Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sianis


Sianis
addikt

Ugyan!

Semmi nem kell tenned, csak venned egy vadonatúj gépet. Rögtön minden menni fog.

Mellesleg sok Linux-os beszélt arról, hogy a Vista bizony sok embert fog elrettenteni. Lám igazuk lesz?

Sianis

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Én mióta rábukkantam az RMClock-ra nem is használom a Cool 'n' Quiet-et. A lapomhoz kb a Vista megjelenésekor adtak ki egy BIOS frissítést, mert nem működöt ez a funkció, lehet érdemes lenne megnézned.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Hy. Hát nekünk 2db gépen is van Vista. Az egyik az enyém, nálam egyedül a töb éves asus tvtuner progija nem megy[cyberlink pvr mitudomén milyen], chris-tv vel simán tudok tvzni.
Másik Vista a hugomék gépen van, webkamera, nyomtató, ezeréves hangkártya, minden megy. Meglehetoldani mindent. Haveromnak NF2U400 chippes. abit lapja van, a gyártó [abit and nvidia] nem csinált soundstormos hangkártya drivert, vista második ujrainditásnál, már telepítette, is a frissitései között... lám lett azon a vason is hang. Szóval, nekem semmi problám nincs, gamek is mennek, PS:CS3 is. Megvagyok vele elégedve, amikor az xp megjelent, nekem több gondom volt vele mint most a Vistával. :R

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#5) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Butaság Vistát linuxhoz hasonlítgatni csak azért mert szívni kell vele egy picikét :)

kicsit küzdős az oké, de a kiforratlansága miatt, 1-2 SP és helyre rázódik...Linuxnál sincsenek nagy gondok, csak jó disztrit kell kifogni...nemrég a SuSe10.1 el próbálkoztam ami többnyire céges, meg novell hálózatos, és nekem átlag usernek is megfelelt több szempontból...úgy ráadásul hogy egy ezres tualatinra raktam fel 512 sd mellé...

szerencse (jó oprendszer, probléma mentes HW) meg türelem kérdése az egész

üdv: Z

mcroberto:gamek is mennek és már közel azonos sebességgel mint xp-n ez a komoly változás már!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#6) Tom5


Tom5
addikt

Érdekes,3-hete van Vistám de alapból működött a CnQ,és az USB-s dolgokkal sincsen semmi gondom (teló,pendrive,memkari olvasó,egér,billentyűzet) és még a régi progijaim 90% is fut rendesen,Audigy2 Value is szól 5.1-ben,tuning megy,drivereket találtam...szal lekopogom nekem semmi gondom a Vistával és megvagyok vele elégedve!!! (remélem ez így is marad :R )

(#7) Erasmus válasza ftc (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz. igen, mindenhol ez a cikk van a témában. de ez csak azt mondja el, hogyan kell aktiválni, ha esetleg nem lenne aktiválva (alapértelmezés szerint van). a probléma nálam az, hogy maga az opció sem jelenik meg az energiatakarékos lehetőségek között, azaz nincs mit aktiválni.

(#8) ftc válasza Erasmus (#7) üzenetére


ftc
nagyúr

:D én is kerestem de ott van az

készits uj sémát s oot speciális..

(#9) Erasmus válasza ftc (#8) üzenetére


Erasmus
őstag

nincs ott, hidd el :) ha elolvasod a cikkhez írt kommenteket, többen panaszkodnak erre.

nem kell új séma hozzá egyébként.

