Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nakos1212


nakos1212
senior tag

Ez és a PRO társa zseniális HTPC kártya lenne, hiszen alacsony profilból és fogyasztásból nagyon nagy kraftot tudnak, pl Plex kártyának álom lenne. Kár hogy teljesen haszontalan a multimédia motor nélkül.

(#52) M@cika


M@cika
őstag

És mennyi a hashrate? :-)))

Nasit a kis fehér medvének!

(#53) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem a kategória (50 watt) tetszene, a HDMI 2.1-et is üdvözlöm, de az ennyire megnyirbált képességek miatt nem szimpatikus a kártya.

(#54) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na, VÉGRE van kártya a paletta alján is. ha most lenne szükségem új vidikarira, valszeg ilyet vennék.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#55) GeryFlash válasza fatpingvin (#54) üzenetére


GeryFlash
veterán

80 ezerert 1060 szintet? Miert tennel ilyet? Szerintem minden ami a 1070/1660/RX580 alatt van az szemet, akkor inkabb IGP-t hasznalnek.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#56) Duree válasza GeryFlash (#55) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van.

duree54

(#57) fatpingvin válasza GeryFlash (#55) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez a te véleményed, nekem nincs IGP a procimban és nem is szeretnék ilyet, kellenek a PCIe sávok másra. ez elfér egy 1-2 lane széles PCIe linken, nem zabál sokat, van rá normális driver, meg tud hajtani két FHD monitort és azért nem csak videokimenetnek elég hanem tud számolni is OpenGL-t , Vulkant meg hasonlókat. a low-profile meg külön nyerő ugyanis az ilyet be tudom dobni a gépházban egy riserrel egy olyan helyre ahol nincs slot az alaplapon (full-height házba LP brackettel)

szóval ja, ez nekem pont működne.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#58) #72042496 válasza GeryFlash (#55) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van olyan IGP, ami nincs ettől nagyon lemaradva, és van rajta HDMI 2.1 is? Utóbbi a 2160p@120-as desktophoz AVR-en keresztül, vagy egy kisebb OLED tévén.

Én simán engedek a teljesítményből, ha az emberibb hűtést és halkabb gépet jelent. De azért jó lenne, ha 1080p + integer scaling mellett tudnék lövöldözni a gépen, ha valamikor szeretnék. Tartok tőle, hogy az IGP-k ehhez gyengék.

[ Szerkesztve ]

(#59) Kansas válasza #72042496 (#58) üzenetére


Kansas
addikt

Elvileg nincs, az AMD az RDNA-val hozta be a HDMI2.1 támogatást, azzal pedig még nincs desktop APU, esetleg valami Rembrandtos egybegépet(pl. ez) tudsz találni mobil APU-val.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#60) #72042496 válasza Kansas (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, ez a mini PC egyébként teljesen pofás, első blikkre nekem tetszik.

(#61) Reignman válasza Televan74 (#16) üzenetére


Reignman
aktív tag

Mikor a használt gfx 750 kartyákat 30ért, az 5-6 éves gfx 1050es kartyákat 50ért árulják használtan? A boltokban meg semmilyen kartya nincs azoknak a hetvegi jatekosoknak, akik 120enél tobbet nem hajlandoak kiadni egy pcért vallalva a kompromisszumokat.

(#62) Kansas válasza #72042496 (#60) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem is, de van egy gyanúm, hogy csak addig, míg meg nem tudjuk az árát...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#63) Televan74 válasza Reignman (#61) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az vegyen Xbox Series S -t! ;] :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#64) MtHq válasza Kansas (#40) üzenetére


MtHq
tag

Ez jogos, ebbe nem gondoltam bele :)

(#65) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Már a 6500XT is egy rossz vicc, egy értelmetlen hulladék, de most azt is is sikerült tovább csonkítani és egy újabb értelmetlen hulladékot kiadni. A 6500 XT és Ryzen 5500 után most még egy ilyen is. Az AMD mindig rámutat, hogy mindig van lejjebb. ;]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#66) Fücsök007 válasza huskydog17 (#65) üzenetére


Fücsök007
őstag

RX 6300 2GB rammal és 32-bites memóriavezérlővel. :DD

(#67) huskydog17 válasza Fücsök007 (#66) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Oh csodás, az talán hozná az 5 éves GT 1030 szintjét. ;] Mindig van lejjebb, az lenne az új mélypont a RTG-tól.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#68) fatpingvin válasza huskydog17 (#65) üzenetére


fatpingvin
őstag

annyira röhejesnek tartom hogy a hőbörgők kizárólag azt képesek fejlesztésnek értelmezni ha kijön egy újabb over the top hardver a megfizethetetlen árkategóriában.

