Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) htc07 válasza FattyDove (#100) üzenetére


htc07
addikt

Rendben, köszönjük a konstruktív hozzászólásaid :R

(#102) #04824576 válasza rii (#96) üzenetére


#04824576
törölt tag

A hülye válaszodra ilyen kérdést lehet feltenni jogosan. Ha nem tetszik, akkor benned van a hiba. Megteheted, hogy velem nem beszélsz, de attól még, hogy homokba dugod a fejed, a probléma létezni fog.

[ Szerkesztve ]

(#103) rii válasza Ezekiell (#93) üzenetére


rii
nagyúr

mit nevezünk -nak?
szabad volt

aki meg a fogy. tarsadalomban él, az életenergiajat adja oda és az életidejét, hogy masok altal kitalalt "munkat" csinaljon 40 éven at. és mit kap cserébe? szemfényvesztést. 8K-t, 5G-t, önvezetőautót ... amiket ha megvesz csak pont azt a rendszert tartja életben, mely elveszi az életét.

míg ha önfentartó valaki, akkor egész nap a sajat dolgaval foglalkozik.
szabad.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#104) FattyDove válasza rii (#103) üzenetére


FattyDove
őstag

"míg ha önfentartó valaki, akkor egész nap a sajat dolgaval foglalkozik.
szabad."

Akkor te miért ide kommentelsz? Vár rád a paradicsom, meg a bab.

[ Szerkesztve ]

(#105) #04824576 válasza rii (#103) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egy feudális rendszerben élő parasztot szabadnak nevezni...
...erre már megfelelő jelzőt sem találok. :N

Nem ismered a történelmet...
Nem ismered a jelenlegi gazdasági helyzetet...
Nem tudod azt sem helyesen megbecsülni, hogy az általad felvázolt ideális világ hogyan működne (megjegyzem, amit eddig leírtál, az alapján sehogy)...

De azért lököd a sódert. Ha meg valaki olyan kérdést tesz fel, ami az egész logikád alapjait rengeti meg, csak annyit mondasz rá, hogy "veled nem beszélek"...

Már bocs, de egy 5 éves gyerek okosabb nálad. Óvodásoktól különb képzelőerőt, és érveléseket láttam. De ha már ennyi eszed van, legalább ne reklámoznád.

(#106) rii válasza FattyDove (#104) üzenetére


rii
nagyúr

kialltam egy olyan kérdés mellett, hogy mi értelme van az 5G-nek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#107) rii válasza #04824576 (#105) üzenetére


rii
nagyúr

hagyjad mar llégyszives a feudalis rendszert
azt ti dobtatok fel és most zaszlóként lengetitek

minden izmusnak ellene vagyok, ami megengedi h munka nélkül jusson valaki javakhoz

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#108) #04824576 válasza FattyDove (#104) üzenetére


#04824576
törölt tag

Hagyjad már, egy másik topic alatt azt mondta, ő csak a munkája miatt kénytelen számítógépet használni, egyébként próbálja elkerülni. Ahhoz képest elég sok időt tölt sületlenségek fórumra írogatásával. ;]

(#109) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Álljunk meg 1 kör felesre. Az egész sztori igencsak fontos komponense, hogy az 5g világmegváltó, forradalmasítja a távközlést és akkora ugrás lesz, mint a 2g->3g vagy a 3g->4g. Ez ennyire borítékolható lenne:F?

Időközben lesznek olyanok, mint pl Starlink...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#110) #04824576 válasza rii (#107) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ezt írtad: "mit nevezünk -nak? szabad volt"

Ez nyilvánvalóan a feudális rendszerre vonatkozott, akkor nyilván arra válaszolok.

Te am meg sem próbálsz konzisztens lenni, csak benyögöd milliomodjára is ugyanazt "a pénzgazdaság sz...r, minden, amit magával hozott, sz...r, az önellátás jó" szöveget.

A hogyan meg lényegtelen. Én is tudom mondani, hogy a gazdagság jó, de ha nem tudom megmondani, hogy legyek gazdag, akkor lófütyit sem érek vele.

