Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 3psilon válasza 7 (#13) üzenetére


3psilon
aktív tag

NE TESSÉK fikázni a Susét (Süsüt), egy csomó disztrót próbáltam és még mindig ezt találtam a legjobbnak hardvertámogatás, kezelhetőség, szoftverek tekintetében. ÉS holnap jelenik meg a 10.3 ami várhatóan haláljó lesz (gyorsabb boot, csomagkezelés stb; már eddig is stabil volt 1 évig használtam).

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#52) rii válasza kicsitomi88 (#48) üzenetére


rii
nagyúr

most verjem a mellem, hogy a haverom gépét OS/X kinézetrűre csináltam a startdock. vagymiaszarral, és 2 éve töretlenül működik? tudom, hogy vannak ilyen progik, de ez installal jár, registry irással .... nem érted amit mondai akartam ezzel az egésszel ...

a linuxban, meg csak választasz (akár az ujabban feltelepítettek közül is). Ott erre nem hogy fel van készítve az X-window, hanem így írták meg. .. moduláris

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#53) kicsitomi88 válasza rii (#50) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Sztem az MS imagebe akkor nem fert volna bele, h mindenfele cicas kutyas micimackos ablakkezelot adjon.

A Linux ezesetben nem pelda, mivel mind2ore ugyanugy vannak mas ablakkezelok. Az, hogy egy linuxhoz adnak egy tucatot meg nem teszi jobba. Azt, hogy egy Linux cdn tobb van az meg nem teszi jobb oprendszerre. Az, hogy az egesz Linux mizeria a GNU alatt fut es barmilyen progit belerakhatsz a disztribbe, míg az MS egy független cég az determinálja ezeket a dolgokat. Ennek vannak előnyei és hátrányai is persze.

Lekezelő stílus? Le akartam írni, h miert ilyen stílusban valaszoltam, de a 47es hszed masodik bekezdese magaert beszel.

90 87.5 87.8 87.5

(#54) kicsitomi88 válasza rii (#52) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A Win ugyanúgy fel van erre keszitve, így írták meg, moduláris.

90 87.5 87.8 87.5

(#55) Blaise


Blaise
veterán

kezd beindulni a játszma :D

(#56) rii válasza kicsitomi88 (#53) üzenetére


rii
nagyúr

" ......... Sztem az MS imagebe akkor nem fert volna bele, h mindenfele cicas kutyas micimackos ablakkezelot adjon. ......... "
pár kbyte, 1 mbyte egy ilyen leírása .... max 10 mega lehet ... és sokat mondtam, nagyon sokat ....

" ..... Az, hogy egy linuxhoz adnak egy tucatot meg nem teszi jobba. ...... "
egy szóval nem mondtam, hogy ettől lenne jobb, még azt sem mondatam, hogy jobb ....

" ........ Lekezelő stílus? Le akartam írni, h miert ilyen stílusban valaszoltam, de a 47es hszed masodik bekezdese magaert beszel. .......... "

szerinted akkor miért teszik fel a vistát, ha nem a külleme miatt, és kik a legjobban érdeklődők felé, ha nem a 10-18 korosztály, akik effektív használják, de nem felhasználják (munkára pld) a gépet. Kb ez a hogy néz ki a desktopod ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57) Cathfaern válasza rii (#47) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ne haragudj de szerintem az összes általad linkelt téma messze rondább mint az alap Luna kinézet XP-n. Mindenhol szögletes alakok, sokszor pixeles, zavaros ikonok, és szerint átláthatatlanok is.
Annak pedig, hogy miért nem csomagolt 2000 skint az XP-hez az MS nagyon egyszerű oka van: azt akarták, hogy egységes kinézet legyen, ha bárki odaül a gép elé, lássa, hogy jéé ez az xp, és mindent a helyén találjon. Igen ez a gépet kicsit jobban ismerők számára csak korlát, de ők úgyis megoldják. Ezen felül supportra is gondolni kell, mivel ugyebár ez nem ingyenes program, így létezik ez a fogalom is (mégha Mo-n nem is), azaz ha engednék, hogy mindenki csak úgy szétbuherálja a kinézetet, akkor azután is vállalni kéne a supportot, ami gyakorlatilag lehetetlen (normális anyagi keretek között). Azért ne gondoljuk már azt, hogy az MS-nél valami UFO-k dolgoznak, akiknek eszükbe se jutna ilyen dolog, mint szabad skinezhetőség :U Mindennek megvan bizony a maga megalapozott oka.

