Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A rendőrségi feljelentés menete (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Kalandor válasza deja vu (#94) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ilyen fajsúlyos kérdésben, hogy valaki bűncselekményt követ el vagy sem, nem hiszek egy névtelen fórumozónak, és nem fogok ilyen bejelentés alapján az adóhatósághoz fordulni. Te fűznéd be az ánégyest először azt kikérve, hogy bárki névtelenül téged rágalmaz, ami alapján hatósági eljárás indul ellened...

Ki tudja milyen haragban vagy vele és engem akarsz csak felhasználni, hogy a másiknak tegyél keresztbe (történt már ilyesmivel próbálkozás).

Addig hiszek bárkinek is itt, amíg azzal nagy és főleg visszafordíthatatlan gondokat nem okozok annak, akire panaszt tesz. Az, hogy törlök egy hirdetést vagy felfüggesztem a hirdetési jogát de még az is, ha kitiltom, apró kellemetlenségek, és mind visszaállíthatóak. Egy hatósági eljárás más, ahhoz sorry de kevés egy villogó kurzor, aki mögött azt sem tudom, hogy hány éves ember ül.

Persze mondhatod, hogy de a hatóságok is indítanak eljárásokat egy email alapján, erre meg azt mondom, hogy más a jogszabályi felhatalmazásuk és védettségük is atekintetben, hogy mi van, ha hazudsz nekem vagy nekik. Ha őket használod ki, megszívod, ha engem, röhöghetsz a markodba.

Könyvet lehetne írni a durvábbnál durvább sztorikról, amikbe te elnézve a jószándékkal fűtött naivitásodat nap mint nap belefutnál itt :(

[ Szerkesztve ]

(#102) h-yle válasza deja vu (#96) üzenetére


h-yle
addikt

Mi tart vissza a feljelentéstől?

Egyébként pedig nehogy azt hidd hogy nehéz kiállítani egy fiktív számlát. Annyi ideig tart amíg begépelem.
Simán eladok neked 125 bruttóért egy GTX 1070-et áfás számlával, mindennnel.

Nem a forma a kérdés hanem az, hogy mi van mögötte. Klasszikus áfacsalásos esetben van mögötte 5-10 másik cég akiken keresztül megy a cucc, ebből pár külföldi, mondjuk szlovák.

A végszámla amit a "kisker" vevő kap teljesen legitim áfás (kinézetre), előtte kell keresni a huncutságot.

Egyébként pedig az áfatörvényt tartassa be a NAV. Nekem (és neked) nincs rálátásom arra, ki mit honnan mennyiért szerez be, és jogalapom sincs ennek utánajárni. Én odamegyek az eladóhoz, megveszem a cuccot, hazaviszem, örülök.

Tudom-e, józan ésszel, hogy ha valaminek X az áfamentes USD kisker ára, akkor annak a magyar ára valahol X*1,27 körül kéne legyen? Tudom. Reális-e hogy itthon is X a termék ára? Nem. Magánemberként érdekel-e miért annyi, ha van számla róla? Nem. Intézkedjen akinek ez a dolga.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#104) turbokappa válasza deja vu (#96) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Ha annyira az igazság bajnoka vagy,akkor légyszi a kormánynak írj levelet,hogy előszőr Ők hagyják abba a mutyit...Köszi.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#105) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

20.000 Ft-os netes csalásért ha feljelentek valakit milyen következménye lesz rá nézve? Reális esetben… semmi?

Apróhirdetési oldal kinézem a terméket mucsaröcsögén vehető át, akkor inkább utalok és postázza ki.
Utalok nem jön meg a termék, nem is fog már. Átvertek. Érték: 20.000 HUF

Feljelentem a rendőrségen az eladót. Egy konkrét és jó nyomom van: a bankszámlaszám ami mögött valós személy áll valós adatokkal és a bank ki is adja a rendőrségnek.

Szóval: mik lehetnek a következményei rá nézve? Megállapítják ki az illető-jó. És tovább?
20.000-ről van szó.

(#106) Borzoló válasza t420s (#105) üzenetére


Borzoló
senior tag

Engem 10év utàn 1. Alkalommal tudták becsapni. 5000ft az érték. Ezzel kezdenek valamit?
Megvan a csaló címe neve, facebookos profilja(valós)

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#107) t420s válasza Borzoló (#106) üzenetére


t420s
aktív tag

ez mennyiben válasz a kérdésemre?
fb profil stb lótúró. bankszámlaszám az valami.

de az is lótúró ha semmit se kezdenek az illetővel.

