Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Burt1793 válasza gabor907 (#47) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha 830-at vettem volna 930 helyett, szerintem még most is meglenne, nem csak az soc számít, sőt... egy bizonyos szint felett nem számít (persze ha játszik a telefonnal az ember és FHD-s kijelzőt szeretne 5 colon, akkor kell az erős hardver, amihez jön a melegedés, merülés stb.). Csak meg kell nézni a 830 és a 930 üzemidő tesztjeit.

(#52) gabor907 válasza hroberto (#48) üzenetére


gabor907
tag

http://mobilarena.hu/teszt/nokia_lumia_630_okos_folytatas/hardver_szoftverek.html
snapdragon 400, 1 gb ram

630, 635, 640, 640 XL, 730, 735, 830 sajnos snapi 400as soc-al jött ki... pedig a (legalább) 8-as szériának a 9es-hez kellene közelítenie...

core

(#53) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Én szívesebben látnék újra Nokia Lumia telefonokat, bár nem ekkora téglák formájában :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54) hroberto válasza gabor907 (#52) üzenetére


hroberto
veterán

Ahogy fentebb is mondták, nem csak a hardver a lényeg!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#55) batai15 válasza hroberto (#54) üzenetére


batai15
félisten

Nem ,de az is. A snapi 400 harmat gyenge. Eljárt az idő felette.

(#56) cellpeti


cellpeti
veterán

hiába a jó hardver, ha nincs rá jó program

Tigris, tigris, csóvafény...

(#57) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok mikor ér el hozzánk a frissítés.

(#58) calocsay válasza shteer (#11) üzenetére


calocsay
tag

Ez igy van. Ez nem android, hogy a készülék gyartók hekkelik az os-t. Règi vagy sem, a MS frissít, ugyan úgy, ahogy az apple a sajàtjain.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#59) Воланд válasza calocsay (#58) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Azért semmilyen új rendszer nem tökéletes az induláskor lásd Iphone 6 plus bemutató, 3:00-tól érdekes nézni: [link] Persze az Iphone sohasem laggol... :N

[ Szerkesztve ]

(#61) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ebből is látszik, hogy a W10 mobilon még nagyon bétás. Hogy lehet hogy az MS nem közel egyszerre adja ki a frissítést az összes W10 kompatibilis telefonra? Saját készülék mind, ők tervezték, most is az ő rendszerük van rajta, biztos nem ketten fejlesztik egy pincében az OS-t. Ez nem android ezerféle hardverkombóban, nincs szegmentálva. Ez abszolút szégyen a Microsoftra nézve. (megjegyzem, nem vagyok érintett a dologban a Lumia 800-ammal, szóval nem érdekel hogy mikor kapnak frissítést, de ez nagyon gáz)

Az Apple képes erre, az MS meg nem?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#62) ToniSoprano válasza Tigerclaw (#61) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Apple képes arra, hogy egyszerre kidobja a frissítést az összes készülékre, és az nem érdekli, hogy a régebbiek pl. 4S-eket a frissítés teljesen téglázza, pedig kb 1-1,5 éve vette a telót akkor. Rokonomnak asszem 8-as frissítés után használhatatlan lett a 4S telefonja. Nem ért hozzá szervízben visszatették jó pénzért a 7-est neki, azóta vigyáz, hogy ne nyomja meg a frissítés gombot, ha felbukkan ilyen.
A 9-essel teljesen belassul a telefon 4S, és 5-ös teló esetén, természetesen egy idő után nem lehet visszállítani a régi verziót ezért is van per ebből most: [link]
Szóval azért máshol is vannak problémák azért a régebbi telefonok frissítésekor.

