Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vandit.


Vandit.
addikt

Gratula.Jó és érthető írás sok képpel. :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ventilátor;)
Amúgy passzív hűtés rulz:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Frankó írás, grat :)

(#4) ádyz


ádyz
addikt

egy pár hiba:majt->majd
szerkesző->szerkesztő
azt->bekezdés: Azt
lehet (olyan, mint a REC gomb a videókon)->mondatvége: lehet (olyan, mint a REC gomb a videókon).

Amúgy gratula a cikkhez, nagyon kafa! :R

[ Szerkesztve ]

(#5) #96302336


#96302336
törölt tag

Javítgatva. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) KillHates


KillHates
nagyúr

Huh, nagyon jó részletes írás! Gratulálok :R
És még valaki tépte magát a 8800-ás topic-ban, hogy a ventilátor vezérlése nem küszöbértékek alapján van a Geforce kártyákon. Akkor milyen jó lett volna ez az írás...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) #96302336 válasza KillHates (#6) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pedig sajnos küszöbszintek szerint megy. Sőt, a 8800GT esetén nagyon rossz beállításokat adott a gyártó.

(#8) Remington


Remington
őstag

jó a cikk nagyon, de sztem írd bele h ez funkció csak a legújabb, v2.06-os verzióban van benne:R

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#9) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Wáááóó nagyon köszi szépen szuper írás és müködik nekem :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#10) #96302336 válasza Remington (#8) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ok. Igazad van.

(#11) sgergi


sgergi
veterán

Jó írás. :C

Hiba: Az egyik kép nem jelenik meg, lemaradt az elejéről a [ jel.

(#12) Zsoo80


Zsoo80
tag

jó írás! grat hozzá!

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#13) #96302336 válasza sgergi (#11) üzenetére


#96302336
törölt tag

Javítva. Köszi.

(#14) kinetone


kinetone
tag

Sziasztok!
Az hogy lehet,hogy nekem a low level system settingsnél nincs fan controller panel,csak agp? :( 6600-as vgam van,lehetséges,hogy nem támogatott a fan vezérlés?Köszi!

(#15) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Thx tuningnál jól fog jönni, példaértékű írás :R

Tipp.: 144-es DPI-vel ne kezdtejtek hozzá, mert nem fér ki az egyik ablak és nemlehet mozgatni se :DDD

ps.: reuglar item editor menü-ről kétszer vagy ugyanaz a kép.

All Black...

(#16) Zolaash válasza kinetone (#14) üzenetére


Zolaash
aktív tag

[link]
Olvass! ;]

A szerzőnek riszpekt, :R jól sikerült az írás. Kicsit macerás, de azért megcsináltam a beállításokat. :K

Rip and tear

(#17) kinetone válasza Zolaash (#16) üzenetére


kinetone
tag

Olvastam,s úgy kérdeztem,nekem is ez a verzió van meg... :K

(#18) Zolaash válasza kinetone (#17) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Véletlenül nem a 2.0RC16?
Nem azonos a 2.06-al! Mindenesetre szedd le [innen] , és menni fog! :K

Jajám! :P

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#19) kinetone válasza Zolaash (#18) üzenetére


kinetone
tag

Köszi! :R

(#20) kinetone


kinetone
tag

Sajna ugyanaz,feladom :W

(#21) Zolaash válasza kinetone (#20) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Pedig nekem megy. Nem hiszem, hogy a kártya befolyásolná... :( Sajnálom. Ami régi fenn volt a gépeden azt leszedted mielőtt az újat felraktad? Csak mert amíg fent volt nekem a régi, addig az új sem működött nálam. Legalábbis a fan része. Asszem...

Rip and tear

(#22) tkesy


tkesy
őstag

Jó cikk, grat... :R

Viszont van egy apró problémám, éspedig az, hogy mikor létrehoznám a profilokat, nem tudok menteni, mert inaktív a mentés gomb... :F
Valami 5let erre a problémára?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#23) Zolaash válasza tkesy (#22) üzenetére


Zolaash
aktív tag

"Alkalmaz" gomb használata a kövi profil létrehozása előtt, ha jól emléxem. Próbálkozz, én is küzdöttem vele, de megoldható. Most nem tudom megnézni, mert nem otthon vagyok... ;) Ha mégsem lett jó, írj, és megnézem pontosan.