Micimackó:
itt nem arra gondolt kicsitomi, hogy mérettel lennének gondok, hanem amit írtam én is :)

10-18 éves korosztály:
na pont ők azok, akik szinte 0 eséllyel veszik meg a Vistát, nagy részük warezolni fogja...szóval egyáltalán nem ők a célközönség.

(#58) Gyusz válasza rii (#47) üzenetére


Gyusz
őstag

2003-ra inkább kezdett kiforrni az XP, a megjelenés 2001 végén volt.

(#59) rii válasza kicsitomi88 (#54) üzenetére


rii
nagyúr

" ....... A Win ugyanúgy fel van erre keszitve, így írták meg, moduláris. ........ "

akkor szerintem itt fejezzük be ....

a moduláris OS (pld a Linux esetében) arról szól, hogy azt teszel fel több ezer csomag közül, a csomagkezelővel, ami Neked kell.

tejóisten, a windows olyan messze van a modularitástól, hogy még a explorert is integrálták

tegyél be egy deban CD-t, juss el a dselect-ig, és akkor majd halvány fogalmad lesz arról, hogy hogy néz ki egy moduláris OS, ill annak installja

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#60) kicsitomi88 válasza rii (#56) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nem a fájl méretére gondoltam, hanem hasonlóan Cathfaern hszeben megfogalmazottakhoz a cég arculatába nem illett bele egy ilyen dolog. :D

90 87.5 87.8 87.5

(#61) kicsitomi88 válasza rii (#59) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ezt meg en neztem el, a forraskod modularitasa jart a fejemben.

Melyik explorerre gondolsz?

90 87.5 87.8 87.5

(#62) rii válasza Cathfaern (#57) üzenetére


rii
nagyúr

" ........... Ne haragudj de szerintem az összes általad linkelt téma messze rondább mint az alap Luna kinézet XP-n. Mindenhol szögletes alakok, sokszor pixeles, zavaros ikonok, és szerint átláthatatlanok is. ......... "

én csak ajtót akartam megmutatni ... belépni a microsoftnak kellett volna

" ......... 10-18 éves korosztály:
na pont ők azok, akik szinte 0 eséllyel veszik meg a Vistát, nagy részük warezolni fogja...szóval egyáltalán nem ők a célközönség. ......... "

én csak arra akartam rámutatni, hogy pk azok, akik egyből révetik magukat az OS-re ... [OFF]és miért ne lehetnének a célküzönség? ha nem is veszik meg, prímán "tesztelik" ... de persze nem mint célközönséget akartam kiemelni őket ...

ez ugyanolyan dolog, hogy a programokat sem azért ne látják el űber-szuper áttörhetetlen védelemmel, mert nem tehetnék meg, hanem azért, hogy bizony legyen aki feltöri, és terjeszti, megismerik, és majd ha dolgozni akarnak vele, kényszerből megveszik. Szerintem nem tudnak terjedni a programok tanfolyamok, meg marketinges ráhatásokkal .... lelkes amatőrök megszerzik, otthon tanulgatják, majd munkahelyükön mondják, hogy ez kibeba jó, és vegyük már meg (hányszor láttam már ilyet .... ) (pld cumulus, Rhinoceros)[/OFF]

(#61) kicsitomi88

pld. 98-ME-XP esetében a internet explorer :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63) twollah


twollah
nagyúr

Szep kis holy war van itt kialakuloban.