[ Szerkesztve ]

(#63) Воланд válasza Tigerclaw (#61) üzenetére


Воланд
titán

ebbol is latszik, hogy nem tudod, hogy hogyan mukodik a frissites.

az apple konkretan kenyszeriti a szolgaltatokat az altala megadott hatarido betartasara. ha a megadott datumig nincs kesz a frissites ellenorzese (foverziorol van szo), akkor az apple mondhatja azt, hogy akkor innentol nem forgalmazhat az adott szolgaltato iphone-t. na, ezt egyik szolglatato sem fogja bevallalni.

lumiak eseteben meg ugye ilyen utokartya nincs az ms kezeben, akkor fog a frissites megjelenni, amikor adott szolgaltato ugy gondolja, hogy kesz van a tesztelessel. w10-tol lesz mas a helyzet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64) Vassili_Zait válasza Tigerclaw (#61) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Régen is nagy különbségekkel jöttek a frissítések... Pl a htc 8x 3 hónappal előbb kapta meg a 8.1-et mint a 720-asom... És ott még ország és a szolgáltatók is nagyban eltértek a frissítések időpontjában... Majd meglátjuk most hogy lesz... A lényeg, hogy ez a bughalmaz kezd összeállni, és már az insider verziót stabilan tudom használni az elsődleges telefonomon is. Ez december elején még nagyon nem így volt... Az utolsó update pedig nagy javulást hozott sebességben. És most a fb app is kezd elérni egy használható szintet...

(#65) ToniSoprano válasza Воланд (#63) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A T-mobil a Nokia C5-03-a anno nem volt hajlandó kiadni a frissítést, ott még mindig a hibákkal teli v12-es firmware verzió volt fenn, a többi szolgáltatón és függetleneknél, már kb. több mint éve a v20-as futott majd utána a v22-es. A v20-as egy csomó stabilitási gondot megoldott, gyorsabb lett a teló, és ingyen office-t kaptunk vele vele stb., de a hibajavítás volt a legfontosabb az egészben. Azért mert T-mobilosak, voltunk több mint 1 évet, de inkább 16 hónapot szívtunk miattuk. Amikor írtunk az ügyfélszolgálatra nekik állt feljebb, amikor az fogyasztóvédelemmel és a kártérítési igénnyel fenyegettük meg őket, két héten belül kijött a T-nél is 22-es frissítés. Majdnem másfél évig tartott náluk amíg a saját T logójukat beletették a szoftverbe...

Azóta inkább függetlent telefon veszek.

[ Szerkesztve ]

(#66) kekegsm


kekegsm
őstag

Az első tablet, amit a kezemben fogtam egy Dell Streak volt ([link])

5"

tablet

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#67) RaveForce válasza kekegsm (#66) üzenetére


RaveForce
veterán

phablet

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#68) Dawkins válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


Dawkins
tag

Mert a 8.1 az kész? Ha telefonálni ugyanúgy lehet majd vele akkor nem sokat ronthat a jelenlegi helyzeten...De hátha a W10-re már lesz használható böngésző is.
Egyedül a Here Drive ami értékelhető, és az ingyen Office

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#69) HaZse válasza Dawkins (#68) üzenetére


HaZse
őstag

Nem tudom, hogy mi bajod van a w10m-el. Telefonálni tökéletesen lehet vele,sőt a telefonálási rész sokkal jobb lett számomra, mint ami 8.1 alatt volt. Nem beszélve, hogy számomra zavaró előbb rezeg, majd csörög helyett be lehet állítani, hogy csöngetés mellett rezegjen is a telefon.

Én kb. 2 hónapja használom elsődleges telefonon (Lumia 930) a w10m-et. És azt kell, hogy mondjam szinte tökéletes. 1-2 reboot a vibernél előfordul, de maximum nem használom a vibert.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#70) Blindmouse válasza tixem (#50) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A 640 egy műanyag játék, gyengébb kamerával, fizikai gombok nélkül.
Aki 830-at vesz, az tesz a SOC-ra, meg a gigabájtra, csak egy használható telefonra van szüksége. Teljesen jó az árazása, csak olyan embereknek, akiknek a minőség kell, nem a gigaherc. Szerencsére tudtam venni, amíg még kapható volt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#71) Cathfaern válasza Воланд (#63) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"az apple konkretan kenyszeriti a szolgaltatokat az altala megadott hatarido betartasara"
Szolgáltatók nem nyúlhatnak bele az apple szoftverébe. Szóval ennek a mondatnak nem nagyon van értelme.

(#72) Воланд válasza Cathfaern (#71) üzenetére


Воланд
titán

nem nyulhatnak bele, de tesztelniuk ugyan ugy kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73) Dawkins válasza HaZse (#69) üzenetére


Dawkins
tag

A 8.1-re reagáltam ezt:) Mert ott tényleg nincs érdemben használható böngésző pl...