az hogy mondjuk esetleg más szempontok is léteznek a nyers teljesítményen kívül az látom senkit nem ráz meg különösebben.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#69) Kansas válasza huskydog17 (#67) üzenetére


Kansas
addikt

Félrevezeted magad, mert csak gamingben vagy hajlandó gondolkodni.
A 6500XT még kancsalítva jó gamingre, PCIe v4-es lapban budget FHD gamingre OK, de a RX6400 az csak IGP-pótlék(van/lesz is olyan IGP, aminek kb. megegyezik a belseje ezzel).
Nem érdemes olyat számonkérni rajta, amit nem ígért hogy fog tudni.

Anno a GT1030-on talán számon kérted, vagy az RX550-en? Ha igen, az már akkor is hiba volt.
Hasonlattal: a Fiat 500-on se kéred számon a Multipla vagy a Grande Punto netán a Tipo képességeit, pedig személyautó mindegyik, ugyanattól a gyártól...

Az ár más kérdés: azért ennyi, mert minden más is drágább. Azokon nosztalgiamániásokon kívül, akik nem fogják fel, hogy 2022-ben nem életszerű a 2015-ös árszinteket elvárni, szerintem mindenki más be tudja ezt látni. Igen, 2015-ben ez kb egy 70-90 dodó közti kártya lett volna. Most 160-ba fáj, ez van.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#70) gbors válasza huskydog17 (#65) üzenetére


gbors
nagyúr

Van ezeknek a kártyáknak értelme, pont ugyanarra jók, mint az 1650 vagy a bányászásra még be nem fogott RX570 - az utóbbi 5 év AAA játékai kivételével megy minden rajtuk (indie cuccok, esport, régebbi AAA), és az újabb game-k is elketyegnek 1280x720-ban, vagy fullHD-ben erős kompromisszumokkal. Két probléma van velük:
- Az egyik a 4 PCIE lane, aminél sosem tudod, mikor fog megcsuklani, mert valószínűleg senki nem teszteli a játékait ennyire megnyomorított PCIE-sávszéllel
- A másik nyilván az ár, de az nem a kártya "hibája", az egész piac ilyen

A 6400-asban meg külön szimpatikus az alacsony fogyasztás.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71) SindaNarmo válasza fatpingvin (#68) üzenetére


SindaNarmo
tag

Ja, teljesen egyetértek veled.
Részemről kb ezt az egy alternatívát látom ha nagyobb teljesítményt akarok, még ha PCIE3-at is használna, szerintem az összes IGP-t megveri, bármennyire is rossz a teljesítménye.
Részemről a r5 2400G-ről vagy az van hogy veszek r5 5600G-t vagy ez, más nem nagyon van a piacon (használt piac nem érdekel).

(#72) fatpingvin válasza SindaNarmo (#71) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem is 2400G-m volt. aztán csesztek frissíteni az AGESA-t az én lapomhoz, ennek köszönhetően a 4.19es kernel volt az utolsó amivel normálisan ment az iGPU.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#73) Kansas válasza fatpingvin (#68) üzenetére


Kansas
addikt

Annyiban azért igazuk van, hogy ez nem egy valódi "feature card", a megvágott VCN miatt...
Másrészt igen, ha valahol beveheti(-né) ez ember gyomra a megvágott PCIe sávokat, az pont ez a kategória.
Ami szvsz becsapja őket, az az hogy nyers GPU erőben ez a régi kártyák felett van, technikailag lehet rajta kompromisszumokkal játszani is, illetve hogy annyiba kerül, mint régen a gaming alsó-középkategória(RX470, GTX750Ti), ha nem nézzük az inflációt és a bányász/scalper felárat illetve hogy 7nm-re nem annyiba kerül GPU-t tervezni/gyártatni, mint 28nm-re...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#74) fatpingvin válasza Kansas (#73) üzenetére


fatpingvin
őstag

némileg az agyvérzés kerülget attól hogy egyesek úgy fogalmaznak meg véleményt valami hardverről hogy az egyetlen szempont amit képesek értelmezni az a videojátékok.