(#64) engusz


engusz
veterán

"A Cool'n'Quiet például azóta nem megy, hogy váltottam."

Érdekesh. Eddig bármelyik gépre telepítettem a Vistát (általában Home Premium), mindegyikkel ment a C'n'Q. Core 2 Duosokon meg a SpeedStep. De biztosan vannak kompatibilitási hibák, nincs kizárva.

Amúgy meg, nálam, kivétel nélkül, minden egyes hardverhez tett fel drivert. Működnek az eszközök, még a PCI Expresszes tuner is. Csak egy árva (régi, nagyon régi) Creative Webcamera, amihez kellett illesztőrpogramot keresni. Abból is jó volt az XP-s, a több éve kiadott.

Az írás címe - szerintem - picit bulváros. Véleményem szerint nem helytálló az a megállapítás, hogy "A Vista nem a tömegeknek való". Tudom, látom, tapasztalom, nehéz az átállás. De ez így volt, mikor Windows 98-ról valaki 2000-re váltott, vagy később XP-re. Mindig is voltak driver gondok, szoftver/hardver kompatibilitási problémák.

Vista esetében, aki kicsit is tájokozott, vagy épp előrelátó, akkor még váltás előtt letöltötte kompatibilitást vizsgáló programot. Egyszerűen, pár lépésből megállapítja, hogy alkalmas-e a konfigurácó az operációs rendszer futtatására. Ha nem, akkor szól. Ha igen, arról is.

Ennek ellenére, nem erőszak, mindenki azt használ, ami tetszik neki. Nálam megférnek együtt a Vista (asztali gép) és az XP-k is (két notebook). Nem "fikázom" egyik rendszert sem, egyszerűen tudom, hogy mire jók, és hol, melyiket kell használni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#65) rii válasza Gyusz (#58) üzenetére


rii
nagyúr

ok, sorry.
engem akkor ért el a .NET okozta kényszer, hogy váltsak XP-re 98-ról

a '97 még a 2001-nél is hamarabb volt, a windowmakerrel :)

(#57) Cathfaern:
" ........ Annak pedig, hogy miért nem csomagolt 2000 skint az XP-hez .......... "
nem 2000 ... de voltaképp csak 1-et csatolt ... a luna-t (vagy mit) meg maradt a puriáne windows style ... még 1996-os előélettel, amikor a win95 cseperedőben volt....

szóval senki nem beszélt 2000 db-ól .... de 3-4 -re sem tellett? :( szándékosság .. a jövőre , mostani jelenrte nézve ... lefőbb ujdonása a vistának a kinézet.

" ......... azt akarták, hogy egységes kinézet legyen, ha bárki odaül a gép elé, lássa, hogy jéé ez az xp, és mindent a helyén találjon ........... " ehez képest csinltak egy olyan bazstt szar start menü mutációt, hogy az életbe meg nem bírnám szokni az uj fajtát, és azonnal visszaállítom, ha ilyet látnék ...

" ....... Igen ez a gépet kicsit jobban ismerők számára csak korlát, de ők úgyis megoldják ........ " igen .. program telepítés, (plusz mem, registry vakera, bugzás) (startdock, litestep) nem lehet átlépni, hogy ne tenném ki az OS-t veszélynek ....

" .......... MS-nél valami UFO-k dolgoznak, akiknek eszükbe se jutna ilyen dolog, mint szabad skinezhetőség ........... " persze hogy eszükbe jutott ... méghozzá, a mit nem fogunk megcisnéláni az XP-ben anti-teendők listáján szerepelt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#66) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Ebben lehet valami. Egyre többen használnak mostanában Linuxot. De ez szerintem nem csak a Vistának köszönhető, hiszen most már olyan disztribúciók vannak, amik valóban felhasználóbarátak és alkalmasak a mindennapi igények kielégítésére. Én például 6 hónapja használom elsődleges desktop os-nek az Ubuntu-t és Vista még soha nem volt a gépemen, csak melóhelyen vagyok vele közvetlen kapcsolatba. Az igazság az, hogy én valószínűleg már nem váltok vissza Windowsra és nem azért mert nem tetszik a Vista, hanem atzért mert annyira tetszik az Ubuntu. ;)

Tény, hogy az Microsoft a Vistát eléggé benézte és az is a kárára lett, hogy későn jött ki, így volt ideje a Linux disztribeknek felzárkózni. De mernék rá fogadni, hogy a következő Windows Linuxosabb lesz mint valaha bármelyik korábbi.