(#10) mcroberto válasza CocooN-z (#5) üzenetére


mcroberto
aktív tag

igen, airborne nél néztem énis. Nekem a nokia n70 is megy gond nélkül usbén, pc suittal. fényképező stb stb. megy minden.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#11) Zotya84 válasza ftc (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

De ehhez nekem miért kell olvasnom, ha elvileg alapból tudja?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) ftc válasza Erasmus (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem keleltt....alapbol nem tudta :U

(#13) 7 válasza CocooN-z (#5) üzenetére


7
addikt

A Suset sokan Linuxok Windowsaként emlegetik - ugyanolyan instabil (a többi nevesebb distrohoz képest), ugyanúgy sok benne a hülyeség, ugyanúgy point'n'click alapon működik :)

(#14) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Vista @ céendkú [ friiiiissss hííírrrr]
nem tom hogy mükszike, melóhelyen vok, ittem megcsak Pentium D van :(

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#15) twollah válasza mcroberto (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem tudom hol olvastal ebben a hirben Vistat.
En 2-3szor is atfutottam a hirt es egyetlen egy karakter sort sem talaltam ami legalabb tavolrol hasonlit a Vista szora.

(#16) Renwick válasza twollah (#15) üzenetére


Renwick
őstag

...és a Vistához különben sem kell Cn'Q driver, megmondta az ájemdé meg a mikroszoft is... :DDD

Egyébként nekem tök jól működik driver nélkül, a kolléga lámázik valamit. ;]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#17) twollah válasza Renwick (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem szepem zorog a Vista a notimon (Intel).
A C'n'Q meg szepen zorog az ikszpemen.

Amugy nem annyira rossz az a Vista csak szokni kell.

(#18) Lortech válasza Erasmus (#7) üzenetére


Lortech
addikt

Rmclockot érdemes használni, Vista és XP alatt is ezt használom, drivert fel se rakok semmit. Sokkal jobban lehet finomhangolni az órajel és vcore szabályzást, mint ahogy a cnq működik. Intel procikkal is használható.

ps: most vettem észre, már írták.

Thank you to god for making me an atheist

(#19) Blaise


Blaise
veterán

Nekem is itt van a wincsimen egy msdnaa-s eredeti Vista Business dvd image, de nem vitt rá a lélek hogy egyenlőre foglalkozzak vele

(#20) mcroberto válasza twollah (#15) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Sorry.... :B ezt tényleg benéztem, stábgyűlés allatt lestem csak fel ide, meg amoda, és innen a vista maradt meg, ott meg csak a windowst néztem. sorry még1x. :( :W

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#21) mcroberto válasza Lortech (#18) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Hy. Az Rmclockal mi a minimális sebbeség amit belehet állítani? Ha lehet vele 1GHZ alá menni, vagy 800 alá, akkor kiprobálom... Várom válaszod.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#22) Elrood


Elrood
őstag

Egyik vinyóra felraktam a vistát, hogy megnézzem, cuccaim rendben mennek-e (jelenlegi gépemet még kevésnek érzem az állandó vistához).
Hát, scanner sehogy se akar :O . Sokat böngésztem neten, annyit sikerült elérnem, hogy driver, vezérlőprogi felmegy, eszközkezelő nem jelez hibát, de akkor se hajlandó elindulni.

Persze tudom, hogy valsz nem vista bug, hanem a HP hibája. Oldalukon persze ez fogadott, mikor vistás drivert kerestem:

We are sorry to inform you that there will be no Windows Vista support available for your HP product. Therefore your product will not work with Windows Vista.
If you are using the Windows Vista operating system on your computer, please consider upgrading to a newer HP product that is supported on Windows Vista. HP has numerous products on the market that support Windows Vista.

:(

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#23) rii


rii
nagyúr

a linux régen nekem is olyan volt (debian (sarge, vagy mi )) hogy két hétig telepítettem, nyáron, két gép volt előttem, egyiken ment fel a debian, másikon meg kértem a helpet itt a PH!-n ... (: és nekem így volt két hét . ALSA driver, nvidia, kernel-jobbra-balra-fordítgatás.

mondjuk a linux disztribek közt is van nem kis különbség. Mert ugyanabban az évben (2003) az UHU 1.0-t 45 (!!!!!!!!) perca alatt tettem fel, míg a XP 1,5 óra alatt kúszott rá a gépre.