(#108) Borzoló válasza t420s (#107) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem neked akartam válaszolni...félre nyomtam.
Megvan az anyukája számlaszám, oda utaltam. Őt találtam még facebookos, így lett még a sràc is.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#109) lappa86 válasza #81556480 (#19) üzenetére


lappa86
tag

Téves.

Hamis vád
Btk. 268. § (1) Aki
a) mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol
(...)

Az általad kiderített bizonyítékokat persze átadhatod és át is kell adni, de a feljelentést szigorúan ismeretlen tettes és nem Kovács Béla, piripócsi lakot ellen kell tenni. Mert simán lehet, hogy a csaló ellopta Kovács Béla, piripócsi lakos adatait és az ő nevében követi el a csalásokat.

Always with the negative waves.

(#110) lappa86 válasza radi8tor (#8) üzenetére


lappa86
tag

Ő érti, te nem érted.

Büntetőeljárásról szóló törvény
78. § (4) Nem értékelhető bizonyítékként az olyan bizonyítási eszközből származó tény, amelyet a bíróság, az ügyész vagy a nyomozó hatóság bűncselekmény útján, más tiltott módon vagy a résztvevők eljárási jogainak lényeges korlátozásával szerzett meg.

Ezért fontos a három munkanap.

Always with the negative waves.

(#111) Garfield.37


Garfield.37
tag

Nem is értem hogy hogy lehet valaki annyira balek hogy előre utal ?

Szerintem az meg is érdemli hogy átverjék!!!

Üdv : Garfield.37

(#112) X Factor válasza bambano (#64) üzenetére


X Factor
addikt

Utánvét?

Ez megoldja az előre utalás problematikáját, bár itt meg kérdéses h. a feladott áru az-e ami az üzlet tárgya, illetve az állapota megfelelő-e.

Make things work

(#113) Borzoló válasza X Factor (#112) üzenetére


Borzoló
senior tag

Pontosan és a szomorú az hogy a rendőrség nem foglalkozik vele ha 1db tégla volt a csomagban,hacsak nem készítesz vágatlan videót az átvételéről és az azonnali nyitàsrrol
És ebben az esetben a futár is bele van rangatva. Mivel vallomást kell majd tennie hogy ő a Futàr cég alkalmazottja,nem pedig a haverod....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#114) bambano válasza X Factor (#112) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az utánvét semmit nem ér, mert se a futár, se a postai dolgozó nem adja a kezedbe addig a pakkot, amíg ki nem fizetted és alá nem írtad, hogy átvetted.

utánvét esetén csak akkor tudsz érdemben lépni, ha a pakkod nyilvánvalóan és látványosan sérült. tehát ha pl. egy 30 centi széles pc házat 10 centi széles csomagolásban kapsz meg, amin jól látható lánctalp nyomok vannak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#115) Borzoló válasza bambano (#114) üzenetére


Borzoló
senior tag

XD

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#117) radi8tor válasza lappa86 (#110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor miért fogadják el baleset esetén a bíróságon a nem hitelesített kamerával (értsd saját kamerával) készült felvételt?

⭐ Stella

(#118) fi:zi'k válasza radi8tor (#117) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mióta fogadják el? Komolyan érdekel. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#119) lappa86 válasza radi8tor (#117) üzenetére


lappa86
tag

Jó, akkor levezetem.

A cikkben az szerepel, hogy bevásárlóközpontban kamerafelvétel készülhet. Erre írta a kommentelő, hogy igen, de azt csak három munkanapig őrizhetik meg jogszerűen, tehát ez esetben nagyon kell sietni a feljelentéssel. Erre nekiállsz értetlenkedni, hogy de ugyanilyen az, ha te készítesz dashcames felvételt, mert nem érted, hogy videófelvétel és videófelvétel között óriási különbség van, részletes jogszabály(ok) foglalkoznak vele, hogy milyen felvételt mennyi ideig lehet megőrizni és bizonyítási eljárás során hogyan lehet felhasználni. A kommentelő még példát is mondott rá, hogy a bankfiókok vagy a bekamerázott társasházak tovább is megőrizhetik a felvételeket, ezért érdemes ilyen helyen lebonyolítani az adásvételt.