[ Szerkesztve ]

(#111) rii válasza #04824576 (#90) üzenetére


rii
nagyúr

" ... de legalább mindenki eldöntheti, hogy mit akar csinálni. ... "

akrmit is kell csinalni a fogy. tarsadalomban, a mas doglaval kell foglalkoznod
ha vallalkozasod van akkor az emberekkel kell foglalkoznod, hogy mit vennének meg, milyen szolgaltatasért hagyjak nalad a pénzüket, milyen termékért ... hol kell reklamozdnod. és amit csinalsz azt mas viszi el, te meg megveszed a kajat amit meg mas csinalt.

az önfentartasban nem kell a mas dolgaval foglalkozni, hanem az életenergiadat, az életidődet magadra fordíthatod teljesen.

fogy. tarsadalom / önfentartó = rabszolga / szabad

" .... Plusz ki dönti el, hogy ki tartozik a 90-95%-ba, és ki a többibe? Te kényszerítenél bárkit is, hogy xy orvos lesz, zh meg gazdálkodó ... "
nagyon inkorrekt hozzaallas a részedről, hogy én lokalis, személyes, csaladi oldalról igyekszem felvazolni az önfentartó életmód előnyeit, erre te meg globalis jellegű kérdésekkel ostromolsz, amiket honnan is tudnék? ... de dobtam ra egy szamot, de azt csak arra hasznaltad, hogy akkor megint kötekedj, pedig a valaszomban levő szövegkörnyezetből is kiderül, hogy csak azért írtam, mert nem hagysz békén ezzel a "ki lesz ez ki lesz az?" kérdéssel .... de jelenleg senki nem akar önfentartó lenni pont nem mindegy?
.... egyrészt ... masrészt meg gőzöm sincs.
harmadrészt miért varsz el tőlem egy komplett vilagrendszer leírasat?
mert azt csinalod.

" .... A hülye válaszodra ilyen kérdést lehet feltenni jogosan. ... "
jog .... a szólashoz van jogod de a személyeskedéshez nem, még burkoltan sem ... és mar a múltkor is kértelek h ne sértegess ... de még ezt se sikerült megugranod .... te ... te ... nagyon tanult büszke ember .... amúgy - mint fentebb leírtam volt - a kérdésed nem volt jogos.
mert milyen jogon varod el tőlem, hogy lokaslis felvetés miatt egyből globalis elképzeléssel alljak elő?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#112) rii válasza #04824576 (#110) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Ez nyilvánvalóan a feudális rendszerre vonatkozott, akkor nyilván arra válaszolok. .... "

a feudalis rendszert ti hoztatok szóba ... értem én hogy ez most jó vesszőparipa neked, de le kell szallítsalak róla, mert soha nem beszéltem arról az embertelen és igazsagtalan rendszerről amit a feudalizmus jelentett ...

én az önfentartó parasztsagról beszéltem

azt hogy ti belekevertétek a feudalizmust, köszönd meg annak aki elkövette ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#113) Ezekiell válasza rii (#103) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hajj de mennyire szabad. Szabadon robotolhatott a földesúrnak, akié a föld volt, és ha nem csinálta, akkor simán kardélre hányták.
Akarsz nekem így dolgozni?

De amúgy nyugodtan kivonulhatsz a társadalomból, vannak ilyen emberek, akár önfenntartó kommunába is mehetsz, akár tök szólóban is élhetsz a dzsungelben/puszta közepén, hajrá, senki nem fog visszatartani. Meglátjuk, meddig bírod.
Talán nem véletlen, hogy nem ez a jellemző életstílus.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#114) Ezekiell válasza t72killer (#109) üzenetére


Ezekiell
veterán

A Starlink netet visz mindenhova, ingyen internet, remek.

Az 5G nem ezt csinálja, az 5G az ipart tudja megreformálni, B2B netet, IOT-t, stb. 5G pl kell ahhoz, hogy mindenhol önvezető autók tudjanak cikázni, amik egymással kommunikálnak. Ha azt hiszed, h ez utópia, akkor 10 év múlva térjünk erre vissza.
Elég nagy ugrás lesz bizony.

