Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Köszönjük ismét a munkádat, nagyon érdekes a lista, nagy nevek kerültek hátra.

Pl: Jim Clark 12. helye vagy Fittipaldi 19. helye elég meglepő.

Főleg annak a fényében hogy Felipe ott figyel köztük :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2) this is life


this is life
Ármester

En is csatlakoznek a fentebb szolo forum tarsunkhoz es szeretnem megkoszonni a munkad :R . Szerintem korrekt eredmeny szuletett, igaz sokan lejjeb kerultek vagy nem kerultek a listara, viszont velemenyem szerint ez akkor is korrekt eredmeny , mivel egy relativ atlag koru forum velemeny bazisara tamaszkodik a szavazas.
A regi idok nagyjait lenyegeben csak hirbol ha ismerjuk, aktivan nem lathattuk oket versenyezni..

Koszonom megegyszer a tobbiek neveben is a cikked, munkad :R :R !

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nagyon unod magad és ráérsz, megszavaztathatnád a legjobbnak gondolt autókat is, csapat/évad jelleggel... esetleg kedvenc versenypálya...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

és ott van 25. helyen Alex Yong :)) Amúgy remélem csak én siklottam àt hogy egy gramm szó nem esett Baumgsrtner Zsoltról :U

(#5) Motion_Blur válasza bacsis (#4) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Zsoltinak mi köze van a Forma-1 valaha volt legjobbjaihoz?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) seniman válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


seniman
addikt

Ott a pont :C A cikk nem a futottak még kategóriáról szólt............ :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#7) zdanee


zdanee
őstag

Köszi a cikket! Nem nagyon követem már az F1-et, de arra, hogy mikor halt meg Senna máig emlékszem. Ovis voltam, és volt egy F1 autós kártya pakli, amivel szerettünk játszani egy haverommal. A tuti nyerő nyilván Senna volt. Egyik nap pont nálam volt a Senna lap, de amikor kijátszottam, a haverom mondta, hogy ez már nem ér semmit. Kérdeztem, hogy miért. Azt mondta, hogy mert tegnap meghalt Senna, látta a papájával a tévében. És ha halott, akkor nem tud versenyezni, szóval vesztene, ezért a lap nem ér semmit...

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) this is life válasza bacsis (#4) üzenetére


this is life
Ármester

Hat ez nagyon mely utes volt :DDD Zsootikank es az F1 legjobbjai ....
Koszi meg mindig kacagok :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#9) szkaroly


szkaroly
senior tag

Clark,Stewart és Graham Hill (az első és eddig egyetlen autóversenyző, aki a Formula-1 világbajnokságot, a Le Mans-i 24 órás versenyt és az indianapolisi 500 mérföldes futamot is megnyerte) simán Top 10-esek.

Poco X3 Pro

(#10) erick_b


erick_b
tag

Köszönjük az áldozatos munkád:)
azért "legalább" a top 10-15-nél megnézném, hogy ki hány adott pozíciós szavazatot kapott.

(pár név a lista elejében, viszonylagos elejében számomra botrány:D de meghagyom másnak a flame kezdést)

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#11) bacsis válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én szavaztam alex yongra... fogadjunk a forma1-es rajongók 99%-a még nrm is hallott róla :D ha valaki szerint ö is lehet vslaki szemében a legjobb, akkor a sajàt orszàgàban csak lehet valaki szemében ö is, màrmint baumgartner is a legjobb ;)

szerk: én vagyok itt az aki egyàltalàn nem ért a forma1-hez, de azt tudom, hogy Zsoltnak egyszer sikerült pontot szereznie... úgy hogy kiestek elöle, ö meg nagy nehezen célba ért! ez màr önmagàbsn megérne egy legjobbja címet, mert amilyen "felszereltségü" autóval vesenyzett... megnéztem volna bàrmely màs pilótàt hogy be ért volna :D szal tudjàtok mit, nem érdekel hogy nem szàmìt\érvénytelen, de akkor is, itt, és most szavazok ezért a bravúrjàért Baumgartner Zsoltra :R

[ Szerkesztve ]

(#12) Motion_Blur válasza bacsis (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én ezt iróniának veszem, más különben megbuggyantál :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) grabber


grabber
addikt

Köszönjük :R

(#14) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Micsoda befejezés. Neki is látok. :)
Köszönjük :R

All→M8

(#15) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ismét remek cikk. Gratulálok hozzá, nagyon jó lett. :) :C

(#16) mghltm válasza szkaroly (#9) üzenetére


mghltm
addikt

van benne valami, de itt kifejezetten a forma 1-es versenyzokrol van szo. nalam a 36. helyre sorolt John Surtees a nagybetus versenyzo, aki szinten nem kispalyas: "...the only person to have won World Championships on both two and four wheels."