oké, nem valóddi feature card, de mondjuk amire én használnám ahhoz abszolút nem is kell a VCN-ből hiányzó feature set, és biztos vagyok benne hogy nem hogy nem vagyok egyedül, de az igényeiket értelmesen végiggondolni és ennek megfelelően vásárolni képes vásárlók között elég sokan látják ezt a kérdést ugyanígy.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#75) tibaimp válasza fatpingvin (#68) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#76) Kansas válasza fatpingvin (#74) üzenetére


Kansas
addikt

No igen, ezt hasonlóan látjuk.
És nem csak hogy a videojátékok, hanem az új videojátékok... bár régi játékokra ott vannak a régi gamer kártyák...
Csak kíváncsiságból: te mire használnád? Csak úgy általában a 2400G IGP-je helyett?Bocs, ha máshol/korábban már írtad...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#77) fatpingvin válasza Kansas (#76) üzenetére


fatpingvin
őstag

két-három FHD monitor meghajtására (tudom hogy 2 kimenete van, a renderelés a lényeg, plusz videokimenetre van USB-s framebuffer eszköz vagy mondjuk egy régi Matrox kártya), minimális OpenGL dolgok meg hogy azért legyen némi hardveres gyorsítás a desktopon, mindezt kis teljesítményből.

az IGP-vel az a bajom hogy 8 PCIe sávot lefoglal az APU-ban, nekem meg azok baromira kellenek másra (Quadro, 10G Ethernet, SAS HBA), így az APU nem egy túl jó deal nekem. inkább legyenek kivezetve, a vidikarit meg rárakom a chipset valamelyik x1 vagy x2 slotjára.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#78) SindaNarmo válasza Kansas (#76) üzenetére


SindaNarmo
tag

mondjuk rá én főleg gaming-re használom az r5 2400G-t is, és szerintem kevesebb kompromisszummal jár mint akár egy r5 5600G is. szóval ha kapható lesz az MSRP áron részemről lehet hogy beruházok rá, addig meg elvagyok az APU-val is.

Persze majd tesztekre azért kíváncsi leszek.

(#79) Fücsök007 válasza SindaNarmo (#78) üzenetére


Fücsök007
őstag

Év vége felé várható Zen3+ alapú APU AM5-ös platformra. (A mostani Rembrandt asztali konfigurációban.) Ott már gyakorlatilag hozza majd az IGP a magasabb TDP keret miatt az RX 6400-at. Újabb címeknél mindenképpen erősebb lesz, mivel nem lesz VRAM limit, csak kérdés mikor lesz hozzá normális áron DDR5-ös memória.

(#80) fatpingvin válasza Fücsök007 (#79) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha lesz belőle olyan ahol nem veszíted el az APU PCIe sávjainak felét az iGPU-ért, akkor elgondolkozom a platformváltáson.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81) AxBattler válasza Fücsök007 (#79) üzenetére


AxBattler
félisten

A lassabb memória miatt szerintem mindig hátrányban lesz az APU.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82) Fücsök007 válasza AxBattler (#81) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem egészen, már egy DDR4-es tuningkit mellett sem volt minden esetben sávszéllimit 5700G-nél mivel ez játékmotortól is függ, DDR5-nél pedig már alig lesz, függetlenül milyen címról van szó. (Várhatóak 16 és 24CU-s APU-k is később, ott már lesz erősebb limit egyes esetekben, de addig még van kb. 1,5 év.)

[ Szerkesztve ]

(#83) SindaNarmo válasza Fücsök007 (#79) üzenetére


SindaNarmo
tag

Ja ja, tudom. Csak hát az egy teljes platform csere, jelenleg nem terveznék annyit költeni rá. szerintem majd várok még 1 - 2 generációt, a teljes cserére. viszont addig meg bőven elég az plusz amit ez tudna nyújtani.

Amúgy ja, 6000resek alapján jónak ígérkezik.

(#84) Kansas


Kansas
addikt

Van róla teszt IPON-on egy 5700G mellé rakva(PCIe v3 !!!), annak az IGP-jével, illetve egy GTX1650-nel és egy RX6500XT-vel összehasonlítva.
GeForce GTX 1650 szintű teljesítményt mutat a Radeon RX 6400
:D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#85) SindaNarmo válasza Kansas (#84) üzenetére


SindaNarmo
tag

Kösz a tesztet. Így elnézve ez a teljesítmény meg is felel nekem. Már csak az árnak kell stabilizálódni.