(ja és nem felest iszok, hanem Hübris Búzasört perpill, ha nem gond, bocs :) )

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115) rii válasza Ezekiell (#113) üzenetére


rii
nagyúr

ti hoztatok szóba a földesurakat nem én.
:))

" ... Talán nem véletlen, hogy nem ez a jellemző életstílus. ... "
nalatod ebben igazad van.
de hat erről mar írtam.
az ovodaban szokod meg a szakosodast, így amikor azt olvasod h önfentartó, akkor belédnyillal hogy te mérnők vagy, vagy péntaros ... miazmar hogy mindeki a földet túraj, koszos kétkezi munka?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#116) t72killer válasza Ezekiell (#114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mire önvezető autók hordái kerülnek az utakra, kb már a 8g-nél fogunk járni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117) rii válasza #04824576 (#110) üzenetére


rii
nagyúr

" ... A hogyan meg lényegtelen. Én is tudom mondani, hogy a gazdagság jó, de ha nem tudom megmondani, hogy legyek gazdag, akkor lófütyit sem érek vele. ... "

azt meg tudom mondani, hogy hogy legyél önfentartó ... lokalis szinten ...
kell hozza egy nagy telek, meg 2m ft, e kettőt lehet fedezni pld. ingatlan eladasból.
2 m ft-ból ki lehet húzni, amíg lesz jövőre termés, meg szülnek a kecskék ( mer csak akkor van tej ), meg a disznók ... kecskesajtot, zöldséget, kisdisznókakat el lehet adni - venni belőle amit nem tudsz megtermelni, kifizetni az aramszamlat

nagyvonalakban ez. a pontos szamokat/fő nem tudom, mert én sem tudtam így csinalni, ... nem volt 2m ft-om kp-ba h kibekkeljek egy évet ...

tessék ... van alap megint kötekedni.
boldog vagy?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#118) #04824576 válasza rii (#111) üzenetére


#04824576
törölt tag

"akrmit is kell csinalni a fogy. tarsadalomban, a mas doglaval kell foglalkoznod"
Figy. millió meg egy szakma létezik. Ha nekem gyerekekkel van kedvem foglalkozni, akkor elmegyek óvónéninek/bácsinak, vagy tanárnak. Ha állatokkal van kedvem foglalkozni, elmegyek állatgondozónak, vagy állatorvosnak. Ha számítógépekkel van kedvem foglalkozni, akkor elmegyek rendszergazdának, vagy programozónak, vagy akárminek. Nem véletlenül van egy olyan mondás, hogy "válassz olyan munkát, amit szeretsz, és az életben soha nem kell dolgoznod". Ha jól választasz munkahelyet, akkor nem munka lesz, hanem szórakozás. Ellenben ha önfenntartásban gondolkodsz, mert már a szüleid is, nagyszüleid is azt csinálták, lófütyit sem érsz vele, hogy otthon lehetsz, mert azt kell csinálnod, akár tetszik, akár nem. Az munka. Akkor most ki a szabad?

"nagyon inkorrekt hozzaallas a részedről, hogy én lokalis, személyes, csaladi oldalról igyekszem felvazolni az önfentartó életmód előnyeit, erre te meg globalis jellegű kérdésekkel ostromolsz"
Ezzel az a probléma, hogy te nem lokálisan közelítetted meg a dolgot. Nem azt mondtad, hogy te személyesen önfenntartással próbálkozol, és milyen jó az neked, hanem azt mondtad, a pénzgazdaság sz...r, csak az önfenntartás jó, mindenki legyen önfenntartó, ne a cégeket szolgáljuk ki. Egyenesen odáig mentél, hogy az óvoda is sz...r, az iskola is sz...r, legyen mindenki otthon. Akkor mégis milyen kérdéseket tegyek fel? Ha annyi lett volna, hogy neked milyen jó az önfenntartó életmód, egy k...a szót nem szóltam volna hozzád. De ha már globálisan kezeled a kérdést, akkor válaszolj a felmerülő kérdésekre is.