Ne játszd az értetlent, engedd el, hogy nem értesz hozzá, és nincs igazad.

Egyébként a dashcames felvételt sem fogadják el bizonyítékként büntetőügyben. Az más kérdés, hogy a biztosítód (általában igen), vagy polgári peres bíró (általában nem) elfogadja-e, hiszen ők mérlegethetnek, de büntetőeljárás során biztosan nem fogadják el.

Always with the negative waves.

(#120) Dr. Akula válasza #90933760 (#84) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"de látom sikerül minden mondatoddal egyre nagyobb hülyeségeket mondanod, mi köze van ennek az egészhez amúgy hogy ki hol lakik és miért nem költözik mindenki városra"
Elmondtam. Attól meg hogy nem fogtad fel, még igaz. A vidék velejárója hogy kevés ember van nagy távon szétszórva, persze hogy messzebbre kell menni mindenért, és nem jár olyan gyakran a busz. Ettől még ugyanúgy lehúznak a csalók mint Pesten. Ezért felesleges azzal takarózni hogy de nincs más út, és ha van is, nem olyan kényelmes. Ha kényelem kell, akkor bukod a biztonságot, kibúvó nincs. Te mondtad hogy "de nincs ms mód", pedig van. Ugyanaz mint Pesten, csak több időt kell rászánni.

"És ha odaköltözöm mire megyek Budapest két legszélső kerületével pl?"
Még mindig közelebb van mint Miskolc-Pécs, mondjuk. De nem azt mondtam hogy csak Pestre lehet költözni, lehet más városba is, hanem hogy az 1000 éves településpolitika felett eljárt az idő. Régen azért kellett ennyi falu mert mire kiértél volna Pestről Albertirsára szántani, már fordulhattál is vissza. Ma már elég rá 2 traktoros, nem indokolja semmi hogy szétszórva éljenek az emberek. Mert ennek rengeteg hátránya van, pl. egy iskolát fenntartani 10 diákra sokkal gazdaságtalanabb mint 500-ra. Ugyanannyiba kerül, de kevesebben dobják rá össze a lóvét (adó). A maradékot meg a közösből kell elvenni, pedig ugyanazt városban elköltve jobban hasznosulna, több ember élvezné a gyümölcsét. 10 falut összevonva a városba 1 iskolával (vagy kórházzal, bármivel) le lehetne fedni az igényeket 10 helyett. És mint mondtam ez kormányzati felelősség, nem egyéni, tehát nem magadra kell venni, hanem csak belegondolni hogy ja, ezért van ami van.

"Van egy állítás ami sok esetben nem használható (ne utalj előre), de te akkor is foggal körömmel kötöd az ebet a karóhoz hogy de akkor is úgy van, mert te úgy csinálod és akkor mindenki másnak is úgy kel"
Nem. Itt sírás van hogy "jajj megloptak", aztán bizonyítványmagyarzás hogy "dehát nem lehet mást tenni", pedig de. Csak az neked kényelmetlen. én erre azt mondom hogy akkor meg nem kell sírni.

(#121) radi8tor válasza fi:zi'k (#118) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra a kérdésre, hogy mióta nem tudok választ adni, de többször hallottam már, hogy az ő esetükben elfogadták és az alapján hoztak ítéletet.

lappa86: oké.

⭐ Stella

(#122) Dr. Akula válasza Kalandor (#93) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondjuk ebben spec igaza van, nagyjából ami a Media Markt árainál jelentősen olcsóbb, az nehezen elképzelhető hogy legálisan, ADÓZVA jelenik meg. Van ismerősöm nagykerben, nagyjából semmire nem tud versenyképes árat mondani, mert a nagyker bekeráruk több mint a kisker bruttó. És akkor még nincs rajta haszonkulcs, adózás, kiszállítás, munkaerőköltség, stb, csak megérkezett hajóval Hong Kongból. Telefonoknál meg legalább 2x vissza van igényelve az áfa. Főleg ahol "bolti garis" a teló. A gyártó mindre ad gyárit, az hol tűnik el? Hát az adócsalásnál. Papíron már Romániában van, azért nem viheted magyar szervízbe, csak a bolti fusiba, ahol vagy van kedvük fizetés után még foglalkozni vele, vagy nincs.

