Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#504) narumon válasza llax (#503) üzenetére


narumon
őstag

Nem követtem konkrétan ezt a vitát, de ami nekem mindig nagyon szembeötlő (vagy fülbeötlő) a 16bit/44.1 khz vs HD vagy analóg felvételnél, az a felvétel karcossága. 1-1 nagyon jó CD esetén nehéz megmondani melyik a HD verzió pár perces füleléssel, viszont fél óra után bármikor megmondom, mert a CD változat esetén egyre jobban "idegesít" a zene, egyre nyugtalanabb vagyok, bántja a fülemet. Ebből én azt gondolom, hogy ha közvetlen nem is halljuk a HD vagy vinylen szereplő többletinfomációt az agyunk, testünk mégis érzékeli és reagál rá, elsősorban azzal, hogy sokkal kellemesebbnek érezzük a magasfrekvenciás hangokkal is rendelkező változatot vagy éppen az analógot.
Újabb kiadású CD-t lassan képtelen vagyok meghallgatni míg ugyanazt vinylen teljesen nyugodtan élvezettel hallgatom végig - sőt egész nap képes vagyok lemezeket hallgatni, CD-nél mindig azt érzem, hogy szünet kell. És nem a rendszerem hibája - nagyon komoly rendszereknél is előjött ugyanez. (És itthon is nagyrészt eltűnik amint SACD kerül a lejátszóba).

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.