" a szólashoz van jogod de a személyeskedéshez nem"
Bocs, de értelmes, kulturált választ csak értelmes felvetésekre lehet adni. Ha butaságokat írsz nem is egyszer, hanem folyamatosan, akkor ne csodálkozz rajta, hogy felb...od idegileg az embert, az ideges ember meg személyeskedni fog. Ez van. Szokd meg, vagy fejezd be a butaságok írását.

(#119) Ezekiell válasza rii (#115) üzenetére


Ezekiell
veterán

Rossz ajtón kopogtatsz, feleségem, anyósom, az egész családjuk földműves (rózsát termesztenek). Többet voltam földben dolgozni, mint átlag ember termőföldet lát.

Érdekes módon feleségem klinikai kutatóbiológus lett, PHD-val. A mai napig rózsázik, segít nagyszülőknek, de egy percig se mondja senki, hogy "jobb lett volna ha maradsz a földben". A lószart.

Önfenntartó földművelés pedig tök jó, egészen addig, amíg lemondasz kb minden civilizációs vívmányról. Ha akarsz úgy élni, hajrá. Aki viszont nem akar, azt ugyanúgy ne szóld le/nézd le.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#120) Ezekiell válasza t72killer (#116) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hááát, ebben ne legyél olyan biztos. Egyrészt a 6G is csak 2030-ra van előirányozva, de garantálom h csúszik, másrészt meg olyan ütemben fejlődik az önvezető autózás/EVzés, hogy beszarás.
De mondom, ez csak 1 példa volt, rengeteg egyéb előnye van. A legfontosabb talán, hogy a latency a tizede(!) a 4gnek. Ez már tényleges realtime.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#121) rii válasza #04824576 (#118) üzenetére


rii
nagyúr

tökmindegy hany millió szakma létezik ...
amikor azt mondjak hogy ezt meg ezt kell csinalnod, akkor mas dolgaval foglalkozol
ennyi a történet.
40 éven at mas dolgat csinalod. 40 éved megy el.

ha önfentartó vagy akkor meg a sajat vackoddal foglalkozol, nem azzal h az account manager milyen brief-et tett le az asztalodra, az ügyfélnek a mi a kérése ...

raadasul ha önfentartó vagy, minden tudasodat magadnak kamatoztathatod, nem masnak. teljesen mas úgy csinalni dolgokat, h veled marad, és nem viszik el.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#122) Juhaszatti válasza rii (#117) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor ez csak egyéni szinten működhet, globálisan nem. Így értelmét veszti az is, hogy felesleges vagy rossz dolog lenne az iskola. Hiszen hiába élek önfenntartó életet, attól még (valós) igényem marad az életemet kényelmesebbé tevő eszközökre. Legyen ilyen mondjuk a példa kedvéért egy okostelefon.
Addig meg is áll az elmélet, hogy mivel az okostelefont nyilván nem tudom megtermelni, megveszem a kisdisznóért.

Na de amögött az okostelefon mögött rengeteg tervezőmunka áll, szinte komponemsenként külön külön. Sőt, még a komponensek gyártósorait is meg kell tervezni, majd összerakni, eljuttatni hozzám, stb.
Csak ehhez az egyetlen 1 valós igényt kielégítő kényelmi eszközhöz is rengeteg ember kell. Ezek kitanításához pedig tanárok, és valamilyen iskolarendszer. És lehetne hozni még több tucat hasonló példát, olyanokat is amire a legegyszerűbb önellátó embernek is szüksége van. Vagy ott van akár csak az áram megtermelése, vagy a korábban is felhozott egészségügy.

Néhány százaléknyi ember ezt biztosan nem tudná ellátni. Úgyhogy hamar fordul a kocka, az önellátókból lehetne maximum néhány százaléknyi, különben senki sem érhetné el, vagy tehetné azt amit szeretne. Semmiféle szabadság nem lenne, mindenki korlátok közé lenne szorítva.