T_

-

(#67) kicsitomi88 válasza Terminus_ (#66) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Miért nézte be? Mit jelent az a gyakorlatban, hogy Linuxosabb lesz?

90 87.5 87.8 87.5

(#68) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Mi az, hogy valami Linuxos? Átírják a kernelt Linuxosabbra?

90 87.5 87.8 87.5

(#69) Blaise válasza kicsitomi88 (#68) üzenetére


Blaise
veterán

:DDD

Egyre jobb

(#70) spirit007 válasza Terminus_ (#66) üzenetére


spirit007
senior tag

[OFF] "hiszen most már olyan disztribúciók vannak, amik valóban felhasználóbarátak és alkalmasak a mindennapi igények kielégítésére."

Fogalmazzunk úgy , hogy egyre több a "hozzá nem értők" számára készített disztrib , amiknek a telepítő lemezével egy 5 éves gyerek is megbírkózik . :)
Szerencsére .
Végre belátták a fejlesztők , hogy a linux verziók széleskörű elterjedésének legfőbb gátlói épp saját maguk voltak (ehhez is vagy 10 év kellett...) [/OFF]

(#71) Terminus_ válasza kicsitomi88 (#67) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Amint te is olvashatod a hírekben a Vista nem fogy úgy, ahogy szeretné a Microsoft. Valamiért nem kell az embereknek. Régebben évente, kétévente jöttek ki új Windowsok ez meg 6 évet váratott magára. Az emberek már megbízhatónak tartják az XP-t, nehéz őket rávenni az újra.

Az, hogy Linuxosabb lesz a Windows az alatt azt értem, hogy szerinetm egyre több ötletet szednek a Linuxból (és a MacOS-ből is). Szerintem az új Windowsban esélyes, hogy a Beryl/Compiz/CompizFusion látványvilágából sokat fognak meríteni. Azt sem tartom kizártnak, hogy már alapból több asztal lesz nem csak 1 és ehhez hasnló dolgokra gondolok.


A Linux véleményem szerint most nagyon jól megy (értsd: sokan használják), mivel rengeteg opensource program éri el azt a minőséget, ami már a felhasználók igényeit ki tudhja elégíteni. Gondolj csak a Mozilla alapítvány programjaira (a népszerű Firefoxra, Thunderbirdre és a kevéssé ismert Sunbird-re), vagy ott az OpenOffice, aki mellett a Sun és az IBM áll, valamint ott van a sok Google alkalmazás (Picasa, Google Desktop, Google Earth). Ezek persze megvanank Windows alá is, de így legalább nem veszik el egy újonc sem a Linux világában.

-

(#72) rii válasza kicsitomi88 (#68) üzenetére


rii
nagyúr

linux ... kernel

a szavakkal dobálózni .... aaaaz megy ....

ezzel a mondatoddal sikerült űberelned a " forraskod modularitasa " kifejezésedet, ami számomra kissé megfoghatatlan, mert keveseknek adatik meg, hogy tudhassák, milyen is egy OS forráskódja ....

végülis minden forráskód moduláris abból kifolyólag hogy forráskód.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#73) Terminus_ válasza spirit007 (#70) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Ez valóban jó. Korábban sokszor próbálkoztam a Linux-szal de mindig be kellett látnom, hogy hobby szervernek kiválló, de egyébre még nem volt igazán alkalmas. Ez a dolog most kezd változni és elég meggyőző eredmények vannak. Aki próbálta már a fentebb említett Ubuntu-t szerintem tudja miről beszélek.