Persze ezt megoldani nem a PH feladata, de ettől még tény. Meg minket mint szarrá adóztatott vásárlókat pont nem érdekli hogy az államkasszába ebből mennyi folyik be, csak hogy a zsebpénzünkből (fizetésnek elég nehéz nevezni) minél olcsóbban tudjunk vásárolni. ez ilyen össznépi adócsaló játék.

[ Szerkesztve ]

(#123) #90933760 válasza Dr. Akula (#122) üzenetére


#90933760
törölt tag

Miután ez a téma nem idevaló és már két bant is kiosztottak érte a súlya miatt, jobb lesz befejezni végleg. Ez itt a Hardveraprós károsultak feljelentés menetét segítő írás, és nem áfacsalósdi téma.

[ Szerkesztve ]

(#124) Dr. Akula válasza #90933760 (#123) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem tudtam hogy ez valakit zavar, én élő hsz-re válaszoltam, de ha gond, törölhető.

(#125) #90933760 válasza Dr. Akula (#124) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem gond csak szólok, hogy ez a téma itt erősen off, a PH-t belekeverni meg már vérlázító is, ahogy azt csinálta feljebb pár tag, és már két ban is repült érte, még mielőtt más is belekezdene szólok, csak sajnos a moderátorok nem írták be, úgyhogy írok én.

(#126) Dr. Akula válasza #90933760 (#125) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát én pont azt írtam hogy nem a PH dolga megoldani.

(#127) Borzoló válasza lappa86 (#119) üzenetére


Borzoló
senior tag

Én kameràzok és 1honapig vissza tudom tekerni a csuszkàt.
Aviglion fhd kamera.
Ha jön a rendőrség àtadom a jegyzőkönyv et, még a tolvajt a felvételt még 1-2hét utàn lementik a központi emberek és küldik a kozegnek.
Kereskedelmi lànc homokszeme vagyok...
Mi van a 3nappal,meg a sietni kell a feljelentéssel?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#128) d@vee válasza Borzoló (#127) üzenetére


d@vee
őstag

Idézek nektek, sajnos most tanulom.
"30 nap elteltével kell megsemmisíteni a felvételeket, ha a rögzítés célja nyilvános rendezvényen az emberi élet, testi épség, személyi szabadság védelme vagy közforgalmú közlekedési eszköz állomásán, megállóhelyén terrorcselekmény és közveszély okozás megelőzése vagy pénz, értékpapír, nemesfém, drágakő biztonságos tárolása, kezelése, szállítása"
Pl. egy bevásárlóközpont kamerája nem ilyen feladatot lát el, szóval...erre ez LEHETNE érvényes:
"Általában 3 nap elteltével kell megsemmisíteni a felvételeket"
Tehát ebből az jön le, hogy köti magát a bevásárlóközpont a 3 naphoz, vagy eltér ettől és tovább megtartja. Vagy szerencséd van, ha volt kamera ahol bizniszeltél, vagy nem.
Amúgy egyetértek azzal, hogy soha ne utalj előre nagy tételt magánszemélynek. Ha megtetted, mert lusta voltál mást keresni, vagy nem tudtál várni egy másik ajánlatra/hirdetésre, ez van... :W
Az áfacsalós hülyeséghez meg...attól hogy valaki új terméket ad el neked bármiféle papír nélkül, az nem jelent semmit. Kitudja honnan rendelte...én pl. most rendeltem telót külföldi nagy webshopból és SEMMIT nem kaptam a telefon dobozán kívül a csomagban. Se garipapír, se számla se semmi. Email-ben is csak a visszaigazolás jött a rendelésről.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#129) vadkörte válasza Borzoló (#127) üzenetére


vadkörte
addikt

A munkahelyem egy (állami) közintézmény egy megyeszékhelyen. Kb. 2 hónapja keresett meg minket a helyi RK, hogy nézzük már vissza az általuk megadott, kb 2 héttel korábbi felvételeinket.
Egy fazon farkat lóbálva követett és zaklatott egy szemrevaló vörös hölgyeményt a velünk szemben lévő járdán. A közeli térfigyelő már nem látott rá, de a mi kameráink felvétlein a tény - lomposlóbálás - tisztán látszott. Pár nappal később el is kapták.