[ Szerkesztve ]

(#123) rii válasza Ezekiell (#119) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Aki viszont nem akar, azt ugyanúgy ne szóld le/nézd le ... "
hol lattal tőlem olyat, amiből az érződik, hogy lenéztem a masikat?

" ... rózsát termesztenek ... "
tiszelettel .... de attól még ugyanúgy mas dolgaval foglalkoznak ...
azzal foglalkoznak, hogy olyan rózsat termesszenek amit az emberek megvesznek, és ők meg a pénzen elmennek a boltba?
ez ugyanolyan fogy. tarsadalom beli foglalkozas, mint barmelyik vallalkozas.
termékek vannak, azokat el kell adni, vevő kör kell.

önfentartó életmód mellett tökjó pénzkereseti lehetőség, de önmagaban ez is csak egy vallalkozas a lényegét tekintve.

én szerintem az a legjobb ha valaki mindent meg tud oldani önfentartó módon, hogy ne kelljen boltba menni, mert ahhoz pénzt kell keresni - mert ahhoz mas dolgaval kell foglalkozni ... feleséged csaladja esetében azzal, hogy sok szép rózsa legyen.

" .... amíg lemondasz kb minden civilizációs vívmányról. ... "
amiket csak pótlékként kínal a fogy. tarsadalom, cserébe az életedért - nem jó bicnic.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#124) Ezekiell válasza rii (#123) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ok, menj akkor full önfenntartónak. Nincs internet, nincs oktatás, nincs orvos, nincs gazdabolt, nincs semmi, csak te + állatok + növényeid. Hajrá. Mondom, szólj majd, hogy ment. Addig is hagyjuk ezt, szarráoffoljuk a topicot.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#125) rii válasza Ezekiell (#124) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Nincs internet, nincs oktatás, nincs orvos, nincs gazdabolt, nincs semmi, csak te + állatok + növényeid. ... "

miért nem lehet hasznalni a jelenkor vívmanyait, ha az ember önfentartó?
( okostelefonom nincs, nem is szeretnék sose )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#126) Ezekiell válasza rii (#125) üzenetére


Ezekiell
veterán

"ne kelljen boltba menni, mert ahhoz pénzt kell keresni - mert ahhoz mas dolgaval kell foglalkozni"

te magad írtad

De most tényleg - hagyjuk rá, jó? Sok ez az off. Aki akar, menjen full önfenntartani, hajrá, aki meg nem, az gürcöljön a kapitalzmus oltárának a lábánál.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#127) atok666 válasza rii (#125) üzenetére


atok666
őstag

Ja, ugy szeretenel onfentarto lenni, hogy azert a vilag korulotted mukodjon tovabb, ahogy eddig. Tehat leugrasz a boltba kenyereret, ha nem termett eleg buza, vagy esetleg mobilon felhivod az allatorvost, ha betegek az allataid. Az ugy mindjart mas.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#128) rii válasza Ezekiell (#126) üzenetére


rii
nagyúr

igen .. ahhoz h legyen internetelőfizetésem, mas dolgaval is kell foglalkoznom néha, hogy ki tudjam fizetni a sarga csekket ...

és hidd el a disznósz.rt is milliardszor jobb kedvvel csinalom, - mert azt magamnak csinalom, hogy jövőre jó tapanyag legyen a növényeknek - mint ha jön egy felkérés, hogy logot csinljak ennek meg névjegykartyat annak, mert a logotervezéshez az egész céget meg kell ismerni, hogy a logo a legjobban ki tudja fejezni a cég lényegét - arculattervezés. - mas dolgaval kell foglalkoznom.

erről beszélek, hogy a mas dolgaval foglalkozni / sajat dolgoddal foglalkozni.

de annyira ellent akartok mondani, hogy ha önfentartó szeretnék lenni akkor ne is hasznljak internetet, mert se a gépet nem tudom önfentartó módon összerakni, de a routert, ... de még az utp kabelt se ... internet meg kell mer azon mennek ... amikor mennek a munkak.

