Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A lehető legrosszabbkor keveredett nehéz helyzetbe a Huawei Kínában...

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#2) joysefke válasza Dévacsen (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ultra zavaros a sztori. A Huawei nem bíróság, nem zárathat senkit börtönbe, még Kínában sem. Ha pedig azt a bíróság tette, akkor ott aligha egy egyszerű "felmondtak és nem jött meg időben a végkielégítés" sztori...

(#3) Dévacsen válasza joysefke (#2) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát én ehhez nem tudok mit hozzáfűzni,nem élek ott és nem vagyok érintett az ügyben,így nem látok bele. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#4) doooo válasza Dévacsen (#1) üzenetére


doooo
veterán

Számos botránya van Kínán belül is, de a Párt azért mindig kihúzza a csávából, még akkor is, amikor a saját törvényeiket és abszurd szabályaikat szegik meg vele (amin persze nem kell csodálkozni, de azért valahol mégis kicsit vicces és szánalmas).

(#5) Dévacsen válasza doooo (#4) üzenetére


Dévacsen
senior tag

a párt azért mindig kihúzza.....hááát igen,vannak akik azt mondják,hogy a huawei maga a párt,ahogy a többi kínai cég szintén,olvastam már ilyesmit,én nem tudom hogy így van e,itthonról ezt nem tudom eldönteni,csak azt tudom amit olvasok ,hallok.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#6) doooo válasza Dévacsen (#5) üzenetére


doooo
veterán

Nem minden kínai cég az, de ami a legfontosabb "fegyvereik" között van, az garantáltan az. Arról nem is beszélve, hogy az alapító volt titkosszolgálati fejes... ami önmagában lehet, hogy nem sok rosszat jelentene (és sok jót sem), de a rendszer és a többi fejes ugyanaz a Pártban, és az országban, szóval nagyon, extrém szinten kell naivnak lenni, hogy valaki azt higgye mindenki ma született bárány a dologban. Pénzügyben, irányításban, mindenben a Párt része. Előbbinek köszönhető, hogy korlátlanul tud gyártani, terjeszkedni. Minden versenyszabályt áthágva nemzetközi szinten. Botorság volt megengedni a terjeszkedését, de sosem késő gátat szabni nekik. Bár azt hozzá kell tenni, hogy az előző évtizedben még valószínűleg nem volt ekkora prioritása ennek az egésznek, és a korai időszakban, amikor még nem annak ismertük a Huaweit, mint most, nem volt ennyire állami irányítás/védelem/támogatás alatt, de 2012 óta (vagyis Micimackó felemelkedése óta) egyértelmű a szerepe, a hatásköre.

[ Szerkesztve ]

(#7) Braddock válasza doooo (#6) üzenetére


Braddock
őstag

Nekem az a furcsa, hogy szorongatják a Huawei tökét erre a Xiaomi hirtelen megtáltosodik. Mint egy B terv.

De lehet túl sok kémfilmet nézek...

(#8) 1098&E30 válasza Braddock (#7) üzenetére


1098&E30
lelkes újonc

Nekem is ez tűnt fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.