Rip and tear

(#24) tkesy válasza Zolaash (#23) üzenetére


tkesy
őstag

thx, :R amint tudom megnézem...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#25) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Ez a téma engem is érdekelt. Tényleg jó írás. :R
Szerintem sok 8800GT tulajon fog segíteni.... :K

[ Szerkesztve ]

(#26) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hali. Most szereztem 8800gt-t és sokat segitettél vele.
Méghogy a legegyszerübb tuner progi :((( . Én csak ezzel nem értek egyet. Számomra atitool sokkal könnyebben használhato. Lehet azért is mert eddig csak ati-m volt és atitoolt rengeteget használtam. Az már más kérdés hogy nem ér olyan sokat a progi. Riva-t most használok elöször de nekem elég szar felépitésünek tünik. Hasznos és megéri használni, jobb mint atitool szerintem, de hogy nem egyszerü kezelni az is biztos. :W
Én pl driver settingsbe probáltam belöni elsöre a ventit. :B Ott nem ment. Gondolom azért mert nem is ott kéne.
Most nézem nekem csonton pörög a venti a monitorozás szerint (100%) Annyira nem hallom a hangját mint amikor elöször bekapcsoltam a gépet a 8800gt-vel. Akkor ugye elöször felpörgött 100-ra na akkor visitott rendesen. Most miért nem ad ien hangot?

Ha már itt vagyok:
Sharder orajeleket lehet állitani vele? Vagy 8800gt tulajok mivel szokták azt? Az MSI cuccal? Mert az egy csomo helyen ahol linekltél már behalt
.
Jah már látom hogy elég a GPU-t huzni az huzza magával. :R

[ Szerkesztve ]

(#27) donpel0


donpel0
aktív tag

gratula nagyon!
most állítottam be az útmutatód szerint, köszi szépen nagyon!

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#28) ganxta187


ganxta187
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám, és segítség kellene.Összeraktam egy gépet és tettem bele
egy 8800GT-t.Ami működött is rendesen(a látszat szerint).Regebbi játékok szépen
hasítottak, a kártya csendes, szinte a hangját sem hallatja, kivéve az indítaskori ventillátor
pörgetésnél.A probléma ott bukott ki amikor föltettem a Bioshock-ot és az NFS Pro Street-et.Mindkettőnél 2 perc után pukk, kékhalál restart.Egy pár próba után megfigyeltem hogy,
a ventillátort terhelés alatt sem pörgeti gyorsabban, és a kékhalál a gyárilag beállított 100
fokos küszöb elérésekor következík be.Magyarul a kártya alapból nem vezérli a ventillátort.
Valaki találkozott már ilyennel, vagy esetleg tudja mi lehet a probléma oka?Még annyi hogy a kártya(Gainward) saját driver CD -jén lévő driverrel nem ment XP sp2-n, úgyhogy egy letöltött 169.02-es frorceware driver van fent.Próbakent megcsináltam az itt leírt Rivatuneres ventillátorvezérlést és teljesen jól működik(hála a jó beállítási leírásnak), a venti
szabályoz rendesen és a GPU sem melegszik 60 fok fölé még 80%-on sem 1 óra után.
Mi lehet a baj? :(

(#29) killer_boy


killer_boy
csendes tag

rivatunerral szeretném húzni a vga-m órajelét (ati radeon 9950)és azt szeretném megkérdezni hogy meddig ajánljátok?
videókártya tulajdonságai:-busz tipusa AGP 8x
-memória mérete 128mb
-GPU órajele 250 mhz
-RAMDAC órajele 400mhz

(#30) Fera7


Fera7
csendes tag

sapphire hd3850 vgam van. megpróbáltam a hűtést beállítani ezen leírás alapján de nem sikerült, legalább 10x próbáltam. valakinek valami ötlet?

(#31) LordDragon


LordDragon
csendes tag

:R Uhuhúú, pont amit kerestem. De azért úgy érzem ennél egy kicsit egyszerűbben is meg lehetett volna oldani a fejlesztők részéről a ventiszabályozást :DDD magamtól rá nem jöttem volna. THX még1x! Szuper írás! :C

/This time it's personal!/

(#32) Atheist


Atheist
csendes tag

Üdv!

Én is megcsináltam a leírás szerint, de amint eléri azt a hőfokot amikor váltania kéne, egyszerüen lefagy a gép :O

(#33) Genji


Genji
őstag

Nagyon köszi! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34) harylmu


harylmu
őstag

Iszonyat jó,köszi :) Annyit mondj meg még légyszi hogyha pölö 10itemet beállítok mondjuk 100%,95%,80% stb. az nem árt a ventinek?

[ Szerkesztve ]

(#35) Overlocker


Overlocker
veterán

Nagyon jó kis írás, szép munka! :K

(#36) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Nemsemmi!!!Es meg ertheto is!Grat! :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#37) ent


ent
őstag

Zsír és a lényeg hogy műxik rendesen!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#38) Mate315


Mate315
csendes tag

Sziasztok! Én is végig csinálltam és működik is csak jó hangos... szal ha kiakarom kapcsolni akkor visszateszem auto-ra az annyi?