nem értem miért nem bírjatok elengedni, hogy a jelenkor vívmanyait lehessen hasznalni attól még h valaki önfentartó.

ha valaki orvos akkor az persze nem, őt eltartja a tarsadalom ... de annak az orvosnak ez nem is jó, mert ő egész életében mas dolgaval foglalkozik, nem a sajatjaval - itt jön képbe, hogy az tényleg egy hivatas, segíteni a masikon.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#129) rii válasza atok666 (#127) üzenetére


rii
nagyúr

cserekereskedelem
igen ... ha nincs elég kenyér, akkor felkínalok érte valamit.

mi ezzel a baj?

kijön az allatorvos és adok neki valamit. pénzt vagy amit mond.

mi ezzel a baj?

ja'csak hogy te is be szeretnél allni a kötekedők soraba

egyszerre gyertek nincs sok időm

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#130) Ezekiell válasza rii (#128) üzenetére


Ezekiell
veterán

de annak az orvosnak ez nem is jó

szerinted. szerinted nekem se jó, és senkinek se jó, aki nem önfenntartó. szerintem meg ne akard már tudni, nekem mi a jó, és másoknak mi a jó. foglalkozz magaddal, hogy neked mi a jó, a többit meg engedd szépen el, mert semmi fogalmad nincs arról, hogy más hogyan gondolkozik, mik a prioritásai, és mi a jó neki.

szóval élj ahogy akarsz, és ne szólj bele más életébe. ha meg terjeszteni akarod a saját felfogásod, mint univerzális igazság (ahogy teszed), akkor ne tedd. neked se jó, nekünk se jó.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#131) rii válasza Ezekiell (#130) üzenetére


rii
nagyúr

de'jó hogy lehagytad az érvelésemet ami a mondat masodik fele volt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#132) Ezekiell válasza rii (#131) üzenetére


Ezekiell
veterán

és akkor nekem is "hivatás" amit csinálok? meg mindenki másnak is hivatás, aki csinálja a munkáját, és szereti? hagyjál már...

még egyszer: fogalmad nincs mások életéről és felfogásáról, ne is akard megmondani a tutit

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#133) rii válasza Ezekiell (#132) üzenetére


rii
nagyúr

ott is lehagytad a mondat masodik felét - "segíteni masokon"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#134) Ezekiell válasza rii (#133) üzenetére


Ezekiell
veterán

Véletlen se fogd fel amit írok. Kiszalltam, ennyit nem érsz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#135) rii válasza Ezekiell (#134) üzenetére


rii
nagyúr

mit fogjak fel azon hogy azt írom, hogy:
" .... hivatas, segiteni masokon .... ",
te meg azt írod:
" .... mindenki másnak is hivatás, aki csinálja a munkáját, és szereti? .... "

mit kellene felfognom azon hogy ferdítesz??????????????
meg hogy csak félmondatokat masolsz ki?????????

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#136) rii válasza Ezekiell (#130) üzenetére


rii
nagyúr

" .... foglalkozz magaddal, .... "

nalatod ebben egyet értünk ...
csak sajnos ez a mondas mindig gúnnyal parosul ... pedig szeliden mondva pont azt takarja amit én is mondok az önfentartas kapcsan: foglalkozz sajat magaddal, ne mas dolgaval.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#137) janeszgol válasza rii (#121) üzenetére


janeszgol
félisten

Nehéz, de izgalmas téma. És mi van, ha a kettőt vegyíted? Nem azzal van a gond, hogy másnak dolgozol (ez mindig is így volt), hanem az, hogy sokat vagy oda. Lehetnének 4 munkanapos hetek, vagy csak 4-6 órás munkahelyek, mellette meg csinálod a saját dolgod. Ilyet el tudok képzelni. Nyilván a 4-6 órás bérből úgy kell megélj, mint ma a 8-12 órásból.
Ebben fog segíteni a robotizáció.