A w10m-ről nem tudok, nem vagyok egy nagy telefonguru és nem merem megkockáztatni hogy el****am és bukjam a garit. De nem is jártam utána sokat, ha meggyőzöl hogy egyszerű és biztonságos felrakni akkor lehet bevállalom :))

Ha jól tudom az Edge az új böngésző, mi a véleményed róla? Több lapon böngészés is használható?

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#74) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Up! Juj mi megy itt, a sok tudatlan :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#75) batai15 válasza Dawkins (#73) üzenetére


batai15
félisten

Edge? Még rosszabb mint 8.1 féle explorer.
Tabok közt váltás, bezárás siralmas, illetve folyamat újra tölti az oldalakat ha pl másik tabot váltok. Háttérbe nálam sokszor nem töltött be oldalt, ill olyan is van hogy sokszor csak a 4-5 utáni reload után jelenik meg az oldal. Néha egyéb bugok is fellépnek,de azokat még elviselem. Mindezt egy lumia 640en ,amire decemberbe ment fel a w10. Lehet másnak jó,de én ezeket tapasztalom.
Igaz nem engem kérdeztél, de gondoltam leírom.

[ Szerkesztve ]

(#76) Plazmacucci válasza batai15 (#75) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg ha meg van nyitva 10 tab, olyan tetű lassú, hogy megnyitni még egyet vagy 10 mp. Ezen felül rendesen dolgozik a háttérben és szopja az akkut, mindaddig, amíg a rendszer úgy nem gondolja, hogy na akkor mától lehet tiltani a háttérben futását. De addig eltelik pár nap ami alatt kihullik a hajad.
Ja az oldalra ugrálós bugot sikerült javítani, leborulok! Én is imádom! :D

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#77) batai15 válasza Plazmacucci (#76) üzenetére


batai15
félisten

10 tab mondjuk nálam droidon se volt , de lehet van ilyen.engem sokkal jobban idegesít az hogy a lapok kilépéssel nem záródnak be,illetve ha oldal váltó nezetbe vagyok nem tudom mi alapján sorolja,plusz néha az előző oldal képet mutatja is,az meg épp bezárom. Bárcsak lenne egy chrome, és talán nem "szeretném " ennyire a rendszert
Google motort se szereti a rendszer amúgy. Ebay bug külön vicces .
Módosítok, inkább úgy fogalmazok hogyha legálabb ez rendesen működne a sok idegesítő dolog közül,akkor jobban el tudnám viselni a rendszert. Igy lehet nem naponta,hamem csak heti egyszer vágnám falhoz.

[ Szerkesztve ]

(#78) ToniSoprano válasza Dawkins (#73) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az Explorerrel mi a bajod, engem megfelelően kiszolgál, baromi stabil, gyors.
Ezt a lap újratöltést nem annyira értem, ha percekig nem használsz egy lapot akkor általában frissül, pl. egy fórumon új írások vannak, nyilván a legújabb infot akarod kapni, ezért jó ha frissül ha átváltasz rá.
Tényleg csinálhatná ezt a háttérben is de akkor mindig amikor kicsit frissül az oldal a háttérben újratölti az oldalt, ami ha pl. félóra múlva mész vissza az oldalra tök feleslegesen szívja az akkut, mobilinternetet.

[ Szerkesztve ]

(#79) Tigerclaw válasza ToniSoprano (#78) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez az újrabetöltés iOS-re is jellemző és amellett hogy pazarolja a mobilnet limitedet komolyan, még idegesítő és káros is. Pl. elkezdel írni valamit egy fórumra, vagy kitölteni egy ürlapot, de át kell lépned egy másik fülre, vagy másik alkalmazásba és mire visszalépsz minden eltűnt, amit beírtál, mert újra tölti a lapot. Ez így hulladék. (az iOS-es Safari is az)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#80) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Most próbáltam ki ezt. Whatsapon írtam, telefonon hívtam valakit. Spotifyt elindítottam, zenéket hallgatok. Vibert, Facebookot elindítottam, vissza tudtam térni az íráshoz. Mondjuk nekem Exploreren a háttér folyamat le van tiltva. Szerk. azt is kipróbáltam, hogy több új lapot megnyitottam, mindig vissza tudtam ide térni, a hozzászóláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#81) Воланд válasza ToniSoprano (#80) üzenetére