mindezt úgy, hogy az UHU mindent, de mindent felismert a gépben, vid.hang.HDD,(hdparm) (vagy mi)

de persze fenti soraimra reagálva midnenki elmondhatná a saját történetét pro és kontra, xp-vel, vistával, linuxl-szal.

számomra felesleges a vista, mint annakidején a 98-XP párossal.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) jokeph


jokeph
nagyúr

Hali Mindenkinek.
nekem több régi konfigom is van, (AMD és Intel) mindegyiken szuperál a vista frankon
söt, a hecc kedvéért felzuztam az ultimate-t egy ilyen konfigra: PIII450MHZ KATMAI, ACORP BX440 2xAGP-vel megáldva, 384MB SDRAM, GeForce2 Gts Pro 32MB, SB128PCI, LG CD IROVAL, meg egy 3COM996 os Hálokarival azt egész elviselhetöen ment vele. :DD erre a matuzsálemre természetesen semmiféle drivert nem kellett rakni, a tübbi konfigon meg megette a 2000/XP-s drivereket :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#25) #64791808


#64791808
törölt tag

Úgy ahogy van, ökörség az írás.

1., A C'n'Q megy Vista alatt, a húgom gépben X2 van, Vistával és MEGY a C'n'Q

2., Nincs az Audigyhez normális driver? Igen, nekem is Audigy 2 ZS-em van, és szívok vele Vista alatt. De ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye. Ez a Creative hibája és nem a microsofté.

Nem, a Vista SEM tökéletes oprendszer, de ezen két ok alapján azt sugallni, hogy a Vistával küzdeni kell, és csak a baj van vele, az rosszindulatú, demagóg, elfogult dolog.

Borzasztó furcsa, hogy az idiótákon kívül senkinek nincs ilyen baja a visátval, leszámítva az Index.hu szánalmas, provokatív és maximálisan hozzánemértő "Anyádat" blog szerkesztőségét és beküldőit. Várjunk csak... Ők is idióták. Az előző mondat első fele így nem szorul kiegészítésre.

Az agyam eldurran, mikor egy olyan valaki ír címeres baromságot, aki elvileg "szaktekintély".

Szerk: moonman, ne gyere ide, mert ha elolvasod a cikket, be kell rúgnod este.

(#26) Lortech válasza mcroberto (#21) üzenetére


Lortech
addikt

A legkisebb szorzó alá ezzel sem lehet menni.

Thank you to god for making me an atheist

(#29) kicsitomi88 válasza 7 (#13) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Legalább tudjuk, hogy sem a windowshoz, sem a linuxhoz nem értesz egyáltalán a hszed alapjan.

90 87.5 87.8 87.5

(#30) mcroberto válasza Lortech (#26) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Fél 12re otthon is vagyok... kifogom próbálni :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#31) rii válasza kicsitomi88 (#29) üzenetére


rii
nagyúr

télleg ... jogos ....

linuxot már rég használtam, ebből a szempontból nem tudok reflektálni, de a windows oldaláról nézve nekem az XP, 2003 óta (minden nap használtam XP az eltelt időszakban, sokszor, több hónapon át 7/24-ben) oly kevés fagyást, kékhalált okozott, hogy szerintem az 5-öt sem éri el a számuk ...

többek közt ezért sincs mitivácóm a vista installra

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) sh4d0w válasza #64791808 (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1. Erre nincs mit mondani, nem csak az írás alkotójánál jelentkezik a hiba, ergo kijelenteni, hogy ökörség, mert Nálad megy, kissé bagatellizálása a problémának.