Bár azt hiszem kezdek túl off topic lenni, bocsi.

-

(#74) kicsitomi88 válasza Terminus_ (#71) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Na jó, tisztázzuk, nem kötözködöm. A Linux egy kernel, semmi köze a kinézethez.

90 87.5 87.8 87.5

(#75) kicsitomi88 válasza rii (#72) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mindenki megnézheti egy OS forráskódját. Bárkinek megadathat.

Végülis minden forráskód moduláris abból kifolyólag hogy forráskód.

Ez alapján nem sokat programozhattál.

90 87.5 87.8 87.5

(#76) rii válasza Terminus_ (#71) üzenetére


rii
nagyúr

én úgy értettem, amikor íros, hogy linuxosabb lesz, hogy abban válaltozik, amit a linuxosok mindig is hiányoltak, vagyis amiket én hallottam, és én magam is hiányoltam ...

- pld a választható a karakteres OS felállás, ne egy LOGból kelljen kinlzni, ha lefagy, mitől fagy le ...
- modularitás (persze veszett ugy az MSnél)
- sok linux-os előnyben részesíti a terminálokat, és talán valami "fejlettebb" "parancssor"

ez csak pár idegesítő szösszenet, illetve rikitó ellentét....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#77) Blaise válasza kicsitomi88 (#75) üzenetére


Blaise
veterán

Windows forráskódot fájlcserélőkön kívül hol lehet megtalálni ?

(#78) kicsitomi88 válasza Blaise (#77) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nem a winről volt szó konkrétan.

90 87.5 87.8 87.5

(#79) sghc_toma válasza Blaise (#77) üzenetére


sghc_toma
senior tag

"Windows is open-source. You just have to know, how to read assembler."
sajnos nem emlékszem már rá, hogy kitől van az idézet :B

in asm we trust

(#80) r0pi


r0pi
tag

az altalad emlitett hc linuxos szerintem meg bottal sem piszkalna meg a vistat :D

egyebirant a linux mostansag egesz hasznalhato es sok teren jobb alternativa, mint a windows es meg van az az elonye, hogy a legtobb distro mogott all egy jo community, akik ha gubanc van segitenek, vagy mar a megoldast reg fel is vestek vmi forumra, wikire, akarkire :D

(#81) kicsitomi88 válasza r0pi (#80) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A Windows mögött is áll vmi community, valami Microsoft vagy mi :C

90 87.5 87.8 87.5

(#82) orbano válasza rii (#59) üzenetére


orbano
félisten

az XP marpedig igencsak modularis. csak epp a telepito interface-t nem csinaltak meg ilyenre. de ha sajat telepitot forditasz, abba barmit belerakhatsz.
az explorer pedig ugyan nem cserelheto, de szinten modularis felepitesu, de megintcsak nem engedik az atlag juzernek a belepiszkalast.

Ahogy Cathfaern is írta, ez szimplán szoftverergonómiai döntés, nem technológiai. Az XP-t a "hülyéknek" tervezték, akik már attól odavannak, ha a nem zárolt tálcát véletlenül eltűnteik (0-ra állítják a magasságát), vagy átdraggolják a képernyő egy másik szélére, ne adj' Isten átrendeződnek az ikonok (ilyenekkel napi szinten találkozni, nem a valóságtól elrugaszkodott pléldák).
Jómagam is többek között user interfacek tervezésével foglalkozom hivatásból, és bizony ez a tendencia, nem a Linux-féle szabadság. A GUI-t tervezzék meg a szoftvergyártók, a juzerek meg használják. Minket kifejezetten zavar, ha bizonyos XP témák átszabják a programjaink kinézetét...