(#39) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Szevasztok!
Egy kérdés: Valahogy lelehet tenni sys traybe rivatunert vagy, ha leokézom, akkor valahogy futtatható a háttérben? Vagy ez csak aktív ablakként képes működni?
Köszi! :R :R

(#40) #96302336 válasza 4tom4nti (#39) üzenetére


#96302336
törölt tag

Le lehet tenni. A Setting-ben kell kiválasztani a send tray to close pontot.

(#41) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Üdv!

egy kis segítség kellene Riva Tuner ügyben.

A PH-n lévő nagyon korrekr leírás alapján beállítottam a ventillátor szabályzás profiljait, %-osan hőmérséklethez rendelve. A windiws indításakor ez automatikusan indul, vagy el kell indítani a Rivát, vagy beállítható -e, hogy automatikusan indítsa.

2. A riva monitorán látom, hogy éppen elvileg milyen %-on dolgizik a venti, de az everest mindig 100%-ot mutat. Melyik a jó?

Kösz a segítséget előre is!

ui: a VGA-m csatija a power fan-ra van csatlakoztatva. Ettől még működnek a megadott beállítások?

Köszönet még 1x

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#42) #96302336 válasza Dubmaster (#41) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Rivatunerben engedélyezni kell, az Apply at startup opciót, és a send tray to close-t is. Illetve a server inonnál kell egy setup-ot választani jobb klikkel, és a run at Windows startup-ot.
Az everest baromságokat mutat. Az a maximális kitöltési tényező értékét mutatja, nem a tényleges százalékot.
Nem értem, hogy mi az a Power fan. A VGA-n lévő csatlakozó van szabályozva. Az alaplapi csatlakozókhoz nincs köze.

(#43) Dubmaster válasza #96302336 (#42) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Szia!

Kösdzönöm a segítséget, bocs, egy kicsit későn olvastam!

Üdv: Dub

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#44) schumi


schumi
aktív tag

nagyon jó kis leírás

elvileg ez a módszer működik olyan vgakkal is aminek csak 2 vezetékes a csatija ? pl 3850 -nagyon jól hűt csak nekem hangos-(mert próbáltam de nem akar menni, btw : nem tudom kiíratni a vga rpmjét sem... -riva, mbm, everest ezekkel próbálltam de semmi-bár sztem ezeket nem is tudják mérni mert a 3 vezeték vinné ezt az infót, nem ?)

előre is köszi a segítséget

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#45) Topa00


Topa00
tag

hali, letöltöttem ezt a rivatuner nevű progit, és meg is találtam hogy hol lehet állítani a ventillátor sebességét, de nem tudom h mennyire tegyem?
vagy nem lehet ezt valami automatára tenni? mert eddiig folyamatosan 100%-osan ment a venti. de ez így nem jo.
légyszi segítsetek
köszi!
és azt hol lehet megnézni hogy mennyi a vga hőfoka? az everestbe meg lehet nézni?

(#46) #96302336 válasza Topa00 (#45) üzenetére


#96302336
törölt tag

A másik venti vezérlést ajánlom, 8800GT-hez az jobb, és sokkal egyszerűbb.

(#47) #96302336 válasza schumi (#44) üzenetére


#96302336
törölt tag

Elvileg működik két vezetékes ventinél is, csak ott nem tudod, hogy mekkora fordulaton megy a venti, mivel a harmadik vezeték a fordulatszám érzékelő. Viszont, ha képes szabályozni a fordulatot a VGA, feszültség állításos módszerrel, akkor mennie kell.

(#48) Toomy


Toomy
senior tag

Köszönöm Neked ezt az írkálmányt :R Egy gonddal kevesebb :))

(#49) molekula74


molekula74
csendes tag

Nekem nem működik a venti vezérlés sehogy a két vezetékes gyári zalmannal a 7600GT-n.Valakinek megy a kétszálas ventivel eggyáltalán?

(#50) DreiNN


DreiNN
tag

Hellósztok!
Most szereztem be egy Saphire radeon HD 3850-es VGA-t.
Alapon 55fokos,Játék közben 90.
Azt modták,hogy kérdezzek itt rá,h. rivatunerrel hogyan lehet beállítani,hogy a venti jobban forgassa a levegőt.
Elmagyaráznán nekem valaki,hogy hogyan kell? :F
Privátba is jó!
Előre is köszi! :R

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.