2. Tehát a DirectSound-támogatás kihagyása a Vistából a Creative sara... Értem... :F

Egyébként meg elhordhatsz itt mindenkit mindennek, de nem véletlenül alakultak ilyen események:

- a MS engedélyezte, hogy még további fél évig XP-vel szállítsanak rendszereket a számítógépgyártók annak hatására, hogy nagyon sokan élnek az XP-downgrade opcióval
- nagyon sok cég/szervezet kihagyja/kihagyta eddig a Vistára váltást, nyilván nem véletlenül. Nyilván ebben sok anyagi megfontolás is van, meg valsz az is, hogy a megváltoztatott driver-modell miatt még mindig sok eszköznek nincs megfelelő vezérlője. A driverek hiánya persze nem a MS sara, ellenben a driver-modell-váltás igen.

https://www.coreinfinity.tech

(#33) parandroid válasza sh4d0w (#32) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az igazság az, hogy az NT-ről / WIN2000-ről XP-re áétállás is évekig húzódott a nagyvállalati szférában is, és csak az NT vonal terméktámogatásának végleges megszüntetése gyorsította fel. A nagyvállalatok jellemzően lassan reagálnak, hiszen nekik a legnagyobb macera az átállás. A Home / SOHO szegmens sokkal rugalmasabb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) kicsitomi88 válasza rii (#31) üzenetére


kicsitomi88
őstag

1
2
3
4
5
6

Én ezeknek a topikoknak, főleg Sting és LC hszei alapjan kezdtem objektíven szemlelni ezt a dolgot.

És ez, hogy a Windows többször fagy le, meg a Linux betonstabil, meg az egyik szazszor jobb a masiknal. Hulyeseg. Ahogy ez a windows kattintgatós oprendszer is az, hozzértés kérdése, hogy minek látjuk. Úgy gondolom, h az ilyen örök vita targyat kepezo dolgoknak sincs értelme ( Windows vs. Linux XY, C vs Pascal, Vanília vs Csoki), mivel adott celra adott eszkozt.

90 87.5 87.8 87.5

(#35) Loha


Loha
veterán

Nekem csak pár dolog nem megy egyáltalán Vista alatt:
TVtuner, szkenner, nyomtató.

Meg szintén pár dolog ami elvileg megy, de gyakorlatilag csak felidegesít:
joystick, hangkártya

Cerebellum:
Nem, a Vista SEM tökéletes oprendszer, de ezen két ok alapján azt sugallni, hogy a Vistával küzdeni kell, és csak a baj van vele, az rosszindulatú, demagóg, elfogult dolog.

A poén ott van a dologban, hogy míg a Linuxal érdemes lehet küzdeni az ingyenesség lehetősége miatt, addig a Vistával mi értelme van? Jár vmilyen előnnyel a Vista használata ami kompenzálja a vele járó hátrányokat? Mert 2000/XP váltás elég komoly előnyökkel járt a 98/ME után, de én vhogy nem látom hogy mi kompenzálná Vistánál a szívást...

(#36) WN31RD válasza kicsitomi88 (#34) üzenetére


WN31RD
addikt

A prog.hu-s Sting a határtalan elfogultságáról hírhedt. Ettől függetlenül lehet igaza bizonyos dolgokban, de referenciának speciel nem a legjobb.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#37) orbano


orbano
félisten

Azért ez egy elég komolytalan cikkre sikeredett. Méghogy a Vista a hardcore Linuxosoknak készült... naneeeeee :C
Egyébként ilyenkor lehet jól megéretni a M$ hozzáállását, hogy bizony nehéz dolog drámai változásokat eszközölni egy új operációs rendszerben, ha meg akarjuk őrizni a kompatibilitást... sajnos a windows is kezdi átlépni azt a kritikus tömeget, hogy nem lehet az eddig ismert szoftvertechnológiai eszközökkel hatékonyan fejleszteni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) Cathfaern válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja igen, ha meg nem vált driver modellt az MS, akkor mindenki szídná, hogy na megint semmi fejlődés csak a csicsa :U

(#39) kicsitomi88 válasza WN31RD (#36) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Néhány elvakult hozzá nem erto linuxos szerint a prog.hu-s Sting a határtalan elfogultságáról hírhedt. Ettől függetlenül lehet igaza bizonyos dolgokban, de referenciának speciel nem a legjobb. <-- olvasd el a hszeket, beszeljenek a tenyek.