A vér nem válik VAZZE!™

(#83) bambano válasza kicsitomi88 (#53) üzenetére


bambano
titán

Egyrészt a linuxban nem a window manager a nagy dolog, hanem a hálózat transzparens grafikus felület, másrészt linuxban nagyon kevés olyan dolog van, ami fontos, pótolhatatlan és közben egyszerre gnu mizériába tartozik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#84) bambano válasza kicsitomi88 (#54) üzenetére


bambano
titán

Tisztességesen dokumentált, ingyenesen hozzáférhető interfészek nélkül a windows modularitása még mítosznak is gyenge...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) bambano válasza spirit007 (#70) üzenetére


bambano
titán

A fejlesztőket se a market share, se a többi user nem érdekelte igazán soha. Soha nem azért programoztak, hogy valaki könnyebben felrakhassa, mindig azért programoztak, mert szerettek programozni.

Az, hogy mostanában nagy cégek is pénzt látnak a linuxban és ezért megfizetnek embereket, hogy megfaragják a cég szája íze szerint, nem ugyanaz, minthogy elborultak hírnévért sorokat csiszolgatnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) zdanee


zdanee
őstag

Anno, amikor az NT-t elkezdtek fejleszteni (3.1 NT, 1993), egy elegge "Linuxos", vagy mondjuk inkabb POSIX kozeli rendszerre torekedtek. A regi NT rengeteg mindent megkapott a jooreg VMSbol, amire sokmindent lehet mondani, de azt nem, h instabil volt. Az NTt eleve hordozhatora terveztek, meg is jelent joforman minden platformra, Alpha, Sparc, PowerPC, i860... Megkapta az OS/2 LAN manageret, es a BSD Unix TCP/IP rendszeret, megkapta az NTFS-t, a HPFSt a FAT melle, es a GUI lecserelheto volt, a 3.1/3.51 egy par megas (akkoriban hatalmasnak szamito patchel) egy NT4 kinezetet kaphatta. Eredetileg mikrokernelesre terveztek, jollehet ez nem igy lett.
Mindeme ujitas ellenere a Win95 pusztan az uj feluletevel atuto siker lett (belul ugyanaz a 16bites rendszer futott, nehany apro modositassal a 32bites APIkhoz, ami mellesleg az NT sajatja), mig a Win3.x GUIt hasznalo, sokkal fejlettebb Win NT 3.51, amit ugyanekkor adtak ki elbukott, mert nem volt teljes mertekben kompatibilis a regi alkalmazasokkal, es nagyobb volt a rendszerkovetelmenye. Gondolod, hogy nem ugyanez tortent volna a Vistaval, ha megkap minden ujitast?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#87) kicsitomi88 válasza bambano (#84) üzenetére


kicsitomi88
őstag

olvasd tovább.

90 87.5 87.8 87.5

(#88) kicsitomi88 válasza bambano (#85) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A fejlesztőket se a market share, se a többi user nem érdekelte igazán soha. Soha nem azért programoztak, hogy valaki könnyebben felrakhassa, mindig azért programoztak, mert szerettek programozni.

Ezt te sem gondolod komolyan. Foleg az utolso 6 szot.

90 87.5 87.8 87.5

(#89) rii válasza kicsitomi88 (#75) üzenetére


rii
nagyúr

[I]" - ........ Végülis minden forráskód moduláris abból kifolyólag hogy forráskód. ......... "

" - ......... Ez alapján nem sokat programozhattál. ......... "[/I]

a qbasicen, és a assemblyn kívül tudsz mondani nem moduláris prog.nyelvet? Persze e kettőtől fiatalabbat ... És sem a linux-ot, sem az XP-t, de talán még a 98-at sem assembly-ben írták. legalábbis nagy részüket. tegyük hozzá.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#90) rii válasza orbano (#82) üzenetére


rii
nagyúr

jogos... minden program moduláris, csak én látom egy darab 600 megás akármineknek, amit felrak akkor is ha törik-ha szakad :)

" ........ Minket kifejezetten zavar, ha bizonyos XP témák átszabják a programjaink kinézetét... ....... " mikor minden gombnak megvan a maga helye, akkor tökmindegy lenne már, hogy oda milyen 10x10 pixel-es képet tesz ki a GUITe azt modnod, hogy az zavar, ha vátoziknak a fejlécek nagsága, gombok, bezáró gomb, ésatöbbi ... megértem ...

