Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118) #04824576 válasza rii (#111) üzenetére


#04824576
törölt tag

"akrmit is kell csinalni a fogy. tarsadalomban, a mas doglaval kell foglalkoznod"
Figy. millió meg egy szakma létezik. Ha nekem gyerekekkel van kedvem foglalkozni, akkor elmegyek óvónéninek/bácsinak, vagy tanárnak. Ha állatokkal van kedvem foglalkozni, elmegyek állatgondozónak, vagy állatorvosnak. Ha számítógépekkel van kedvem foglalkozni, akkor elmegyek rendszergazdának, vagy programozónak, vagy akárminek. Nem véletlenül van egy olyan mondás, hogy "válassz olyan munkát, amit szeretsz, és az életben soha nem kell dolgoznod". Ha jól választasz munkahelyet, akkor nem munka lesz, hanem szórakozás. Ellenben ha önfenntartásban gondolkodsz, mert már a szüleid is, nagyszüleid is azt csinálták, lófütyit sem érsz vele, hogy otthon lehetsz, mert azt kell csinálnod, akár tetszik, akár nem. Az munka. Akkor most ki a szabad?

"nagyon inkorrekt hozzaallas a részedről, hogy én lokalis, személyes, csaladi oldalról igyekszem felvazolni az önfentartó életmód előnyeit, erre te meg globalis jellegű kérdésekkel ostromolsz"
Ezzel az a probléma, hogy te nem lokálisan közelítetted meg a dolgot. Nem azt mondtad, hogy te személyesen önfenntartással próbálkozol, és milyen jó az neked, hanem azt mondtad, a pénzgazdaság sz...r, csak az önfenntartás jó, mindenki legyen önfenntartó, ne a cégeket szolgáljuk ki. Egyenesen odáig mentél, hogy az óvoda is sz...r, az iskola is sz...r, legyen mindenki otthon. Akkor mégis milyen kérdéseket tegyek fel? Ha annyi lett volna, hogy neked milyen jó az önfenntartó életmód, egy k...a szót nem szóltam volna hozzád. De ha már globálisan kezeled a kérdést, akkor válaszolj a felmerülő kérdésekre is.

" a szólashoz van jogod de a személyeskedéshez nem"
Bocs, de értelmes, kulturált választ csak értelmes felvetésekre lehet adni. Ha butaságokat írsz nem is egyszer, hanem folyamatosan, akkor ne csodálkozz rajta, hogy felb...od idegileg az embert, az ideges ember meg személyeskedni fog. Ez van. Szokd meg, vagy fejezd be a butaságok írását.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.