90 87.5 87.8 87.5

(#40) rii válasza kicsitomi88 (#34) üzenetére


rii
nagyúr

" .......... Én ezeknek a topikoknak, főleg Sting és LC hszei alapjan kezdtem objektíven szemlelni ezt a dolgot. ........... "

mások POSTja alapján nem tudsz objekíve szemlélni semmit, mert benne van az ő szubjektivitásuk,

objekítvan csak érzelmi elfogultság nélkül, és mindkét OS ismerete (isntall, huzamosabb használat, problémásabb részek, előnyök, hátrányok ismerete), mellett nyilatkozhatsz, vagyis ekkor mondhatod, hogy "objektíve"

én utálom az MS-t, mint a szart, de objekítv tény, hogy az XP atom stabil. Ha nem lennék kötve a DTP szakmához, akkor áttérnék a Linuxra ... imádom a hangulatát ....

ezt csak az objektivitás miatt írtam le ....


" ...... Ahogy ez a windows kattintgatós oprendszer is az ........ "

pedig kattingatós :D ---- az XP-ben már kimondottan el is dugták a karakteres üzemmódot ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem a cikk jó, nem kell mindig akadémiai székfoglaló szintjén fogalmazni :C :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) rii válasza Loha (#35) üzenetére


rii
nagyúr

" ........... Mert 2000/XP váltás elég komoly előnyökkel járt a 98/ME után, de én vhogy nem látom hogy mi kompenzálná Vistánál a szívást... ......... "

ott a pont. :D

ráadásul egy program sem követeli meg a vista-t, mint a .NET az XP-t.

eddig egy előnyét hallottam a vista-nak: valami "modernebb NT hash algoritmussal titkosít" [link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43) zdanee


zdanee
őstag

A Microsoft tobbszor aldozta fel a fejlodest a kompatibilitas oltaran. DOS kompatibilitas az OS/2 1.0-1.3 verzioiban, majdnem bele is bukott az OS/2, a 2. verzio mentette meg, es az is csak a hoszu kinhalalra volt elegendo. Vagy a 3.x szeria utan a belul 16 bites Win95 futtatasa az eddigre mar mukodo NT technologia helyett (Amit azert sokkal rendesebben oszeraktak, tobbsegeben regi VMSes arcok). De most azon morog mindenki, hogy egy-ket regi programmal nem kompatibilis, es kozben elvarjak a teljes ujitast, kerem, ez az uzlet binaris. Lehetett volna WinFSunk, meg minden jofele mokank, ha nem kellett volna a regi 32, sot 16 bites oroksegeket tovabbhurcolni. Persze, minden programot es eszkozillesztot ujra kellett volna irni, de talan par evig megint lett volna egy modern rendszerunk. A kompatibilitasrol meg annyit, h a Vistam tokeletesen futtatja a Win 1.01-bol szarmazo programjaimat. 22 ev?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#44) kicsitomi88 válasza rii (#40) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha ez ket eltero beallitottsagu ember oprendszer ideologiaban es megis egyetertenek par dologban, na az mar szamomra, ha hiteles ember szajbol hangzik az közelit az objektivhez.

Én nem utálom az MSt, azt utalom ha valaki leirja, h utalja de nem reszletezi :DDD

Ezt csak az objektivitas miatt irtam le...

nem kattingatós, ne kötözködj :DD

90 87.5 87.8 87.5

(#45) twollah válasza #64791808 (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Kosz, hogy leidiotazol jo par embert csak ugy...

(egy (majdnem) elegedett Vista felhasznalo + tulajdonos)

(#46) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Régen is volt gond.