Témához:
Tetszik vagy sem, nem lehet mindent személyes átvétellel megoldani. A nemrég vett rajztáblám Esztergomból jött, az egyik használt telefonom Győrből, a másik Ózdról (kicsit fáztam is tőle, de a papírjai is jöttek és az eladó nevére szóltak) a másodlagos monitorom Budapestről (számlával!)
DrAkula, szerinted mennyire életszerű, hogy egy 10+E Ft-os vacakért elutazok az ország másik felébe, elb@#&va ezzel legalább egy napot és a telefon értékét legalább 2x-esen meghaladó pénzt vonatjegyre?
Jó lenne, ha végre kicsit kitekintenétek az elefántcsont-tornyaitokból és leesne, hogy a vidék nem = a préri közepén lévő 3 lelkes Tajgabaszópuszta alsóval ahonnan még a madarak is visszafordulnak.

Nem titok, nem csak vásárolok árulok is ezt-azt. Itt is, meg Jófogáson is.
Nem bízok a vevőkben, úgyhogy én is előre utalva kérem az árat, utánvéttel ha lehet NEM szállítok.
Ha beérkezett a pénz 24-48 órán belül úton a cucc, amit igazolok is.
Az egyik utolsó eladásomnál kicsit megszívtam, mert a vevő elkezdett nyafogni, hogy üzemképtelen a telefon - Nokia 525 - mert nem lép fel hálózatra. Már panelcseréről magyarázott. Kipróbáltam, nálam ment. Amúgy megbízásból árultam. Összehoztam a volt tulajjal, hogy beszéljék meg a dolgaikat, erre kiderült, hogy elnyomkodta és már a PUK kód sem volt elég.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#130) Borzoló válasza d@vee (#128) üzenetére


Borzoló
senior tag

Másik cég(Li Dl) tartotta magát a 3 naphoz. A mostani nem igazán... XD
De nem baj jól jön NAGYON SOKSZOR!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#131) lappa86 válasza Borzoló (#130) üzenetére


lappa86
tag

Három nap után akkor kell törölni a felvételt, ha nem történt bűncselekmény (vagy ha történt is, nem vette észre senki). Nyilván ha te boltban dolgozol és tolvajt fogsz, akkor jellemzően egyből rendőrt hívsz, így egyből megtörténik a feljelentés is. Ekkor a felvételt nem kell törölni (sőt, nem is szabad!), amíg a rendőröknek át nem adod. De ha mondjuk leltárhiányod van és két hónappal később derül ki a lopás ténye, akkor már nem lehet a felvételed bizonyítékként használni.

A cikk egyébként azzal példálózott, hogy ha egy internetes csaló úgy csap be, hogy az adás-vétel pl egy plázában történt, akkor lesz róla videófelvétel, de nem lesz, mert akkor sem használható bizonyítékként, ha fizikailag van felvétel.

#129: Közintézményekre, köztéri kamerákra teljesen más szabályok vonatkoznak, mint egy pláza belső terét filmező kamerára. Az ilyen felvételeket általában 15-30, extrémebb példákban 60 napig lehet megőrizni.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#132) Borzoló válasza lappa86 (#131) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hát m ostani helyemen nem teljesen így van ;] , de inkább nem offolok....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#133) radi8tor válasza Borzoló (#132) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És a többin sem. Pont ezt ecseteltem nekik.

⭐ Stella

(#134) Borzoló válasza radi8tor (#133) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hagyd rájuk.
A kamerarendszerünknek köszönhetően elég profi szinten lehet űzni a tolvajhajkurászást.
Székesfehérvári boltunkat 60000el meg akarták lopni, mikor szabin voltam....2-3hét múlva helyetesítettem a Hengermalom utcában(Újbuda) mikor mesélik a dolgozók, hogy meglopták őket 57000el. Visszanézem a felvételt(mert visszalehet) És ugyanazok voltak. Végén meglettek...
Személyiségijogokra ki se térek. Úgy fotózgatják a kollégák a fogásaikat és küldik Viberen....hogy természetes. DE EREDMÉNYE VAN. A tolvajok járják a boltjainkat. Ezerszer volt hogy kollégák küldték a képet és már fel is ismerjük monitoron.
Előző 1.5 hónapban 180ezret fogtam.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#135) lappa86 válasza radi8tor (#133) üzenetére