(#138) janeszgol válasza rii (#128) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsi, de ez az egész egy nagy semmi. Az internet nem a levegőből van, ott van a háttérinfrastruktúra, amit tervezni kell, legyártani, tervezni, megépíteni, üzemeltetni. Sok pénz, sok munkaóra. Ez az ebben szereplők nem önfenntartók, mást szolgálnak. Téged, meg engem stb, hogy ez legyen. És ez csak az internet.

A te véleményed pontosan az, amikor egy ember úgy kérkedik az önállóságával, hogy apuci vette a lakást, anyuci hetente bevásárol, de azért büszkén hirdeti, hogy egyedül él, és olt mindenkit, aki nem úgy járt, mint ő. Te pontosan ilyen vagy. Peace.

(#139) FattyDove


FattyDove
őstag

Ez az ember hülye.

(#140) atok666 válasza rii (#129) üzenetére


atok666
őstag

Megkerdeztem egy dolgot, eszem agaban sincs veled kotekedni. Annyira azert nem erdekel amirol irogatsz.

Atok

(#141) rii válasza janeszgol (#138) üzenetére


rii
nagyúr

" ... A te véleményed pontosan az, amikor egy ember úgy kérkedik az önállóságával, hogy apuci vette a lakást, anyuci hetente bevásárol, de azért büszkén hirdeti, hogy egyedül él, és olt mindenkit, aki nem úgy járt, mint ő. Te pontosan ilyen vagy. Peace. ... "

semmi sem all messzebb a valósagtól mint amit írsz .... szüleim 12 éves koromban r.i.p., most vagyok 42, 19 éves korom óta egyedül élek, minden tamogatas nélkül. amit írsz, apuci-anyuci nem voltak, ha kirugrtak volna nem volt hova "hazamenni" ... nekem masok helyett is dogloznom kellett h a munkahelyemen az ügyfél elégedett legyen - ne menjen el - , míg masok - akiket írsz, (apuci anyuci kisfia meg kislanya ) - belesz.rhattak, mert megtehették, mert volt hatterük aki adta a lovettat nekik ha megszorultak.

és pont ezért szalltam ki a fogy. tarsadalomból, mert - amint az a kegyetlen allatkinzasos példa is mondja, ha a béka alatt felmelegíted a vizet akkor megfő, de ha forró vízbe dobod, kiugrik ... nos én ugyanígy forraltam fel magam körül a vizet azaltal, hogy nem napi 8, hanem napi 12-16 órakat dolgoztam tizenvalahany évig.

5 éve eladtam a bp-i lakashiteles lakast, marad 2m ft, abból 1,7 volt a telek, 300e a rajta levő 18m2-es fahaz hőszigetelése ... maradt 0 ft. aztan hatsó szomszéddal disznó-kecske ... ami szintén az egész ram maradt, de nem baj mert a kecskékkel sokkal jobban elvagyok mar mint az emberekkel nem beszélnek olyan hülyeséget mint egyesek ...

----

mutasd mar meg nekem, hogy hol oltottam barkit is aki nem úgy él mint én?

én csak jót akarok amikor azt mondom, legyél önfentartó legyél szabad
.... erre meg jöttök hogy dehat az internet meg a szamítógép ....

O.o

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#142) janeszgol válasza rii (#141) üzenetére


janeszgol
félisten

Vezetékes víz? Autók? Egyszerűen kivitelezhetetlen az, amit írsz. Ma már alig akad olyan társadalmi csoport, amiről te írsz.

