Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#532) DarkByte válasza bambano (#523) üzenetére


DarkByte
addikt

a másik szkóp jele időben el is lehet tolva
Nem értem ezzel mire akarsz kilyukadni. A digitális jelfeldolgozás így működik, mindig behoz valamennyi késleltetést a rendszerbe. A kodekek erre még rátesznek pár száz millisecundumot. Ez max. akkor lenne érdekes ha valós időben együtt szeretnél valakivel zenélni, de zenehallgatásnál miért is fontos ez? Én kocsiban A2DP-n át hallgatok zenét ami majd 2mp késletetést is behozhat a rendszerbe. Számváltáson kívül soha nem tűnik fel a dolog, és miért is érdekelne hogy a mobilon valójában már 2mp-el előrébb jár a dekódolás?

Mint ahogy a négyszögjelből sem négyszögjel lesz, ha sávhatároltan viszed át (van róla felvétel a videóban)
Most értettem meg mit akarsz. A DAC négyszögjelet állít elő közvetlenül a bináris adatból és mivel ezt is alul áteresztő szűrővel (ezt nevezik reconstruction filter-nek) hozzák emészthető formára ezért a kimenetben azt várod hogy ugyanilyen kis torzulások lesznek. Viszont az így keletkező torzulások pont a mintavételezési szabály szerint átvihető tartomány felé esnének amit a szűrő levág. 44.1 kHz-nél a felső 22.05 kHz pontosan az alsó 22.05 kHz tükörképe lenne ha nem vágnák szűrővel a DAC kimenetét. Másrészt a kártyák belsőleg már nagyon régóta használnak oversampling-et pont amiatt hogy ezt az egészet hatékonyabb módon oldják meg. Csak ebből a felhasználó semmit sem lát.

A végeredmény ugyanaz: mindenki csak ezeket a négyszögjeleket látja maga előtt, pedig az csak egy részeredmény, nem az amit hallasz. Egyébként is, biztos hogy mi itt páran tutira jobban tudjuk ezt mint azok az emberek akik erre teszik fel az életüket és ezzel kelnek és fekszenek és valószínűleg sokkal alaposabban megvizsgálták ezt az egészet mint hogy a hasukra csaptak és fél feltevésekből egész téziseket vezettek le. Szerintem nagyon sokan örülnénk itt ha csak Monty teljes digitális jelfeldolgozó tudásának tizedét magunkénak tudhatnánk. Én is biztosan pongyolán fogalmaztam ebben a pár hsz-ben, ez van. Nem ez a szakmám csak érdekel a terület (illetve sajnálom hogy kicsit nem ez lett a szakmám, mert szerintem marha érdekes része a digitális világnak).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.