Воланд
titán

teljesen random, hogy melyik keszulek melyik oldalt es mikor tolti ujra. es az is teljesen random, hogy valoban ujratolti (ergo van adatforgalom), vagy csak a cache-bol rendereli ujra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#82) ToniSoprano válasza Воланд (#81) üzenetére


ToniSoprano
addikt

De az szerintem nekem jó ha újratölti, mert ha egy lapra váltok akkor 98%-ban a legfrissebb állapotot akarom nézni. Én ahogy észrevettem akkor tölt újra, ha a tartalom frissült időközben, pl. a fórumírásnál ezt nem tette meg, pedig sok mindent elindítottam közben össze vissza. Mondjuk nekem mondom az Explorernél a háttérfolyamatok le vannak tiltva, mert volt amikor szívta a keretem a háttérben.. A böngészés alig használ mobilnetet pl. skype videóval, vagy Spotify sokkal többet leszív a mobilnetből, de a legalapabb 2 Gb/hó-s mobilnet jellemzően nekem így is elég.

[ Szerkesztve ]

(#83) Воланд válasza ToniSoprano (#82) üzenetére


Воланд
titán

szerintem meg tok gaz, amikor olvasok valamit, atvaltok egy masik app-ra, visszavaltok es ujratolti ugyan azt a cikket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#84) Gusztáv válasza Plazmacucci (#76) üzenetére


Gusztáv
addikt

Fura, nálam múltkor 930-on 84 tab volt nyitva. Meg is lepődtem erősen, mert nem nagyon szoktam nyomogatni a tab váltó gombot, én általában egyszerre egy oldalt olvasok. Csak ugye pl Facebook-ból ha egy linkelt cikkre kattintasz, akkor új tabon nyitja meg, na így jött össze a 84. És akkor sem töltötte újra az indexet, pedig a buszon olvastam, majd utána kb egy órával otthon néztem rá újra.
@tixem: a CLA merci meg egy túlárazott golf, mert ugyanaz a padlólemez. Aki fogott már 830-at a kezében az tudja miről beszélek, iszonyat minőségi az a telefon. Egy csomó ember nem is tudja mi az a SOC, a 830 WP 8.1 alatt kifogástalan sebességgel működik. Egyedül a Rich Capture-ös képek feldolgozásánál érződik gyengének, ott is 3-4 kép után kezd el gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#85) tixem válasza Blindmouse (#70) üzenetére


tixem
addikt

A 640 XL kamerája azért nem sokban van lemaradva a 830-tól, legalábbis a tesztképek alapján nekem nem egetrengető a különbség.
"Műanyag játék": a 830 sem különb a tejfölösdoboz hátlapjával. Egyedül kijelzőben meg dizájnban veri a 640-et, másban ugyanolyan középszerű tucattelefon, mint akármelyik másik Lumia. Ez ne indokoljon már 40 ezres felárat.
És nekem ez szúrja a szemem, a 830 megjelenéskori ára 100 ezer volt, de mire föl? Hova lett például a 820-on még meglévő dupla ledes villanó a kamera mellől?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#86) tom_87 válasza ToniSoprano (#60) üzenetére


tom_87
tag

Micsoda sebesség :D

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#87) Gusztáv válasza tixem (#85) üzenetére


Gusztáv
addikt

Kevés fénynél a 640XL kamerája jóval gyengébben muzsikál (nincs OIS), videó felvételnél a 3. mikrofon is baromira hiányzik. Már a kijelző tapintása is teljesen más élmény. Nekem a műanyag hátlappal sem volt semmi bajom, szerintem messze a legjobb megoldás a fém keret + műanyag hátlap. A QI töltés is egy baromi jó dolog, nem is nagyon tudok már 100e körüli telefont, ami támogtta. Dupla ledes villanó ide-vagy oda a 830 mérföldekkel jobb képet csinál a 820-nál kevés fénynél.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#88) Pttypang válasza Gusztáv (#87) üzenetére


Pttypang
veterán

lumia 735, az olcso verzioja

Everybody lies.

(#89) newman8929 válasza crue (#36) üzenetére


newman8929
tag

Nagyjából a 930-at írtad körül.