lappa86
tag

Továbbra sem érted meg (és a bolti eladó kommenttárs sem), hogy teljesen mindegy, hogy mi és hogyan nézhető vissza fizikailag (vagyis hogyan nem tartja be egy bolt a jogszabályokat), ha azt a bíróság előtt nem fogadják el bizonyítékként. Tudod, bűncselekmény esetén vannak olyan furcsa dolgok, hogy nyomozati szakasz és tárgyalási szakasz, amiket egymástól teljesen független szervek folytatnak le. A rendőrség nyilván olyan bizonyítékot is begyűjt, ami a bíróság előtt nem állja meg a helyét, hátha az illető összefossa magát és vallomást tesz. Onnantól kezdve meg már sínen is van az ügy. De kb naponta ússzák meg a felelősségrevonást olyan tolvajok, akiket szabálytalanul rögzített (pl. nem volt kiírva, hogy kamerával megfigyelt terület) vagy szabálytalanul tárolt (pl. tovább őrzik meg a kamerák felvételét, mint a jogszabály alapján lehetne) bizonyítékkal akarnak megfogni.

#134: Én mondjuk nem reklámoznám, hogy a boltodban megsértik a vásárlók személyhez fűződő jogait, de te tudod. És a meglettek és az elítélték őket két különböző dolog, erre azért újfent felhívnám a figyelmed.

Always with the negative waves.

(#136) kenwood válasza lappa86 (#135) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem nem elado, hanem biztor, vagy CCTV operator az egyik multinal :)
Egyebkent tenyleg vicces olvasni,mar azt vartam,mikor linkel egy videot,amin eppen osszerugdossak az egyik tolvajt a kollegaival :D

Ha mondjuk egy gyilkossagi ugyben talalnak egy negynapos felvetelt, akkor azt a biro meg sem nezheti, vagy csak az iteletben nem hivatkozhat ra?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#137) tibor72


tibor72
tag

...Ez inkább igény "pótló" mint "hiány"-(zott a csodának, de van, sajnos) Az előreutalásos dolgot törölni kellene a figyelmeztetések közül, mert nem az ördögtől való, és lesz ezáltal mindenki kárhozott, aki él vele. Az hogy ez pirossal kiemelve szerepel a HA kezdőlapján még nem old meg semmit, mint ahogy az sem, ahogy mások a HA-t okolják, részesítik elő és (utó)ítéletekben, vádakban. Viszont ezt oda be lehetne linkelni, (a ne utal előre helyett) egy "vásárlási tanácsadóval" együtt, ami viszont tekinthető pótlásnak.

A HA létrehozása, egymás ki/meg/segítése volt anno, ha jól tudom. És mindig lesznek akik tesznek erre magasról, vagy szeretnének, de a közösség ezt nem hagyja.

(#138) Borzoló válasza lappa86 (#135) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ez mondjuk igaz...külön dolog...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#139) Nimrod válasza lappa86 (#135) üzenetére


Nimrod
addikt

Pontosan ezt ugattam korabban ebben a topicban. :U
Videofelvetelt egy normalis ugyved siman kiut valamivel, aztan marad a tanu meg ami van.

(#140) TESCO-Zsömle válasza deja vu (#81) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy mindig a fejétől büdösödik a hal. Ha valaki tisztogatni akar az igazság nevében az ország gazdaságáért, akkor ne a kisemberekkel és piti áfacsalókkal kezdje, hanem mondjuk a milliárdos kategóriában.

Költői kérdés: Hány aprós adócsaló hány évi elcsalt adója kell egy új stadionhoz?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#141) // Chaka // válasza Kalandor (#48) üzenetére


// Chaka //
tag

4-5 éve egy pitiáner összeg körüli cselekmény ügyében a police.hu oldalon írtam egy bejelentést. Az elkövető rajtam kívül még több üzletfelet megkárosított, illetve nehezményeztem, hogy palira vettek. Szóval telt múlt az idő, és mikor hazaérek, mondják a szomszédok, hogy keresett két nyomozó, nemzetközi bűncselekménnyel kapcsolatban. Nos, az e-mail címem yahoo.ca-ra végződik :) A cikkben tanácsoltak szerint jártam el (banki átutalás screenshotja, levelezés kinyomtatva, más károsultak megszólalásai kinyomtatva. A megyei rendőrök meghallgattak. Eltelt egy hónap, megyei bíróság tárgyalási meghívó. Aggódtam, hogy a bírónőnek majd el kell magyaráznom, mi az az internet (egy fizikailag megfoghatatlan játék birtoklásáról volt szó). Óriásit csalódtam. A bírónő olyan előadást tartott az ügyről, szakmailag kifogástalan szóhasználattal, hogy nekem csak bólintanom kellett. A vádlott (vagy mi) srác apja ott helyben kifizette a káromat, majd érzékeny búcsú. A többi károsult nem tett bejelentést. A rendőr megmondta: nincs bejelentés, nincs cselekmény. Nekem ráment egy nap szabim, visszakaptam a pénzt, jól szórakoztam a bíróságon. A sácot letolta a faterja, a bírónő is beszélt vele egy-két sort (azon már nem voltam jelen), felutazott Miskolcra (a sértett megyei bírósága tárgyalja az ügyeket). Itt a vége, fuss el véle.