90 87.5 87.8 87.5

(#47) rii válasza orbano (#37) üzenetére


rii
nagyúr

" .......... Egyébként ilyenkor lehet jól megéretni a M$ hozzáállását, hogy bizony nehéz dolog drámai változásokat eszközölni egy új operációs rendszerben, ha meg akarjuk őrizni a kompatibilitást... .......... "

amikor kiadták az XP-t (2003), tudták, hogy majd egy uj OS-t csinálni akarnak a távoli jövőben (2006-2010) ... és tudták, hogy valami ujat is kell mutatni, amivel meg lehet fogni az embereket .... szerintem nem hiába, hogy az XP olyan baszott rondán, igénytelenül néz ki, ahogy .... még egy olyan gusztustalan, böszme dizájnt, mint a XP-theme, életemben nem láttam ...

csinálták mindezt úgy, hogy már 1997-ben a Linux alá olyan kinézetek voltak, mint a windowmaker, enlightenment, openwin ... [link] [link] [link] [link] vagy ott volt a nagyon stílusos, letisztult System 9 (apple), vagy a SUN-oknak a szinn openwin-es [link] külsője ...

szóval ezzel akartak valami ujat mutatni, amivel meg lehet fogni a sok kisiskolást kölköt ... meg minden szépre vágyó embert ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48) kicsitomi88 válasza rii (#47) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ja, hogy szted az XP ablakkezelője nem cserélhető, bocs. Nem értem, hogy miért a linuxot hozod peldanak, ahhoz is ahogy a Winhez is lehet más ablakezelot hasznalni. Jahogy te nem tudod :D

Idézet az egyik linkelt topikból:

Igazad van, ez alapján nagyobb az összefonódás, de ez nem feltétlenül pozitív. Először is nincs lehetőséged arra, hogy más ablakkezelőt használjál.
Ez egyszerűen nem igaz. Windows alá is létezik számos kiegészítő ablakkezelő rendszer, ami átalakítja a felület megjelenését működését, sőt, akár még a shellt is lecseréli. Sőt, továbbmegyek, egy pucár "egylemezes" NT kernelen is bármikor futhatna bármilyen más grafikus rendszer, mint a GDI. Annak, hogy senki nem csinál ilyent az az egyszerű oka, hogy nem érdemes.

Ha linux alatt elszáll az ablakkezelőd, könnyedén ki tudod lőni, mivel van konzolod, és helyreáll a rendszered.
Ennek a gyakorlati jelentősége asztali rendszerek esetén elég kicsi, mert ettől még az éppen szerkesztett szöveg/grafika/adatbázis éppen úgy elveszik.

De windows alatt pont az összefonódás miatt, ha elszáll akár a böngésződ, az rántja magával a munkaasztalodat is.
Nem tudom te milyen Windows-t használsz, de az enyémen semmi baja nem lesz a desktopnak ha a böngésző esetleg megpusztul. Nem mintha egyébként az asztal "halála" bármilyen szempontból is hatással lenne akármelyik másik alkalmazásra (azaz pl. ha az asztalt újra kell indítani, attól még az éppen szerkesztett dokumentumaim is megmaradnak).

90 87.5 87.8 87.5

(#49) Loha válasza zdanee (#43) üzenetére


Loha
veterán

Lehetett volna WinFSunk, meg minden jofele mokank, ha nem kellett volna a regi 32, sot 16 bites oroksegeket tovabbhurcolni. Persze, minden programot es eszkozillesztot ujra kellett volna irni, de talan par evig megint lett volna egy modern rendszerunk.

Itt most pont az a poén, hogy a jofele moka kimaradt, és mégis új eszközillesztő kell mindenhez. Sztem senki nem hőbörögne az illesztőprogramok és a szívás miatt, ha olyan újítások lennének a Vistában a miért megérné.

Lehetne ez a Vista szlogenje: "Maximális szívás, no újítás" :DDD

(#50) rii válasza kicsitomi88 (#48) üzenetére


rii
nagyúr

az XP pénzbe kerül ..... igazán tehettek volna még fel pár témát, formát, kinézetet.

Ne nekem kelljen leszednem progikat, ha nem tetszik a meglévő "style".

azért a Linux-ot hozom példának, mert ott a bőség zavara van egyetlen egy CD-n belül ingyesen, mikor még csak 97-et, vagy 94-et írtunk.

a lekezelő stílusodból meg vegyél vissza sürgősen

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.