(#143) rii válasza janeszgol (#142) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Ma már alig akad olyan társadalmi csoport, amiről te írsz. ... "

igen
mert szisztematikusan, tudatosan leépítették a parasztsagot és beterelték az emereket a varosokba

jóreggelt!

nem kell vezetékes víz
kút kell az udvarba

mint az én nagyszüleimnek - akik parasztok voltak - is volt egy nagy asott gémeskútjuk

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#144) rii válasza janeszgol (#142) üzenetére


rii
nagyúr

'" ... Egyszerűen kivitelezhetetlen az, amit írsz. ... "

post 117
tökjó h olyanról alkotsz véleményt amiről fogalmad sincs, nem is gondolkoztal még róla

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#145) rii válasza janeszgol (#137) üzenetére


rii
nagyúr

" ... És mi van, ha a kettőt vegyíted? Nem azzal van a gond, hogy másnak dolgozol (ez mindig is így volt), ... "

de .. pont azzal van a gond, hogy masnak dolgozol, arra megy el az életenergiad, életidőd h masnak dolgozol

én mar kiszalltam abból a hajóból amiben ti még benne vagytok ... lassan fövögetnek titeteket a heti 40 munkaóraban meg az évi huszonvalahany nap "szabadsagban" ami semmire se elég, és nem szabadsag, csak eltav .... én csak elmondom milyen kintről a hajó, de ti odabent a hajó galyazó részeben ezt jobban tudjatok ...

és nem volt mindig így ... parasztsag ... csak abban nem volt bicnic ... arra nem lehetett ipart építeni ha az emberek önfentartóak

én azt szeretném elérni, hogy még a kv-t is meg tudjam termeszteni, még azt se kelljen megvenni, mert ekkor leszek szabad, ha sajat, és nem a mas dolgaba ölöm az életidőmet, életenergiamat.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#146) rii válasza janeszgol (#138) üzenetére


rii
nagyúr

és ne írd azt hogy "peace" amikor egy kegyetlen dolgot vagsz hozzam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#147) Juhaszatti válasza rii (#145) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azt sem feltétlenül nevezném szabadságnak, ha abba kell ölnöd az energiáidat, hogy megtermeld és előállítsd azokat a dolgokat, amikbe egyébként mások jóval kevesebb időt ölnek. 1 havi kávézás árát mondjuk megkeresi az ember 2 óra alatt, te pedig rengeteg időt ölnél abba hogy megtermeld, majd elő is állítsd azt a kávét. Ugyanígy rengeteg időt teszel más dolgok előállításába is, külön külön.
Saját magadtól és a családodtól veszed el az időt és a szabadságot, saját magadat kötöd béklyóba.

(#148) Fred23 válasza rii (#145) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elkezdtem olvasni a sok offot az egyik komment miatt, nekem az jön le a hozzászólásaidból, hogy nagyon elfogult lettél a saját ideológiád felé, amit viszont a csalódottság/kiábrándultság szült. Lehetett volna másként is, és még mindig lehet másként is!

Én a technológiai fejlődés szerelmese vagyok, de az utolsó 10-20-30 évemet falun szeretném eltölteni. Jónak tartom a fogyasztói társadalmat, a kapitalizmust, és azok minden előnyét használva szeretnék majd saját célra, csak a családomnak kávét is termeszteni. Meg chili paprikát, meg egyebeket. :) Nem akarok önfenntartó lenni, de gazda, kertművelő az igen.

Juhaszatti:
"Azt sem feltétlenül nevezném szabadságnak, ha abba kell ölnöd az energiáidat, hogy megtermeld és előállítsd azokat a dolgokat, amikbe egyébként mások jóval kevesebb időt ölnek."
Pontosan. Ez csak akkor baba, ha már nem kényszer, hanem hobbi.

[ Szerkesztve ]

(#149) Alchemist válasza #04824576 (#78) üzenetére


Alchemist
addikt

A nagy felbontás létrehozására elsősorban a hadseregnek volt szüksége. Ebből persze előre tud lépni az ipar és a tudomány... de a fogyasztói szektorban jórészt arról szól a történet, hogy valami újat el tudjanak adni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#150) rii válasza Fred23 (#148) üzenetére


rii
nagyúr

szeretném javasolni a permakulturat
link

igen ... én nagyon kiabrandultam a rendszerből. sok ember helyett is dolgoznom kellett h az ügyfél elégedett legyen. sok hétvége, allandó túlóra estébe nyúlóan

" .... Jónak tartom a fogyasztói társadalmat, ... "
taakrítók, arufeltöltők is jónak tartjak vajon?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.