szerk.: A srác nagyban űzte az ipart. Több nick néven regisztrált, rengeteg kitiltása volt. Talán ezért gondolta a hivatal, hogy megnyesik a szárnyait. Ja és nemzetközi ügy volt :=)

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#142) Egon válasza radi8tor (#117) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, akkor kezdjük elölről, részletesen.

A személyes adatok kezelése nem egyszerű: a vonatkozó követelményeket az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvénytartalmazza. Ahogy az Infotv. írja (iiletve több NAIH-os állásfoglalás is részletezi) az adatkezelés során a legfontosabb a célhoz kötöttség elvének való megfelelés (ad absurdum fontosabb, mint a megfelelő jogalap megléte, lásd később). Személyes adat csak meghatározott célból, a cél eléréséhez szükséges mértékben és ideig kezelhető, de csak akkor, ha a cél eléréséhez alkalmas.
Az adatkezelésnek megfelelő jogalappal is rendelkeznie kell: vagy az érintett hozzájárulása lehet ilyen, vagy törvény (illetve önkormányzati rendelet) rendelhet el (engedhet meg) adatkezelést (alacsonyabb szintű jogszabály vagy szervezetszabályozó eszköz nem!).
Az áruházi adatkezelés tipikusan ebbe a körbe tartozik. Törvény teremti meg a jogalapját, határozza meg az adatok kezelésének célját, és nem utolsósorban időtartamát.
A magánszemélyek által a saját gépjárműveikbe szerelt kamerák vonatkozásában ugyanakkor lehet alkalmazni az Infotv. 2. §. (4) bekezdését:
Nem kell alkalmazni e törvény rendelkezéseit a természetes személynek a kizárólag saját személyes céljait szolgáló adatkezeléseire.

Ettől függetlenül nem lehet ész nélkül, orrba-szájba kamerázni, adatokat tárolni, erről egy NAIH állásfoglalás rendelkezik:
[link]

Itt az is le van írva, hogy ezeket a felvételeket alapesetben 5 munkanapig lehet kezelni...

Egyébként meg nézzük a cikk témáját! Gipsz Jakabot átverik egy plázában átvett halott vga-val. Megteszi a feljelentést pár nappal később, majd a rendőrség mondjuk 2 hét múlva kikéri a felvételeket. Az erről szóló levelet megmutatják a plázát üzemeltető cég jogászának, aki vélhetőleg tudja, hogy csak 3 munkanapig kezelhetik a felvételeket. Gipsz Jakab nem a pláza ügyfele (nincs boltja és nem vásárló, úgy használta a pláza infrastruktúráját, hogy közben 0 Ft hasznot hajtott). Amennyiben kiadják a felvételeket, kockáztatnak egy későbbi, személyiségi jogok megsértéséért indított polgári peres eljárást (a Ptk. pár éve sérelemdíjat is lehetővé tesz ilyen esetben). Tegyük fel, hogy nem törlik a felvételeket. Szerinted kiadják azokat a rendőrségnek? :U Szerintem aligha. Más lenne/lehetne a helyzet, ha pl. az egyik boltot (aki bérleti díj fejében hasznot hajt nekik) károsítanák meg.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#143) Egon válasza Egon (#142) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként meg [itt] egy rövidke hozzászólás a kapcsolódó bírói gyakorlatról (régebben általában elfogadták a személyiségi jogok megsértésével készült felvételeket is a bíróságok, de az utóbbi években fordulni látszik a tendencia).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#144) Egon válasza vadkörte (#129) üzenetére