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17) #51736960


#51736960
törölt tag

kicsit fura a lista, a régi legendákat olyan mai, közepes versenyzők előzik meg, hogy csak nézek...
ettől függetlenől érdekes írás :R

(#18) gallus válasza bacsis (#11) üzenetére


gallus
aktív tag

Utolsó körben megfutotta a leggyorsabb körét, miközben a boxból könyörögtek neki, hogy óvatosan, mert pontszerző helyen vagyunk :C

A lányommal már 11 éve ott vagyunk minden versenyen, előtte és utána.
Én már korábban is jártam haverokkal.
Mindig készítek képeket a gyerekről hírességekkel. Button, Domenikali...stb.
Aki jön.
Egyszer megláttam Zsoltinkat, kezébe nyomtam a gépet:
"Csinálj apádról egy képet"
Egyik kedvenc képem. :))

Nem könnyű F1-en pontot szerezni, Zsoltinak ott a helye, még akkor is ha fizetett érte.
Mindenki fizet.
Persze nem az elsők között.

Az írás remek, és aktuális, köszönjük
Szombaton ne felejtsetek felkelni, héttől időmérő, végre.

(#19) Malachi válasza gallus (#18) üzenetére


Malachi
addikt

"Szombaton ne felejtsetek felkelni, héttől időmérő, végre."

felkelni? le se fekszem. lesznek szabadedzések is. :)

(#20) Napfénysüti válasza #51736960 (#17) üzenetére

Ezt én is furcsállom de gondolom többségben olyanok szavaztak aki csak a mai modern Formula 1-es versenyeket nézik.
Mondjuk emiatt is ez csak egy ilyen érdekes felmérés nem éppen reprezentatív. Az azért örömteli hogy van pár idősebb szavaző is aki látott még régebbi pilótákat is menni és szavazott is rájuk.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#21) e=mc²


e=mc²
őstag

Ha esetleg van meg benned annyi energia, es ugy gondolod, hogy erdemes lehet, akkor egy hasonlo szavazast szivesen latnek a versenypalyakrol, illetve azok tortenelmerol kis bemutatast, azokon elert sikerekrol, manoverekrol, balesetekrol, ilyesmi.

Ambulimax Provider

(#22) Qorthral válasza Napfénysüti (#20) üzenetére


Qorthral
őstag

Természetesen a felmérés nem reprezentatív mondjuk hazánk lakosságára nézve. Az internetezők körébán már inkább. A fiatal versenyzők jelenléte szerintem előny, nem hátrány. A régiek teljesítménye utólag akár nagyobbnak is tűnhet a valóságosnál, míg egy-egy aktuális versenyző esetén hajlamosak vagyunk legyinteni. A legkirívóbb szerintem Massa, az ő előkelő helyezése simán túlzás, de a listán helye van. Hadd tegyem hozzá, hogy egész más lenne a megítélése, ha Ő nyeri azt a VB-t és nem Hamilton. Persze nincsen ha meg volna, illetve nyilván Hamilton sokkal jobb pilóta, de érdemes elgondolkodni rajta. Az mindenesetre fura, hogy Massa és Barrichello között ekkora a különbség, számomra kb egy kategória a kettő.

Köszönöm mindenkinek! Örülök, ha tetszett. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#23) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Grat , szépen megírt cikk nem lehetett egyszerű :)

Külön köszönet ,hogy beleraktad a véleményemet az elején :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szép és jó, hogy ennyi név megfordult a listán, de a 40 ember által leadott szavazatszám olyan csekély mintát szolgáltat, hogy nem lehet belőle olyan szűrést végezni...

Ha egy laikus jön ide, és ebből próbálja kihámozni ki a legjobb megtévesztés lehet neki...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi az összefoglalót.

Noha szubjektív, kinek is kellene ott lennie a nem-megemlítettek listáján, ott azért Ralf Schumachert bőven kicseréltem volna Nick Heidfelddel. Ralfnak a bemutatkozó éve nagyon jó volt, azt hittem, világbajnok lesz belőle hamarosan, de aztán úgy eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Nem a versenyzéssel foglalkozott, hanem azzal, hogy tudna keresztbe tenni a bátyjának, a többi versenyzőnek - legalábbis beszólás-szinten.
Nála Heidfeld szvsz sokkal többet tett ki a pályára, noha a csapatválasztásai sosem sikerültek túl jól.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Graphics válasza sh4d0w (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos igaz, Heidfeld ígéretes volt, csak a rossz csapatok. Kicsit Hülkenberg ilyen még, szerencsére neki talán idén összejön a Force Indiával

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Napfénysüti válasza Qorthral (#22) üzenetére