(#90) daniel909 válasza crue (#36) üzenetére


daniel909
addikt

vegyél használt 950-et

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#91) t3tv3s válasza tixem (#50) üzenetére


t3tv3s
tag

Erős kijelentés, hogy a 830 egy túlárazott 640 lenne..Minőségibb a kamera,mikrofonok, hangszorók,kijelző,dupla akkora az alap tárhely és ois is van benne. Kézben tartva a két készüléket rájön az ember, hogy teljesen más ligában játszanak. Össze sem lehet hasonlítani őket.

(#92) Mercel válasza crue (#36) üzenetére


Mercel
senior tag

Nem tudom eddig milyen telefont / rendszert használtál de alapos próba nélkül eszedbe ne jusson WP mobilt venni!

Nekem Lumia 930-am van és bár a készülék maga nem rossz de a WP rendszer miatt konkrétan rühellem. Ennél szarabb mobil op rendszer jelenleg nincs a piacon.
Úgyhogy óvatosan a bevásárlásssal..
(tegnap beszéltem egy Microsoftos fickóval aki 10 perc beszélgetés után mondta, hogy a céges WP-s mobiljaból szépen átrakta a régi Iphone-ba a kártyát mert szerinte is használhatatlan a rendszer.

Marcel

(#93) Pacee87 válasza Mercel (#92) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Ízlések és pofonok... Nekem eszembe nem jutna semmilyen iphonba se rakni a kártyámat!

(#94) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Jól értesültek szerint már csak a 650-et szórják ki aztán nem lesz soha többet Lumia, hanem csak Surface teló iPhone ellen/áron [link]

[ Szerkesztve ]

/s

(#95) Gusztáv válasza Mercel (#92) üzenetére


Gusztáv
addikt

Semmilyen rendszert nem érdemes úgy megvenni, hogy nem próbáltad előtte. Én pl az iOS-el vagyok így, próbáltam, de nem fog meg.

Laci

(#96) tomboy0013 válasza Mercel (#92) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért mert neked nem tetszik valami még az intelligens megnyilvánulást nem zárja ki. A jövőben figyelj rá, hogy az ilyen primitív szarozást kerüld el mert az ilyen emberek véleményére nem sokan adnak. Mellesleg flame keltés miatt pihit is kapsz. Szóval csak okosan.
A rendszerrel nincs semmi gond, csak nem neked való, ennyi. Én évek óta ezt használom és még nem támadt igényem váltani a konkurens platformok egyikére sem hiába próbáltam ki például az iOS-t hosszabb távon is. Az androidból például a rövid táv is elég volt. Akármennyire nem tetszik akkor sem süllyedek le a szarozás szintjére mert az minden csak nem építő jellegű kritika.

(#97) Dawkins válasza batai15 (#75) üzenetére


Dawkins
tag

Köszönöm a választ. Nem lettem optimistább:) Nagyon érik hogy veszek egy Dogit :))

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#98) Christena


Christena
újonc

wow this is one of the great news :C

mobile-phone.pk

(#99) tothferenc


tothferenc
senior tag

remélem azért még valaki olvassa a forum témát :D adott egy telenoros 640 lte, és még mindig nem tudom feltenni rá a 10-est. Build alapján a legfrissebb van rajta ( legalábbis a microsoft device recovery szerint). Valakinek valami építő ötlete? :F :F

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#100) betegphiu válasza tothferenc (#99) üzenetére


betegphiu
senior tag

rossz topikba írogatsz.

gyere át ide :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#101) oceLotta


oceLotta
újonc

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni. Frissítettem a Lumia 640 XL-em Windows 10-es op. rendszerűre, és utána egész remekül működött, kivéve, hogy eltűnt az összes telefonszám, amit rámentettem. Pár nappal ezután megint kért egy telefonfrissítést, ami után sok helyre nem tudok belépni. Kidob a beállításokból, a Messengert sem engedi megnyitni, és nem értem miért. Kiszedtem az aksit, többször újraindítottam. Valamit még kellene csinálnom? Még frissíteni, vagy tisztogatni az alkalmazások között, vagy valami vírusszűrőt feltenni/elindítani? Lehet, hogy összeszedtem egy vírust a netről? Nem igazán értek ehhez...
Tud valaki esetleg segíteni?

Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.