Egon
nagyúr

OMG. Rendőrök a helyzet magaslatán.
Majd egyszer, ha eljut hozzátok a hatóság, jól megbüntetik a cégedet. Közterületről nem készíthet felvételt a céged, csak a rendőrség és a közterület-felügyelet (illetve még a fegyveres biztonsági őrség, amely nem keverendő össze a fegyveres vagyonőrrel: előbbi vigyáz pl. Paksra).
Szemközti járda? :W Érdekes lenne, ha meg kellene magyarázni az adatkezelés célját... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#145) tibor72 válasza Egon (#144) üzenetére


tibor72
tag

..A szemközti járda: ...tudja akkora vihar volt a múltkor, hogy azt a kamerát össze-vissza mozgatta, és ott állt meg........ már szóltunk, csak még nem értek ide a szerelők...... ;] ;] ;]

(#146) azbest válasza radi8tor (#121) üzenetére


azbest
félisten

Túl sok amerikai filmet néznek az emberek, ahol azt sulykolják, hogy a bizonyíték érvénytelen lesz, ha bármi szabálytalanság merül fel vele kapcsolatban. Valahol olvastam régebben erről pontosabb okfejtést, de nem hiszem, hogy most megtalálnám. A lényeg az, hogy nálunk nem amerikai jogrendszer van, sokkal rugalmasabban kezelik a bizonyítékokat.

Adott esetben lehet, hogy büntetést kaphat akinek már törölnie keleltt volna a felvételt - mondjuk mert aki ellen bizonyíték az beperli. Ettől viszont még az elkövető ellen felhasználhatják. Viszont volt példa, hogy a bíróság a bizonyíték készítő elleni feljelentést elutasította azzal, hogy a fejlentés visszaélés a jogrendszerrel. Valószínűleg az adott eset körülményeitől függ, s mivel nem precedensjog van, így könnyen lehet pro és kontra találni eseteket. Ez valahol szomorú is, mert ugyanolyan szituációban bármelyik fél javára dönthet, akin múlik, nagyon szubjektív és ember függő a végkifejlet.

[ Szerkesztve ]

(#147) Misi1979 válasza azbest (#146) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez egy picit bonyolultabb téma és nincs rá általános válasz. Bizonyítékok jogellenes megszerzése

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#148) Egon válasza azbest (#146) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez pontosan így van, de az egész vita (részemről legalábbis) onnan indult (bár ezt így nem fogalmaztam meg egzaktul), hogy hibának tartom az összefoglalóban a jelen formában olvasható módon szerepeltetni egy ilyen bizonytalanul kihasználható bizonyítékot, mint a kamerafelvétel (amit jogkövető magatartás esetén igen hamar törölnek).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#149) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Azért jó, h a Hardverapró direkt felhívja a figyelmet rá, h soha, senkinek ne utaljunk előre, erre a legtöbb eladó csak előre utalás után postáz... Ezért veszek itt ritkán akármit... Csak akkor, ha van utánvétes posta. Ott legalább, ha nem veszik át, a terméket legalább visszakapod. Max a postaköltséget bukod. Én általában törekszem a személyes átadás-átvételre, ha lehetséges.
Aki meg utalgat, az meg is érdemli. Utalni csak a nagyon megbízhatóknak szabad, bár én azoknak sem szívesen.

(#150) Mercel válasza deja vu (#34) üzenetére


Mercel
senior tag

Elnézést az OFF-ért, erre nem tudok nem reagálni:

"Ha a hardverapró nem lenne egy áfacsalós bűntanya meg a többi ilyen adok veszek oldal akkor sokkal több folyna be az államkasszába és talán adókat lehetne csökkenteni. "

---+

Most ezen kínomban majdnem felröhögtem.

Majd ha az aktuális kormány tagjainak nagy része nem köztörvényes bűnöző lesz és az adónkból nem stadionok és luxusvillák születnek, ha az utak nem kátyúk közötti töredezett aszfalt csíkokból áll, az egészségügyi ellátások legalább az alapszintet megütik stb stb stb AKKOR érdekelni fog ki hogy és mennyit adózik.

Addig Nem ha egyébként korrekt módon üzletel.
Jól él belőle? Egészségére.

Tudod Norvégiában hatalamas az adó és járulék terhelés. De szinte nulla a korrupció és Mindig Minden működik az állam által biztosított vagy felügyelt területeken.

Tudod miért? Mert nem tolvajok és tolvajok "haverjai", családtagjai ülnek a törvényhozásban és a döntéshozói székekben.

Ez ilyen nagyon egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Marcel

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A rendőrségi feljelentés menete (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.