[ Szerkesztve ]

(#86) huskydog17 válasza Kansas (#69) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem vezetem félre magam, pontosan tisztában vagyok az árkategóriákkal.
A 6400-al két nagy gond van, ami miatt értelmetlen kiadni:
- Ezt a teljesítmény szintet a GTX 1650 is hozza, ráadásul a 1650-ben van enkóder is, azaz multimédia fronton jóval fejlettebb, pont ott, amire a 6400XT jó lenne
- 6400XT a dekóder kis ki van herélve, ma már AV1 dekóder alapnak kéne hogy legyen főleg hogy 2 éve az architektúra része, emiatt HTPC kártyáknak sem jó, márpedig kizárólag arra az egy célra lenne értelme, de így nem
A GT 1030 2017-ben kiváló HTPC kártya volt, ugyanis teljes értékű dekódert tartalmazott, akkor az AV1 még nem létezett, de minden mást gyorsított ráadásul 30 Wattból.
Tehát az RX 6400XT nem gaming kártya ezt mindenki tudja, számomra se kérdés, de HTPC célokra sem jó a kiherélt dekóder miatt.
Egyetlen területen lehetett volna értelme ennek a terméknek, de oda sem alkalmas a kiherélt dekóder miatt, HTPC fronton ugyanazt tudja, mint az 5 éves GT 1030, csak 30 helyett 53 Wattból.

#68 fatpingvin: Én meg azt tartom röhejesnek ,hogy egyesek olyan dolgokat látnak bele mások kommentjébe, ami nincs is ott. Lásd fentebb
Örülnöm kéne annak, hogy a belépő kategóriában (HTPC) nincs előre lépés 5 éve sokkal modernebb architektúrával és gyártástechnológiával? Nézd el nekem, hogy nagyon nem örülök ennek.

#70 gbors: Na igen ez a gond, hogy ez a kártya kb 720p-re való, ez az a kategória, ami a GT 1030 volt 5 évvel ezelőtt. Na most az alacsony fogyasztás is relatív. Ha azt nézem, hogy (állítólag) a GTX 1650-es tempóját hozza alacsonyabb fogyasztással, akkor nem lenne rossz, de ha figyelembe veszem, hogy a 1650-es 75 Wattot eszik ez meg 53 Wattot úgy, hogy a gyártástechnológiában gigantikus különbség van (TSMC 12nm vs. TSMC 2nd/rd gen 7 nm) és hogy a GTX 1650-es 75 Wattjában dupla enkóder is van (H.264+H.265), akkor már nem is olyan rózsás az az 53 Watt, arról pedig nem is beszélve, hogy ezt a kategóriát 2017-ben a GT 1030-as 30 Wattból hozta teljes értékű dekóderrel.
Persze, el lehet játszogatni 720p-ben de ilyen kártyát pont olyan userek vesznek, akiknek nagyon nagy valószínűséggel nincs PCI-E 4.0 rendszerük, emiatt pedig ahogy te is írta bármikor előfordulhatnak váratlan és kellemetlen sebesség gondok. Az általad említett GTX 1650 és RX 570 esetében e miatt nem kell aggódni, mert mindkettő 16× sávot használ, továbbá mindkettő tartalmaz enkódereket is, ami ma már alapnak kéne legyen.
Tehát HTCP-hez nem alkalmas, itt a user jobban jár egy Intel IGP-vel*, játékra sem túl csábító, a játékosok sokkal jobban járnak egy GTX 1650-el. Továbbra sem látom sajnos, hogy ez a kártya kinek és miért lenne jó vétel, nem látom ennek a terméknek a célközönségét.
*Talán ez a leggázabb: ha az Intel képes a a kis 42 dolláros hitvány Celeronba is AV1 dekódert rakni, akkor szerinted nem gáz, hogy az AMD a 160 dolláros asztali VGA-nál ezt kispórolja? Ugyanaz a bullshit megy, mint a Ryzen 5500-nál: értelmetlen spórolás és félrevezető elnevezés.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#87) Fücsök007 válasza huskydog17 (#86) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyetértek. Egyetlen pozitívumot hozott: a régebbi belépő kártyákat végre nem tudnak pofátlanul magas áron eladni, ezt nem érdemes elvitatni. (Függetlenül a folyamatos árcsökkenésektől.)