Elképzelhető, de nehezebb dolga is volt régen a pilótáknak, nem is igazán lehet őket összehasonlítani. Én ezt a listát valahogy ketté is bontanám mondjuk a 90-es évek közepéig vagy 2000-ig meg utána részre. Ha megérdmeelt persze a fiatal versenyzők jelenléte a jelenlegi listán akkor legyenek ott de azoknak nem kell szerepelnie akik csak azért kapnak szavazatot mert őket ismerik míg egy régebbi de sokkal jobb képességű versenyző nincs ott azért mert nem is hallottak róla.
Én sem láttam mondjuk élőben 1990 előtti futamot de neten néztem rengeteg régebbi videót és azért ebből valamennyire megismertem a korábbi pilótákat. Mondjuk az is igaz hogy én a másik véglet vagyok mert a mai F1-et nem tartom valami sokra, már átment a sportból szerintem valami nagyon másba amibe nem kellett volna.

Més que un club!

(#28) Qorthral válasza Graphics (#24) üzenetére


Qorthral
őstag

Szerintem egyrészt jó kiindulópont ez egy laikusnak, másrészt a cikkből érthető, hogy helyén kell kezelni a sorrendet. Ugyanakkor nem olyan kevés ám a 40 voks, mint gondolod. Ennél úgy 10-15%-kal kisebb hibahatárhoz már több ezer szavazat kellene. Másképp mondva a minden magyar megkérdezésével kapott listától nem tér ez annyira el, mint gondolnád.

Ami a pályákról, egyebekről való felmérést illeti, nem érkezne rá számottevő voks szvsz. Ha jövőre megint csinálok hasonlót, majd fontolóra veszem kiegészítő kategóriaként.

A futottak még kategóriához: nem lehet mindenkit hozzávenni. Ha Heidfeld annyira érdemes, miért nem kapott egy árva voksot sem? Valahol meg kell állni, mint írtam pl Trulli vagy Fisichella sem került fel.

Tény, hogy nehéz összevetni egy régi ismert nevet egy mai versenyzővel, de a kettéválasztás értelmetlen. Hol húzod meg a határt? Mi lesz azokkal, akik mindkét korban versenyeztek? Miért nem szeded akkor már három/négy/stb. részre? A végén meg évenként nézzük? A lényeg épp az volt, hogy egységesen kezelve kapjunk egy listát. Ez a többség összesített véleménye, így kell elfogadni. :) Nekem pont az tetszik benne, hogy keverednek a régiek az újakkal. Egy csupa régi aztán csupa mai lista szerintem röhejes, még gondolati szinten is. A legendákat is helyükön kell kezelni.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#29) Graphics válasza Qorthral (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Napfénysüti válasza Qorthral (#28) üzenetére

40 szavazó azért elég kevés ahhoz hogy túl sok pilóta kapjon voksot így bőven benne van hogy kimaradt Heidfeld (függetlenül hogy én betenném-e vagy sem de ezt találom rá logikus magyarázatnak).

Més que un club!

(#31) Qorthral válasza Napfénysüti (#30) üzenetére


Qorthral
őstag

Minél több embert kérdezel meg, nyilván annál több outsider kerül be. Kobayashinak pl szerintem nincs keresnivalója a valaha volt legjobbak listáján. Épp így Heidfeldnek sincs igazán, de abban egyetértünk, hogy határeset, ahogy RSC is. Mindazonáltal a cikk célja az összesítés volt, a kimaradók közül a szerintem legjobbakat csak érdekességképpen soroltam fel.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#32) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ehh, Massa... Ascari meg a listán sincs, pedig eszméletlen nagy versenyző volt (lehetett). Amúgy az első 10 szerintem korrekt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Érdekességképpen:

az autosport.com 50-es listája: [link]

illetve a BBC TOP20-a: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) Lacee04


Lacee04
tag

Jó cikk, köszönjük!
Szerintem a leggyorsabb pilóta Lewis Hamilton, ugyanabban az autóban bárkit megverne 1 körön!

(#35) Graphics válasza Lacee04 (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez erős elfogultság.

Nem így működik a dolog :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Napfénysüti válasza Motion_Blur (#33) üzenetére

Na ez a BBC-s lista egész tetszetős számomra.
Az autosportos se rossz bár ott pár névvel nem teljesen értek egyet. Pl Keke Rosberget én nem tartom annyira jónak. Ha jól emlékszem ő lett minden idők legkevesebb pontjával világbajnok úgy hogy csak 1 futamot nyert. És ezen kívül se alkotott maradandót bár tény elég erős mezőny volt akkoriban.

TC-n most volt egy interjú John Surteessel. Azt érdemes elolvasni. Nem semmi pali volt, ő volt az egyetlen aki a motoros kategóriában és az F1-ben is a csúcsra ért.

Múltkor meg rátaláltam Jackie Stewart tesztelős véleményezős videóira. Az a faszi nagyon értett a teszteléshez, remekül elmondja a véleményét a járgányokról. Erre is érdemes rákeersni (pl a 6 kerekú Tyrell P34-gyel is ment). :K

Més que un club!