de ha csak maga a kép vátozna, úgy haogy átszinezésmnl válzik, akkor a fejlesztpket ez a legkisebb ,mértékben sem érintené .... mert a terület, a px x px az marad.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#91) rii válasza kicsitomi88 (#88) üzenetére


rii
nagyúr

pedig a linux egyik nagy előnye, az opensource-n keresztül, hogy lelkes programozók írogatnak hozzá, és majd döntenek, - akiknek joga a döntés -, hogy belekerül-e vagy sem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#92) bambano válasza rii (#91) üzenetére


bambano
titán

senki nem dönthet arról, hogy belekerül-e vagy sem. csak arról dönthet valaki, hogy a hivatalos, a kernel.org-os kernel verzióba mi kerül bele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#93) rii válasza bambano (#92) üzenetére


rii
nagyúr

de írnak külün kis programokat is home-made, nem? (:

abszolút nem tudok példát mondani, de mpg123 jellegűekre gondolok.
szóval iylen kis progikat "írhat" "akárki", és belekerülhet egy disztrib-be is, nem?

nem vagyok otthon ebben a témában, régen hallottam efelől bármit is ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#94) bambano válasza rii (#93) üzenetére


bambano
titán

linuxot írtál, nem linux alapú kiadást.

bárki bármit írhat, pakolhat, csomagolhat, senkinek nincs joga megtiltani, hogy azt csináld, amihez kedved van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) concret_hp


concret_hp
addikt

xp-re akkor váltottam amikor már sokan gond nélkül használták.
vistára lehet hogy még akkor sem fogok :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#96) orbano válasza rii (#90) üzenetére


orbano
félisten

Mondjuk ilyen szempontból a windows tényelg elég fos, bár vannak progik amikkel elég korrektül át lehet szabni a kinézetét. Mi a .NET 2.0 COM+ wrapperjével szoptunkezidáig... na ezért rühellem is nagyon a microfostot, ez az egész .NET 1.0-2.0 egy rémálom, volt pofájuk egy teljesen béta rendszert kész frameworkként kiadni, csak hogy rászoktassák a programozókat. Mondjuk a 3.0-val engem részben ki is engeszteltek :)

(Egyébként ha lehetne skinnelni rendesen az XP-t, szerintem mi letiltanánk a programjainkban, inkább a saját grafikusunk által tervezetteket használjuk. A grafikusunk mellesleg kb. 6 évre előre megálmodta a Vista kinézetét, de ez mellékes :B)

A vér nem válik VAZZE!™

(#97) orbano válasza concret_hp (#95) üzenetére


orbano
félisten

szerintem akkor már azért érdemes lesz :) én hétvégén felraktam (először), és nagyon tetszett az első fél órában, amíg be nem halt az MSN és nem kezdett el akadozni a hang a GUI történéseivel szinkronban. De mire kijön a végleges orcas és az SP1, tutira váltok, sőt cégnél is váltunk .NET 3.0-ra... :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#98) kicsitomi88 válasza rii (#89) üzenetére


kicsitomi88
őstag

_Ismétlem_, nem sokat programozhattál ha szted minden kód moduláris, legyen akármilyen nyelven írva.

#91: Így van, de amit előtte írtál az badarság. ez meg egy részigazság.

90 87.5 87.8 87.5

(#99) kicsitomi88 válasza rii (#90) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Úgy 3 évvel ezelőtt hagytam abba egy szövegszerkesztőm írását, s amikor először közzétettem az volt az első reakció, hogy szabványosak legyenek a gombokon a képek, ne akarjam átváltoztatni a mentés-megnyitás kinézetét mert mindenki így szokta meg.

90 87.5 87.8 87.5

(#100) #43960832


#43960832
törölt tag

Megnézném a topicot mondjuk 4-5 év múlva. Szerintem jót derülnék rajta. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.