(#88) Kansas válasza huskydog17 (#86) üzenetére


Kansas
addikt

"Talán ez a leggázabb: ha az Intel képes a a kis 42 dolláros hitvány Celeronba is AV1 dekódert rakni, akkor szerinted nem gáz, hogy az AMD a 160 dolláros asztali VGA-nál ezt kispórolja?"
Ne csinálj úgy, mintha nem tudnád miért lett kivágva. Ezek mobil piacra szánt GPU-k amiket a kínálat(készlet) növelése céljából kiadtak desktopra is. A mobil termékekben APU-k mellé vannak téve, amikben ott a dekóder meg az enkóder is.

Az már más kérdés, hogy mi a célközönsége a kártyának - amiket leírtál(a nekem szóló részben) azok mind igazak, de onnan megközelítve ez egy öszvér termék: a 1030-nál azért jóval komolyabb tudása van játékok alatt, a 1650-nél olcsóbb és kevesebbet fogyaszt.
Hogy van-e akinek pont megfelel, arra látod a választ: például fatpingvin és SindaNarmo, de biztos vannak még kispénzűek, akik nem használtat akarnak venni.

Akik meg komolyan gondolják az enkódolást, azok nem GPU-val végeztetik, a CPU-s algoritmusok sokkal jobban paraméterezhetőek és megfelelő paraméterezés mellett sokkal szebb végeredményt adnak. Aki streamel az meg majd vesz olyan kártyát ami gyorsítja, ha a játékhoz nem eleve olyan lenne, vagy egy direkt streamer eszközt...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#89) gbors válasza huskydog17 (#86) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, lehet számos okból szidni ezt a kártyát, vannak alapvető hiányosságai, és vannak olyan pitiáner hülyeségei, amelyek bizonyos célközönségek számára teljesen értelmetlenné teszik, pedig amúgy oda jó lenne.
Ezzel együtt, van egy olyan piaci réteg, akinek némi kompromisszumkészség mellett jó megoldás akár ez, akár a 6500. Fele- vagy harmadakkora, mint lehetne, de van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#90) Kansas válasza Kansas (#88) üzenetére


Kansas
addikt

Mondjuk én bizonyos szempontból könnyen dumálok: nincs szükségem egyik kártyára sem.

Gamer gépben ott az RX6700XT-m amivel egyik probléma sem létezik, ami ezt a két kártyát sújtja(PCIe, VCN).
HTPC-t pedig USFF-szerű ITX házba APU(2200GE) alapon csinálok, abba akkor se tudnék VGA kártyát tenni, ha akarnék, mert nincs benne hely neki.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#91) tibaimp válasza Kansas (#90) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez az APU 2200GE hdmi/displayport kimenetben mit tud, illetve melyik lappal?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#92) Kansas válasza tibaimp (#91) üzenetére


Kansas
addikt

520/550/570-es lapok többségébe bele sem megy, lévén Zen-magos termék.
Nálam egy Gigabyte AN350N-Gaming WiFi lapban lesz, azt találtam elfogadható árban(használtan 25e) mITX méretben. DP1.2(4096x2304@60 Hz), HDMI1.4(4096x2160@24 Hz) - mármint a lapon.
Ha nagyon kell majd 4K/60 output akkor kénytelen leszek kicserélni ezt a lapot a jelenleg szüleim gépében levő Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI-re, az már tud HDMI2.0(HDCP 2.2)-t is.
Arról, hogy maga az APU milyen verziójú kimeneteket támogat, nem találtam sehol semmit.

A B550/X570-es lapok(most csak Gigákat néztem) támogatnának DP1.4(HDCP2.3)/HDMI2.1(HDCP2.3)-t HDR-rel, de azokba ez a proci nem megy bele.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#93) tibaimp válasza Kansas (#92) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :R
Én se találtam semmit, az AMD oldalán sem, ezért kérdeztem, hátha esetleg Te ügyesebb vagy :B , bocsánat. ;)

Akkor mindegy, várok még az Intel dVGA-kra.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#94) Aprósólyom válasza tibaimp (#93) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Rögtön a piaci bevezetéskor drágább a 6400, mint jó pár, már piacon lévő 6500XT.
A kereslet-kínálat alapszabály, igaz.... :U :DDD Jah, nem. :C

Jevons paradox

(#95) Fücsök007 válasza Aprósólyom (#94) üzenetére


Fücsök007
őstag

A pofátlanságnak nincs határa. :DDD

(#96) Televan74 válasza Aprósólyom (#94) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor inkább már spórolnák össze pénzt a 6600(XT) -re. Az limit mentes. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#97) RJ45 válasza gbors (#70) üzenetére