(#37) GIJoe válasza Motion_Blur (#33) üzenetére


GIJoe
addikt

Angol sznob vén öregotthon szökevények összeállítottak egy ilyet.

most megkérdezhetek itthon is egy 70 évest és szerinte az aranya-csapat a legjobb a világon :U

(#38) Lolka Bolka válasza seniman (#6) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Mégis vannak benne olyanok is! ;) Egy két nevet a közelmúltból nem értek, hogy kerülhetett egyáltalán a listák közelébe....illetve dehogy nem értem:)

(#39) GIJoe válasza GIJoe (#37) üzenetére


GIJoe
addikt

az előbb írtam egy véleményt, eltűnt... :B

(#40) Crafter32


Crafter32
őstag

Senna halála óta láttam, de nem néztem végig versenyt. Ami még TV elé ültet Monaco a háttér miatt.

Hajrá Senna!

:(

(#41) kukinyo


kukinyo
addikt

Jó lett a cikk, gratulálok és köszönöm a munkád, fáradságod. :R
40 szavazat nem sok de érdekes volt elolvasni az emberek véleményét.

(#42) Csapoati válasza Crafter32 (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pedig altalaban pont Monaco a legunalmasabb verseny az adott idenyben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#43) Napfénysüti

Eszembe jutott valami amiről esetleg a kedves szerző írhatna ha szeretne: a Formula 1 történetének érdekesebb autóit be lehetne mutatni (pl az említett 6 kerekű Tyrell, Lotus 78 vagy a Brabham "porszívóautó"). :R

Més que un club!

(#44) Lolka Bolka válasza Csapoati (#42) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ez talán igaz is lehet...viszont nem annyira steril mint a többi pálya nagy része. Ott ha hibázol, akkor vége...nincs 200m-es bukótér. Én mindig Spa-t és Monacot várom a legjobban.
És hogy miért is Senna a legjobb:) Hát mert Monacoban 1 perces előnynél nem spórolt, hanem feszegette a határokat, majd oda is verte az alagút előtti kanyarban, ezért nem nyert 7x zsinorban ott, ha jól emlékszem. ;) Nekem ez jelenti a versenyt, ha önmagadat le tudod győzni...az már külön öröm, ha ezzel másokat is meg tudsz előzni.
Nem túl jó ha a versenyzés a spórolásba megy át az F-1-ben. Arra ott vannak a hosszútávú versenyek.

(#45) Napfénysüti válasza Lolka Bolka (#44) üzenetére

Talán még Gilles Villeneuve volt hasonló csak szegénynek elég rövid élet adatott meg (ráadásul pont nem saját hibájából halt meg Zolderben). Ki tudja ő is mire vihette volna.

Més que un club!

(#46) BoneDragon válasza bacsis (#4) üzenetére


BoneDragon
veterán

Vagy 5 perce röhögök ezen, köszi szépen! :C :C :C

(#47) kenwood


kenwood
veterán

Coulthard,Webber,Baricsello,Irvine?

Ez komoly ?

Tipikusan azok az arcok,akiknek a csapattarsa 60 ponttal vezet a masodik elott,ok meg a harmadik-negyedik helyen szenvednek a bajnoksagban.

Van meg a masik reteg : Hakkinen,Hill, J.Villeneuve.
Nekik mar osszejott 1-1 bajnoki cim is,de kizarolag olyan kocsival,amelyek sokkal erosebbek voltak az osszes tobbinel,elotte-utanna meg a nagy semmi.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48) Lolka Bolka válasza Napfénysüti (#45) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Igen ez igaz, de lehet régebben is voltak még ilyenek...csak hát akkor még kisebb volt a média felhajtás. Mindenesetre nekem nem jönnek be azok a szabályok, amivel állítólag olcsóbbá akarják tenni az egészet. (limitált motor, váltó, gumi). Azt a verseny abból áll, hogy szép óvatosan köröznek, nehogy vmi elromoljon...idén ehhez még majd hozzá jön a fogyasztás is. Túl sok a megkötés.

(#47) kenwood Hát igen...no comment. Kedvencek között persze lehetnek, na de mint jó versenyzők?:) Az első 50ben tuti nincs helyük :D
Én is bírom Kobayasit vagy Kubicat, de azért őket sem raknám be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49) #65675776 válasza bacsis (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha ilyen szempontokat nézünk, még akkoris a kanyarban sincs mondjuk Olivier Panis 1996-os monacoi győzelme mögött.

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza Lolka Bolka (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Mindenesetre nekem nem jönnek be azok a szabályok, amivel állítólag olcsóbbá akarják tenni az egészet. (limitált motor, váltó, gumi).": +100000000

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.