek nagyrészéhez egy univerzális drivert felrakni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#169) Crystalheart válasza virkir (#168) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Univerzális driver, hehe, jópofa :) A többséghez egyébként ezt meg is teszi, de a mai driverek már nem mindig müxenek ilyen "univerzális" illesztőkkel, épp az agyonspecializáltság miatt. És nem egy eszköz van, nem is ezer, de többtízezer, és abban még nincsenek is a régiek, mert azok legtöbbször jók az általános eszközillesztővel is. :) Én azt mondom, ha folyamatosan csak ennyi új drivert tesznek a frissítésekbe, mint most az SP1-ben lesz (az anno ilyen korú XP-hez képest sokkal több), akkor a pár év múlva esedékes új gépemre már talán Vistát teszek föl, SPmittoménhanyast. :)

(#170) Crystalheart válasza Cathfaern (#167) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, ja, elvi modularitásról is ebszélhetünk, a lényeg, hogy maga az oprendszer úgy van flépíve (máshogy már nem is igazán lehetne), de MS-nak nem érdeke, hogy mindenki módosítgathassa csak úgy a rendszert. Érthető, miért, én is így csinálnám. :)

(#171) hardzsi2 válasza Tom5 (#6) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Nem lehet, hogy neked azért működött flottul most, mert telepítettd az időközben megjelent peccseket és így már egy majdnem-SP1-es Vistád van?
Nyilván azok szívtak többet, akik a kezdetektől próbálják működésre bírni - év elején olvasgattam egy ideig a Vistás fórumot és érzékeltem az elkeseredett küzdelmet, csikorgó fogazatokat. Bár az úttörők sorsa mindig a küzdelem...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#172) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ugyanez volt Win9x-XP váltásnál is. A régi HW-eknek annyi, majd amikor már az olyan HW-ek lesznek többségben, amihez már megjelenésükkor fejlesztettek Vistás drivert, akkor már nem lesz ennyi probléma. Persze ez nem a Microsoft, vagy a HW gyártók érdeme, egyszerűen elöregednek/kipusztulnak az öreg HW-ek. Csak egy példa: a GUS hangkártyákhoz, ha él még valaki a földön aki emlékszik rá, soha nem készült hivatalos W2K/XPs driver. És miért nem? Egyrészt mert az Advanced Gravis felfüggesztette a hangákártya gyártást, majd csődbe ment + a MS sem érezte úgy, hogy cost/benefit értelemben (és multicégnél ez az egyetlen szempont) megtérülne nekik kifejleszteni a drivert, noha a kérdéses hangkártya teljes dokumentációja szabadon hozzáféhető volt, ahogy azóta is supported az OSS-ben/ALSA-ban.
Tehát nem az SPx fogja megoldani a problémát, hanem a hardverek elöregedése.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#173) eszaki0 válasza hardzsi2 (#171) üzenetére


eszaki0
aktív tag

Hát én is vistát használok és csak jókat tudok mondani.
Bár ha valaki fel teszi a gépére, az csak akkor tegye ha már egy erős gépet épít akkor tuti jol fut.
Szerintem MS. azért találta ezt így ki,hogy nem minden drive fut rajta, hogy tuti mindent ki cserélj és ne ős kövületü cuccokat használj :DD
Gondolom én :DDD

everlasting AMD

(#174) eszaki0 válasza eszaki0 (#173) üzenetére


eszaki0
aktív tag

:DD Nekem csak web kamerát kellett cserélnem mert a 3 éves kamerának el felejtett a gyártó Vista frissítést csinálni :U

everlasting AMD

(#175) jean gaben


jean gaben
csendes tag

új gépeken a vista tuti jól müködik,bár telepitettem külömböző tipusú gépeket spanyolba ami gyárilag vistával volt telepitve,a magyar verzióval már nem működött tökéletesen.Én xp párti vagyok :R mépedig azért mert vannak toronyeszű emberek akik kicsit átalakitják felturbozzák,a vistában csak a látvány ami megfogott de ezt már az xp-re is megcsinálták nekem is fel van telepitve és csoda jól néz ki.Szóval a vista nem szar,csak nem mindeggy milyen gépre és milyen célra használjuk.

(#176) D600 válasza jean gaben (#175) üzenetére


D600
tag

"új gépeken a vista tuti jól müködik"

Egyetértek. :K
Ez az egy windows amelyik kihasználja a hardvert nálam és a 64 bit adta lehetőségeket. 2007 elején amikor megjelent akkor telepítettem fel és azóta máig stabilan működik. Az XP-nél ezt soha nem tapasztaltam. Általában maximum fél évig bírta, egyre több gubanc jött elő a telepítéseknél és újratelepítés lett a vége. Az újratelepítések hátránya, hogy nem lehet kétszer ugyan olyan jól összeállítani egy rendszert.
Driver tekintetben is szerencsésnek mondhatom magam, hisz minden használt hardver elemem telepíthető volt. Igaz hoztak már pár genius eszközt, amelyhez nem adott ki drivert a genius, de ez persze nem csak a microsoft hibája.

Kisértetiesen hasonlít ez az XP-re átálláshoz. Ott is az elsők között használtam és bevált a 98 és az Me-hez képest. Teljesen ugyanígy óckodtak az új rendszertől a laikus felhasználók, akik mások véleményére várnak és nem is próbálják ki, mert mondtak róla valakik valamit, aztán mégis mindenki XP-t használt. A Vistával nem állítom ugyanez lesz, de itt az ismeretségi körömben egyre többen állnak át.
A búlvár hírekből pedig ne merítsen senki tényeket, mert egyik sem igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.