RJ45
junior tag

Ritkán cserélek VGA-t, azaz én vagyok a többség. Lassan lenne értelme. A DLight jó volt CV1-el, picit kellett mókolni a betűméreten, de megkonfigoltad és állat volt. VR+cockpit megunhatatlan, amikor van időm, kedvem a mai napig elvagyok vele, de azért már egy ideje megjelent a második része például a DL-nek is, ahhoz már kevés az RX580 8GB, de kipróbálnám. Van már pár cím.
Szóval nem én találom ki, hogy erősebb VGA kell. Megjelentek a címek, amik kérik.
Negyvenért vettem anno az 580-at, aztán meglátom ezt ennyiért és értetlenkedem, hogy mi ez a fochs?
Azt értem én, hogy coin, meg járvány, meg háború, de ha VGA-t szeretnék venni akkor nem én vagyok a piac? NEM. Még mindig nem. Fogalmam sincs ki a vevő erre a VGA-ra, vagy hogy meddig kell még használom tovább a száz éves kártyámat. Soseleszjobb.
Azt se tudom mennyit ér a saját kártyám. Még százért is láttam az aprón 8GB-os RX580-at. Az ember pár év kihagyás után ránéz a VGA piacra és totál káosz, háromszázezres "félkész" throttlingoló vackok.
Odáig nem jutottam még el, hogy mit is várnak el, hogy most nekem mennyit is kéne nekem rádobnom egy értelmes cseréhez. A VR kvázi magas felbontás, szóval az ilyen 4GB-os kártyák élből szóba sem nagyon jönnek.
Onnan meg, hogy van rajta 8GB dedikált RAM már coin árfolyamot akarnak velem vetetni, a hardver az még mindig csak a sallang.
Totál kilátástalan még mindig. Amikor olyan emberek írják le, hogy jó lesz ez a VGA valakinek, mint Te, hát zokogok. Amikor már "a rutin meg az évek" is győzködi magát, hogy biztos kell ez a fosch... Á gyerekek, kell a kutyának az ilyen! Én nem erre vágyom. Mindegy nekem, hogy AMD vagy NV. Teljesen mindegy csak az ég szerelmére, hát legyen már végre az 580-nál egy legalább 30%-al erősebb 8 gigás kártya legalább 100k környékén, hát hány év kell még? Ilyen vackokat... ááááh, nem. Ezt nem kérem.

(#98) fatpingvin válasza RJ45 (#97) üzenetére


fatpingvin
őstag

nézd el nekem hogy ezt írom de amegfogalmazásod alapján ez eléggé nyavalygásnak tűnik. van nálad nagyobb felvevőpiac, nem veled fognak foglalkozni mert miért tennék?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#99) gbors válasza RJ45 (#97) üzenetére


gbors
nagyúr

Pedig nem árt megbarátkozni a ténnyel, hogy valamekkora piaca szinte mindennek van. Hogy a teljes piacnak mekkora szüksége van a 6400-ra meg a 6500-ra, az egy másik kérdés.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#100) RJ45 válasza gbors (#99) üzenetére


RJ45
junior tag

Így, hogy PS5 árban van már a 6600 is biztos, hogy sosem látott ütemben zsugorodik a VGA piac, ami egyelőre nem látszik, kutathatatlan a minerek kereslete miatt. Azért egy PS5 4K-ban nyomja. A jót könnyű megszokni. Egy PS5 tulajnak azért lesznek igényei, ha esetleg visszajönne PC-re. Nem tudom hány olyan ember van, mint én aki több régebbi PC-s periféria megléte miatt még mindig vár valami használható VGA-ra, de nem lepne meg, ha kiderülne, hogy nagyon kevés.
Vajon hány PS5 tulaj fog majd top PC-t építeni, ha kidurran a coin lufi, miután a többi komponens ára is elég húzós lett. Az oké, hogy lesz olcsó VGA, ha a minerek eladnak, de a hardverkörnyezettel együtt annyira nem kevés pénz lesz egy erős PC még olcsóbb VGA-val sem, hogy egy PS5 mellé még azt is "csak úgy, hogy legyen az is" jeligére.
A coinok kipukkanásáig meg ezek a VGA-k, mint ez a 6400 jönnek én nem is értem, hogy kinek. Csak nézem és próbálom kitalálni, hogy vajon mihez képest találják ki ezeknek az árát? Elképzelésem sincs, hogy egy közel semmire sem való kártyához hogyan jön ki ez az ár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.